آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز دیفای چین Dfi چیست؟ | آینده ارز دیجیتال دیفای چین

ارز دیفای چین Dfi چیست؟

ارز Defichain (Dfi) چیست؟، با ظهور تکنولوژی بلاکچین و محصولات آن مانند دیفای، تقریبا تمامی امور به سمت غیرمتمرکز شدن گام برداشته اند. در این میان پروژه Defichain با شعار “مردم باید بر امور مالی و دارایی های خود کنترل کامل داشته باشند” برای ایجاد انقلابی در صنعت دیفای گام برداشته است.

این پلتفرم در تلاش است با بهره گیری از شبکه بیت کوین که یکی از غیرمتمرکز ترین بلاکچین های موجود است یک سیستم مالی کاملا غیرمتمرکز در عین حال ایمن را پیاده سازی کند.

امروز باهم در این مقاله به بررسی کامل این پروژه و همچنین شیوه کار این پلتفرم می پردازیم.

ارز دیفای چین Dfi چیست؟

ارز دیفای چین Dfi چیست؟
ارز دیفای چین Dfi چیست؟

تقریبا تمامی فعالیت ها در پلتفرم Defichain با استفاده از این توکن انجام می شود. در این بخش کاربرد توکن Dfi را بررسی می کنیم.

 • “کارمزد تراکنش ها”

از این توکن برای پرداخت تمامی کارمزد ها مانند انتقال توکن، تراکنش ها در سیستم وام دهی، انتقال توکن، کارمزد در Dex استفاده می شود.

 • “وثیقه”

کاربران می توانند با وثیقه کردن توکن Dfi در این پلتفرم وام دریافت کنند.

 • “رای گیری”

از آن جایی که این پلتفرم به صورت غیرمتمرکز اداره می شود، کاربرانی که این توکن را در اختیار داشته باشند می توانند در تصمیم های حاکمیتی رای بدهند. در نظر داشته باشید که هر ۵۰ واحد از این توکن یک رای محسوب می شود.

 • “ارائه پیشنهادات”

شما می توانید در یک مقاله پیشنهادات خود جهت بهبود عملکرد این پلتفرم را ارائه بدهید و در صورت کسب رای مثبت کاربران این تغییرات اعمال می شود. در نظر داشته باشید اگر طرح پیشنهادی شما اعمال شود پاداشی از جنس توکن Dfi دریافت می کنید. همچنین شما برای ارائه پیشنهاد خود باید ۱۰ عدد از توکن Dfi را در اختیار شبکه قرار دهید.

 • “ایجاد توکن”

پروژه های مختلف برای ایجاد توکن سفارشی سازی شده خود می توانند از این بستر استفاده کنند. البته برای ایجاد یک توکن جدید  باید ۱۰۰ عدد از توکن Dfi بپردازید و در صورتی که قصد لغو کردن این توکن و نابودی آن را داشته باشید آن ۱۰۰ توکنی که پرداخته اید به شما برگردانده می شود.

 • “نود ها”

شما می توانید با قفل کردن تعداد ۲۰ هزار از توکن Dfi در این پلتفرم به یک نود تبدیل شوید و از تایید تراکنش ها کسب سود کنید.

 • “تامین نقدینگی”

از آن جایی که این پلتفرم سرویس وام دهی و صرافی غیرمتمرکز نیز دارد، شما می توانید نقدینگی را برای دیگر کاربران تامین کرده و در ازای آن سود تعیین شده ای را دریافت کنید.


نیم نگاهی به ارز Defichain

نام اختصاری

 

DFI
نوع ارز Token
عرضه کل ۷۸۴,۸۸۱,۵۱۰
مقدار در گردش ۵۱۰,۷۳۸,۱۶۰.۸۵
وب سایت رسمی defichain.com
بلاکچین اکسپلور bscscan.com
وایت پیپر defichain.com/white-paper/
پیچ های رسمی ارتباطی Telegram.me
سورس کد github.com

تاریخچه و بنیان گذارپلتفرم Defichain

تاریخچه و بنیان گذارپلتفرم Defichain
تاریخچه و بنیان گذارپلتفرم Defichain

این پروژه توسط آقای Dr. Julian Hosp و  U-Zyn Chua در سال ۲۰۱۹ تاسیس شد. این دو از سرمایه گذاران و طرفداران قدیمی تکنولوژی بلاکچین و بیت کوین هستند. در ادامه سوابق کاری این دو را بررسی می کنیم.

آقای Dr. Julian Hosp دارای مدرک تحصیلی دکترا در رشته پزشکی است. با بررسی سوابق کاری ایشان متوجه شدیم در ابتدا مشغول به کار در زمینه تخصصیه خود یعنی پزشکی شدند اما در سال ۲۰۱۲ با پیوستن به شرکت i_unlimited فعالیت خود را در زمینه بلاکچین شروع کرد. Julian در سال ۲۰۱۹ نیز با تاسیس پروژه Defichain و با هدف ایجاد یک بستر مالی غیرمتمرکز فعالیت خود را ادامه داد.

آقای U-Zyn Chua نیز دارای مدرک تحصیلی مهندسی کامپیوتر در سنگاپور است و سابقه بسیار درخشانی در زمینه علوم کامپیوتری و بلاکچین دارد. او از سال ۲۰۰۷ در زمینه خدمات کامپیوتری شروع به فعالیت کرد و در سال ۲۰۱۱ یک صرافی خرید و فروش بیت کوین در آسیا راه اندازی کرد و از آن به بعد در شرکت های بسیاری که در زمینه بلاکچین فعالیت داشته اند مشغول بوده و در سال ۲۰۱۹ به اتفاق Julian پلتفرم Defichain را تاسیس کرد.


عملکرد پلتفرم Defichain

عملکرد پلتفرم Defichain
عملکرد پلتفرم Defichain

همان طور که گفته شد هدف این پلتفرم ایجاد یک بستر مالی غیرمتمرکز و امن است. این پلتفرم برای ایجاد امنیت از بلاکچین بیت کوین استفاده می کند، اما همان طور که می دانید بلاکچین بیت کوین قابلیت اجرایی قرارداد های هوشمند را ندارد پس پلتفرم Defichain با استفاده از دو الگوریتم POW و POS توانسته همزمان از بلاکچین بیت کوین برای ذخیره اطلاعات نهایی و از شبکه خود Defichain به عنوان یک بستر برای سرویس دهی و محاسبه تراکنش ها استفاده کند. در ادامه نحوه کارکرد این پلتفرم را باهم بررسی می کنیم.

قبل از هرچیزی باید با مفهوم تورینگ آشنا شویم. تورینگ ها دو نوع هستند: تورینگ کامل و تورینگ ناقص.

تورینگ کامل به سیستم هایی می گویند که با داشتن زمان و حافظه می توانند هر مساله محاسباتی و ریاضی پیچیده ای را حل کند. بلاکچین اتریوم از جنس تورینگ کامل است، اما این مدل تورینگ ها یک نقص امنیتی دارد و آن این است اگر هکرها یک حلقه از درخواست های بی پایان کد نویسی کند و آن درخواست را اجرایی کند، شبکه تورینگ مدام به محاسبه آن می پردازد و در نهایت شبکه مختل و از سرویس دهی به کاربران باز می ماند.

برای مقابله با این حمله، اتریوم از گس فی استفاده کرده است و برای هر درخواست هکر باید کارمزدی بپردازد که در نهایت مقرون به صرفه نیست. اما با وجود این راهکار نیز بازهم مشاهده می شود برخی پلتفرم هایی که از شبکه اتریوم استفاده می کنند از این خط در امان نیستند.

اما در تورینگ ناقص که شبکه بیت کوین از آن پیروی میکند دستورهای محاسباتی به صورت متوالی و مکرر نیست، بلکه به صورت معین و محدود بوده. به بیان ساده در شبکه بیت کوین هیچ حلقه ای در دستورات وجود ندارد و همچنین در این شبکه تراکنش ها از اسکریپت های تعیین شده پیروی می کنند.

حال که متوجه مفهوم تورینگ شدیم راحت تر متوجه نحوه کار Defichain می شویم.

این پلتفرم با ایجاد یک فورک در شبکه بیت کوین و تغییراتی مانند، زمان ایجاد هر بلاک ۳۰ ثانیه و حجم هر بلاک ۱۶ مگابایت توانست سرعت و مقیاس پذیری بالا تری را فراهم کند و از طرفی همان طور که گفته شد شبکه بیت کوین به صورت تورینگ ناقص عمل می کند پس امنیت بالاتری را نیز دارد. در نظر بگیرید که ماینرهای بیت کوین در سراسر دنیا پراکنده هستند پس این شبکه یکی از غیرمتمرکز ترین بلاکچین های موجود است. با بررسی این فاکتورها متوجه می شویم که Defichain سه فاکتور امنیت و مقیاس پذیری (سرعت) و غیرمتمرکز بودن را یکجا در پلتفرم خود فراهم کرده است.

جالب است بدانید که شبکه Defichain تعداد ۲۲۰۰ تراکنش در هر ثانیه را ثبت می کند که این تراکنش ها توسط نود هایی که با استیک کردن توکن Dfi توانسته اند در این شبکه فعال بشوند تایید و ثبت می شوند. تمامی اطلاعات مربوط به تراکنش ها در فاصله زمانی مشخصی با استفاده از تکنولوژی مرکل روت روی شبکه بیت کوین ثبت می شود و این گونه شبکه Defichain و بلاکچین بیت کوین به یکدیگر متصل می شوند.

“با استفاده از تکنولوژی مرکل روت نتیجه نهایی محاسبات که منابع کمتری برای نگهداری آن نیاز است ثبت می شود”


خدمات پلتفرم Defichain

خدمات پلتفرم Defichain
خدمات پلتفرم Defichain

همان طور که متوجه شدید این پلتفرم طیف گسترده ای از خدمات و سرویس های مالی را ارائه میدهد.

 • “وام دهی”

شما می توانید از سرویس وام دهی این پلتفرم استفاده کرده و با ارائه وثیقه وام دریافت کنید و یا برای کاربرانی که درخواست وام دارند تامین نقدینگی کنید و سود ثابتی دریافت کنید.

 • ” wrapped توکن ها”

همچنین می توانید با استفاده از قابلیت Wrapping به انواع توکن ها و ارز های دیگر بدون نیاز به استفاده از شبکه های مختلف دسترسی داشته باشید.

 • ” اوراکل های قیمت گذاری”

از دیگر سرویس های این پلتفرم استفاده از اوراکل های مختلف برای قیمت گذاری ارزهای دیجیتال است. این سرویس باعث می شود دستکاری قیمتی رخ ندهد و از این رو این پلتفرم می تواند یک مرجع استعلام قیمتی معتبر باشد.

 • “صرافی”

کاربران می توانند در بخش صرافی این پلتفرم ارزهای مختلف را برای کسب سود مبادله کنند.

 • “وام بدون وثیقه”

این پلتفرم در تلاش برای اجرایی کردن وام از طریق سوابق و اعتبار افراد است. البته این نوع سرویس ها نیاز به زمان برای اجرایی دارد و تیم این پروژه این بخش را در سال های آینده راه اندازی می کند.

 • “دارایی های مصنوعی”

با استفاده از این قابلیت شما می توانید سهام ها، املاک و یا دیگر دارایی های خود را به صورت مجازی و یا به اصطلاح توکنایز (Tokeniz) کنید.


ویژگی های پلتفرم Defichain

ویژگی های پلتفرم Defichain
ویژگی های پلتفرم Defichain

در این بخش ویژگی هایی که این پلتفرم را از سایر سیستم های مشابه متمایز می سازد را بررسی می کنیم.

 • “تقسیم سود”

تقسیم سود ها در این پلتفرم با استفاده از قراردادهای هوشمند و بدون دخالت شخص خاصی انجام می شود.

 • “شفافیت”

شفافیت در دریافت وام و بازپرداخت آن در نهاد های مالی یکی از بزرگترین نگرانی مردم است. این پلتفرم مناسبات مالی بین دریافت کننده و تامین کننده را به طور چشمگیری روشن می سازد.

 • “عملیات مالی”

این پلتفرم طیف وسیعی از خدمات مالی را به کاربران خود ارائه می دهد.

 • “سرعت بالا”

این پلتفرم توان عملیاتی بالا برای تراکنش ها در هر بخش را دارد.

 • “امنیت”

استفاده از بلاکچین بیت کوین و تورینگ ناقص و کاهش خطر حملات هکرها از دیگر ویژگی های این پلتفرم است.

 • “توسعه”

توسعه سریع برنامه های غیرمتمرکز (dApps) برای امور مالی غیرمتمرکز.

 • “حاکمیت”

اداره این پلتفرم کاملا غیرمتمرکز و از ترکیب دو حاکمیت آن چین (on-chain)  و آف چین  (off-chain) تشکیل شده است.

 • “تغییر ناپذیری”

با اتصال به بلاکچین بیت کوین با بهره گیری از تکنولوژی مرکل روت هیچ تغییری در اطلاعات وجود نخواد داشت.

 • “تمرکز بر امور مالی”

به گفته تیم پشتیبان این پلتفرم تمامی تمرکز و فعالیت این تیم برای پوشش مسائل غیر متمرکز مالی است و هیچ هدفی جز این را دنبال نخواهند کرد.


امنیت پروژه Defichain

امنیت پروژه Defichain
امنیت پروژه Defichain

می توان از نظر امنیتی این پروژه را نزدیک به بیت کوین دانست. این پروژه توسط بنیاد slowmist بررسی و تایید شده، در گزارش مربوط به این پلتفرم عنوان شده که سرمایه گذاری در این پلتفرم ریسک پایینی از نظر امنیتی دارد.

تنها دو مورد از قرارداد هوشمند آن با اخطار ذکر شده است. یکی از موارد آن است که تنها ادمین یا مالک می تواند آدرس های پشتیبان را تغییر دهد. و در دیگری ادمین می تواند به طور خودسرانه Minter یعنی کسی که توکن Dfi را ضرب می کند، مشخص کند. که این می تواند باعث شود بدون محاسبه و یا هیچ دلیلی توکن ایجاد شود. البته لازم به ذکر است که تیم پشتیبان اعلام کرده این قابلیت در آینده محدود می شود.


روند قیمتی توکن DFI

روند قیمتی توکن DFI
روند قیمتی توکن DFI

این توکن نیز همانند دیگر رمز ارز ها از ابتدا که در صرافی ها لانچ شد تا به امروز نوسانات مختلفی را طی کرده است. در این بخش از مقاله قصد داریم تا به بررسی این نوسانات و یا به اصطلاح بررسی روند قیمتی توکن DFI بپردازیم.

این توکن در ۴ ژوئیه سال ۲۰۲۰ با قیمتی معادل ۰.۱۶ دلار لیست شد. تقریباً پس از لیست شدن، این توکن در محدوده های ۰.۱۷ الی ۰.۳۸ دلار یک کانال تریدینگ رنج تشکیل داد و قیمت رنج بود. تقریباً از قیمت ۰.۳۸ دلار این توکن یک روند صعودی آغاز کرد که در این روند صعودی، قیمت سقف و کف های بالاتر از یک دیگر ثبت کرد. در نهایت این صعود تا قیمت ۳.۹ دلار ادامه داشت. با تاچ در محدوده قیمتی ۳.۹ دلار، یک اصلاح کوچک تا ۲.۹ شکل گرفت اما مجدد تا سقف قبلی یعنی محدوده ۳.۹ دلار قیمت صعود کرد.

تقریباً در این محدوده چند باری قیمت واکنش نشان داد اما سطح مقاومتی محدوده ۳.۹ دلار بالاخره پس از ۳ بار برخورد شکسته شد و قیمت این توکن توانست یک ATH از خود در قیمت ۴.۸ دلار ثبت کند.

پس از شکست سطح مقاومت ۳.۹ دلاری، این سطح تبدیل به حمایت شد اما در اصلاح قیمت، این محدوده را به سمت پایین شکست و این باعث شد که قیمت تا محدوده ۱.۸ دلار سقوط کند.

پس از رخ دادن این روند نزولی، قیمت در محدوده های ۲.۱ تا ۳.۱ دلار نوسان داشت. در این بین، آخرین باری که قیمت به محدوده ۲.۱ دلار برخورد داشت، حمایت خوبی شد چراکه قیمت طی یک ماه به قیمت ۵ دلار صعود کرد.

پس از این صعود، مجدد یک روند نزولی آغاز شد که تقریباً محدوده ۲.۴ دلار پایان این روند نزولی بود و مجدد قیمت در تاریخ ۴ آوریل سال ۲۰۲۲ به محدوده ۴.۶ دلار برگشت. پس از تاچ این محدوده، متأسفانه سقوط بدی اتفاق افتاد و قیمت تا ۰.۸ دلار ریزش کرد. در حال حاضر نیز تقریباً قیمت در یک محدوده تریدینگ رنج قرار دارد که اگر قصد ترید دارید، می توانید با تحلیل خود از نوسانات فعلی این توکن سود دریافت کنید.


 کیف پول های پشتیبانی کننده از ارز DFI

کیف پول های پشتیبانی کننده از ارز DFI
کیف پول های پشتیبانی کننده از ارز DFI

در بازار کریپتو در حال حاضر بیش از ۲۰ هزار توکن و کوین وجود دارد. هر توکنی که قابل معامله باشد، برای ذخیره آن باید از یک کیف پول های دیجیتال استفاده کرد. توکن DFI نیز همانند دیگر توکن ها و همچنین کوین های بازار برای ذخیره سازی به یک کیف پول نیاز دارد؛ بنابراین برای اینکه بتوانید این توکن را ذخیره کنید باید از ولت های موجود در حوزه کریپتو استفاده کنید. در ادامه قصد داریم تا به کیف پول هایی که شما می توانید توکن DFI را در آن ذخیره کنید اشاره کنیم. همراه ما باشید.

 1. کیف پول نرم افزاری سیف پل safepal:

سیف پل یکی از معروف ترین ولت های موبایلی می باشد که احتمالاً نام آن را زیاد شنیده اید. شما می توانید در کیف پول سیف پل به راحتی رمز ارز های مختلفی را ذخیره سازی کنید. همچنین در این کیف پول می توانید جز ذخیره توکن و کوین های مختلف، تبدیل کوین ها را نیز انجام دهید. در کل باید بگوییم که کیف پلو سیف پل از امکانات بسیاری جز ذخیره توکن ها پشتیبانی می کند.

خوشبختانه این ولت رابط کاربری بسیار مناسب دارد. به همین دلیل می توانید به راحتی با آن کارهای مورد نظر خود را انجام دهید. جز رابط کاربری باید اشاره ای به امنیت این ولت کنیم. خوشبختانه امنیت کیف پول سیف پل نیز مناسب و پایدار است. از زمانی که این ولت کار خود را آغاز کرد تا به امروز تا به حال مورد هک و حمله سوءاستفاده کنندگان قرار نگرفته است.

در صورتی که قصد دارید تا با این ولت بیشتر آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله اختصاصی این ولت مراجعه کنید. ما در مقاله آموزش کیف پول سیف پل به صورت کامل و جامع طریقه کار با این ولت را به شما آموزش داده ایم. در صورتی که برایتان نسبت به این ولت سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. کیف پول نرم افزاری متامسک Metamask:

کیف پول متامسک یکی دیگر از ولت های نرم افزاری می باشد که شما می توانید از آن استفاده کنید. این ولت معروف و محبوب بیشتر به خاطر پشتیبانی از شبکه اتریوم بر سر زبان ها افتاده است. تقریباً هر توکنی که در شبکه اتریوم وجود دارد، این ولت از آن ها پشتیبانی می کند. البته لازم به ذکر است که جز شبکه اتریوم، کیف پول متامسک از برخی شبکه های بلاکچینی دیگر نیز پشتیبانی می کند.

متأسفانه چندی پیش توسعه دهندگان این ولت اعلام کردند که به دلیل پیروی از قوانین و سیاست های آن ها، امکان خدمات دهی به کشور ایران و چند کشور دیگر از جمله آمریکا وجود ندارد. به همین دلیل، در حال حاضر اگر بدون نرم افزاری تغییر ای پی و با ای پی ایران وارد شوید، ممکن است برایتان مشکلات مختلفی ایجاد شود. در نهایت به شما پیشنهاد می کنیم که در هنگام استفاده از این ولت، حتماً از ای پی کشور دیگری مثل المان، سوئیس و… استفاده کنید.

اگر قصد استفاده از کیف پول متامسک را دارید، تنها می توانید در سیستم عامل های موبایلی و همچنین دسکتاپی اما به صورت افزونه ای از آن استفاده نمایید. شاید برایتان سؤال پیش بیاید که منظور از دسکتاپی اما به صورت افزونه ای چیست؟ این ولت نسخه نصبی برای سیستم عامل های دسکتاپی توسعه نداده است به همین دلیل شما تنها می توانید در سیستم عامل دسکتاپ از نسخه افزونه ای که مخصوص مرورگر های کروم Chrome و فایرفاکس Firefox می باشد استفاده کنید. در صورتی که قصد دارید تا درباره این موضوع اطلاعات بیشتری کسب کنید، می توانید به مقاله اختصاصی کیف پول متامسک در سایت زوم ارز مراجعه نمایید.

 1. کیف پول نرم افزاری تراست ولت Trust:

اگر در حوزه رمز ارز ها فعال باشید، حداقل یک بار نام تراست ولت را شنیده اید. شما می توانید به راحتی در این ولت رمز ارز های بسیاری را ذخیره سازی کنید. در بین تمامی رمز ارز ها، امکان ذخیره توکن DFI نیز ممکن است. طریقه کار با این ولت بسیار آسان است. حتی اگر شما یک کاربر مبتدی نیز باشید، می توانید به راحتی کارهای مورد نظرتان را از جمله ذخیره رمز ارز ها، سواپ آن هاو… را انجام دهید. در صورتی که در حین کار با این ولت برایتان سؤالی ایجاد شد و یا با مشکلی رو به رو شدید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله اختصاصی کیف پول تراست در سایت زوم ارز مراجعه کنید. با مطالعه این مقاله به صورت کامل و جامع می توانید طریقه کار با این ولت را به شکل تصویری آموزش ببینید.

از لحاظ امنیتی کیف پول تراست خود را به رقیبان و همچنین تمام افراد ثابت کرده است. خوشبختانه این ولت امنیت مناسبی دارد و شما می توانید با اطمینان سرمایه و همچنین دارایی خود را در این ولت ذخیره سازی کنید. البته برای ذخیره توکن در کیف پول تراست، شما نیز باید به برخی از موارد امنیتی دقت کنید. برای مثال به هیچ عنوان نباید عبارات بازیابی کیف پول را در اختیار فردی قرار دهید و موارد این‌چنینی که شما می توانید در مقاله آموزش جلوگیری از هک شدن کیف پول دیجیتال تمامی نکات این‌چنینی را مطالعه کنید.

در صورتی که قصد ذخیره این توکن را در کیف پول تراست دارید، اگر پس از جستجو نام توکن آن را مشاهده نکردید، نیاز است با استفاده از آدرس قرارداد هوشمند یا Contracts Address این توکن را به لیست توکن های کیف پول تراست اضافه کنید. در صورتی که برای انجام این کار با مشکل رو به رو شدید، می توانید در بخش نظرات این مطلب مشکل خود را مطرح کنید.

 1. کیف پول نرم افزاری اتمیک Atomic:

کیف پول اتمیک یکی از ولت های نرم افزاری معروف می باشد. اگر بخواهیم کیف پول های نرم افزاری را رتبه بندی کنیم، این ولت به عنوان یکی از ۱۰ ولت برتر معرفی می شود. شما می توانید از کیف پول اتمیک به راحتی استفاده کنید و همچنین رمز ارز ها و توکن های مختلفی را در آن ذخیره نمایید.

کیف پول اتمیک از شبکه اتریوم به صورت کامل پشتیبانی می کند. در نتیجه شما می توانید در این ولت اکثر توکن های شبکه اتریوم را ذخیره سازی کنید. در صورتی که پس از جستجو نتوانستید رمز ارز مورد نظرتان را پیدا کنید، می توانید با وارد نمودن Contracts Address توکن مورد نظر در بخش مربوطه کیف پول اتمیک، به راحتی توکن را بارگذاری و آن را ذخیره کنید.

لازم به ذکر است که ما در سایت زوم ارز به صورت کامل و جامع طریقه کار با کیف پول اتمیک را آموزش داده ایم. در صورتی که نیاز به آموزش دارید، می توانید به مقاله فوق مراجعه و مطلب آموزش کیف پول اتمیک را مطالعه کنید.

یکی از سؤالاتی که ممکن است در این بخش برایتان پیش بیاید این است که آیا برای کار با کیف پول های فوق نیاز است تا از نرم افزار های تغییر ای پی استفاده کنیم؟ پاسخ به این سؤال را نه می توان با بله داد و نه با خیر! چراکه قوانین و سیاست های کاری هر ولت متفاوت است. در صورتی که یک کیف پول نیاز به تغییر ای پی IP داشته باشد، حتماً در متن توضیحات به این موضوع اشاره خواهیم کرد. در غیر این صورت شما می توانید به راحتی با ای پی ایران وارد کیف پول مورد نظر شوید.


صرافی های ارز دیجیتال DFI

صرافی های ارز دیجیتال DFI
صرافی های ارز دیجیتال DFI

همان‌طور که مطلع هستید، توکن DFI قابل معامله است و شما می توانید آن را با سایر رمز ارز ها معامله کنید. برای ترید و یا معامله این توکن همانند دیگر توکن ها نیاز به استفاده از یک صرافی دیجیتال دارید. متأسفانه در حال حاضر، صرافی های بسیار کمی از این توکن پشتیبانی می کنند. ما در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به تمام صرافی های موجود که شما می توانید این توکن را در آن ها بدون احراز هویت و یا هر محدودیت دیگری معامله کنید اشاره کنیم. در صورتی که قصد آشنایی با صرافی های فوق را دارید، مطالعه این بخش از مقاله را از دست ندهید.

 1. صرافی متمرکز کوکوین Kucoin:

صرافی متمرکز کوکوین یکی از صرافی هایی است که شما می توانید بدون احراز هویت در آن تنها با یک ثبت نام ساده اقدام به ترید رمز ارز های مختلف کنید. پس از اینکه صرافی بایننس اعلام کرد که احراز هویت در آن اجباری شده است، کاربران بسیاری به سراغ استفاده از این صرافی رفتند. طبق گزارش های موجود، در حال حاضر اکثر کاربران ایرانی در این صرافی معاملات خود را انجام می دهند.

در این صرافی شما می توانید بر روی رمز ارز های مختلفی را از جمله DFI معامله کنید. البته لازم به ذکر است که این توکن تنها در بازار اسپات صرافی کوکوین قابل معالمه با جفت ارز هایی مثل DFI/USDT می باشد. در صورتی که قصد معالمه این توکن را در بازار هایی مثل فیوچرز دارید، باید به دنبال صرافی دیگری باشید.

یکی از سؤالاتی که کاربران بسیاری نسبت به این صرافی از ما می پرسند این است که آیا امنیت صرافی کوکوین مناسب است؟ بله. این صرافی تا حدودی امنیت خوب و پایداری دارد و نیازی به نگرانی نیست. البته لازم به ذکر است که اگر قصد استفاده از این صرافی را دارید، باید موارد امنیتی مثل عدم نگهداری از رمز ارز ها در کیف پول داخلی صرافی و… را باید رعایت کنید.

در صورتی که قصد دارید تا بیشتر با این صرافی آشنا شوید و مراحل ثبت نام و همچنین کار با صرافی کوکوین را آموزش ببینید، به شما پیشنهاد می کنیم که همین حالا به مقاله اختصاصی صرافی کوکوین در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع طریقه کار با این صرافی را به شما آموزش داده ایم.

 1. صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ Pancakeswap:

اگر تا به حال به سراغ استفاده از صرافی های غیرمتمرکز رفته باشید، احتمالاً با صرافی محبوب و معروف پنکیک سواپ آشنا هستید. در حال حاضر، کاربران بسیاری از این صرافی استفاده می کنند چراکه در صرافی پنکیک سواپ شما می توانید توکن های بسیاری را معامله کنید.

این صرافی، یک توکن اختصاصی نیز دارد که اگر شما این توکن را خریداری و سپس در صرافی استیک کنید، می توانید از خدمات صرافی پنکیک سواپ بیشتر استفاده کنید.

از لحاظ امنیتی این صرافی امنیت مناسب و پایداری دارد اما متأسفانه چندی پیش توسعه دهندگان صرافی پنکیک سواپ اعلام کردند که کاربران ایران و چند کشور دیگر به دلیل تحریم های آمریکا نمی توانند از این صرافی استفاده کنند. این موضوع باعث جلوگیری استفاده کاربران ایرانی از صرافی پنکیک سواپ نشد چراکه شما می توانید تنها با استفاده از یک نرم افزار تغییر ای پی به راحتی ای پی خود را به یک کشور دیگر تغییر دهید و سپس در این صرافی معاملات خود را انجام دهید.

با شنیدن این جمله شاید برایتان این سؤال ایجاد شود که اگر صرافی متوجه ایرانی بودن هویت ما شود، امکان قطع دسترسی وجود دارد؟ بله. صرافی می تواند حساب شما که از طریق کیف پول خود به آن وصل شده اید را ببندد اما نمی تواند دارایی شما را در صرافی بلوکه کند چراکه در صرافی های غیرمتمرکز شما دارایی خود را به حساب صرافی واریز نمی کنید؛ بله دارایی شما در ولت که ایجاد کرده اید (ولت های افزونه ای) نگه داری می شود.

در صورتی که از روند کاری صرافی های غیرمتمرکز اطلاع ندارید و یا قصد آشنایی بیشتر با این صرافی را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که همین حالا به مقاله اختصاصی آموزش صرافی پنکیک سواپ در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت متنی و ویدیویی طریقه کار در این صرافی را به شما آموزش داده ایم.

 1. صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ Uniswap:

صرافی یونی سواپ یکی دیگر از صرافی های غیرمتمرکز ارز دیجیتال می باشد که شما می توانید به راحتی در این صرافی رمز ارز های مورد نظرتان را معامله کنید. برای استفاده از این صرافی نیازی به احراز هویت و یا حتی ثبت نام نیست. شما می توانید به راحتی تنها با اتصال ولت خود به این صرافی به راحتی از امکانات آن استفاده نمایید.

برعکس صرافی پنکیک سواپ این صرافی هیچ مشکلی در حال حاضر با کاربران ایرانی ندارد؛ بنابراین شما می توانید با اطمینان رمز ارز های خود را در این صرافی معامله کنید. با توجه به این موضوع شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که آیا برای استفاده از صرافی یونی سواپ نیاز به نرم افزار تغییر ای پی است؟ بله. فرقی نمی کند که صرافی مورد نظر شما کاربران ایرانی را تحریم کرده است یا خیر. در هر حالتی شما موظف هستید تا از نرم افزار های تغییر ای پی برای ورود به صرافی های خارجی استفاده کنید.

طریقه کار با این صرافی بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی فعالیت های مورد نظرتان را در این صرافی انجام دهید. اگر در حین مراحل راه اندازی صرافی با مشکل رو به رو شدید، حتماً مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید. ضمناً شما می توانید با مراجعه به مقاله اختصاصی آموزش صرافی یونی سواپ، به راحتی با طریقه کار در این صرافی آشنا شوید.


آموزش خرید و فروش توکن DFI

آموزش خرید و فروش توکن DFI
آموزش خرید و فروش توکن DFI

همان‌طور که مطلع هستید، یکی از راه های خرید و فروش ارز دیجیتال استفاده از صرافی های متمرکز و غیر متمرکز می باشد. این توکن را نیز شما می توانید در صرافی های متمرکز و غیر متمرکزی که کمی پیش‌تر معرفی شدند خرید و فروش کنید.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که جز صرافی های فوق، آیا در بخش صرافی کیف پول های که از این توکن پشتیبانی می کنند امکان خرید و فروش وجود دارد؟ پاسخ به این سؤال را نمی توان به صورت دقیق با بله و یا خیر داد. ممکن است برخی از کیف پول توکن ها را تنها در بخش ذخیره سازی لیست کرده باشند. به همین دلیل همان‌طور که گفتیم نمی توان پاسخ مشخصی برای این سؤال داد. برای اینکه بتوانید پاسخ سؤال خود را دریافت کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً سری به کیف پول های مورد نظرتان بزنید تا ببینید که صرافی داخلی کدام یک از ولت های فوق از توکن DFI پشتیبانی می کنند.

در صورتی که قصد دارید تا توکن DFIرا خرید و فروش کنید، پیشنهاد ما استفاده از صرافی ها می باشد. شما می توانید بنابر سلیقه خود، یکی از صرافی های متمرکز و غیر متمرکز را انتخاب و سپس از طریق آن اقدام به معامله این توکن کنید.


آینده پلتفرم Defichain

آینده پلتفرم Defichain
آینده پلتفرم Defichain

این پلتفرم برنامه هایی برای سال ۲۰۲۲ اعلام کرده است که یکی از آن ها راه اندازی اداره پلتفرم به صورت آنچین بود که اجرایی شده است.

مواردی مانند نسخه کیف پول برای دسکتاپ و افزونه مرورگر و همچنین راه اندازی معاملات آتی برای شش ماه اول سال ۲۰۲۲.

و پشتیبانی از ماشین مجازی اتریوم، پشتیبانی از NFT ها و راه اندازی شبکه این پلتفرم روی کیف پول سخت افزاری Ledger برای شش ماه دوم سال ۲۰۲۲ برنامه ریزی شده است.


اینفوگرافیک توکن دیفای چین DFI

اینفوگرافیک توکن دیفای چین DFI
اینفوگرافیک توکن دیفای چین DFI

سخن آخر

در آخر این مطلب باید به یک سؤال پرتکرار کاربران پاسخ داده شود. برخی از کاربران از ما می پرسند که آیا سرمایه گذاری در این پروژه مناسب است؟ پاسخ به این سؤال را نمی توان به صورت قطعی داد اما با توجه به موارد مختلفی که در این مطلب بررسی شده است، باید بگوییم که سرمایه گذاری در این پروژه ریسک پایینی از نظر امنیتی دارد.

حال برای اینکه بتوانید نسبت به این موضوع مطمئن شوید، می توانید توکن این پروژه را همان‌طور که گفتیم به صورت تکنیکال و سپس فاندامنتال بررسی کنید. در صورتی که درباره این پروژه برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید تا در اسرع وقت پاسخ آن را دریافت کنید.

ممنون که تا پایان مقاله “ارز دیفای چین Dfi چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
12 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نسیم
1 سال قبل

لطفا تحلیل رمز ارز دیفای چین را انجام دهید.

رسول
1 سال قبل

کدام صرافی غیر متمرکز برای ارز دیجیتال دیفای چین بهتر است؟

جعفر
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال دیفای چین معتبر است؟

نصرت
1 سال قبل

آیا صرافی های ایرانی از ارز دیحیتال دیفای چین پشتیبانی می کنند؟

ماندانا
1 سال قبل

تشکر از محتوای خوی شما.

مهنیا
1 سال قبل

کدام صرافی از ارز دیجیتال دیفای چین پشتیبانی می کند؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  مهنیا
1 سال قبل

درود و وقت بخیر به شما دوست عزیز
در متن به صرافی هایی اشاره شده است
لطفا مطالعه نمایید
در صورتی که سوالی بود ما در خدمتیم

امین
1 سال قبل

کدام کیف پول برای ارز دیفای چین معتبرتر است؟

صادق
1 سال قبل

آینده قیمت ارز دیجیتال دیفای چین چند است؟

عذرا
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال دیفای چین را بخرم؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  عذرا
1 سال قبل

سلام و وقت بخیر
لطفا برای خرید رمز ارز خودتان تصمیم بگیرید

میترا
1 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

آخرین مقالات منتشر شده