آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز TRAC چیست؟ | آینده ارز دیجیتال TRAC

ارز اوریجین تریل TRAC چیست؟

ارز اوریجین تریل TRAC چیست؟، ارز اوریجین تریل یک پروتکل مدیریت زنجیره تأمین (Supply Chain) مبتنی بر بلاک چین است که به مسائلی همچون اعتماد و شفافیت در مدیریت زنجیره تأمین جهانی می‌پردازد.

اساساً زنجیره‌های تأمین جهانی فاقد شفافیت و پاسخگویی کافی هستند. بااین‌حال ارز اوریجین تریل قصد دارد تا با تکیه‌بر توکن بومی خود بانام TRAC، این مشکل را با استفاده از فناوری‌های مبتنی بر بلاک چین حل کند. از طرفی، Trace Alliance، Trace Labs و تیم OriginTrail، شبکه وسیعی از کسب‌وکارها و سازمان‌ها را تشکیل داده‌اند تا از این طریق به تسریع پذیرش گسترده فناوری بلاک چین از طریق راه‌حل‌های تبادل داده‌های قابل‌اعتماد، کمک کنند.

ازاین‌رو، در این مطلب از زوم ارز قصد داریم تا ارز اوریجین تریل (OriginTrail) را موردبررسی قرار دهیم.

ارز اوریجین تریل (TRAC) چیست؟

ارز آریجین تریل (TRAC) چیست؟
ارز اوریجین تریل (TRAC) چیست؟

ارز اوریجین تریل یک پروتکل مدیریت زنجیره تأمین (Supply Chain) مبتنی بر بلاک چین است که به مسائلی همچون اعتماد و شفافیت در مدیریت زنجیره تأمین جهانی می‌پردازد. همچنین، این پلتفرم طرفین درگیر در زنجیره‌های تأمین پیچیده را قادر می‌سازد تا داده‌ها را در هر مرحله از زنجیره تأمین، به محصولات و اجزاء اضافه موجود کنند. در حقیقت با تأیید اینکه شرکت‌کنندگان در هر مرحله از مسیر عرضه، شرایط خاصی را برآورده می‌کنند، تولیدکنندگان، توزیع‌کنندگان و مصرف‌کنندگان از یک دفتر کل غیرقابل تغییر از داده‌های دنیای واقعی ذخیره‌شده در بلاک چین بهره خواهند برد.

اساساً این داده‌ها بیانگر داستان چرخه زندگی یک محصول (مثل مواد غذایی، پوشاک، قطعات صنعتی و مواد خام) است. درواقع این پروژه به دنبال این است تا تاریخچه شفافی از هر مرحله از فرآیندهای تولید، توزیع و حمل‌ونقل را با استفاده از کدهای QR، حسگرها و سایر دستگاه‌های هوشمند ارائه دهد.

همچنین این پلتفرم قادر است تا با استفاده از شبکه غیرمتمرکز گره‌ها، انتقال بدون اصطکاک داده‌ها را بین چندین شرکت‌کننده یا سازمان مختلف تسهیل می‌کند. به‌علاوه، پلتفرم ارز اوریجین تریل دارای چندین گواهینامه و مجوز از معتبرترین قانون‌گذاران و سازمان‌های جهانی است که پروژه OriginTrail را در خط مقدم مدیریت زنجیره تأمین جهانی قرار داده است.

علاوه بر این، قابلیت دیگر پروتکل ارز اوریجین تریل این است که از اوراکل‌ها و هوش مصنوعی جهت نظارت بر شبکه گراف غیرمتمرکز (Decentralized Graph Network) که مسئولیت ایمنی اکوسیستم‌های ارز دیجیتال را بر عهده دارد، استفاده می‌کند. البته OriginTrail مشارکت‌هایی هم با نهادهای بین‌المللی، دولت‌ها، شرکت‌ها، کسب‌وکارهای کوچک و افراد مستقل دارد که تمامی این قابلیت‌ها در کنار یکدیگر، مجموعه‌ای را تشکیل داده که قادر است تا داده‌ها را از طریق بلاک چین جستجو کرده و نهادها، سازمان‌ها و… را به این داده‌ها متصل کند. درواقع داده‌های موجود در این شبکه، نیاز به اعتماد را از بین برده و درعین‌حال دسترسی و اشتراک به داده‌های مهم را نیز آسان‌تر می‌کند.

ضمناً این پروژه با حذف موانع غیرضروری و امکان اشتراک اطلاعات (بدون هرگونه اعتماد)، قادر است تا زنجیره تأمین جهانی را بهینه کند. بعلاوه، اوریجین تریل با ردیابی منابع و جلوگیری از تقلبی بودن آنها، به پایگاه داده‌ای تبدیل شده که صنایع مختلف جهت تأمین داده‌های خود می‌توانند از آن استفاده کنند.


نیم نگاهی به توکن اوریجین تریل

نام اختصاری

 

TRAC
نوع ارز Token
عرضه کل ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰
مقدار در گردش ۳۶۵,۲۱۷,۷۲۲.۰۳ TRAC
وب سایت رسمی origintrail.io
بلاکچین اکسپلورر bscscan.com
وایت پیپر parachain.origintrail.io/whitepaper
پیچ های رسمی ارتباطی Telegram.me

twitter.com

سورس کد github.com

بررسی توکن TRAC

بررسی توکن TRAC
بررسی توکن TRAC

TRAC که توکن بومی پروتکل اوریجین تریل به‌حساب می‌آید، یک توکن با استاندارد ERC-20 است که بر بستر بلاک چین اتریوم ایجاد شده و شبکه غیرمتمرکز اوریجین تریل (ODN) را تأمین می‌کند. از طرفی، ارز اوریجین تریل (TRAC) یک توکن غیر تورمی و از پیش استخراج شده است که حداکثر عرضه آن، پانصد میلیون توکن بوده و براساس اطلاعات موجود در وب‌سایت کوین مارکت کپ، در زمان نگارش این مطلب، بیش از ۳۶۵ میلیون از این توکن ها، در بازار در گردش قرار دارند.

نکته قابل‌توجه در خصوص ارز اوریجین تریل و از پیش استخراج شده بودن آن این است که، کلیه توکن‌های TRAC در طول عرضه اولیه سکه (ICO) این پروژه در ژانویه ۲۰۱۸ (دی ماه ۱۳۹۶)، از قبل استخراج شده و دیگر فرایند استخراجی برای این توکن وجود نخواهد داشت.

جدا از این موارد، بد نیست بدانید که توکن TRAC، کلید شبکه غیرمتمرکز ارز اوریجین تریل (ODN) بوده و از چندین نقش و عملکرد مختلف در این شبکه برخوردار است. اولاً اینکه وجود توکن TRAC برای تعامل در اکوسیستم ارز اوریجین تریل ضروری است. ثانیاً، شرکت‌کنندگان برای انتشار داده‌ها در ODN به توکن TRAC نیاز دارند. ثالثاً، دارندگان داده‌ها از توکن TRAC جهت وثیقه گذاری استفاده می‌کنند. علاوه بر این، توکن TRAC برای استفاده از sTRAC و مشارکت در زنجیره Starfleet و ایجاد انگیزه، یک فاکتور ضروری است.

جدا از این، شرکت‌کنندگان می‌توانند توکن TRAC را جهت ایمن کردن ODN و تشویق دیگر کاربران به بروز رفتار صادقانه از خود، سهام گذاری یا استیک (Stake) کنند. ضمناً توکن TRAC به‌عنوان پاداش ارائه‌کنندگان داده به شبکه نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد.


تیم توسعه‌دهندگان ارز اوریجین تریل

تیم توسعه‌دهندگان ارز آریجین تریل
تیم توسعه‌دهندگان ارز اوریجین تریل

اساساً هسته اصلی تیم توسعه‌دهندگان ارز اوریجین تریس را، Trace Labs تشکیل می‌دهد. درواقع هدف اصلی تریس لبز، تسهیل تبادل داده‌های بین سازمانی در زنجیره‌های تأمین جهانی و محیط‌های شرکتی است.

از طرفی، Trace Labs مسئولیت پروتکل منبع باز این پروژه و همچنین اپلیکیشن های‌های شبکه مورد اعتماد استفاده‌شده در زنجیره‌های تأمین جهانی جهت تبادل داده‌های بین سازمانی را نیز بر عهده دارد.


ویژگی‌های ارز اریجین تریل

ویژگی‌های ارز اریجین تریل
ویژگی‌های ارز اریجین تریل

شبکه اصلی ارز اوریجین تریل (ODN) از دسامبر ۲۰۱۸ (شهریور ماه ۱۳۹۷)، فعالیت‌های خود را شروع کرده است. این شبکه ویژگی‌های مختلفی دارد که در ادامه قصد داریم برجسته‌ترین آنها را موردبررسی قرار دهیم.

 • گراف دانش غیرمتمرکز (DKG)

گراف دانش غیرمتمرکز (DKG) که ارز اوریجین تریل از آن استفاده می‌کند، از گرفا های دانش و فناوری دفتر کل توزیع‌شده (DLT) جهت تسهیل قابلیت همکاری و اتصال شبکه‌های مختلف استفاده می‌کند. درواقع DKG قادر است تا فرایند تبادل اطلاعات قابل‌اعتماد و اتکا بین شبکه‌های زنجیره تأمین مختلف را، با استفاده از داده‌های مرتبط و استانداردهای داده جهانی، تسریع کند. همچنین، DKG به حفظ یکپارچگی این داده‌ها از طریق تغییرناپذیری داده‌ها در بلاک چین نیز کمک شایانی می‌کند.

 • اقتصاد دانش (Knowledge Economy)

اقتصاد دانشی مجموعه‌ای از ابزارها است که در حال حاضر جهت گسترش این اکوسیستم در دست توسعه قرار دارد. در حقیقت این ابزارها قادر هستند تا انتشار دانش بهینه‌شده (Optimized Knowledge Publishing) و نقدینگی موردنیاز را برای گره‌های ارز اریجین تریل فراهم می‌کنند.

از طرفی، استراتژی بلندمدتی که نمودار دانش غیرمتمرکز اوریجین تریل در دستور کار خود قرار داده است، توسعه و در دسترس قرار دادن طیف وسیعی از ابزارهای دانش برای سیستم‌های مبتنی بر بلاک چین است. از طرفی، می‌توان انتظار داشت که در آینده شاهد توسعه بازارهای دانش، کیف پول‌های دانش و توکن‌های دانش نیز باشیم که این مجموعه از ابزارها تشکیل‌دهنده مفهومی هستند که تحت عنوان اقتصاد دانش شناخته می‌شود.

 • یکپارچه‌سازی شبکه‌های اوریجین تریل (OriginTrail) و پولکادات (Polkadot)

اساساً ادغام شبکه‌های اوریجین تریل و پولکادات، شامل دو پروژه کاری می‌شود که به‌صورت موازی باهم کار می‌کنند. درواقع حاصل اولین ادغام این دو شبکه باهم، توسعه زنجیره موازی یا پاراچینی (Parachain) تحت عنوان استارفلیت چین (Starfleet Chain) بود که زنجیره‌ای جداشده مبتنی بر Substrate بود. درواقع این زنجیره در حال حاضر بر روی یکپارچگی پاراچین اصلی پولکادات که به‌عنوان ابتکار استارفلیت (Starfleet initiative) شناخته می‌شود، تمرکز دارد.

دقت داشته باشید که پاراچین ارز اوریجین تریل و Starfleet Chain، راه را برای ایجاد یک وب آینده‌نگر هموار می‌سازد. در حقیقت با ایجاد چشم‌اندازی ابزارهای دانش OriginTrail مرتبط با DKG، زنجیره Starfleet قصد دارد تا در آینده‌ای نزدیک، از اقتصاد دانش مبتنی بر Web3 و اصول وب معنایی میزبانی کند. درواقع Starfleet Chain نوعی از بازار دانش را ارائه می‌کند که به افراد این امکان را می‌دهد تا با استفاده از توکن TRAC، اقدام به خریدوفروش ایمن داده‌ها کنند.

 • پروژه اوتگا (OTEGA)

پروژه OTEGA درواقع اسم رمز ابتکار ارز اوریجین تریل برای تسریع رشد اکوسیستم OriginTrail است. درواقع کارگروه‌های Starfleet و Trace Alliance، مسئولیت مستقیم تمرکززدایی و پیاده‌سازی توکنومیک پروژه OTEGA را بر عهده دارند. به‌طورکلی، هدف پروژه OTEGA، رسیدگی به تقاضای رو به رشد ارائه خدمات زنجیره تأمین مبتنی بر بلاک چین خواهد بود.

در حقیقت با توجه به افزایش تقاضا در زنجیره‌های تأمین و بازارهای مختلف وابسته به این حوزه، پروژه OTEGA به دنبال این است تا ابزارها، چارچوب‌ها و برنامه‌های لازم جهت کمک به ادغام فناوری بلاک چین با سیستم‌های IT قدیمی و برنامه‌های کاربردی آن را فراهم سازد. درواقع این فناوری به دنبال این است تا گراف دانش غیرمتمرکز (DKG) را به نسبت حال حاضر، در دسترس تر کند.

همچنین، هدف دیگر پروژه OTEGA، پشتیبانی از سایر بلاک چین‌های مبتنی بر ماشین مجازی اتریوم (EVM) مثل زنجیره هوشمند بایننس (BSC)، پروتکل نیر (Near Protocol) و پالیگان/ماتیک (Polygon/Matic) است. درواقع چنین ادغام‌هایی این امکان را به اپلیکیشن های کاربردی و اکوسیستم‌های بلاک چینی می‌دهد تا به‌راحتی از DKG استفاده کنند.


روند قیمتی توکن اوریجین تریل

روند قیمتی توکن آریجین تریل
روند قیمتی توکن اوریجین تریل

در این بخش از مطلب قصد داریم تا با استفاده از نمودار این توکن در سایت کوین مارکت کپ نگاهی به روند کلی این توکن از ابتدا تا کنون کنیم. توجه داشته باشید که در این بخش همان‌طور که گفتیم تنها قصد داریم تا روند قیمتی این توکن را توضیح دهیم و این بخش هیچ ارتباطی با تحلیل توکن و یا سیگنالی مبنی بر خرید و فروش ندارد. در صورتی که قصد خرید و فروش این توکن را دارید، قبل از هر کاری باید این توکن را به صورت تکنیکال و فاندامنتال تحلیل کنید و سپس با یک استراتژی مشخص وارد معامله شوید. در صورتی که قصد دارید تا از تحلیل توکن اوریجین تریل مطلع شوید، می توانید درخواست خود را در بخش نظرات این مطلب ثبت کنید.

این توکن در ۲۶ ژانویه سال ۲۰۱۸ با قیمتی معادل ۰.۲۹ دلار لیست شد. تقریباً ۴ سالی از شدن این توکن می گذرد و در حال حاضر قیمت آن در محدوده ۰.۲۰ دلار می باشد. اگر به نمودار سایت کوین مارکت کپ مراجعه کنید (در تصویر فوق) می توانید به صورت کامل اطلاعات ذیل را مشاهده کنید.

تنها یک روز پس از لیست شدن این توکن، قیمت به محدوده ۰.۴۲ دلار صعود کرد اما متأسفانه در این محدوده قیمت تثبیت نشد و طی یک هفته قیمت به محدوده ۰.۱۶ دلار رسید. تقریباً قیمت توکن اوریجین تریل به مدت ۴ ماه در محدوده ۰.۱۶ تا ۰.۲۴ در یک کانال رنج قرار داد که البته چند باری سقف و کف کانال رنج به صورت فیک شکست اما مجدد وارد کانال شد. در این بین، تقریباً در تاریخ ۱۴ مه سال ۲۰۱۸ قیمت یک بار با شکست سقف کانال به محدوده ۰.۳۱ دلار رسید اما همان‌طور که گفتیم این شکست فیک بود و قیمت نتوانست خود را در این محدوده تثبیت کند.

پس از مدتی، قیمت توانست کف کانال رنج را بشکند و در نهایت این اتفاق موجب شد تا قیمت توکن اوریجین تریل به محدوده ۰.۰۵ سقوط کند. پس از رخ دادن این اتفاق، قیمت توکن اوریجین تریل در محدوده ۰.۰۰۳۷ الی ۰.۱۲ برای تقریباً ۲ سال مجدد وارد کانال رنج شد. سرانجام در تاریخ ۲۲ ژوئیه سال ۲۰۲۰ قیمت توانست سقف این کانال را بکشند و به محدوده ۰.۲۷ دلار برسد. پس از لمس این محدوده، قیمت مجدد به محدوده ۰.۰۹۴ سقوط کرد اما این سقوط تنها یک اصلاح کوچک بود چراکه پس از آن قیمت توانست ATH قبلی خود را رد و به قیمت ۰.۸۸ دلار در تاریخ ۱۶ مارس ۲۰۲۱ برسد.

پس از تاچ این محدوده، قیمت با یک ریزش دیگری رو به رو شد و در تاریخ ۲۵ آوریل سال ۲۰۲۱ به محدوده ۰.۵۱ دلار رسد. پس از گذشت چند روز، قیمت مجدد توانست به محدوده ۰.۷۳ صعود کند اما تقریباً این صعود، به عنوان آخرین صعود قیمت توکن اوریجین تریل تاب ه امروز به حساب می آید چراکه از تاچ محدوده فوق، قیمت به محدوده های ۰.۵۱، ۰.۳۶ و ۰.۲۲ سقوط کرد. در حال حاضر نیز قیمت این توکن در یک کانال رنج قرار دارد.


کیف پول های توکن اوریجین تریل

کیف پول های توکن آریجین تریل
کیف پول های توکن اوریجین تریل

در این بخش از مقاله قصد داریم تا به سراغ کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری معروف برویم و ببینم که کدام یک از آن ها توکن اوریجین تریل را پشتیبانی می کنند. خوشبختانه در حال حاضر، شما می توانید این توکن را در کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری مختلفی ذخیره سازی کنید. در صورتی که با کیف پول های این ولت آشنا نیستید، حتماً ادامه مقاله را مطالعه کنید.

 1. کیف پول نرم افزاری سیف پل Safepal:

کیف پول نرم افزاری سیف پل یکی از معروف ترین و محبوب ترین ولت های نرم افزاری می باشد. البته لازم به ذکر است که این ولت یک نسخه سخت افزاری نیز دارد اما در این بخش از مطلب نوع نرم افزاری این ولت مورد نظر ما می باشد.

شما می توانید در کیف پول سیف پل به راحتی رمز ارزهای مختلفی را ذخیره سازی کنید. خوشبختانه این ولت از توکن و کوین های بسیار زیادی پشتیبانی می کند. اگر بخواهیم تقریباً کمی دقیق تر صحبت کنیم، شما می توانید حدوداً ۸۰ درصد توکن های معروف و معتبر را در این ولت ذخیره سازی کنید.

از لحاظ امنیتی این ولت تکمیل است و حرفی برای گفتن ندارد. قطعاً افرادی که تا به حال از این کیف پول استفاده کرده اند، امنیت سیف پل ولت به آن ها اثبات شده است. در صورتی که قصد استفاده از این ولت را دارید، کافی است نسخه متناسب با سیستم عامل مورد نظرتان را دانلود و سپس آن را نصب و استفاده کنید. در صورتی که برای کار با این ولت به راهنمایی بیشتری نیاز دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی آموزش کیف پول سیف پل در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع طریقه کار با کیف پول سیف پل را به شما آموزش داده ایم.

 1. کیف پول نرم افزاری تراست Trust:

تراست ولت یکی دیگر از کیف پول هایی است که شما می توانید این توکن را در آن ذخیره سازی کنید. اگر در حوزه رمز ارز ها فعال باشید احتمالا نام این ولت را بسیار شنیده اید. تقریباً این ولت بین ۵ کیف پول برتر کریپتویی قرار داد و به همین سبب کاربران بسیاری نیز از آن استفاده می کنند.

خوشبختانه این کیف پول امنیت مناسبی دارد. شما می توانید، با اطمینان خاطر به راحتی رمز ارز های مختلفی را در این ولت ذخیره سازی کنید و از کار با آن لذت ببرید. متأسفانه یکی از ایرادات این ولت عدم پشتیبانی از تمامی سیستم عامل های موجود می باشد. شما می توانید از کیف پول تراست تنها در سیستم عامل های اندروید Android و ای او اس IOS استفاده کنید.

در صورتی که علاقه مند به استفاده از این ولت در کیف پول تراست نسخه دسکتاپ هستید، باید ابتدا اقدام به نصب یک شبیه ساز کنید. پس از نصب شبیه ساز، می توانید کیف پول تراست نسخه مورد نظر خود را بر روی آن نصب و سپس از آن استفاده کنید. البته ما پیشنهاد چنین کاری را به شما نمی دهیم چراکه امنیت دارایی شما کمی کاهش پیدا می کند. در کل تنها این راه یکی از ترفند هایی بود که برای کاربران علاقه مند به ذخیره دارایی در دسکتاپ می توان معرفی کرد.

در صورتی که قصد دارید تا درباره کیف پول تراست اطلاعات بیشتری کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله آموزشی طریقه کار با کیف پول تراست مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع آموزش استفاده از این ولت را توضیح داده ایم.

 1. کیف پول سخت افزاری Trezor T:

کیف پول سخت افزاری ترزور مدل تی یکی از جدید ترین محصولات شرکت ساتوشی لبز است. شما می توانید با استفاده از این ولت سخت افزاری به راحتی در امنیت کامل رمز ارز های بسیار زیادی را ذخیره سازی کنید.

در این ولت جز ذخیره رمز ارز ها شما می توانید توکن های مختلفی را از طریق صرافی داخلی معامله کنید. در صورتی که قصد استفاده از صرافی ها را به صورت مستقیم ندارید، این راه می تواند برای شما گزینه مناسبی به حساب بیاید.

از لحاظ رابط کاربری، این ولت بسیار رابط کاربری آسانی دارد. فرقی نمی کند که سطح شما حرفه ای است یا مبتدی چراکه می توانید به راحتی فعالیت های مورد نظرتان را با ولت فوق انجام دهید.

یکی از سؤالاتی که برای اکثر کاربران ما درباره کیف پول های سخت افزاری پیش می آید این است که از چه فروشگاه هایی می توانیم اقدام به تهیه این ولت کنیم؟ در حال حاضر، فروشگاه های بسیار زیادی اقدام به فروش کیف پول های سخت افزاری می کنند. در صورتی که قصد خرید این ولت به صورت غیر حضوری دارید، حتماً به نکات امنیتی خرید دقت کنید. برای مثال قبل از خرید ابتدا سایت مورد نظر خود را بررسی کنید تا بتوانید از آن اطمینان پیدا کنید. سپس به سراغ کامنت کاربران بروید و ببینید که آن ها چه نظراتی ثبت کرده اند. در کل با روش های مشابه می توانید بهترین فروشگاه را برای خرید این ولت تشخیص دهید.

 1. کیف پول سخت افزاری Trezor one:

کیف پول سخت افزاری ترزور مدل وان از دیگر ولت های سخت افزاری کمپانی ساتوشی لبز می باشد. این ولت نسبت به مدل تی کمی قدیمی تر است و از امکانات کمتری برخوردار می باشد. اگر قصد خرید کیف پول های سخت افزاری دارید اما بودجه شما اندک است، می توانید این ولت را برای خرید انتخاب کنید. البته در حال حاضر ولت های سخت افزاری بسیاری وجود دارد که در بین تمام آن ها تنها دو ولت فوق از توکن اوریجین تریل پشتیبانی می کند.

شما می توانید از کیف پول ترزور مدل وان در سیستم عامل های موبایلی و یا کامپیوتری استفاده کنید. برای انجام این کار تنها کافی است تا این ولت را با یک کابل به سیستم عامل مورد نظرتان متصل کنید و سپس عملیات مورد نظر خود را انجام دهید.

طریقه کار با این ولت بسیار آُسان است و شما می توانید به راحتی این رمز ارز های خود را در این ولت ذخیره کنید. در صورتی که در حین نصب و یا ذخیره رمز ارز ها با مشکلی رو به رو شدید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما بنویسید تا در اولین فرصت به مشکل شما پاسخ دهیم.

 1. کیف پول های شبکه اتریوم ETH:

جز ولت های معرفی شده، شما می توانید این توکن را در کیف پول هایی که از شبکه اتریوم پشتیبانی می کنند نیز ذخیره کنید. همان‌طور که گفتیم، این توکن بر روی شبکه اتریوم لانج شده است به همین دلیل شما می توانید این کار را انجام دهید.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که در ولت های شبکه اتریوم نام این توکن را جستجو کرده اید اما نتیجه ای حاصل نشد، تکلیف چیست؟ برخی از ولت های مثل کیف پول اتمیک، متامسک و یا ربی ممکن است نام این توکن را در بین رمز ارز های خود لیست نکرده باشند. به همین دلیل شما برای اینکه بتوانید توکن فوق را در کیف پول های گفته شده ذخیره کنید باید با استفاده از آدرس قرارداد هوشمند یا Contracts Address توکن فوق را به لیست رمز ارز های ولت های فوق اضافه کنید.

یکی از سؤالاتی که ممکن است در همین ابتدا برایتان پیش بیاید این است که Contracts Address توکن اوریجین تریل را چگونه می توانیم به دست بیاوریم؟ شما برای مشاهده آدرس قرارداد هوشمند این توکن هم می توانید از سایت رسمی آن اقدام کنید و هم از سایت کوین مارکت کپ. در صورتی که از طریقه انجام این کار مطلع نیستید و مشکل برایتان ایجاد شده است، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.


صرافی های توکن اوریجین تریل

صرافی های توکن آریجین تریل
صرافی های توکن اوریجین تریل

در بخش قبل با کیف پول های توکن اوریجین تریل به صورت کامل آشنا شدید. در این بخش نیز قصد داریم تا به معرفی صرافی های این توکن بپردازیم. در صورتی که اطلاع ندارید کدام یک از صرافی های موجود از توکن اوریجین تریل پشتیبانی می کنند، حتماً ادامه این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. قبل از اینکه بخواهیم به سراغ اصل مطلب برویم، لازم است در این بخش به یک نکته اشاره کنیم.

در صورتی که شما قصد دارید تا این توکن را در بخش فیوچرز معامله کنید، نمی توانید از صرافی های ذیل استفاده کنید. صرافی هایی که در ادامه معرفی می شوند از این توکن تنها در بازار اسپات Spot پشتیبانی می کنند.

 1. صرافی متمرکز کوکوین Kucoin:

صرافی کوکوین یکی از صرافی های معروف کریپتو می باشد که احتمالا نام آن را زیاد شنیده اید. شما می توانید به راحتی از طریق این صرافی رمز ارز های مختلفی را خرید و فروش کنید. پس از اینکه صرافی بایننس احراز هویت را اجباری کرد، اکثر کاربران به سراغ استفاده از این صرافی آمدند و شروع به استفاده از آن کردند.

البته گه گاهی برخی از کاربران از مشکلات و باگ های این صرافی شکایت داشتند که در حال حاضر این شکایت ها به مراتب بیشتر و بیشتر می شود. نمی توان به صورت حتمی گفت که صرافی کوکوین بسیار خود عمل می کند، اما در حال حاضر آن را می توان جایگزین صرافی های غیر معتبر کرد.

از لحاظ رابط کاربری این صرافی مناسب است و کاربران بسیاری می توانند از آن به راحتی استفاده کنند. فرقی نمی کند که شما در بازار کریپتو مبتدی هستید و یا حرفه ای چراکه رابط کاربری این صرافی به گونه ای طراحی شده است که کاربران مختلف می توانند به راحتی از آن استفاده کنند.

در صورتی که برای کار با این صرافی نیاز به راهنمایی دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله آموزش صرافی کوکوین در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت تصویری و کامل طریقه کار با این صرافی را به شما آموزش داده ایم.

 1. صرافی متمرکز کوینکس Coinex:

صرافی کوینکس از دیگر صرافی های کریپتو می باشد که شما می توانید برای معاملات رمز ارز های بسیاری از آن استفاده کنید. با وجود مزایا و معایب مختلف، کاربران بسیاری از این صرافی استفاده می کنند.

اگر قصد استفاده از این صرافی را دارید، شما می توانید از نسخه وب و همچنین اپلیکیشن آن استفاده نمایید. برای انجام این کار کافی است که نسخه متناسب با سیستم عامل مورد نظرتان را نصب و پس از ایجاد حساب کاربری ترید ارزهای دیجیتال را آغاز کنید. یکی از سؤالاتی که کاربران بسیاری در رابطه با کار در این صرافی از ما می پرسند این است که آیا صرافی کوینکس نیاز به نرم افزار تغییر ای پی دارد؟ بله. نه تنها این صرافی بلکه تمامی صرافی های کریپتویی که در خارج از ایران فعالیت می کنند نیاز به نرم افزار های تغییر ای پی دارند.

در صورتی که برای ترید این صرافی را انتخاب کرده اید، به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از شروع کار به مقاله اختصاصی آموزش صرافی کوینکس در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع طریقه کار با صرافی کوینکس را آموزش داده ایم.

 1. صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ Uniswap:

صرافی یونی سواپ یکی از صرافی های معروف غیرمتمرکز می باشد که شما می توانید از آن برای سواپ یا تبدیل رمز ارز هایتان استفاده کنید. در حال حاضر این صرافی کاربران مختلفی دارد چراکه از رمز ارز های بسیاری پشتیبانی می کند. در صورتی که قصد استفاده از این توکن را دارید، تنها باید یک کیف پول افزونه ای داشته باشید و به واسطه آن سرمایه تان را به این صرافی منتقل کنید و سپس معاملات خود را آغاز نمایید.

در صورتی که در هنگام کار با این صرافی با مشکل رو به رو شدید، به شما پیشنهاد می کنیم که مقاله اختصاصی صرافی یونی سواپ را در سایت زوم ارز مطالعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع طریقه کار با این صرافی را به شما آموزش داده ایم. اگر برایتان سؤالی نیز ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.


آموزش خرید و فروش توکن اوریجین تریل

آموزش خرید و فروش توکن آریجین تریل
آموزش خرید و فروش توکن اوریجین تریل

در بخش قبل، به صورت کامل و جامع با صرافی های توکن اوریجین تریل آشنا شدید. شما می توانید برای خرید و فروش این توکن همانند دیگر توکن ها از صرافی های فوق استفاده کنید. به دلیل اینکه از این توکن هم صرافی متمرکز و هم صرافی غیرمتمرکز پشتیبانی می کند، در ادامه به صورت کلی اشاره ای به نحوه خرید و فروش این توکن در صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز خواهیم کرد.

 • خرید و فروش توکن اوریجین تریل در صرافی های متمرکز:

برای خرید این توکن در صرافی های متمرکز کافی است تا در صرافی معرفی شده یک حساب کاربری ایجاد کنید. سپس با شارژ کیف پول صرافی می توانید معاملات خود را در بخش اسپات با استفاده از توکن اوریجین تریل انجام دهید.

 • خرید و فروش توکن اوریجین تریل در صرافی های غیرمتمرکز:

اگر تا به حال با صرافی های غیرمتمرکز کار کرده باشید، احتمالا می دانید که شما برای استفاده از این نوع صرافی ها نیازی به واریز دارایی به کیف پول ندارید. به همین دلیل تنها باید یک ولت افزونه ای به صرافی متصل کنید تا دارایی های شما به صورت مستقیم از داخل ولت جا به جا شود. پس از اینکه ولت خود را به یکی از صرافی های غیرمتمرکز متصل کردید، حال نوبت به این رسیده است که توکن های مورد نظر خود را انتخاب و عملیات تبدیل را انجام دهید. توجه داشته باشید که در صرافی های غیرمتمرکز همانند صرافی های متمرکز اینکه از بخش Buy و یا Sell اقدام کنید مهم نیست چراکه در این نوع صرافی ها شما در اصل دارایی خود را به یک دارایی دیگر تبدیل می کنید.


آینده ارز اوریجین تریل

آینده ارز آریجین تریل
آینده ارز اوریجین تریل

اولین و شاید مهم‌ترین پرسشی که در خصوص آینده اوریجین تریل مطرح می‌شود این است که آیا این رمز ارز مجدداً روند صعودی را تجربه خواهد کرد یا خیر؟ درواقع بر اساس پیش‌بینی وجود و با توجه به روندهای قیمتی پیشین این ارز دیجیتال، پاسخ منفی خواهد بود. ولی بسیاری از کارشناسان با توجه به قابلیت‌هایی که این پروژه دارد، باور دارند که روند قیمتی این ارز دیجیتال در آینده رو به رشد خواهد بود.

از طرف دیگر، دومین پرسش مهمی که در خصوص ارز اوریجین تریل مطرح می‌شود این است که آیا سرمایه‌گذاری بر روی پروژه OriginTrail، گزینه خوبی خواهد بود؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که این موضوع در حال حاضر کاملاً نامشخص است. درواقع هم‌اکنون برخی از احساسات بازار نسبت به این پروژه منفی است؛ درحالی‌که بسیاری از پیش‌بینی‌ها بیانگر این هستند که این پروژه در بلندمدت سودده خواهد بود. در حقیقت قرار بر این است تا فناوری OriginTrail به‌صورت گسترده توسط بسیاری از شرکت‌های بزرگ در سراسر ایالات‌متحده آمریکا و در دیگر سطوح بین‌المللی نیز مورداستفاده قرار بگیرد و در صورت اجرایی شدن چنین چیزی، می‌توان چشم‌انداز بسیار خوبی را برای آینده این پروژه متصور شد.

بااین‌حال بد نیست تا به چندی از پیش بینی‌های قابل‌توجه در خصوص ارز اوریجین تریل، اشاره داشته باشیم. به‌عنوان‌مثال، وب‌سایت PricePrediction پیش‌بینی کرده که تا انتهای سال ۲۰۲۲ میلادی، ارزش این رمز ارز چیزی در حدود ۲۴ درصد قیمت فعلی خود کاهش پیدا کرده و به ۰٫۵۵ دلار نیز برسد. از طرفی، وب‌سایت Wallet Investor پیش‌بینی خوش‌بینانه‌تری برای پروژه OriginTrail در سال ۲۰۲۲ داشته و انتظار دارد که قیمت توکن این پروژه تا دسامبر ۲۰۲۲ (شهریور ماه ۱۴۰۱)، به ۱٫۰۹۸ دلار برسد. جدا از این دو مرجع، وب‌سایت Digitalcoin انتظار رشد قیمت این رمز ارز در سال ۲۰۲۲ را دارد و پیش‌بینی کرده که ارز اوریجین تریل سال ۲۰۲۲ را باقیمت میانگین ۰٫۹۵ دلار به اتمام برساند.

نهایتاً اینکه هر دو وب‌سایت Digitialcoin و Wallet Investor، با در نظر گرفتن اینکه روند خوبی را برای ارز اوریجین تریل در کوتاه‌مدت پیش‌بینی نمی‌کنند، ولی باور دارند که توکن TRAC در بلندمدت، گزینه مطلوبی برای سرمایه‌گذاری خواهد بود. به‌عنوان‌مثال، این دو وب‌سایت پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت این رمز ارز در سال ۲۰۳۰، به رقمی در حدود ۸ دلار برسد. این در حالی است که پیش‌بینی وب‌سایت priceprediction از قیمت ارز اوریجین تریل در سال ۲۰۳۰، رقمی در حدود ۱۱ دلار است.


سخن آخر درباره ارز اوریجین تریل TRAC

تیم OriginTrail در حال شناسایی نقاط ضعف و کاستی در زنجیره تأمین در کل بخش است. به‌علاوه، به لطف طیف متنوعی از مشارکت‌های OriginTrail، اکوسیستم درحال‌توسعه راه‌حل‌هایی برای رسیدگی مستقیم به این مسائل است. علاوه بر این، تیم OrginTrail در حال اجرای ابزارهایی برای بهبود قابلیت ردیابی و اثبات منشأ است. به‌نوبه خود، این کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که زنجیره‌های تأمین قوی و ایمن هستند.

این پروژه در صنایع غذایی آغاز شد. پروژه‌های اولیه بر ایمنی مواد غذایی متمرکز بودند و اطمینان حاصل می‌کردند که مواد غذایی در طول تولید و حمل‌ونقل آلوده یا فاسد نمی‌شوند. بااین‌حال، امروز، این پروژه در سراسر صنعت عمل می‌کند. علاوه بر این، با استفاده از قدرت بلاک چین، تیم OriginTrail به جلوگیری از جعل و ارتقای تبادل اطلاعات قابل‌اعتماد بین طیف متنوعی از سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی کمک می‌کند.

با تعداد فزاینده‌ای از مشارکت‌های OriginTrail و ادغام اخیر OriginTrail Polkadot و OriginTrail Parachain، تیم OriginTrail انقلابی را در مدیریت زنجیره تأمین رهبری می‌کند.

 

ممنون که تا پایان مقاله “ارز اوریجین تریل TRAC چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
رضا هستم و در حوزه تولید محتوا فعالیت دارم

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
14 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نوید
1 سال قبل

لطفا تحلیل رمز ارز اوریچین تریل را انجام دهید.

مجید
1 سال قبل

کدام صرافی غیر متمرکز برای ارز دیجیتال اوریچین تریل بهتر است؟

مرتضی
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال اوریچین تریل معتبر است؟

مسعود
1 سال قبل

آیا صرافی های ایرانی از ارز دیحیتال اوریچین تریل پشتیبانی می کنند؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  مسعود
1 سال قبل

سلام
دوست عزیز صرافی ها در محتوا به شما معرفی کردیم
اما اگر سوال دیگری دارید بفرمایید

ثمین
1 سال قبل

تشکر از محتوای خوبی شما.

داود
1 سال قبل

کدام صرافی از ارز دیجیتال اوریچین تریل پشتیبانی می کند؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  داود
1 سال قبل

درود و وقت بخیر به شما دوست عزیز
در متن به صرافی هایی اشاره شده است
لطفا مطالعه نمایید
در صورتی که سوالی بود ما در خدمتیم

جواد
1 سال قبل

کدام کیف پول برای ارز اوریجین تریل معتبرتر است؟

کریمی
1 سال قبل

آینده قیمت ارز دیجیتال اوریجین تریل چند است؟

میترا
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال اوریچین تریل را بخرم؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  میترا
1 سال قبل

سلام
ما صرفا پروژه ها را مورد بررسی قرار می دهیم
و اصلا پیشنهادی برای خرید یا فروش آن نداریم

پروین
1 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  پروین
1 سال قبل

🌹🌹

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده