آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

راهنمای خرید دستگاه ماینر

راهنمای خرید دستگاه ماینر

راهنمای خرید دستگاه ماینر ، اینکه از چه راهی بتوان به بهترین شکل اقدام به بدست آوردن ارز های دیجیتال کرد همیشه در ذهن افرادی که به حوزه کریپتو ها علاقه دارند مشغله ایجاد کرده است. بعضی از افراد توانایی تهیه تجهیزات ماینینگ را دارند و به سراغ استخراج ارز های دیجیتال می روند. به دلیل گسترش ارز های دیجیتال، کمپانی های زیادی مشغول به ساخت دستگاه های استخراج شده اند و تنوع نیز برای انتخاب دستگاه ماینینگ بسیار است. همین موضوع باعث شده است تا افراد قبل از خرید دستگاه های ماینینگ اقدام به تحقیق و کسب اطلاعات درباره آن ها کنند. متاسفانه در حال حاضر قیمت دستگاه های ماینر بسیار زیاد است و این اشتباه است که بدون هیچ آگاهی اقدام به خرید دستگاه ماینر کرد. در این مقاله ما قصد داریم تا کمی درباره خرید ماینر با شما عزیزان گفتگو کنیم. اگر قصد خرید دستگاه ماینینگ را دارید،ما در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چه ماینری را تهیه کنید ، این راهنمای خرید می تواند کمک بسیار زیادی به شما کند.

نیم نگاهی به دستگاه های استخراج ارز دیجیتال یا ASIC

نیم نگاهی به دستگاه های استخراج ارز دیجیتال یا ASIC
نیم نگاهی به دستگاه های استخراج ارز دیجیتال یا ASIC

همانطور که می دانید برای استخراج ارز های دیجیتال نیاز به دستگاه های ماینینگ می باشد. البته لازم به ذکر است که برخی از رمز ارز ها را نیز می توان با ریگ ماینینگ نیز استخراج نمود که نیاز به سرمایه کمی دارد. اگر قصد استخراج ارز های دیجیتال را دارید و می خواهید یک دستگاه مایینگ تهیه کنید، باید انتخابتان را با توجه به چند نکته انچام دهید. در این مقاله همانطور که اشاره کردیم قصد داریم تا در این باره با شما عزیزان گفتگو کنیم. یک دستگاه ماینر، از دو قسمت داخلی و خارجی تشکیل شده است. قسمت های داخلی شامل قطعاتی همچون:

 1. برد پردازشی که شامل پردازنده یا CPU است.
 2. برد های شبکه ای
 3. منبع تغذیه

تمامی قطعاتی که نام برده شد، در داخل یک محفظه قرار می گیرند. در بیرون از محفظه نیز مجدد قسمت هایی وجود دارد که تنها باید اتصالات دیگر تجهیزات را به قسمت های مخصوص متصل کنید.

شاید علاقه به دانستن اطلاعاتی به ریگ های ماینینگ نیز داشته باشید. در این قسمت از مقاله ما اشاره کوچکی به ریگ استخراج خواهیم کرد. اگر قصد دریافت اطلاعات بیشتری درباره ریگ های استخراج دارید می توانید به مقاله ” ریگ ماینینگ چیست؟ ”  مراجعه کنید.


ریگ ماینینگ Rig Mining چیست؟

راهنمای خرید دستگاه ماینر
ریگ ماینینگ Rig Mining چیست؟

ریگ ماینینگ نیز وسیله ای است که شما می توانید به کمک آن اقدام به استخراج برخی از ارز های دیجیتال کنید. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چرا برخی، مگر با ریگ ماینینگ نمی توان بیت کوین استخراج کرد؟

پاسخ به این سوال بله است و شما می توانید با ریگ های ماینینگ اقدام به استخراج ارز دیجیتال بیت کوین کنید اما ارزش ندارد. ریگ های ماینینگ اصولا قدرت کمی دارند و مناسب شبکه شلوغی همانند بیت کوین نمی باشد. در نتیجه شاید انجام این کار به صرفه نباشد اما باید قبل از تصمیم کمی محاسبه انجام داد تا بتوانید به صورت دقیق این موضوع را درک کنید.

ریگ های ماینینگ یک قطعه اصلی با نام کارت گرافیک و یا پردازنده گرافیکی و یا GPU دارند. در ریگ های ماینینگ این کارت گرافیک است که پردازش ها را انجام می دهنند و معادلات را حل می کنند.

قطعاتی که در ریگ های ماینینگ شما می بینید عبارت اند از:

 1. کارت گرافیک یا GPU
 2. رم RAM
 3. پردازنده یا CPU
 4. منبع تغذیه یا POWER
 5. مادربرد یا Board
 6. محفظه فلزی

همانطور که گفتیم، اگر قصد دارید تا اطلاعات بیشتری درباره ریگ های استخراج به دست آورید، می توانید به مقاله ای که پیش تر معرفی کردیم مراجعه کنید. در آن مقاله می توانید به صورت تخصصی با ریگ های ماینینگ آشنا شوید. در ادامه همراه ما باشید تا بهتر با راهنمای خرید دستگاه ماینینگ آشنا شوید.


نیم نگاهی به تولید کنندگان دستگاه های ماینینگ یا ASIC

تولید کنندگان دستگاه های ماینینگ یا ASIC
تولید کنندگان دستگاه های ماینینگ یا ASIC

همانطور که گفتیم، به دلیل گسترش در حوزه ارز های دیجیتال، کمپانی های زیادی اقدام به تولید دستگاه های ماینر کرده اند. واقعا انتخاب در بین این همه دستگاه کمی سخت است اما به هر حال با کمی دقت و انتخاب هدف، می توان بهترین دستگاه را انتخاب کرد. هدف تمام ماینر ها در آوردن پول است. حال برخی ها در تلاش اند تا با انتخاب درست، سرمایه شان را زود تر برگردانند. مهم ترین هدف در بین هدف های استخراج ارز دیجیتال بازگشت سرمایه به موقع است. اگر انتخاب شما یک دستگاه نامناسب باشد، قطعا مدت زمان بازگشت سرمایه شما طولانی می شود و این موضوع می توانید باعث آزار شما شود. بهتر است ابتدا  درباره هر کمپانی کمی بخوانید تا بتوانید بهتر انتخاب کنید. در این قسمت از مقاله ما تنها کمپانی های تولید کننده دستگاه های ارز دیجیتال را به شما معرفی خواهیم کرد. اگر قصد به دست آوردن اطلاعات از این کمپانی ها را دارید، می توانید به مقاله های مربوطه در سایت زوم ارز مراجعه کنید.

تولید کنندگان دستگاه های ماینینگ عبارت اند از:

 1. کمپانی بیت مین ” Bitmain “

کمپانی بیت مین، دستگاه های ماینر خود را با نام انحصاری ” انت ماینر ” یا ” Antminer ” روانه بازار می کند. برای تهیه دستگاه های کمپانی بیت مین Bitmain باید به دنبال ماینر هایی با نام انت ماینر AntMiner باشید.

 1. کمپانی میکرو بی تی ” MicroBT “

کمپانی میکرو بی تی، دستگاه های ماینینگ خود را با نا عنوان ” واتس ماینر ” WhatsMiner ” به بازار عرضه می کنند. همانطور که در قسمت قبل گفته شد، برای تهیه دستگاه های کمپانی میکرو بی تی MicroBT باید به دنبال ماینر هایی با عنوان واتس ماینر یا Whatsminer باشید.

 1. اینوسیلیکون یا ” Innosilicon “

شاید در بازار ماینر هایی با عنوان ترمیناتور یا ” Terminator ” را دیده باشید اما ندانید که این ماینر ها برای کدام کمپانی است. در بازار تجهیزات ماینینگ هر گاه ماینر هایی با عنوان ترمیناتور یا Terminator را مشاهده کردید، بدانید منظور همان دستگاه های کمپانی اینوسیلیکون است. این کمپانی دستگاه های ماینر خود را با عنوان ترمیناتور روانه بازار کرده است.

 1. کمپانی کنان یا ” Cannan “

احتمالا نام این کمپانی را زیاده در دوبین های فیلم برداری و یا عکس برداری زیاد شنیده باشید. اما لازم است این نکته را بگوئیم که اشتباه نکنید. این دو کمپانی تنها تشابه اسمی دارند اما کاملا با یک دیگر متفاوت می باشند. اگر در بازار تجهیزات ماینینگ نام دستگاه های ماینر ” آوالون یا Avalon ” را شنیده باشید، باید بدانید منظور کمپانی کنان است. این کمپانی دستگاه های ماینر خود را با عنوان انحصاری آوالون یا Avalon وارد بازار کرده است.

 1. کمپانی ای بنگ یا ” Ebang “

در بازار ارز های دیجیتال، گاهی اوقات در بین طرفداران ارز های دیجیتال، نام ای بیت یا Ebit شنیده می شود. منظور از این نام دستگاه های ماینینگ کمپانی ای بنگ می باشند. هر گاه نام ای بیت را شنیدید بدانید که منظور همان دستگاه های کمپانی ای بنگ می باشد.

در این قسمت با کمپانی های سازنده دستگاه ماینر آشنا شدید. لازم به ذکر است کمپانی های اعلام شده، تنها چند کمپانی معروف و برتر می باشند. در حال حاضر کمپانی های دیگری نیز وجود دارند که در حال تولید دستگاه های ماینر هستند. در ادامه همراه ما باشید تا به دیگر موضوعات بپردازیم.

بیشتر بخوانید

بهترین دستگاه های استخراج سال ۲۰۲۰ | معرفی ۴ ماینر برتر


دستگاه ماینر کدام کمپانی و یا برند مناسب است؟

اینکه کدام برند بهتر است را ما نمی توانیم بگوئیم. به شما پیشنهاد می کنیم سوال خود را از افرادی بپرسید که از برند های مختلف استفاده کرده اند. لازم به ذکر است که در حال حاضر معروف ترین برند کمپانی بیت مین Bitmain یا همان انت ماینر Antminer می باشد.

کمپانی های میکرو بی تی و اینوسیلیکون نیز معروف هستند اما بیشتر بر سر زبان ها نام بیت مین میچرخد. شما می توانید هر ماینری از هر کمپانی که مد نظرتان است را انتخاب کنید.


قدرت دستگاه های ماینینگ یا ASIC

قدرت دستگاه های ماینینگ یا ASIC
قدرت دستگاه های ماینینگ یا ASIC

هر دستگاه ماینینگ، بر اساس یک قدرت روانه بازار می شود. در حال حاضر دستگاه های موجود قدرت های مختلفی دارند. بستگی به ارزی که قصد استخراج آن را دارید دارد که از چه قدرتی بخواهید استفاده کنید. برای اینکه بتوانید قدرت دستگاه های ماینر را بدانید باید به هش ریت آن ها دقت کنید. قدرت هر دستگاه ماینر توسط هش ریت آن مشخص می شود. شما می توانید با توجه به هش ریت یک دستگاه، متوجه شوید که قدرت آن دستگاه چه مقدار است. قدرت دستگاه با توجه به رمز ارزی که قصد استخراج آن را دارید مشخص می شود. برای درک بهتر این موضوع بهتر است به مثال ذیل دقت کنید.

برای مثال اگر قصد استخراج رمز ارز معروف و محبوب ” بیت کوین ” را دارید، نباید از دستگاه های ماینینگ با قدرت و یا هش ریت پایین استفاده کنید. شاید برای شما سوال پیش بیاید که چرا؟

همانطور که می دانید بیت کوین یک ارز دیجیتال پرطرفدار است. این موضوع باعث شده است تا شبکه استخراجی آن یک شبکه بسیار شلوغ باشد. به صورت کلی باید بگوئیم که به دلیل شلوغی شبکه بیت کوین، نمی توانید از دستگاه های ماینر با قدرت و یا هش ریت کم استفاده کنید. قبل از اینکه بخواهید اقدام به خرید دستگاه کنید، باید ارز هایی که قصد استخراج آن ها را دارید انتخاب کنید. البته با توجه به الگوریتم ها. در ادامه همراه ما باشید تا در این باره بیشتر توضیح دهیم.


الگوریتم های دستگاه های ماینینگ، چه نقشی در انتخاب ما دارند؟

زمانی که می خواهید اقدام به خرید یک دستگاه ماینینگ کنید، ابتدا باید تصمیم بگیرید که قصد استخراج چه رمز ارز را دارید. این رمز ارز انتخابی شما است که مشخص می کند چه ماینری را تهیه کنید. همانطور که می دانید هر ارز دیجیتال دارای یک الگوریتم می باشد که با توجه به آن الگوریتم باید اقدام به خرید دستگاه ماینینگ نمود. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید، اجازه دهید تا برایتان یک مثال بزنیم.

ارز دیجیتال بیت کوین، ارز الگوریتم ” SHA-256 “ پشتیبانی می کند. برای اینکه بتوانید بیت کوین استخراج کنید، باید دستگاه ماینری را تهیه کنید که از این الگوریتم یعنی SHA-256 پشتیبانی می کند.

در دو قسمت قبلی، به دو نکته مهم در انتخاب خرید دستگاه های ماینر اشاره کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا به نکات بیشتری در این باره بپردازیم.


در هنگام خرید دستگاه ماینینگ باید به چه عواملی توجه کنیم؟

در این قسمت از مقاله، به چند نکته اشاره خواهیم داشت که توجه به آن ها در انتخاب دستگاه ماینینگ ضروری است. در صورتی که می خواهید یک استخراج به صرفه را داشته باشید باید به نکاتی بسیار زیادی دقت کنید. در ادامه همراه ما باشید.

 1. برق و مصرف برق

در هنگام انتخاب ماینر دقت کنید. احتمالا زیاد شنیده اید که دستگاه های ماینر برق زیادی مصرف می کنند. دقیقا این حرف که در بسیاری از سایت ها آمده است درست می باشد. ماینر ها به دلیل پردازنده های قدرتمندی که دارند، برق زیادی مصرف می کنند. برای انتخاب یک دستگاه خوب، باید ببینید کدام دستگاه نسبت به نیازتان بهیه است. بهیه بودن دستگاه شامل تمامی موارد می شود. دستگاه بهیه باید در عین قدرتمند بودن خود مصرف کمی نیز داشته باشد.

 1. ابعاد و وزن

با توجه به مکانتان، می توانید نسب به ابعاد دستگاه های ماینر، مناسبت ترین دستگاه ماینینگ را انتخاب کنید. البته لازم به ذکر است که ابعاد و وزن گزینه مهمی در انتخاب دستگاه نیستند اما توجه به آن ها ضرری ندارد و ممکن است کمی در انتخاب مکان، به نفعتان کار کند.

 1. دما و خنک کنندگی

قطعا تا به این قسمت متوجه سختی کار ماینر ها شده اید. دستگاه های ماینر به دلیل قدرت زیادی که دارند، گرما زیادی تولید می کنند. البته لازم به ذکر است که این موضوع برای تمامی ماینر ها صدق می کند و راهی برای جلوگیری از آن وجود ندارد مگر تهیه یک تجهیزات خنک کننده مناسب. اما می توانید با در نظر داشتن این گزینه در هنگام انتخاب ماینر، ماینری را انتخاب کنید که از تعداد فن های بالایی تولید شده است. در ماینر های موجود در بازار می بینید که ماینر ها یا تنها یک فن و یا ۴ فن دارند. هر ماینر نسبت با قدرتی که دارد و طبق تشخیص کارخانه یک و یا چند فن بر روی آن نصب می شود.

 1. قدرت

در قسمت قبل، درباره قدرت دستگاه های ماینر کمی توضیحات ارائه شد. همیشه توجه داشته باشید که دستگاه با قدرت بالا نیز همیشه مناسب نمی باشد زیرا ممکن است که بازگشت سرمایه طولانی مدتی داشته باشد. اگر قدرت دستگاه شما بالا باشد قطعا قسمت بسیار بالایی نیز دارد و این موضوع باعث می شود تا هزینه شما زیاد شود در نهاییت نیز زمان بازگشت سرمایه شما طولانی می شود.

ممکن از یک ماینر، با قدرت و یا هش ریت های مختلفی به بازار عرضه شود. شما باید با توجه به نیازتان ببینید که کدام ماینر برایتان بهینه است و دقیقا همان ماینر را انتخاب کنید.

 1. الگوریتم

درباره الگوریتم دستگاه های ماینر نیز پیش تر برایتان قسمتی را اخصتصاص دادیم و توضیحاتی ارائه کردیم. توجه کنید در نظر داشتن الگوریتم بسیار مهم است. باید با توجه به نوع الگوریتم ارز دیجیتال مورد نظرتان، دستگاهتان را نیز انتخاب کنید.

مواردی که در این قسمت گفته شد، به ترتیب الویت نمی باشد. در بین توضیحات آوردیم که کدام گزینه مهم است و باید آن را در اولیت انتخابیتان در نظر داشته باشید.


آیا خرید دستگاه ماینر دست دوم، کار درستی است؟

اینکه خرید دستگاه ماینر دست دوم کار درستی است یا خیر جواب واضحی ندارد. قطعا پیشنهاد ما این است که اگر قصد خرید دستگاه ماینر را دارید، سعی کنید دستگاه ماینر آکبند ( نو ) خریداری کنید. زیرا دیگر خیالتان از مسائل همانند تعمیری بودن ماینر راحت است. اگر قصد خریداری یک دستگاه ماینر دست دوم را دارید، بهتر است این کار را به یک کارشناس این حوزه بسپارید. خرید دستگاه ماینر دست دوم نیاز مند توجه به نکات بسیاری مهمی است که ممکن است شما از آنها اطلاعی نداشته باشید. در این قسمت ما به چند نکته اشاره خواهیم کرد که شما با انجام آن ها می توانید تا حدودی اطمینان از سلامت دستگاه های ماینر دست دوم حاصل کنید.

 • مشاهده مشخصات ماینر:

یکی از مواردی که خودتان می توانید از سلامت ماینر اطمینان حاصل کنید، دیدن اطلاعات ماینر است. برای انجام این کار ماینر را باید به مدت ۲۴ ساعت برای تست با متصل نمودن به یک استخر روشن کنید. حال به صفحه مشخصات ماینر بروید و وضعیت فعلی ماینر در حال استخراج را مشاهده کنید. در صورتی که تمامی موارد به صورت کاملا معمولی و نرمال در حال فعالیت بودند، می توانید کمی به آن ماینر اعتماد کنید. در هنگام مشاهده وضعیت دستگاه، به مواردی همچون: قدرت فعلی و در حال کار دستگاه، سرعت فن ها، و… حتما حتما توجه کنید.

 • نگاهی جامع به ظاهر ماینر:

سلامت ظاهری دستگاه ماینر نیز شرط است. ماینر دست دومی که قصد خرید آن را دارید، باید از لحاظ ظاهری سلامت باشد و فاقد هرگونه خط و خش و یا هر علامت دیگری باشد. سلامت ظاهری یک دستگاه ماینینگ می تواند موارد مهمی را به شما نسبت به آن دستگاه بفهماند.

اگر خودتان قصد چک نمودن ماینر دست دوم را دارید، دو مورد بالا، بهترین گزینه ای است که شما می توانید از آن ها استفاده کنید. موارد دیگری نیز وجود دارد که مشخص شدن آن ها توسط کارشناسان انجام می شود. یکی دیگر از مواردی که توجه به آن نیاز است اورکلاک نشدن ماینر می باشد. دستگاه ماینری که قصد خرید آن را دارید نباید قبلا اورکلاک شده باشد. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که منظور از اورکلاک چیست؟به صورت کلی، افزایش توانایی دستگاه ماینر از روش های ناصحیح را اوکلاک می گویند. با نصب فریم ورک های نامعتبر می توان دستگاه های ماینر را اورکلاک کرد. این موضوع باعث می شود تا عمر ماینر کاهش یابد. بهتر است تشخیص این موضوع را به یک کارشناس بسپارید.


مقایسه انت ماینرS9 و واتس ماینر M3 دودستگاه ماینر پرکاربرد در ایران

از لحاظ فنی

پاور دستگاه انت ماینر S9 قدرتی معادل ۱۶۰۰ وات دارد.اما پاور واتس ماینر M3 دارای قدرتی به اندازه ۲۴۰۰ وات است.اما در مقابل S9 درمقایسه با M3 خرابی کمتری دارد .همچنین گفته می شود صدای فن پاور M3 بیشتر است. قسمت کنترل برد هردو ماینر یاد شده از کیفیت قابل قبولی برخوردار است و گزارشات خرابی آن ها بسیار اندک بوده.

از لحاظ هش برد

چیپ های هش برد هردو ماینر نام برده معادل ۱۴ نانومتر می باشد.هرکدام از این هش برد ها ۶۳ اسیک درون خود دارد.تنها در قسمت خنک کننده های چیپ ها این دو دستگاه متفاوت عمل کرده اند.به طوریکه خنک کننده های ماینر S9 به این صورت ترتیب داده شده است که هرچیپ دارای یک خنک کننده رویی و یک خنک کننده زیری است و چیپ ها با فاصله بیشتر قرار گرفته اند و در نهایت خنک کنندگی دستگاه بیشتر است.اما در ماینر M3 خنک کننده ها به صورت ۲ خنک کننده پیوسته رویی و ۲ خنک کننده پیوسته زیری روی برد قرار گرفته اند.نکته ای که در این قسمت وجود دارد این است که در S9 خنک کننده ها با چسب به چیپ ها چسبیده اند که باعث می شود در دماهای بالا جدا شده و موجب خرابی ماینر شوند.اما در ماینرM3 خنک کننده ها با پیچ روی برد تعبیه شده اند که باعث شده مشکل جداشوندگی در آن دیده نشود.عملکرد هردو ماینر تقریبا در رده هم بوده و درصد خرابی هش برد آن ها نیز برابر با یک دیگر گزارش شده است.اما در کشور ما دستگاه تستر S9 موجود است و برای تعمیر هش برد بسیار خوب است اما این مورد برای ماینر M3 دیده نمی شود.

از لحاظ مالی

قدرت S9 معادل ۱۳.۵تا۱۴.۵تراهش می باشد و قدرت M3 از ۱۱.۵ تا۱۲.۵ که این نشان دهنده آن است که درآمد M3 هشتادوپنج درصد درآمد S9است.از جهت هزینه برق مصرف برق M3 برابر با ۲۱۰۰ وات و مصرف برق S9 برابر ۱۳۷۵ وات است.یعنی مصرف برق S9 به مراتب کمتر است.قیمت خرید S9 تقریبا دوبرابر M3 است و از این لحاظ M3 از صرفه اقتصادی بیشتری برخوردار است.مدت زمان بازگشت سرمایه S9 9 ماه و برای M3 حدود ۶ ماه است.

توصیه سایت زوم ارز به شما علاقمندان به استخراج این است که دستگاهی را انتخاب کنید که زمان بازگشت سرمایه آن کمتر باشد.چراکه تازه بعد ازآن سودآوری شما شروع خواهد شد.

ممنون از اینکه تا پایان ” راهنمای خرید دستگاه ماینر ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

27 دیدگاه دربارهٔ «راهنمای خرید دستگاه ماینر;

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده