آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز وی‌ وی‌ اس VVS چیست؟ | آینده ارز وی وی اس

ارز وی‌ وی‌ اس VVS چیست؟

ارز وی‌ وی‌ اس VVS چیست؟، مهم ترین اولویت از ایجاد بلاکچین ها شفافیت مالی بوده است. می توان گفت پایین ترین شفافیت مالی در بانک ها می باشد. سیستم پیچیده اداری و تبعیض بین مشتریان و همچنین فساد مالی از مشکلات بانک ها می باشد. در قدم بعدی می توان صرافی های متمرکز را نقد کرد. این صرافی ها نیز بنا به دلایل مختلف حساب کاربران را مسدود می سازد و یا اصلا به برخی کاربران سرویس ارائه نمی دهد. از دیگر مشکلات صرافی های متمرکز می توان به دفتر سفارش اشاره کرد. دفتر سفارش یک لیست متشکل از تمامی سفارشات خرید و فروش که شامل تعداد ارز مورد نظر و قیمتی که کاربر مایل است در آن نقطه معامله کند می شود. مشکل وقتی رخ می دهد که صرافی ها با استفاده از ربات هایی که طراحی کرده اند تعداد بالایی سفارش خرید یا فروش می گذارند و قیمت ها را دستکاری می کنند. البته نا گفته نماند رابط کاربری ساده و کاربرپسند از ویژگی های مناسب این دست صرافی ها می باشد.

اما با گذشت زمان و پیدایش مفهوم دیفای_امور مالی غیرمتمرکز، صرافی های غیرمتمرکز به وجود آمدند که مشکلات بانک ها و صرافی های متمرکز را حل کنند. در این صرافی ها دفتر سفارش وجود ندارد و کاربران واقعی، قیمت ها را با خرید و فروش ارز مورد نظر مشخص می کنند و هیچ دستکاری قیمتی صورت نمی گیرد و هیچ نهاد متمرکزی نیز نمی تواند دخالتی در این امور داشته باشند. اما کار کردن با پلتفرم های غیرمتمرکز برای کاربرانی که با فضای کریپتوها آشنا نیستند دشوار است. از این رو صرافی غیرمتمرکز وی وی اس فایننس VVS Finance با حفظ تمام ویژگی های صرافی های غیرمتمرکز و ایجاد یک رابط کاربری مناسب و ساده به دنبال تشویق کاربران به استفاده از پلتفرم های غیرمتمرکز است. امروز در این مقاله باهم این صرافی و خدمات آن را بررسی می کنیم. همچنین به معرفی توکن ارائه شده آن یعنی وی وی‌ اس VVS خواهیم پرداخت.

ارز وی‌ وی‌ اس VVS چیست؟

ارز وی‌ وی‌ اس VVS چیست؟
ارز وی‌ وی‌ اس VVS چیست؟

ارز وی‌ وی‌‌‌‌‌ اس VVS، توکن بومی پلتفرم وی‌ وی‌‌‌‌‌ اس فایننس VVS Finance می باشد و می توان گفت محور اصلی اقتصاد این پلتفرم است. توکن VVS روی بلاکچین Cronos ایجاد شده و از استاندارد CRC-20 پیروی می کند. در نظر داشته باشید بلاکچین Cronos توسط صرافی مطرح Crypto.com ایجاد و پشتیبانی می شود. در ادامه به کاربرد های ارز VVS می پردازیم:

 • پرداخت کارمزد: تمامی تراکنش های این صرافی با استفاده از کارمزد این توکن انجام خواهد شد.
 • تامین نقدینگی: کاربرانی که نقدینگی را برای این صرافی غیرمتمرکز فراهم کنند، تقریبا ۶۶ درصد از کارمزد معاملات در این صرافی را به عنوان پاداش دریافت می کنند. این پاداش درقالب توکن وی‌وی‌‌‌‌‌اس VVS می باشد.
 • استیک کردن: کاربرانی که ارز VVS را برای تامین امنیت در این پلتفرم قفل می کنند، ارز وی‌وی‌‌‌‌‌اس VSS پاداش می گیرند.
 • مشوق های معاملاتی: کاربرانی که در این صرافی مبادلات خود را انجام می دهند، توکن VSS را به عنوان مشوق دریافت خواهند کرد.
 • دعوت از دوستان: اگر کسی با لینک دعوت شما در این پلتفرم شروع به فعالیت کند، این پلتفرم به شما پاداشی از جنس VVS خوهد داد.
 • تصمیم حاکمیتی: در زمان نگارش این مقاله تصمیمات بنا به استقبال کاربران گرفته می شود، اما در آینده ای نزدیک تصمیمات به صورت حاکمیتی و غیرمتمرکز توسط رای مستقیم کاربران دارای VSS گرفته خواهد شد.

نیم نگاهی به توکن وی‌ وی‌ اس فایننس VVS Finance

نام اختصاری  VVS
نوع ارز Token
عرضه کل ۶۸,۱۵۹,۸۷۲,۹۰۱,۶۵۶
مقدار در گردش ۲۹,۸۴۷,۴۷۵,۹۸۲,۴۲۱
وب سایت رسمی  vvs.finance
بلاکچین اکسپلورر cronos.crypto.org

etherscan.io

پیج های ارتباطی رسمی twitter
وایت پیپر https://docs.vvs.finance/litepaper
آدرس قرارداد هوشمند ۰x839e71613f9aA06E5701CF6de63E303616B0DDE3

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم VVS Finance

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم وی‌وی‌‌‌‌‌‌‌‌اس فایننس VVS Finance
تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم وی‌وی‌‌‌‌‌‌‌‌اس فایننس VVS Finance

این پلتفرم توسط یک تیم متخصص تولید و طراحی محصولات مجازی ایجاد شده است. این تیم از سراسر جهان عضو دارد و یک تیم بین المللی می باشد که با هدف ایجاد یک پلتفرم غیرمتمرکز و در عین حال ساده و کاربرپسند دورهم جمع شده اند. نکته ای عجیب از این تیم آن است که هیچ نام و عنوان شغلی از کسی ذکر نشده است.


عملکرد پلتفرم وی‌ وی‌ اس فایننس VVS Finance

عملکرد پلتفرم وی‌ وی‌ اس فایننس VVS Finance
عملکرد پلتفرم وی‌ وی‌ اس فایننس VVS Finance

همان طور که متوجه شدید این پلتفرم برای رفع پیچیدگی های صرافی های غیرمتمرکز شروع به کار کرده است. از این رو نام پروژه خود را Very very simple finance نهادند که به اختصار آن را وی‌ وی‌ اس فایننس VVS Finance می گویند. این پلتفرم اولین صرافی غیرمتمرکز بلاکچین Cronos و در عین حال بزرگ ترین پلتفرم غیرمتمرکز از نظر حجم مالی قفل شده روی این شبکه در زمان نگارش این مقاله می باشد. در ادامه بخش های مختلف این اکوسیستم را بررسی می کنیم:

 • Bling Swap:

با استفاده از این بخش کاربران می توانند توکن هایی که این صرافی پشتیبانی می کند را با کارمزد کم و سرعت بالا مبادله کنند. همچنین کاربران می توانند نقدینگی این بخش را تامین کنند و در ازای آن ۰.۰۲ درصد از کارمزد تراکنش را پاداش دریافت کنند. این پاداش ها بیشتر برای جبران ضرر ناپایدار کاربران داده می شود.

در اینجا خوب است با مفهوم ضرر ناپایدار آشنا شوید. اجازه دهید این مطلب را با استفاده از یک مثال توضیح دهیم. کاربرانی که در این استخرها دارایی خود را قفل می کنند با این مشکل مواجه خواهند شد. تصور کنید شما یک اتریوم و ۵۰ عدد تتر دارید و قیمت هر اتریوم برابر با ۵۰ دلار است. پس مجموع دارایی شما ۱۰۰ دلار می باشد و شما این جفت ارز را برای تامین نقدینگی در اختیار این پلتفرم قرار می دهید. این را در نظر داشته باشید دارایی قفل شده شما ۲۰ درصد از کل سرمایه آن استخر است و ۸۰ درصد آن توسط سایر کاربران تامین شده است. حال اتریوم با رشد خوبی مواجه شده و از ۵۰ دلار به ۱۰۰ دلار می رسد. در این هنگام تعداد زیادی از کاربران تتر را به استخر واریز می کنند و اتریوم می خرند که سود کنند. و تا زمان آرام شدن این جهش صعودی دارایی استخر به نسبت یک اتریوم و ۵۰۰ عدد تتر رسیده است. حال شما قصد دارید دارایی خود را از استیک خارج کنید. پس همان ۲۰ درصدی که سهم شما از آن استخر بود برای شما واریز می شود، یعنی ۱۰۰ عدد تتر و ۰.۲ اتریوم. در این صورت دارایی شما مجموعا ۱۲۰ دلار می باشد و شما ۲۰ دلار سود کرده اید.

حال تصور کنید شما به جای تامین نقدینگی این استخر، ارز خود را در کیف پول خود نگه می داشتید. یعنی در ابتدا دارایی شما ۵۰ عدد تتر و یک اتریوم بود که مجموعا ۱۰۰ دلار ارزش داشت. و بعد از رشد قیمت اتریوم به ۱۰۰ دلار، دارایی شما در مجموع ۱۵۰ دلار ارزش دارد. پس شما اگر هیچ کاری نمی کردید بیشتر سود می کردید.به بیان ساده ضرر کردن از سود جفت ارز تامین شده را ضرر ناپایدار گویند.

 • Crystal Farms:

کاربرانی که قصد تامین نقدینگی را دارند می توانند در این قسمت استخرهای فعال برای تامین نقدینگی را مشاهده و از درصد سود ارائه شده و سایر مشخصات هر استخر مطلع شوند. همچنین کاربران می توانند پس از تامین نقدینگی به راحتی و با یک کلیک سود خود را برداشت کنند. خوب است بدانید این بخش یک ماشین حساب برای محاسبه زمانی و دوره ترکیبی استیک کردن برای مشخص شدن سود و بازگشت سرمایه نیز دارد.

 • Glitter Mines:

کاربران با استفاده از این بخش می توانند توکن های وی‌وی‌اس VVS خود را که از استیک کردن پاداش گرفته اند را به صورت خودکار یک بار دیگر قفل کنند و سود مرکب دریافت کنند. این بخش نیز دارای استخرهای مختلف و ماشین حساب محاسبه می باشد.

 • Initial Gem Offering:

پلتفرم VVS پروژه هایی که پتانسیل رشد بالایی دارند را به صورت غیرتمرکز فروش اولیه توکن آن ها را انجام می دهد. کاربران می توانند به دو صوت محدود و نا محدود برای خرید توکن های ارائه شده اقدام کنند.

 • VVS Miner Moles:

این بخش شامل ۱۰ هزار NFT در قالب یک مجموعه است که دارندگان این NFT ها امتیازات انحصاری در پلتفرم وی‌وی‌اس فایننس VVS Finance، از جمله افزایش پاداش های استیک، مزایای IGO و دسترسی به پروژه های آینده را شامل می شوند. هدف تیم این پلتفرم آن است که هر دارنده این NFT ها بتوانند در این پروژه منفعتی داشته باشند. این NFT ها مشخصات زیر را دارد:

 1. تعداد این مجموعه ۱۰ هزار است.
 2. هر یک از این NFT ها خاص بوده و از ۱۰۰ صفت مختلف ساخته شده اند.
 3. در میان این مجموعه ۶۰ NFT کمیاب و بسیار با ارزش وجود دارد.
 4. قیمت هر NFT در زمان ایجاد ۱۲۵ دلار است.
 5. پرداخت ۱۲۵ دلار برای ساختن یک NFT با استفاده از ارز VVS صورت می گیرد.
 6. هر کیف پول مجاز به ساخت سه NFT و لیست کردن یکی از آن ها برای فروش خواهد بود.
 7. این NFT ها از استاندارد CRC-721 پیروی می کنند.
 • Analytics:

کاربران با استفاده از این بخش می‌توانند داده‌های کلی در مورد هر توکن در پروتکل وی وی اس فایننس VVS Finance، از جمله نقدینگی، حجم معاملات و غیره را مشاهده کنند. این کار تنها با متصل کردن یک کیف پول وب ۳ به این پلتفرم قابل دستیابی است.


ویژگی پلتفرم وی‌ وی‌ اس فایننس VVS Finance

ویژگی پلتفرم وی‌ وی‌ اس فایننس VVS Finance
ویژگی پلتفرم وی‌ وی‌ اس فایننس VVS Finance

در این بخش ویژگی های مثبت و منفی این پلتفرم را بررسی می کنیم. ابتدا به نکات برجسته این پروژه اشاره می کنیم:

 • اداره غیرمتمرکز پلتفرم توسط کاربران.
 • سرعت بالا در تایید تراکنش ها و کارمزد پایین.
 • امکان کسب درآمد با استفاده از استخرهای استیک مختلف.
 • امکان شرکت در فروش اولیه توکن های پروژه های مناسب.
 • ارائه مجموعه ای از NFT ها برای ایجاد باشگاه مشتریان بین کاربران.
 • کنترل کامل دارایی توسط کاربران و تنها با استفاده از یک کیف پول وب ۳.

و اما در ادامه ویژگی های منفی این پلتفرم را عنوان می کنیم:

 • مشخص نبودن عوامل این پروژه یکی از تاریک ترین مورد در این پروژه است.
 • نداشتن ایده ای جدید و کپی برداری از دیگر صرافی های غیرمتمرکز.
 • وجود رقیب های بزرگی مانند سوشی و پنکیک و یونی سواپ.
 • تعداد بالای مجموع کل توکن های پروژه به علاوه آزاد سازی تعداد زیادی از آن ها در هر مرحله که با انتقاد کاربران مواجه شده است.
 • آپدیت نشدن هدف های این پروژه در سال ۲۰۲۲.

امنیت پلتفرم وی‌ وی‌ اس فایننس VVS Finance

امنیت پلتفرم وی‌ وی‌ اس فایننس VVS Finance
امنیت پلتفرم وی‌ وی‌ اس فایننس VVS Finance

تمامی قراردادهای هوشمند این پروژه از قراردادهای استخر استیک گرفته تا قرارداد هوشمند توکن آن توسط بنیاد Slowmist بررسی و تایید شده است. از نظر اداره پلتفرم و خزانه آن نیز، این پلتفرم به صورت ایمن و غیرمتمرکز اداره می شود.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال وی‌ وی‌ اس VVS

رمز ارزی که در این مقاله معرفی نمودیم، همانطور که گفته شد توکن بومی پلتفرم وی‌ وی‌ اس فایننس VVS Finance می باشد که به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز شناخته می شود. صرافی غیرمتمرکز وی‌وی‌اس فایننس در نظر دارد تا تمام ویژگی های صرافی های غیرمتمرکز را حفظ نماید و با ارائه یک رابط کاربری مناسب و ساده کاربران را به سمت پلتفرم های غیرمتمرکز جذب نماید. پس از آشنایی با این پلتفرم و ارز دیجیتال وی‌وی‌اس VVS در این قسمت از مقاله به بررسی روند قیمت آن خواهیم پرداخت.

رمز ارز وی وی اس در اواخر سال ۲۰۲۱ یعنی در تاریخ ۲۳ نوامبر با قیمت ۰.۰۰۰۱۲۲۵ دلار به فروش می رفت. لازم به ذکر است که این ارز دیجیتال یک روز بعد یعنی در تاریخ ۲۴ نوامبر ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود که ۰.۰۰۰۱۵۴۹ دلار بوده است، رسیده است. قیمت رمز ارز وی‌وی‌اس VVS در اواخر سال ۲۰۲۱ با یک کاهش شدید همراه بوده و محدوده ۰.۰۰۰۰۵۵۲۶ دلار را رد کرد. این روند نزولی تا سال ۲۰۲۲ ادامه داشته تا جایی که قیمت وی‌وی‌اس VVS در اواسط سال ۲۰۲۲ به ۰.۰۰۰۰۰۸۴۵ دلار رسید. در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۱۲ نوامبر ۲۰۲۲ قیمت ارز دیجیتال وی‌وی‌اس VVS برابر با ۰.۰۰۰۰۰۴ دلار می باشد و حجم معاملات ۲۴ ساعته برابر با ۱،۵۵۰،۳۱۸ دلار است. در ادامه شما قادر خواهید بود روند قیمت رمز ارز وی‌وی‌اس VVS را بر روی نمودار مشاهده کنید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال وی‌ وی‌ اس VVS
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال وی‌ وی‌ اس VVS

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال وی‌ وی‌ اس VVS

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال وی‌ وی‌ اس VVS
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال وی‌ وی‌ اس VVS

برای ذخیره سازی ارز دیجیتال وی‌وی‌اس VVS شما قادر خواهید بود از کیف پول هایی که از این رمز ارز پشتیبانی می کنند، استفاده نمایید. امرزوه کیف پول های سخت افزاری و  نرم افزاری بسیاری در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند و به کاربران خدمات ارائه می دهند. اما نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که کیف پول انتخابی از رمز ارز مورد نظر شما حتما پشتیبانی کند.

با توجه به جستجوهای انجام شده هیچ یک از کیف پول های سخت افزاری لجر و ترزور از ارز دیجیتال وی‌ وی‌ اس VVS پشتیبانی نمی کنند. شما می توانید برای ذخیره سازی این رمز ارز از کیف پول سیف پل استفاده نمایید. این کیف پول امکاناتی همچون سواپ، صرافی داخلی و … را به کاربران ارائه می دهد. همچنین کاربران می توانند به راحتی کیف پول سیف پل را بر روی تلفن همراه خود نصب نموده و استفاده نمایند.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال وی‌ وی‌ اس VVS

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال وی‌ وی‌ اس VVS
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال وی‌ وی‌ اس VVS

صرافی هایی که در این قسمت از مقاله به شما کاربران عزیز زوم ارز معرفی می کنیم، صرافی هایی می باشند که از ارز دیجیتال وی‌وی‌اس VVS پشتیبانی می کنند و کاربران می توانند در آنها به خرید و فروش این رمز ارز بپردازند. همانطور که می دانید صرافی های ارز دیجیتال به منظور خرید و فروش رمز ارزها مورد استفاده قرار می گیرند. صرافی ها در دو نوع متمرکز و غیرمتمرکز وجود دارند. در صرافی های متمرکز کاربران باید به ثبت نام و احراز هویت بپردازند و استفاده از صرافی های خارجی متمرکز برای کاربران ایرانی کمی دشوار است. برای استفاده از صرافی های غیرمتمرکز نیازی به ثبت نام و احراز هویت نمی باشد و تنها کاربران بایستی کیف پول خود را به پلتفرم متصل نمایند و مبادلات خود را شروع کنند. البته لازم به ذکر است که باید کیف پول متصل شده به پلتفرم توسط صرافی پشتیبانی شود.

صرافی های غیرمتمرکز پشتیبانی کننده رمز ارز وی‌وی‌اس VVS شامل موارد زیر می باشند:

 • صرافی یونی سواپ

یونی سواپ UniSwap یکی از صرافی های غیرمتمرکز است که کاربران می توانند در آن رمز ارز وی‌وی‌اس VVS را با جفت ارز USDC مبادله کنند. در این صرافی کاربران می توانند به راحتی به تبادل توکن های خود بپردازند.

 • صرافی وی‌وی‌اس فایننس VVS Finance

وی‌ وی‌ اس فایننس همانند یونی سواپ یک صرافی غیرمتمرکز است که می توان در آن ارز دیجیتال وی‌ وی‌ اس VVS را با جفت ارزهای USDC ،USDT و WADA مبادله نمود.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال وی‌ وی‌ اس VVS

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال وی‌ وی‌ اس VVS
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال وی‌ وی‌ اس VVS

برای خرید و فروش ارز دیجیتال وی‌وی‌اس VVS می توانید از صرافی هایی که در قسمت قبلی مقاله نام بردیم، استفاده نمایید. صرافی هایی که نام برده شد صرافی های غیرمتمرکز می باشند که برای استفاده از آنها نیازی به ثبت نام و احراز هویت نمی باشد.

علاوه بر صرافی هایی که نام بردیم صرافی های متمرکزی همچون هیوبی گلوبال Huobi Global و Gate.io نیز از رمز ارز وی‌ وی‌ اس VVS پشتیبانی می کنند. شما قادر خواهید در این صرافی ها ارز دجیتال VVS را با جفت ارز USDT مبادله کنید.


آینده پروژه وی‌ وی‌ اس فایننس VVS Finance

آینده پروژه وی‌ وی‌ اس فایننس VVS Finance
آینده پروژه وی‌ وی‌ اس فایننس VVS Finance

آینده صرافی های غیرتمرکز در کل به دو فاکتور رقابت این صرافی ها با یکدیگر و همچنین قانون گذاری کریپتوها توسط دولت ها بستگی دارد. اما در خصوص این صرافی با مقایسه خدمات و ویژگی آن با سایر صرافی ها متوجه می شوید که ایده جدیدی ارائه نکرده است. در این مورد این سوال طرح می شود که چرا یک کاربر باید از صرافی یونی سوآپ دارایی خود را به این صرافی منتقل کند؟ آیا سود بیشتری ارائه می شود؟ آیا ویژگی و یا امنیت بیشتری دارد؟ این صرافی مدعی شده که رابط کاربری بسیار ساده ای را نسبت به دیگر صرافی ها ارائه داده است، در صورتی که هیچ تفاوتی با آن ها ندارد.

به طور کلی صرافی وی‌ وی‌ اس VVS یک پلتفرم خوب است اما هیچ چیز جدیدی ندارد که کاربر را وسوسه کند و با بررسی بیشتر متوجه شدیم از آن جا که این صرافی روی بلاکچین Cronos ایجاد شده و این بلاکچین متعلق به صرافی Crypto.com است، این صرافی تبلیغات زیادی برای بیشتر دیده شدن صرافی VSS تدبیر کرده که به واسطه آن بلاکچین خود بیشتر مورد توجه قرار گیرد. صرافی Crypto.com قبل از این نیز در فینال فوتبال آمریکایی و چندین رویداد مطرح دیگر و حتی جام جهانی پیش رو در قطر نیز تبلیغات گسترده ای را تدارک دیده است. به طور کلی به نظر می رسد صرافی VVS بیشتر در تبلیغات موفق بوده است.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال vvs

اینفوگرافیک ارز دیجیتال vvs
اینفوگرافیک ارز دیجیتال vvs

سخن پایانی

در این مقاله صرافی وی‌وی‌اس فایننس  VVS Finance که یک صرافی غیرمتمرکز است و توکن ارائه شده آن یعنی وی‌وی‌اس VVS را به شما معرفی کردیم. این صرافی روی بلاکچین Cronos ایجاد شده است. همچنین متوجه شدیم این پلتفرم توسط یک تیم ناشناس بین المللی پشتیبانی می شود. در ادامه خدمات و ویژگی های خوب و بد آن را عنوان کردیم. در بخش های دیگر این مقاله صرافی ها و کیف پول های پشتیبانی کننده این ارز را معرفی و در آخر یک تحلیل کلی از این پلتفرم در بخش آینده پروژه برای شما مطرح نمودیم.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز وی‌وی‌اس VVS” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها