آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

نصب و راه اندازی دستگاه های انت ماینر (Antminer) برای شرکت bitmain

 ” نصب و راه اندازی دستگاه های ماینر با برند انت ماینر “antminer” که برای کمپانی bitmain ” است. ما قصد داریم تا به صورت کلی نصب و پیکربندی دستگاه های ماینر کمپانی بزرگ ” بیت مین ” Bitmain را به اتفاق یکدیگر مرور کنیم. اگر در حوزه ارز های دیجیتال فعال باشید ، میدانید که کمپانی بیت مین سازنده دستگاه های ” انت ماینر ” Antminer ” است. اکثر دستگاه های ماینر شبیه به هم راه اندازی و کانفینگ می شوند.

در این مقاله قرار است به صورت کلی آشنا شویم که دستگاه ماینر چگونه نصب و راه اندازی می شوند. همراه ما باشید تا در ابتدا کمی با کمپانی بیت مین آشنا شویم و سپس به سراغ اصل مقاله یعنی طریقه نصب و راه اندازی برویم.


نگاهی به تاریخچه کمپانی بیت مین Bitmain

کمپانی بزرگ بیت مین در سال ۲۰۱۳ در پکن چین توسط ” Micree Zhan ” و ” Jihan WU ” تاسیس شد. ردیف شغلی این کمپاین تولید تجهیزات ماینینگ است. تاسیس این کمپانی زمانی شکل گرفت که قیمت ارز دیجیتال محبوب و معروف ” بیت کوین ” به بالا ترین قسمت رسیده بود. این کمپانی توانسته است با دستگاه های مقرون به صرفه خود تقریبا بیشتر بازار فروش تجهیرات ماینینگ را به دست ببگیرد. همانطور که می دانید اکثر دستگاه های داخل بازار به نام ” انت ماینر ” Antminer ” است. انت ماینر نام تجاری ماینر های این کمپانی می باشد. در آن زمان که بیت مین موفق شد، شرکت های زیادی نیز به بازار آمدند تا بتوانند رقابت را آغاز کنند، اما اندکی بعد، با ریزش بیش از حد قیمت ارز دیجیتال بیت کوین تمامی آن ها ورشکسته شدند و دیگر نتوانستند تولیدات خود را ادامه دهند، در مجموع تمامی آن شرکت ها بسته شدند.

بیت مین تا کنون ماینر های زیادی روانه بازار کرده است. هم اکنون با تولید و عرضه دستگاه مانیر ” AntMiner S19Pro ” رقابت را در این بازار به شدت سخت کرده است. قدرت پرردازش این ماینر ۱۱۰ تراهش می باشد. این محصول ، برای اوایل سال ۲۰۲۰ کمپانی بیت مین است. قطعا تا پایان این سال ماینر های دیگری با مصرف و همچنین قدرتی بهتر وارد بازار می شوند.

همانطور که می دانید و ما نیز در تمامی مقاله ها آوردیم که کمپانی بیت مین یکی از بزرگ ترین و بهترین کمپانی های تولید تجهیزات ماینینگ است.

در این قسمت به صورت کلی می پردازیم که چگونه می توانیم دستگاه های ماینر کمپانی بیت مین را نصب و راه اندازی کنیم.


روش های نصب و راه اندازی به طور کلی

همانطور که می دانید، روش های نصب و راه اندازی و یا همان پیکربندی اکثر دستگاه های ماینر شبیه به یک دیگر است. در این مقاله پیکربندی ماینر هایی را آموزش خواهید دید که در اکثر ماینر ها باید همین مراحل را طی کنید.

به طور کلی مراحل پیکربندی یک دستگاه ماینر کمپانی بیت مین عبارت اند از:

  1. راه اندازی اولیه ماینر

ابتدا پس از اینکه ماینر را از داخل جعبه خود خارج کردید، باید آن را در یک مکان مناسب با آب و هوای مطلوب قرار دهید. در ادامه در این بابت بیشتر توضیح خواهیم داد.

  1. جستجو و یا گزارش ای پی ” IP Reporter “

برای اینکه بتوانید ماینر های کمپانی بیت مین را پیکربندی کنید ابتدا باید آی پی آن ها را دست آوردید و سپس با بکارگیری ای پی وارد پنل مدیریتی و یا پیکربندی ماینر شوید. در ادامه در این بابت بیشتر توضیح خواهیم داد.

  1. پیکربندی ماینر

پس  از اینکه دو مرحله بالا را طی نمودید، نوبت به آن رسیده است که پیکر بندی ماینر خود را آغاز کنید. در ادامه به راحتی می توانید با دیدن آموزش پیکربندی ماینر خود را انجام دهید.

با طی نمودن سه مرحله بالا، دستگاه ماینر شما آماده انجام عملیات استخراج می شود و دیگر می توانید کسب درآمد خود را آغاز کنید. در ادامه این مقاله به بررسی دقیق سه مرحله بالا خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید :

نصب و راه اندازی دستگاه های ماینر اینوسیلیکون (Innosilicon) به صورت تصویری

آموزش نصب و راه اندازی دستگاه های واتس ماینر WhatsMiner


آموزش پیکربندی و نصب دستگاه های ماینر کمپانی bitmain

  1. راه اندازی اولیه

همانطور که پیش تر گفتیم، راه اندازی اولیه شامل ممراحل جعبه گشایی و همچنین قرار گیری درست در یک آب و هوای مطلوب است. ماینر ها به علت پردازش نسبتا قدرتمند شان ( طبق هش ریت هر ماینر ) دمای هوای بالایی دارند و همچنین دمای آن ها دائما در حال افزایش می باشد. قطعا می دانید که افزایش دما و یا حرارت بالا آسیب رسیدن به ووسایل الکترونیکی می شود. این امر می تواند ضرر های جبران ناپذیری به دستگاه و یا دستگاه های شما اعمال کند. قطعا پس از اینکه ماینر را در یک آب و هوای مناسب قرار دارید باید یک سیستم خنک کننده نیز تهیه کنید. سیستم خنک کننده شما مسلما باید بتواند که در کنار مطلوب سازی دمای محیط آب و هوای آن مکان را نیز تهویه کند.

تمامی دستگاه های ماینر از حداقل ۱ الی ۴ عدد فن بهره مند هستند. بعضی از اوقات فن های موجود در ماینر ها دیگر جوابگو تهویه هوا و یا خنک سازی نیست. البته این مورد بیشتر در مورد فارمم ها صحت دارد. اگر شما در صدد راه اندازی یک فارم هستید باید بدانید که مجموعه شما نیازمند چندین سیستم خنک کننده و تهویه هوا می باشد. زمانی که ماینر ها در کنار یک دیگر قرار می گیرند، حرارت بالایی تولید می شود و این حرارت نیز ناشی از پردازش قدرتمند آن ها می باشد.

اگر به مشخصات ماینری که در دست دارید بنگرید، خواهید دید که دمای محیط مطلوب این ماینر چند درجه سانتی گراد است. می توان به جرات گفت که ۹۵ درصد ماینر ها در دمای ۵ – ۴۰ درجه سانتی گراد می توانند به خوبی کار کنند اما نمی توان گفت که در ایندما به قطعات آسیب نمی رسد. در کل شما باید به یاد داشته باشید که دما و حرارت بالا هر لحظه می تواند تاثیر بدی بر روی ماینر شما بگذارد.

پس از اینکه شرایط که گفته شد را رعایت کردید، حال باید ماینر را ابتدا به اینترنت و سپس به برق متصل کنید. این کار نیز بسیار ساده است و نیازی به هیچ دانشی ندارد. البته اگر قصد تشکیل یک فارم را دارید این بحث کمی تخصصی می شود و نیاز به یک متخصص جهت راه اندازی آن را دارید. اگر می خواهید به صورت تکی از ماینر استفاده کنید باید ابتدا از قسمتی که مخصوص اتصال کابل شبکه است، ابتدا یک سوی کابل شبکه را آن قسمت متصل کنید و سپس سوی دیگر به یک مودم اینترنت وصل کنید. حال با انجام این مرحله به راحتی توانستید ماینر خود را به اینترنت متصل کنید.

اگر شما می خواهید یک مجموعه و یا فارم تشکیل بدهید، دیگر این موضوع پیاده سازی نخواهد شد. یک مودم اینترنت را نمی توان به چندیین دستگاه متصل کرد. در این قسمت شما نیازمند یک وسیله دیگر به نام ” Hub ” دارید تا بتوانید خروجی های متعددی از مودم اینترنت خود بگیرید. حال می توانید با در نظر داشتن شراییط ماینر هایتان را به اینترنت متصل کنید.

پس از اطمینان درست ماینر به اینترنت نوبت آن است که ماینر را به برق وصل کنید. برای این کار در کنار هر ماینر یک منبع تغذیه و یا همان پاور موجود است. گاهی این منبع تغذیه به ماینر متصل است و گاهی نیز به صورت جدا اما در همان جعبه به شما ارائه می شود. باید ماینر را با استفاده از ررابط های مربوطه به منبع تغذیه متصل کنید و سپس منبع تغذیه را به برق وصل کنید. حال به راحتی شما توانستید ماینر را روشن کنید.

با مطالعه این قسمت به راحتی شما موفق شدید بیاموزید که ابتدا چگونه از ماینر در برابر حرارت محافظت کنید و سپس چگونه ماینر را به اینترنت و برق متصل کنید. با پیاده سازی این مراحل بر روی ماینر خود نوبت به آن رسیده است که به سراغ مرحله بعدی یعنی جستجوی ای پی بروید.


دانلود نرم افزار IP Reporter

در این قسمت باید به یکی از مهم ترین بخش های پیکربندی ماینر پردازیم. در این مرحله باید با استفاده از یک نرم افزار ، ای پی دستگاهمان را پیدا کنیم. کمپانی بیت مین نرم ازفزار IP Reporter را پیشنهاد کرده است. شما می توانید با به کارگیری این نرم افزار ، ای پی ماینر خود را پیا و با استفاده از ای پی ماینرتان را راه اندازی کنید.

در ادامه ابتدا به دانلود این نرم افزار می پردازیم و سپس طریقه کار با آن را به شما آموزش خواهیم داد.

اگر هم اکنون که نیاز هب این نرم افزار داریم ، آن را در کامپیوتر و یا لپ تاپ خود ندارید ، می توانید با کلیک بر روی دکمه ذیل اقدام به دانلود مستقیم نرم افزار کنید.

پس از اینکه دانلود شما به پایان رسید، به دو نکته ذیل حتما توجه کنید.

نکته۱: پس از دانلود، برای اجرای نرم افزار نیاز به نصب ندارید. این برنامه به صورت قابل حمل برایتان آماده شده است. می توانید تنها با کلیک بر روی آیکون نرم افزار آن را اجرا کنید.

نکته۲: به علت کم نمودن حجم نرم افزار، این برنامه به صورت یک فایل فشرده در اختیار شما برای دانلود قرار گرفته شده است. برای استفاده ابتدا باید با استفاده از نرم افزار ” Winrar ” آن را از حالت فشرده خارج کنید. در صورت در خواست رمز عبور می توانید عبارت ” zoomarz.com ” را با حروف کوچک وارد کنید.

حال به سراغ ادامه کار یعنی پیدا نمودن ای پی ماینر از ریق این نرم افزار می رویم. همراه ما باشید.


پیکر بندی دستگاه های ماینر کمپانی بیت مین

پس از اینکه نرم افزار را از حالت فشرده خارج کردید، بر روی آیکون آن کلیک کنید تا نرم افزار اجرا شود. پس از اجرا شما با چندین گزینه و چندین فیلد با اندازه و نام ها مختلف رو به رو می شوید.

در این قسمت ما تنها باید مقادیر فیلد های ” Shelf ” یا ” قفسه “، ” Step ” یا ” گام “، ” Positioon ” یا ” موقعیت ” را تغییر دهیم. برای اینکه بدانید چگونه این فیلد هارا می توانید تغییر دهید و یا چه مقداری را می توانید وارد این فیلد کنید، به دو نکته ذیل توجه کنید.

نکته۱: اگر قصد استفاده از این ماینر را به صورت خانگی دارید، سه فیلدی که نام برده شد را تغییر ندهید و بگذارید بر روی مقدار پیشفرض یعنی ” ۱ ” باقی بماند. در انتها می توانید برای شروع کار بر روی گزینه ” Start ” کلیک کنید.

نکته۲: در صورتی که می خواهید از این ماینر در کنار دیگر ماینر ها یعنی در یک مجموعه و یا فارم استفاده کنید باید مقادیر پیشفرض را به مقادیر مورد نظر تغییر دهید. به همین منطور پس از تغییر بر روی گزینه ” Start ” کلیک کنید.

شروع پیکربندی - نصب دستگاه های ماینر کمپانی bitmainپس از کلیک بر روی گزینه ” Start ” در صورتی که ماینر شما دارای دکمه ای با نام ” IP Reporter ” بر روی مرکز کنترل خود داشت، آن را به مدت ۳ الی ۵ ثانیه فشار دهید و یا اینکه تا زمانی که صدای بوق نشنیده اید دستتان را برندارید. پس از شنیدن صدای بوق می توایند انگشت خود را بردارید. ( همانند تصویر ذیل )ریست دستگاه ماینر - نصب دستگاه های ماینر کمپانی bitmain

اگر به صفحه ماینتور خود دقت کنید متوجه می شوید که ای پی ماینر در صفحه نمایش کتمپیوتر و یا لپ تاپ شما نمایش داده شده است. به همین راحتی توانستید ای پی ماینر خود را پیدا کنید. ( همانند تصویر ذیل )

تعیین آی پی دستگاه ماینر


آموزش اتصال به استخر دستگاه های ماینر کمپانی بیت مین

پس از اینکه ای پی ماینر خود را به دست آوردید برای اینکه بتوانید ماینر خود را به استخر دلخواهتان متصل کنید ابتدا باید، در استخر مورد نظر ثبت نام کنید و آدرس اختصاصی خودتان را به دست آورید. پس از انجام این کار مرورگرتان را باز کنید و ای پی به دست آمده توسط نرم افزار ” IP Reporter ” را در قسمت آدرس بار مرورگرتان وارد کنید. پس از اینکه این عمل را انجام دادید، در صفحه جدید از شما می خواهد که نام کاربری و یا Username و رمز عبور و یا Password خود را وارد کنید. به ضورت پیشفرض نام کاربری و رمز عبور تمامی ماینر های کمپانی بیت مین عبارت ” root ” با حروف کوچک می باشد. در صورتی که اشتباه بود می توانید با مراجعه به دفترچه راهنما دستگاه نام کاربری و رمز عبور جدید را دریافت کنید.

پس از ورود به پنل کاربری ماینر، برای وارد نمودن آدرس استخر های مورد نظر ابتدا از گزینه های سربرگ باید بر روی گزینه ” General Setting ” کلیک کنید. پس از کلیک بر روی این گزینه در تب جدید گزینه های دیگری ظاهر می شود. در این قسمت باید بر روی گزینه ” Miner Configuration ” ضربه بزنید. در این قسمت مشاهده می کنید که از شما در چند فیلد می خواهد اطلاعاتی دریافت کند. در فیلدی با نام ” URL ” از شما می خواهد که آدرس استخر های مورد نظرتان را وارد کنید. پس از وارد نمودن آدرس در فیلد دیگر که نام آن ” Worker ” است باید نام ماینرتان را وارد کنید.در انتها با وارد نمودن رمز عبور در فیلد ” Password ” می توانید بر روی گزینه ” Save ” کلیک کنید تا تغییرات بر روی تنظیمات ماینر اعمال شود.

آموزش اتصال به استخر - نصب دستگاه های ماینر کمپانی bitmainدر این قسمت دیگر تمامی کار ها را انجام داده اید و ماینر نیز عملیات استخراج را آغاز کرده است.

اگر دقت کرده باشید ماینر از شما آدرس استخر با سه پورت متفاوت درخواست کرده است و شما نیز باید  آدرس استخر با سه پورت متفاوت برای آن در فیلد های مخصوص به خودش وارد کنید. دلیل اینکه از شما می خواهد این ادرس را به سه پورت مختلف وارد کنید این است که در صورتی که هر استخر به هر دلیلی دیگر نتواند عملیات استخراج را ادامه دهد، این کار متوقف نشود وبا اتصال به یک پورت دیگر  استخر دیگری ادامه پیدا کند. شما با این کار می توانید به راحتی از ضرر خود جلوگیری کنید زیرا در صورت توقف ماینر ضرر های زیادی به سوی شما اعمال خواهد شد.

” ممنون که تا پایان مطلب نصب دستگاه های انت ماینر برای کمپانی بیت مین bitmain با ما همراه بودید “


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

2 دیدگاه دربارهٔ «نصب و راه اندازی دستگاه های انت ماینر (Antminer) برای شرکت bitmain;

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده