آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بهترین توکن های NFT کدامند؟

بهترین توکن های NFT کدامند؟

پروژه هایی که در کریپتو کارنسی فعالیت می کنند، هرکدام با یک هدف و آینده ای وارد بازار شده اند. به مرور، با توجه به گسترش حوزه رمز ارزها و پیداش صنعت و تکنولوژی های مختلف، برخی از رمز ارز ها به سراغ آن ها آمدند. به همین دلیل، اگر شما به سراغ رمز ارز های مختلف بروید، می بینید که هر کدام در حال همکاری با یکی از پروژه ها می باشند.

همان‌طور که اطلاع دارید پس از ورود متاورس، پروژه دیسنترالند در این زمینه بیشتر از هر پروژه دیگری قدرت گرفت و به همین دلیل در حال حاضر برخی از افراد متاورس را با دیسنترالند می شناسند.

هر پروژه در حال حاضر یک توکن اختصاصی دارد و در زمینه ای که فعالیت می کنند به نام آن صنعت و یا تکنولوژی شناخته می شود. به همین دلیل، در حال حاضر برخی از توکن ها در حوزه های مختلف فعالیت می کنند. در ادامه قصد داریم تا برای آشنایی شما به سراغ توکن های مربوط به حوزه NFT برویم و آن ها را معرفی کنیم. در صورتی که با توکن های حوزه ان اف تی آشنا نیستید، مطالعه این بخش از مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

بهترین توکن های NFT در یک نگاه

بهترین توکن های NFT در یک نگاه
بهترین توکن های NFT در یک نگاه

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ اصلی مطلب یعنی معرفی کامل هر توکن برویم، لازم است تا به صورت کلی نیم نگاهی به توکن های حوزه NFT بیندازیم. در ادامه در نظر داریم تا به سراغ سایت کوین مارکت کپ که مرجع‌ترین سایت در حوزه کریپتو می باشد برویم و با مراجعه به بخش NFT با کوین های مربوطه آشنا شویم.

توجه داشته باشید که در این بخش ما تنها به ۲۰ توکن ابتدایی که جزء بهترین ها می باشند اشاره خواهیم کرد و در قسمت بعد نیز به توضیحات تنها ۱۰ توکن می پردازیم. در صورتی که قصد دارید تا با توکن های بیشتری آشنا شوید، شما می توانید از دو راه عمل کنید.

مسیر اول:

همان‌طور که کمی پیش‌تر اشاره کردیم، یکی از راه های آشنایی با توکن های NFT مراجعه به سایت کوین مارکت کپ می باشد. پس از اینکه وارد سایت فوق شدید، باید به بخش NFT مراجعه کنید و در نهایت با توکن های مربوط به این حوزه آشنا شوید. شما می توانید با کلیک بر روی نام هر توکن، وارد صفحه اختصاصی آن شوید تا بتوانید به اطلاعات بسیار زیادی دسترسی پیدا کنید.

به دلیل اینکه سایت کوین مارکت کپ یک سایت بین المللی است، تنها از زبان انگلیسی و چند کشور دیگر پشتیبانی می کند. به همین دلیل، اگر به زبان انگلیسی مسلط نباشید، نمی توانید متوجه اطلاعات موجود شوید. ما برای اینکه بتوانیم مشکل فوق را حل کنیم اقدام به راه اندازی صفحه قیمت ارزهای دیجیتال کرده ایم. در ادامه بیشتر درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد.

مسیر دوم:

همان‌طور که گفتیم، اگر تمایل به مطالعه مقالات انگلیسی سایت کوین مارکت کپ و دیگر سایت های مشابه ندارید، می توانید به سراغ صفحه قیمت ارزهای دیجیتال سایت زوم ارز بروید و مشابه اطلاعات فوق اما کامل تر را در سایت مشاهده کنید.

برای ورود به این صفحه تنها کافی است وارد سایت زوم ارز شوید و در همان بخش ابتدایی گزینه قیمت ارزهای دیجیتال را انتخاب کنید. پس از اینکه وارد صفحه مورد نظر شدید، حال باید گزینه ان اف تی را انتخاب کنید. با انجام این کار می توانید تمامی توکن های ذیل را طبق رتبه بندی ببینید و با کلیک بر روی هر یک از آن ها با توکن مورد نظرتان به صورت فارسی آشنا شوید. اگر در این باره برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

نکته: رتبه و قیمت هر یک از توکن هایی که در ادامه بیان می شود در زمان نگارش این مقاله صحیح می باشد. در زمان مطالعه شما قیمت با قیمت هایی که در ادامه با آن ها آشنا می شوید متفاوت است و تنها قصد ما از قیمت گذاری در این بخش بیان مشخصات کامل توکن ها می باشد.

رتبه نام/نام اختصاری قیمت (دلار)
۱ (Flow) FLOW ۱.۸۲
۲ (ApeCoin) APE ۵.۱۱
۳ (Tezos) XTZ ۱.۵۶
۴ (Decentraland) MANA ۰.۷۳۳۳
۵ (The Sandbox) SAND ۰.۸۸۱۲
۶ (Chiliz) CHZ ۰.۱۸۴۶
۷ (Theta Network) THETA ۱.۱۰
۸ (Axie Infinity) AXS ۱۳.۱۴
۹ (PancakeSwap) CAKE ۴.۰۹
۱۰ (Enjin Coin) ENJ ۰.۴۹۹
۱۱ (Stacks) STX ۰.۳۴۹۱
۱۲ (STEPN) GMT ۰.۶۶۵۴
۱۳ (Gala) GALA ۰.۰۴۷۸۶
۱۴ (Oasis Network) ROSE ۰.۰۶۰۰۹
۱۵ (WAX) WAXP ۰.۰۹۰۹۹
۱۶ (Immutable X) IMX ۰.۸۰۷۲
۱۷ (Smooth Love Potion) SLP ۰.۰۰۳۶۹
۱۸ (DigiByte) DGB ۰.۰۱۰۰۱
۱۹ (APENFT) NFT ۰.۰۰۰۰۰۰۵۶۴۴
۲۰ (SushiSwap) SUSHI ۱.۱۵

معرفی کامل توکن های NFT به همراه توضیحات

معرفی کامل توکن های NFT به همراه توضیحات
معرفی کامل توکن های NFT به همراه توضیحات

در بخش قبل، همان‌طور که مطالعه کردید به صورت با ۲۰ توکن برتر مربوط به حوزه nft آشنا شدید. در ادامه قصد داریم تا همان‌طور که گفتیم، ۱۰ توکن برتر جدول فوق را توضیح دهیم تا کمی بیشتر با آن ها آشنا شوید. در صورتی که در هر بخش برایتان سؤالی بود می توانید سؤال خود را از ما بپرسید.

ضمناً اگر قصد دارید جز ۱۰ توکن ابتدایی، با دیگر توکن های جدول فوق آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که نام توکن مورد نظر خود را در سایت زوم ارز جستجو کنید. تقریباً شما می توانید درباره اکثر رمز ارز های فوق در سایت زوم ارز مطالعه کنید.

 1. آشنایی با توکن فلو Flow

  آشنایی با توکن فلو Flow
  آشنایی با توکن فلو Flow

توکن فلو؛ رمز ارز رسمی شبکه Flow می باشد. به نوعی باید بگوییم که اگر شبکه فلو زیرساخت دیجیتال است، توکن Flow در اصل سوخت این شبکه می باشد. توکن فلو برای توسط توسعه دهندگان و کاربران برای شرکت در شبکه Flow و کسب پاداش مورد استفاده قرار می گیرد.

از این توکن تنها ۱.۳۷۸.۲۱۱.۷۳۹ واحد منتشر شده است که تقریباً مقدار ۳۱۸.۰۸۲.۳۹۸ در حال گردش می باشد. در صورتی که قصد دارید تا با موارد این‌چنینی درباره توکن فلو آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی ارز دیجیتال FLOW چیست در سایت زوم ارز مراجعه کنید. در مقاله فوق به صورت کامل و جامع این توکن را بررسی کرده ایم.

اگر بخواهیم برای آشنایی بیشتر کمی درباره عملکرد فلو صحبت کنیم، این‌گونه باید بگوییم که توسعه دهندگان این توکن قصد دارند تا مجموعه های زیادی از شبکه خود را ایجاد کنند تا بتوانند تمامی کارها را در نود ها تقسیم کنند و هر نود Node فقط یک زیرمجموعه از تراکنش ها را تأیید کند. به همین دلیل باید گفت که شبکه توکن فلو از یک معماری چند نودی که هر کدام نقش های مختلفی دارند استفاده می کند.

جز موارد فوق، مدیران این پروژه در نظر دارند تا در آینده شبکه فلو را به یک بستر بزرگ و کارآمد برای تجمع NFT تبدیل کنند. با توجه به این موضوع، می توان گفت که این شبکه یک ساختار غیرمتمرکز، همگام با توسعه و همچنین سرعتی می باشد که به عنوان پایه ای برای نسل های جدید گیم ها، اپ ها و همچنین دارایی های دیجیتال فعالیت می کند.

 1. آشنایی با توکن ایپ کوین APE

  آشنایی با توکن ایپ کوین APE
  آشنایی با توکن ایپ کوین APE

اگر در تجارت رمز ارز ها فعال باشید، احتمالاً در چند وقت اخیر (زمان نگارش این مطلب) معامله را با این توکن انجام داده اید. این روزها توکن ایپ کوین نسبتاً معروف شده است و طرفداران زیادی را پیدا کرده است.

ارز ایپ کوین با نماد APE یک توکن بر روی بستر ERC-20 اتریوم و همچنین توکن حاکمیتی پروژه ان اف تی معروف ایپ یات کلاب یا Bored Ape Yacht Club می باشد. اگر در حوزه NFT ها فعال باشید، احتمالاً اطلاع دارید که این پروژه جزء برترین پروژه های NFT می باشد.

کاربرانی که اقدام به خرید و هولد این توکن کنند، می توانند در رأی دهی نسبت به پیشنهاد های عنوان شده در DAO این توکن شرکت کنند و همچنین به ویژگی های اختصاصی این پروژه مثل بازی ها، رویداد ها و… دسترسی خواهند داشت.

هدف از ایجاد ارز ایپ کوین کمک به رشد اکوسیستم شبکه آن می باشد. این توکن توسط DAO Apecoin مدیریت می شود و همچنین پشتیبانی این ارز را نیز در دست دارند. DAO ایپ کوین یک موسسه خودگردان غیرمتمرکز می باشد.

در صورتی که قصد دارید تا درباره توکن ایپ کوین اطلاعات بیشتری کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله اختصاصی ارز ایپ کوین چیست در سایت زوم ارز مراجعه کنید. با مطالعه مقاله فوق اطلاعات بسیاری می توانید از این توکن به دست بیاورید.

 1. آشنایی با توکن تزوس XTZ

  آشنایی با توکن تزوس XTZ
  آشنایی با توکن تزوس XTZ

ارز دیجیتال XTZ برای شبکه تزوس می باشد. تزوس یک شبکه بلاکچین مبتنی بر قرارداد های هوشمند می باشد. جامعه کاربری تزوس می توانند با خرید ارز دیجیتال XTZ انتقادات و پیشنهاد‌های خود را برای ارتقا پروتکل ارائه دهند و در رأی گیری ها شرکت کنند.

شبکه تزوس خود را یک پلتفرم متن باز و همچنین قابل ارتقا و با دوام معرفی می کند. در این شبکه از الگوریتم اجماع اثبات کار یا POS استفاده شده است. همان‌طور که اشاره کردیم، سهام داران این شبکه می توانند در رأی گیری ها و… شرکت کنند.

نکته قابل توجه درباره شبکه تزوس این است که این بلاکچین و همچنین کوین، توسط یک زن و شوهر با نام های Arthur Breitman و Kathleen در سال ۲۰۱۴ ایجاد شد. آن ها در سال ۲۰۱۷ اولین ICO خود را برگزار کردند و موفق شدند در این ICO بیش از ۲۳۲ میلیون دلار درآمد کسب کنند.

در صورتی که قصد دارید تا با عملکرد این شبکه و یا اطلاعات دیگر آشنا شوید، همانند دیگر رمز ارز های معرفی شده کافی ست تا به مقاله اختصاصی ارز دیجیتال XTZ چیست؟ در سایت زوم ارز مراجعه کنید.

 1. آشنایی با توکن دیسنترالند MANA

  آشنایی با توکن دیسنترالند MANA
  آشنایی با توکن دیسنترالند MANA

اگر در حوزه NFT ها و متاورس فعال باشید، احتمالاً با توکن MANA آشنا هستید. این توکن، به صورت اختصاصی برای پلتفرم دیسنترالند Decentraland است. شما می توانید به واسطه این توکن، خرید های خود را در مارکت پلیس دیسنترالند انجام دهید.

اگر به مارکت پلیس اختصاصی دیسنترالند مراجعه کنید، می بینید که تمامی آیتم های موجود تنها با توکن MANA مورد معامله قرار می گیرند. حال با توجه به موضوعات فوق برای بیشتر درباره این توکن اطلاعات کسب کنید لازم است تا کمی آن را مورد بررسی قرار دهیم.

این توکن بر روی شبکه اتریوم با استاندارد ERC-20 لیست شده است. طبق اطلاعات موجود، عرضه کل این توکن حدوداً ۲.۱۹۳.۸۴۶.۵۲۷ می باشد و همچنین مقدار در گردش آن در زمان نگارش این مقاله برابر با ۱. ۱,۸۳۲,۱۳۸,۳۹۸ می باشد.

این توکن همانند دیگر توکن های موجود قابل معامله است و شما می توانید از خرید و فروش آن سود دریافت کنید. در حال حاضر ولت های بسیاری از این توکن پشتیبانی می کنند و شما می توانید به راحتی توکن فوق را در آن ها ذخیره سازی کنید.

در آخر لازم است اشاره کنیم که اگر قصد آشنایی بیشتر با این توکن را دارید، می توانید به مقاله اختصاصی ارز دیجیتال MANA چیست مراجعه کنید. تیم زوم ارز در مقاله فوق به صورت کامل این توکن و همچنین پلتفرم دیسنترالند را بررسی کرده است. شما می توانید با مطالعه کامل مقاله فوق با این توکن و پلتفرم نام برده به صورت کامل آشنا شوید.

 1. آشنایی با توکن سندباکس SAND

  آشنایی با توکن سندباکس SAND
  آشنایی با توکن سندباکس SAND

توکن سند یا SAND، توکن اختصاصی پلتفرم معروف و محبوب سندباکس است. این توکن همانند توکن دیسنترالند قابل خرید و فروش و معامله است. معمولاً از این توکن تنها در پلتفرم سندباکس استفاده می شود و در پلتفرم های دیگر قابل استفاده نیست.

توکن سند یا SAND بر روی شبکه اتریوم با استاندارد ERC-20 لانچ شده است. شما می توانید به راحتی توکن فوق را در شبکه اتریوم معامله و یا حتی در کیف پول های شبکه اتریوم آن را ذخیره سازی کنید.

طبق اطلاعات موجود، میزان عرضه کل از این توکن ۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ می باشد. همچنین در حال حاضر ۹۲۵.۰۵۴.۳۸۵ توکن سند SAND در حال گردش می باشد. شما می توانید اطلاعات فوق به همراه دیگر اطلاعات مورد نیاز را از طریق مقاله اختصاصی ارز سند SAND چیست در سایت زوم ارز به دست بیاورید. همچنین در صورتی که قصد خرید و فروش این توکن را دارید، می توانید با مراجعه به مقاله تحلیل سندباکس، به صورت هفتگی تحلیل این توکن را مشاهده کنید تا بتوانید به راحتی معاملات خود را انجام دهید.

حال که کمی با توکن سند آشنا شدید، بهتر است تا اندکی به سراغ پلتفرم سندباکس برویم تا بیشتر با پروژه فوق آشنا شوید. پلتفرم سندباکس همانند دیسنترالند یک دنیای مجازی است که شما می توانید در آن اقدام به خرید و فروش زمین و آیتم های دیگر کنید. همچنین شما می توانید در این پلتفرم آواتار اختصاصی خود را ایجاد کنید و در زمین افراد دیگر گشت و گذار کنید. در صورت تمایل پس از خرید زمین در این پلتفرم شما می توانید با ایجاد یک بازی، از کاربرانی که از زمین شما دیدن می کنند ورودی دریافت نمایید و از این طریق کسب درآمد داشته باشید. در صورتی که در این باره برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. آشنایی با توکن چیلیز CHZ

  آشنایی با توکن چیلیز CHZ
  آشنایی با توکن چیلیز CHZ

رمز ارز چیلیز، یکی دیگر از توکن های NFT می باشد که شما می توانید از آن استفاده کنید. در ابتدا قبل از هر چیزی لازم می دانیم تا کمی درباره پلتفرم چیلیز صحبت کنیم. طبق گفته های موجود، چیلیز یکی از بزرگ‌ترین شبکه ها برای ورزش و همچنین سرمایه گذاری گسترده در بازی ها می باشد. با توجه به فاصله ای که در بین افراد در دنیای ورزش (در بین باشگاه ها و طرفدار ها) وجود دارد، توسعه دهندگان چیلیز تصمیم گرفتند تا طرفین را به یکدیگر نزدیک و متصل کنند و این فاصله ها را از بین ببرند.

هدف شبکه چیلیز این است که به میلیون ها نفر از طرفداران ورزش قدرت رأی گیری مستقیم بدهد. همچنین این موضوع باعث شده است تا طرفداران این توکن بیشتر شود. حال که کمی با پلتفرم چیلیز آشنا شدید، در ادامه بهتر است به سراغ اصل مطلب یعنی توکن این شبکه CHZ برویم.

طبق آن چیزی که تا به این قسمت متوجه شدید، توکن CHZ به صورت اختصاصی برای شبکه چیلیز توسعه داده شده است. این توکن به عنوان یک سرمایه پایه ای در کل شبکه چیلیز به شمار می رود.

از این توکن در حال حاضر تنها ۸,۸۸۸,۸۸۸,۸۸۸ واحد عرضه شده است که تنها از این مقدار ۵,۹۵۵,۰۶۹,۷۷۶ در گردش است. البته روش توزیع این توکن کاملاً مشخص است که شما می توانید با روش توزیع آن در مقاله اختصاصی ارز چیلیز چیست در سایت زوم ارز آشنا شوید.

 1. آشنایی با توکن تتان نتورک THETA

  آشنایی با توکن تتان نتورک THETA
  آشنایی با توکن تتان نتورک THETA

ارز دیجیتال تتا؟! تا به حال نام این کوین را شنیده اید؟ ارز دیجیتال تتا یکی دیگر از توکن های مخصوص حوزه NFT می باشد. ارز دیجیتال تتا مختص به شبکه تتا می باشد. شبکه تتا یک شبکه مخصوص انتقال ویدیویی غیرمتمرکز همتا به همتا می باشد که از تکنولوژی بلاکچین استفاده می کند.

شبکه تتا، انتقال محتوا با پهنای باند رایگان را برای کاربران امکان پذیر می کند. توسعه دهندگان این شبکه در نظر دارند تا با ارائه زیرساخت های پخش غیرمستقیم ویدیو، به نسل بعدی فناوری تبدیل شوند.

در صورتی که این شبکه برایتان جذاب به نظر می رسد و قصد دارید تا بیشتر با آن آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله اختصاصی ارز تتا چیست سایت زوم ارز مراجعه کنید. در مقاله فوق شما می توانید به صورت کامل با شبکه و همچنین ارز تتا به صورت کامل آشنا شوید.

در ادامه قصد داریم تا به سراغ توکن تتا برویم و کمی نیز با آن آشنا شویم. طبق اطلاعات موجود از این کوین ۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ عرضه شده است که مقدار در گردش آن نیز دقیقاً همان مقداری است که در ابتدا عرضه شده است.

شما می توانید همانند باقی رمز ارز ها این توکن را خرید و فروش کنید و از انجام این کار سود دریافت کنید. برای ذخیره ارز دیجیتال تتا می توانید از کیف پول های دیجیتال استفاده نمایید. یکی از مشکلاتی که ممکن است در این بخش با آن رو به رو شوید عدم پشتیبانی کیف پول های مختلف از این توکن است. به دلیل اینکه تتا شبکه اختصاصی خودش را دارد، ممکن است در ولت های کمی بتوانید آن را ذخیره سازی کنید اما به یاد داشته باشید که تمامی ولت های فوق قطعاً از معتبر ترین ولت ها هستند.

 1. آشنایی با توکن اکسی اینفینیتی AXS

  آشنایی با توکن اکسی اینفینیتی AXS
  آشنایی با توکن اکسی اینفینیتی AXS

اکسی اینفینیتی یکی دیگر از پروژه های متاورسی است که احتمالاً نام آن را شنیده اید. این پروژه یک بازی بلاکچینی می باشد که شما می توانید آن را بازی کنید و از بازی کردن کسب درآمد کنید.

با توجه به گسترش صنعت بازی های بلاکچینی، بازی اکسی اینفینیتی در حال حاضر طرفداران بسیاری دارد. به همین دلیل شما نیز می توانید در صورت تمایل این بازی را انجام دهید. اگر بخواهیم به صورت کلی به روند انجام این بازی اشاره کنیم، این‌گونه باید بگوییم که در بازی اکسی اینفینیتی شما ابتدا باید اکسی های مورد نیاز خود که به صورت آواتار هستند را خریداری کنید. پس از خرید اکسی حال می توانید به مبارزه بپردازید و در اصل بازی کنید.

تمام اکسی هایی که در این بازی خریداری می کنید به نوعی NFT هستند و در اصل شما خرید اکسی یک ان اف تی خریداری می کنید. در صورتی که علاقه مند به آشنایی بیشتر با این بازی هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله آموزش بازی اکسی اینفینیتی در سایت زوم ارز مراجعه کنید. در مقاله فوق به صورت کامل این بازی را آموزش داده ایم.

توکن اکسی اینفینیتی در شبکه اتریوم با استاندارد ERC-20 لیست شده است. شما می توانید همانند دیگر رمز ارز ها این توکن را خرید و فروش و یا در کیف پول ها ذخیره سازی کنید. کاربرانی که اقدام به خرید این توکن می کنند، می توانند در حکمرانی پلتفرم اکسی اینفینیتی شرکت کنند. با استناد به اطلاعات منتشر شده، میزان عرضه کل این توکن برابر با ۲۷۰,۰۰۰,۰۰۰ می باشد که از این مقدار تنها ۸۳,۰۵۶,۱۸۶.۶۷ در حال گردش است.

در صورتی که قصد معامله این توکن را دارید و راهنمای مناسبی مدنظرتان نیست، می توانید با مراجعه به صفحه اختصاصی تحلیل توکن اکسی اینفینیتی به صورت هفتگی تحلیل این توکن را مطالعه کنید و از آن برای معاملات خود استفاده کنید. در آخر اگر برایتان سؤالی نیز ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. آشنایی با توکن پنکیک سواپ CAKE

  آشنایی با توکن پنکیک سواپ CAKE
  آشنایی با توکن پنکیک سواپ CAKE

اگر تا به حال در صرافی های ارز دیجیتال معامله کرده باشید، احتمالاً با صرافی پنکیک سواپ آشنا هستید. توکن کیک، توکن اختصاصی این صرافی می باشد. شما می توانید از این توکن نه تنها در صرافی پنکیک سواپ بلکه در اکثر صرافی ها استفاده کنید.

این توکن بر روی شبکه بایننس اسمارت چین با استاندارد Bep-20 راه اندازی شده است. طبق اطلاعات نموداری، این توکن در سال ۲۰۲۱ عملکرد مثبتی داشته است چراکه در ماه فوریه ۲۰۲۱ یک افزایش قیمت بسیار چشمگیری داشت.

عملکرد توکن کیک ایجاد انگیزه برای تأمین نقدینگی در پلتفرم اصلی خود یعنی پنکیک سواپ PancakeSwap می باشد. طبق اطلاعات موجود از این توکن در کل ۲۶۳.۰۰۸.۴۴۰ عرضه شده است که تمام آن نیز در حال گردش است. در صورتی که علاقه مند به آشنایی بیشتر با این توکن و همچنین پلتفرم پنکیک سواپ هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی توکن کیک چیست مراجعه کنید. در مقاله فوق به صورت کامل و جامع این توکن را بررسی کرده ایم.

 1. آشنایی با انجین کوین ENJ

  آشنایی با انجین کوین ENJ
  آشنایی با انجین کوین ENJ

ارز انجین کوین یا Enjin Coin؟ نامی آشنا برای افرادی که در حوزه NFT ها فعالیت می کنند…!

پلتفرم انجین یک سامانه از محصولات یکپارچه می باشد که تجارت و کسب درآمد از بلاکچین را برای همه آسان می کند. توکن انجین کوین، کوین اختصاصی این پلتفرم می باشد. این توکن توسط شرکت Enjin که یک پلتفرم گیمینگ است روانه بازار شده می باشد.

این توکن همانند اکثر توکن های موجود بر روی بلاکچین اتریوم لیست شده است و شما می توانید از آن در این شبکه استفاده کنید. با توجه به این موضوع، این امکان برای شما مهیا است که از کیف پول هایی که از شبکه اتریوم پشتیبانی می کنند برای ذخیره این ارز دیجیتال استفاده کنید.

اگر به مقاله اختصاصی ارز انجین کوین چیست در سایت زوم ارز و یا سایت کوین مارکت کپ مراجعه کنید، مشاهده می کنید که از این توکن در کل تنها ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ عرضه شده است که تمام این مقدار نیز در حال گردش می باشد. در آخر، اگر قصد دارید تا درباره این توکن اطلاعات بیشتری کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی این توکن که پیش‌تر آن را معرفی کرده ایم مراجعه کنید.


آموزش خرید و فروش توکن های NFT

آموزش خرید و فروش توکن های NFT
آموزش خرید و فروش توکن های NFT

تا به این قسمت از مقاله، به صورت کامل با توکن های NFT و همچنین آینده آن ها آشنا شدید. در این بخش نیز قصد داریم تا به سراغ یکی دیگر از سؤالات مهم کاربران برویم و نحوه خرید و فروش توکن های فوق را بررسی کنیم. اگر تا به حال در حوزه کریپتو معامله نکرده باشید، قطعاً برایتان این سؤال پیش می آید که چگونه می توانیم توکن های NFT را خرید و فروش کنیم؟

خرید و فروش توکن های NFT همانند دیگر رمز ارز ها می باشد. برای خرید توکن های ان اف تی شما ابتدا می بایست در یکی از صرافی های ایرانی و یا خارجی ثبت نام کنید. در صورتی که برای بار اول قرار است تا این کار را انجام دهید، پیشنهاد ما استفاده از صرافی های ایرانی می باشد.

پس از اینکه ثبت نام شما با موفقیت انجام شد، نوبت به شارژ کیف پول رسیده است. در صورتی که در صرافی خارجی قصد فعالیت دارید، باید کیف پول خود را با اتریوم ETH و یا تتر USDT شارژ کنید. اگر از صرافی های ایرانی نیز استفاده می کنید باید کیف پول خود را با ریال شارژ کنید و آن را به تتر تبدیل نمایید و یا اینکه مستقیم با ریال اقدام به خرید تتر یا USDT کنید تا کیف پول شما با تتر شارژ شود.

پس از اینکه شارژ ولت با موفقیت انجام شد حال باید به سراغ بازار معاملاتی صرافی مورد نظر بروید و توکن مورد نظرتان را با جفت ارزی که خریداری کرده اید انتخاب کنید. در این قسمت باید مقداری که قصد دارید تا از توکن انتخابی را خریداری کنید را وارد نمایید. پس از انجام این کار می توانید توکن فوق را خریداری کنید. پس از خرید، توکن خریداری شده مستقیماً به کیف پول صرافی واریز می شود و حال اگر قصد سرمایه گذاری دارید برای اطمینان بیشتر بهتر است توکن فوق را به یکی از کیف پول های معتبر منتقل کنید. در صورتی که با کیف پول های ارز دیجیتال آشنا نیستید، به شما پیشنهاد می کنیم که به سراغ صفحه اختصاصی کیف پول ارز دیجیتال در سایت زوم ارز بروید و مطالب مرتبط با کیف پول های مختلف را دنبال کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

مراحلی که پیش‌تر گفته شد، مربوط به صرافی های متمرکز است چراکه روند کاری صرافی های غیرمتمرکز متفاوت است. با توجه به این موضوع شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که تفاوت این دو صرافی در چیست و آن ها از چه رمز ارز هایی پشتیبانی می کند؟ اگر از صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز اطلاعاتی ندارید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله تفاوت صرافی متمرکز و غیرمتمرکز ارزدیجیتال در سایت زوم ارز مراجعه کنید. همان‌طور که از عنوان مطلب فوق مشخص است، با مطالعه این مقاله می توانید به صورت کامل با صرافی های متمرکز و غیر متمرکز آشنا شوید.

اگر بخواهیم درکل اشاره ای به صرافی های غیرمتمرکز و متمرکز داشته باشیم، این‌گونه باید بگوییم که در صرافی های متمرکز همان‌طور که مطالعه کردید برای خرید ابتدا باید ولت خود را شارژ کنید و پس از شارژ ولت می توانید معاملات مورد نظرتان را انجام دهید؛ اما در صرافی های غیرمتمرکز دیگر نیازی به شارژ ولت و یا انتقال ولت به صرافی نیست چراکه شما می توانید تنها با اتصال کیف پول به صرافی غیرمتمرکز به صورت مستقیم معاملات خود را انجام دهید.

حال که با فرآیند خرید توکن های NFT آشنا شدید، لازم است تا به نحوه فروش آن ها نیز اشاره ای داشتیم باشیم. برای فروش توکن های NFT باید ابتدا در صرافی مورد نظرتان همانند خرید یک حساب کاربری ایجاد کنید. پس از ایجاد حساب نوبت به این رسیده است که رمز ارز مورد نظرتان را به کیف پول داخلی صرافی منتقل کنید. برای مثال اگر قصد فروش توکن مانا MANA را دارید، باید از ولت خود این توکن را به کیف پول صرافی منتقل کنید.

پس از انجام این کار نوبت به این رسیده است که وارد بازار معاملاتی صرافی شوید و آن رمز ارزی که پس از فروش قصد دریافت آن را دارید انتخاب کنید. برای مثال اگر در ازای فروش مانا MANA قصد دریافت تتر را دارید، باید جفت ارز مانا/تتر را انتخاب کنید. پس از انتخاب جفت ارز، حال باید مقدار مورد نظرتان را انتخاب و سپس تراکنش مربوطه را انجام دهید.

همان‌طور که مطالعه کردید، طریقه خرید و فروش توکن های NFT همانند دیگر توکن های حوزه کریپتو می باشد و شما می توانید به همین راحتی این کار را انجام دهید. در صورتی که در ابتدای کار هستید و برایتان در بخش خرید و فروش سؤالاتی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.


آیا توکن های NFT مناسب سرمایه گذاری هستند؟

آیا توکن های NFT مناسب سرمایه گذاری هستند؟
آیا توکن های NFT مناسب سرمایه گذاری هستند؟

برخی ها به جای اینکه در یک پروژه بر روی NFT های آن سرمایه گذاری کنند، ترجیح می دهند که بر روی توکن آن پروژه سرمایه گذاری خود را انجام دهند چراکه به این عقیده هستند که توکن پروژه فوق بیشتر از محصول NFT می تواند به آن ها سود برساند. برای مثال، آن ها به جای خرید زمین و یا دیگر محصولات NFT بازی دیسنترالند، به سراغ خرید توکن آن که مانا MANA می باشد، می روند و اقدام به خرید این توکن می کنند.

حال با توجه به این موضوع و همچنین دلایل دیگر، ممکن است برای برخی از افراد این سؤال پیش بیاید که آیا سرمایه گذاری در توکن های NFT مناسب است؟ اینکه سرمایه گذاری در توکن های NFT مناسب است یا خیر به عوامل مختلفی بستگی دارد. قبل از هر کاری در هنگام سرمایه گذاری شما باید معیار های مختلف را درباره پروژه مورد نظر و همچنین خودتان بررسی کنید و درنهایت نتیجه گیری کنید که آیا سرمایه گذاری بر روی توکن های فوق مناسب است یا خیر؟

سرمایه گذاری در توکن NFT ریسک های خاص خودش را دارند اما تقریباً ریسک آن کمتر از خرید یک محصول NFT است. برای مثال زمانی که شما یک محصول NFT خریداری می کنید، ممکن است در نقد شوندگی آن محصول با مشکل رو به رو شوید؛ اما اگر به سراغ خرید توکن پروژه بروید، دیگر نقد شوندگی اهمیت ندارد چراکه هر لحظه شما می توانید توکن مورد نظرتان را در صرافی های متمرکز و یا غیرمتمرکز برای فروش بگذارید و آن را بفروشید. در آخر برای اینکه مطلب فوق طولانی نشود، اگر قصد سرمایه گذاری در توکن های NFT را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که دراین باره حتماً با یک مشاور مشورت کنید تا بتوانید تصمیمات درستی اخذ کنید.


سؤالات متداول

در مطلب فوق همان‌طور که مطالعه کردید درباره توکن های NFT به صورت کامل صحبت کرده ایم. حال با توجه به عناوین مختلف؛ ممکن است برایتان سؤالاتی ایجاد شده باشد. به همین دلیل قصد داریم تا در این بخش به بررسی برخی از سؤالات بپردازیم و به آن ها پاسخ دهیم. در صورتی که سؤال شما جزء سؤالات ذیل نبود، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. آیا با خرید توکن های NFT ها ممکن است ضرر کنیم؟

بله. ضرر در بازار های مالی عادی است. فرقی نمی کند که شما اقدام به خرید توکن های NFT می کنید و یا محصولات ان اف تی! چراکه در هر حالت اگر بدون هیچ دانش و یا مشاوره ای وارد شوید، ممکن است با ضرر رو به رو شوید. در صورتی که قصد سرمایه گذاری دارید، همان‌طور که اشاره کردیم بهتر است با نظر یک مشاور این کار را انجام دهید.

 1. سرمایه گذاری در توکن های NFT چگونه انجام می شود؟

سرمایه گذاری در توکن های NFT همانند دیگر توکن ها می باشد؛ یعنی شما ابتدا باید در یک نقطه مناسب ورود کنید و سپس آن را هولد کنید و در موقعیت مناسب تری بفروشید تا بتوانید از این کار درآمد کسب کنید.

 1. توکن های ان اف تی چگونه ذخیره می شوند؟

همان‌طور که آشنا شدید، منظور از توکن های NFT همان رمز ارز ها می باشد. پس بنابراین برای ذخیره رمز ارز ها باید از کیف پول های دیجیتال استفاده کنید. شما می توانید با کمی تحقیق متوجه شوید که از رمز ارز مورد نظر شما چه کیف پول هایی پشتیبانی می کند.

سخن آخر درباره بهترین توکن های NFT

همان‌طور که مطالعه کردید، در این مقاله سعی داشتیم تا به شما توکن های برتر NFT را معرفی کنیم. تمامی توکن های فوق در حول محور ان اف تی ها فعالیت می کنند و شما می توانید در بازار NFT از توکن های فوق استفاده کنید. تمامی توکن هایی که در این مطلب نام برده شد، جزء رمز ارز های برتر بازار کریپتو می باشد. به همین دلیل، شما می توانید با خیال راحت پس از انجام تحقیق از آن ها در معاملات خود و یا… استفاده کنید.

 

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “بهترین توکن های NFT” همراه ما بودید.

 

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:


از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده