آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز متیس METIS چیست؟ | آینده ارز متیس

ارز متیس METIS چیست؟

ارز متیس METIS چیست؟، بعد از گسترش اکوسیستم اتریوم و بار سنگین پردازش که در شبکه بلاکچین آن به وجود آمد، سرعت در تایید تراکنش ها با تاخیر چشمگیری مواجه شد و به دنبال آن کارمزد تراکنش ها افزایش شدیدی پیدا کرد. به بیان ساده یک صف طولانی از تراکنش های در انتظار به وجود آمد که باعث نارضایتی کاربران شد. چندی بعد خالق اتریوم آقای ویتالیک بوترین ایده پروژه های لایه دومی را برای بهبود عملکرد شبکه اتریوم ارائه کرد و امروزه پروژه های زیاد لایه دومی وجود دارند که با هدف افزایش مقیاس پذیری فعالیت می کنند. بنا به گفته ویتالیک بوترین بعد از اجرایی شدن کامل اتریوم۲ نیز، باز به وجود پروژه های لایه دومی نیاز است.

اما امروز در این مقاله پلتفرم Metis DAO را که یک پروژه لایه دومی از نوع optimistic rollup است و ارز دیجیتال متیس Metis را به شما معرفی می کنیم و از عملکرد و آینده پیش روی آن با توجه به وجود رقیب های بزرگی که دارد مطلع خواهیم شد.

ارز دیجیتال متیس Metis چیست؟

ارز دیجیتال متیس Metis چیست؟
ارز دیجیتال متیس Metis چیست؟

ارز متیس Metis قلب تپنده پروژه لایه دومی Metis DAO می باشد که از استاندارد ERC_20 پیروی می کند. در ادامه به کاربرد این ارز در پلتفرم Metis DAO می پردازیم:

 • ایجاد شرکت غیرمتمرکز: برای فعال کردن ماشین مجازی Metis (MVM) نیاز به ارز متیس Metis به عنوان سپرده وجود دارد تا شما بتوانید یک شرکت غیرمتمرکز (DAC) را راه اندازی کنید.
 • وثیقه برای قراردادها: اگر شما قصد دارید عضوی از این مجموعه باشید و با دیگران برای پیشبرد اهداف این پروژه همکاری کنید باید مقداری از این ارز را به عنوان وثیقه قرار دهید.
 • کارمزدها: تمامی تراکنش هایی که در لایه دوم، از پروتکل Metis DAO استفاده می کنند باید از ارز متیس Metis برای کارمزدها خرج کنند.

در نظر داشته باشید مقدار ارز وثیقه و سپرده شده در صورتی که کاربر مشکلی برای شبکه ایجاد نکند به او عودت داده می شود، اما اگر کاربری قصد خرابکاری را داشته باشد به عنوان جریمه، دارایی او توسط شبکه مصادره می شود.


نیم نگاهی به توکن متیس Metis DAO

نام اختصاری METIS
نوع ارز  Token
عرضه کل ۵,۴۱۰,۰۰۱
مقدار در گردش  ۴,۴۰۴,۳۹۰
وب سایت رسمی metis.io
بلاکچین اکسپلورر etherscan.io

bscscan.com

andromeda-explorer.metis.io

پیج های ارتباطی رسمی metisdao.medium.com

twitter

وایت پیپر drive.google.com
سورس کد github.com
آدرس قرارداد هوشمند ۰x9E32b13ce7f2E80A01932B42553652E053D6ed8e


تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم متیس Metis DAO

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم متیس Metis DAO
تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم متیس Metis DAO

پلتفرم Metis DAO در سال ۲۰۱۹  با هدف مقیاس پذیری شبکه اتریوم با استفاده از راه حل های لایه دومی و همچنین ایجاد یک بستر مقرون به صرفه برای پروژه های وب۳ توسط بنیاد Metis Lab ایجاد و تاکنون پشتیبانی می شود. در ادامه با دو بنیان گذار این پروژه آشنا می شویم:

خانوم Elena Sinelnikova یکی از مدیران این پلتفرم می باشد که به عنوان یکی از برترین زنان در زمینه فینتک و بلاکچین در کانادا شناخته می شود. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر و همچنین یک سخنران مطرح در زمینه بلاکچین است. او از سال ۲۰۰۱ وارد بازار کار شد و سابقه فعالیت در چندین شرکت نرم افزاری و امنیتی را دارد، همچنین ایشان به عنوان موسس و مدیر عامل بنیاد Crypto Chicks به مدت ۵ سال بوده است. این بنیاد یک سازمان غیرانتفاعی آموزشی است، که بر آموزش بلاکچین برای زنان تمرکز دارد. ایشان در سال ۲۰۱۹ به عنوان مدیر عامل و موسس پروژه متیس Metis DAO شروع به فعالیت کرد.

یکی دیگر از بنیان گذاران این پلتفرم آقای Kevin Liu می باشد. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی است و همچنین بسیاری از گواهی نامه هایی با محوریت تجزیه و تحلیل کسب و کار، حسابرسی و حسابداری، تجزیه و تحلیل مشتری، تجزیه و تحلیل عملیات، تجزیه و تحلیل افراد را در کارنامه خود دارد. او پس از فعالیت در چندین شرکت مالی در سال ۲۰۱۸ شرکت  Token Economy Labs Inc را تاسیس کرد، سپس در سال ۲۰۱۹ با ترک کردن این شرکت به Elena برای ایجاد پلتفرم متیس Metis DAO ملحق شد.


عملکرد پلتفرم متیس Metis DAO

عملکرد پلتفرم متیس Metis DAO
عملکرد پلتفرم متیس Metis DAO

در این بخش قصد داریم از مباحث فنی این پروژه آگاه شویم، اما قبل از آن خوب است با دو مفهوم Optimistic rollup و Zero Knowledge rollup آشنا شوید. به بیان ساده در Optimistic تمامی تراکنش ها به صورت خوش بینانه محاسبه و تایید می شوند و خلاصه آن روی لایه پایینی یعنی اتریوم ثبت می شوند. اما اگر کسی قصد فریب کاری یا خرابکاری را داشته باشد، تراکنش ها برگشت داده می شود و شخص خاطی جریمه می شود. پس در این مدل به یک ناظر نیاز است. این در حالی است که در روش zk بر اساس مدل های ریاضی و با دقت و پیچیدگی بالا تراکنش ها بررسی می شود تا خطایی رخ ندهد و سپس خلاصه آن روی لایه اول ذخیره می شود.

پلتفرم متیس Metis DAO از روش Optimistic برای بررسی تراکنش ها استفاده می کند و همان طور که گفته شد کسانی که قصد فعالیت در این شبکه را دارند باید مقداری از ارز Metis را به عنوان وثیقه در شبکه قفل کنند تا در صورت خرابکاری دارایی آن ها مصادره بشود. در نتیجه Metis DAO در حال ساخت یک بستر لایه ۲ با کاربری آسان، بسیار مقیاس پذیر، کم هزینه و کاملاً کاربردی است تا به طور کامل از برنامه کاربردی و مهاجرت پلتفرم ها از وب ۲.۰ به وب ۳.۰ پشتیبانی کند. پروتکل مقیاس پذیر این پروژه از طیف گسترده ای از بخش ها از جمله پلتفرم های NFT، رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز مانند  Reddit، جوامع توسعه دهندگان، جوامع اینفلوئنسرها، جوامع بازی، جوامع فریلنسر، تأمین مالی جمعی، yield farming، صرافی های غیرمتمرکز و موارد دیگر پشتیبانی می کند. همچنین Metis DAO با استفاده از چندین ابزار از پیش ساخته شده برای تسهیل توسعه و میدیریت، باعث شده برنامه های غیرمتمرکز و همچنین شرکت های غیرمتمرکز توسط افراد تازه کار در عرض چند دقیقه تاسیس و استفاده شود.

در نظر داشته باشید پلتفرم Metis DAO از یک ماشین مجازی به نام MVM استفاده می کند که با ماشین مجازی اتریوم EVM سازگار است. در نتیجه تمامی پروژه های موجود روی Metis می تواند به اتریوم پورت شوند و با آن تعامل داشته باشند. در ادامه بیشتر با عملکرد پروتکل Metis آشنا می شویم.

خوب است بدانید پروتکل متیس Metis برای مقیاس پذیری بیشتر، بخش محاسبات را از بخش ذخیره سازی اطلاعات جدا کرده است. به این ترتیب اگر شما یک شرکت غیرمتمرکز (DAC) را روی این پروتکل ایجاد کنید همزمان با آن یک فضای ذخیره سازی مخصوص به آن DAC تولید می شود و بخش محاسباتی که شامل تولید بلاک و ارتباط بین لایه ها می باشد بر حسب تقاضا و به صورت داینامیک بخش بندی می شود. داینامیک بودن بخش محاسباتی نقطه قوت این پروتکل می باشد زیرا باعث می شود به صورت افقی و بدون هزینه های زیاد مقیاس پذیری و سرعت بالا در دسترس قرار بگیرد و از طرفی درآمد حاصل از فعالیت های اقتصادی در هر DAC می تواند هزینه زیرساخت را به راحتی تامین کند. در نظر داشته باشید هر کاربر از هرجای دنیا می تواند برای مشارکت در شبکه ثبت نام کند که این امر باعث می شود این شبکه غیرمتمرکز شود. نکته قابل توجه آن است که کاربران نمی دانند که روی کدام DAC فعالیت می کنند و این امر باعث می شود خطر تبانی و حمله هکرها را کاهش بدهد. در تصویر زیر دو بخش پردازش و ذخیره سازی را می توان مشاهده کرد:

بخش پردازش و ذخیره سازی
بخش پردازش و ذخیره سازی

 ماشین مجازی این پروتکل به گونه ای طراحی شده که قرارداده های موجود در لایه اول می دانند که چگونه تراکنش های لایه دوم را مدیریت کنند. به بیان ساده وقتی کاربری درخواست ایجاد یک DAC را می دهد همزمان یک ChainID منحصربه فرد برای آن ساخته می شود و واحدهای ذخیره سازی توسط میکروسرویس های Metis آغاز می شود. ChainID یک شناسه منحصر به فرد برای هر ساختار لایه ۲ است و همچنین برای امضای تراکنش ها در سراسر لایه ها استفاده می شود. برای اطلاع بیشتر از این فرآیند از تصویر زیر کمک بگیرید:

2 metis

مانند هر سازمانی در دنیا واقعی که بر اساس یک چارچوب قانونی اداره می شود، DAC ها نیز دارای یک منشور برای اداره و مدیریت هستند. این قوانین به شرح زیر است:

 1. هدف تمامی لایه ها DAC می باشد.
 2. مجموعه ای از آدرس ها وجود دارند که می توانند عملیات خاصی را در لایه دوم مدیریت کنند، مانند: دسترسی به خواندن و نوشتن اولیه.
 3. تعریف یک مکانیسم خاص که چگونه معاملات در DAC مشمول مالیات هستند.
 4. امکان تغییر برخی از قوانین مانند مکانیزم رای گیری و یا غیرقابل تغییر بودن را بر اساس مجموعه قرارداد هوشمند تعریف کنید.

این منشور در طول ایجاد هر DAC نوشته و ایجاد می شود و قرارداد هوشمند مدیریت، تنها امضا کننده ای خواهد بود که می تواند منشور را پس از آن اصلاح کند. به استثنا نرخ مالیات که توسط Metis DAO تعیین می شود.

یکی دیگر از ویژگی خاص این پروتکل ذخیره سازی محرمانه اطلاعات است. به طور پیش فرض تمامی اطلاعات به صورت شفاف قابل ردیابی می باشد با این حال در برخی از DAC ها، اطلاعات حساسی وجود دارد که نمی خواهند در خارج از DAC عمومی شوند. این اطلاعات در لایه اول برای جلوگیری از خراب کاری بررسی می شود اما سایر DAC ها به آن دسترسی ندارند. برای حفظ این اطلاعات به صورت خصوصی پلتفرم Metis از فضای ذخیره سازی IPFS استفاده می کند. فرآینده این ذخیره سازی در تصویر زیر مشخص است:

3 METIS

همان طور که گفته شد پروتکل Metis از مفهوم Optimistic استفاده می کند و این روش یک ناظر برای نظارت و بررسی و تایید از سالم بودن یک تراکنش استفاده می کند. به ناظرها در این پلتفرم Ranger می گویند. Ranger ها به طور تصادفی تراکنش ها را بررسی می کنند و افراد خاطی را جریمه و دارایی آن ها را مصادره می کنند و همچنین کسانی که وظیفه خود را به درستی انجام داده باشند پاداش می گیرند. جریمه به استخر SEQUENCER واریز و پاداش از استخر SEQUENCER به کاربر پرداخت می شود.این فرآیند در تصویر زیر مشخص است:

4METIS

اما یکی دیگر از مهم ترین بخش های اکوسیستم متیس Metis، میکروسرویس ها می باشند. اوراکل ها و یا ارائه دهندگان خدمات و سرویس ها شامل میکروسرویس ها هستند. به هر میکروسرویس یک SDK داده می شود تا به راحتی با قرارداد هوشمند در هر لایه بتواند ارتباط برقرار کند. این روش به ارائه دهندگان خدماتی که با فناوری بلاک چین آشنایی ندارند اجازه می دهد تا به این اکوسیستم بپیوندند. تصویر زیر اکوسیستم Metis را کامل به تصویر کشیده است:

5metis


ویژگی های پلتفرم متیس Metis DAO

ویژگی های پلتفرم متیس Metis DAO
ویژگی های پلتفرم متیس Metis DAO

در این بخش ویژگی های این پلتفرم را بررسی می کنیم:

 • سرعت بالا در تایید تراکنش ها و کارمزد نزدیک به صفر.
 • رابط کاربری آسان برای ایجاد یک برنامه و یا شرکت غیرمتمرکز.
 • اداره غیرمتمرکز پلتفرم.
 • کسب درآمد از شبکه متیس Metis به عنوان تولید کننده یا ناظر بلاک ها.
 • امنیت بالا با توجه به وثیقه گرفته شده از کاربران.
 • طراحی دقیق اکوسیستم و هماهنگی خوب بین این اجزاء.
 • وجود ماشین مجازی هماهنگ با ماشین مجازی اتریوم.
 • بستری مناسب برای بخش های مختلف مانند شبکه های اجتماعی، صرافی ها و ……..

امنیت پلتفرم متیس Metis DAO

امنیت پلتفرم متیس Metis DAO
امنیت پلتفرم متیس Metis DAO

در این قسمت از دو منظر، امنیت این پلتفرم را بررسی می کنیم. ابتدا امنیت قراردادهای هوشمند این پلتفرم را به چالش می کشیم. بنیاد Solidified ممیزی را روی قراردادهای هوشمند این پلتفرم انجام داده است. در گزارش منتشر شده هیچ مسئله مهم، هیچ مشکل عمده، را گزارش نکرده اند و فقط دو موضوع جزئی را مطرح کرده که بر طرف شده است.

و از نظر امنیت خود پروتکل، این پلتفرم توسط ناظران بررسی می شوند و اگر کسی قصد خرابکاری را داشته باشد جریمه می شود و کسانی که قصد فعالیت در این پلتفرم را داشته باشند باید ابتدا وثیقه در اختیار این پلتفرم قرار دهند.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال متیس METIS

در قسمت های قبلی مقاله با ارز دیجیتال متیس METIS به طور کامل آشنا شدید. همانطور که گفته شد متیس قلب تپنده پروژه Metis DAO می باشد و مبتنی بر استاندارد ERC-20 است. این ارز در پلتفرم Metis DAO برای ایجاد شرکت غیرمتمرکز، وثیقه برای قراردادها و کارمزدها مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله ویژگی های پلتفرم Metis DAO می توان به سرعت بالا در تایید تراکنش ها و کارمزد نزدیک به صفر آن اشاره کرد. در ادامه به بررسی روند قیمت این ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.

رمز ارز متیس در تاریخ ۱۵ مِی ۲۰۲۱ با قیمت ۹.۲۹۹۹ دلار در بازار به فروش می رفت. قیمت این ارز دیجیتال تا تاریخ ۲۲ آگوست ۲۰۲۱ یک روند نزولی را طی نموده و در این تاریخ قیمت آن برابر با ۷.۲۸۱۲ دلار بود. پس از طی یک روند نزولی قیمت رمز ارز متیس Metis به تدریج افزایش یافته و در پایان سال ۲۰۲۱ قیمت آن به سطح ۱۷۷.۷۹ دلار رسید. در ابتدای سال ۲۰۲۲ قیمت ارز دیجیتال متیس برابر با ۲۱۸.۷ دلار بود و این رمز ارز در تاریخ ۱۶ ژانویه ۲۰۲۲ به بالاترین قیمت خود یا ATH رسید. در اواسط سال ۲۰۲۲ قیمت متیس Metis به محدوده ۲۴.۷۵ دلار رسید و اکنون که در تاریخ ۵ دسامبر ۲۰۲۲ می باشیم، برابر با ۱۸.۹۸ دلار می باشد. در ادامه روند قیمت ارز دیجیتال متیس Metis را بر روی نمودار مشاهده نمایید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال متیس METIS
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال متیس METIS

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال متیس METIS

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال متیس METIS
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال متیس METIS

کیف پول هایی که در این قسمت از مقاله و در جدول زیر مشاهده می نمایید، کیف پول هایی می باشند که از ارز دیجیتال متیس Metis پشتیبانی می کنند. به عبارت دیگر شما قادر خواهید بود از این کیف پول ها برای ذخیره سازی رمز ارز متیس استفاده نمایید. در ادامه با این کیف پول ها به طور کامل آشنا خواهید شد.

نام کیف پول نوع کیف پول توضیحات
کیف پول ترزور Trezor سخت افزاری ترزور یکی از کیف پول های سخت افزاری می باشد که از امنیت کافی برخوردار است و در دو مدل ترزور وان و ترزور تی در بازار موجود است. لازم به ذکر است که هر دو مدل از ارز دیجیتال متیس پشتیبانی می کنند.
کیف پول اتمیک Atomic نرم افزاری اتمیک یکی از کیف پول های نرم افزاری است که در نسخه های اندروید، ios، ویندوز و لینوکس موجود می باشد و دارای رابط کاربری ساده است.
کیف پول متامسک MetaMask نرم افزاری متامسک نیز در دسته کیف پول های نرم افزاری قرار دارد. از این کیف پول می توان هم به عنوان افزونه بر روی مرورگرهای کروم و فایرفاکس استفاده نمود و هم اپلیکیشن این کیف پول برای تلفن های همراه موجود است.
کیف پول تراست Trust نرم افزاری کیف پول تراست یکی از کیف پول های نرم افزاری مشهور موجود در بازار ارز دیجیتال است که از طیف وسیعی از رمز ارزها پشتیبانی به عمل می آورد.
کیف پول سیف پل SafePal نرم افزاری کیف پول نرم افزاری سیف پل نیز از رمز ارزهای بسیاری پشتیبانی می کند و قابلیت نصب بر روی تلفن همراه در دو نسخه اندروید و ios را دارا می باشد.

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال متیس METIS

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال متیس METIS
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال متیس METIS

در اینجا شما با صرافی هایی آشنا خواهید شد که می توانید از آنها برای خرید و فروش رمز ارز متیس Metis استفاده کنید. همانطور که می دانید صرافی ها در دو نوع متمرکز و غیرمتمرکز وجود دارند. صرافی های متمرکز توسط یک شخص یا سازمان اداره می شوند اما صرافی های غیرمتمرکز تحت نظارت سازمان یا شخص خاصی نیستند. علاوه بر این، در صرافی های متمرکز کاربر باید به ثبت نام و احراز هویت بپردازد اما در صرافی های غیرمتمرکز نیازی به ثبت نام و احراز هویت نمی باشد و تنها با اتصال کیف پول به صرافی می توان به انجام مبادلات پرداخت. در ادامه به معرفی صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز پشتیبانی کننده رمز ارز متیس Metis خواهیم پرداخت.

 • صرافی های متمرکز پشتیبانی کننده متیس Metis

یکی از صرافی های متمرکز پشتیبانی کننده متیس صرافی کوینکس می باشد که کاربران ایرانی در حال حاضر قادر به استفاده از آن می باشند. در این صرافی کاربران می توانند رمز ارز متیس را با جفت ارزهای BTC و USDT مبادله کنند.

 • صرافی های غیرمتمرکز پشتیبانی کننده متیس Metis

صرافی یونی سواپ و صرافی پنکیک سواپ دو صرافی غیرمتمرکز پشتیبانی کننده ارز دیجیتا متیس Metis می باشند. در این صرافی ها می توان رمز ارز متیس را با جفت ارزهای WETH، USDC و WBNB مبادله نمود.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال متیس METIS

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال متیس METIS
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال متیس METIS

یکی از روش ها برای خرید و فروش ارز دیجیتال متیس Metis استفاده از صرافی ها می باشد. در قسمت قبلی مقاله صرافی های خارجی پشتیبانی کننده ارز دیجیتال متیس را به شما کاربران عزیز زوم ارز معرفی نمودیم. کاربران ایرانی می توانند قبل از ورود به این صرافی ها، مقدار مبلغ مورد نظر خود به ریال را در یکی از صرافی های ایرانی به تتر یا یکی از استیبل کوین ها تبدیل نمایند سپس اقدام به خرید و فروش کنند.

از دیگر روش ها می توان به انجام مبادلات یا خرید و فروش در کیف پول ها اشاره نمود. اما این کار چگونه صورت می پذیرد؟ در صورتیکه کیف پول مورد نظر شما از امکاناتی همچون سواپ یا صرافی داخلی پشتیبانی کند، می توانید از آنها برای انجام عملیات خرید و فروش استفاده نمایید.


آینده پروژه متیس Metis DAO

آینده پروژه متیس Metis DAO
آینده پروژه متیس Metis DAO

پروژه های لایه دومی زیادی با روش های مختلفی به کمک اتریوم آمده اند اما پروژه هایی می توانند پایدار بمانند که رابط کاربری آسان تر و همچنین مقیاس پذیری بالاتری را ارائه کنند. از دیگر فاکتورهای مهم امنیت این پروژه ها می باشد. این سه فاکتور در پلتفرم متیس Metis ادغام شده است، به نظر می رسد در آینده تمامی پروژه های لایه دومی که از یک روش استفاده می کنند با یکدیگر تجمیع شوند که باعث موفقیت چشمگیری برای این پروژه ها و همچنین سرعت بالایی برای تایید تراکنش ها می شود.


اینفوگرافیک ارز متیس Metis

اینفوگرافیک Metis
اینفوگرافیک Metis

سخن پایانی

در این مقاله یکی از پروژه های فعال در زمینه مقیاس پذیری اتریوم را به شما معرفی کردیم. ابتدا از عملکرد آن آگاه شدیم و سپس ویژگی های آن را عنوان کردیم. اگر قصد سرمایه گذاری روی متیس Metis را دارید می توانید از قسمت صرافی ها و کیف پول ها استفاده کنید اما قبل از آن به شما پیشنهاد می شود که بخش آینده پروژه را مطالعه و همچنین مدیریت سرمایه را نیز رعایت کنید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز متیس METIS چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
11 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حمید
1 سال قبل

لطفا تحلیل رمز ارز metis را انجام دهید.

یاسر
1 سال قبل

کدام صرافی غیر متمرکز برای ارز دیجیتال metis بهتر است؟

هانیه
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال metis معتبر است؟

کیاشمشکی
1 سال قبل

آیا صرافی های ایرانی از ارز دیحیتال metis پشتیبانی می کنند؟

علی
1 سال قبل

تشکر از محتوای خوبی شما.

نیما
1 سال قبل

کدام صرافی از ارز دیجیتال metis پشتیبانی می کند؟

منا
1 سال قبل

کدام کیف پول برای ارز metis معتبرتر است؟

کاشی
1 سال قبل

آینده قیمت ارز دیجیتال metis چند است؟

نادیا
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال metis را بخرم؟

ساناز
1 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  ساناز
1 سال قبل

ممنون از همراهی شما

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده