آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز XSGD چیست؟ | آینده ارز XSGD

ارز XSGD چیست؟

ارز XSGD چیست؟ احتمالا تاکنون با استیبل کوین ها آشنا شده اید و از این نوع ارز ها استفاده کرده اید. خوب است بدانید به طور کلی استیبل کوین ها به چندین دسته مختلف تقسیم می شوند.

 • استیبل کوین هایی که پشتوانه آن ها یک کالا و یا ارز فیات و یا حتی طلا به صورت فیزیکی است.
 • استیبل کوین هایی که پشتوانه آن ها ارز دیجیتال می باشد. مانند ارز Dai که پشتوانه آن اتریوم می باشد.
 • استیبل کوین های الگوریتمی دسته دیگری از این استیبل کوین ها هستند که بر اساس قرارداد هوشمند و الگوریتم ها اداره می شوند.

اما دنیای استیبل کوین ها هنوز با مشکلاتی نظیر عدم تمرکز زدایی و همچنین خطر ورشکستگی بنیاد ایجاد کننده استیبل کوین و حتی عدم شفافیت رو به رو است. این مشکلات وقتی نگران کننده تر شد که استیبل کوین پروژه ترا باعث ورشکستگی این پلتفرم شد. بعد از این اتفاق کاربران دیدگاه خوبی نسبت به استیبل کوین ها و به خصوص استیبل کوین های الگوریتمی ندارند. از طرفی دیگر بعد از این اتفاق تقریبا اکثر استیبل کوین ها با فشار فروش شدیدی مواجه شدند که باعث نوسان زیاد و بهم ریختن قیمت ثابت آن ها شد.

امروز در این مقاله قصد داریم پلتفرم StraitX که استیبل کوین هایی با پشتوانه ارز فیات کشورهای مختلف تولید می کند را به همراه شما بررسی کنیم و مباحث فنی آن را نیز شفاف سازیم.

معرفی ارزهای پلتفرم StraitX

معرفی ارزهای پلتفرم StraitX
معرفی ارزهای پلتفرم StraitX

همان طور که گفته شد پلتفرم StraitsX قصد دارد یک نسخه دیجیتالی از ارز فیات کشور های مختلف با پشتوانه همان ارز فیات تولید کند. این پلتفرم تا کنون دو استیبل کوین ارائه کرده که یکی XSGD استیبل کوینی با پشتوانه دلار سنگاپور می باشد و IDR که پشتوانه آن روپیه اندونزی است. تیم این پروژه اعلام کرده که در آینده استیبل کوین های بیشتری را پوشش خواهد داد. اما در ادامه موارد استفاده از این استیبل کوین ها را عنوان می کنیم:

 • ایجاد جفت ارزها:

تقریبا به یک پایه ثابت، برای ایجاد جفت ارزها در تمامی پلتفرم های معاملاتی نیاز است. با توجه به محدودیت های استیبل کوین ها برای سرویس دهی به کشورهای آسیایی این پروژه تخمین میزند که این استیبل کوین ها در کشورهای آسیایی فراگیر شوند.

 • پرداخت ها، به ویژه پرداخت های خرد:

امروزه در کشورهای مختلف استفاده از موبایل های هوشمند یک امری عادی تلقی می شود. کاربران می توانند با استفاده از این دستگاه ها پرداخت های الکترونیکی را به راحتی انجام دهند. این پرداخت ها شامل خرید بلیط و یا خریدهای فروشگاهی و یا خرید سرویس ها و انواع پرداخت های دیگر می شود. به این ترتیب یکی از مشکل های پرداخت های سنتی که عدم وجود پول خرد بین شهروندان بود نیز با استفاده از این روش پرداخت حل می شود.

 • حواله ها:

با استفاده از استیبل کوین ها، پرداخت های فرا مرزی با هزینه خیلی کمتر و سرعت بالاتری انجام می شود. همچنین در روش های سنتی نیاز به قفل کردن دارایی به عنوان وثیقه و همچنین ارائه اطلاعات هویتی نیز بود.

 • وام دهی:

از این ارزها می توان برای قرض دادن و یا وام گرفتن در پلتفرم های وام دهی نیز استفاده کرد.


نیم نگاهی به توکن XSGD

نام اختصاری XSGD
نوع ارز Token
عرضه کل ۸۳,۶۱۷,۳۲۰ 
مقدار در گردش  ۷۶,۱۵۳,۴۲۰
وب سایت رسمی straitsx.com
بلاکچین اکسپلورر etherscan.io

viewblock.io

پیج های ارتباطی رسمی straitsx.com

twitter

سورس کد github.com
آدرس قرارداد هوشمند ۰x70e8de73ce538da2beed35d14187f6959a8eca96

تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم StraitsX

تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم StraitsX
تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم StraitsX

پلتفرم StraitsX یک زیرساخت پرداخت، برای انتقال دارایی های دیجیتال در جنوب آسیای شرقی است که توسط بنیاد Xfers که مستقر در سنگاپور می باشد توسعه یافته است. خوب است بدانید بنیاد Xfers در سال ۲۰۱۵ تاسیس شده، که در سال ۲۰۲۰ موفق شده ۸۰۰ میلیون دلار را برای ۱۰ میلیون کاربر خود در سنگاپور و اندونزی پردازش کند. این بنیاد دارای مجوز برای پرداخت عمده پول الکترونیکی تحت قانون خدمات پرداخت است.همچنین این بنیاد در اندونزی، کسب‌ و کارهای آنلاین را به طور وسیعی به روش‌های پرداخت متصل می‌کند که شامل حواله‌های بانکی، کیف پول الکترونیکی و کانال ‌های آفلاین مانند شبکه‌ های بانکی عامل و فروشگاه‌ ها می‌ شود. در ادامه به معرفی بنیان گذار پلتفرم StraitsX می پردازیم.

مدیر این پروژه آقای Aymeric Salley است که چندین مدرک در ارتباط با تخصص MBA دارد. ایشان در همین زمینه از سال ۲۰۱۰ در چندین شرکت سنگاپوری فعالیت داشته است. و در نهایت در سال ۲۰۲۰ به این پروژه برای ایجاد یک زیرساخت برای سیستم مالی ملحق شده است.

از دیگر مدیران این پروژه می توان به Yap Jun Hao اشاره کرد. ایشان تحصیل کرده در رشته نرم افزار و علوم کامپیوتر است و سابقه فعالیت در چندین شرکت در سیلیکون ولیی به عنوان متخصص نرم افزار دارد. ایشان از سال ۲۰۱۸ به عنوان مدیر فنی به این پروژه ملحق شده است.


عملکرد پلتفرم StraitsX

عملکرد پلتفرم StraitsX
عملکرد پلتفرم StraitsX

همان طور که متوجه شدید این پلتفرم استیبل کوین هایی را با پشتوانه ارز فیات کشورها صادر می کند. اما همان طور که می دانید بزرگترین مشکل استیبل کوین های این چنینی عدم شفافیت در آن ها است که تیم این پروژه اعلام کرده با انجام نظارت لازم در تلاش است تا اعتماد کاربران به استیبل کوین ‌های صادر شده توسط این پلتفرم را بدست آورد. به این منظور این پلتفرم از سه المان خاص برای رسیدن به این هدف استفاده می کند که این المان ها را برای شما شرح می دهیم:

 1. محیط نظارتی: بنیاد Xfers یکی از سیزده موسسه پرداخت بزرگ در سنگاپور است که مجوز خدمات صدور پول الکترونیکی و صدور XSGD را دارد. و در اندونزی نیز استیبل کوین XIDR توسط گروه مالی Fazz صادر می شود. گروه مالی Fazz با انجام تراکنش‌های مالی به نمایندگی از مشتریان در تلاش است پذیرش پرداخت های مالی دیجیتال را ترویج دهد. این گروه مجوز صدور پول الکترونیکی و انتقال وجه را از بانک مرکزی اندونزی دریافت کرده است.
 2. حسابرسی توسط یک شخص ثالث و مستقل: از آنجا که استیبل کوین های تولید شده در این پلتفرم برابر با معادل ارز فیات همان کشور است، یک شرکت مستقل به عنوان بازرس، فرآیند نظارت را بر حساب های بانکی که این ارزهای فیات را نگهداری می کنند را انجام می دهد. از طرفی یک نهاد مستقل نیز قرارداد هوشمند استیبل کوین های این پروژه را بررسی و تایید کرده است.
 3. مبارزه با پولشویی و نظارت بر معاملات: بنیاد StraitsX با استفاده از تکنولوژی بلاکچین یک بستر شفاف ایجاد کرده و اطلاعات را به منظور نظارت و مبارزه با پولشویی با پیشرفته ‌ترین ابزارها و دسته بندی داده‌ها در اختیار ناظران قرار می دهد.

تیم این پروژه اعلام کرده که با استفاده از تکنولوژی بلاکچین توانسته ویژگی های تمرکز زدایی، تغییرناپذیری در اطلاعات تراکنش، مقیاس ‌پذیری، شفافیت را ایجاد کند. همچنین به طور واضح بیان شده در صورت صلاح دید تیم پروژه، قراردادهای هوشمند تولید این استیبل کوین ها می تواند توسط تیم این پروژه منقضی شود، که در بخش بعدی این موضوع را نقد خواهیم کرد.


ویژگی های پلتفرم StraitsX

ویژگی های پلتفرم StraitsX
ویژگی های پلتفرم StraitsX

در این بخش به طور کامل به ویژگی های مثبت و منفی این پلتفرم می پردازیم.

مزایا:

 • مولتی چین بودن: این پلتفرم از دو بلاکچین زیلیکا و اتریوم برای مقیاس پذیری و سرعت بالا در تایید تراکنش ها استفاده کرده است.
 • پشتیبانی شبانه روزی: فعالیت و سرویس دهی این پلتفرم به صورت هفت روز هفته و ۲۴ ساعته می باشد.
 • پرداخت ها: با استفاده از استیبل کوین های این شبکه می توان خدمات و محصولات را به راحتی خرید، همچنین با استفاده از این ارزها می توان انتقال های فرا مرزی را با هزینه و زمان کمتر انجام داد.
 • کسب درآمد: با استفاده از استیبل کوین این شبکه می توان در پلتفرم های وام دهی دارایی خود را در اختیار سایر کاربران قرار دهید و یا در صرافی ها یک جفت ارز معاملاتی ایجاد کنید و در ازای آن سود مشخصی کسب کنید.

معایب:

 • عدم شفافیت: این پروژه مدعی شده که حساب های بانکی حاوی ارزهای فیات توسط یک شرکت مستقل بازرسی می شود. حال این سوال وجود دارد چه شرکتی و چگونه این کار را انجام می دهد؟ نه تنها نام این شرکت عنوان نشده بلکه هیچ سندی درباره این نظارت ها منتشر نشده است.
 • منقضی شدن قراردادها: تیم پروژهStraitsX عنوان کرده که در صورت صلاح دید یک قرارداد هوشمند را می توانند غیرفعال کند که مشابه این مشکل در تتر نیز وجود دارد.
 • همکاری با نهادهای مستقل: این شرکت با نهادهای متمرکز برای مبارزه با پول شویی و همچنین نظارت همکاری می کند. این امر نشان می دهد این پلتفرم در صورت نیاز اطلاعات کاربران را در اخیتار نهادهای مرکزی قرار می دهد که این کار با اصل تمرکز زدایی بلاکچین ها در تناقض است.
 • عدم وجود اسناد مالی: این پلتفرم هیچ اسنادی از حساب های بانکی که برای ذخیره پول های فیات استفاده می کند منتشر نکرده است.
 • رقیب های بزرگ: این پروژه رقیب های بسیار بزرگی مانند تتر و دای دارد که تقریبا هیچ ویژگی و برتری برای رقابت با این پروژه ها ارائه نداده است.

امنیت پروژه StraitsX

امنیت پروژه StraitsX
امنیت پروژه StraitsX

تیم این پلتفرم مدعی شده که قرارداد هوشند استیبل کوین های این پروژه توسط یک نهاد بررسی و تایید شده است. اما هیچ مدرکی از این گزارش منتشر نشده است و مشخص نیست این ادعا صحت داشته باشد یا خیر. اما از نظر زیرساخت این پروژه، از دو بلاکچین اتریوم و زیلیکا استفاده کرده که این پلتفرم را ایمن و مقیاس پذیر ساخته است.


کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال XSGD

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال XSGD
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال XSGD

کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری که در این قسمت از مقاله به شما معرفی می‌نماییم همگی کیف پول‌هایی هستند که برای ذخیره سازی رمز ارز XSGD مورد استفاده قرار می‌گیرند. کیف پول های سخت افزاری به دلیل اینکه ارزهای دیجیتال را به صورت آفلاین ذخیره می‌نمایند، از امنیت بیشتری برخوردارند. اما به دلیل هزینه بالایی که دارند، کمتر مورد استفاده افراد قرار می‌گیرند. کیف پول های نرم افزاری نسبت به کیف پول های سخت افزاری بیشتر مورد توجه کاربران می‌باشند و برای استفاده از آنها نیازی به پرداخت هزینه نیست. در ادامه با کیف پول های پشتیبانی کننده رمز ارز XSGD آشنا خواهید شد:

 • کیف پول های سخت افزاری

 1. کیف پول ترزور

ترزور یکی از کیف پول های سخت افزاری مشهور در بازار ارزهای دیجیتال می باشد که در دو مدل Trezor one و Trezor T موجود است. از این کیف پول سخت افزاری کاربران می توانند برای ذخیره سازی رمز ارز XSGD استفاده نمایند.

 • کیف پول های نرم افزاری

 1. کیف پول تراست

تراست ولت از جمله کیف پول های نرم افزاری می باشد که از رمز ارزهای بسیاری پشتیبانی می کند و فرآیند نصب و راه اندازی آن ساده می باشد. این کیف پول در مدتی کوتاه توانست نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب نماید.

 1. کیف پول اتمیک

کیف پول اتمیک نیز همانند تراست ولت یک کیف پول نرم افزاری است که در نسخه های دسکتاپ ویندوز، مک و لینوکس قابل نصب است. همچنین می توان این کیف پول را در دو نسخه اندروید و ios برای تلفن های همراه نصب نمود.

 1. کیف پول سیف پل

کیف پول سیف پل یکی از کیف پول های نرم افزاری موجود در بازار است که از طیف وسیعی از رمز ارزها پشتیبانی می کند و سرویس های مختلفی را به کاربران ارائه می دهد.

 1. کیف پول متامسک

کیف پول متامسک را می توان به عنوان یک افزونه بر روی سیستم ها نصب نمود. همچنین اپلیکیشن این کیف پول برای سیستم عامل های اندروید و ios در دسترس می باشد.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال XSGD

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال XSGD
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال XSGD

در قسمت های قبلی مقاله بیان نمودیم که XSGD در دسته استیبل کوین ها قرار دارد و یک استیبل کوین با پشتوانه دلار سنگاپور می باشد. برای خرید و فروش این ارز دیجیتال باید از صرافی ها استفاده نمایید. برای آشنایی با صرافی های پشتیبانی کننده این رمز ارز می توانید از سایت کوین مارکت کپ کمک بگیرید.

یکی از صرافی های خارجی پشتیبانی کننده این ارز دیجیتال صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ Uniswap می باشد. صرافی غیرمتمرکز صرافی می باشد که همه ی کارها در آن به طور خودکار و بدون نیاز به واسطه انجام می پذیرد. برای استفاده از صرافی یونی سواپ تنها می توانید یکی از کیف پول های پشتیبانی شده توسط پلتفرم را به آن وصل نمایید و به انجام مبادلات خود بپردازید. در واقع برای استفاده از این قبیل صرافی ها نیازی به ثبت نام و احراز هویت نمی باشد.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال XSGD

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال XSGD
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال XSGD

خرید و فروش رمز ارز XSGD نیز همانند خرید و فروش ارزهای دیگر در صرافی ها انجام می شود. شما می توانید در صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ رمز ارز XSGD را با جفت ارزهای USDC، WETH و TKX مبادله نمایید. همچنین در صورتی که این ارز دیجیتال توسط یکی از صرافی های ایرانی پشتیبانی شود، می توانید از آن برای خرید و فروش استفاده کنید. برای آشنایی با صرافی های ایرانی می توانید به صفحه مقایسه قیمت صرافی‌ها در سایت زوم ارز مراجعه نمایید.

علاوه بر مواردی که گفته شد، شما قادر خواهید بود از امکانات ارائه شده کیف پول ها برای خرید و فروش استفاده نمایید. برای مثال سرویس سواپ و یا صرافی داخلی کیف پول ها به شما امکان انجام مبادلات را می دهد.


آینده پروژه StraitsX

آینده پروژه StraitsX
آینده پروژه StraitsX

تنها موردی که تیم این پروژه اعلام کرده است، ارائه استیبل کوین های جدید در آینده است. اما مشکلی که تقریبا تمامی پروژه های این چنینی با آن مواجه هستند، عدم شفافیت و همچنین قانون گذاری استیبل کوین ها توسط دولت ها است. تقریبا تمامی بانک های مرکزی دولت ها در تلاش برای ارائه استیبل کوین خود هستند و برای تشویق مردم به استفاده از این ارزها گزینه های بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهند و از طرفی شروع به مسدود کردن پروژه هایی که در این زمینه هستند می کند.

آیا شما به عنوان یک کاربر از شرکت تتر دلار می خرید و یا از بانک مرکزی آمریکا؟! در صورتی که هر دو این نهاد ها متمرکز هستند و هر دو آن ها مدعی هستند پشتوانه ارز دیجیتال آن ها دلار آمریکایی است که در بانک ها نگهداری می شود. همین مثال نشان می دهد که استیبل کوین ها در آینده ای نزدیک تحت فشار قرار خواهند گرفت.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال XSGD

ایفنوگرافیک ارز دیجیتال xsgd
ایفنوگرافیک ارز دیجیتال xsgd

سخن پایانی

با خواندن این مقاله با ارز دیجیتال XSGD و پلتفرم StraitsX به طور کامل آشنا شدید. همانطور که گفته شد XSGD یک استیبل کوین می باشد که پشتوانه آن دلار سنگاپور است. این ارز دیجیتال را می توانید از صرافی یونی سواپ خریداری نمایید و در کیف پول هایی همچون تراست، اتمیک، سیف پل، متامسک و ترزور نگهداری کنید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز XSGD” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
11 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهدی
1 سال قبل

لطفا تحلیل رمز ارز xsgd را انجام دهید.

فرحناز
1 سال قبل

کدام صرافی غیر متمرکز برای ارز دیجیتال xsgd بهتر است؟

مهرشاد
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال xsgd معتبر است؟

حمیدرضا
1 سال قبل

آیا صرافی های ایرانی از ارز دیحیتال xsgd پشتیبانی می کنند؟

بهزاد
1 سال قبل

تشکر از محتوای خوبی شما.

شبنم
1 سال قبل

کدام صرافی از ارز دیجیتال xsgd پشتیبانی می کند؟

پری
1 سال قبل

کدام کیف پول برای ارز xsgd معتبرتر است؟

مهنیا
1 سال قبل

آینده قیمت ارز دیجیتال xsgd چند است؟

خراسانیان
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال xsgd را بخرم؟

سینا
1 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  سینا
1 سال قبل

ممنون از همراهی شما

آخرین مقالات منتشر شده