آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز ام وی ال MVL چیست؟ | آینده ارز ام وی ال

ارز ام وی ال MVL چیست؟

ارز ام وی ال MVL چیست؟ بلاکچین ها با توجه به شفافیت خود توانسته اند در بسیاری از زمینه ها مورد استفاده قرار بگیرند. از موارد مالی تا ثبت احوال و بایگانی ها، همچنین یکی از بخش هایی که بلاکچین در آن تاثیر گذار بوده است، صنعت حمل و نقل و راهداری می باشد. تصور کنید یک تاکسی اینترنتی مانند اسنپ روی بلاکچین بنا شده باشد. در این صورت شرکت مرکزی اسنپ و شعبه هایی با کارمندانی وجود نخواهد داشت. این به معنی صرفه جویی در هزینه ها است و در نتیجه کمسیونی از کاربران و رانندگان دریافت نمی شود. به بیان ساده مبلغ پرداختی مسافران دقیقا به رانندگان می رسد و در این شرایط هزینه ها برای هر دو طرف بسیار مناسب تر خواهد بود. از طرفی تمامی تراکنش ها و اطلاعات کاربران به صورت شفاف قابل دسترسی می باشد.

همان طور که متوجه شدید امروز در این مقاله یکی از پروژه های فعال در زمینه حمل و نقل و سرویس های مرتبط با آن را بررسی خواهیم کرد. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا از ابعاد فنی پروژه ام وی ال MVL و همچنین آینده پیش روی آن مطلع شویم.

ارز ام وی ال MVL چیست؟

ارز ام وی ال MVL چیست؟
ارز ام وی ال MVL چیست؟

ارز ام وی ال MVL توکن بومی این پلتفرم است که بخش های مختلف اکوسیستم این پروژه را به یکدیگر متصل می کند. از این ارز دیجیتال می توان برای پرداخت کرایه تاکسی ها و یا خرید وسیله نقلیه و حتی پرداخت کرایه بار استفاده کرد. به بیان ساده تمامی فعالیت ها از خرید کالا و پرداخت ها گرفته تا انتقال دارایی ها بین کاربران با استفاده از این ارز امکان پذیر است. در نظر داشته باشید این ارز در حال حاظر روی شبکه های اتریوم و اسمارت چین قابل دسترسی می باشد.


نیم نگاهی به توکن ام وی ال MVL

نام اختصاری MVL
نوع ارز  Token
عرضه کل ۲۷,۸۰۲,۹۵۸,۸۶۳
مقدار در گردش ۲۲,۷۰۲,۹۵۸,۸۶۳
وب سایت رسمی mvlchain.io
بلاکچین اکسپلورر etherscan.io

ethplorer.io

bscscan.com

وایت پیپر docs.mvlchain.io
پیج های ارتباطی رسمی medium.com

twitter

reddit

سورس کد github.com
آدرس قرارداد هوشمند ۰xa849eaae994fb86afa73382e9bd88c2b6b18dc71

تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم ام وی ال MVL

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم ام وی ال MVL
تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم ام وی ال MVL

این شرکت در سال ۲۰۱۲ توسط آقای Kay Kyeongsik Woo و Jaehwa Han تاسیس و در سال ۲۰۱۸ نیز با بلاکچین ادغام شده است. دفتر مرکزی این شرکت در سنگاپور می باشد و تخمین زده می شود که بین ۵۰ تا ۱۰۰ کارمند در آن فعال باشد. در ادامه سوابق کاری دو بنیان گذار این پروژه را بررسی می کنیم:

آقای Kay Kyeongsik Woo که به عنوان مدیرعامل این پروژه فعال است، دانش آموخته مهندسی برق از دانشگاهی در سئول می باشد. او سابقه تاسیس و اداره شرکت easi6 را که یک شرکت تاکسی رانی اینترنتی می باشد نیز در کارنامه خود دارد.

همچنین آقای Jaehwa Han که به عنوان مدیر ارشد فناوری این پروژه مشغول به کار است، سابقه فعالیت در بخش توسعه و تحقیق بلاکچین در چند شرکت را دارد، همچنین Jaehwa نیز در تاسیس شرکت easi6 همکاری کرده است.


عملکرد پلتفرم ام وی ال MVL

عملکرد پلتفرم ام وی ال MVL
عملکرد پلتفرم ام وی ال MVL

همان طور که گفته شد این پلتفرم قصد دارد با استفاده از تکنولوژی بلاکچین انقلابی در صنعت حمل و نقل جاده ای ایجاد کند. در نظر داشته باشید که اگر اطلاعات یک وسیله نقلیه در تمامی طول عمر خود به دقت ثبت شود مزایای بسیاری خواهد داشت. این اطلاعات شامل تراکنش ها، مسیرهای پیموده شده، تصادفات و همچنین تعمیر و نگهداری خودرو می شود. این اطلاعات که به صورت شفاف و بدون دستکاری در بلاکچین این پلتفرم ثبت می شود، در مواردی مانند بیمه و شرکت های خدماتی خودرویی و همچنین راهداری ها و سایر بخش ها می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

همچنین کاربرانی که این اطلاعات را در اختیار این شبکه می گذارند ارز MVP دریافت می کنند و می توانند با استفاده از این ارز برای تبلیغ کسب و کارشان اقدام کنند و یا آن را به MVL تبدیل کنند. سپس با استفاده از ارز ام وی ال MVL می توان با سایر کاربران در ازای کالاها و خدماتی مانند سوخت، تعمیرات یا اجاره ماشین معامله کرد.

خوب است بدانید در حال حاظر اکوسیستم این پلتفرم به دو بخش TADA و ONiON تقسیم می شود. در ادامه هر کدام از این بخش ها و سرویس های ارائه دهنده آن را با یکدیگر بررسی می کنیم:

 • TADA:

TADA یک سرویس تاکسی رانی می باشد که با حذف شرکت های واسطه و دلال ها به دنبال ایجاد یک بستر مقرون به صرفه می باشد. این سرویس ابتدا در سال ۲۰۱۸ در سنگاپور راه اندازی شد و توانست تا سال ۲۰۲۲، ۲ میلیون کاربر و بیش از ۲۰۰۰۰۰ راننده جذب کند. در حال حاظر این سرویس در مناطق جنوب شرقی آسیا مانند ویتنام و کامبوج نیز در دسترس است. در ادامه برخی ویژگی های این سرویس را نام می بریم:

 • ثبت تمامی اطلاعات هویتی رانندگان، کاربران و تمامی تراکنش ها به صورت شفاف.
 • کمسیون صفر که باعث استقبال بی نظیر کاربران و رانندگان شده است.
 • اگر راننده ای ایمن رانندگی کند و یا برخورد دوستانه با مشتریان داشته باشد ارز ام وی ال MVL پاداش می گیرد.
 • پرداخت کرایه از روش های مختلفی مانند کارت اعتباری، ارز MVL، پرداخت های موبایلی و….. .
 • اگر کاربری نظر و پیشنهاد مفیدی ارائه دهد، پاداش دریافت می کند و می تواند از آن برای پرداخت ها استفاده کند.
 • اتصال و پردازش سریع درخواست ها.
 • رابط کاربری جذاب.

علاوه بر تاکسی ها، این بخش سرویس های دیگری نیز ارائه می دهد که به اختصار آن ها را توضیح می دهیم:

Delivery: کاربران می توانند با استفاده از این بخش بسته ها و محصولات خود را به مشتریان تحویل دهند. این سرویس در سنگاپور و کامبوج فعال می باشد.

خرید فروشگاه محلی: محصولات تازه در بازارهای سنتی به دلیل عدم وجود یک سیستم لجستیکی مناسب به طور مستقیم به مشتریان تحویل داده نمی شوند. از این رو این پلتفرم ۵۰ فروشگاه در ۴ بازار محلی در سنگاپور را پوشش خواهد داد تا محصولات خریداری شده به مشتریان تحویل داده شود.

Truck: این بخش یک پلتفرم حمل و نقل در ویتنام است که مستقیماً مشتریان را به صاحبان وسایل نقلیه سنگین متصل می کند.

TaaS: سرویسی است که نرم افزار را برای شرکت های مختلفی که قصد استفاده از پلتفرم های TADA را دارند، تامین می کند.

 • ONiON:

ONiON یک برند زیرساخت شارژ باتری برای خودروهای الکتریکی است که در سال ۲۰۲۱ راه اندازی شد. در حال حاظر این شرکت در کامبوج فعال می باشد و قصد دارند یک شبکه لجستیکی سراسری ایجاد و با زیرساخت‌ های شارژ E-Station خدمات دهی کند. به طور کلی حمایت از وسیله نقلیه الکتریکی یکی از مهم ترین اهداف این پلتفرم است.

این پروژه به دنبال ساخت ماشین های الکتریکی می باشد که باتری آن ها شارژی یا تعویضی باشد که با استفاده از جایگاه های E-Station ایجاد شده بتوانند آن ها را پوشش داد.

در تصویر زیر اکوسیستم این پروژه مشخص می باشد:

عملکرد پلتفرم ام وی ال MVL
عملکرد پلتفرم ام وی ال MVL

خوب است بدانید این پلتفرم یک خزانه داری دارد که از آن برای اجرای روان اکوسیستم MVL استفاده می شود. تمامی وجوه این صندوق برای پاداش دهی به کاربران استفاده خواهد شد.

همچنین این پلتفرم با ایجاد یک Bridge بین شبکه های اسمارت چین و اتریوم برای کاربران خود این امکان را فراهم کرده تا ارز ام وی ال MVL را بین این دو شبکه جا به جا کنند.


ویژگی های پلتفرم ام وی ال MVL

ویژگی های پلتفرم ام وی ال MVL
ویژگی های پلتفرم ام وی ال MVL

در این بخش قصد داریم ویژگی های این پلتفرم را نام ببریم:

 • حذف واسطه و اتصال مستقیم سرویس دهندها و مشتریان.
 • حمایت از تولید محصولات الکتریکی و ایجاد ایستگاه های شارژ.
 • کمیسیون صفر برای مشتریان.
 • ثبت اطلاعات در صورت رضایت مالکین خودرو.
 • پرداخت پاداش به رانندگان ایمن و مشتریان.
 • ایجاد ارتباط بین فروشگاه ها و مشتریان.
 • همکاری با شرکت های دولتی و خصوصی.
 • اما یکی از مهم ترین مشکلات این پروژه مبحث امنیتی آن است که در بخش بعد آن را بررسی می کنیم.

امنیت پلتفرم ام وی ال MVL

امنیت پلتفرم ام وی ال MVL
امنیت پلتفرم ام وی ال MVL

مهم ترین ویژگی که این پلتفرم را از سایر رقبای سنتی آن متمایز می کند، استفاده از بلاکچین و شفافیت می باشد. اما بلاکچین ها هرچه غیرمتمرکز تر باشند، بیشتر مورد اعتماد کاربران می شوند. تمرکزگرایی همان نتیجه فروپاشی صرافی ftx را به همراه خواهد داشت.

در نظر داشته باشید ارز ام وی ال MVL روی دو شبکه اتریوم و اسمارت چین ایجاد شده است. قبل از هر چیزی بدانید قرارداد هوشمند این ارز روی شبکه اسمارت چین اصلا ممیزی نشده است و تنها قرارداد آن روی شبکه اتریوم توسط نهاد CertiK ممیزی شده و نتیجه گزارش آن به این شرح است:

قرارداد هوشمند MVL در بین ارزهای بررسی شده این نهاد رتبه ۵۱۴ را دارد که یک رتبه پایین محسوب می شود. بر اساس گزارش منتشر شده این نهاد، ۳ مورد امنیتی وجود دارد که باعث تمرکزگرایی در این پلتفرم می شود. این سه مورد نشان می دهد که خزانه این پلتفرم و تمامی ارزهای در گردش ممکن است توسط مالک قرارداد هوشمند فریز بشود و یا بدون اجازه جا به جا شود و یا حتی ارزهای جدیدی تولید بشود. به بیان ساده این تمرکز گرایی باعث می شود یا مالک سوء استفاده کند و یا اگر هک اتفاق بیوفتد یک فاجعه رخ بدهد.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال ام وی ال MVL

همانطور که در مقدمه این مقاله بیان نمودیم، پروژه ام وی ال MVL یکی از پروژه های فعال در صنعت حمل و نقل می باشد. رمز ارز MVL توکن بومی این پلتفرم است و از آن می توان به منظور پرداخت کرایه تاکسی ها، خرید وسیله نقلیه و یا پرداخت کرایه بار استفاده نمود. در واقع می توان بیان نمود که از این ارز دیجیتال برای خرید کالا و پرداخت ها استفاده می شود. همچنین لازم به ذکر است که پتفرم ام وی ال در نظر دارد تا تحولی را در صنعت حمل و نقل با استفاده از بلاکچین ایجاد نماید. از جمله ویژگی های این پلتفرم می توان به حذف واسطه و اتصال مستقیم به سرویس دهنده ها و مشتریان اشاره نمود. همچنین پرداخت پاداش به رانندگان ایمن و مشتریان از دیگر ویژگی های این پلتفرم به شمار می رود. در ادامه بیایید به بررسی روند قیمت رمز ارز ام وی ال MVL در تاریخ های گوناگون بپردازیم.

ارز دیجیتال ام وی ال MVL در تاریخ ۲۸ جولای ۲۰۱۸ با قیمت ۰.۰۰۵۴۴۴ دلار به بازار عرضه شد و تا اواخر سال، قیمت آن کاهش یافته و برابر با ۰.۰۰۰۳۴۸ دلار بود. این رمز ارز در ابتدای سال ۲۰۱۹ با قیمت ۰.۰۰۰۳۰۲۸ دلار معامله می شد و در اواسط سال یعنی در تاریخ ۷  ژوئن قیمت آن برابر با ۰.۰۰۰۶۴۲۵ دلار بوده و تا اواخر سال یک روند نزولی را طی نموده است. ارز دیجیتال ام وی ال MVL سال ۲۰۲۰ را با قیمت ۰.۰۰۰۳۱۲ دلار آغاز نموده و با قیمت ۰.۰۰۲۷۶ دلار به پایان رساند.

در ابتدای سال ۲۰۲۱ قیمت رمز ارز ام وی ال به مرز ۰.۰۰۲۹۳۳ دلار رسید و پس از آن با یک رشد چشمگیری همراه بوده، به طوریکه در تاریخ ۲ آپریل همان سال یعنی سال ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یا ATH که سطح قیمت ۰.۰۷۰۵۴ دلار بود، رسید. در اواسط سال ۲۰۲۱ قیمت این رمز ارز برابر با ۰.۰۱۳۵۲ دلار بوده و تا اواخر سال با نوساناتی همراه بوده که در تاریخ ۲۰ دسامبر به مرز ۰.۱۲۵۴ دلار رسید. قیمت ارز دیجیتال ام وی ال رفته رفته کاهش یافته، به طوریکه در ابتدای سال ۲۰۲۲ قیمت آن برابر با ۰.۰۱۲۰۲ دلار بود و در اواسط سال یا یک کاهش قیمت روبرو بوده است. این رمز ارز تا اواخر سال ۲۰۲۲ یک روند نزولی را طی نموده و در اوایل سال ۲۰۲۳ قیمت آن به سطح ۰.۰۰۳۰۸۷ دلار رسید. اکنون یعنی در تاریخ ۱۴ مارس ۲۰۲۳ قیمت ارز دیجیتال ام وی ال MVL برابر با ۰.۰۰۳۹۱۲ دلار می باشد که در ادامه می توانید روند قیمت این ارز دیجیتال را بر روی نمودار مشاهده نمایید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال ام وی ال MVL
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال ام وی ال MVL

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ام وی ال MVL

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ام وی ال MVL
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ام وی ال MVL

برای ذخیره سازی رمز ارز ام وی ال MVL می توانید از کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری موجود در بازار ارزهای دیجیتال استفاده نمایید. در ابتدا باید بررسی نمایید که کیف پول مورد نظر، از رمز ارز شما پشتیبانی می کند یا خیر. سپس در ادامه کیف پول را راه اندازی نموده و رمز ارز خود را ذخیره نمایید. امروزه کیف پول های نرم افزاری به دلیل سهولت استفاده و در دسترس بودن، بیشتر مورد توجه افراد قرار می گیرند. همچنین استفاده از این کیف پول ها و نصب آنها، هزینه ای ندارد. اما لازم به ذکر است که کیف پول های سخت افزاری از امنیت بیشتری نسبت به کیف پول های نرم افزاری برخوردار هستند. در ادامه شما با کیف پول هایی آشنا خواهید شد که از ارز دیجیتال ام وی ال MVL پشتیبانی می کنند.

 • کیف پول های سخت افزاری پشتیبانی کننده ارز دیجیتال MVL

دو نمونه از کیف پول های مشهور سخت افزاری موجود در بازار لجر Ledger و ترزور Trezor می باشند که هر دو از رمز ارز ام وی ال MVL پشتیبانی می کنند. کیف پول ترزور در دو مدل ترزور وان Trezor One و ترزور تی Trezor T وجود که هر دو مدل از MVL پشتیبانی می کنند.

 • کیف پول های نرم افزاری پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ام وی ال MVL

علاوه بر کیف پول های سخت افزاری که در بالا به آنها اشاره نمودیم، کیف پول های نرم افزاری همچون متامسک، سیف پل، اتمیک و تراست نیز از ارز دیجیتال ام وی ال MVL پشتیبانی می کنند. شما قادر خواهید بود این کیف پول ها را به راحتی بر روی تلفن همراه خود نصب نموده و از آنها برای ذخیره سازی رمز ارز خود استفاده نمایید.


صرافی های پشتیبانی کننده ام وی ال MVL

صرافی های پشتیبانی کننده ام وی ال MVL
صرافی های پشتیبانی کننده ام وی ال MVL

صرافی های ارز دیجیتال در دو نوع متمرکز و غیرمتمرکز وجود دارند که هر کدام دارای تفاوت هایی با یکدیگر می باشند. برای استفاده از صرافی های متمرکز، کاربر بایستی به ثبت نام و احراز هویت بپردازد. اما استفاده از صرافی های غیرمتمرکز نیازی به ثبت نام و احراز هویت ندارد. تنها باید کیف پول خود را به صرافی متصل نمایند و مبادلات خود را آغاز کنند.

صرافی های خارجی پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ام وی ال MVL شامل Poloniex ،MEXC ،Biswap و Upbit می باشند که در این صرافی ها می توان رمز ارز ام وی ال را با جفت ارزهای USDT ،WBNB و BTC مبادله نمود. برای آشنایی با صرافی های خارجی پشتیبانی کننده این ارز دیجیتال می توانید به سایت کوین مارکت کپ مراجعه نموده و با وارد شدن به صفحه اختصاصی رمز ارز MVL، صرافی های پشتیبانی کننده آن را در قسمت Markets مشاهده نمایید.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال ام وی ال MVL

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال ام وی ال MVL
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال ام وی ال MVL

همانطور که می دانید مبادلات ارزهای دیجیتال و یا خرید و فروش آنها، در صرافی ها انجام می شود. شما می توانید با استفاده از صرافی های خارجی و ایرانی که از رمز ارز ام وی ال MVL پشتیبانی می کنند، به خرید و فروش بپردازید. صرافی هایی که در قسمت قبل معرفی نمودیم، همگی صرافی های خارجی پشتیبانی کننده هستند. در صورتی که هر یک از صرافی های ایرانی از ارز دیجیتال ام وی ال پشتیبانی کند، شما قادر به استفاده از آنها برای خرید و فروش هستید.

توجه نمایید که به دلیل تحریمات موجود استفاده از صرافی های خارجی، ثبت نام و یا احراز هویت در آنها برای کاربران ایرانی کمی دشوار است. شما می توانید در صورت لزوم از صرافی های غیرمتمرکز خارجی که از رمز ارز شما پشتیبانی می کنند، استفاده نمایید که نیازی به ثبت نام و یا احراز هویت ندارد. همچنین می توانید از امکانات داخلی کیف پول ها همچون سواپ و صرافی داخلی استفاده نمایید.


آینده پروژه ام وی ال MVL

آینده پروژه ام وی ال MVL
آینده پروژه ام وی ال MVL

این پلتفرم ایده بسیار جذابی را روی بلاکچین پیاده سازی کرده است و برای موفقیت به دو فاکتور نیاز دارد. ابتدا باید موارد امنیتی خود را برطرف سازد، به طور مثال از مفهوم DAO در اداره خزانه خود استفاده کند و همچنین این پلتفرم عنوان کرده که قصد دارد به صورت جهانی فعالیت کند و نه منطقه ای، اما تاکنون تنها در آسیای شرقی فعالیت کرده اند. پس نیاز است شعبه هایی را در کشورهای مختلف تاسیس کنند و سرویس های خود را گسترش دهند.


سخن پایانی درباره ارز ام وی ال MVL

در این مقاله با پروژه ام وی ال MVL که یک پلتفرم سرویس دهنده حمل و نقل جاده ای می باشد آشنا شدیم و دریافتیم که برخلاف پتانسیل های بالای این پروژه، مشکلاتی نیز دارد. اگر قصد سرمایه گذاری روی این پروژه را دارید، می توانید از بخش های صرافی ها، کیف پول ها و همچنین تحلیل قیمتی این ارز استفاده کنید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز ام وی ال MVL” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده