آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

چگونه با ظرافت BRC-20 و اوردینالز ها را بدون آسیب رساندن به بیت کوین مدیریت کنیم؟

اهمیت و اثر هاوینگ بیت کوین به ارزهای دیجیتال دیگر چه بود؟

چگونه با ظرافت BRC-20 و اوردینالز ها را بدون آسیب رساندن به بیت کوین مدیریت کنیم؟

به گزارش زوم ارز، مدت‌هاست که طرفداران بیت‌کوین به شدت درباره مفهوم Ordinals و حجم زیادی از فعالیت‌های تجاری و ازدحام آنها در زنجیره بلاک بحث می‌کنند. این یک بحث بسیار پیچیده است که پیدا کردن پاسخ “ایدئولوژیک” صحیحش چالش‌برانگیز است.  از یک سو، Ordinals اصولی‌ترین تجسم اراده بازار آزاد هستند. اگر برخی افراد موافقند با پرداخت هزینه برای انجام تراکنش‌ها با توکن‌های jerry-ragged که توانایی‌های بیت‌کوین اسکریپت را به حداکثر می‌رسانند، هیچ مشکلی ندارند، آنگاه ما چه حقی داریم که این را اشتباه بدانیم؟

پایه و اساس اصلی شبکه بیت کوین بر انگیزه‌های اقتصادی خودخواهانه برای خلق یک نتیجه مثبت برای همگان است، به منظور ایجاد یک لایه تسویه ارزش و پرداخت خنثی. ماینرها، به عنوان یکی از ارکان اصلی شبکه بیت‌کوین، مقادیر بسیار زیادی از بلاک‌ها را استخراج می‌کنند. و نمی توانیم نادیده بگیریم که Ordinals و BRC-20 از مزایای بلندمدت برای شبکه بهره مند شده‌اند. Ordinals با توانایی کسب ۱۰٪ از کارمزدهای ماینرها به درآمد کلی ایجاد یک اثر سودمند نیز داشته است، که این موضوع شباهت‌هایی با وقایعی دارد که در مرحله فعال‌ترین بازار صعودی در سال ۲۰۲۱ مشاهده شد.

اگرچه برخی از بیت‌کوین‌ها ممکن است این موضوع را کم اهمیت ببینند، اما واقعیت این است که بدون پاداش استخراج، امنیت بیت‌کوین در بهترین حالت ضعیف خواهد بود. به عبارت دیگر، هر چیزی که می‌تواند تحریک کننده استفاده از بلاکچین بیت‌کوین باشد برای این ارز دیجیتال مفید است. در نتیجه، آیا با این ادعا موافقید؟ با استفاده از بیت کوین، پرداخت ها و انتقال ارزش یک ابزار گران قیمت تر می‌شود.با این حال، این کار به سادگی انجام نمی‌شود.

بعضی از طرفداران بیت‌کوین ممکن است تحت تأثیر افکار بیزاری قرار گیرند اگر مشاهده کنند جامعه تجارتی به شدت درگیر موضوع بیت‌کوین به عنوان راهکاری برای بهبود بودجه امنیتی در معرض خطر قرار گیرد؛ زیرا احتمالاً برخی از آن‌ها با عواقب این تصمیم‌گیری مخالفت خواهند کرد و این نظر صحیحی نیست. بیت کوین در نقش یک وسیله برای فرار از ستم و ظلم بانک‌های مرکزی به وجود آمد. هدف این ارز دیجیتال سخت‌افزاری بوده که بیشترین سختی را داشته و برای همه مردم جهان قابل دسترسی باشد، بدون توجه به پیشینه اقتصادی، جغرافیایی یا سیاسی آن‌ها. تجارت سودآور بعضی افراد با استفاده از بیت کوین با این اهداف اصلی تضاد دارد.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

بنابراین، در حالی که Ordinals احتمالاً یک استفاده مشروع از بیت کوین است که با اصول مبتنی بر بازار آزاد که توسط Bitcoiners به ​​اشتراک گذاشته می شود مطابقت دارد، آنها در نهایت بیت کوین را از دستیابی به هدف واقعی خود باز می دارند. چطور می‌توان این تعارض را حل کرد؟

در حال حاضر، یک مسئله حل نشده در بیت کوین Core GitHub وجود دارد که توصیه می‌شود Ordinals به عنوان یک آسیب‌پذیری در بیت کوین Core در نظر گرفته شود، و تنها راه حل مناسب، ریشه‌کنی آن به هر طریق ممکن است.

حتما یکی از روش‌های معقول برای تفکر درباره این موضوع است، اما باور دارم که این نگاه بیش از حد یکنمود و عجولانه است. اساسیت و سادگی بیت‌کوین زیبا و قوی است، و جامعه به درستی در چند سال اخیر مقاومت قابل توجهی در برابر تحولات مهم اصول آن از خود نشان داده است. اوردینال ها و BRC-20 ها، به طور معمول، به عنوان یک ترفند شناخته می‌شوند، اما هنوز به قوانین بیت‌کوین وفادارند. آنها خطری بزرگتر از معامله‌گران بیش‌فعال در سال ۲۰۱۷ برای بیت‌کوین ایجاد نمی‌کنند؛ زیرا بیت‌کوین بیشترین افزایش را در کارمزد خود تاکنون تجربه کرده است. حتی از نظر مفهومی، آنها اصلاً از پروتکل Omni متمایز نیستند که برای معرفی توکن‌ها به بیت‌کوین از فیلد OP_RETURN استفاده می‌کرد.

در جامعه بیت کوین، بیشتر افراد معتقدند که بهتر است از راه حل‌های L2 برای انجام تراکنش‌های بیت کوین استفاده شود و زنجیره اصلی باید برای موارد با ارزش و هزینه‌های بالا احتیاط شود. این رویکرد تنها راه مناسب برای تطابق هزینه‌های تراکنش با سایز فعلی بلوک به منظور حفظ بودجه امنیتی بلندمدت می‌باشد.

با استفاده از L2 ها به صورت گسترده، به نظر می رسد استفاده از شبکه بیتکوین به عنوان یک لایه داده برای پروتکل های ثانویه بیشتر واقعیت پذیر است. من فکر نمی‌کنم این بدترین چیزی است که ممکن است رخ دهد. اگر باید یک انتخاب انجام دهم، بر انتخاب بیتکوین به عنوان راه حل دسترسی به داده های بسیار حساس تاکید می کنم، زیرا این گزینه از راه حل های سفارشی که معمولاً قرار است توسط یک شرکت خاص توسعه داده شوند، بهتر و پیشروتر به نظر می رسد.

هرگاه من تنها تکنیک مورد علاقه وسوزش که در حال حاضر بیشتر مردم از انتخاب اعداد استفاده می‌کنند را خود درک می‌کنم، می‌بینم که این نوع اعداد نیز به‌عنوان ابزارهای بسیار مفیدی برای استفاده‌های خلاقانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. من قطعا در نظر گرفتن این اعداد برای استفاده‌های متنوع در آینده را ترجیح می‌دهم، به خصوص برای ضبط وثیقه‌های متنی بعدی.

همچنین برای دلالان، بحثی وجود دارد. بدون حضور آنها، بیت کوین به شهرت جهانی امروزی خود نمی‌رسید. آنها همواره به عنوان یک ابزار اساسی عمل کرده‌اند، تا ایجاد و راه‌اندازی شبکه لازم برای به دست آوردن درآمد جهانی بیت کوین.

باید تضمین کنیم که BRC-20s و Ordinals به طور واقعی به خطر بیت کوین نمی‌اندازند، تا زمانی که این ارزش‌ها فرصت برای تکامل و رشد داشته باشند. حمایت بیشتر از آنها نیازی به انجام کار در سطح شبکه ندارد. به سادگی، اگر یک چیز کار می‌کند، نیازی به تعمیر آن نیست – احتمالاً ممکن است ارزش واقعی‌ای در این آزمایش دیده شود.

منبع: bitcoinmagazine.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده