آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز پکسوس گلد PAXG چیست؟

ارز پکسوس گلد PAXG چیست؟

ارز پکسوس گلد PAXG چیست؟، طلا از قدیم الایام یک کالای محبوب به عنوان ذخیره ارزش بوده است، اما مشکلات متعددی دارد. برای مثال به عنوان جواهرات زیبا مورد استفاده قرار می گیرد، اما جابجایی یا ذخیره آن در هر مقدار آسان نیست و تقسیم آن به واحدهای کوچکتر بسیار دشوار است. با توسعه فناوری بلاکچین، برخی از افراد آینده اندیش به این نتیجه رسیدند که تبدیل طلا به یک دارایی دیجیتال ایده خوبی است. پکسوس Paxos یکی از شرکت هایی بود که طلا را روی بلاکچین دیجیتالی کرد. بیایید با هم بررسی نماییم آنها چگونه این کار را انجام دادند توکن PAXG آنها چگونه به عنوان یک دارایی بلاکچین عمل می کند.

در این مقاله ما به شما خواهیم گفت که ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG چیست؟ پلتفرم پکسوس گلد Paxos Gold چگونه عمل می کند؟ و همچنین به بررسی ویژگی ها و نحوه خرید و فروش رمز ارز پکسوس گلد PAXG خواهیم پرداخت.

شما می توانید مقاله کیف پول های ارز پگس گلد PAXG را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای پگس گلد PAXG در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت پگس گلد | قیمت PAXG) را مشاهده نمایید.

ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG چیست؟

ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG چیست؟
ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG چیست؟

پکسوس گلد Paxos Gold به عنوان یک توکن ERC-20 در بلاکچین اتریوم ایجاد شد و با آن پکسوس Paxos به دنبال حل مشکلات اساسی طلای فیزیکی و بازارهای سنتی طلا است. پکسوس Paxos در سال ۲۰۱۲ به عنوان یک شرکت خصوصی تاسیس شد که در حال کار بر روی بازسازی زیرساخت های مالی به صورت غیرمتمرکز است. همانطور که وب سایت آنها اعلام می کند، آنها می خواهند امکان جابجایی هر دارایی در هر نقطه را فورا امکان پذیر کنند و بنابراین دسترسی به یک اقتصاد جدید، جهانی و بدون اصطکاک را دموکراتیک کنند. و آنها این کار را با دیجیتالی کردن دارایی ها از جمله طلا انجام می دهند.

در واقع می توان بیان نمود ارز دیجیتال پکسوس گلد، یک توکن با پشتوانه فیزیکی می باشد که هر کدام از توکن ها یک انس طلا مطابق با استانداردهای شمش طلای لندن را نشان می دهد. به عبارت دیگر می توان گفت، دارندگان توکن PAXG، مالک معادل اونس طلا در انبار مورد تایید می باشد که ناظر آن Paxos Trust است.

اگر بخواهیم به گونه ای دیگر به معرفی این رمز ارز بپردازیم، می توان گفت پکسوس گلد Paxos Gold دارایی رمزنگاری شده است که توسط ذخایر واقعی طلا توسط پکسوس Paxos، یک شرکت انتفاعی مستقر در نیویورک، پشتیبانی می شود. PAXG را می توان به عنوان یک توکن در بلاکچین اتریوم توسعه داد، به این معنی که می توان آن را با سایر رمز ارزها مبادله کرد.


نیم نگاهی به توکن پکس گلد PAX Gold

نام اختصاری PAXG
نوع ارز Token
عرضه کل ۱۹۶،۷۰۰
مقدار در گردش ۱۹۶،۷۰۰
وب سایت رسمی paxos.com
بلاکچین اکسپلورر etherscan.io

ethplorer.io

explorer.solana.com

وایت پیپر https://paxos.com/wp-content/uploads/2019/09/PAX-Gold-Whitepaper.pdf
سورس کد https://github.com/paxosglobal/paxos-gold-contract
آدرس قرارداد اتریوم 0x45804880de22913dafe09f4980848ece6ecbaf78

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران پکسوس گلد Paxos Gold

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران پکسوس گلد Paxos Gold
بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران پکسوس گلد Paxos Gold

پکسوس Paxos که در سال ۲۰۱۲ توسط چارلز کاسکاریلا Charles Cascarilla و ریچ تئو Rich Teo تاسیس شد، یک استارتاپ متخصص در ایجاد زیرساخت برای تبادل ارزهای دیجیتال است. چارلز کاسکاریلا موسس و مدیر اجرایی هر دو شرکت پکسوس استاندارد و پکس گلد است. کاسکاریلا تجربه ای گسترده در مدیریت سرمایه دارد و همین موضوع باعث شد تا او فرصت های گسترده ای را که ارزهای دیجیتال ارائه می دهند کشف کند. وی پس از اخذ مدرک مالی، شرکت Cedar Hill Capital Partners را در سال ۲۰۰۵ تاسیس کرد. این شروع کار او در تمور مالی و مدیریت سرمایه بود. از سال ۲۰۰۵، آقای کاسکاریلا در چندین پروژه مبتنی بر بلاکچین شرکت کرده است.

در سال ۲۰۱۸ پکسوس Paxos، پکسوس استاندارد Paxos Standard را منتشر کرد، یک دارایی رمزنگاری با پشتوانه ۱:۱ با ذخیره دلار آمریکا که توسط پکسوس Paxos در حساب های بانکی ایالات متحده ذخیره شده بود. پکسوس گلد Paxos Gold در سال ۲۰۱۹ عرضه شد.


عملکرد پکسوس گلد Paxos Gold چگونه است؟

عملکرد پکسوس گلد Paxos Gold چگونه است؟
عملکرد پکسوس گلد Paxos Gold چگونه است؟

پکسوس از فناوری بلاکچین برای بهبود توزیع، ذخیره سازی و مالکیت طلا استفاده می کند. پکسوس گلد PAXG یک دارایی بلاکچین است که غیرمتمرکز و تغییرناپذیر می باشد  و در برابر حملات بسیار مقاوم است. پکسوس گلد Paxos Gold بر روی بلاکچین اتریوم اجرا می شود و تراکنش های آن بر اساس قوانین قرارداد هوشمند تعیین شده توسط آن شبکه عمل می کنند.

این شرکت برای ایجاد و از بین بردن توکن های PAXG هزینه کمی دریافت می کند. همچنین هزینه هایی وجود دارد که کاربران برای انتقال توکن ها در اتریوم می پردازند. قابل ذکر است که پکسوس هر تراکنش PAXG را با استفاده از ابزارهای تحلیلی نظارت می کند. با استفاده از پکسوس گلد Paxos Gold، کاربران از مزایای مالکیت فیزیکی طلا، بدون معایب ذخیره سازی و حمل و نقل بهره مند می شوند. در عوض، آنها می توانند از تحرک و سرعت انتقال که با دارایی های دیجیتالی همراه است، استفاده کنند. توکن های PAXG بسیار انعطاف پذیر ساخته شده اند و کاربران می توانند به سرعت و به راحتی توکن ها را به ارز فیات تبدیل کنند، یا در صورت تمایل می توانند توکن ها را به همان سرعت و آسانی به طلای تخصیص یافته و تخصیصی تبدیل کنند.


چه چیزی پکس گلد Pax Gold را منحصر به فرد می کند؟

چه چیزی پکس گلد Pax Gold را منحصر به فرد می کند؟
چه چیزی پکس گلد Pax Gold را منحصر به فرد می کند؟

با تعداد زیادی از توکن های ERC-20 که برای خرید در دسترس هستند، پکس گلد Pax Gold متمایز است زیرا توسط یک کالای از قبل تاسیس شده پشتیبانی می شود. یکی از اهداف اصلی پکس گلد Pax Gold این است که سرمایه گذاری در طلا را در دسترس تر کند.

وایت پیپر رسمی بیان می کند که بیش از ۳.۵ تریلیون دلار از کل طلای موجود امروز صرفا برای مقاصد سرمایه گذاری استفاده می شود. با این حال، بخش بزرگی از آن برای سرمایه گذاران کوچک در دسترس نیست. اینجاست که پکس گلد Pax Gold وارد بازی می شود. هر توکن PAXG توسط کسری از شمش طلای London Good Delivery که در Brink ذخیره می شود، که شرکت ذخیره سازی مورد تایید انجمن بازار شمش لندن است، پشتیبانی می شود.

پکس گلد از طریق ترکیب امنیت و نقدینگی ارائه شده توسط ارز دیجیتال مبتنی بر بلاکچین و نام تثبیت شده طلا به عنوان یک کالای فیزیکی، فرصت سرمایه گذاری جدیدی را برای معامله گران به ارمغان می آورد. PAXG از دیگر توسعه دهندگان ارزهای دیجیتال الهام گرفته است تا توکن هایی با پشتوانه طلا نیز ایجاد کنند.


معرفی محصولات شرکت پکسوس

معرفی محصولات شرکت پکسوس 
معرفی محصولات شرکت پکسوس

علاوه بر رمز ارز پکس گلد PAXG که توسط شرکت پکسوس Paxos ارائه شد، محصولات و سرویس های دیگری نیز ارائه شد که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم:

  1. یکی از سرویس های ارائه شده توسط شرکت پکسوس، Paxos Standard یا استیبل کوین پکسوس است. پکسوس استاندارد یا استیبل کوین USDP در سال ۲۰۱۸ عرضه شد و یک قیمت ثابت دارد.
  2. همانطور که در قسمت های قبلی مقاله گفتیم، پکس گلد PAX Gold نیز محصول شرکت پکسوس می باشد و یک رمز ارز مبتنی بر قیمت طلا می باشد.
  3. صرافی ارز دیجیتال ایت بیت itBit توسط شرکت پکسوس راه اندازی شده است و از رمز ارزهایی همچون بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، پکس گلد و بیت کوین کش پشتیبانی می نماید.
  4. از دیگر محصولات شرکت پکسوس می توان به Crypto brokerage یا کارگزاری کریپتو اشاره کرد که خدماتی همچون خرید و فروش رمز ارزها را به کاربران خود ارائه می دهد.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG

ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG 28 سپتامبر ۲۰۱۹ به بازار ارز های دیجیتال عرضه شد و در زمان عرضه در سطح قیمت ۱۵۰۰.۷۲ دلار خرید و فروش می‌شد. ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG در طول سال ۲۰۱۹ روند نسبتا نزولی داشته است و در آخرین روز سال ۲۰۱۹ با سطح قیمت ۱۵۴۰.۳۹ دلار خرید و فروش شده و وارد سال ۲۰۲۰ شد.

ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG در سال ۲۰۲۰ روند نزولی را تجربه کرده است و در آخرین روز سال ۲۰۲۰ با سطح قیمت ۱۹۱۶.۷۱ دلار خرید و فروش شده است و در سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ روند قیمتی ثابت را تجربه کرده است.

ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG در ۲۴ ساعته گذشته حجم معاملات ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG 6617913 دلار بوده است. رمز ارز پکسوس گلد PAXG در تاریخ ۲۶ اوکتبر ۲۰۱۹ حدود دو سال پیش ATL خود را تجربه کرده است و در تاریخ ۲۲ آپریل ۲۰۲۰ یعنی دو سال پیش ATH خود را تجربه کرده است.

شما می‌توانید با استفاده از عکس زیر که نمودار قیمت ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG را از ابتدای عرضه شدن به بازار ارز های دیجیتال تا به امروز برای شما به نمایش گذاشته ایم روند قیمتی رمز ارز پکسوس گلد PAXG را مطالعه و مورد بررسی قرار دهید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG

خرید و فروش ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG

خرید و فروش ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG
خرید و فروش ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG

اگر شما تا به امروز تصمیم به خرید و فروش ارز پکسوس گلد PAXG را داشته اید ولی راه انجام آن را نمی‌دانستید اصلا نگران نباشید ما در این قسمت شما را راهنمایی می‌کنیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

اولین قدم برای خرید و فروش ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG ثبت نام در یکی از صرافی ارز های دیجیتالی که از این رمز ارز پشتیبانی میکنند است ما در ادامه ی این مقاله به صرافی هایی که از رمز ارز پکسوس گلد PAXG پشتیبانی می‌کنند می‌پردازیم .

متاسفانه به دلیل تحریم هایی که متوجه کشور عزیز ما است کاربران ایرانی نمی‌توانند در صرافی های خارجی مقدار تومان خود را تبدیل به ارز پکسوس گلد PAXG کنند کاربران در ابتدا باید در یکی از صرافی های ارز دیجیتال داخلی مقدار تومان دلخواه خود را به یک استیبل کوین مانند تتر تبدیل کنند و سپس در یکی از صرافی های خارجی دلخواه تتر را به رمز ارز پکسوس گلد PAXG  تبدیل کنند.


صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG
صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG

در این قسمت ما به معرفی صرافی هایی که از ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG پشتیبانی می‌کنند می‌پردازیم و آنها را برای شما نام برده که در صورتی که می‌خواهید به خرید و فروش این رمز ارز بپردازید به راحتی از صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG آگاه باشید.

کاربران گرامی حتما قبل از انتخاب صرافی مورد نظر به بررسی آن صرافی بپردازید و صرافی را که از نظر امنیت قابل اعتماد بوده است را انتخاب کنید و قبل از ثبت نام ما به شما پیشنهاد می‌دهیم صرافی ارز دیجیتالی را که انتخاب کرده اید مقاله ی تخصصی و آموزش آن کیف پول را که در قسمت صرافی سایت زوم ارز می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید را مطالعه کرده و بعد اقدام به فعالیت کنید.

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG عبارتند از:

ارز پکسوس گلد PAXG توسط صرافی های بیشتری پشتیبانی می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به سایت کوین مارکت کپ و سرچ رمز ارز پکسوس گلد PAXG در قسمت Market لیست کامل صرافی های پشتیبانی کننده ی این رمز ارز را مشاهده کنید.

اگر درباره ی ثبت نام در صرافی های پشتیبان کننده ی رمز ارز پکسوس گلد PAXG نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید می‌توانید با مراجعه به سایت زوم ارز و سرچ نام صرافی مورد نظر به مقاله ی اختصاصی صرافی مراجعه کنید در مقاله ی اختصاصی صرافی ها مراحل آموزش ثبت نام، احراز هویت، ترید، متصل کردن کیف پول و … را به همراه تصاویر گام به گام مراحل مشاهده نمایید. اگر سوالی در مورد صرافی و یا ثبت نام و … داشتید می‌توانید در قسمت کامنت از ما بپرسید ما به تمامی سوالات شما پاسخ می‌دهیم.


کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG

کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG
کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG
  • کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal: کیف پول نرم افزاری سیف پل یکی از پنج کیف پول برتر دنیای ارز دیجیتال است کیف پول سیف پل رابط کاربری آسان و مناسبی دارد.
  • کیف پول نرم افزاری متامسک MetaMask: کیف پول متامسک کیف پول رسمی اتریوم است این کیف پول از ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG و تمامی رمز ارز هایی که در شبکه ی اتریوم هستند پشتیبانی می‌کند.
  • کیف پول نرم افزاری گواردا Guarda: کیف پول گواردا از رمز ارز پکسوس گلد PAXG پشتیبانی می‌کند این کیف پول در سیستم عامل های موبایلی و کامپیوتری برای کاربران قابل دسترس است.
  • کیف پول نرم افزاری تراست Trust: کیف پول تراست در دسته ی کیف پول های موبایلی قرار دارد این کیف پول قابلیت نصب بر روی سیستم عامل های اندروید و Ios دارد.

آینده پکس گلد PAXG چگونه است؟

آینده پکس گلد PAXG چگونه است؟
آینده پکس گلد PAXG چگونه است؟

در ابتدای نوامبر ۲۰۲۰، پکسوس Paxos اعلام کرد که با ارائه دهنده پرداخت Paypal ادغام می شود تا پرداخت های رمزنگاری و ارزهای دیجیتال را به کاربران ارائه دهد. تا کنون پکسوس گلد Paxos Gold در لیست کوین های پشتیبانی شده قرار ندارد، اما چارلز کاسکاریلا، بنیانگذار و مدیرعامل پکسوس اشاره کرده است که PAXG می تواند در آینده پشتیبانی شود.

Paypal دارای بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان است و دسترسی آنها به طلای دیجیتال می تواند باعث افزایش تقاضا برای پکسوس گلد Paxos Gold شود. کاسکاریلا در یک سخنرانی بیان نموده است که تا اواسط سال ۲۰۲۲ ممکن است صدها میلیون یا به طور بالقوه میلیاردها نفر در سراسر جهان به نسخه Paxos طلای دیجیتال دسترسی داشته باشند. او به طور خاص به ادغام پکسوس با پی پال اشاره نکرد، اما این تقریبا باید بخشی از رشد عظیم توکن PAXG باشد که توسط کاسکاریلا پیش بینی شده است.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG

اینفوگرافیک ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG
اینفوگرافیک ارز دیجیتال پکسوس گلد PAXG

کلام پایانی درباره ی ارز پکسوس گلد PAXG چیست؟

رمز ارز پکسوس گلد Paxos Gold که در این مقاله به معرفی آن پرداختیم به عنوان یک توکن ERC-20 در بلاکچین اتریوم ایجاد شد. پکسوس گلد Paxos Gold دارایی رمزنگاری شده است که توسط ذخایر واقعی طلا توسط پکسوس Paxos، یک شرکت انتفاعی مستقر در نیویورک، پشتیبانی می شود. در واقع  ارز دیجیتال پکسوس گلد، یک توکن با پشتوانه فیزیکی می باشد که هر کدام از توکن ها یک انس طلا مطابق با استانداردهای شمش طلای لندن را نشان می دهد. شما می توانید با استفاده از صرافی هایی که در این مقاله نام بردیم، به خرید و فروش رمز ارز پکسوس گلد PAXG بپردازید.

از اینکه تا پایان مقاله “ارز پکسوس گلد PAXG چیست؟” همراه ما بودید متشکریم.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
من حسن هستم. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه پیام نور گرایش نرم افزار سابقه ی یکسال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و فعال در حوزه ی مدیریت سایت و seo را دارا هستم علاقه مند به موسیقی و دنیای تکنولوژی هستم و به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین بوده، و بر این باور هستم صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشان خواهد داشت.

2 دیدگاه دربارهٔ «ارز پکسوس گلد PAXG چیست؟;

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده