آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آموزش صرافی ام دکس MDEX

آموزش صرافی ام دکس MDEX

آموزش صرافی ام دکس MDEX، امروزه مشاهده می شود که دیفای DeFi از رشد خوبی برخوردار بوده است که مشخصه آن ظهور چندین زنجیره یا پروژه مانند صرافی ام دکس MDEX می باشد. ام دکس MDEX یک پلتفرم غیرمتمرکز می باشد که برخی از منحصر به فرد ترین ویژگی ها را به کاربران خود ارائه می دهد. همچنین شایان ذکر است که این پلتفرم مبتنی بر زنجیره هکو Heco است که به آن امکان می دهد از ویژگی های پیشرفته برخوردار شود.

توکن بومی این پلتفرم MDX است که در زمان نگارش این مقاله در رتبه ۱۷۸ سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. دارندگان این توکن قادر خواهند بود در مدیریت پلتفرم ام دکس شرکت نمایند و دارای حق رای می باشند. در ادامه مقاله شما می توانید با صرافی غیرمتمرکز ام دکس MDEX، عملکرد، ویژگی ها، تاریخچه، بنیانگذاران و مزایا و معایب آن آشنا شوید. همچنین به آموزش کامل کار با صرافی غیرمتمرکز ام دکس MDEX خواهیم پرداخت.


آموزش ویدیویی صرافی ام دکس MDEX (قسمت اول)

آموزش ویدیویی صرافی ام دکس MDEX (قسمت دوم)

آموزش ویدیویی صرافی ام دکس MDEX (قسمت سوم)


معرفی صرافی غیرمتمرکز ام دکس MDEX

معرفی صرافی غیرمتمرکز ام دکس MDEX
معرفی صرافی غیرمتمرکز ام دکس MDEX

پلتفرم ام دکس MDEX یک صرافی غیرمتمرکز می باشد که بر روی زنجیره هکو Heco Chain ساخته شده است. این پلتفرم در واقع یک پروتکل غیرمتمرکز است که می تواند برای ترید رمز ارزها مورد استفاده قرار گیرد. پیاده سازی پلتفرم ام دکس بر روی زنجیره هکو به این پلتفرم امکان می دهد برخی از ویژگی های پیشرفته را داشته باشد که در زنجیره های دیگر مانند اتریوم، موجود نیست.

پلتفرم ام دکس MDEX دارای یک استخر نقدینگی بزرگ است. همچنین لازم به ذکر است که توکن اختصاصی این پلتفرم MDX می باشد. پلتفرم ام دکس MDEX از زمان شروع فعالیت خود شروع به معامله با حجم بالایی از معاملات کرد. همچنین لازم به ذکر است که این پلتفرم دارای ویژگی ها و خدمات بسیار متنوعی است که به محبوبیت آن کمک می کند. هدف پلتفرم ام دکس MDEX ایجاد سازگاری بین زنجیره های مختلف برای ایجاد یک اکوسیستم ترکیبی است.


بررسی تاریخچه صرافی ام دکس MDEX

بررسی تاریخچه صرافی ام دکس MDEX
بررسی تاریخچه صرافی ام دکس MDEX

پروژه صرافی غیرمتمرکز ام دکس در تاریخ ۶ ژانویه ۲۰۲۱ راه اندازی شد و در نوزدهم همان ماه برای استخراج نقدینگی و معاملات باز شد. کاربران زیادی را با ارزش نقدینگی روزانه ۲۷۵ میلیون دلار با حجم تراکنش ۵۲۱ میلیون دلاری جذب کرد. درست ۱۸ روز پس از راه اندازی، حجم معاملات روزانه به بیش از یک میلیارد دلار افزایش یافت، همانطور که در ۲۴ ژانویه ثبت شد.

در تاریخ ۲۶ فوریه، ام دکس موفقیت دیگری را با افزایش نقدینگی بیش از یک میلیارد به ثبت رساند. در ۱۹ فوریه، حجم معاملات ۲۴ ساعته MDEX به بیش از ۲ میلیارد دلار افزایش یافت. با این حال، ام دکس موفقیت قابل توجه دیگری را در روز ۲۵ فوریه با ارزش معاملات روزانه ۵ میلیارد دلار ثبت کرد.


معرفی بنیانگذاران صرافی غیرمتمرکز ام دکس

معرفی بنیانگذاران صرافی غیرمتمرکز ام دکس
معرفی بنیانگذاران صرافی غیرمتمرکز ام دکس

بنیانگذاران پلتفرم ام دکس افرادی به نام های Nate Flanders و Anant Handa می باشند. نیت فلاندرز از دانشگاه فلوریدا با مدرک مدیریت بازرگانی فارغ التحصیل شده است. وی مدیرعامل و بنیانگذار Phone ResQ نیز بوده است.

آنانت هاندا مدرک لیسانس خود را در رشته مهندسی شیمی از دانشگاه Purdue دریافت نمود و کارشناسی ارشد خود را در دانشکده بازرگانی دانشگاه کلمبیا به پایان رسانده است. وی به عنوان مهندس کنترل پروژه ها در شرکت توسعه ExxonMobil، مشاور و مدیر ارشد اجرایی در Panda Analytics و مدیر محصول در اپل خدمت کرد.


بررسی عملکرد پلتفرم ام دکس MDEX

بررسی عملکرد پلتفرم ام دکس MDEX
بررسی عملکرد پلتفرم ام دکس MDEX

ام دکس همانطور که گفته شد یک صرافی غیرمتمرکز است که با الگوریتم بازار خودکار کار می کند. این صرافی از زنجیره هکو یا Heco Chain و مدل DEX مبتنی بر اتریوم استفاده می کند. همچنین از کارایی و تنوع ارائه شده توسط اکوسیستم هیوبی و اتریوم بهره می برد. علاوه بر این، از کارمزدهای پایین تراکنش EcoChain سود می برد.

این پلتفرم امکان استخراج همزمان دو کوین را به لطف قابلیت های استخراج دوگانه فراهم می کند. از این نظر، استفاده از ام دکس اجزای Huobi Eco Chain، DEX، Ethereum IMO/ICO و DAO را برای ایجاد یک پلتفرم جدید ترکیب می کند. به این ترتیب هدف آن ایجاد اکوسیستم ایمن تر و با سوددهی بیشتر است.

توکن های اکوسیستم ام دکس یعنی MDX برای فعالیت های مالی در شبکه استفاده می شود و بر روی پلتفرم اختصاص داده می شود. علاوه بر این MDX برای رای گیری نیز استفاده می شود. مجموع عرضه توکن ام دکس ۱ میلیارد توکن است. با این حال، ۱ درصد از این عرضه برای توسعه دهندگان MDEX ارائه شده است.


معرفی ویژگی های صرافی ام دکس MDEX

معرفی ویژگی های صرافی ام دکس MDEX
معرفی ویژگی های صرافی ام دکس MDEX

در این قسمت از مقاله بع معرفی ویژگی های منحصر به فرد صرافی ام دکس MDEX خواهیم پرداخت:

 1. این پلتفرم بر اساس یک نوآوری استخراج دوگانه عمل می کند که برای اطمینان از تراکنش ایمن و فرآیند نقدینگی تضمین شده استفاده می شود. این ویژگی باعث شده است تا سرمایه گذاری در پلتفرم ام دکس برای کاربران از جذابیت برخوردار باشد و بازدهی بیشتری را برای آنها فراهم نماید.
 2. صرافی غیرمتمرکز ام دکس MDEX از زنجیره های مختلفی پشتیبانی می کند. همچنین امکان استفاده از ویژگی MDEX Bridge به منظور همکاری بین زنجیره ای برای کاربران فراهم می باشد.
 3. از دیگر ویژگی های پلتفرم ام دکس می توان به امکان برداشت همزمان توکن ها اشاره نمود. در پلتفرم ام دکس کاربران می توانند به طور همزمان پاداش حاصل از استیکینگ و پاداش نقدینگی را برداشت کنند.

معرفی مزایا و معایب صرافی ام دکس MDEX

معرفی مزایا و معایب صرافی ام دکس MDEX
معرفی مزایا و معایب صرافی ام دکس MDEX

مزایا

 • ام دکس MDEX دارای برخی از بزرگترین  استخرهای نقدینگی در بازار ارزهای دیجیتال است.
 • ام دکس انتقال فوری وجوه را فراهم می کند. انتقال در این پلتفرم تنها چند ثانیه طول می کشد، در حالی که بسیاری از رقبای آن چندین دقیقه طول می کشد تا انتقالا ها را تکمیل کنند.
 • کارمزد تراکنش در صرافی ام دکس بسیار کم است.

معایب

 • برخی از ویژگی های ارائه شده توسط پلتفرم، برای افراد مبتدی ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد.

معرفی توکن ام دکس MDX

معرفی توکن ام دکس MDX
معرفی توکن ام دکس MDX

همانطور که در مقدمه این مقاله خدمت شما کاربران عزیز گفته شد، توکن MDX توکن ارائه شده صرافی غیرمتمرکز ام دکس MDEX است. در پلتفرم ام دکس، دارندگان توکن MDX می توانند در مدیریت پلتفرم شرکت نمایند. این مشارکت در ارتباط با مدیریت پلتفرم از طریق رای گیری صورت می پذیرد.

در زمان نگارش این مقاله توکن MDX در رتبه ۱۷۸ بازار قرار دارد و قیمت آن برابر با ۰.۳۱۷۵۵۲ دلار است. حجم معاملات ارز دیجیتال MDX در ۲۴ ساعت برابر با ۶،۳۲۹،۶۷۶ دلار می باشد. این رمز ارز در ۲۴ ساعته گذشته ۲.۵۲% رشد قیمت داشته است.


کارمزد صرافی ام دکس MDEX

کارمزد صرافی ام دکس MDEX
کارمزد صرافی ام دکس MDEX

کارمزدهای دریافت شده توسط پلتفرم ام دکس را می توان کمترین کارمزد در بین تمام پلتفرم ها در نظر گرفت. میانگین کارمزد تراکنش ها در صرافی ام دکس MDEX حدود ۰.۳ درصد است. با این حال از آنجایی که ام دکس از توکن خود برای کارمزد گس استفاده می کند، افراد می توانند به سادگی توکن را استخراج کرده و آن را برای پرداخت کارمزد استفاده کنند. این نشان می دهد که نرخ خالص تراکنش ها می تواند ۰% باشد و این مزیتی است که بسیاری از پلتفرم ها از آن برخوردار نیستند.


اهداف پلتفرم ام دکس MDEX برای آینده

اهداف پلتفرم ام دکس MDEX برای آینده
اهداف پلتفرم ام دکس MDEX برای آینده

در این قسمت از مقاله به معرفی برنامه های پلتفرم ام دکس برای آینده خواهیم پرداخت.

۱.جذب کاربران بیشتر

جذب کاربران بیشتر به پلتفرم از جمله اهداف ام دکس می باشد. این پلتفرم در نظر دارد تا تجربه کاربری را بهبود بخشد و از پیوستن کاربران به پلتفرم اطمینان حاصل نماید.

۲.افزودن رمز ارزهای متعدد

پلتفرم ام دکس در نظر دارد تا از رمز ارزهای بسیاری پشتیبانی کند و ارزهای مختلفی را به این پلتفرم اضافه نماید.

۳.ارائه زنجیره های متعدد

پلتفرم ام دکس قصد دارد تا از زنجیره های مختلفی پشتیبانی کند و با این کار به توسعه بلاکچین عمومی کمک نماید.


معرفی سرویس های ارائه شده صرافی ام دکس MDEX

معرفی سرویس های ارائه شده صرافی ام دکس MDEX
معرفی سرویس های ارائه شده صرافی ام دکس MDEX

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به معرفی سرویس هایی بپردازیم که توسط پلتفرم ام دکس MDEX به کاربران ارائه شده است. این سرویس ها و محصولات شامل موارد زیر می باشد:

۱.سرویس های میان زنجیره ای Cross-Chain

پلتفرم ام دکس در اوایل سال ۲۰۲۱ از بایننس اسارت چین یا زنجیره هوشمند بایننس پشتیبانی کرد. پشتیبانی از این زنجیره امکان انجام معاملات در تمام زنجیره اصلی و زنجیره هوشمند می دهد.

۲.مبادله توکن ها یا سواپ Swap

با استفاده از این سرویس پلتفرم ام دکس کاربران می توانند رمز ارزهای خود را به یکدیگر تبدیل نمایند. در این پلتفرم رمز ارزهای زیادی برای تبادل پشتیبانی می شود.

۳.تامین نقدینگی Providing Liquidity

نقدینگی نگهداری شده توسط صرافی بسیار بالا و تضمین شده است که کاربران قادر به دریافت دارایی های خود از استخر هستند. نقدینگی در قالب توکن های MDX به منظور پاداش ارائه می شود.

۴.استخراج نقدینگی Liquidity Mining

توکن های MDX را می توان روی پلتفرم استخراج کرد. استخراج این توکن ها این پتانسیل را دارد که با افزایش تعداد توکن های استخراج شده، کارمزد معاملات را به صفر برساند. استخراج این توکن ها آنها را به استخر نقدینگی اضافه می کند که گیرندگان می توانند از این توکن ها برای اهداف مختلف استفاده کنند. به دلیل استخراج بسیار سودمند و اندازه استخر بزرگ، ام دکس به یکی از بزرگترین ارائه دهندگان نقدینگی تبدیل شده است.


کیف پول های پشتیبانی شده صرافی ام دکس MDEX

در صورتی که قصد استفاده از صرافی غیرمتمرکز ام دکس را برای انجام معاملات خود دارید، در ابتدا باید کیف پول خود را به این پلتفرم متصل نمایید. شما قادر به استفاده از کیف پول هایی هستید که توسط این پلتفرم پشتیبانی می شوند. کیف پول های پشتیبانی شده توسط صرافی ام دکس در تصویر زیر نمایش داده شده است. همچنین در ادامه این مقاله شما می توانید با نحوه اتصال کیف پول متامسک به پلتفرم ام دکس MDEX آشنا شوید.

کیف پول های پشتیبانی شده صرافی ام دکس MDEX
کیف پول های پشتیبانی شده صرافی ام دکس MDEX

نحوه اتصال کیف پول متامسک به صرافی ام دکس MDEX

همانطور که گفتیم برای استفاده از صرافی غیرمتمرکز ام دکس در مرحله اول باید کیف پول خود را به پلتفرم متصل کنیم. ما در اینجا از کیف پول متامسک برای اتصال به صرافی استفاده نموده ایم. نصب و راه اندازی کیف پول متامسک بسیار آسان می باشد و شما می توانید آن را به راحتی با استفاده از مقاله “آموزش کیف پول متامسک” در سایت زوم ارز، راه اندازی نمایید.

نکته ای که در اینجا باید در نظر بگیرید این است که کیف پول متامسک به طور پیش فرض در شبکه اتریوم قرار دارد. ما در اینجا نحوه اتصال کیف پول متامسک به پلتفرم ام دکس در شبکه اتریوم را آموزش خواهیم داد.

برای کار با صرافی ام دکس و اتصال کیف پول خود در ابتدا با استفاده از آدرس https://mdex.com/#/ وارد صفحه اصلی این پلتفرم شوید و گام به گام مراحل زیر را طی نمایید:

۱.برای اتصال کیف پول خود بر روی گزینه “Connec your wallet” کلیک کنید.(همانند تصویر ذیل)

روی گزینه "Connec your wallet" کلیک کنید
روی گزینه “Connec your wallet” کلیک کنید

۲.حال پیامی از طرف کیف پول برای شما نمایش داده خواهد شد، بر روی گزینه “Next” کلیک کنید.

پیامی از طرف کیف پول برای شما نمایش داده خواهد شد
پیامی از طرف کیف پول برای شما نمایش داده خواهد شد

۳.در این مرحله برای اتصال کیف پول، گزینه “Connect” را انتخاب نمایید.

برای اتصال کیف پول، گزینه "Connect" را انتخاب نمایید
برای اتصال کیف پول، گزینه “Connect” را انتخاب نمایید

کمی منتظر بمانید تا کیف پول شما به پلتفرم ام دکس متصل شود.

نکته: در صورتی که قصد دارید از پلتفرم ام دکس در شبکه های دیگر همچون Heco یا BSC استفاده نمایید، شما باید شبکه کیف پول خود را نیز تغییر دهید. ما در ادامه به نحوه افزودن شبکه هکو و بایننس اسمارت چین به کیف پول متامسک خواهیم پرداخت.

آموزش اضافه کردن شبکه هکوچین به کیف پول متامسک

برای اضافه کردن شبکه هکوچین در ابتدا بر روی فلش نمایش داده در تصویر زیر کلیک کنید و گزینه “Add Network” را انتخاب نمایید.

آموزش اضافه کردن شبکه هکوچین به کیف پول متامسک
آموزش اضافه کردن شبکه هکوچین به کیف پول متامسک

در اینجا صفحه ای را همانند شکل زیر مشاهده می نمایید. شما باید اطلاعات نمایش داده در کادرهای قرمز را همانند تصویر وارد کنید. سپس در انتها برای افزودن شبکه هکوچین بر روی گزینه “Save” کلیک نمایید.

برای افزودن شبکه هکوچین بر روی گزینه "Save" کلیک نمایید
برای افزودن شبکه هکوچین بر روی گزینه “Save” کلیک نمایید

شما می توانید در قسمتی که در تصویر زیر نشان دادیم مشاهده نمایید که شبکه مورد نظر به کیف پول اضافه شده است.

شبکه مورد نظر به کیف پول اضافه شده است
شبکه مورد نظر به کیف پول اضافه شده است

آموزش اضافه کردن شبکه بایننس اسمارت چین به کیف پول متامسک

برای افزودن شبکه بایننس اسمارت چین یا BSC کافیست همانند قسمت قبل از بالای صفحه گزینه نمایش داده شده در تصویر زیر را در ابتدا انتخاب نمایید، سپس بر روی گزینه “Add Network” کلیک کنید.

آموزش اضافه کردن شبکه بایننس اسمارت چین به کیف پول متامسک 
آموزش اضافه کردن شبکه بایننس اسمارت چین به کیف پول متامسک

حال باید اطلاعات نمایش داده در تصویر زیر که آن را با کادر قرمز برای شما مشخص کردیم، به ترتیب وارد نمایید. در انتها بر روی گزینه “Save” کلیک کنید.

اطلاعات مشخص شده در کادر های قرمز را وارد کنید
اطلاعات مشخص شده در کادر های قرمز را وارد کنید

نحوه تغییر شبکه در صرافی ام دکس MDEX

برای تغییر شبکه در پلتفرم غیرمتمرکز ام دکس MDEX بر روی گزینه نمایش داده شده در تصویر زیر کلیک کنید. سپس شبکه مورد نظر خود را انتخاب نمایید. برای مثال در اینجا ما می خواهیم پلتفرم را از شبکه BSC به اتریوم انتقال دهیم.

نحوه تغییر شبکه در صرافی ام دکس MDEX
نحوه تغییر شبکه در صرافی ام دکس MDEX

در اینجا پیامی از طرف کیف پول برای شما ارسال خواهد شد. برای تغییر شبکه بر روی گزینه “Switch network” کلیک کنید.

در این قسمت پیامی از طرف کیف پول برای شما ارسال خواهد شد.
در این قسمت پیامی از طرف کیف پول برای شما ارسال خواهد شد.

آموزش سواپ Swap در صرافی ام دکس MDEX

با استفاده از گزینه سواپ در پلتفرم ام دکس کاربران قادر خواهند بود رمز ارزهای خود را با یکدیگر مبادله نمایند. به همین منظور آنها می توانند از مراحل زیر استفاده کنند.

۱.در مرحله اول گزینه “Swap” را انتخاب نمایید.

در مرحله اول گزینه "Swap" را انتخاب نمایید
در مرحله اول گزینه “Swap” را انتخاب نمایید

۲.پس از وارد شدن به صفحه ای که در شکل زیر مشاهده می نمایید در صورتی که از قبل کیف پول خود را به پلتفرم متصل نکرده اید، می توانید در اینجا از گزینه “Connect Wallet” استفاده کنید.

در صورتی که قبلا کیف پولی را متصل نکرده اید، از گزینه "Connect Wallet" استفاده کنید
در صورتی که قبلا کیف پولی را متصل نکرده اید، از گزینه “Connect Wallet” استفاده کنید

۳.حال شما باید کیف پول مورد نظر را برای اتصال انتخاب کنید. ما در اینجا کیف پول متامسک را انتخاب کردیم. در ادامه پیام های ارسال شده از طرف کیف پول را تایید نمایید و منتظر بمانید تا کیف پول شما به صرافی متصل شود.

کیف پول مورد نظر را برای اتصال انتخاب کنید
کیف پول مورد نظر را برای اتصال انتخاب کنید

۴.در این مرحله توکن های خود را برای تبادل انتخاب کنید و سپس مقدار مورد نظر را وارد نمایید. در انتها پس از بررسی کامل اطلاعات وارد شده، بر روی گزینه “Confirm Swap” کلیک کنید.

در این مرحله توکن های خود را برای تبادل انتخاب کنید
در این مرحله توکن های خود را برای تبادل انتخاب کنید

۵.مجددا اطلاعات را چک کنید و در صورت صحت اطلاعات گزینه “Confirm Swap” را انتخاب نمایید.

گزینه "Confirm Swap" را انتخاب نمایید
گزینه “Confirm Swap” را انتخاب نمایید

توجه: در صورتی که شبکه انتخابی شما در پلتفرم ام دکس با شبکه کیف پول متامسک یکی نباشد، تراکنش شما انجام نخواهد شد و با خطا مواجه می شود.


آموزش استخراج نقدینگی Liquidity Mining در صرافی ام دکس MDEX

با استخراج نقدینگی کاربران می توانند با استفاده از رمز ارزها پاداش دریافت کنند. در پلتفرم ام دکس برای این کار، در ابتدا تب “Liquidity” را انتخاب کنید و جفت ارزی که می خواهید استخراج کنید را پیدا نمایید.

آموزش استخراج نقدینگی Liquidity Mining در صرافی ام دکس MDEX
آموزش استخراج نقدینگی Liquidity Mining در صرافی ام دکس MDEX

در تصویر بالا شما دو گزینه Single و Innovation را نیز مشاهده می نمایید. با استفاده از گزینه Single تنها قادر خواهید بود با یک توکن به افزودن نقدینگی بپردازید. در قسمت Innovation جفت ارزهای جدیدی که کاربران تشکیل داده اند، قابل مشاهده می باشد. وارد تب LP شوید و جفت ارز مورد نظر را انتخاب نمایید. ما دو توکن MDX و LION را انتخاب نمودیم.

در اینجا شما باید مطمئن شوید که موجودی جفت ارزی که انتخاب کردید، در کیف پول کافی باشد. سپس برای تکمیل فرآیند وارد بخش Pool در صرافی ام دکس شوید.


آموزش افزودن نقدینگی در قسمت Pool صرافی ام دکس MDEX

برای افزودن نقدینگی در مرحله اول شما باید گزینه Pool را انتخاب نمایید و وارد تب Add Liquidity شوید.

سپس دو توکن مورد نظر خود را انتخاب نمایید، ما در اینجا دو توکن MDX و LION را انتخاب کردیم. سپس برای انجام تراکنش بر روی گزینه “Supply” کلیک کنید.

آموزش افزودن نقدینگی در قسمت Pool صرافی ام دکس MDEX
آموزش افزودن نقدینگی در قسمت Pool صرافی ام دکس MDEX

پس از اینکه موفق به افزودن نقدینگی شدید، بر روی گزینه Liquidity کلیک کنید و وارد این قسمت شوید. LP توکن یا توکن های نقدینگی در کیف پول متامسک توکن HDMX می باشد. شما می توانید با استیک کردن این توکن، پاداش دریافت نمایید.

روی گزینه Liquidity کلیک کنید
روی گزینه Liquidity کلیک کنید

پس از اینکه بر روی گزینه “Stake” کلیک نمودید، شما صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد. می توانید گزینه “Approve” را انتخاب نموده و موجودی کیف پول متامسک خود را مشاهده کنید.

با استفاده از گزینه ی "Approve" میتوانید موجودی کیف پولتان را چک کنید
با استفاده از گزینه ی “Approve” میتوانید موجودی کیف پولتان را چک کنید

شما می توانید با استفاده از گزینه های “+” و “-” مقدار توکن را افزایش یا کاهش دهید.

با استفاده از گزینه های "+" و "-" مقدار توکن را افزایش یا کاهش دهید
با استفاده از گزینه های “+” و “-” مقدار توکن را افزایش یا کاهش دهید

در این مرحله ما تمام موجودی خود را اضافه نمودیم. شما می توانید با استفاده از گزینه Withdraw پاداش خود را وارد کیف پول کنید. گزینه Withdraw All به شما امکان می دهد تا فرآیند افزودن نقدینگی را به پایان برسانید.

با استفاده از گزینه Withdraw پاداش خود را وارد کیف پول کنید
با استفاده از گزینه Withdraw پاداش خود را وارد کیف پول کنید

در صورتی که انتخاب شما گزینه Withdraw All بود، در ادامه باید گزینه Remove را انتخاب کنید.

در صورتی که انتخاب شما گزینه Withdraw All بود، در ادامه باید گزینه Remove را انتخاب کنید
در صورتی که انتخاب شما گزینه Withdraw All بود، در ادامه باید گزینه Remove را انتخاب کنید

نحوه ترید ارزهای دیجیتال در صرافی ام دکس MDEX

1.پس از اینکه کیف پول خود را به پلتفرم متصل کردید، شما می توانید با تعویض دارایی های خود و مبادله توکن ها، پاداش دریافت نمایید. در واقع استخراج با استفاده از تراکنش ها انجام می شود.

نحوه ترید ارزهای دیجیتال در صرافی ام دکس MDEX
نحوه ترید ارزهای دیجیتال در صرافی ام دکس MDEX

2.وارد تب “Trading” شوید و جفت ارزی که می خواهید معامله کنید را انتخاب نمایید. در صورتی که بر روی جفت ارز معاملاتی مورد نظر کلیک کنید، وارد بخش سواپ خواهید شد. شما می توانید با انتخاب گزینه “Withdraw rewards” پاداش های خود را از این بخش برداشت کنید.

با انتخاب گزینه "Withdraw rewards" پاداش های خود را از این بخش برداشت کنید
با انتخاب گزینه “Withdraw rewards” پاداش های خود را از این بخش برداشت کنید

نحوه استفاده از گزینه Bridge در صرافی ام دکس

در پلتفرم ام دکس شما گزینه ای را با نام بریج مشاهده می نمایید. با استفاده از این گزینه کاربران می توانند توکن های خود را بین شبکه های هکو Heco، بایننس اسمارت چین BSC و اتریوم ETH جا به جا نمایند.

در اینجا ما در نظر داریم تا توکن های MDX را از شبکه هکو به بایننس جا به جا کنیم. به همین دلیل در ابتدا باید شبکه هکو را برای کیف پول خود انتخاب کنیم و از توکن های HT به عنوان کارمزد انتقال استفاده نماییم. شما باید این توکن ها را در حساب خود داشته باشید.

نحوه استفاده از گزینه Bridge در صرافی ام دکس
نحوه استفاده از گزینه Bridge در صرافی ام دکس
 1. وارد تب Bridge شوید.
 2. توکنی که قصد جابجایی شبکه آن را دارید، انتخاب نمایید.
 3. سپس در بخش Receiving address آدرس BEP-20 مقصد را وارد نمایید.
 4. در ادامه مقدار مورد نظر را وارد نموده و گزینه “Approve” را انتخاب نمایید.
 5. برای انجام عملیات آن را در کیف پول خود با استفاده از گزینه Confirm تایید کنید.
برای انجام عملیات در کیف پول خود با استفاده از گزینه Confirm تایید کنید
برای انجام عملیات در کیف پول خود با استفاده از گزینه Confirm تایید کنید

پس از انجام مراحلی که بیان نمودیم، برای دریافت توکن MDX وارد شبکه BSC شوید.


اینفوگرافیک صرافی ام دکس MDEX

اینفوگرافیک صرافی ام دکس MDEX
اینفوگرافیک صرافی ام دکس MDEX

کلام پایانی درباره ی آموزش صرافی ام دکس MDEX

در این مقاله سعی بر این داشتیم تا به معرفی کامل صرافی غیرمتمرکز ام دکس MDEX و نحوه کار با آن بپردازیم. همانطور که گفته شد این صرافی بر روی زنیجره هکو یا Heco Chain پیاده سازی شده است و توکن بومی این صرافی MDX می باشد.

این پلتفرم در نظر دارد تا در آینده بتواند کاربران زیادی را جذب نماید و رمز ارزهای گوناگونی را به پلتفرم اضافه کند. با استفاده از پلتفرم ام دکس کاربران می توانند به مبادله توکن های خود با یکدیگر بپردازند. همچنین لازم به ذکر است که برای استفاده از ام دکس باید یکی از کیف پول های پشتیبانی شده توسط این پلتفرم را به صرافی متصل کنید. امیدواریم که با خواندن این مقاله با نحوه کار با این صرافی به طور کامل آشنا شوید.

از اینکه تا پایان مقاله “آموزش صرافی ام دکس MDEX” همراه ما بودید سپاس گزاریم.

 

منبع: ZOOMARZ


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
5 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی
19 ساعت قبل

سلام
امکان انتقال این رمز ارز از صرافی ابرانی به کیف پول هست ؟اگر امکان دارد در کدام صرافی؟
واینکه در کدام صرافی خارجی امکان نقد ویا تبدیل آن میباشد؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  علی
2 ساعت قبل

درود بر شما

کدام رمز ارزمنظور شما است؟

محمد
3 روز قبل

سلام
بسیار اموزنده بود من فقط یک سوال داشتم خود رمز ارز mdx الان در صزافی mdex قابل تبدیل نیست؟
اگر امکان تبدیل به رمز ارز دیگر نیست در کدام صرافی امکان تبدیل و جابجایی میباشد

فاطمه رحمانی
2 سال قبل

این صرافی نیاز ب احراز هویت داره؟

تیم محتوا
پاسخ به  فاطمه رحمانی
2 سال قبل

سلام خیر این صرافی غیر متمرکز است و نیازی به احراز هویت ندارد

آخرین مقالات منتشر شده