آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

CFTC لایت کوین را کالا نامید

CFTC لایت کوین را کالا نامید

CFTC لایت کوین را کالا نامید

بر اساس طبقه‌بندی جدید از سوی سازمان CFTC آمریکا، لایت کوین به عنوان commodity شناسایی شده است.

به گزارش زوم ارز، اگرچه امروزه وضعیت قانونی در اکوسیستم ارزهای دیجیتال شفاف نیست، اما به نظر می‌رسد که با توجه به طبقه‌بندی لایت کوین توسط سازمان CFTC آمریکا، این کوین تحت تاثیر چنین شرایطی قرار نگرفته است.

بر اساس جزییات مطرح شده در شکایت این نهاد علیه صرافی بایننس، لایت کوین در کنار بقیه‌ی ارزهای دیجیتال برجسته همچون بیت کوین، اتریوم، تتر و BUSD به عنوان کالا (commodity) لیست شده است.

این شفاف‌سازی از سوی سازمان CFTC برای جامعه هیجان‌انگیز است؛ چرا که قانون‌گذاران آمریکایی به طور مداوم در حال سرکوب شرکت‌ها در حوزه‌ی خدمات ارزهای دیجیتال برای مشکلات مرتبط با وضعیت دارایی تحت حمایت آن‌ها بوده‌اند.

طی ۲۴ ساعت گذشته، لایت کوین به دنبال افت بقیه‌ی رمز ارزها در بازار ۵.۵ درصد کاهش قیمت را تجربه کرده است و اکنون در سطح ۸۷ دلار قرار دارد. این کوین، علی‌رغم بسیاری از ارزهای دیجیتال در سطح خود، در مقطع زمانی هفتگی عملکرد قیمتی بسیار امیدوار کننده‌ای را به نمایش گذاشته است. طی هفت روز گذشته این رمز ارز ۱۰.۶ درصد رشد را تجربه کرده است.

وضعیت لایت کوین به اندازه‌ی بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر به ویژه اتریوم، مورد بحث و مناقشه قرار نگرفته است. در حالی که اخیرا سازمان بورس آمریکا اتریوم را به عنوان اوراق بهادار دسته‌بندی کرد، توجه از سوی سازمان CFTC به عنوان اتفاقی بسیار خوشایند برای جامعه‌ی لایت کوین تلقی می‌شود.

بنا به دیدگاه بسیاری از اعضای جامعه لایت کوین، شفاف‌سازی پیرامون وضعیت ارز دیجیتال توسط سازمان CFTC با توجه به رویداد هاوینگ که ۱۳۰ روز دیگر رخ خواهد داد، منجر به رشد بیشتر این رمز ارز خواهد شد.

🟢زوم ارزی عزیز شما می توانید قیمت لحظه ای ارز های دیجیتال 📈 را در پایگاه خبری زوم ارز مشاهده نمایید🟢

منبع: U.today


سر تیتر اخبار:

تیم خبری
تیم خبری
حدود یک سال در بازار رمز ارز فعالیت داشته‌ام و به تازگی وارد حوزه ی نوشتن در این عرصه شده‌ام. به بازی های ویدیویی، ورزش فوتبال و نوازندگی علاقه‌مندم و از یک سال گذشته هنرجوی ویولن هستم. همچنین در دانشگاه فرهنگیان رشته ی آموزش زبان انگلیسی تحصیل می‌کنم. از دیدگاه من رمز ارز می‌تواند محل بسیار مناسب و رو به رشدی برای ذخیره ی پول، خصوصا در شرایط اقتصادی حال حاضر کشور باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده