آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز پایرت چین ARRR چیست؟ | آینده ارز پایرت چین

ارز پایرت چین ARRR چیست؟

ارز پایرت چین ARRR چیست؟، گسترش روز افزون بلاکچین ها و کریپتوها علاوه بر ایجاد اعتماد عمومی نسبت به این بخش، توانسته مورد توجه موسسات و شرکت های بزرگ نیز قرار بگیرد. تکنولوژی بلاکچین به صورت شفاف عمل می کند، یعنی کاربران می توانند تعداد تراکنش ها، موجودی کیف پول ها و آدرس های تبادل کننده و تمامی اطلاعات مربوط به حساب ها و تراکنش ها را مشاهده کنند. امروزه بسیاری از شرکت های بزرگ در این زمینه به منظور افشای تاریخچه کامل تراکنش ها، روی بلاکچین ها نظارت می ‌کنند و در نهایت همه آن تراکنش‌ ها را به هویت ‌هایی که در آن بلاکچین تراکنش ثبت کرده اند با استفاده از یک ساز و کار مشخص نسبت داده می شود. این شرکت های تحلیلی با رفتار خود باعث از بین رفتن هدف اصلی بلاکچین که ایجاد یک سیستم شفاف و در عین حال ناشناس بود شده اند.
اما علاقه مندان به این تکنولوژی نیز دست به کار شده و با ایجاد لایه های امنیتی باعث حفظ حریم خصوصی برای کاربران شده اند. پروژه هایی مانند مونرو، دش، زیکش از جمله پروژه هایی هستند که در این فضا فعالیت می کنند. اما امروز در این مقاله به شما پروژه پایرت چین Pirate Chain که یک پروژه پیشگام در فضای حریم خصوصی است را معرفی می کنیم. با استفاده از این پروژه تمامی تراکنش ها به صورت کاملا محرمانه انجام می شود و هیچ سابقه تراکنشی برای بررسی نهاد و سازمانی وجود ندارد. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا مباحث فنی این پروژه جذاب را باهم بررسی کنیم.

ارز پایرت چین ARRR چیست؟

ارز پایرت چین ARRR چیست؟
ارز پایرت چین ARRR چیست؟

ارز ARRR، کوین بومی بلاکچین پایرت Pirate می باشد که برای انتقال دارایی به صورت محرمانه از آن استفاده می شود. این ارز یکی از محرمانه ترین ارزهای موجود در دسته بندی پروژه های حفظ حریم خصوصی است.


نیم نگاهی به کوین پایرت چین Pirate Chain

نام اختصاری ARRR
نوع ارز Coin
عرضه کل ۱۹۲,۰۸۸,۴۵۰
مقدار در گردش ۱۹۴,۷۵۷,۳۶۷
وب سایت رسمی pirate.black
بلاکچین اکسپلورر pirate.explorer.dexstats.info

pirate.kmdexplorer.io

explorer.pirate.black

پیج های ارتباطی رسمی medium.com

pirate.black

bitcointalk.org

twitter

reddit

وایت پیپر pirate.black
سورس کد github.com
آدرس قرارداد هوشمند ۰xcdaf240c90f989847c56ac9dee754f76f41c5833

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم پایرت چین Pirate Chain

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم پایرت چین Pirate Chain
تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم پایرت چین Pirate Chain

پلتفرم پایرت چین Pirate Chain یک شبکه روی اکوسیستم Komodo است که در سال ۲۰۱۸ تاسیس شده. خوب است بدانید پروژه Komodo از هارد فورک کردن پروژه حریم خصوصی زیکش به وجود آمده است و از طرفی خود پروژه زیکش نیز از فورک کردن بیت کوین به وجود آمده است. در نتیجه پلتفرم Pirate Chain میراث داره بیت کوین و زیکش می باشد. پلتفرم Komodo بر توانمند سازی کارآفرینان بلاکچین و همچنین کاربران ارزهای دیجیتال با آزادی و استفاده آسان از طریق فناوری بلاک چین تمرکز دارد.
در نتیجه پلتفرم پایرت چین Pirate Chain توسط افراد زیادی از جمله توسعه ‌دهنده اصلی پلتفرم Komodo، توسعه دهندگان بیت‌ کوین، توسعه‌ دهندگان ZCash و برخی دیگر از متخصصین در این زمینه تشکیل شده است. خوب است بدانید این افراد بدون هیچ انگیزه مالی و برای ساخت خصوصی ترین و امن ترین ارز دیجیتال جهان به Pirate Chain کمک کرده اند و معتقد هستند حریم خصوصی مالی یک حق انسانی است و نباید نقض شود. توسعه دهندگان و تیم این پلتفرم متشکل از توسعه دهندگان وب، توسعه دهندگان برنامه، کد نویسان، صاحبان کسب و کار هستند که در تلاش برای پذیرش این ارز در بین عموم مردم می باشند.


عملکرد پلتفرم پایرت چین Pirate Chain

عملکرد پلتفرم پایرت چین Pirate Chain
عملکرد پلتفرم پایرت چین Pirate Chain

همان طور که متوجه شدید این پروژه به دنبال ایجاد یک فضای مالی تواُم با حفظ حریم خصوصی است. و اگر شما تراکنش های این شبکه را پیگیری کنید تنها می توانید کارمز شبکه را مشاهده کنید و اطلاعاتی از قبیل آدرس فرستنده و آدرس گیرنده و مبلغ انتقالی نیز نشان داده نمی شود. اما این شبکه چگونه این اطلاعات را محرمانه نگه می دارد؟!
در بین تمامی پروژه های حریم خصوصی تنها ارز مونرو بود که تمامی تراکنش ها را به صورت محرمانه انجام می داد و مابقی شبکه ها به کاربران خود حق انتخاب برای انجام تراکنش ها به صورت محرمانه یا عادی می دادند. ارز پایرت چین ARRR نیز مانند مونرو تنها تراکنش ها را به صورت محرمانه انجام می دهد و این تراکنش ها را با استفاده از مفهوم Zero-Knowledge-Succinct Non که به اختصار zk-SNARKS می گویند انجام می دهد. در این مدل از اثبات ها، یک شخص اثبات می کند که یگ گزاره درست است بدون آن که اطلاعات شخصی خود را در اختیار شبکه قرار دهد. برای مثال یک خانه را تصور کنید که در ورودی آن یک کلید دارد، در این صورت هر کس که کلید را در اختیار داشته باشد مالک خانه تلقی می شود و هیچ سندی با اطلاعات هویتی برای این اثبات وجود ندارد. این روش یکی از قوی ترین و سریع ترین روش ها برای اثبات است. همان طور که گفته شد تمام اطلاعات مربوط به تراکنش از جمله آدرس فرستنده، مبلغ تراکنش، آدرس گیرنده، شناسه تراکنش هرگز به صورت عمومی فاش نمی شود. این اطلاعات فقط برای فرستنده و گیرنده در دسترس است که در صورت تمایل، با افشای شناسه تراکنش به عنوان مدرک تراکنش، می تواند این اطلاعات رو در صورت صلاح دید منتشر کنند. از این رو، Pirate Chain صنعت حفظ حریم خصوصی را دگرگون ساخته و قدرت حریم خصوصی را در اختیار کاربران قرار می دهد.
در نظر داشته باشید در این شبکه آدرس ها به صورت z نمایش داده می شود و ادرس تراکنش نیز به‌ صورت پیش‌ فرض z-transaction است و حتی این تراکنش ها قابل ردیابی نیستند. و از طرفی ادرس ip کاربران نیز قابل ردیابی نیست. یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد پایرت چین Pirate Chain مجموعه ناشناس این شبکه است. هر چه تعداد تراکنش ها بیشتر باشد تعداد مولفه های ناشناس بیشتری ایجاد شده و ناشناس ماندن کاربران در این مجموعه بیشتر می شود.
در نظر داشته باشید تمامی کوین های AMRRR موجود در در این شبکه هیچ تفاوتی با یکدیگر نمی کند. برای درک بهتر این موضوع مثالی را باهم بررسی می کنیم. شاید شما فکر کنید تمامی بیت کوین های در گردش مانند هم هستند و تفاوتی ندارد. اما این گونه نیست زیرا هر بیت کوین به صورت شفاف مشخص است که کی استخراج شده و در کدام صرافی فروخته شده و یا در چه تاریخی و توسط چه کسی خریداری شده است. از این رو اگر به طور مثال صرافی بایننس هک شود و بیت کوین های آن به سرقت برود، پلیس آدرسی که این بیت کوین های سرقتی به آن واریز شده را بررسی و زیر نظر می گیرند و وقتی این بیت کوین ها وارد صرافی برای فروش بشود حساب آن شخص مسدود و اطلاعات هویتی آن شخص مشخص می شود. اما ارز AMRRR به دلیل وجود لایه های امنیتی که برای آن ایجاد کرده اند به هیچ عنوان قابل ردیابی نیستند و از دیدگاه ناظر، کوین ها هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند.
خوب است بدانید این شبکه یک درگاه پرداخت به نام Pirate Pay نیز دارد که تمامی افرادی که به دنبال آزادی مالی هستند در آن فعالیت می کنند. این درگاه کاملا غیر متمرکز است که فرآیند پرداخت آنلاین را ساده می کند و در عین حال هزینه تراکنش را نیز کاهش می دهد. سایت ARRRmada.com یک فهرست از کسب و کار هایی که به این درگاه پیوسته اند را ارائه می دهد. کالاها و خدمات ارائه شده در ARRRmada بسیار متنوع است، از جمله پوشاک، آثار هنری، آموزش، خدمات پزشکی و حقوقی، حتی می توانید کارت هدیه را با ARRR خریداری کنید.


ویژگی پلتفرم پایرت چین Pirate Chain

ویژگی پلتفرم پایرت چین Pirate Chain
ویژگی پلتفرم پایرت چین Pirate Chain

در این بخش ویژگی های منحصر به فرد این پروژه اشاره می کنیم:
۱. ایمنی بودن این شبکه از حملات ۵۱ درصدی با استفاده از گواه اثبات کار با تاخیر.
۲. ثبت تراکنش های خصوصی و محرمانه.
۳. پشتیبانی از انواع کیف پول ها و پرداخت های آنلاین.
۴. پشتیبانی از شبکه TOR که امنیت بسیار بالایی دارد و در عین حال حریم خصوصی را نیز حفظ می کند.
۵. ارائه گزینه های مختلف برای ادغام با فروشگاه ها و کسب و کار های آنلاین.
۶. غیرمتمرکز بودن این پلتفرم یکی دیگر از خصوصیات این شبکه است.


امنیت پلتفرم پایرت چین Pirate Chain

امنیت پلتفرم پایرت چین Pirate Chain
امنیت پلتفرم پایرت چین Pirate Chain

به جرات این پروژه را می توان یکی از ایمن ترین پروژه های فعال در این زمینه دانست که از الگوریتم گواه اثبات کار Proof-of-Work برای امنیت بلاک چین استفاده می کند. پایرت Pirate از الگوریتم تأخیر اثبات کار ارائه شده توسط کومودو به عنوان یک امنیت بیشتر در برابر حملات ۵۱ درصدی استفاده می کند. با استفاده از این روش هکرا همزمان باید قدرت شبکه Pirate و لایت کوین و کومودو را تحت کنترل بگیرد تا این شبکه هک شود که صرف اقتصادی برای هکرها ندارد.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال پایرت چین ARRR

در قسمت های قبی مقاله به طور کامل رمز ارز ARRR و پلتفرم پایرت چین Pirate Chain را به شما معرفی نمودیم. همانطور که گفته شد ARRR کوین بومی بلاکچین پایرت Pirate می باشد و برای انتقال دارایی به صورت محرمانه مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که پلتفرم پایرت چین یک پروژه پیشگام در فضای حریم خصوصی می باشد و این پروژه به دنبال ایجاد یک فضای مالی همراه با حفظ حریم خصوصی است. در ادامه به بررسی روند قیمت این ارز دیجیتال در تاریخ های گوناگون خواهیم پرداخت.

رمز ارز پایرت چین ARRR در اواسط سال ۲۰۱۹ با قیمت ۰.۱۹۹۶ دلار در بازار به فروش می رفت. این ارز دیجیتال تا ابتدای سال ۲۰۲۰ تقریبا یک روند ثابتی را طی نموده و در تاریخ ۱ ژانویه به محدوده ۰.۰۲۷۱۲ دلار رسید. پس از گذشت چند ماه یعنی در تاریخ ۲۷ آگوست قیمت رمز ارز ARRR برابر با ۰.۰۹۵۵۷ دلار بود. در ابتدای سال ۲۰۲۱ قیمت ارز دیجیتال پایرت چین افزایش یافته و سطح قیمت ۰.۱۷۳۲ دلار را رد کرد. لازم به ذکر است که این رمز ارز در ۲۳ آپریل همان سال یعنی سال ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یا ATH رسید که قیمت آن برابر با ۱۶.۹۰ دلار بود. در اواسط سال ۲۰۲۱ قیمت ARRR کاهش یافته و و برابر با ۴.۸۰۷ دلار بود. پس از گذشت شش ماه و در اوایل سال ۲۰۲۲ قیمت رمز ارز پایرت چین سطح قیمت ۱.۰۶۷۳ دلار را رد کرد. اکنون در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۲۲ قیمت این ارز دیجیتال برابر با ۰.۳۴۰۵۳۹ دلار می باشد. در ادامه شما می توانید روند قیمت رمز ارز پایرت چین را بر روی نمودار مشاهده نمایید:

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال پایرت چین ARRR
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال پایرت چین ARRR

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال پایرت چین ARRR

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال پایرت چین ARRR
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال پایرت چین ARRR

کیف پول های دیجیتالی که در بازار ارزهای دیجیتال مشاهده می کنید، همگی به منظور ذخیره سازی رمز ارزها مورد استفاده قرار می گیرند. شرط لازم برای ذخیره سازی این است که کیف پول مورد نظر از ارز شما پشتیبانی کند. در صورتی که کیف پول از ارز دیجیتالی که قصد سرمایه گذاری آن را دارید، پشتیبانی به عمل بیاورد می توانید رمز ارز خود را در آن ذخیره نمایید. کیف پول های لجر و ترزور از مشهورترین کیف پول های سخت افزاری می باشند که با توجه به جستجوهای انجام شده توسط تیم زوم ارز، مشخص شد که هیچکدام از رمز ارز پایرت چین ARRR پشتیبانی نمی کنند. در ادامه به معرفی دو کیف پول نرم افزاری خواهیم پرداخت که می توانید برای ذخیره سازی ارز دیجیتال ARRR از آنها استفاده نمایید.

  • کیف پول سیف پل

کیف پول سیف پل در دو نوع سخت افزاری و نرم افزاری موجود می باشد که در اینجا منظور کیف پول نرم افزاری سیف پل است. این کیف پول از طریق دانلود از فروشگاه های اپ استور و یا گوگل پلی قابل استفاده است. کاربران می توانند این کیف پول را بر روی تلفن همراه خود نصب نموده و از امکانات متنوع آن استفاده نمایند.

  • کیف پول متامسک

کیف پول متامسک به عنوان یک کیف پول برای رمز ارزها شناخته می شود که هم در قالب یک اپلیکیشن موبایل و هم در قالب افزونه برای مرورگر وب در دسترس است.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال پایرت چین ARRR

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال پایرت چین ARRR
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال پایرت چین ARRR

صرافی های پشتیبانی کننده به منظور خرید و فروش ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه صرافی های خارجی و ایرانی بسیاری را مشاهده می کنید که به کاربران خدمات می دهند. برای استفاده از صرافی ها نیاز است تا در آنها به ثبت نام و احراز هویت بپردازید. در ادامه به معرفی دو صرافی خارجی خواهیم پرداخت که کاربران ایرانی قادر به استفاده از آنها می باشند:

  • صرافی کوینکس CoinEx

صرافی کوینکس یک صرافی متمرکز است که در سال ۲۰۱۷ تاسیس شده است. کاربران ایرانی می توانند از این صرافی برای انجام مبادلات خود استفاده کنند. لازم به ذکر است که بایستی از یک نرم افزار تغییر IP ثابت برای کار با صرافی کوینکس استفاده نمایید.

  • صرافی پنکیک سواپ PancakeSwap

این صرافی در گروه صرافی های غیرمتمرکز قرار دارد و برای کار با آن نیازی به ثبت نام و احراز هویت نمی باشد. شما می توانید کیف پول خود را به پلتفرم متصل نمایید و به انجام مبادلات بپردازید. همچنین در صورتی که با نحوه کار با این صرافی آشنا نیستید، می توانید به مقاله آموزش کار با صرافی پنکیک سواپ در سایت زوم ارز مراجعه نمایید.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال پایرت چین ARRR

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال پایرت چین ARRR
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال پایرت چین ARRR

همانطور که می دانید خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی ها انجام می شود. شما می توانید در صرافی که از رمز ارز شما پشتیبانی می کند، ثبت نام و احراز هویت نمایید و سپس به خرید و فروش بپردازید.

در صرافی کوینکس شما قادر خواهید بود رمز ارز پایرت چین را با جفت ارز USDT و BTC مبادله نمایید. علاوه بر این شما قادر خواهید بود از صرافی های ایرانی که از ارز دیجیتال پایرت چین پشتیبانی می کنند، استفاده نمایید. نکته قابل توجهی که باید در نظر بگیرید این است که کاربران ایرانی قبل از ورود به صرافی های خارجی باید مقدار مبلغ مورد نظر به ریال را به یکی از استیبل کوین ها همانند تتر در صرافی های ایرانی تبدیل نمایند. پس از انجام این کار قادر خواهند بود از صرافی های خارجی برای انجام مبادلات استفاده کنند.


آینده پروژه پایرت چین Pirate Chain

آینده پروژه پایرت چین Pirate Chain
آینده پروژه پایرت چین Pirate Chain

همزمان با قانون گذاری و برقراری مالیات در حوزه کریپتوها پروژه های حریم خصوصی بیشتر مورد توجه کاربران قرار خواهد گرفت. اما از طرفی دولت ها نیز متوجه این موضوع بوده اند و برای مقابله با این موضوع دست به کار می شوند. به نظر می رسد تا پایان سال ۲۰۲۲ آینده این مدل پروژه ها مشخص می شود. اما در مورد برنامه های این پروژه در سال ۲۰۲۲ یک نقشه راه منتشر شده که برای شما شرح می دهیم:
• ادغام با صرافی غیرمتمرکز Atomic
• لیست شدن در یک صرافی متمرکز
• ارتقاء شبکه این پروژه
• اضافه کردن کدهای امنیتی بیشتر
• ایجاد وب سایت آنلاین TOR
• تغییر برند وب سایت رسمی
• فروشگاه های بیشتری به ARRRmada اضافه شوند
• مشارکت بیشتر با سازمان های حریم خصوصی
• منتشر شدن کیف پول های IOS در AppStore
• به روزرسانی کیف پول های اندروید
• به روزرسانی وایت پیپر پروژه
• شرکت کردن در رویدادهای مرتبط با کریپتو، حریم خصوصی، فناوری و…..


سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل رمز ارز ARRR و پلتفرم پایرت چین Pirate Chain را به طور کامل به شما عزیزان معرفی نمودیم. همانطور که گفته شد ARRR کوین بومی بلاکچین پایرت چین است که برای انتقال دارایی به صورت محرمانه مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید این ارز دیجیتال را از صرافی هایی همچون کوینکس و پنکیک سواپ خریداری نمایید و در کیف پول های نرم افزاری متامسک یا سیف پل ذخیره کنید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز پایرت چین ARRR” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
11 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علیار
1 سال قبل

لطفا تحلیل رمز ارز arrr را انجام دهید.

فرشاد
1 سال قبل

کدام صرافی غیر متمرکز برای ارز دیجیتال arrr بهتر است؟

مجتبی
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال arrr معتبر است؟

خراسانی
1 سال قبل

آیا صرافی های ایرانی از ارز دیحیتال arrr پشتیبانی می کنند؟

نیکا
1 سال قبل

تشکر از محتوای خوبی شما.

قاسم
1 سال قبل

کدام صرافی از ارز دیجیتال arrr پشتیبانی می کند؟

شبنم
1 سال قبل

کدام کیف پول برای ارز arrr معتبرتر است؟

ثمین
1 سال قبل

آینده قیمت ارز دیجیتال arrr چند است؟

فرهاد
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال arrr را بخرم؟

مهسا
1 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  مهسا
1 سال قبل

ممنون از همراهی شما

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده