آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

چگونه بیت کوین را بفروشم؟

فروش بیت کوین

چگونه بیت کوین را بفروشم ؟ ؛ اگر شما قصد خرید بیت کوین را دارید و می خواهید بدانید که چطور می توانید بیت کوین خود را بفروشید . این مقاله را بخوانید. می توان گفت روال خرید و فروش تمام رمز ارز ها به یک صورت می باشد . و هر تریدر برای فروش ارز دیجیتال خود باید این روال را برود:


چگونه بیت کوین را بفروشم؟

چگونه بیت کوین خود را بفروشم
چگونه بیت کوین را بفروشم؟

شاید این سوال قبل از خرید در ذهن شما خطور کرده باشد که اگر اقدام به خرید بیت کوین کنم، بعد از مدتی چگونه می توانم اقدام به فروش آن کنم و یا به چه کسی می توانم آن را بفروشم، یا اینکه در گذشته بیت کوین خریداری کرده اید و حالا با افزایش ارزش آن اقدام به فروش آن گرفته اید اما نمی دانید چگونه ؟ با ما همراه باشید تا دقیقا به شما بگوییم که چگونه می توانید بیت کوین خود را بفروشید.

اگر شما از جای دیگری مانند هدیه و یا استخراج بیت کوین خود را به دست آورده اید ممکن است تمام این موارد برای شما یک سوال باشد اما کسی که اقدام به خرید بیت کوین می کند همان شخص می داند که از چه طریقی می تواند آن را بفروشد.

طریقه فروش بیت کوین هم مانند خرید آن است، یعنی هم می توانید با مراجعه به صرافی های معتبر آن را بفروشید و یا اینکه می توانید به صورت شخصی ( به دوست ، آشنا و یا غریبه) اقدام به فروش آن کنید.

نکته: تمامی صرافی های ارز دیجیتال آنلاین هسنتد و نیازی نیست که به صورت حضوری به محل و یا مکان خاصی مراجعه کنید. همانطور که در قسمت خرید بیت کوین به شما گفتیم باید مراقب افراد کلاه بردار و سودجو باشید. زمانی که در این معاملات کلاهتان را بردند تقریبا باید بگوئیم که دیگر دستتان به جایی نمی رسد. دلیل آن هم این است که به دلیل رسمی نبود ارز های دیجیتال در ایران شما نمی توانید برای شکایت به دادسرا مراجعه کنید، به همین دلیل است که می گوئیم حتما با صرافی های معتبر معامله کنید.


برای فروش بیت کوین می توانید از سه روش استفاده کنید:

  • تبدیل بیت کوین به ریال

برای فروش بیت کوین باید به صرافی های آنلاین ارزدیجیتال مراجعه کنید.برای تبدیل مستقیم به ریال و دریافت سرمایه در حساب خود باید از طریق صرافی های آنلاین ارزدیجیتال ایرانی استفاده کنید.پلتفرم های متفاوتی وجود دارد.که ما از اوردن اسم آن ها معذوریم .شما می توانید با جستجو در گوگل به راحتی با صرافی های انلاین داخلی ارتباط برقرار کرده و بیت کوین خود را به فروش برسانید.تنها توصیه ما به شما عزیزان این است که قبل از معامله خود در بستر یک صرافی در مورد آن صرافی تحقیق کرده و از معتبر بودن آن اطمینان حاصل کنید.همچنین از تراکنش با شخص در سایت ها و گروه های تلگرامی بپرهیزید.برای انجام سفارش خرید یا فروش در صرافی های آنلاین داخلی به احراز هویت نیاز دارید .این احراز هویت به اطمینان بستر معاملاتی دو طرف کمک می کند.در بعضی از صرافی های ایرانی نیز شما می توانید بدون واسطه صرافی با افراد به صورت مستقیم به انجام معاملات بپردازید.

  • تبدیل بیت کوین به دلار

برای تبدیل بیت کوین به دلار باید حساب ارزی بین المللی داشته باشید .که این موضوع برای ساکنین ایران بخاطر اعمال تحریم ها امکان پذیر نیست.اما اگر علاقمند به فروش بیت کوین در ازای دلار هستید و تمایل دارید که دلار نگهداری کنید؛ پیشنهاد ما به شما تریدرهای عزیز این است که بیت کوین را به تتر تبدیل کنید.تتر یک ارزدیجیتال با ثبات است که اصطلاحا استیبل کوین نامیده میشود.این ارزبا ثبات معادل ۱ دلار است.و به راحتی می توان آن را در کیف پول های دیجیتالی ذخیره کرد.

  • تبدیل بیت کوین به ارزهای دیجیتال دیگر

برای فروش بیت کوین می توانید آن را به ارزهای دیگر نیز تبدیل کنید.این کار را هم در صرافی های آنلاین داخلی هم خارجی میتوانید انجام دهید.فقط هملانطور که می دانید میزان تقدشوندگی در صرافی های داخلی کمتر است.همچنین از لحاظ میزان کارمزدها ممکن است به صرفه نباشد.اگر تریدرهستید بهتر است از طریق صرافی های آنلاین ارزدیجیتال خارجی مانند صرافی معتبر بایننس ، صرافی بیترکس و…. اقدام به تبدیل بیت کوین به ارزهای دیگر کنید.چراکه این صرافی ها هم از اعتبار بالایی برخورداند هم سرعت نقد شوندگی بسیار بالایی دارند .به گونه ای که معاملات در هرلحظه صورت می گیرد.و هم میزان کارمزد تراکنش ها در آن ها صرفه اقتصادی بیشتری دارد.

ذکر این نکته ضروریست که بر اساس شرایط شما روش فروش می تواند متفاوت باشد و نمی توان تعیین کرد کدام روش بهتر است.بنابراین همه چیز بستگی به دیدگاه خود شما دارد.فروش بیت کوین بدون احراز هویت در سایت ها و گروه ها امکان پذیر است اما ممکن است باعث از دست رفتن سرمایه شما شود بنابراین بهتر است ریسک نکنید و از طریق صرافی ها و سایت هایی که احراز هویت دارند اقدام کنید .و در آخر باید بدانید در برخی پلتفرم ها برای فروش بیت کوین محدودیت وجود دارد.اما بهرحال شما هرمیزان ارزی که داشته باشید قابل فروش خواهد بود ؛بجز مقادیر ناچیز.


طریقه فروش ارز دیجیتال بیت کوین از طریق صرافی و فردی

برای اینکه بخواهید با یک صرافی معامله کنید همانطور که در قسمت خرید آوردیم باید از معتبر بودن صرافی اطمینان حاصل کنید. برای همین منظور می توانید از نظرات و تجربه های دیگر کاربران استفاده کنید تا بتوانید یک صرافی مورد اطمینان پیدا کنید.

تنها مراحلی که نیاز است شما طی کنید:

  1. با جستجو در گوگل به راحتی می توانید یک صرافی مورد اعتماد برای معامله بیت کوین پیدا کنید
  2. اگر قبلا در آن صرافی نرفته اید قطعا ابتدا باید در آن ثبت نام کنید. ( ثبت نام در صرافی یک سری مراحلی دارد که باید آن را طی کنید مانند احراز هویت و… )
  3. ارسال بیت کوین به صرافی
  4. دریافت پول از صرافی ، در نتیجه حتما به صرافی های معتبر مراجعه کنید.

با طی نمودن تمامی این مراحل به راحتی می توانید بیت کوین و یا هر ارز دیگری که دارید را بفروشید و در قبال آن پول دریافت کنید.

اگر قصد این را دارید که با شخصی معامله کنید باید در نظر داشته باشید که در هر فضا و جایی این عمل انجام نگیرد. بسیاری از کلاهبرداران هستند که فقط می خواهند در این بازار سیاه از افراد تازه کارر سو استفاده کنند. هیچ گاه در نرم افزار هایی مانند تلگرام و یا اینستاگررام با افراد غریبه معامله نکنید.

برای معامله با افراد ناشناس حتما زیر نظر یک سایت معاملاتی این کار را انجام دهید ، شاید در این صورت مقداری کارمزد پرداخت کنید اما دیگر ریسک از دست دادن سرمایه تان را نمی کنید.


فروش بیت کوین به صورت حضوری چگونه است؟

فروش بیت کوین به صورت حضوری - چگونه بیت کوین را بفروشیم ؟
فروش بیت کوین به صورت حضوری چگونه است؟

شاید این سوال برایتان پیش آمده باید که آیا می توان بیت کوین را به صورت حضوری معامله کرد؟

بله می شود. شما به راحتی می توانید بیت کوین را به صورت حضوری معامله کنید.  شاید این مسئله برایتان جالب باشد و همچنین برایتان یک سوال که چگونه؟

تنها با اسکن یک کد ” QR “، شما می توانید با مراجعه به کیف پولتان کد QR اسکن کنید و از آن طریق بیت کوین خود را به صورت حضوری بفروشید.


تفاوت سایت های معاملاتی با صرافی ها در چیست؟ سایت های معاملاتی چگونه عمل می کنند؟

با مراجعه به سایت های معاملاتی و ثبت نام در آن ها شما می توانید به راحتی یک خریدار پیدا کنید تا بیت کوین خود را به آن بفروشید. تمام کار سایت های معاملاتی همین است اتصال خریدار و فروشنده و یا بلعکس.

شما می توانید در این سایت با توجه به راهنمایی هایی که شده است یک خریدار معتبر پیدا کنید. همچنین شما می توانید در سایت های معاملاتی با یک فروشنده ارتباط برقرار کنید و از آن بیت کوین و یا هر ارز دیگری خریداری کنید.

یکی از سایت های معاملاتی سایت ” Localbitcoins.com ” می باشد ، شما می توانید با استفاده از این سایت یک خریدار معتبر پیدا کنید. ( در نظر داشته باشید که این سایت صرفا جهت معرفی می باشد و قبل از انجام این فرایند خودتان دوباره تحقیق کنید. )

همانطور که در گذشته تکرار کردیم، هنگام خرید و یا فروش کلیه ارز های دیجیتال باید مراقب کلاهبرداران و یا سودجویان باشید تا سرمایه تان را از دست ندهید.

هشدار: در روند جا به جایی ارز های دیجیتال خود از کلید خصوصی کیف پولتان مراقبت کنید.


چگونه بیت کوین را به پول تبدیل کنم؟

تبدیل بیت کوین به پول نقد
تبدیل بیت کوین به پول نقد
  1. از طریق صرافی های داخل کشور
  2. از طریق سایت های معاملاتی
  3. از طریق دستگاه های ” ATM ” بیت کوین ( هنوز در ایران به صورت رسمی از آن استفاده نمی شود، اما در بسیاری از کشور های همسایه این دستگاه موجود است و شما می توانید از طریق ” QR ” کیف پول خود، بیت کوین را ارسال و پول رایج کشور خودتان را دریافت کنید.

کاربر گرامی، جهت هرگونه سوال می توانید به صفحه پرسش و پاسخ سایت زوم ارز مراجعه نمایید تا همکاران ما تمامی سوالات شما را در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ دهند.

 ممنون که تا پایان مطلب چگونه بیت کوین را بفروشیمبا ما همراه بودید 


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده