آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

راه اندازی ماینر S9 | آموزش راه اندازی انت ماینر های S9j و S9i و S9 و S9 Hydro

در این مقاله قصد داریم تا به شما همراهان عزیز سایت زوم ارز آموزش راه اندازی دستگاه ماینر Antminer s9 از شرکت بیت مین را توضیح بدهیم. این مدل از ماینر با هش ریت های ۱۳.۵ و ۱۴ تراهش در بازار عرضه شده است شما می توانید از طریق مقاله راه اندازی ماینرها با راه اندازی انواع ماینر از شرکت های مختلف از جمله راه اندازی ماینرهای شرکت بیت مین آشنا شوید. در ادامه همراه ما باشید تا با این دستگاه ماینر بیشتر آشنا شوید.

 

بررسی دستگاه ماینر Antminer s9

دستگاه ماینر Antminer s9 در دو هش ریت مختلف تولید و روانه بازار شده است. این دستگاه در سال ۲۰۱۷ توسط شرکت معروف و محبوب بیت مین ” BitMain ” طراحی و تولید و سپس در بازار تجهیزات ماینینگ عرضه شد. این ماینر از الگوریتم SHA-256 جهت پردازش اطلاعات استفاده می کند. این الگوریتم از ارز دیجیتال معروف و محبوب این روز های بازار ” بیت کوین ” پشتیبانی می کند، شما می توانید با تهیه و به کارگیری این ماینر به استخراج رمز ارز بیت کوین و یا دیگر رمز ارز هایی که از این الگوریتم پشتیبانی می کنند بپردازید.

این ماینر با دو پردازنده همسان اما با هش ریت های مختلف تولید شده است. همانطور که گفتیم نرخ هش ریت این دستگاه ۱۳.۵ & 14 تراهش می باشد. شما می توانید طبق نیازتان مدل مورد نظرتان را تهیه کنید و سپس اقدام به استخراج کنید.

این ماینر در ابعاد ۳۵۰ * ۱۳۵ * ۱۵۸ میلی متر و همچنین با وزنی حدود به ۴.۲ کیلوگرم تولید شده است همچنین این دستگاه برای خنک سازی خود، از دو فن استفاده می کند. یک فن در پشت و یک فن در جلوی دستگاه.

“” برای اینکه اطلاعات کامل و جامع تری نسبت به دستگاه ماینر AntMiner S9 13.5 & 14 TH/s  کسب کنید می توانید به مقاله اختصاصی ذیل مراجعه کنید. “”

بیشتر بخوانید: مشخصات دستگاه ماینر Antminer S9 سری های ۱۳.۵TH و ۱۴TH


بررسی دستگاه ماینر Antminer s9i

دستگاه ماینر Antminer s9i از دیگر دستگاه های سری ” S ” کمپانی بزرگ بیت مین می باشد. این دستگاه مانند باقی ماینر های سری ” S ” با دو هش ریت ۱۴Th و ۱۴.۵Th تولید و در بازار عرضه شده است. ماینر Antminer s9i از الگوریتم معروف ” SHA-256 ” جهت رمزگشایی اطلاعات استفاده می کند. هماینطور که می دانید رمز ارز معروف و محبوب این روزهای بازار ” Bitcoin ” یا ” بیت کوین ” از این الگوریتم پشتیبانی می کند، شما می توانید با استفاده از این ماینر به راحتی با تشکیل یک مجموعه اقدام به استخراج بیت کوین کنید.

همانطور که گفتیم، ماینر Antminer s9i با دو هش ریت مختلف تولید شده است، پردازنده هر دو دستگاه باهم یکی است تنها تفاوت مقدار هش ریت آن می باشد که همین امر موجب تفاوت آن ها شده است. به گفته کمپانی بیت مین، ماینر نسخه ۱۴.۵ تراهش، نسخه اصلاحی ماینر ۱۴ تراهش می باشد.

اندازه هر دو دستگاه تقریبا با هم برابر است. ابعاد دستگاه ماینر Antminer s9i برابر با ۳۵۰ *  ۱۳۵ * ۱۵۸ میلیمتر است همچنین وزن این دو دستگاه ماینر چیزی حدود به ۴.۲ کیلوگرم می باشد که نسبت به هم رده های خود عددی قابل مقایسه تری هستند.

برای اینکه اطلاعات کامل و جامع تری نسبت به دستگاه های ماینر Antminer s9i 14.5Th و Antminer s9i 14Th کسب کنید می توانید به مقاله اختصاصی ذیل مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید : مشخصات دستگاه ماینرهای AntMiner S9i 14Th/s  &  AntMiner S9i 14.5Th/s


بررسی دستگاه ماینر Antminer s9j

دستگاه ماینر Antminer s9j از دیگر دستگاه های کمپانی بزرگ بیت مین می باشد. این کمپانی توانسته است با تولید و عرضه محصولات میان رده خود همانند محصولات سری ” S ” که در این مقاله مطالعه نمودید، بازار تجهیزات ماینینگ را تا حدودی به خود اختصاص دهد. از دیگر محصولات سری ” S ” شرکت بیت مین ماینر Antminer s9j نام دارد. این ماینر همانند دیگر ماینر های سری ” S ” توانسته است محبوبیت خوبی را در میان عموم ماینر ها ایجاد کند. ماینر Antminer s9j تنها یک نوع تولید شده است و همچنین هش ریت آن نیز ۱۴.۵ تراهش می باشد. این ماینر می تواند به راحتی به استتخراج رمز ارز بیت کوین بپردازد.

الگوریتم ” SHA-256 “، نوع الگوریتم دستگاه ماینر Antminer s9j می باشد. این ماینر جهت حل معادلات بلوک ها از این الگوریتم پشتیبانی می کند. همانطورر که گفتیم شما می توانید با استفاده از این دستگاه به راحتی رمز ارز بیت کوین استخراج کنید. ارز دیجیتال بیت کوین نیز از الگوریتم ”  SHA—۵۶ ” پشتیبانی می کند.

ابعاد حدودی این ماینر ۳۵۰ * ۱۳۵ * ۱۵۸ میلیمتر و همچنین وزن حدودی آن ۴.۲ کیلوگرم می باشد. تقریبا اندازه و وزن تمام ماینر های سری ” S ” کمپانی بیت مین یک شکل است و مشکلی در آن نیز دیده نمی شود.

برای اینکه اطلاعات کامل و جامع تری نسبت به دستگاه ماینر AntMiner S9j 14.5TH/s  کسب کنید می توانید به مقاله اختصاصی ذیل مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید : مشخصات دستگاه ماینرهای AntMiner S9j 14.5TH/s 

 


معرفی قسمت های مختلف دستگاه های ماینر AntMiner S9  &  AntMiner S9i  &  AntMiner S9j

این دستگاه ماینر دارای اجزای مختلفی می باشد. در این قسمت لازم می دانیم یک نکته مهم را خدمت شما عزیزان بگوئیم.

اکثر دستگاه های ماینر کمپانی بزرگ و معروف بیت مین دارای اجزاء یک شکل می باشد، یعنی تمام امکانات پیاده سازی شده بر روی دستگاه های این شرکت یکی می باشد.

راهنمای راه اندازی دستگاه ماینر Antminer s9 اجزا تشکیل دهنده دستگاه های ماینر AntMiner S9  &  AntMiner S9i  &  AntMiner S9j  شامل:

۱.      کابل برق / اتصال برق

۲.      مرکز کنترل ماینر

۳.      دکمه ثبت ای پی ” IP ”

۴.      اتصال کابل شبکه

۵.      دکمه ریست ماینر

۶.      چراغ قرمز، نشانه عدم ارتباط / شکست

۷.      چراغ سبز، نشانه عملکرد صحیح ماینر

۸.      بدنه آلومینیوم

۹.      فن خنک کننده


راه اندازی دستگاه ماینر Antminer s9

برای راه اندازی دستگاه های سری ” S ” کمپانی بیت مین نیازمند یک کامپیوتر و اینترنت هستیم. ابتدا، دستگاه ماینر را به وسیله کابل مخصوص به برق متصل می کنیم و سپس دستگاه به همراه کامپیوتر را روشن می کنیم.

به وسیله یک کابل ” شبکه ” یا ” LAN ” دستگاه را به اینترنت متصل می کنیم و سپس نرم افزار ” IP Reporter ” را دانلود و نصب می کنیم.

دانلود نرم افزار  IP Reporter 

شما می توانید نرم افزار ” IP Reporter ” را از ایـــنجــــــــــــا دانلود کنید. ( فایل دانلودی به صورت زیپ ( فشرده شده ) می باشد، هنگام استخراج به عنوان گذرواژه zoomarz.com را وارد نمایید )

پس از دانلود، نرم افزار را اجرا می کنیم و سپس سه کادر به همراه چند گزینه نمایان می شود.

  • ” Shelf ” یا ” قفسه “
  • ” Step ” یا ” گام “
  • ” Positioon ” یا ” موقعیت “

در صورت استفاده خانگی از این ماینر، بدون اینجاد تغیر در مقدار پیش فرض ” ۱ ” بر روی گزینه ” Start ” کلیک می کنیم. در صورتی که قرار است از ماینر ها در فارم استفاده شود اها را به مقدار مورد نظر تغییر و سپس بر روی گزینه  ” Start ” کلیک می کنیم. ( تصویر ذیل را مشاهده کنید )راه اندازی دستگاه ماینر Antminer s9 - سری s

پس از اینکه بر روی گزینه ” Start ” کلیک کردیم، بلافاصله دستمان را به مدت ” ۵ ثانیه ” بر روی دکمه ” IP Reporter ” که در مرکز کنترل دستگاه قرار دارد نگه می داریم. زمانی که متوجه یک بوق کوتاه شدیم، دستمان را رها می کنیم. (تصویر ذیل را مشاهده کنید )IP-Reporter - راه اندازی دستگاه ماینر Antminer s9

پس از شنیدن صدای بوق اگر به صفحه نمایش کامپیوترتان دقت کنید، متوجه خواهید شد که ای پی ” IP ” دستگاه ماینر شما بر روی صفحه نمایش، نمایان می شود.

نوشتن آی پی - راه اندازی دستگاه ماینر Antminer s9به همین راحتی توانستید ای پی دستگاه ماینر خود را به وسیله نرم افزار ” IP Reporter ” به دست آورید.


آموزش اتصال دستگاه ماینر به استخر

برای اینکه وارد تنظیمات دستگاه ماینر Antminer s9 شوید، ابتدا باید ای پی دستگاه را در آدرس بار مرورگرتان وارد و سپس بر روی جستجو کلیک کنید.

در صفحه پیش روی شما، از شما در خواست وارد نمودن ” Username ” نام کاربری ” و ” Password ” گذرواژه ” می کند. شما به عنوان ” Username ” یا ” نام کاربری ” و ” Password ” یا ” رمز عبور ” کلمه ” root ” را ( با حروف کوچک ) وارد کنید. در صورتی که نام کاربری و رمز عبور اشتباه بود، حتما به دفترچه راهنما که درون جعبه دستگاه قرار دارد مراجعه و سپس آن را مطالعه کنید.

در اینجا، شما توانستید وارد تنظیمات پیکربندی دستگاه ماینر شوید، حال باید یک استخر مناسب انتخاب کنید. برای انتخاب نوع استخر می توانید به مقاله ذیل مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: استخر استخراج Mining Pool چیست ؟

پس از ورود به تنظیمات پیکربندی دستگاه ماینر، جهت آدرس دهی و اتصال به استخر ابتدا بر روی گزینه ” General Setting ” و سپس بر روی سربرگ ” Miner Configuration ” کلیک  کنید.حال دراین قسمت با صفحه ذیل رو به رو می شوید.اتصال دستگاه ماینر به استخر

در قسمت ” URL ” باید آدرس استخر را وارد نمایید. آدرس استخر را می توانید پس از ثبت نام در استخر، در پنل مدیریتی خودتان درون استخر ببینید.

پس از وارد نمودن آدرس باید ” Worker ” و سپس ” Password ” را وارد نمایید. در انتها با قرار دادن ” Work Mode ” بر روی ”  Normal ” عملیات مایین کردن را آغاز کنید.


آموزش بک آپ یا پشتیبان گیری و آپدیت دستگاه ماینر

تقریبا اکثر ماینر های موجود کمپانی بیت مین دارای یک پنل مدیریتی می باشند. برای اپدیت ماینر های سری ” S ” تنها با دنبال نمودن مراحل زیر، موفق به انجام این کار می شوید.

ابتدا در وحله اول پس از دانلود فایل اپدیت مورد نظر، باید از دستگاه ماینر خود یک بک اپ یا پشتیبان تهیه کنید. این عمل به شما کمک می کند که اگر به هر دلیلی فایل اپدیت با دستگاه شما همخوانی نداشت، با بارگذاری فایل بک اپ تنظیمات دستگاه را مانند قبل برگردانید. حال در ادامه همراه ما باشید تا به اتفاق یک دیگر دستگاهمان را آپدیت کنیم.


تهیه بکاپ از تنظیمات دستگاه های ماینر

ابتدا وارد پنل می شویم. پس از ورود، با انتخاب گزینه ” System ” و سپس  گزینه ” Upgrade ” وارد پتجره ی جدیدی می شویم. در این پنجره شما همم می توانید بک اپ یا پشتیبان تهیه کنید و هم می توانید با وارد نمودن فایل اپدیت دستگاه خود را اپدیت کنید. در این قسمت طریقه تهیه بک اپ را به شما آموزش می دهیم.

برای تهیه بک اپ کافیست در این قسمت بر روی گزینه ” Generate archive ” کلیک کنیم تا دستگاه شروع به بک اپ گیری از نسخلی فعلی خود کند. پس از پایان بکاپ گیری به سراغ نصب آپدیت می رویم. ( تصویر ذیل بیانگر گزینه های تهیه بک اپ می باشد )آموزش بکاپ از تنظیمات دستگاه


آپدیت دستگاه های ماینر AntMiner S9 & AntMiner S9i & AntMiner S9j

برای اپدیت نمودن دستگاه های ماینر AntMiner S9  &  AntMiner S9i  &  AntMiner S9j تنها باید مراحلی که جهت تهیه بک اپ را طی کردید، دوباره بروید و سپس از قسمت ” Flash New Firmware Image “، فایل دانلود آپلود که در دو مرحله دانلود کرده اید را وارد کنید و سپس تیک گززینه ” Keep Setting ” را بردارید تا اپدیت دستگاه به درستی و کامل انجام شود. ( تصویر ذیل نشانگر این عمل می باشد  )آپدیت دستگاه های ماینر

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چگونه می توانیم متوجه شویم که برای دستگاهمان اپدیت آمده است یا خیر. برای این که بخواهید متوجه این موضوع شوید ابتدا باید به سایت کمپانی بیت مین مراجعه کنید و سپس به قسمت آپدیت دستگاه ها بروید. حال اینجا با پیدا نمودن دستگاهتان و چک نمودن مدل و همچنین ورژن نرم افزاری آن متوجه می شوید که برای دستگاهتان اپدیت آمده است یا خیر.

برای اینکه متوجه مدل و ورژن فعلی نرم افزار دستگاهتان شوید، پس از ورود به پنل مدیریتی دستگاه با توجه گزینه های موجود، ابتدا گزینه ” System ” و سپس گزینه ” Overview ” را انتخاب کنید. حال در این بخش، اگر به قسمت ” File System Version ” دقت کنید می توانید مدل و همچنین ورژن نرم افزاری دستگاه ماینر خود را ببینید.


بررسی دستگاه ماینر Antminer S9 Hydro

این ماینر یکی از متفاوت ترین دستگاه های کمپانی بیت مین می باشد. کمپانی بیت مین در این دستگاه از فناوری واتر کولینگ استفاده کرده است. در ادامه می خوانید که واتر کولینگ چیست و به چه کار می آید.

این دستگاه ماینر در سال ۲۰۱۸ در ابعادی نظیر از ۱۲۵ * ۱۹۰ * ۳۶۰ میلی متر و همچنین با وزن حدودی ۵.۱۵ کیلوگرم توسط کمپانی بزرگ و معروف بیت مین در بازار تجهیزات ماینینگ عرضه شد.

حداکثر نرخ هش ریت این ماینر نیز ۱۸ تراهش می باشد. این میزان از قدرت در شبکه بیت کوین و یا دیگر رمز ارز هایی که از الگوریتم این ماینر پشتیبانی می کنند نسبتا مناسب است اما کافی نیست.

الگوریتم این ماینر همان الگوریتم رمز ارز معروف و محبوب ” بیت کوین ” است. این دستگاه از الگوریتم SHA-256 پشتیبانی می کند. شما می توانید با بکارگیری این ماینر در کنار دیگر ماینر ها به راحتی رمز ارز بیت کوین استخراج کنید.

مصرف برق منبع تغذیه این ماینر برابر با ۱۷۲۸ وات و همچنین ولتاژ ورودی آن نیز ۱۱.۶ – ۱۳ ولت می باشد. در مجموع مصرف برق این ماینر کم نیست.

در این قسمت قرار است درباره بخش جذاب این ماینر صحبت کنیم. همانطور که گفتیم این ماینر از فناوری واتر کولینگ پشتیبانی می کند. فناوری واتر کولینگ به فناوری می گویند که از آب در جهت خنک سازی قطعات استفاده می کنند و دیگر خبری از فن نیست. این ماینر نیز دقیقا همینطور است. در اصطلاح می توانیم فناوری واتر کولینگ را به رادیاتور ماشین تشبیه کنیم. همانند رادیاتور ماشین که با استفاده از آب موتور خنک می شوید این جا هم دقیقا همین موضوع می باشد.

در پنل اصلی واتر کولینگ این ماینر ۶ عدد فن قرار دارد که با استفاده از جریان آب و فن های موجود ماینر به راحتی خنک می شود. یکی از بهترین و کاربردی ترین و قابل ذکر ترین مزیت های واتر کولینگ، نداشتن سر و صدا و یا همان آلودگی صوتی می باشد. این فناوری به این ماینر کمک کرده است تا سر و صدای آن به طرز چشم گیری کاهش یابد و دیگر خبری از این موارد نباشد. شما می توانید در قسمت معرفی اجزاء این فناوری را در این ماینر مشاهده کنید.

قابل ذکر است که در ابتدای این ماینر یک فن نصب شده است اما این فن در جهت تهویه هوا مورد استفاده قرار می گیرد و با کاهش دما ارتباطی ندارد. وظیفه اصلی واتر کولینگ در این ماینر کاهش دما است. میزان آلودگی صوتی و یا همان سطح نویز این ماینر نیز ۴۵ دسی بل می باشد. در ادامه همراه ما باشید تا با اجژاء مختلف این ماینر مخصوصا قسمت واتر کولینگ آن آشنا شوید.


معرفی اجزاء مختلف دستگاه ماینر Antminer S9 Hydro

همانطور که می دانید اجزاء اکثر ماینر ها با هم یک شکل می باشند. اما این ماینر یک تفاوت خوب و همچنین جذاب با دیگر ماینر های هم سطح خود دارد. آن تنفاوت فناوری واتر کولینگ می باشد. این فناوری به این ماینر کمک کرده است تا نسب به دیگر ماینر ها متمایز شود. اگر مشتاق هستید که چگونگی پیاده سازی این فناوری در ماینر Antminer S9 Hydro مشاهده کنید. با ما همراه باشید. ( تصویر ذیل را مشاهده کنید. )aj antminer s9 hydro


دانلود نرم افزار IP Reporter ، راه اندازی و نصب دستگاه ماینر Antminer S9 Hydro

نصب دستگاه ماینر Antminer S9 Hydro ؛ همانطور که می دانید ماینر ها نیاز به یک فضای مناسب دارند. باید ابتدا به دمای محیط ماینر ها دقت کنید و با توجه به آن دما یک محیط مناسب انتخاب کنید.

این ماینر همانظور که \یش تر مطالعه کردید مجهز به سیستم واتر کولینگ می باشد. این سیستم کمک بسیار مفیدی در جهت کاهش دما ماینر می کند. همواره شما باید یک مکان مخصوص با شرایط بسیار مناسب را در اختیار دستگاه قرار دهید تا بتوانید کارکرد مناسبی نیز از این ماینر ببینید. پس از انتخاب یک مکان مناب برای ماینر با استفاده از یک کابل شبکه و یا LAN آن را به اینترنت متصل کنید توجه داشته باشید که کامپیوتر و یا لپ تاپتان را نیز باید به همان اینترنت متصل کنید پس قطعا تجهیزات مورد نیاز خود را تهیه کنید. پس از انجام این کار نوبت به آن رسیده است که ماینر را به برق متصل کنید. پپس از انجام این مراحل باید ای پی ماینر را به دست آوریم. برای انجام این کار ابتدا باید با استفاده از یک نرم افزار ای پی ماینر را جستجو کنیم.

بیشتر بخوانید:  دستگاه ماینر Giant-B | نقد و بررسی دستگاه ماینر بایکال Giant-B

در این قسمت ما از نرم افزار IP Reporter استفاده کرده ایم و قرار است شما انجام این عمل را با استفاده از این نرم افزار آموزش ببینید. در ادامه همراه ما باشید.

دانلود نرم افزار IP Reporter

اگر نرم افزار IP Reporter را بر روی کامپیوتر و یا لپ تابتان ندارید، می توانید به راحتی با کلیک بر روی عبارت ” دانلود ” این نرم افزار را بارگیری کنید. لطفا پس از دانلود به دو نکته ذیل توجه کنید.

نکته۱: فایل دانلودی پیش روی شما یک فایل فشرده  است، برای اینکه بتوانید از این فایل استفاده کنید ابتدا باید آن را با استفاده از نرم افزار ” Winrar ” از حالت فشرده خارج کنید. ( رمز عبور فایل Www.Zoomarz.Com ” با حروف کوچک ” می باشد )

نکته۲: این نرم افزار ” IP Reporter ” نیاز به نصب ندارد. برای اجرا تنها کافیست بر روی آیکون برنامه دوبار کلیک کنید. در اصطلاح به این نوع برنامه ها ” قابل حمل ” و یا ” Portable ” می گویند.

پس از خارج سازی از حالت فشرده ادامه این مطلب را دنبال کنید.


راه اندازی کامل دستگاه ماینر Antminer S9 Hydro

بر روی آیکون نرم افزار IP Reporter دوبار کلیک کنید. پس از بارگذاری نرم افزار در صفحه شما چند فیلد با نام های ” Shelf ” یا ” قفسه “، ” Step ” یا ” گام “، ” Positioon ” یا ” موقعیت ” مشاهده می کنید. برای ادامه کار به دو نکته ذیل توجه کنید.

نکته۱: اگر قرار است از این ماینر به صورت خانگی استفاده کنید، مقادیر پیشفرض ” ۱ ” فیلدهای پیش رو را تغیر ندهید و مستقیما پس از ورود بر روی گزینه ” Start ” کلیک کنید.

نکته۲: این نرم افزار می تواند ماینر های شما را در یک فارم و یا مجموعه راه اندازی کند اگر قرار است از این ماینر در یک مجموعه و یا یک فارم استفاده کنید حتما مقادیر پیشفرض را به مقادیر مورد نظر تغیر دهید و سپس بر روی گزینه ” Start ” کلیک کنید. ( همانند تصویر ذیل )ip reporter lvl1 s9 hp

بلافاصله پس از اینکه بر روی گزینه شروع و یا ” Start ” کلیک کردید به سمت دستگاه بروید و انگشت خود را بر روی دکمه IP Reporter ماینر فشار دهید و سپس پس از شنیدن صدای بوق انگشت خود را بردارید. ( همانند تصویر ذیل )hold ipreporter s9 hp

اگر به صفحه نمایش مانیتور خود دقت کنید متوجه نمایش ای پی خواهید شد. تبریک شما توانستید با موفقیت ای پی ماینر خود را به همین راحتی به دست آورید. برای ادامه کار می توانید از این ای پی استفاده کنید. ( همانند تصویر ذیل )، حال نوبت رسیده است تا ماینر را به یک استخر جهت انجام عملیات استخراج متصل کنیم. همراه ما باشید.ip reporter lvl2 s9 hp


آموزش اتصال دستگاه ماینر Antminer S9 Hydro به استخر

برای اینکه بتوانید ماینر را به استخر مورد نظر متصل کنید ابتدا باید در آن استخر ثبت نام کنید و سپس آدرس مخصوص به خودتان را بنویسید. مرورگرتان را باز کنید ای پی به دست آمده از نرم افزار  IP Reporter را در قسمت آدرس بار مرورگر وارد کنید و سپس تایید کنید. حال باید نام کاربری ” Username ” و رمز عبور ” Password ” را وارد کنید. برای اینکه بتوانید از این مرحله گذر کنید می توانید در اینجا از کلمه ” Root ” استفاده کنید. پس از ورود ابتدا بر روی گزینه ” General Setting ” و سپس بر روی گزینه ” Miner Configuration ” کلیک کنید. حال با تصویر ذیل مواجه می شوید.confing s9 hp

در فیلد های موجود می توانید آدرس و نام ماینر و رمز عبور را به ترتیب ” URL ” و ” Worker ” و ” Password ” را وارد کنید و سپس در انتها برای اعمال تغیرات بر روی گزینه ” Save ” کلیک کنید.

حال ماینر شما برای استخراج انواع رمز ارز های پشتیبانی شده اماده است و می توانید به راحتی عملیات استخراج را دنبال کنید.


پشتیبان گیری و آپدیت دستگاه ماینر Antminer S9 Hydro

پشتیبان گیری به شما کمک می کند تا در صورت بروز مشکل پس از آپدیت ماینر، تنظیمات را دوباره به قبل از آپدیت برگردانید. ممکن است گاهی اوقات پس از آپدیت، ماینر شما با اختلال مواجه شوید. دلیل آن هم این است که آپدیت شاید نمی تواند با ماینر شما مچ بشود تا باگ و یا اشکالات را بر طرف کند به همین علت موجب پدید آوردن دیگر اشکالات می شود. قبل از آپدیت میانر حتما یکنسخه پشتیبان و یا همان بک اپ از ماینر خود تهیه کنید.


آموزش بک اپ و یا پشتیبان گیری از ماینر Antminer S9 Hydro

برای تهیه بک اپ باتدا باید بر روی گزینه ” System ” و سپس گزینه ” Upgrade ” کلیک کنید. پس از بارگذاری صفحه جدید برای آغاز مراحل بک اپ گیری بر روی گزینه ” Generate Archive ” ضربه بزنید تا پشتیبان گیری از ماینر شروع شود. پس از انجام کار شما با پیغام موفقیت آمیز رو به رو خواهید شد حال می توانید کار های دلخواهتان را بر روی ماینر انجام دهید و یا ماینر را آپدیت کنید. ( همانند تصویر ذیل )backup s9 hp


آموزش آپدیت دستگاه ماینر Antminer S9 Hydro

پس تهیه نسخه پشتیبان، در همان صفحه بمانید. برای اینکه مراحل آپدیت ماینر آغاز شود به انتهای صفحه مراجعه کنید. بخشی با نام ” Flash New Firmware Image ” مشاهده می کنید. در این قسمت می توانید فایل آپدیت را وارد کنید و سپس اقدام به آپدیت دستگاه کنید. ( همانند تصویر ذیل )upgrade s9 hp


سوالات متداول

چگونه ماینر را به تنظیمات اولیه بازگردانی کنیم ؟

ابتدا ماینر را روشن کرده و بعد از گذشت ۵ دقیقه دکمه ای که در پنل جلویی کنترل کننده قرار دارد را ۱۰ ثانیه نگه دارید به این صورت ماینر به تنظیمات کارخانه بازگردانی می شود.

چطور رمز ورود را در ماینر عوض کنم ؟

برای این منظور باید در سربرگ سیستم روی برگه administration کلیک کنید و بعد از انتخاب رمز جدید تغییرات را ذخیره کنید.

چگونه نسخه سیستم عامل خود را چک کنیم ؟

به این منظور باید روی تب overview کلیک کرده و سپس می توانید مواردی همچون نسخه سیستم را مشاهده کنید.

 

” ممنون که تا پایان مطلب راه اندازی دستگاه ماینر Antminer s9 با ما همراه بودید “


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

3 دیدگاه دربارهٔ «راه اندازی ماینر S9 | آموزش راه اندازی انت ماینر های S9j و S9i و S9 و S9 Hydro;

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده