آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز بیت دائو BIT چیست؟

ارز بیت دائو BIT چیست؟

ارز بیت دائو Bitdao چیست؟، حتما تا کنون با بلاکچین و اهداف آن آشنا شده اید و می دانید که بلاکچین ها با هدف برابری و تمرکز زدایی در ثروت و اطلاعات و قدرت به وجود آمده اند. از این رو با گسترش بلاکچین ها امورمالی غیرمتمرکز یا همان دیفای ها به وجود آمدند.

دیفای ها با هدف تمرکز زدایی در ثروت و امور مالی به وجود آمده اند، با گذشت مدتی پروژه های دیفای به سمت دائو DAO شدن گام برداشتند. دائو DAO به نهادهای خودگردان و مستقلی می گویند که توسط جامعه خود آن اداره می شود و هیچ نهاد متمرکزی در امور آن دخالت نمی کند. به طور کلی می توان دیفای را شیوه جدید بانکداری دانست که تمامی امور به دست کاربران اجرایی می شود. اما این بخش هنوز نیاز به تغییرات و پیشرفت دارد، یکی از مشکلات دیفای ها کمبود نقدینگی است.

پروژه بیت دائو Bitdao به منظور بهبود عملکرد و تامین نقدینگی و همچنین به عنوان یک زیرساخت برای پروژه های دیفای دست به کار شده است. امروز در این مقاله این پروژه را باهم بررسی می کنیم و متوجه می شویم که چگونه این پلتفرم می تواند باعث بهبود عملکرد پروژه های دیفای و ایجاد یک اکوسیستم کاملا غیرمتمرکز با محوریت Bitdao شود. همچنین به معرفی ارز دیجیتال این پلتفرم یعنی BIT خواهیم پرداخت.

ارز بیت دائو Bit چیست؟

ارز دیجیتال بیت دائو Bit چیست؟
ارز دیجیتال بیت دائو Bit چیست؟

در این بخش قصد داریم توکن Bit و کاربرد آن در پلتفرم Bitdao را بررسی کنیم. رمز ارز Bit یک توکن مبتنی بر بلاکچین اتریوم با استاندارد ERC-20 است. از این توکن برای انتقال پول، رای گیری برای تصمیمات حاکمیتی پلتفرم و همچنین تامین مالی و ایجاد نقدینگی در سایر پروژه های دیفای دیگر مورد استفاده قرار میگیرد.

یک نکته قابل توجه آن است که در سایر پروژه ها که توکن آن ها به صورت یک توکن حاکمیتی است، محدودیتی برای دارندگان آن وجود دارد. به این صورت که تنها دارندگان مقدار مشخصی، به فرض هزار عدد از این توکن می توانند در رای گیری ها شرکت کنند، اما این پلتفرم به صورت delegate رای گیری را انجام می دهد.

 در این روش دارندگان توکن، فرقی نمی کند چه مقدار توکن دارند اما می توانند یک نماینده انتخاب کنند و توکن خود را به او واگذار کنند تا قدرت بیشتری در رای گیری داشته باشد. در نظر داشته باشید پلتفرم بیت دائو Bitdao برای امنیت بیشتر، توکن ها را به صورت یک اعتبار به نماینده ها می دهد. یعنی اگر کیف پول نماینده ای هک شد و یا مورد حمله قرار گرفت و یا به قرارداد هوشمند مخربی متصل شد، هیچ خطری موجودی کاربران را تهدید نخواد کرد و دارایی آن ها امن خواهد بود.


نیم نگاهی به توکن بیت دائو BitDAO

نام اختصاری BIT
نوع ارز  Token
عرضه کل ۱۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
مقدار در گردش ۲,۰۹۰,۹۴۶,۱۶۹
وب سایت رسمی bitdao.io
بلاکچین اکسپلورر etherscan.io
پیج های ارتباطی رسمی medium.com

twitter

وایت پیپر docs.bitdao.io
آدرس قرارداد هوشمند 0x1A4b46696b2bB4794Eb3D4c26f1c55F9170fa4C5

تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم بیت دائو Bitdao

تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم بیت دائو Bitdao
تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم بیت دائو Bitdao

متاسفانه بعد از بررسی هیچ نامی از کسانی که این پروژه را در ابتدا بنیاد نهادند پیدا نشد. اما همان طور که گفته شد این پروژه در حال حاظر با استفاده از رأی دهی کاربران خود اداره می شود. خوب است بدانید ذکر شدن نام بنیان گذاران یک پروژه در وب سایت رسمی آن پروژه و یا وایت پیپر آن بار حقوقی برای این افراد دارد. تنها اطلاعات موجود از تاسیس این پروژه آن است که این پروژه در کشور پاناما ثبت شده است.

از طرفی برخلاف بنیان گذار نا مشخص این پروژه، شرکت های سرمایه گذاری بزرگ و همچنین افراد مهمی از این پروژه حمایت کرده اند. برای مثال یکی از مهم ترین افراد در تیم متاماسک آقای Jacob cantele در ابتدای سال ۲۰۲۲ به پروژه بیت دائو Bitdao ملحق شد و به عنوان رییس بخش استراتژی و محصولات Bitdao که Windranger Labs نام دارد مشغول به کار شد. وی به دلیل رشد کسب و کار در پلتفرم متاماسک که توانست بیش از ۳۰ میلیون کاربر فعال ماهانه داشته باشد مشهور شد و حالا قصد دارد با به کار گرفتن دانش خود در کسب و کار و وب۳ بتواند قدم بزرگی برای اکوسیستم Bitdao بردارد.

از دیگر شرکت های تاثیرگذار در این پروژه می توان به صرافی Bybit که متعهد شده است صندوق پولی این پروژه را تامین و سازمان دهی کند و همچنین نهادهای تخصصی مانند: Game7 ،Forte ،zkDAO ،Matter Labs و همچنین گروه های دانشجویی اشاره کرد. در ادامه نام شرکت های بزرگ سرمایه گذاری را که دارای حق رای با استفاده از توکن Bit هستند را ذکر می کنیم.

 • Bybit
 • Pantera Capital
 • Dragonfly Capital
 • Spartan Group
 • Alameda Research
 • Mirana Ventures
 • Windranger Labs
 • Pentagon Labs
 • Game7 Labs
 • Davion Labs

عملکرد پلتفرم بیت دائو Bitdao

عملکرد پلتفرم بیت دائو Bitdao
عملکرد پلتفرم بیت دائو Bitdao

همان طور که گفته شد پلتفرم بیت دائو Bitdao به دنبال ایجاد یک اقتصاد کاملا غیرمتمرکز است و به پروژه هایی که این هدف را دارند کمک می کند. به طو کلی می توان گفت Bitdao یک پروتکلی است که برای حمایت از توسعه دهندگان فناوری های مالی غیرمتمرکز ایجاد شده و قصد دارد به پلتفرم های دیفای و پروتکل های حاکمیتی و حفظ حریم خصوصی و بلاکچین های لایه اولی و دومی و همچنین Nft ها کمک های مالی ارائه دهد. در نظر داشته باشید این کمک ها با رای گیری از اعضای جامعه خود پلتفرم تایید یا رد می شود.

همان طور که متوجه شدید این پلتفرم با هدف تامین مالی پلتفرم های غیرمتمرکز به وجود آمده، اما خزانه خود این پلتفرم چگونه تامین مالی می شود؟ خزانه و منبع درآمد این پلتفرم از چهار بخش زیر است:

 • کمک مالی توسط صرافی بای بیت Bybit
 • دستاورد های تحقیق و توسعه
 • تبادلات توکن Bit
 • سرمایه گذاری روی ایده هایی که به صورت یک طرح به رای گذاشته می شود و رشد این پروژه ها و در نهایت کسب سود توسط پلتفرم Bit

حال خوب است بدانید، منابع مالی که با توجه به موارد بالا به دست می آید به کجا اختصاص داده می شود:

 • اهدای توکن Bitبه پروژه های در حال ظهور، این پلتفرم به دنبال مشارکت با پروژه ها از طریق تبادل توکن ها و توسعه مشترک است.
 • اختصاص قسمتی از خزانه به استراتژی های پیشنهادی برای بهبود عملکرد پروژه
 • شراکت در پروژه ها و کمک مالی برای پیشرفت این پروژه ها
 • کمک های مالی و یا تشویقی به توسعه دهندگان پلتفرم بیت دائو Bitdao و یا محصولات این پلتفرم
 • کمک مالی به پروژه های فعال در زمینه آموزشی و فناوری بلاکچین
 • به روز رسانی پروتکل Bitdao

در ادامه این بخش به قوانین حاکم در این پلتفرم می پردازیم:

 1. این پروژه هیچ مدیر و یا سرپرستی ندارد و تنها به وسیله کسانی که توکن بیت دائو Bit را دارند اداره می شود.
 2. هرکس می تواند بدون محدودیتی طرح خود را برای بهبود عملکرد این پلتفرم ارائه بدهد، که این طرح توسط اعضای این پلتفرم تایید و یا رد می شود.
 3. طرح پیشنهادی نمی تواند به اجبار تحمیل شود و فقط در قالب یک درخواست و با توضیحات دقیق که این طرح چه نفعی دارد و برای اجرایی آن به چه مقدار سرمایه نیاز است می تواند ارائه شود.
 4. قراردادهای همکاری و مسائل مربوط به اسپانسرها نیازی به ارائه طرح پیشنهادی و رای گیری نخواهد داشت.

در انتهای این بخش مدل حاکمیتی موجود در این پلتفرم را که در دو فاز اجرا می شود را برای شما شرح می دهیم.

 1. فاز اول: این بخش از استاندارد Gnosis Safe برای مدیریت خزانه و از Gnosis Snapshot به صورت Off chain برای اداره پلتفرم و رای گیری به صورت شفاف و ایمن و همچنین استفاده از سیستم چند امضایی برای مدیریت این پلتفرم تشکیل شده است.
 2. فاز دوم: در فاز دوم حاکمیتی شاهد پیاده سازی یک مدل حاکمیتی جدید برای بهبود عملکرد پلتفرم و همچنین ایجاد راه حل های قابل ارتقا به صورت On chain که تقریبا چیزی مشابه پلتفرم Compound است خواهیم بود.
 • فاز اول:

Gnosis Safe: همان طور که گفته شد پلتفرم BitDAO از استاندارد Gnosis Safe برای مدیریت خزانه داری خود استفاده می کند. این استاندارد یک استاندارد شناخته شده روی اتریوم است که پلتفرم های مختلفی از آن برای مدیریت پلتفرم بهره می گیرند. خوب است بدانید که این استاندارد به صورت متن باز بوده و هرکسی می تواند آن را بررسی کند و اگر کسی بتواند از نظر امنیتی باگ و مشکلی در آن پیدا و رفع کند پاداش دریافت می کند.

Gnosis Snapshot: این پلتفرم از این روش به صورت Off chain برای رای گیری در مسائل حکمرانی خود استفاده می کند. در نظر داشته باشید این روش در بسیاری از پلتفرم های دیفای دیگر مانند: Balancer ،Yearn Finance ،SushiSwap ،Uniswap ،Bancor ،Aave ،The Graph مورد استفاده قرار گرفته است. این روش یکی از سالم ترین روش ها برای رای گیری و قرعه کشی است که پس از انجام آن نیاز به یک تیم توسعه برای اعمال تغییرات است، که این تغییرات نیز با استفاده از سیستم چند امضایی قابل انجام می باشد.

فرآیند ارائه پیشنهاد و رای گیری: کاربرانی که قصد تغییراتی در این پلتفرم را داشته باشند باید ایده خود را در پایگاه هایی مانند Discord و یا فروم رسمی خود بیت دائو ارائه دهند که این ایده به بحث و تبادل نظر گذاشته می شود. سپس آن ایده در قالب یک پیش نویس برای Snapshot نوشته می شود تا به رای گذاشته شود اما این لزوما به منزله تصویب آن نیست، زیرا قوانینی وجود دارد که باید تمامی آن ها رعایت شود در غیر این صورت آن طرح رد می شود. این قوانین شامل تایید این ایده توسط توسعه دهندگان و تایید میمیزی های امنیتی و همچنین تایید توسط مدیران با استفاده از سیستم چند امضایی می شود.

شرایط مشارکت کنندگان: این سیستم قوانینی برای مشارکت کنندگان در نظر گرفته است که به این شرح است. هر یک توکن Bit، یک رای محسوب می شود، یک پیشنهاد برای رای گیری نیاز به ۲۰۰ هزار Bit دارد و برای قبول شدن این پیشنهاد یک دوره هفت روزه رای گیری صورت می گیرد که اگر آن طرح یک میلیون Bit که معادل یک درصد کل توکن ها است، جمع آوری کند پذیرفته می شود. در نظر داشته باشید که این قوانین ذکر شده توسط مدیران چند امضایی تهیه شده است و اگر طرحی با قوانین بالا سازگار نباشد رد می شود. البته قوانین در صورت پیشنهاد و رای گیری قابل تغییر خواهد بود.

 • فاز دوم:

در این فاز تیم تحقیق و توسعه پلتفرم بیت دائو Bitdao بر روی یک سیستم حاکمیت سفارشی کار می کنند که هدف آن افزایش تاثیر دارندگان توکن Bit در اداره پلتفرم و پشتیبانی از محصولات و برنامه های آینده این پلتفرم است. این تیم به دنبال ایجاد یک اکوسیستم پایدار است که در آینده توسط پلتفرم های دیفای دیگر نیز مورد استفاده قرار بگیرد. فاز دوم به دو دسته الزامات و تغییرات مناسب تقسیم می شود.

الزامات:

 • قابلیت ارتقا با اتکا به قرارداد های پروکسی
 • پیشنهادات و رای گیری Onchain
 • کنترل فاکتورهای حاکمیتی مانند: قدرت رای دهی، زمان رای دهی، مدت زمان تصویب و ارائه پیشنهاد توسط اعضایی که مقدار توکن هولد شده توسط آن ها کمتر از میزان تصویب شده است.
 • کنترل پارامترهایی مانند: کارمزد و قوانین ارائه پیشنهادات
 • مناسب بودن این سیستم برای تمامی پلتفرم های Dao محور

تغییرات مناسب:

 • دادن اختیار همزمان به چند نماینده به جای یک نماینده
 • داشتن حق رای بدون انتخاب نماینده
 • انتخاب نماینده تنها برای تعداد بلاک های محدود. برای مثال انتخاب یک نماینده تنها برای ۱۰۰ بلاک آینده.
 • استفاده از دو تیم جداگانه برای ارائه پیشنهادات و رای گیری
 • استفاده از کد های جداگانه برای اموری مانند: مبادله توکن ها و کمک های مالی و ….

ویژگی های پلتفرم بیت دائو Bitdao

ویژگی های پلتفرم بیت دائو Bitdao
ویژگی های پلتفرم بیت دائو Bitdao

در این بخش به موارد جذاب و بحث برانگیز این پروژه می پردازیم.

این پلتفرم را می توان یکی از برجسته ترین پروژه های حال حاظر دنیای دیفای دانست که در تلاش برای ایجاد یک اکوسیستم مالی کاملا غیرمتمرکز است. از دیگر مزیت های این پروژه اداره شدن توسط اعضای آن و ایجاد برابری در کاربران خود است. مشارکت کاربران در اداره پلتفرم انگیزه را برای نگه داشتن توکن Bit بیشتر می کند و در نتیجه می توان رشد قیمتی را در بلند مدت برای آن متصور شد. و از طرفی استفاده از سیستم چند امضایی قدرت را در تصمیم گیری بین اعضای آن سرشکن کرده است و خودمختاری در آن قالب نیست، همین امر باعث شده این پلتفرم یکی از غیرمتمرکزترین پروژه های موجود باشد.

اما یک نکته مبهم در این پلتفرم مشخص نبودن تیم بنیان گذار آن است. بسیاری از پروژه ها مانند کاردانو ابتدا با یک تیم متخصص شروع به فعالیت کرده و سپس به سمت Dao شدن قدم برمی دارد. این نکته وقتی نگران کننده می شود که متوجه می شویم این پلتفرم در کشور پاناما که از نظر قانونی و مالیاتی به نسبت کشور های اروپایی سخت گیری کمتری دارد تاسیس شده است. در نظر داشته باشید در صورت اتفاقی مانند کلاه برداری و از دست رفتن دارایی شما از چه کسی می توانید شکایت کنید؟ در صورتی که تیمی از این شرکت وجود ندارد.

 البته وجود افراد مطرح و شرکت های سرمایه گذاری بزرگ در این پلتفرم این اطمینان خاطر را به کاربران می دهد که با خیال راحت در این پروژه سرمایه گذاری کنند.


امنیت پروژه بیت دائو Bitdao

امنیت پروژه بیت دائو Bitdao
امنیت پروژه بیت دائو Bitdao

قرارداد هوشمند این پروژه و همچنین مسائل امنیتی این پلتفرم توسط بنیاد PeckShield در سال ۲۰۲۱ بررسی شده است که در گزارش آن به دو مورد امنیتی اشاره شده که البته تیم توسعه دهنده این پلتفرم آن ها را رفع کرده است. و از نگاه تمرکز زدایی نیز، هم اداره این پلتفرم به صورت غیرمتمرکز است و هم قرارداد آن روی بلاکچین اتریوم به عنوان یک بستر غیرمتمرکز بنا شده است.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال بیت دائو BIT

رمز ارز BIT که در این مقاله به معرفی آن پرداختیم و همانطور که در قسمت های قبلی گفته شد، توکن پلتفرم بیت دائو BitDAO می باشد. این توکن مبتنی بر بلاکچین اتریوم و استاندارد ERC-20 است. از جمله موارد استفاده توکن BIT در پلتفرم بیت دائو می توان به رای گیری برای تصمیمات حاکمیتی پلتفرم، ایجاد نقدینگی در سایر پروژه های دیفای و انتقال پول اشاره نمود. در ادامه به بررسی روند قیمت این ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.

رمز ارز بیت دائو BIT در ابتدا یعنی در تاریخ ۱۸ آگوست ۲۰۲۱ با قیمت ۱.۶۴۷۶ دلار عرضه شد. این ارز دیجیتال پس از گذشت چند روز یعنی در تاریخ ۸ سپتامبر ۲۰۲۱ با یک کاهش قیمت همراه بوده و قیمت آن به محدوده ۱.۲۵۳۳ دلار رسید. در اواخر سال ۲۰۲۱ یعنی در تاریخ ۱۶ نوامبر ۲۰۲۱ قیمت ارز دیجیتال بیت دائو به بالاترین قیمت خود یا ATH که سطح قیمت ۳.۶۴ دلار بود، رسید. در ابتدای سال ۲۰۲۲ قیمت رمز ارز بیت دائو کاهش یافته و برابر با ۱.۹۴۲۸ دلار بود و در اواسط سال به سطح قیمت ۰.۷۴۸۵ دلار رسید. ارز دیجیتال بیت دائو BIT تا اواخر سال ۲۰۲۲ یک روند نزولی را طی نموده و در حال حاضر یعنی در تاریخ ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ قیمت آن همواره ۰.۲۸۸۶۶۹ دلار می باشد. در ادامه شما می توانید روند قیمت رمز ارز بیت دائو BIT را بر روی نمودار مشاهده نمایید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال بیت دائو BIT
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال بیت دائو BIT

کیف پول‌های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال بیت دائو BIT

کیف پول‌های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال بیت دائو BIT
کیف پول‌های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال بیت دائو BIT

برای ذخیره سازی رمز ارز بیت دائو BIT می توانید از کیف پول‌هایی که در این بخش از مقاله نام می‌بریم، استفاده کنید. کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری نام برده شده، علاوه بر رمز ارز بیت دائو از ارزهای دیجیتال دیگری نیز پشتیبانی می‌کنند. کیف پول های سخت افزاری نسبت به کیف پول های نرم افزاری از امنیت بالاتری برخوردار هستند و کاربران می توانند با خیال راحت رمز ارزهای خود را در این نوع از کیف پول‌ها ذخیره نمایند.

کیف پول های نرم افزاری در مقایسه با کیف پول‌های سخت افزاری در دسترس‌تر هستند و استفاده از آنها راحت‌تر می باشد. در واقع کاربران می توانند این نوع از کیف پول‌ها را به راحتی بر روی تلفن همراه یا سیستم کامپیوتر خود نصب نمایند و از آنها استفاده کنند. در ادامه به معرفی کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری پشتیبانی کننده رمز ارز بیت دائو BIT خواهیم پرداخت.

 1. کیف پول سخت افزاری ترزور Trezor

ترزور تی Trezor T و ترزور وان Trezor One دو مدل از کیف پول سخت افزاری ترزور هستند و هر دو از ارز دیجیتال بیت دائو پشتیبانی می‌کنند. از جمله ویژگی‌های این کیف پول سخت افزاری می‌توان به امنیت بالای آن اشاره نمود.

 1. کیف پول نرم افزاری اتمیک Atomic

کیف پول اتمیک قابلیت استفاده برای ویندوز، اندروید و ios را دارا می‌باشد. این کیف پول بیش از ۳۰۰ کوین و توکن را پشتیبانی می‌کند. ویژگی های کیف پول اتمیک شامل غیرمتمرکز بودن، استفاده آسان و رابط کاربری مناسب می باشد.

 1. کیف پول نرم افزاری تراست Trust

کیف پول نرم افزاری تراست یک پول نرم افزاری مختص تلفن های همراه می باشد که در سال ۲۰۱۷ فعالیت خود را آغاز کرده است. این کیف پول طیف گسترده ای از امکانات و قابلیت‌ها را به کاربران ارائه می دهد.

 1. کیف پول نرم افزاری متامسک MetaMask

متامسک یک ولت مبتنی بر بلاکچین اتریوم می باشد که به عنوان یک افزونه بر روی مرورگرهای فایرفاکس، کروم، بریو و Edge قابل استفاده است. اگر قصد استفاده از این کیف پول را دارید، می توانید با کلیک بر روی لینک آموزش کیف پول متامسک به مقاله آن در سایت زوم ارز مراجعه نمایید و با نحوه نصب و استفاده از کیف پول متامسک آشنا شوید.

 1. کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal

سیف پل از جمله پرکاربردترین و مشهورترین کیف پول های نرم افزاری در بازار ارز دیجیتال است. این کیف پول فعالیت خود را از سال ۲۰۱۹ آغاز کرده و از رمز ارزهای بسیاری پشتیبانی می کند. کیف پول سیف پل بر روی تلفن های همراه قابل نصب و استفاده می باشد.


صرافی‌های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال بیت دائو BIT

صرافی‌های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال بیت دائو BIT
صرافی‌های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال بیت دائو BIT

پس از آشنایی با کیف پول های پشتیبانی کننده رمز ارز بیت دائو، وقت آن رسیده است که با صرافی های خارجی پشتیبانی کننده این ارز دیجیتال نیز آشنا شوید و از آنها برای خرید و فروش رمز ارز BIT استفاده نمایید. صرافی هایی که در ادامه نام می بریم صرافی های خارجی متمرکز و غیرمتمرکزی هستند که امکان استفاده از آنها برای کاربران ایرانی وجود دارد. این صرافی ها عبارتند از:

 • صرافی بینگ ایکس BingX

بینگ ایکس یکی از صرافی های خارجی می باشد که کاربران ایرانی اکنون قادر به انجام معاملات در آن هستند. در مرحله اول باید در این صرافی ثبت نام و احراز هویت نمایید. لازم به ذکر است که کاربران ایرانی می توانند با هویت ایرانی در این صرافی فعالیت نمایند و بینگ ایکس هیچگونه مشکلی با احراز هویت کاربران ایرانی ندارد. اگر با نحوه ثبت نام و احراز هویت در این صرافی آشنا نیستید، می توانید به مقاله آموزش صرافی بینگ ایکس BingX در سایت زوم ارز مراجعه نمایید.

 • صرافی یونی سواپ Uniswap

یونی سواپ یکی از صرافی های غیرمتمرکز است که برای استفاده از آن می توانید کیف پول خود را به پلتفرم متصل نمایید و به انجام معاملات بپردازید. در این صرافی رمز ارز بیت دائو با جفت ارز USDC و WETH قابل معامله است.

 • صرافی سوشی سواپ SushiSwap

سوشی سواپ نیز همانند یونی سواپ یک صرافی غیرمتمرکز است که برای استفاده از ان نیازی به ثبت نام و احراز هویت نیست. در این صرافی رمز ارز بیت دائو با جفت ارز WETH قابل معامله می باشد.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال بیت دائو BIT

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال بیت دائو BIT
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال بیت دائو BIT

برای خرید و فروش رمز ارز بیت دائو شما قادر خواهید بود از صرافی هایی که در قسمت قبلی مقاله نام بردیم، استفاده نمایید. در صورتی که قصد استفاده از صرافی های خارجی را دارید، می توانید قبل از انجام معاملات مقدار مبلغ مورد نظر خود به ریال را در یکی از صرافی های ایرانی به یکی از استیبل کوین ها تبدیل نمایید. سپس می توانید در صرافی خارجی بینگ ایکس و یا یکی از صرافی های یونی سواپ و سوشی سواپ به خرید و فروش ارز دیجیتال BIT بپردازید. شایان ذکر است شما می توانید علاوه بر صرافی ها از امکانات داخلی کیف پول ها همانند سواپ برای انجام مبادلات استفاده نمایید.


اینفوگرافیک ارز بیت دائو BIT

اینفوگرافیک بیت دائو BIT
اینفوگرافیک بیت دائو BIT

سخن پایانی درباره ارز بیت دائو BIT

همانطور که مطالعه نمودید ما در این مقاله به معرفی رمز ارز BIT و پلتفرم ارائه دهنده آن یعنی بیت دائو BitDAO پرداختیم. رمز ارز Bit یک توکن مبتنی بر بلاکچین اتریوم با استاندارد ERC-20 است و این توکن برای انتقال پول، رای گیری برای تصمیمات حاکمیتی پلتفرم و همچنین تامین مالی و ایجاد نقدینگی در سایر پروژه های دیفای دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. پلتفرم بیت دائو Bitdao به دنبال ایجاد یک اقتصاد کاملا غیرمتمرکز است و به پروژه هایی که این هدف را دارند کمک می کند. شما می توانید از کیف پول هایی که در این مقاله نام بردیم برای ذخیره سازی رمز ارز بیت دائو استفاده نمایید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز بیت دائو BIT” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید


1 6

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
7 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهزیار
مهزیار
1 سال قبل

لطفا تحلیل رمز ارز بیت دانو را انجام دهید.

میترا
میترا
1 سال قبل

کدام صرافی غیر متمرکز برای ارز دیجیتال بیت دائو بهتر است؟

هانیه
هانیه
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال بیت دائو معتبر است؟

مهسا
مهسا
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال بیت دائو معتبر است؟

لیدا
لیدا
1 سال قبل

آیا صرافی های ایرانی از ارز دیحیتال بیت دائو پشتیبانی می کنند؟

امین
امین
1 سال قبل

تشکر از محتوای خوی شما.

مهناز
مهناز
1 سال قبل

کدام صرافی از ارز دیجیتال بیت دائو پشتیبانی می کند؟

آخرین مقالات منتشر شده