استخراج ارزدیجیتال

نرم افزارهای استخراج لایت کوین Ltc | بهترین نرم افزار های استخراج لایت کوین در 2021

نرم افزارهای استخراج لایت کوین Litecoin ، در این مقاله در نظر داریم تا ابتدا کمی درباره ارز دیجیتال لایت کوین گفتگو کنیم و سپس به بهترین نرم افزار های موجود جهت استخراج لایت کوین بپردازیم. شما می توانید پس از مطالعه این مقاله به راحتی با نرم افزار های مختلف جهت استخراج ارزدیجیتال لایت کوین آشنا شوید.

همانطور که می دانید، ارز دیجیتال لایت کوین را می توانید با بکارگیری ریگ های استخراج، استخراج کنید. حال برای این کار نیاز به یک نرم افزار دارید، ما نیز همانطور که گفتیم در این مقاله قصد معرفی بهترین نرم افزار های استخراج را داریم، همراه ما باشید.

ارز دیجیتال لایت کوین ( Litecoin ) چیست؟

خالق رمز ارز لایت کوین، آقای چارلی لی می باشدو چارلی لی در سال 2011 این ارز را تولید کرد. شما می توانید ارز دیجیتال لایت کوین را با بکارگیری کارت های گرافیک و دستگاه های ماینر و یا اسیک ها استخراج کنید. هر ارز دیجیتال یک محدودیت زمانی برای استخراج دارند. مدت زمان استخراج ارز دیجیتال لایت کوین چیزی حدود 2.5 دقیقه می باشد و همچنین محدودیت تعداد کوین های آن نیز به 84 میلیون واحد می رسد. این ارز دیجیتال از الگوریتم ” SCRYPT ” پشتیبانی می کند. شما می توانید با تهیه ماینر هایی که از این الگوریتم پشتیبانی می کنند اقدام به استخراج این ارز دیجیتال کنید. در ادامه همراه ما باشید تا به سراغ اصل موضوع برویم.


استخراج ارز دیجیتال لایت کوین با دستگاه های ماینر و یا اسیک ها ( ASIC )

همانطور که گفتیم، شما می توانید به راحتی ارز دیجیتال لایت کوین را با دستگاه های ماینر استخراج کنید. اما از آنجا که دستگاه های ماینینگ هزینه بسیار زیادی برای راه اندازی نیازدارند، بسیاری از افراد سرمایه تهیه آن ها را ندارند. به همین علت بسیاری به سوی استخراج این ارز با کارت های گرافیک می روند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

اگر تا به حال با دستگاه های ماینر کار کرده باشید، می دانید که دستگاه های ماینر برای شروع عملیات استخراج، نیازی به نرم افزار خاضی ندارند. شما می توانید با متصل شدن به یک استخر به راحتی اقدام به استخراج ارز دیجیتال لاین کوین کنید.

شما تنها در یک صورت نیاز به نرم افزار های استخراج با دستگاه ماینینگ دارید آن هم این است که بخواهید خودتان به صورت انفرادی اقدام به استخراج ارز دیجیتال مورد نظر کنید.


استخراج ارز دیجیتال لایت کوین با پردازنده و یا ( CPU )

چندی پیش، استخراج بعضی از ارز های دیجیتال همانند لایت کوین، مونرو، بیت کوین کش و … با بکارگیری CPU ها منسوخ شد و دیگر این کار سوددهی مناسبی ندارد. این موضوع سبب شد تا ماینر ها به سراغ ریگ های ماینینگ بروند. ریگ های ماینینگ به دلیل اینکه از فناوری پردازش با کارت های گرافیک استفاده می کنند، هنوز کاربرد دارد.


استخراج ارز دیجیتال لایت کوین با کارت های گرافیک ( GPU )

بهترین ابزاری که استخراج کنندگان می توانند برای استخراج ارز دیجیتال لایت کوین مورد استفاده خود قرار دهند، ریگ های استخراج می باشند. ریگ های استخراج و یا ماینینگ دارای معایب و همچنین مزایا هایی نیز می باشد. یکی از بهترین مزایا ریگ های ماینینگ، قیمت بسیار مناسب آن نسب به دستگاه های ماینر و همچنین یکی از معایب آن نسبت به دستگاه های ماینر قدرت پایین آن می باشد. ریگ های ماینینگ نسبت به دستگاه های ماینر از قدرت پایینی برخوردار هستند و این نیز سبب می شود تا از ریگ های ماینینگ تنها در شبکه های خلوت استفاده شود.


به طور کلی ضرورت استفاده از نرم افزار های استخراج را اینگونه می توان عنوان کرد که:

  1. اگر شما قصد دارید تا به صورت انفرادی به استخراج ارز دیجیتال لایت کوین با دستگاه های ماینر بپردازید.
  2. اگر شما می خواهید برای استخراج ارز دیجیتال لایت کوین از ریگ های ماینینگ استفاده کنید.

معرفی بهترین نرم افزار های استخراج ارز دیجیتال لایت کوین در سال 2021

بهترین نرم افزار های استخراج ارز دیجیتال لایت کوین
بهترین نرم افزار های استخراج ارز دیجیتال لایت کوین
  1. نرم افزار ” CG Miner “

شاید نام نرم افزار CG Miner را بارها شنیده باشید. ارز های مختلفی را می توان با بکارگیری این نرم افزار استخراج کرد. امروز این نرم افزار به عنوان یکی از پرطرفدار ترین نرم افزار های موجود یاد می شود. اگر کاربری مبتدی هستید، بهتر است پس از مطالعه یک آموزش از این نرم افزار استفاده کنید. این نرم افزار تا حدودی مناسب افراد مبتدی نمی باشد زیرا رابط گرافیکی خاصی ندارد. افراد حرفه ای می توانند به صورت کامل با این نرم افزار کار کنند.

نرم افزار CG Miner  را می توانید برای سیستم عامل های مک، ویندوز و لینوکس دانلود و همچنین استفاده کنید. راه اندازی این نرم افزار بسیار ساده است اما همانطور که گفتیم ممکن است بعضی از افراد متبدی در ابتدای کار با نرم افزار با مشکل رو به رو شوند.

  1. نرم افزار ” CUDA Miner “

این نرم افزار نیز از دیگر برنامه هایی می باشد که شما می توانید با بکارگیری آن ارز دیجیتال لایت کوین را استخراج کنید. متاسفانه یکی از بزرگ ترین مشکلات این نرم افزار این است که تنها از کارت های گرافیک ” Nvidia ” پشتیبانی می کند. این نرم افزار را نیز همانند نرم افزار سی جی ماینر می توانید برای سیستم عامل های ویندوز، مک، لینوکس دانلود و استفاده نمایید.

       3.نرم افزار ” Easy Miner “

نرم افزار Easy Miner یک نرم افزار استخراج آنلاین و آسان برای استخراج رمز ارز لایت کوین می باشد که به شما کمک می کند تا به راحتی LTC را استخراج کنید . این نرم افزار دارای یک رابط کاربری ساده است که حتی یک کاربر تازه وارد می تواند بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کند . این نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که کاملا با چندین سیستم رمز نگاری شده کار می کند .

      4.نرم افزار ”  MultiMiner “

نرم افزار MultiMiner ویژگی های منحصر به فردی دارد که آن را از سایر ماینرهای آنلاین لایت کوین متمایز می کند . شما می توانید این نرم افزار را به صورت رایگان بارگیری کرده و شروع به استخراج کنید .


نکته: نرم افزار های دیگری همانند ” SG Miner  ” و ” BFG miner ” نیز از استخراج ارز دیجیتال لایک کوین پشتیبانی می کنند. ما برای استخراج این دو ارز تنها معرفی این دو نرم افزار را صلاح دیده ایم. شما می توانید در صورت علاقه یکی دیگر از نرم افزار ها را مورد استفاده قرار دهید.

ممنون که تا پایان مقاله “آموزش نرم افزارهای استخراج لایت کوین Litecoin ” با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا