آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز کایبر نتورک KNC چیست؟

ارز کایبر نتورک KNC چیست؟

ارز کایبر نتورک KNC چیست؟ ارز دیجیتالی که در این مقاله قصد داریم به معرفی آن بپردازیم توکن ارائه شده شبکه کایبر یا کایبر نتورک Kyber Network می باشد. در یک عبارت کوتاه می توان شبکه کایبر را یک پروتکل غیرمتمرکز و مبتنی بر بلاکچین معرفی نمود که نقدینگی را تجمیع می کند و امکان تبادل توکن ها را بدون واسطه فراهم می کند. شبکه کایبر را می توان در برنامه های غیرمتمرکز dAppها، کیف پول های رمزنگاری و پلتفرم های مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای DeFi ادغام کرد. این پروتکل توسط دارندگان توکن بومی شبکه یعنی KNC از طریق KyberDAO، یک سازمان مستقل غیرمتمرکز اداره می شود.

در ادامه تیم زوم ارز در نظر دارد تا به معرفی کامل ارز دیجیتال KNC و شبکه کایبر بپردازد. همچنین شما می توانید با عملکرد شبکه و ویژگی های آن نیز به طور کامل آشنا شوید.

ارز دیجیتال کایبر نتورک KNC چیست؟

ارز دیجیتال کایبر نتورک KNC چیست؟
ارز دیجیتال کایبر نتورک KNC چیست؟

همانطور که در ابتدای این مقاله خدمت شما کاربران عزیز بیان نمودیم KNC توکن بومی شبکه کایبر یا کایبر نتورک Kyber Network می باشد. دارندگان KNC می توانند از طریق KyberDAO در اداره کایبر نتورک شرکت کنند. دارندگان KNC با قرار دادن توکن های خود می توانند در کارمزد شبکه تخفیف دریافت نمایند و همچنین به سایر پیشنهادات رای دهند.

KNC یک توکن ERC-20 است اما شبکه کایبر Kyber پیش بینی می کند که در آینده روی سایر بلاکچین ها نیز پیاده سازی شود. با این وجود، عرضه آن به گونه ای مدیریت می شود که گویی یک توکن واحد است و شبکه کایبر یا کایبر نتورک در حال توسعه فناوری هایی است که انتقال KNC را در بلاکچین ها ممکن می سازد. به طور کلی کایبر نتورک Kyber Network یک راه حل غیرمتمرکز زنجیره ای برای چالش های نقدینگی دیفای ارائه می دهد و توکن های ERC-20 را با ابزار گسترده اکوسیستم ارائه می دهد.


نیم نگاهی به توکن کایبر نتورک Kyber Network

نام اختصاری KNC
نوع ارز Token
عرضه کل ۱۷۷،۸۰۹،۳۵۰
مقدار در گردش ۱۷۷،۸۰۹،۳۵۰
وب سایت رسمی kyber.network
بلاکچین اکسپلورر etherscan.io

ethplorer.io

bscscan.com

polygonscan.com

پیج های ارتباطی رسمی blog.kyber.network

twitter

reddit

سورس کد https://github.com/kybernetwork
وایت پیپر https://docs.kyberswap.com/Legacy
آدرس قرارداد اتریوم 0xdeFA4e8a7bcBA345F687a2f1456F5Edd9CE97202

معرفی شبکه کایبر یا کایبر نتورک Kyber Network

معرفی شبکه کایبر یا کایبر نتورک Kyber Network
معرفی شبکه کایبر یا کایبر نتورک Kyber Network

کایبر نتورک یا شبکه کایبر یکی از تعداد فزاینده ای از پروتکل های دیفای است که به دنبال ایجاد جایگزینی برای صرافی های سنتی است که در آن کاربران می توانند دارایی های رمزنگاری شده را خریداری کنند و یا بفروشند. این بدان معناست کایبر نتورک به دنبال ارائه خدمات مشابه صرافی ها است.

برای رسیدن به این هدف، تیم کایبر Kyber سه ابزار طراحی نموده است. یک پروتکل برای تبادل غیرمتمرکز، یک رابط برنامه نویسی کاربردی API برای تبدیل دارایی ها و رمز ارز KNC که به کاربران کمک می کند تا عملکرد خود را کنترل کنند. این ابزارها با هم به راه اندازی کایبرسواپ KyberSwap کمک کرده اند، یک صرافی غیرمتمرکز که به کاربران اجازه می دهد تا دارایی های خود را بدون دفتر سفارش مرکزی یا اوردربوک مبادله کنند.

به عبارت دیگر می توان گفت کایبر نتورک Kyber Network یک پروتکل غیرمتمرکز و مبتنی بر بلاکچین است که تبادل توکن ها را بدون واسطه تسهیل می کند و نقدینگی را فراهم می نماید. همچنین همانطور که در قسمت های قبلی مقاله بیان نمودیم، شبکه کایبر توسط دارندگان توکن بومی آن KNC از طریق KyberDAO اداره می شود.


بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران کایبر نتورک Kyber Network

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران کایبر نتورک Kyber Network
بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران کایبر نتورک Kyber Network

کایبر نتورک توسعه خود را در سال ۲۰۱۷ آغاز کرد و بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است. این پروژه توسط Loi Luu، Victor Tran و Yaron Velner تاسیس شد و در حال حاضر دفتر مرکزی آن در سنگاپور است.

لوی لو یک محقق بلاکچین و مشاور پروژه های مختلف بلاکچین است. او Oyente، اولین تحلیلگر امنیتی متن باز برای قراردادهای هوشمند اتریوم را توسعه داد و SmartPool را در میان دیگر پروژه های غیرمتمرکز تاسیس کرد.

ویکتور ترن یک مهندس ارشد و مدیر سیستم لینوکس است. وی مدیر ارشد فناوری Clixy و Digital Group و همچنین توسعه دهنده چندین پروژه در ویتنام بود. یارون ولنر مدیرعامل فعلی پروتکل B.Protocol، یک پروتکل غیرمتمرکز پشتیبان نقدینگی و محقق فوق دکتری بود. ولنر در اکتبر ۲۰۱۹ از سمت CTO خود در Kyber کنار رفت اما به عنوان مشاور باقی می ماند.

تیم کایبر Kyber همچنین از چندین مشاور اجرایی، مهندس و طراح تشکیل شده است. طبق صفحه رسمی LinkedIn کایبر، این شرکت بیش از ۵۰ کارمند دارد که اکثر آنها در ویتنام یا سنگاپور مستقر هستند.


عملکرد کایبر نتورک Kyber Network چگونه است؟

عملکرد کایبر نتورک Kyber Network چگونه است؟
عملکرد کایبر نتورک Kyber Network چگونه است؟

شبکه کایبر یا کایبر نتورک Kyber متشکل از مجموعه ای از قراردادهای هوشمند است که می تواند بر روی هر بلاکچین دارای قرارداد هوشمند اجرا شود، اگرچه فقط از دسامبر ۲۰۲۰ در اتریوم پیاده سازی شده است. این پروتکل نقدینگی را از ذخایر مختلف، از جمله دارندگان توکن و سازندگان بازار جمع آوری می کند و صرافی های غیرمتمرکز به یک استخر نقدینگی واحد در شبکه خود تبدیل می شوند.

هرکسی می تواند نقدینگی شبکه را تامین کند. به طور کلی برای درک نحوه عملکرد کایبر نتورک، بررسی اجزای شبکه که با هم به ارائه یک سرویس تبادل کمک می کنند، مهم است. این اجزا شامل قراردادهای هوشمند است که زیرساختی را برای معامله و مبادله توکن ها فراهم می کند.

زمانی که شبکه کایبر در برنامه های غیرمتمرکز dAppها، پلتفرم های دیفای و کیف پول های رمزنگاری ادغام می شود، طیف وسیعی از موارد استفاده دارد. به عنوان مثال، یک dApp که مایل است  کاربرانی را بپذیرد که توکن بومی آن را ندارند، می تواند پروتکل کایبر را ادغام کند تا قابلیت های تعویض توکن درون برنامه و تبدیل توکن را فراهم کند.

این ویژگی ها کاربران dApp را قادر می سازد تا از هر توکن پشتیبانی شده توسط کایبر نتورک استفاده کنند و به طور همزمان dApp را قادر می سازد تا پرداخت را در توکن مورد نظر خود دریافت کند.


بررسی ویژگی های کایبر نتورک Kyber Network

بررسی ویژگی های کایبر نتورک Kyber Network
بررسی ویژگی های کایبر نتورک Kyber Network

کایبر نتورک Kyber Network اولین ابزاری است که به هر کسی اجازه می دهد تا بدون نیاز به شخص ثالث، مانند یک صرافی متمرکز، فورا توکن ها را مبادله کند. معماری منحصر به فرد کایبر به گونه ای طراحی شده است که توسعه دهنده پسند باشد که پروتکل را قادر می سازد به راحتی با برنامه ها و سایر پروتکل های مبتنی بر بلاکچین ادغام شود.

دیفای موارد و امکانات زیادی دارد. بنابراین، هیچ پروتکل نقدینگی واحدی نمی تواند پاسخگوی نیازهای همه تامین کنندگان نقدینگی، گیرندگان و سایر فعالان بازار باشد. معماری هاب نقدینگی و تیم کایبر اجازه می دهد تا به سرعت پروتکل های جدید را در شبکه کلی کایبر Kyber ادغام کنند تا نیازهای نقدینگی را برآورده کنند.

در اکوسیستم کایبر، دارندگان توکن KNC نقش مهمی در تصمیم گیری برای فرصت های رشد جدید و جذب ارزش و مکانیسم های انگیزشی دارند. از طریق KyberDAO، دارندگان KNC می توانند با رای دادن به پیشنهادات مهم در اداره شبکه شرکت کنند.

جامعه کایبر بزرگ است و از طیف گسترده ای از توسعه دهندگان، علاوه بر سایر اعضای صنعت دیفای تشکیل شده است. طراحی کاملا زنجیره کایبر Kyber، پروتکل را قادر می سازد تا شفافیت و قابلیت تایید کامل را حفظ کند. این پلتفرم ادعا می کند که پر استفاده ترین هاب نقدینگی در جهان است.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال کایبر نتورک KNC

ارز دیجیتال کایبر نتورک KNC در تاریخ ۲۸ جولای ۲۰۲۱ با سطح قیمتی ۱.۴۰۷۸ دلار به بازار ارز های دیجیتال عرضه شده است و از زمان ورود به دنیای ارز های دیجیتال تا تاریخ ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۱ روند صعودی را تجربه کرده است.

این رمز ارز از ۱۸ سپتامبر تا ۱ اکتبر روند نزولی را تجربه کرده و از ۱ اکتبر توانست به روند نزولی خود را به روند صعودی تبدیل کند.

رمز ارز کایبر نتورک در آخرین روز سال ۲۰۲۱ با سطح قیمت ۱.۸۹۰۷ دلار آمریکا خرید و فروش شده و وارد سال ۲۰۲۲ شد و در آغاز سال ۲۰۲۲ میزانی روند نزولی تجربه کرده،ولی باز توانست به روند صعودی برگردد این رمز ارز از ۲۱ فوریه تا به امروز روند نزولی را تجربه کرده است.

حجم معاملات رمز ارز کایبر نتورک KNC در ۲۴ ساعت اخیر ۱۴۰,۸۷۷,۶۷۳ دلار آمریکا بوده است. ارز KNC در ۱۵ دسامبر ۲۰۲۱ با سطح قیمت ۱.۱۷ دلار ATL و در ۱ نوامبر ۲۰۲۱ با سطح قیمتی ۲.۴۰ دلار آمریکا ATH خود را تجربه کرده است.

شما می‌توانید با استفاده از عکس زیر نمودار قیمت ارز کایبر نتورک KNC را از ابتدای عرضه شدن تا به امروز را مطالعه و مورد بررسی قرار دهید، در صورتی که می‌خواهید این روند قیمت را با جزعیات بیشتری مطالعه کنید وارد سایت کوین مارکت کپ شده و با سرچ نام انحصاری این رمز ارز (KNC) روند قیمت این رمز ارز را مشاهده کنید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال کایبر نتورک KNC
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال کایبر نتورک KNC

خرید و فروش ارز دیجیتال کایبر نتورک KNC

خرید و فروش ارز دیجیتال کایبر نتورک KNC
خرید و فروش ارز دیجیتال کایبر نتورک KNC

شاید شما تا به امروز تصمیم به خرید و فروش رمز ارز کایبر نتورک KNC را داشته اید ولی راه انجام آن را نمی‌دانستید، اصلا نگران نباشید ما در این قسمت به شما راه انجام این کار را آموزش می‌دهیم پس در ادامه با ما همراه باشید. اولین قدم برای خرید و فروش ارز کایبر نتورک KNC ثبت نام و در یکی از صرافی های پشتیبان کننده ی این رمز ارز است ما در ادامه ی این مقاله به صرافی هایی که از ارز کایبر نتورک KNC پشتیبانی می‌کنند نیز خواهیم پرداخت.

متاسفانه به دلیل تحریم هایی که ایران را در بر گرفته است کاربران ایرانی نمی‌توانند مقدار تومان خود را تبدیل به ارز کایبر نتورک KNC کنند کاربران در ابتدا باید در یکی از صرافی های ارز دیجیتال داخلی مقدار تومان دلخواه خود را به یک استیبل کوین مانند تتر تبدیل کنند و سپس در یکی از صرافی های خارجی دلخواه تتر را به ارز کایبر نتورک KNC تبدیل کنند.

شما برای فروش رمز ارز کایبر نتورک KNC نیز باید از همین روش استفاده کنید اما اگر نمی‌خواهید ارز کایبر نتورک را به تومان تبدیل کنید می‌توانید در صرافی خارجی معاملات خود را انجام بدهید و فقط برای تبدیل ارز های خود به تومان از صرافی داخلی استفاده کنید.


صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کایبر نتورک KNC

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کایبر نتورک KNC
صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کایبر نتورک KNC

برای خرید و فروش ارز های دیجیتال ما به صرافی هایی که از رمز ارز مورد نظر ما پشتیبانی کنند نیاز داریم ولی دانستن اینکه چه صرافی هایی از ارز کایبر نتورک KNC یا رمز ارز های دیگر پشتیبانی می‌کند یا نه کار بسیار زمانگیری است اما اصلا نگران نباشید ما در این قسمت از مقاله به صرافی هایی که از این رمز ارز پشتیبانی می‌کنند می‌پردازیم و آنها را به شما معرفی می‌کنیم.

صرافی های پشتیبانی کننده ی رمز ارز کایبر نتورک KNC عبارتند از:

همراهان عزیز زوم ارزی این نکته را در نظر داشته باشید که صرافی های بیشتری از ارز دیجیتال کایبر نتورک KNC پشتیبانی می‌کنند شما می‌توانید برای مطالعه ی لیست کامل این صرافی ها به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کرده و در صفحه ی رمز ارز KNC روی گزینه ی Market کلیک کرده و تمام صرافی های خارجی که از این رمز ارز پشتیبانی می‌کنند را مطالعه کنید.


کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کایبر نتورک KNC

کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کایبر نتورک KNC
کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کایبر نتورک KNC

بعد از خرید رمز ارز کایبر نتورک KNC نوبت به ذخیره و نگهداری از ارز های دیجیتال خریداری شده می‌رسد، ما برای ذخیره ی رمز ارز های خود به کیف پول نرم افزاری نیاز داریم اما امروزه با زیاد شدن تنوع و تعداد کیف پول های نرم افزاری فهمیدن اینکه چه کیف پول هایی از ارز مورد نظر ما پشتیبانی می‌کند کار بسیار دشواری شده است ما در این قسمت به معرفی کیف پول هایی که از رمز ارز کایبر نتورک KNC پشتیبانی می‌کنند می‌پردازیم در ادامه با ما همراه باشید.

کیف پول نرم افزاری متامسک MetaMask: کیف پول متامسک یکی از کیف پول هایی است که از رمز ارز کایبر نتورک KNC پشتیبانی می‌کند، این کیف پول قابلیت اجرا روی سیستم عامل های موبایلی مانند اندروید و ios را دارد و علاوه بر این رمز ارز از رمز ارز های گوناگونی نیز پشتیبانی می‌کند.

کیف پول نرم افزاری اتمیک Atomic: کیف پول اتمیک روی انواع سیستم عامل های مختلف از جمله ویندوز، MAC، اندروید، لینوکس و IOS قابل نصب بوده و کاربران می‌توانند از این سیستم ها برای اتصال به کیف پول اتمیک استفاده کنند.

کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal: کیف پول سیف پل قابلیت نصب و اجرا روی سیستم عامل های موبایلی را دارد شما می‌توانید این کیف پول نرم افزاری را روی موبایل خود نصب کنید.

کیف پول نرم افزاری تراست Trust Wallet: کیف پول نرم افزاری تراست یکی از پنج کیف پول برتر بازار ارز های دیجیتال است، این کیف پول از سیستم عامل های موبایلی پشتیبانی می‌کند و کاربران می‌توانند از این کیف پول روی موبایل های اندرویدی و ios خود استفاده کنید.

کیف پول سخت افزاری لجر Ledger: کیف پول سخت افزاری لجر دارای دو مدل لجر نانو ایکس و لجر نانو اس است. کیف پول سخت افزاری لجر از امنیت بسیار مناسبی برخوردار است.


آینده رمز ارز کایبر نتورک KNC چگونه است؟

آینده رمز ارز کایبر نتورک KNC چگونه است؟
آینده رمز ارز کایبر نتورک KNC چگونه است؟

در ابتدا لازم است بیان نماییم که آینده ارز دیجیتال KNC به رشد پلتفرم آن یعنی کایبر نتورک بستگی دارد. کمبود نقدینگی یکی از بزرگترین موانع سر راه دیفای است. رشد صرافی های غیرمتمرکز فوق العاده بوده است. وقتی میانگین نسبت حجم معاملات در صرافی های غیرمتمرکز را به صرافی های متمرکز در سال ۲۰۱۹ با نسبت در آپریل ۲۰۲۱ مقایسه می کنیم، متوجه می شویم که بیش از ۱۰۰ درصد رشد داشته است.

اکنون شبکه کایبر Kyber با سرعتی بالا در حال رشد است. به مرور زمان، شبکه کایبر پایگاه کاربران خود را افزایش خواهد داد که مشکلات نقدینگی در فضای دیفای را تشدید خواهد کرد. بازار ارز دیجیتال فعلی نقش مهمی در جلب توجه کایبر نتورک ایفا  کرده است. اگر بتواند کایبر نتورک به رشد و توسعه خود ادامه دهد، آینده خوبی را رقم می زند.


کلام پایانی درباره ی ارز کایبر نتورک KNC چیست؟

در این مقاله به معرفی رمز ارز KNC و پلتفرم ارائه دهنده آن یعنی کایبر نتورک Kyber Network پرداختیم. KNC یک توکن با استاندارد ERC-20 می باشد که نقش توکن بومی در شبکه کایبر را دارد. کایبر نتورک Kyber Network یک پروتکل غیرمتمرکز و مبتنی بر بلاکچین است که تبادل توکن ها را بدون واسطه تسهیل می کند و نقدینگی را فراهم می نماید.

شما می توانید با استفاده از کیف پول هایی که در این مقاله معرفی نمودیم به ذخیره سازی رمز ارز KNC بپردازید. امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات کاملی در ارتباط با ارز دیجیتال کایبر نتورک در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

از اینکه تا پایان مقاله “ارز کایبر نتورک KNC چیست؟” همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم.

 

 

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده