آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تبدیل بیت کوین به پول نقد

تبدیل بیت کوین به پول نقد

تبدیل بیت کوین به پول نقد،این روزها به دلیل نوسان قیمت رمز ارزها مخصوصا بیت کوین افراد زیادی بدنبال خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستند.اما یک سوال بسیار مهم که در ذهن آنها پیش می اید این است که چگونه می توانند بیت کوین خود را به پول نقد یا همان ریال(تومان) تبدیل کنند؟ در این مقاله ، شما با روش های مختلفی که می توانید بیت کوین را به USD ، EUR ، AUD ، MYR و سایر ارزهای  فیات و صادر شده دولتی تبدیل کنید ، آشنا خواهید شد.


تبدیل بیت کوین به پول نقد

یکی از جدیدترین سرمایه گذاری ها ، سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال است چون در یک بازه زمانی کوتاه سود خوبی را به سرمایه گذاران برمی گرداند. از بین رمز ارز های موجود، بیت کوین نرخ رشد بالاتری را داشته است . نمودار قیمت این ارز دیجیتال فراز و  نشیب‌ های فراوانی را تجربه کرده است اما نمودارهای  قیمت آن نشان داده که در سال‌های اخیر مخصوصاً ۱۰ سال اخیر، اگر در رمز ارز بیت کوین سرمایه گذاری میکردید ، سود بسیار زیادی را  کسب می کردید.

به همین دلیل رمز از بیت کوین نظر بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است . عده‌ای از این افراد که تا به حال در این حوزه وارد نشده بودند به دنبال این هستند که چگونه می توانند بیت کوین را خریداری کنند. همچنین بعد از خریداری بیت کوین چگونه می توانند بیت کوین را بفروشند و یا بیت‌کوین خود را به ریال تبدیل کند.

در اینجا روش هایی برای تبدیل بیت کوین به پول در دنیای واقعی بیان می کنیم.

حتی اگر خودتان را بیت کوین HODLer می دانید ( یعنی قصد فروش بیت کوین خود را ندارید ) و به دنبال فروش بیت کوین های خود در آینده نزدیک نیستید ، هنوز هم مهم است که بدانید چگونه ( و چه موقع ) بیت کوین خود را به پول فیاتی تبدیل کنید.

چه کسی می داند ، ممکن است روزی به هر دلیلی بخواهید بیت کوین های خود را بفروشید.

واقعیت جالب: آیا می دانید نزدیک به ۶۰٪ از کل بیت کوین در کل یک سال جابجا نشده است؟


محاسبه تبدیل بیت کوین به ریال

محاسبه تبدیل بیت کوین به ریال

شما برای اینکه مشاهده کنید به ازای بیت کوین موجودی خود می توانید چه مبلغ پول را دریافت کنید ،می توانید از ماشین حساب ارز دیجیتال زیر استفاده نمایید.البته ماشین حساب موجودی شما را به دلار نمایش می دهد . که کافی است دلار اعلام شده را در ارزش آن روز ضرب نمایید تا متوجه شوید چه مبلغ به ریال دارید.


چگونه می توان بیت کوین را نقد کرد؟

می توانید از صرافی های شخص ثالث استفاده کنید و پول خود را به حساب بانکی واریز کنید یا بیت کوین ها را بصورت حضوری به وجه نقدی بفروشید.

خدماتی مانند Purse.io ، Lolli و Moon به شما امکان می دهند تا با استفاده از بیت کوین و سایر رمزارزهای محبوب ، آنلاین خرید کنید.

اگر ترجیح می دهید در حساب بانکی یا کیف پول خود پول فیات داشته باشید ، برخی از بهترین راه های فروش بیت کوین خود به ارز فیات ، در ادامه بررسی می شود.

مطالعه بیشتر: بیت کوین چیست ؟


تبدیل بیت کوین از طریق صرافی  های رمز ارز

عمل خرید و فروش ارز دیجیتال از طریق صرافی ها صورت می پذیرد یعنی شما می توانید از طریق صرافی های آنلاین یا Exchange ها بیت‌ کوین خود را خریداری کرده یا به فروش برسانید و  به ریال یا هر ارز دیگری تبدیل کنید.

شما برای خرید یا فروش هر رمزی باید به سراغ صرافی‌ ها بروید. برای تبدیل رمز ارز ها به ریال یا تومان شما باید در آن صرافی احراز هویت کنید. چون زمانی که می خواستید از طریق صرافی بیت کوین را خرید کنید باید حتماً احراز هویت می‌کردید مگر اینکه شما بیت کوین را استخراج کرده اید و یا از شخص خاص بیت کوین را خرید که خریداری کرده باشید.

بیشتر بخوانید: چگونه بیت کوین بخریم ؟| خرید بیت کوین

منظور احراز هویت وارد کردن یک سری اطلاعات مانند عکس ، کارت ملی ، شناسنامه و غیره می باشد. صرافی‌ ها با گرفتن اطلاعات از شما تا حدی می‌تواند جلوی پولشویی و … را بگیرند. حال فرض بر این است که شما احراز هویت در صرافی را  انجام داده‌اید.

پس از احراز هویت در صرافی باید کل موجودی و یا قسمتی از بیت کوین خود را برای آن صرافی ارسال نمایید و از آن ریال یا تومان ( فیات پول رایج کشورمان) را دریافت کنید.

قابل ذکر است که صرافی ها به ازای تبدیل رمز ارزها به ریال از شما کارمزد دریافت می‌کنند. اصولاً افراد به دنبال صرافی هایی می رود که کارمزد کمتری بگیرند.

برای فروش بیت کوین خود و تبدیل آن به فیات نیاز است که قبل از ارسال بیت کوین به آن صرافی هماهنگی‌ های لازم را انجام دهید که آیا حاضر به خرید بیت کوین شما هست یا خیر و  اینکه مشاهده کنید که چه مبلغی به ازای بیت کوین به شما  پرداخت می‌کند.

مبلغ پرداختی به ازای  بیت کوین شما در صرافی های مختلف تفاوت دارد. البته این تفاوت خیلی چشمگیر نمی باشد.  پس از هماهنگی‌های لازم نیاز است که آدرس کیف پول بیت کوین  صرافی را دریافت کنید . سپس  وارد کیف پول بیت کوین خود شوید و با زدن دکمه Withdraw ، آدرس کیف پول مقصد و همچنین تعداد بیت کوین را مشخص کرده و سپس ارسال نمایید.

ساده ترین راه برای واریز بیت کوین از طریق صرافی های آنلاین رمزنگاری است.

این مبادلات شخص ثالث به شما امکان می دهد بیت کوین خود را به راحتی با دلار ، یورو ، GBP ، MYR و سایر ارزهای محلی فیات از طریق وب سایت ها یا برنامه های کاربر پسند به راحتی بفروشید.

برای شروع ، باید صرافی را پیدا کنید که از کشور شما پشتیبانی کند.

موارد زیر چند صرافی مهم و کشورهایی که بیت کوین را می توان در آن نقد کرد می بینیم:


نحوه عملکرد آنها را در زیر ذکر می کنیم

 • در صرافی ثبت نام کنید و مراحل تأیید را تکمیل کنید.
 • BTC را به حساب خود واریز کنید (یا خریداری کنید)
 • BTC خود را از طریق نقل و انتقال بانکی یا پی پال (برای برخی از سرویس ها) به فیات برسانید.

این کار  ساده ، آسان و ایمن است. اما سریعترین راه نیست ، زیرا ۱-۵ روز طول می کشد تا بتوانید پول فیات شما را دریافت کنید بستگی به بستر مورد استفاده شما و کشور شما دارد.

همچنین ، برای افراد تازه وارد رمزارز که قبلاً حساب صرافی رمزارزی ندارند ، ممکن است هفته ها طول بکشد تا تأیید شود.

در حال حاضر ، برخی از کشورهای محدود صرافی رمزارزی ندارند ، از جمله کشور عزیزمان ایران ، صرافی رمزارزی ندارد. در زیر به طور اخص تبدیل بیت کوین به ریال را از طریق صرافی ها  بیان می کنیم.


مراحل فروش بیت کوین و تبدیل آن به ریال

مراحل فروش بیت کوین به ریال

آیا می‌توانیم در صرافی های بزرگی مانند بایننس ، بیت کوین را به ریال تبدیل کنیم؟ همچنین ابتدا بگویم که صرافی های بزرگ بین المللی که در آن ها حجم معاملات بسیار بالا می باشد مانند بایننس….، برای خرید و فروش رمزارزها از همه فیات  ها مانند ریال و غیره پشتیبانی نمی کند. . این صرافی ها فقط ارز های محدودی مانند دلار و یورو را پشتیبانی می کنند.  برای خرید بیت کوین  و یا تبدیل آن به ریال باید از صرافی‌های داخلی استفاده کنید. پس برای خرید ارز دیجیتال در این صرافی ها باید بیت کوین را به آدرس کیف پول آن صرافی ارسال کنید سپس تبدیل ارز ها به  یکدیگر و یا  خرید و فروش اقدام نمایید .

بیشتر بدانید: چگونه بیت کوین را بفروشیم ؟

مراحل فروش ارز دیجیتال بیت کوین و تبدیل آن به ریال به صورت زیر است:

 • ۱ – ابتدا صرافی مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • ۲ – در صرافی  مورد نظر وارد قسمت فروش بیت کوین می‌شویم .
 • ۳ – اگر در آن صرافی حساب کاربری دارید، وارد حساب کاربری خود شوید. در غیر این صورت یک حساب کاربری جدید برای خود  ایجاد کنید و احراز هویت کنید.
 • ۴ – پس از ورود به حساب کاربری خود ، گزینه فروش را پیدا کنید.
 • ۵- سپس ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • ۶ -مرحله  بعد مشخص کنید که قصد فروش چه مقدار بیت کوین را دارید.
 • ۷ – در این قسمت شما مشاهده می کنید که به ازای بیت‌ کوین خود چه مبلغی را دریافت خواهید کرد.
 • ۸ – در این مرحله باید بیت‌کوین خود را به حساب آن صرافی ارسال کنید. حال به سراغ کیف پول خود رفته و به بخش برداشت بیت کوین یا همان  Withdraw می‌روید و در این محله آدرس کیف پول بیت کوین صرافی را وارد کرده و سپس ارسال و انجام دهید
 • ۹- در مرحله آخر مشاهده خواهید کرد که مبلغ مشخص شده به شماره حسابی که شما اعلام کرده بودید، واریز می شود.

به ازای بیت کوین چه مقدار ریال دریافت می کنم ؟

حال می خواهیم به شما آموزش دهیم که به ازای بیت کوین شما ، صرافی و یا اشخاص چه مبلغی را ارسال می کنند. البته این مبلغ حدودی می باشد .چون هر صرافی  یک کارمزد و تعرفه خاص خود را دارد اما  اصولاً از این فرمول به صورت کلی پیروی می شود :

قیمت جهانی بیت کوین* دلار*تعداد بیت کوین = پول پرداختی شما


تبدیل بیت کوین به فیات از طریق سایت های همتا به همتا

همتا ب همتا - تبدیل بیت کوین به پول نقد

در ادامه مطلب تبدیل بیت کوین به پول نقد روند تبدیل BTC از طریق سایت های B2B را بررسی میکنیم. اگر گزینه صرافی برای شما  محدودیت زیادی دارد و فروش به صورت  ناشناس  را ترجیح می دهید ، گزینه دیگری برای فروش بیت کوین به صورت نقدی با استفاده از یک سیستم همتا به همتا  از طریق LocalBitcoin وجود دارد.

بیت کوین را با استفاده از LocalBitcoin بفروشید

LocalBitcoins که در ژوئن سال ۲۰۱۲ تأسیس شده است. بورس P2P یا همتا به همتا بیت کوین ، تجارت مستقیم بین خریداران و فروشندگان بالقوه را تسهیل می کند.

یک پلتفرم همتا به همتا مانند LocalBitcoins به بیش از ۱.۳۵ میلیون نفر در  ۱۵۰۰۰ شهر در ۲۴۹ کشور خدمات  ارائه می دهد و با خدمات سپرده گذاری خود سطح خوبی از امنیت را ارائه می دهد. انها  بیت کوین را قفل نگه می دارند تا زمانی که تأیید کنید  که پرداختی خریدار دریافت شده است. در حقیقت ، تنها ایالت نیویورک به دلیل مقررات مالی محلی خدمات خود را به حالت تعلیق در آورده است.

آنچه که به خصوص در مورد LocalBitcoin بسیار جالب است این است که شما مستقیماً با خریداران سر و کار دارید واسطه ندارید. به علاوه ، این سرویس برای محافظت از خریداران و فروشندگان بیت کوین ، خدمات سپرده گذاری را ارائه می دهد.   جدای از آن ، می توانید تصمیم بگیرید که چقدر می خواهید بیت کوین خود را  در انجا بفروشید و همچنین هر روش پرداختی را که دوست دارید درخواست کنید.

شما می توانید از انواع روش های پرداخت از جمله واریز وجه ، انتقال بانکی ، Payoneer ، پی پال ، کوپن هدیه ، Western Union یا پول نقد حضوری را انتخاب کنید.

در اینجا نگاهی گذرا به نحوه عملکرد آن می پردازیم:

فروش - تبدیل بیت کوین به پول نقد

 • ایجاد یک حساب کاربری در LocalBitcoins.
 • هویت خود را تأیید کنید (از سال ۲۰۱۹ ، قوانین KYC (مشتری خود را بشناسید) ممکن است در کشور شما اعمال شود.)
 • “فروش سریع” را انتخاب کنید.
 • کشور خود را انتخاب کنید و حالت پرداخت را انتخاب کنید.

LocalBitcoins فوراً لیستی از خریداران مربوطه را بر اساس موقعیت مکانی شما در اختیارتان قرار می دهد.

 • خریدار خود را با دقت انتخاب کنید. (نکته: همیشه به خریدار / فروشنده معتبری با رتبه بازخورد بالا بروید)
 • میزان BTC مورد نظر برای فروش را تأیید کنید ، جزئیات پرداخت خود را وارد کنید (به عنوان مثال ، آدرس ایمیل PayPal یا حساب بانکی خود را تهیه کنید)
 • هنگامی که خریدار پیشنهاد شما را پذیرفت ، BTC خود را به اسناد رسمی LocalBitcoins ارسال کنید.
 • صبر کنید تا خریدار برای پرداخت آن ارسال کند.
 • پس از دریافت صندوق ،معامله کامل است.

بهترین قسمت!؟ خرید و فروش بیت کوین در LocalBitcoin کاملاً رایگان است.

اما اگر تبلیغی را برای تبلیغ بیت کوین خود برای فروش ارسال می کنید ، ۱٪ از معاملات بیت کوین به شما تعلق می گیرد.

بدون شک ، LocalBitcoins سریعترین و آسان ترین راه برای افراد با استفاده از نقاط مختلف جهان با خیال راحت خرید و فروش بیت کوین است.

مطالعه بیشتر: بیت کوین بخریم یا نخریم ؟ | سرمایه گذاری در بیت کوین مفید است؟

به یاد داشته باشید ، حتی می توانید مستقیم با شخص دیگری بصورت آفلاین تجارت کنید. انجام معاملات از طریق سیستم عامل های P2P یا همتا به همتا مهم است. این امر به این دلیل است که آنها سپردن را فراهم می کنند ، معاملات واسطه می گیرند و هرگونه اختلاف را برطرف می کنند.

تبدیل بیت کوین به پول نقد از طریق سایت های همتا به همتا

در این سایت‌ها نیز مانند صرافی ابتدا نیاز است که شما در آن سایت احراز هویت کنید و مشخصات لازم را برای آنها ارسال نمایید. در این سایت‌ها شما دیگر با یک مجموعه معامله نمی کنید. در این سایت های در این سایت های همتا به همتا، شما  که دارای بیت کوین هستید و قصد فروش رمز خود را دارید ، کافی است در این سایت ها  اعلام فروش  کنید  . همچنین قیمت پیشنهادی خود را اعلام کنید.

فرد دیگری که در سایت احراز هویت کرده است ، درخواست خرید را به شما می دهد. خرید و فروش شما از طریق یک واسطه که همان سایت های همتا به همتای هستند ،انجام می شود . در این صورت بیت کوین به حساب سایت ارسال می شود و همچنین فرد خریدار حساب کاربری سایت را شارژ می کند و در این صورت انجام کامل تراکنشات دو طرف از طریق سایت انجام می پذیرد.

سایت localbitcoins.com از قبیل سایت های P2P یا همتا به همتا می باشد.


 با یک دستگاه خود پرداز بیت کوین ، پول نقدی بگیرید

کارت اعتباری - تبدیل بیت کوین به پول نقد

نحوه استفاده از دستگاه خود پرداز بیت کوین را بیان می کنیم. روند ثبت نام و تأیید احراز هویت در صرافی ها طولانی است. مطمینا گرفتن پول نقد فیزیکی با دستگاه خود پرداز بیت کوین گزینه خوبی است.

دستگاه خود پرداز بیت کوین روشی بدون دردسر برای تبدیل بیت کوین به پول نقد است.

برخلاف دستگاه های خود پرداز سنتی که در آن می توانید ارز فیات خود را مانند USD ، AUD ، EUR و غیره با کارت اعتباری خود برداشت کنید ، دستگاه خودپرداز بیت کوین یک دستگاه فیزیکی است و به شما امکان می دهد بیت کوین را با پول فیات بخرید. خبر خوب این است که برخی از دستگاه های خودپرداز به شما امکان می دهند بیت کوین های خود را نیز به ارز محلی بفروشید.

بیش از ۴۹۹۰ دستگاه ATM رمزنگاری در ۷۶ کشور جهان وجود دارد. در سال های اینده ، پیدا کردن یک دستگاه خودپرداز بیت کوین در نزدیکی شما ، در سراسر جهان آسانتر می شود.

اول از همه ، از رادار سکه استفاده کنید تا نزدیکترین دستگاه خودپرداز بیت کوین را به شما نشان دهد. این برنامه به شما یک نقشه ATM بیت کوین انلاین در سراسر جهان را نشان می دهد.

می توانید یک دستگاه خودپرداز بیت کوین جستجو کنید که گزینه فروش بیت کوین به صورت نقدی را  ارائه می دهد.

به خاطر داشته باشید که همه دستگاه ها یکسان نیستند ، هر یک از محدودیت هایی در خرید / فروش ، هزینه ها  دارند و رمزارزهای   متفاوتی را پشتیبانی می کنند.

با این حال ، این روش برای معاملات کوچک مناسب است. زیرا:

(۱) بیشتر دستگاههای خودپرداز دارای محدودیت واریز و برداشت بین ۱۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ دلار  هستند.

(۲) حمل پول زیاد  بسیار دشوار است.

بزرگترین اشکال استفاده از دستگاه خودپرداز بیت کوین ، هزینه بالای تراکنش آن است. در مقایسه با مبادلات آنلاین که به طور متوسط ​​۱/۱ تا ۱ درصد هزینه دارند ، دستگاههای خودپرداز بیت کوین به طور معمول ۷ تا ۱۲ درصد برای فروش بیت کوین هزینه دارند!

واضح است که راحتی با هزینه بالاتر انجام می شود. به عبارت دیگر ، اگر بیت کوین را با استفاده از دستگاه خودپرداز در مقایسه با سایر گزینه های این لیست بفروشید ، مبلغ کمتری دریافت می کنید.

در صورت نیاز به سریع به نقد کردن بیت کوین ، دستگاه خودپرداز بیت کوین می تواند عملی ترین گزینه باشد.

در ایران دستگاه خودپرداز بیت کوین وجود ندارد.


با استفاده از کارت Debit Card Bitcoin بیت کوین را نقد کنید

کارت اعتباری - تبدیل بیت کوین به پول نقد

کارت اعتباری بیت کوین ، چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟ شما می توانید بیت کوین خود را در این کارتها بارگیری کنید و آنها بیت کوین شما به صورت خودکار به ارزهای فیات مانند دلار ، یورو ، GBP ، AUD و غیره تبدیل می کنند.

کارت های اعتباری بیت کوین به شما اجازه می دهد تا از طریق آن پرداخت ها و خرید و فروش و  چه به صورت افلاین و چه انلاین و حتی دریافت پول نقد از خود پرداز را  در سراسر دنیا مثل کارت VISA/MASTER  معتبر انجام دهید .

دسترسی به این کارتهای اعتباری بدون مرز بیت کوین برای هر کسی (مخصوصاً برای مسافران با مسافرت زیاد) بسیار مهم است و به شما امکان می دهد خرید و فروش آنلاین و یا آفلاین را در هر جای دنیا و بدون هیچ زحمتی انجام دهید.

برخی از کارتهای بدهکاری محبوب بیت کوین عبارتند از Wirex ، Cryptopay و Bitpay. هر کارت با ویژگی های مختلف ، ساختار هزینه و خدمات مختلف ارائه می شود.


مواردی که باید در مورد تبدیل بیت کوین به پول نقد به یاد داشته باشید

قبل از تبدیل تمام BTC خود به حساب بانکی ، موارد زیر را در رابطه با تبدیل بیت کوین به پول نقد به خاطر داشته باشید:

مالیات:

مالیات حتی برای سرمایه گذاران بیت کوین اجتناب ناپذیر است. اگرچه هنوز برخی از حوزه های قضایی موضع خود را درباره بیت کوین و مالیات روشن نکرده اند ، اما اکثر مقامات مالیاتی می گویند که شما باید برای سودهایی که ممکن است هنگام فروش بیت کوین به صورت نقدی بفروشید ، مالیات بپردازید. و مبادا فکر کنید به سادگی می توانید آن قوانین را نادیده بگیرید ، به خاطر داشته باشید که برخی صرافی های  بیت کوین سود خود را هنگام پرداخت پول به سازمان های مالیاتی گزارش می دهند.

فی و هزینه:

برخی روش های حساب BTC به بانکی که در بالا توضیح داده شد مستلزم  پرداخت هزینه های صرافی  است. (فروش بیت کوین به طور مستقیم به دوستان خود ممکن است یک استثنا باشد ، با فرض اینکه دوستان شما به اندازه کافی خوب هستند که هزینه معامله شما را نپردازند!)


تبدیل بیت کوین به پول نقد در ایران

تبدیل بیت کوین به پول نقد در ایران

برای اینکه بیت کوین بیشتر کاربردی شود و ارزش آن بالاتر برود به سهولت استفاده از آن برای مصارف روزانه بستگی دارد.به طور ساده تر باید بگوییم که هرچقدر یک ارز بیشتر مورد استفاده قرار گیرد، یعنی پتانسیل استفاده به عنوان روش پرداخت را داشته باشد ؛ ارزش بیشتری پیدا می کند.توسعه دهندگان بیت کوین هم طی فعالیت هایی در جهت این هدف حرکت کرده اند .به طوریکه اکنون شاهد آن هستیم که بسیاری از فروشگاه های بزرگ و معتبر در جهان ، و حتی در ایران نیز از روش پرداخت با بیت کوین استفاده می کنند.بیت کوین نیز مانند هر وسیله ارزشمند قابل تبدیل به پول نقد است.می توان آن را به انواع واحدهای پولی رایج در کشورهای مطرح تبدیل کرد.در این قسمت می خواهیم در مورد چگونگی تبدیل بیت کوین به پول نقد در ایران صحبت کنیم.همانطور که گفتیم می توانیم بیت کوین را به ریال هم تبدیل کنیم.برای تبدیل ان باید از صرافی های آنلاین ارزدیجیتال استفاده کنیم .چراکه در صرافی های سطح کشور این امکان وجود ندارد.برای این کار می توان به چند طریق عمل کرد:

استفاده از صرافی های آنلاین واسط

در این نوع پلتفرم خود صرافی بیت کوین شما را خریداری می کند و یا به شما می فروشد.البته در این نوع صرافی ها شما می توانید سایر ارزهای دیجیتال را نیز خرید و فروش کنید که در ازای تمامی این تراکنش ها از شما مبلغی به عنوان کارمزد کسر می شود.

استفاده از صرافی های آنلاین همتا به همتا

در این نوع صرافی ها شما به صورت مستقیم با خریدار و یا فروشنده ارتباز خواهی داشت و دیگر صرافی واسط بین خرید و فروش نیست.صرافی localbitcoins یکی از معروفترین این نوع صرافی هاست.

برای تبدیل بیت کوین به پول نقد بهترین روش استفاده از پلتفرم های همتا به همتا یا p2p است.که در ایران نیز نمونه هایی از ان وجود دارد.در این سایت ها می توانید به طور مستقیم با خریدار یا فروشنده ارتباط برقرار کنید و پس از انجام معامله پول آن به صورت مستقیم به حساب شما واریز می شود.در صرافی های یکبار احراز هویت انجام می دهید و پس از آن به راحتی می توانید از آن پلتفرم استفاده کنید.مزیت استفاده از این گونه روش این است که صرافی مربوطه با احراز هویتی که از کاربران در اختیار دارد امنیت تراکنش شما را تامین می کند.


آیا باید بیت کوین را به ارز فیات تبدیل کنید؟

قبل از تلاش برای بدست آوردن بیت کوین و به دست آوردن سود خود ، یک سؤال مهم وجود دارد که از خود بپرسید: آیا باید بیت کوین را به ارز فیات تبدیل کنید؟

فراموش نکنید که برای سود شما از فروش بیت کوین به پول فیات باید مالیات بپردازید.

نکته اینجاست: زیبایی بیت کوین مربوط به فناوری بلاک چین به خاصیت  غیرمتمرکز  بودن آن است.

فقط ۲۱ میلیون بیت کوین در جهان وجود خواهد داشت.

نگاهی به  میزان  تغییر قیمت سالانه بیت کوین بیندازید:

۲۰۱۲ – ۴ دلار

۲۰۱۳ – ۶۵ دلار

۲۰۱۴ – ۲۰۰ دلار

۲۰۱۵ – ۱۸۵ دلار

۲۰۱۶ – ۳۶۵ دلار

۲۰۱۷ – ۷۸۰ دلار

۲۰۱۸ – ۳۲۰۰ دلار

۲۰۲۰-۶۴۴۱دلار

این را در نظر بگیرید :

یک دهه پیش ، ۱۰،۰۰۰ بیت کوین برای شما پیتزا خریدند. و امروز ۱۰ بیت کوین یک تسلا مدل X با عملکرد بالا خریداری می کنند.

و شاید در دهه بعد ، با ۱ بیت کوین (BTC) بسیار ثروتمند به حساب می آیید. شاید شما هم باید بخشی از بیت کوین را برای HODLing طولانی مدت اختصاص دهید.


سخن آخر

هنگامی که شما تصمیم به  تبدیل بیت کوین به پول نقد را دارید باید  مواردی از قبیل هزینه و سهولت روش پرداخت وجه ،  جایی که می خواهید آن را واریز کنید (حساب بانکی ، پی پال و غیره) ، نوع ارز  فیات  را مورد نظر بگیرید .  البته  نیز فراموش نشود که برای تبدیل بیت کوین خود به وجه نقد، چه مدت می خواهید منتظر دریافت وجه  باشید. بر اساس نیاز های شما  ، روشی وجود دارد که متناسب برای شما باشد.

روش های ذکر شده در بالا همه برای نقد کردن بیت کوین است . بعضی موارد از جمله خود پرداز های بیت کوین در حال حاضر در ایران وجود ندارد اما  امیدواریم در اینده ای نزدیک این اتفاق در ایران بیفتد. در هر صورت اگر شما می خواهید بیت کوین خود را نقد کنید:

 • اگر برای پرداخت قبوض روزانه یا حتی پاداش خود نیاز به تبدیل بیت کوین به فیات دارید ، آن را از طریق صرافی هایی مانند Coinbase بفروشید. نقد کردن بیت کوین با صرافی  های رمزارزی می تواند برای مبتدیان ارزهای دیجیتال راحت تر ، آسان تر و ایمن تر باشد.
 • اگر می خواهید بیت کوین خود را با قیمت بالاتر بفروشید ، روش   LocalBitcoins را امتحان کنید.
 • اگر می خواهید سریعاً در مواقع اضطراری پول دریافت کنید ، برداشت پول نقد از دستگاه خودپرداز بیت کوین می تواند انتخاب خوبی  برای شما باشد.
 • دریافت کارت اعتباری VISA / MasterCard مرتبط با بیت کوین توسط همه بازرگانان در سراسر جهان ضرری ندارد و می تواند برای انها کارساز باشد. این روش به شما امکان می دهد تادر صورت نیاز به راحتی بیت کوین را برای پول نقد خرج کرده و پس بگیرید.

ممنون که تا پایان مطلب “تبدیل بیت کوین به پول نقد” با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
12 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
saman
3 سال قبل

سلام بیت کوین رو چطوری رایگان بدست بیاریم ؟

بهاره
3 سال قبل

خانم دکتر تشکر از مطالب مفید و ارزشمندتون

تیم محتوا
پاسخ به  بهاره
3 سال قبل

سپاس از همراهی شما

علی
3 سال قبل

ببخشید ارزش ارز فیات برابر دلار است؟

تیم محتوا
پاسخ به  علی
3 سال قبل

دلار ، یورو ، ریال و…. ارزهای فیات نامیده می شوند

محمد
3 سال قبل

ممنون از شما

تیم محتوا
پاسخ به  محمد
3 سال قبل

سپاس از همراهی شما

امید
3 سال قبل

سلام.ممنون .بسیار آموزنده ومفید

نیل
پاسخ به  امید
3 سال قبل

سپاس

نویان
3 سال قبل

مفید و کاربردی سپاس

پویا
3 سال قبل

عالی بود ممنون

آخرین مقالات منتشر شده