استخراج ارزدیجیتال

آموزش کامل نحوه استخراج لایت کوین | استخراج لایت کوین چگونه است؟

آموزش کامل نحوه استخراج لایت کوین ، ارز دیجیتال لایت کوین امروزه در بین ارز های پرطرفار دیده می شود. شما می توانی رمز ارز لایت کوین را به راحتی استخراج کنید. در مقاله های پیشین برایتان آوردیم که لایت کوین چیست. در این مقاله نیز می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه می شود ارز دیجیتال لایت کن را استخراج نمود. در ابتدا قرار است نیم نگاهی به ارز دیجیتال لایت کوین بیندازیم و سپس به سراغ آموزش این ارز از راه های مختلف برویم. در ادامه همراه ما باشید.عناوین مطلب ” آموزش کامل نحوه استخراج لایت کوین | استخراج لایت کوین چگونه است “ به شرح زیر است :


ارز دیجیتال لایت کوین چیست؟

“چارلی لی” نامی آشنا در صنعت ارز دیجیتال لایت کوین ” LTC ” است. چارلی لی کارمند سابق گوگل است. در سال 2011 تغییرات در شبکه بیت کوین داد و پس ازاندکی ارز دیجیتال لایت کوین را عرضه کرد. با این حساب می توانیم بگوئیم که خالق لایت کوین یک جوان چینی با نام چارلی لی است.

لایت کوین یک رمز ارزی است که امکان پرداخت های فوری  با هزینه های مناسب را در تمام جهان فراهم کرده است. این ارز، یک ارز همتا به همتا نیز به حساب می آید. به گفته چارلی لی سرعت تراکنش ها در شبکه لایت کوین تقریبا چهار برابر سریع تر از بیت کوین می باشد همچنین امنیت لایت کوین با رمزنگاری فرایند اثبات کار تضمین شده است.

طریقه استخراج ارز دیجیتال لایت کوین نیز همانند دیگر ارز های دیجیتال است. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا به صورت کامل با فرآیند استخراج ارز های دیجیتال آشنا شوید.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

توصیه هایی که قبل از شروع استخراج باید به آن ها توجه کنید

 1. اگر قرار است در جهت استخراج ارز دیجیتال لایت کوین، از دستگاه های اسیک استفاده کنید، باید توجه داشته باشید که ماینر برای کارکرد بهتر و عمر طولانی تر باید در یک مکان با آب و هوا و دمای مناسب قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به مشخصات دستگاه متوجه دمای مورد نیاز ماینر خود شوید. همانطور که می دانید ماینر ها به دلیل حجم بالای پردازششان، گرمای زیادی تولید می کنند. این گرما باید از راه های مختلف رفع شود. به همین جهت باید بکوشید تا یک سیستم تهویه هوا و همچنین سیستم خنک کننده تجهیز کنید.

این مورد را نیز توجه داشته باشید که تجهیز مکان استخراج به سیستم خنک کننده تنها مخصوص دستگاه های ماینر نمی باشد. اگر قصد تهیه ریگ دارید و می خواهید با کارت های گرافیک و یا CPU ها اقدام به استخراج ارز لایت کوین کنید، باید تمام شرایطی که گفته شد را در نظر بگیرید.

 1. در قسمت قبلی صحبت از کارت گرافیک و CPU شد. توجه کنید منظور ما استخراج از طریق کامپیوتر نمی باشد. بعضی از رمزارز ها را می توان با کارت های گرافیکی مخصوص استخراج کرد. شما نمی توانید با هر کارت گرافیکی این کار را انجام دهید. انجام این کار با کارت های گرافیک معمولی صدمات زیادی به شما و یا باقی تجهیزات می زند.
 2. لز لپ تاپ ها معمولی استفاده نکنید. استفاده از لپ تاپ ها باعث می شود تا سیستم شما به کلی آسیب ببیند. لپ تاپ ها قدرت پردازش در شبکه لاین کوین و یا دیگر ارز های دیجیتال را ندارد.

پس از مطالعه سه هشداری که گفته شد، به سراغ استخراج ارز دیجیتال لایت کوین می رویم. شما می توانید طریقه استخراج با بکارگیری: کارت های گرافیک و CPU و دستگاه های ماینر را در ادامه این مطلب دنبال کنید.


ایجاد کیف پول ارز دیجیتال لایت کوین

در اولین وهله، باید کیف پول خود را بسیازید. کیف پول لایت کوین نقش مهمی برای شما ایفا می کند زیرا تمام دارایی شما در آن ذخیره شده است. اگر موارد امنیتی کیف پولتان را رعایت نکنید، هر لحظه ممکن است تمام آن ها را از دست بدهید. موارد مختلفی می تواند موجب از دست رفتن سرمایه تان شود یکی از آنها هک شدن است. همانطور ک یکم قبل تر آوردیم اگر امنیت کیف پولتان مناسب نباشد قطعا مورد هجوم و حمله هکران قرار می گیرید. این مورد می تواند برایتان به تنهایی کلی ضرر بر جای بگذارد. نکته آخر که باید درباره کیف پول ها رعایت کید این است که حتما از کیف پول های خود بک اپ و یا پشتیبان تهیه کنید. این کار به شما کمک می کند تا در صورت پاک شدن، از بین رفتن و یا هر دلیل دیگری، بتوانید کیف پولتان را بازیابی کنید. اگر از کیف پول خود بک اپ و یا پشتیبان تهیه نکنید، متاسفانه باید بگوئیم که تمام سرمایه ذخیره شده شما در آن کمیف پول از دست خواهد رفت.

ما در این قسمت در نظر داریم تا به شما کیف پول های ارز دیجیتال لایت کوین در سیستم عامل های مختلف را معرفی کنیم. توجه داشته باشید که قصد ما تنها معرفی کیف پول ها است و نه تائید آن ها، لطفا قبل از انتخاب خود دقت کنید.

بیشتر بخوانید : بهترین کیف پول لایت کوین |معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال لایت کوین(LTC)

کیف پول ارز دیجیتال لایت کن نسخه دسکتاپ

 • هسته اصلی لایت کوین ( Litecoin Core)

  هسته اصلی

این کیف پول، کیف پول رسمی ارز دیجیتال لایت کوین می باشد. غیرمتمرکز بودن و همچنین ذخیره سازی کلید های خصوصی روی کامپیوتر توانسته است که میان مردم بهتر جای گیرد. شما می توانید این کیف پول را برای سیستم عامل های: ” ویندوز ” Windows “، ” مکینتاش ” MAC ” و ” لینوکس ” Linux ” دانلود کنید و پس از نصب اقدام به استفاده کنید. شما می توانید با کلی بر روی دکمه های ذیل، اقدام به دانلود نسخه دلخواه کنید.


کیف پول ارز دیجیتال لایت کن نسخه موبایل

 • کیف پول لاف لایت کوین ( Loaf Wallet )

  کیف پول لاف لایت کوین

سایت رسمی ارز دیجیتال لایت کوین، رسمی بودن این را تائید کره است اما باید باز هم قبل از استفاده نسبت به این کیف پول تحقیقات لازم را انجام دهید. کیف پول ” Loaf ” توسط تیم ” BreadWallet ” توسعه یافته است. شما می توانید با کلیک بر روی لینک ذیل مستقیما به سایت رسمی این کیف پول بروید و از آنجا اقدام به دانلود نسخه های ” اندروید ” Android ” و ” ای او اس ” IOS ” کنید.


کیف پول ارز دیجیتال لایت کن نسخه دسکتاپ

 • کیف پول لایت ( LiteVauit )

کیف پول لایت تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال لایت کوین ادعا کرده است که این کیف پول یک کیف امن برای نسخه وب می باشد. شما می توانید این کیف پول را با مرورگر های مختلف بارگذاری کنید. این سایت به هیچ عنوان دسترسی به ارز های ذخیره شده شما ندارد. تنها به شما پیشنهاد می کنیم که چون این یک کیف پول تحت وب است و ممکن است در برابر مشکلات تحمل نداشته باشد، یک بک اپ و یا پشتیبان از آن تهیه کنید. شما می توانید با کلیک بر روی دکمه ذیل اقدام به دانلود مستقیم این کیف پول کنید.


آموزش نحوه اتصال به استخر ( Pool )

اگر قصد استخراج با بکارگیری دستگاه های ماینر را دارید، دیگر نیاز به هیچ نرم فزاری ندارید. شما می توانید تنها با متصل شدن به استخر دلخواه، عملیات استخراج را انجام دهید. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چگونه می توانید دستگاه و یا دستگاه های ماینر خود را به یک استخر متصل کنید؟ برای آشنایی با بهترین استخرهای لایت کوین کلیک کنید.

قبل از اینکه عملیات استخراج را با ماینر خود آغاز کنید، باید ابتدا دستگاه ماینرتان را پیکربندی کنید. اتصال ماینر به استخر نیز یکی از مراحل پیکربندی می باشد.

شما می توانید در همین سایت به مطالعه آموزش طریقه پیکربندی انواع دستگاه های ماینر ( ASIC ) بپردازید. تقریبا ماینر ها نصب و راه اندازی یک شکلی دارند. به طور کلی ابتدا باید ای پی ماینر خود را پیدا کنید و پس از آن باید دستگاه را به استخر متصل کنید.

توجه: قبل از آغاز مراحل پیکربندی باید استخر خود را انتخاب کنید. هر ماینر توانایی متصل شدن به سه استخر را دارد، شما می توانید با ثبت  نام در سه استخر، اقدام به دریافت آدرس کنید و سپس آدرس های دریافتی را در هنگام پیکربندی ماینر وارد کنید.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چرا یک ماینر از ما درخواست وارد نمودن سه آدرس استخر می کند؟

تقریبا می توان گفت این سوالیست که برای اکثر افراد پیش می آید. دلیل این کار این است که شاید در مواقعی هر کدام از استخر ها با قعطی رو به رو شوند. با وجود این مشکل اگر عملیات استخراج متوقف شود قطعا به ضرر فرد استخراج کننده خواهد بود. حال با وجود سه استخر هر استخر که نتواند عملیات استخراج را انجام دهد، این کار به استخر بعدی سپرده می شود و قعطی استخر ها دیگر به ضرر ماینرها نمی باشد.

برای استخراج لایت کوین با استخر های  لایت کوین آشنا شوید.


آموزش استخراج ارز دیجیتال لایت کوین با دستگاه های ماینر ( ASIC )

دستگاه های ماینر، یکی از گزینه هایی است که شما می توانید با بکارگیری آن ارز دیجیتال لایت کوین استخراج کنید. ماینر ” ASIC ” های مختلفی وجود دارند که شما می توانید با استفاده از آن ها ارز دیجیتال لایت کوین را استخراج کنید اما قبل از اینکه بخواهید اقدام به تهیه ماینر و یا ASIC ها کنید باید به دو نکته ذیل دقت کنید. در ادامه به شما ماینر هایی که می توانید با بکارگیری آن ها ارز دیجیتال  لایت کوین استخراج کنید را معرفی کرده ایم.

 1. ارز دیجیتال لایت کوین از الگوریتم ” SCRYOT ” پشتیبانی می کند. با این حساب شما موظف هستید ماینر ( ASIC ) را انتخاب کنید که از این الگوریتم پشتیبانی می کند. یکی از ماینر های پشنهادی ما دستگاه ماینر ( ASIC ) ” Innosilicon A6+ LTCMaster ” می باشد. این ماینر از بیشترین قدرت ماینر های حال حاظر برای استخراج لایت کوین را دارد. مقدار هش ریت این دستگاه ” 2Gh/s ” گیگاهش بر ثانیه می باشد.ماینر های دیگکری نیز هستند که شما می توانید با بکارگیری آن ها اقدام به استخراج کنید. شما می توانید نام تمام ماینر هایی که توانایی استخراج ارز دیجیتال لایت کوین را دارند می توانید در جدول ذیل مشاهده کنید.دستگاهها هش ریت ماینر ها برای استخراج بیت کوین
 2. قبل از خرید ماینر مورد نظر، باید مقدار سودآوری خود را با دستگاه های موجود محاسبه کنید. باید بدانید که کدام ماینر یا ASIC به شما بهترین سود را می دهد. برای محاسبه سود خود ابتدا باید به سایت https://whattomine.com/asic مراجعه کنید. پس از مراجعه به این سایت ابتدا باید مقدار هش ریت ماینر انتخابی و سپس میزان مصرف برق آن را وارد کنید. پس از وارد نمودن این دو مورد باید تعریفه برق را در فیلد انتخاب شده بنویسید. پس از وارد نمودن تمامی اطلاعات حال می توانید سود خالص خود را ببینید.

آموزش استخراج ارز دیجیتال لایت کوین با کارت های گرافیک ( GPU )

برای استخراج از طریق کارت گرافیک، همانطور که از نام آن پیدا است شما تنها نیاز به کارت گرافیک قدرتمند دارید. هر کارت گرافیک نیز همانند دستگاه های ماینر و یا ( ASIC ) ها دارای یک میزان قدرت پردازش هستند. شما باید ابتدا با توجه به نیازتان اقدام به خریداری کارت گرافیک کنید.

پس از خریداری کارت های گرافیک مد نظر، باید آن ها را در کنار دیگر قطعات در یک ریگ استخراج نصب کنید و سپس اقدام به راه اندازی آن ها کنید. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که منظور از ریگ استخراج چیست؟

ریگ استخراج یک محفظه ای است که شما می توانید کارت های گرافیک دیگر قطعات ماینرتان را بر روی آن سوار کنید. ریگ همانند یک کیس کامپیوتر می باشد. پس از تهیه کارت های گرافیک شما نیازمند قطعات دیگری همانند: ” مادربرد ” Motherboard “، ” پردازشگر ” CPU “، ” حافظه ” RAM “، ” منبع تغذیه ” POWER ” هستید.

توجه کنید که کارت گرافیک هایی که تهیه می کنید باید قدرتمند باشند و توانایی حل معادلات سخت بلاک ها را داشته باشند. این امر موجب می شود تا قیمت کارت های گرافیک تقریبا افزایش یابد. البته شایان ذکر است که در این قسمت شما تنها نیاز به کارت گرافیک قدرتمند دارید و به هیچ عنوان نیازی نیست که دیگر قطعات شما نیز قدرتمند باشد. تنها نیاز است که دیگر قطعات شما تا حدی با کارت های گرافیکی که تهیه کرده اید همخوانی داشته باشد.

پس از تهیه تمامی مواردی که ذکر شد، حال ریگ استخراج شما، آماده انجام عملیات استخراج لایت کوین می باشد. می توانید با متصل شدن به یک نرم افزار استخراج کار خود را آغاز کنید. در ادامه به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می توانید با متصل شدن به یک نرم افزار با بکارگیری ریگ عملیات استخراج را انجام دهید.

بیشتر بخوانید : انواع ریگ ماینینگ | معرفی انواع ریگ ماینینگ و تجهیزات لازم برای ریگ استخراج

در تصویر ذیل شما می توانید نمونه ای از یک ریگ استخراج کامل را مشاهده کنید.ریگ استخراج برای استخراج لایت کوین

شما می توانید با مراجعه به مقاله ” بهترین کارت های گرافیک برای استخراج رمز ارز ها در سال 2020 ” بهترین نوع کارت گرافیک مورد نظر خود را انتخاب کنید.


سرمایه لازم برای استخرج لایت کوین

سرمایه لازم برای استخراج لایت کوین

لایت کوین ارزدیجیتالی است که از لحاظ محبوبیت بعد از بیت کوین و اتریوم در رتبه سوم قرار دارد.بنابراین بسیاری از افراد به استخراج این ارزدیجیتال تمایل دارند.برای استخراج لایت کوین می توان هم به صورت انفرادی عمل کرد و هم به صورت پیوستن به استخر های استخراج لایت کوین.بهرحال پیش از شزوع استخراج لایت کوین باید بدانید که به چه تجهیزات و امکانات و در نهایت به چقدر سرمایه برای استخراج لایت کوین نیاز دارید.در استخراج انفرادی لایت کوین شما ملزم به تهیه همه تجهیزات و امکانات و مصرف برق زیاد هستید.تمام درامدی که از استخراج بدست می اورید در این روش متعلق به خودتان است اما در عوض هزینه زیادی هم برای شما باقی می گذارد.اما در روش پیوستن به یک استخر برای استخراج شما و سایر ماینرها با به اشتراک گذاشتن قدرت محاسباتی اقدام به ایجاد بلاک می کنید.بر اساس قدرت پردازش پاداش دریافت می کنید.برای اطلاع از همه تجهیزات و امکاناتی که برای استخراج لایت کوین نیاز دارید و در نهایت محاسبه سرمایه لازم برای استخراج لایت کوین کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: سرمایه لازم برای استخراج لایت کوین


آموزش استخراج ارز دیجیتال لایت کوین با پردازشگر ( CPU )

متاسفانه استخراج با استفاده از پردازشگر ها ” CPU ” مدتی است که به علت سختی و گستردگی شبکه های ارز های دیجیتال منسوخ شده است و شما تنها می توانید با بکارگیری دستگاه های ماینر ” ASIC ” و کارت های گرافیک ” GPU ” اقدام به استخراج ارز دیجیتال لایت کوین کنید. البته قابل ذکر است که چند ارز دیجیتال نسبتا کم طرفدار را شما می توانید با استفاده از CPU استخراج کنید زیرا سختی شبکه ی آن ها بیشتر از حد پردازش، پردازشگر ها نشده است. با این حساب نتیجه میگیریم که جهت استخراج ارز دیجیتال لایت کوین، همانطور که گفتیم باید به سراغ کارت های گرافیک و ماینر ها برویم.


معرفی نرم افزار جهت استخراج ارز دیجیتال لایت کوین

 

معرفی نرم افزار جهت استخراج ارز دیجیتال لایت کویندر این قسمت، همانطور که گفتیم می خواهیم یکی از بهترین نرم افزار های استخراج لایت کوین را به شما معرفی کنیم. توجه داشته باشید که این نرم افزار زمانی به کار شما می آید که می خواهید با استفاده از کارت های گرافیک ” GPU ” اقدام به استخراج این ارز کنید. اگر قصد استخراج ارز دیجیتال لایت کوین با بکارگیری دستگاه های ماینر را دارید، دیگر نیازی به مطالعه این قسمت از آموزش ندارید.

در این قسمت قصد داریم تا به شما نرم افزار ” CUDAminer ” را معرفی کنیم. این نرم افزار یکی از بهترین نرم افزار های موجود در جهت استخراج ارز دیجیتال لایت کوین می باشد. شایان ذکر است که نرم افزار های دیگری هم همانند: ” نرم افزار BFGminer “، ” نرم افزار CGminer “، ” نرم افزار SGminer ” وجود دارند که شما بتوانید با استفاده از آن ها اقدام به استخراج این ارز کنید اما نرم افزار که به شما معرفی کرده ایم جزء بهترین ها به حساب می آید. شما می توانید با کلیک بر روی دکمه ذیل به صورت مستقیم اقدام به دانلود این نرم افزار کنید. پس از اتمام دانلود، به نکته ذیل توجه کنید.

 

نکته: فایل دانلودی شما، به صورت فشرده می باشد. پس از دانلود ابتدا باید آن را از حالت فشرده خارج کنید. برای انجام این کار شما نیازمند نرم افزار ” Winrar ” هستید. اگر از شما در خواست رمز عبور شد عبارت ” www.zoomarz.com ” را  با حروف کوچک وارد کنید.

شما می توانید با خواندن مطلب “معرفی نرم افزار های استخراج لایت کوین” با نرم افزار های دیگر در حیطه استخراج لایت کوین آشنا شوید.


استخراج بیت کوین بهتر است یا لایت کوین؟

با به رونق افتادن بازار ارزهای دیجیتال افراد زیادی برای کسب درامد بیشتر به فکر استخراج ارزهای دیجیتال افتادند.محبوبیت بیت کوین برای استخراج در حال حاضر هم از همه ارزهای دیجیتال بیشتر است.اما طی این سالها با شلوغ شدن شبکه بیت کوین و افزایش تعداد ماینرها استخراج بیت کوین ملزم به داشتن تجهیزات شد در حالی که هم اکنون استخراج بیت کوین جز با دستگاه های ماینر هیچ گونه سوددهی ندارد.بعد از این اتفاق کاربران به سمت ارزهای دیجیتال دیگر روانه شدند .یکی دیگر از ارزهای دیجیتالی که کاربران زیادی مشتاق به استخراج آن هستند لایت کوین می باشد.بسیاری معتقدند اگر بیت کوین را طلا در نظر بگیریم لایت کوین مانند نقره می باشد.ما در مقاله بیت کوین استخراج کنم یا لایت کوین به صورت کامل این موضوع را بررسی کرده ایم برای اطلاعات بیشتر به این مقاله رجوع کنید.

“ممنون که تا پایان مطلب آموزش نجوه استخراج لایت کوین با ما همراه بودید”


بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا