آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ساتوشی چیست؟ | استخراج ساتوشی | چگونه ساتوشی جمع کنم؟

ساتوشی چیست؟

در مقاله زیر شما را با ساتوشی چیست؟ آشنا می کنیم. اگر بخواهیم کوتاه بگوییم ساتوشی ناکاموتو نام خالق بیت کوین است. و ساتوشی کوچکترین واحد بیت کوین معادل ۱۰۰ میلیونم بیت کوین است. برای تسهیل معاملات، بیت کوین ها را می توان به واحدهای کوچکتر تقسیم کرد. ساتوشی از نام بنیانگذار یا بنیانگذاران بیت کوین، موسوم به ساتوشی ناکاموتو گرفته شد. در ادامه با ما همراه باشید تا به طور کامل به تعریف آن بپردازیم.


لیست عناوینی که در این مقاله برای شما زوم ارزی عزیز آماده کرده ایم:

ساتوشی چیست؟

ساتوشی چیست؟
ساتوشی چیست؟

بیت کوین یک واحد شمارش کوچک تر به نام ساتوشی دارد. در دنیا هم پول ها یک واحد کوچک تری نسبت به خود دارند که هر یک نام متفاوتی دارد.

به عنوان مثال، دلار یک واحد کوچک تر از خودش دارد که به آن ” سنت ” گفته می شود. هر دلار از ۱۰۰ سنت و هر بیت کوین از ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ساتوشی تشکیل شده است و یا اینکه می توان گفت یک ساتوشی معادل یک صد میلیونیوم  (۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ ) بیت کوین است. در ادامه تمامی واحد های ساتوشی و بیت کوین را به طور کامل توضیح داده ایم، با ما همراه باشید.

نماد اختصاری ساتوشی SAT است که مورد انتخاب خالقش قرار گرفته است. برخی از مواقع تازه واردان حوزه ارزهای دیجیتال زمانی که ساتوشی به گوششان می خورد تصور می کنند که ساتوشی یک ارز جداگونه به حساب می آید بلکه به این صورت نیست. ساتوشی همان بیت کوین است اما یک واحد کوچک تر.


نام ساتوشی از کجا آمده است؟

نام ساتوشی از کجا آمده است؟
نام ساتوشی از کجا آمده است؟

ساتوشی نام خالق ناشناس ارز دیجیتال بیت کوین است، خالق ارز دیجییتال بیت کوین آقای ” ساتوشی ناکاموتو ” است. این عمل در سال ۲۰۰۸ به ثبت رسید.

هدف آقای ” ساتوشی ناکاموتو ” از انتخاب یک واحد کوچک تر این بوده است که این اختراعش بتواند به عنوان یک پول رسمی مورد استفاده قرار بگیرد تا همه بتوانند از این پول استفاده کنند.

شاید برای شما سوال باشد که چگونه می توانیم ساتوشی رایگان به دست آوریم؟

برخی از سایت ها برای کاری که شما برایشان انجام می دهید یک مقدار ساتوشی رایگان در نظر گرفته اند. به عنوان مثال شما در یک سایت می توانید در ازای مشاهده تبلیغات به میزان تعیین شده ساتوشی دریافت کنید.

این ساتوشی مستقیما به کیف پول شما انتقال می باید. هر سایت از یک طریق نسبت به پرداخت پاداش ها و انتقال ساتوشی ها عمل می کند.


تبدیل ساتوشی به تومان

تبدیل ساتوشی به بیت کوین
تبدیل ساتوشی به بیت کوین

با بالارفتن روزافزون قیمت بیت کوین مخصوصا در حال حاضر افراد بیشتری علاقمند به معاملات ساتوشی شده اند. دلیل آن هم افزایش ارزش ساتوشی همگام با بالارفتن قیمت بیت کوین است.ضمن اینکه اگر علاقمند به معامله در بازار ساتوشی هستید خریدو فروش آن به نسبت ساده تر هم می باشد.در ادامه به شما خواهیم گفت چطور می توانید ساتوشی را به تومان تبدیل کنید. همراه ما باشید.

ابتدا شما باید قیمت روز بیت کوین را در اختیار داشته باشید.از طریق لینک زیر می توانید قیمت لحظه ای بیت کوین را مشاهده کنید.

قیمت لحظه ای بیت کوین

در ادامه به قیمت روز دلار نیز احتیاج دارید.به جدول زیر توجه کنید.

معادل ساززی بیت کوین و ساتوشی - ساتوشی چیست
معادل ساززی بیت کوین و ساتوشی – ساتوشی چیست

توجه:

به هر ۱۰۰.۰۰۰ ساتوشی یک ” میلی بیت کوین ” گفته می شود، این مقدار میلی بیت کوین برابر است با ۰.۰۰۱ بیت کوین.

نماد انحصاری این واحد از بیت کوین ” mBTC ” می باشد.

…………………………………………………………………………………………….

به هر ۱۰۰ ساتوشی یک ” میکرو بیت کوین ” گفته می شود ، این مقدار میکرو بیت کوین برابر است با ۰.۰۰۰۰۱ بیت کوین.

نماد انحصاری این واحد از بیت کوین ” μBTC ” می باشد.

اکنون که با نسبت قیمت ها آشنا شدید با یک مثال تبدیل ساتوشی به تومان را برای شما توضیح خواهیم داد.

برای اینکار از فرمول زیر عمل می کنیم.

قیمت ساتوشی به دلار = قیمت روز دلار * مقدار ساتوشی

 قیمت ساتوشی به تومان  = قیمت روز دلار به تومان  * قیمت بدست آمده براساس دلار

برای مثال می خواهیم ۰.۰۰۰۶ بیت کوین را به تومان تبدیل کنیم.بنابراین طبق فرمول بالا :

۰.۰۰۰۶*۲۳۲۰۰=۱۳.۹۲

۱۳.۹۲*۲۵.۷۰۰=۳۵۷.۷

دقت کنید قیمت ها بر اساس قیمت های امروزمورخ ۹۹.۱۰.۴ نوشته شده است.


استخراج ساتوشی

استخراج ساتوشی
استخراج ساتوشی

برای استخراج ساتوشی می توانید از طریق کامپیوتر یا گوشی اقدام کنید.قبلا در مقاله بیت کوین رایگان به دست آوردن بیت کوین به صورت رایگان را برای شما آموزش دادیم.استخراج ساتوشی هم به همان صورت است.همانطور که پیش تر اشاره کردیم به واحد های کوچکتر بیت کوین ساتوشی گقته می شود.بسیاری از وبسایت ها در حال حاضر وجود دارند می توانید از طریق آن ها ساتوشی استخراج کنید.این استخراج به صورت های متفاوت خواهد بود.در برخی از آن ها به روش استخراج ابری و در برخی دیگر با در اختیار گذاشتن قدرت پردازش سیستم خود به صورت مستقیم ساتوشی استخراج می کنید.در این میان وبسایت هایی نیز وجود دارند که در ازای مشاهده تبلیغات و یا انجام بازی ها به شما ساتوشی هدیه می دهند.فارغ از اینکه این پروژه بسیار زمان بر خواهد بود برای کسانی که وقت آزاد و علاقه بالایی دارند می تواند تجربه جالبی باشد.اگر بخواهید ساتوشی های دریافتی شما به یک میزان ارزشمند برسد باید زمان زیادی صرف کنید.زیرا طبق جدولی که در تیتر قبل آوردیم هر یک ساتوشی ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت کوین است.بنابراین باید زمان زیادی بگذارید تا بتوانید به مقادیر ارزشمند برسید.ضمن اینکه به این نکته هم توجه کنید که با در اختیار گذاشتن قدرت پردازش سیستم عامل خود موجب آسیب رساندن به آن می شوید.

بهر حال اگر همچنان علاقمند به استخراج ساتوشی هستید معمولا هنگام ثبت نام در وبسایت های مربوط از شما یک ادرس کیف پول دیجیتالی بیت کوین نیز خواسته می شود که پاداش های شما به آن واریز شود.باز هم به این نکت اشاره می کنیم که در انتخاب این وبسایت ها بسیار دقت کنید چراکه اگر معتبر نباشند امکان سواستفاده از اطلاعات و در نتیجه از بیت رفتن سرمایه موجود شما در کیف پول وجود خواهد داشت.


چگونه ساتوشی جمع کنیم؟

چگونه ساتوشی جمع کنیم؟
چگونه ساتوشی جمع کنیم؟

برای جمع کردن ساتوشی دو راه وجود دارد .

راه اول : اگر شما تریدر هستید بهتر است معاملات خود را با جفت ارز بیت کوین انجام دهید.همانطور که می دانید پس از فروش ارز انتخابی اگر جفت ارز بیت کوین را انتخاب کرده باشید به حساب شما بیت کوین واریز می شود.این اصولی ترین راه برای بدست آوردن و جمع کردن ساتوشی است .که در بلند مدت یک سرمایه گذاری مطمئن می باشد.در واقع اکثر تریدرها در پی این موضوع هستند که در نهایت ذخایر ساتوشی خود را بالاببرند.زیرا که بیت کوین یک ارز معتبر است بنابراین ذخیره ساتوشی در نهایت تبدیل به بیت کوین خواهد شد.

راه دوم : استفاده از وبسایت های رایگان که در برابر کلیک ، تبلیغات ، بازی و ….به شما ساتوشی می دهند.که البته همانطور که قبلا اشاره کردیم وبسایت های معتبر در این زمینه بسیار کم هستند .حتی در صورت معتبر بودن با توجه به میزان زمانی که از شما صرف می کنند صرفه اقتصادی نخواهند داشت.


چگونه می توان تبدیل ساتوشی به بیت کوین را محاسبه کرد؟

برای محاسبه این عمل به هیچ عنوان نیازمند هیچ دستگاه و یا ماشین حساب خاصی نیستید ، تنها کافیست مقدار ساتوشی را در عدد ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ ضرب مائید تا حاصل به دست آید. تنها با انجام یک ضرب ساده توانستید مقدار ساتوشی مد نظرتان را به بیت کوین محاسبه کنید.


چگونه می توان تبدیل بیت کوین به ساتوشی را محاسبه کرد؟

در تیتر بالا آوردیم که چگونه می توانید مقدار ” ساتوشی ” مورد نظرتان را به ” بیت کوین ” محاسبه کنید. حال می خواهیم بگوئیم که چگونه عمل محاسبه  ” بیت کوین ” به ” ساتوشی ” را انجام دهید.

برای انجام این محاسبه بازهم نیازی به هیچ گونه دستگاه و یا ماشین حساب خاصی وجود ندارد، تنها می توانید با محاسبه یک ضرب به جواب برسید، فقط کافیست مقدار ” بیت کوین ” مد نظرتان را در ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ ضرب نمائید تا به جوابتان برسید.

به طور کلی می توان گفت که یک ساتوشی برابر ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ ” بیت کوین ” یا ۸-۱۰*۱.۰ BTC است.


سخن پایانی 

در این مقاله به تعریف ساتوشی پرداختیم. ساتوشی کوچکترین واحد ارز رمزنگاری شده بیت کوین است. این نام از Satoshi Nakamoto، خالق پروتکل بلاکچین و ارز رمزنگاری شده بیت کوین گرفته شده است. نسبت ساتوشی به بیت کوین ۱۰۰ میلیون ساتوشی به یک بیت کوین است. به گفته کوین دسک Coindesk تا ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۹، ۱ دلار ارزش ۱۲،۲۷۰ ساتوشی داشت.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
25 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محسن
1 سال قبل

سلام.من بالای ۲۰هزارتا ساتوشی دارم ک وارد تراس ولتم شده
کدوم صرافی میتونم تبدیل ب دلار یا تومان کنمش؟؟اصلا انگار صرافیا قبول نمیکنن

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  محسن
1 سال قبل

سلام دلیل قبول نکردنشون چیه؟

عطا
1 سال قبل

سلام
من دویست هزارساتوشی باگوشیم استخراج کردم الان صفرشده یعنی اومده اول.درضمن رمز وکیل پول هم ندارم.لطفآراهنمایم کنید .

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  عطا
1 سال قبل

سلام
دوست عزیز اصولا سایت های استخراج بیت کوین با گوشی فیک است

میلاد
1 سال قبل

سلام بنده ساتوشی satsدارم این همون ساتوشی بیتکوین هستش یا نه بعد میخواستم بدوم توی چه کیف پولی میشه نگهداریش کرد کدوم صرافی ها این ارز رو دارن من نتونستم توی کوین مارکت کپ بفهمم برای انتقالش به تراست ولت باید به چه آدرسی انتقالش بدم به ادرس BTCبیتکوین یا خودش ادرس داره چطور درباره این ارز SATOSHIاصلاعات کسب کنم نمایش SATSهستش ارزی که من استخراج کردم ممنون میشم اگه کمکم کنید

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  میلاد
1 سال قبل

این ارز با ساتوشی بیت کوین متفاوت است
و رنک ان در کوین مارکت کپ همین الان ۴۹۰۷ است
و می تونید در متامسک ذخیره نمایید

فرهاد
2 سال قبل

سلام من یک کانال تلگرام دارم ازش ساتوشی میگیرم الان حدود ۹۱۰۰۰۰۰۰ ساتوشی دارم که تز یک ب یک بیت کوین هست چطوری باید استخراج کنم تبدیر به پول کنم. لطفا راهنمایی کنید

پیمان
3 سال قبل

سلام ، مقدار ۱۰ هزار ساتوشی به قیمت دلار الان چند تومان میشه ؟

تیم محتوا
پاسخ به  پیمان
3 سال قبل

سلام دوست عزیز با نرخ امروز دلار (۲۵۰۰۰) و نرخ در حال حاضر بیت کوین (۳۴۰۰۰ دلار) ده هزار ساتوشی شما برابر با ۸۵ هزار تومان می باشد.

فرشاد
3 سال قبل

از کجا ساتوشی تهیه کنم ؟ آیا در ایران هم می توانم ساتوشی بخرم

تیم محتوا
پاسخ به  فرشاد
3 سال قبل

بله در صرافی های ایرانی و خارجی

شهرآبی
3 سال قبل

ساتوشی را از کجا تهیه کنم؟

امید
3 سال قبل

ساتوشی رایگان را از coinpot بگیرم ؟ خیلی سایت خوبی است؟

تیم محتوا
پاسخ به  امید
3 سال قبل

زمان زیاد برای صرف کردن می خواهد

بهنام
3 سال قبل

ساتوشی رایگان از کجا بگیرم.

تیم محتوا
پاسخ به  بهنام
3 سال قبل

سایت های تبلیغاتی

بهنام
3 سال قبل

ساتوشی رایگان از کجا بگیرم.

مهرشاد
3 سال قبل

من از یک بازی ۲۰۰ ساتوشی گرفتم ، یعنی چقدر پول دارم؟

تیم محتوا
پاسخ به  مهرشاد
3 سال قبل

۰.۰۵۸ دلار

غزل
3 سال قبل

چند ساتوشی ، یک بیت کوین است؟

تیم محتوا
پاسخ به  غزل
3 سال قبل

۱۰۰۰۰۰۰۰۰ ساتوشی یک بیت کوین است

ابولی
3 سال قبل

می شود ۵۰۰ ساتوشی خرید؟

تیم محتوا
پاسخ به  ابولی
3 سال قبل

فقط موارد بیشتر از ۲ بیت کوین به احراز هویت نیاز دارد

ارمکان
3 سال قبل

آیا ساتوشی همان بیت کوین است.

تیم محتوا
پاسخ به  ارمکان
3 سال قبل

به واحدهای کوچکتر بیت کوین ساتوشی گفته می شود

آخرین مقالات منتشر شده