آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آموزش جلوگیری از هک شدن کیف پول دیجیتال

آموزش جلوگیری از هک شدن کیف پول دیجیتال

امنیت کیف پول های دیجیتال ،اگر در حوزه ارز های دیجیتال فعال باشید، می دانید که برای ذخیره رمز ارز هایتان باید از کیف پول های دیجیتالی استفاده کنید. اگر از آن دسته افرادی هستید که کنجکاوانه اقدام به مطالعه این مقاله کرده اید و درباره کیف پول های دیجیتالی اطلاعاتی ندارید، در قسمت بعدی اشاره کوچکی به کیف پول های دیجیتالی خواهیم کرد. قطعا می دانید که بحث امنیت، مهم ترین بحث در دنیای ارز های دیجیتال می باشد. به صورت کلی، می توان گفت که در کنار تمامی موارد امنیت در حوزه ارز های دیجیتال، امنیت کیف پول ها بسیار مهم است. در کیف پول های دیجیتال شما قرار است سرمایه تان را ذخیره کنید، با این حساب به جرات می توان گفت که مهم است. در این مقاله قصد داریم تا درباره امنیت کیف پول های دیجیتال با شما عزیزان گفتگو کنیم. اگر امنیت کیف پول هایتان برای شما عزیزان مهم است، مطالعه این مقاله را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

طریقه جلوگیری از هک شدن کیف پول ارز های دیجیتال

همانطور که در مقاله های گذشته گفتیم، امنیت کیف پول به دو دسته تقسیم می شود. در ادامه ابتدا دو دسته را خدمت شما عزیزان بازگو و سپس توضیحاتی بابت هر دسته ارائه خواهیم داد. همراه ما باشید.

 1. زیرساخت هایی که توسط توسعه دهنده تعیین می شود.

توسعه دهندگان کیف پول باید به تنهایی قسمتی از امنیت کیف پول ها را برقرار کنند. زمانی که یک توسعه دهنده کیف پول نیمی از امنیت کیف پول را فراهم کند دیگر تقریبا بیشتر امنیت کیف پول فراهم شده است. چراکه هکران دیگر نمی توانند با بکارگیری باگ های موجود در کیف پول اقدام به حمله کنند و از طریق زیر ساخت های یک کیف پول کاربران را هک کنند.

یکی از دلایلی که گفتیم کیف پولی را انتخاب کنید که معتبر باشد دقیقا همین موضوع است. قطعا یک کیف پول معتبر توسعه دهندگان کاربلد و معتبر نیز دارد و همین امر باعث می شود تا از این طریق امنیت به صورت کامل فراهم شود. همانطور که می بینید اینکه می گوئیم یک کیف پول معتبر انتخاب کنید دقیقا با این موضوع و موضوعات دیگر در ارتباط است.

 1. اقداماتی که کاربران استفاده کننده از کیف پول باید انجام دهند.

اقدامات امنیتی که کاربران باید رعایت کنند به تنهایی به چند دسته تقسیم می شود. این را بدانید که رعایت این اقدامات و همچنین رعایت مسائل امنیتی توسعه دهندگان، امنیت یک کیف پول را تامین می کند.


کیف پول دیجیتالی چیست؟

همانطور که در شروع مقاله گفتیم، کیف پول های دیجیتال برای ذخیره ارز های دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند. در حال حاضر کیف پول ها به سه دسته تقسیم می شوند. این سه دسته عبارت اند از:

 1. کیف پول های نرم افزاری یا آنلاین

کیف پول های نرم افزاری و یا آنلاین همانطور که از نامشان مشخص است به صورت نرم افزاری و تحت وب در دسترس کاربران قرار گرفته است. شما می توانید بسته به نوعی که نیاز دارید انتخاب و سپس استفاده کنید. همانطور که از نام این نوع از کیف پول پیداست، کیف پول های نرم افزاری بر روی انواع سیستم عامل ها نصب می شود. به عنوان مثال شما می توانید از کیف پول های نرم افزاری بر روی سیستم عامل های: ” ویندوز یا Windows “، ” مکینتاش یا Mac “، ” لینوکس یا Linux “، ” اندروید یا Android “، ” ای او اس یا IOS ” استفاده کنید. همچنین از کیف پول های آنلاین نیز می توانید در تمامی سیستم عامل ها تنها از یک مرورگر استفاده کنید. اگر قصد دارید تا درباره کیف پول های نرم افزاری و یا آنلاین اطلاعات بیشتری کسب کنید، به مقاله ای که به صورت اختصاصی درباره آن نوشته شده است مراجعه کنید.

 1. کیف پول های سخت افزاری

کیف پول های سخت افزاری به صورت فیزیکی در اخیتار کاربران قرار می گیرد. کاربرانی که قصد استفاده از کیف پول های سخت افزاری را دارند می تواند با خرید این نوع کیف پول ها از آن ها استفاده کنند. شاید تا به حال درباره امنیت کیف پول های سخت افزاری شنیده باشید چراکه واقعا کیف پول های سخت افزاری امنیت فوق العاده ای دارند. در صورتی که قصد دارید تا اطلاعات بیشتری درباره کیف پول های سخت افزاری به دست آورید، به مقاله اختصاصی که در سایت قرار داده ایم مراجعه کنید.

 1. کیف پول های کاغذی

در حال حاضر کیف پول های کاغذی نیز از امنیت خوبی برخوردار هستند. شما می توانید به راحتی از کیف پول های کاغذی برای ذخیره رمز ارز هایتان استفاده کنید. در حال حاضر استفاده از کیف پول های کاغذی نسبت به کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری کمتر است چراکه شاید برخی از کاربران ارتباط خوبی با این مدل از کیف پول برقرار نمی کنند. اگر قصد دارید تا درباره کیف پول های کاغذی اطلاعات بیشتری کسب کنید، به مقاله ای که به صورت اختصاصی درباره آن نوشته شده است مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین کیف پول بیت کوین BTC | انواع کیف پول بیت کوین


هکر ها چگونه از کیف پول شما اقدام به برداشت سرمایه تان می کنند؟

قبل از اینکه بخواهیم راه کار های امنیتی کیف پول های دیجیتال را به شما عزیزان معرفی کنیم، بهتر است ابتدا با اینکه هکر ها و یا دزدها چگونه از کیف پول شما دزدی می کنند آشنا شوید. قبل از اینکه بخواهیم توضیحات این عنوان را شروع کنیم، آیا پاسخ این سوال را می دانید؟ اگر اطلاعاتی ندارید، پس ادامه این مقاله را دنیال کنید.

اینکه هکر ها چگونه از کیف پول شما دزدی می کنند، راه های زیادی دارد. شما به عنوان یک کاربر استفاده کننده از کیف پول موظف هستید که این مسائل را بدانید تا بتوانید از اتفاق افتادن این مسائل به صورت کامل جلوگیری کنید. مواردی که در ادامه عنوان می شود تنها برخی از عناوینی هستند که از این طریق هکر ها سرمایه شما را از کیف پولتان می دزدند.

 1. افشای اطلاعات

افشای اطلاعات یکی از بهترین طعمه هایی است که هکران از آن استفاده می کنند. متاسفانه برخی از افرادی که در حوزه ارز های دیجیتال فعالیت می کنند، اطلاعات دقیقی درباره این حوزه ندارند و به درخواست دیگران و یا دلایلی دیگر وارد این حوزه شده اند. اینگونه افراد شکار خوبی برای هکران هستند چراکه به راحتی می توانند اطلاعاتشان را بگیرند و اقدام به سرقت سرمایه آن ها کنند. همیشه حواستان باشد که کوچک ترین اطلاعات کیف پولتان را به هیچ فردی ندهید. به صورت کلی اگر بخواهیم بگوئیم، به هیچ عنوان هیچ وقت، هیچ اطلاعاتی از کیف پول و سایر اطلاعات محرمانه را به هیچ فردی ندهید چراکه اگر این کار را انجام دهید، ممکن است تمامی اطلاعات هک شود و این موضوع یا باعث از بین رفتن سرمایه تان می شود و یا اینکه باعث می شود تا دیگر اطلاعاتتان از بین رود. حواستان را به خوبی جمع کنید و این را بدانید که هکران همیشه در کمین شما هستند.

 1. حمله کپی و پیست یا Copy and Paste

شاید درباره این حمله زیاد شنیده باشید اما نه با این نام. حمله کپی پیست نیز در حمله های فیشینگ کاربرد دارد اما خود به تنهایی به عنوان یک حمله جدا نیز به حساب می آید. در این نوع حمله هکر با ترفند های خاص، یک نرم افزار دیگر بر روی دستگاه شما نصب می کند و یا اینکه شما را با استفاده از لینک های مخرب به یک سرور متصل می کنید. حال با انجام این کار، تمامی اطلاعات شما کپی Copy می شود و سپس در پایگاه داده ای که هکر تعریف کرده است پیست یا Paste می شود.

این موضوع باعث دزدیده شدن اطلاعات می شود. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چگونه می توان از این نوع حمله جلوگیری کرد؟ برای جلوگیری از این نوع حمله تنها باید حواستان باشد تا برنامه های مخرب را بر روی سیستم عامل هایتان نصب نکنید و یا اینکه بر روی لینک های ناشناس کلیک نکنید. اگر به این موضوعات دقت کنید، قطعا اطلاعات شما حفظ می شود. حواستان بسیار به این موضوع باشد چراکه برخی از اطلاعات کاربران به همین شکل و یا به شکل فیشینگ که در ادامه با آن آشنا خواهید شد به سرقت رفته است.

 1. حمله فیششینگ

حمله فیشینگ را می توانید در تمام بازار های مالی پیاده سازی کرد. در قسمت های مختلف ارز های دیجیتال نیز می توان حملات فیشینگ را پیاده سازی کرد. این را بدانید که حمله فیشینگ در کیف پول ها نیز قابل پیاده سازی است چراکه هکران می توانند با ایجاد صفحه های جعلی این امکان را پیاده سازی کنند که اطلاعات شمارا بدزدند. فیشینگ یک حمله بسیار کاربردی و شایع می باشد که هکران زیادی از آن برای دزدیدن اطلاعات مردم استفاده می کنند. چندی پیش ما یک مقاله کامل و جامع درباره حمله فیشینگ در سایت زوم ارز منتشر کردیم. اگر قصد دارید تا اطلاعات کاملی درباره حمله فیشینگ به دست آورید، به شما پیشنهاد می کنیم که به آن مقاله مراجعه کنید.

 1. حمله های تبلیغات دروغین

بعضی از هکران، با تبلیغات دروغین سعی می کنند تا کاربران را خام حرف هایشان کنند. این موضوع نیز سبب از دست رفتن سرمایه و همچنین اطلاعاتتان می شود. به شما پیشنهاد می کنیم که فریب برخی از تبلیغات را نخورید و هوشیار باشید و حواستان باشد تا کلاه سرتان نرود. ممکن است در سایت های مختلفی تبلیغات دوروغین این نوع هکران را دیده باشید. اگر می دانید که خطری شما را تهدید می کند، بسیار حواستان به این موضوع باشد. برای این اتفاقات این چنینی برایتان نیوفتد، بهتر است همیشه در بستر اینترنت کارهایی که انجام می دهید با احتیاط باشد.

 1. ربات ها

برخی از ربات ها هستند که نیت توسعه دهندگان آن از توسعه اینگونه ربات ها هک کاربران و دزدیدن سرمایه کاربران می باشد. همیشه حواستان باشد که به نرم افزار های مختلف اعتماد نکنید چراکه ممکن است این نرم افزار ها ربات باشند و اقدام به دزدیدن سرمایه تان کنند. این ربات ها با هدف ایجاد می شوند و با روش های مختلف اقدام به بدست آوردن اطلاعات کیف پول شما می کنند و این موضوع سبب می شود تا دارایی جمع شده داخل کیف پولتان از بین برود.

کاربران عزیز سایت زوم ارز توجه کنید، نکاتی که برایتان آوردیم تنها تعداد کمی از بین نکات موجود بود چراکه تمامی نکات در یک مقاله گنجانده نمی شود. همیشه سعی کنید مواردی که گفتیم را رعایت کنید تا دیگر به دام افراد کلاهبردار و همچنین هکر نیوفتید. در صورتی که احساس ناامنی کردید، به شما پیشنهاد می کنیم که اطلاعات امنیتی خود از قبیل: رمز های عبور، تایید های دو مرحله و… را تغییر بدهید تا از ورود هکران بتوانید جلوگیری کنید و یا اینکه کیف پولتان را سریعا عوض کنید و داراییتان را به یک کیف پول دیگر انتقال دهید. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره امنیت کیف پول های دیجیتال با شما عزیزان سخن بگوئیم.

بیشتر بخوانید: طرح پانزی ponzi scheme چیست؟ | چطور آن را تشخیص دهیم؟


مهم ترین اقداماتی که باید برای جلوگیری از هک شدن کیف پول انجام داد؟

اگر می خواهید قسمتی از امنیت کیف پول خود را به دست بگیرید و به نحو احسن آن را انجام دهید، مطالعه این قسمت از مقاله را از دست ندهید. لازم به ذکر است که اگر این اقدامات را انجام ندهید، هر چقدر که کیف پول شما از نظر زیر ساخت امن باشد، باز هم خطر هک شدن وجود دارد. مهم ترین این اقدامات عبارت اند از:

 1. حفاظت گفتار:

همیشه یادتان باشد که باید اطلاعات حریم خصوصیتان را در اختیار افراد بیگانه قرار ندهید، چراکه آن ها از این اطلاعات می توانند سو استفاده کنند و از این طریق سرمایه و یا دارایی تان را برداشت کنند. به هیچ عنوان همانطور که گفتیم اطلاعات شخصی کیف پول اعم از: گذرواژه ها، عبارات بازیابی و… را در اختیار افراد بیگانه قرار ندهید.

 1. فعال سازی تایید دو مرحله ای و یا قابلیت چند امضایی:

همانطور که گفتیم همیشه سعی کنید کیف پول هایی را انتخاب ککنید که از این دو قابلیت پشتیبانی می کند چراکه این دو قابلیت بسیار مهم است و بودن این قابلیت ها در هر کیف پول نرم افزاری ضروری است.

 1. انتخاب گذرواژه های درست:

هیچگاه گذرواژه های خود را همانند دیگر نرم افزار هایی که با آنها کار می کنید نگذارید چراکه افراد آشنا از آنها با خبر هستند و می توانند به راحتی آن ها را حدس بزنند. هیچگاه از کد ملی، شماره موبایل، تاریخ تولد و اینگونه رمز ها استفاده نکنید. سعی کنید از رمز های بلند و نسبتا سخت استفاده کنید و اگر احساس می کنید که آن ها فراموش می کنید حتما چندجا یادداشت کنید.

ممنون از اینکه تا پایان “امنیت کیف پول های دیجیتال” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضا
2 سال قبل

سلام وقت بخیر
نظر شما راجب به امنیت کیف پول Bitkeep چیست؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده