آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز تتا THETAچیست؟

ارز تتا THETAچیست؟

ارز تتا چیست؟ در این مقاله قصد داریم تا به معرفی رمز ارزی با نام تتا THETA بپردازیم. شبکه تتا که شبکه ارائه دهنده این ارز دیجیتال می باشد، در دسته ی شبکه های غیرمتمرکز قرار دارد و در زمینه انتقال ویدئو فعال می باشد. آیا با عملکرد و ویژگی های این ارز دیجیتال آشنایی دارید؟ آیا می دانید ارز دیجیتال تتا THETA را در چه کیف پول هایی می توان ذخیره نمود؟ در این مقاله ما به شما در ارتباط با عملکرد این شبکه و رمز ارز آن به طور کامل توضیح خواهیم داد. همچنین کیف پول هایی را معرفی خواهیم کرد که می توانید برای ذخیره سازی ارز دیجیتال تتا THETA از آن استفاده نمایید.

شما می توانید مقاله تحلیل ارز دیجیتال تتا THETA را مطالعه نمایید همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای تتا THETA در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت THETA | قیمت تتا) را مشاهده نمایید.

ارز دیجیتال THETA چیست؟

ارز دیجیتال THETA چیست؟
ارز دیجیتال THETA چیست؟

ارز دیجیتال تتا THETA رمز ارز ارائه شده شبکه تتا می باشد. تتا یک شبکه انتقال ویدئویی غیرمتمرکز و همتا به همتا است که از فناوری بلاکچین استفاده می کند. این شبکه، تحویل محتوا با پهنای باند رایگان را امکان پذیر می کند. شبکه تتا Theta قصد دارد با ارائه زیرساخت های پخش غیرمستقیم ویدئو که ارزان تر از سیستم عامل های متمرکز رقیب است، به نسل بعدی فناوری تبدیل شود.

علاوه بر ارز دیجیتال THETA، تتافیول TFUEL نیز ارز اصلی این شبکه می باشد. ارز دیجیتال THETA در شبکه تتا به عنوان یک مکانیسم تشویقی عمل می کند. این رمز ارز کاربران را تشویق می کند تا حافظه و پهنای باند بدون استفاده خود را به اشتراک بگذارند و به عنوان ذخیره کننده ویدئو برای شبکه عمل کنند.

به عبارتی از ارز دیجیتال تتا THETA در شبکه برای سهیم شدن به عنوان اعتبارسنج یا نود نگهبان، تولید بلاک و مشارکت در مدیریت پروتکل استفاده می شود. نودهای اعتبارسنج یا نودهای نگهبان می توانند THETA را به اشتراک بگذارند و تتافیول TFUEL را به عنوان پاداش دریافت کنند. تتافیول توکن عملیاتی شبکه تتا است. از این رمز ارز برای تکمیل معاملات استفاده می شود. نودها برای هر جریان ویدئویی که به سایر کاربران شبکه منتقل می کنند، تتافیول TFUEL دریافت می کنند.


نیم نگاهی به ارز دیجیتال تتا Theta

نام اختصاری Theta
نوع ارز COIN
عرضه کل ۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
مقدار در گردش ۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
وب سایت رسمی thetatoken.org
بلاکچین اکسپلور https://explorer.thetatoken.org/
وایت پیپر https://s3.us-east-2.amazonaws.com/assets.thetatoken.org/Theta-white-paper-latest.pdf
پیج های ارتباط رسمی bitcointalk.org

Twitter.com

Reddit.com

سورس کد https://github.com/thetatoken

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران ارز دیجیتال تتا THETA

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران ارز دیجیتال تتا THETA
بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران ارز دیجیتال تتا THETA

تتا THETA در سال ۲۰۱۷ توسط Mitch Liu راه اندازی شد. این فرد قبلا بازی های موبایل و استارتاپ های تبلیغات آنلاین را تاسیس کرده بود. Jieyi Long از دیگر بنیانگذاران تتا می باشد. این فرد متخصص در فناوری های پخش زنده است.

در سال ۲۰۱۷ تیم پشت تتا یک فروش توکن اختصاصی برگزار کرد و ۳۰ درصد از یک میلیارد واحد عرضه تتا THETA را به فروش رساند. به علاوه ۲۰ میلیون دلار برای شروع پروژه آنها جمع اوری شد. Theta Labs، شرکتی که پشت شبکه تتا قرار دارد همچنین دارای سایت پخش خود، Theta.tv است. این سایت به بینندگان، تتافیول را برای تماشای محتوای ویدئویی ارائه می دهد.

برای مطالعه بیشتر درباره ی ارز تتافیول کلیک کنید


عملکرد شبکه تتا Theta چگونه است؟

عملکرد شبکه تتا Theta چگونه است؟
عملکرد شبکه تتا Theta چگونه است؟

شبکه تتا بر اساس پروتکل همتا به همتا یا P2P است که به شرکت کنندگان امکان می دهد تا برای توزیع محتوا پاداش دریافت کنند. این شبکه همچنین به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا DApps را بر اساس پروتکل بلاکچین متن باز خود ایجاد کنند. تتا از مکانیسم اثبات سهام استفاده می کند. این بدان معناست که شرکت کنندگان مقدار زیادی توکن THETA را قفل می کنند تا حق پردازش بلاک های تراکنش را بدست آورند.

شبکه تتا از سه دسته شرکت کننده پشتیبانی می کند:

۱.نودهای اعتبارسنج Enterprise validator nodes

این ها شرکت هایی هستند که برای پردازش تراکنش های شبکه، توکن های تتا را در اختیار دارند. برخی از معروف ترین نودهای اعتبارسنج شبکه عبارتند از: سونی Sony ،Google و Samsung.

۲.نودهای نگهبان Guardian nodes

نودهای نگهبان نودهای می باشند که وظیفه حفظ اجماع از طریق تایید اعتبار در نقاط از پیش تعیین شده را بر عهده دارند. آنها کاربرانی هستند که اطمینان می دهند بلاک های معامله ایجاد شده توسط نودهای اعتبارسنج دقیق عمل می کنند و لایه دوم امنیت را به پروتکل اضافه می کنند. اگر یک بلاک مخرب از طریق یک نود اعتبارسنج عبور کند، یک نود نگهبان ان را متوقف می کند. نودهای نگهبان فقط نیاز به ۱۰۰۰ کوین تتا THETA دارند.

۳.نودهای Edge

نودهای Edge به کاربران امکان می دهند ویدئوها را پخش کرده و پهنای باند خود را به اشتراک بگذارند. شبکه تتا به کاربران اجازه می دهد بدون نیاز به یک شبکه تحویل محتوا متمرکز، همتای خود را به جریان بیاندازند.


معرفی بلاکچین تتا THETA

معرفی بلاکچین تتا THETA
معرفی بلاکچین تتا THETA

ایجاد بلاکچین تتا به منظور تامین امنیت شبکه صورت می گیرد. همچنین توزیع پاداش ها توسط بلاکچین انجام می شود. جالب است که بدانید بلاکچین تتا از مکانیسم گواهی اثبات سهام یا PoS استفاده می نماید. استفاده از این مکانیسم برای توزیع پاداش ها، کیفیت محتوا و تایید تراکنش ها می باشد.

به طور کلی مدیریت نودها نیز برعهده بلاکچین تتا است. در واقع نودها را مدیریت کرده و زیرساخت های لازم برای توزیع پاداش را تامین می نماید. استفاده از چند مکانیسم در بلاکچین برای این کار می باشد. به عبارتی از یک سیستم دو لایه استفاده می کند. لایه اول را نودهای اعتبارسنج تشکیل می دهند. این نودها در ارتباط با اضافه شدن بلاک به بلاکچین تصمیم گیری می کنند. لایه دوم همان نودهای نگهبان هستند که تامین امنیت شبکه برعهده این نودها می باشد.


معرفی ویژگی های شبکه تتا THETA

معرفی ویژگی های شبکه تتا THETA
معرفی ویژگی های شبکه تتا THETA

       

شبکه ی ارز دیجیتال تتا THETA ویژگی هایی را دارا می باشد که آن را منحصر به فرد ساخته است. این ویژگی ها شامل موارد زیر است:

 1. وجود مکانیسم اجماع BFT در این شبکه باعث سرعت بالا در پردازش تراکنش ها و مقیاس پذیری این شبکه شده است.
 2. از دیگر ویژگی های شبکه تتا Theta می توان به سرعت بالا در انتشار داده ها اشاره کرد.
 3. یکی دیگر از ویژگی های این شبکه بالا بودن قدرت مقیاس پذیری و پردازش خارج از زنجیره می باشد.

بررسی اهداف شبکه تتا THETA

بررسی اهداف شبکه تتا THETA
بررسی اهداف شبکه تتا THETA

در این قسمت از مقاله به معرفی اهداف شبکه تتا خواهیم پرداخت.

 1. یکی از اهدافی که این شبکه دارا می باشد، این است که مشکلات موجود در شبکه های تحویل محتوای حاضر را حل نماید. از جمله مشکلات این شبکه ها می توان به متوقف شدن پخش، کیفیت پایین فیلم و پرش از یک بخش اشاره کرد.
 2. ارائه یک سرویس پخش فیلم با کیفیت همراه با هزینه پایین تر از دیگر اهداف این شبکه می باشد. با توجه به اینکه امروزه پخش محتوا با هزینه های بالایی صورت می گیرد، تتا قصد دارد هزینه های مرتبط با پخش فیلم های با کیفیت را کاهش دهد.
 3. گسترش تمرکز زدایی و بهبود سیستم پاداش دهی توزیع شده یکی دیگر از مقاصد این شبکه است. سرویس های کنونی به علت متمرکز بودن بیش از حد قادر به ارائه پاداش های بالا به مشترکین نمی باشند. در شبکه تتا افراد بازدید کننده می توانند با استفاده از کوین ها به تولید کنندگان محتوا پاداشی را ارائه دهند. به علاوه شبکه تتا قصد دارد تا با استفاده از سیستم همتا به همتا تمرکززدایی را افزایش دهد.

امنیت شبکه تتا THETA و کیفیت ویدئوها چگونه است؟

امنیت شبکه تتا THETA و کیفیت ویدئوها چگونه است؟
امنیت شبکه تتا THETA و کیفیت ویدئوها چگونه است؟

یکی از مواردی که بسیار اهمیت دارد، امنیت شبکه تتا می باشد. در شبکه تتا نودهای زیادی وجود دارد که می تواند امنیت این شبکه را افزایش دهد. به علاوه با توجه به اینکه این شبکه غیرمتمرکز می باشد، احتمال حمله هکرها کم است.

بررسی کیفیت محتوای موجود در پلتفرم توسط نودها صورت می پذیرد. در واقع نودها وظیفه دارند تا بهترین کیفیت را به کاربران ارائه دهند. لازم است که بدانید پاداش دریافتی با کیفیت محتوا رابط مستقیم دارد. به طوریکه هرچه کیفیت کار بیشتر باشد، پاداش دریافتی نیز بیشتر است. در شبکه تتا با اتصال نودهای نزدیک به هم کیفیت و سرعت بارگذاری ویدئوها بیشتر می شود. این کار یعنی اتصال نودها، از پایین آمدن سرعت و کیفیت محتوا جلوگیری می کند.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال تتا THETA

در این قسمت از مقاله به بررسی روند قیمت ارز دیجیتال تتا THETA خواهیم پرداخت. در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۲۸ آگوست ۲۰۲۱ قیمت ارز دیجیتال تتا برابر با ۶.۸۶ دلار آمریکا است. حجم معاملات این رمز ارز در ۲۴ ساعت برابر با ۲۱۹،۸۵۱،۲۴۸ دلار می باشد. با توجه به بررسی های انجام شده ارز دیجیتال تتا در ۲۴ ساعت گذشته ۳.۷۰% افزایش قیمت داشته است. این ارز دیجیتال در سایت کوین مارکت کپ اکنون رتبه ۲۵ را به خود اختصاص داده است. همچنین مشاهده می شود که در تاریخ ۱۶ آپریل ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است. در ادامه مطالب شما می توانید نمودار قیمت این ارز دیجیتال را مشاهده نمایید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال تتا THETA
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال تتا THETA

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال تتا THETA

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال تتا THETA
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال تتا THETA

اگر قصد خرید و یا فروش ارز دیجیتال تتا THETA را دارید، در ابتدا باید صرافی های پشتیبان کننده این رمز ارز را جستجو نمایید. در حال حاضر صرافی های آنلاین خارجی بسیاری هستند که از رمز ارزتتا پشتیبانی می کنند. بهتر است که در انتخاب صرافی دقت کافی داشته باشید و صرافی را انتخاب کنید که از امنیت بالایی برخوردار باشد. با این کار می توانید با خیال راحت در صرافی ها به انجام معاملات بپردازید. پس از انتخاب صرافی در آن ثبت نام نموده و به تکمیل فرآیند خرید و فروش بپردازید. در ادامه شما می توانید با تعدادی از صرافی های پشتیبان کننده این ارز دیجیتال آشنا شوید.

 1. صرافی بایننس Binance: صرافی بایننس از حجم معاملات بالایی برخوردار است و کاربران زیادی از سراسر جهان دارا می باشد.
 2. صرافی اوکی اکسچنج OKEx: این صرافی علاوه بر رمز ارز تتا از ارزهایی همچون بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و … پشتیبانی می کند.
 3. صرافی هیوبی گلوبال Huobi Global: صرافی هیوبی گلوبال از بزرگترین صرافی ها در چین می باشد و برای ۱۳۰ کشور در جهان در دسترس است.
 4. صرافی کوکوین KuCoin: صرافی کوکوین در ماه مِی سال ۲۰۱۷ توسط گروهی از افراد با تجربه راه اندازی شد.
 5. صرافی DigiFinex: در صرافی دیجی فینکس امکان مبادله رمز ارزهایی همچون بیت کوین، اتریوم، دوج کوین، لایت کوین و … علاوه بر ارز تتا وجود دارد.

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال تتا THETA

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال تتا THETA
کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال تتا THETA

پس از خریداری ارز دیجیتال تتا THETA شما نیازمند کیف پول های دیجیتالی برای ذخیره سازی رمز ارز هستید. به طور کلی کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری زیادی هستند که در بستر ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند. برای ذخیره سازی ارز دیجیتال تتا THETA شما می توانید از کیف پول های زیر استفاده نمایید.

نام کیف پول نوع کیف پول توضیحات
۱.کیف پول لجر Ledger  سخت افزاری کیف پول لجر یکی از محبوب ترین کیف پول ای سخت افزاری در بازار می باشد. این کیف پول یکی از بهترین مکان ها برای ذخیره سازی ارز دیجیتال تتا است.
۲.کیف پول تراست Trust نرم افزاری کیف پول تراست در حال حاضر به یکی از پر کاربردترین کیف پول های ارز دیجیتال تبدیل شده است.
۳.اپلیکیشن Theta Wallet نرم افزاری کاربران می توانند رمز ارزهای تتا و تتافیول را در این کیف پول ذخیره نمایند.
۴.کیف پول Theta Web تحت وب کیف پول تحت وب تتا برای مرورگرهای کروم، فایرفاکس و اپرا در دسترس است.

آیا ارز دیجیتال تتا THETA استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال تتا THETA استخراج می شود؟
آیا ارز دیجیتال تتا THETA استخراج می شود؟

یکی از راه ها برای سرمایه گذاری در بستر ارزهای دیجیتال خرید آن و دیگری استخراج رمز ارز می باشد. برای استخراج در ابتدا باید بررسی نمایید که رمز ارز مورد نظر قابلیت استخراج را دارد یا خیر. به همین دلیل شما باید الگوریتم مورد استفاده ان را بررسی کنید.

رمز ارز تتا THETA در بلاکچین خود از الگوریتم اثبات سهام یا PoS استفاده می نماید و قابلیت استخراج ندارد. به طور کلی رمز ارزهایی که مبتنی بر الگوریتم اثبات کار یا PoW هستند، قابل استخراج می باشند.


آینده ارز دیجیتال تتا THETA چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال تتا THETA چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال تتا THETA چگونه است؟

تتا به دنبال تغییر آینده سیستم عامل های پخش ویدئو با استفاده از فناوری بلاکچین و شبکه اعتبارسنجی خود است. این شبکه برای پشتیبانی از یک پلتفرم پخش ویدئو به طور کامل غیرمتمرکز ساخته شده است. هدف تتا این است که با استفاده از قدرت محاسباتی و پهنای باند مضاعف، شکاف های بزرگ بین کیفیت و سرعت پخش را از بین ببرد. هرچه کاربران بیشتری در شبکه فعال باشند، پهنای باند بیشتری برای پخش ویدئو در دسترس است. و با هر نود جدید، سرعت و کیفیت پخش را افزایش می دهد.

تتا Theta سازندگان محتوا را قادر می سازد تا کنترل بیشتری بر محتوای خود و درآمدزایی از آن اعمال کنند. که این موضوع به محبوبیت شبکه کمک می کند. افزایش محبوبیت آن می تواند یکی از عوامل تاثیرگذار در آینده این رمز ارز باشد. به طور کلی اگر این شبکه بتواند به اهداف خود دسترسی پیدا کند، می تواند آینده خوبی را رقم بزند.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال تتا Theta

theta crypto scaled


کلام پایانی ارز تتا THETA چیست؟

به طور کلی در این مقاله به معرفی ارز دیجیتال تتا THETA پرداختیم. این رمز ارز توسط شبکه تتا ارائه شده است. تتافیول از دیگر توکن های ارائه شده توسط این شبکه است. شبکه تتا در زمینه انتقال ویدئو فعالیت دارد. ارز رمز ارز تتا در شبکه تتا برای مشارکت در مدیریت پروتکل استفاده می شود. به علاوه در این مقاله بررسی نمودیم که شبکه تتا یک شبکه همتا به همتا می باشد و به کاربران فرصت می دهد تا برای توزیع محتوا پاداش دریافت کنند.

لازم به ذکر است که شما می توانید این رمز ارز را از صرافی هایی همچون بایننس، کوکوین، دیجی فینکس، هیوبی گلوبال و … خریداری نمایید. امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات کافی در ارتباط با ارز دیجیتال تتا THETA را در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله ” ارز تتا THETA چیست؟ ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده