آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز راکون RKN چیست؟

ارز راکون RKN چیست؟

ارز راکون RKN چیست؟، امروزه اینترنت باعث هماهنگی بین سیستم های مختلف شده است. از بخش دریانوردی گرفته تا هواپیمایی و همچنین صنعت هوافضا و سایر بخش ها بدون اینترنت فلج خواهند شد. بعد از ایجاد اول بلاکچین و تاثیر بزرگ آن در بخش مالی، بسیاری از صنعت ها به دنبال ادغام اینترنت و بلاکچین و هوش مصنوعی با یکدیگر می باشند. بلاکچین ها در زمان و هزینه ها صرفه جویی می کنند و حتی دسترسی به اطلاعات شفاف تر و ساده تر می باشد.

امروز در این مقاله پروژه راکون Rakon را که با استفاده از بلاکچین در تلاش برای ارتباط بین ماهواره ها، سیستم ناوبری و حمل و نقل و به طور کل زیرساخت ها می باشد را با یکدیگر بررسی می کنیم. تا انتهای این مقاله تیم زوم ارز را همراهی کنید تا از عملکرد فنی این پروژه و آینده پیش روی آن مطلع شویم.

ارز راکون RKN چیست؟

ارز راکون RKN چیست؟
ارز راکون RKN چیست؟

توکن RKN ارز بومی پلتفرم راکون Rakon می باشد که به عنوان یک سوخت برای قرارداد هوشمند این پروژه می باشد. این توکن علاوه بر انتقال ارزش، برای ارتباط بین سیستم های ارتباط فرکانسی نیز کاربرد دارد و برای استفاده از این سرویس به ارز RKN نیاز است. در نظر داشته باشید ارز راکون RKN اکنون روی شبکه های اتریوم و ترون قابل دسترسی می باشد.


نیم نگاهی به توکن راکون Rakon

نام اختصاری RKN
نوع ارز  Token
عرضه کل  ۲۸۵,۷۱۴,۲۸۶
مقدار در گردش  ۲۴۲,۸۵۷,۱۴۳
وب سایت رسمی  rkntoken.io
بلاکچین اکسپلورر etherscan.io

ethplorer.io

وایت پیپر  https://rkntoken.io/Rakon_Whitepaper.pdf
پیج های ارتباطی رسمی  medium.com

Twitter

آدرس قرارداد هوشمند  0x6e5a43db10b04701385a34afb670e404bc7ea597

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم راکون Rakon

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم راکون Rakon
تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم راکون Rakon

پلتفرم راکون Rakon در سال ۲۰۱۸ در آمریکا شروع به فعالیت کرد. مدل فعالیت این پروژه به صورت تبادل سازمانی و کسب و کارهای بین نهادهای مختلف می باشد. راکون Rakon توسط Blockchain Development Inc ایجاد شده است، همچنین خود شرکت Blockchain Development Inc نیز، زیر مجموعه ای از بنیاد Orbit Network Inc می باشد. خوب است بدانید Orbit Network، با هدف افزایش قابلیت استفاده و پذیرش بلاکچین، محصولاتی را توسعه می دهد که از فناوری بلاکچین و قراردادهای هوشمند استفاده می کنند.


عملکرد پلتفرم راکون Rakon

عملکرد پلتفرم راکون Rakon
عملکرد پلتفرم راکون Rakon

راکون Rakon یک شبکه مبتنی بر بلاکچین می باشد که با استفاده از قراردادهای هوشمند برای کنترل فرکانس و راه حل های زمان بندی برای دستگاه هایی مانند کنترل های بی سیم، شبکه های برق هوشمند، سیستم های هوانوردی و سایر برنامه ها به وجود آمده است. همچنین این پلتفرم در نظر دارد با شرکت ‌های مخابراتی در آمریکا، کانادا، هند، ترکیه و بریتانیا همکاری کند تا به کاربران اجازه دهد با استفاده از تلفن همراه خود از سرویس های این پلتفرم بهره گیرند.

خوب است بدانید این پلتفرم سیستم موقعیت یاب جهانی (GPS) نیز ارئه می دهد و متعهد شده اند که هیچ شرکت دیگری در جهان نمی تواند وسعت، دقت، نوآوری و تخصص در زمینه GPS را به اندازه این پروژه ارائه دهد.

همان طور که گفته شد Rakon در بسیاری از کسب و کارهای نهادی و سازمانی می تواند استفاده شود. این پلتفرم بخش هایی که می تواند در آن تاثیر بگذارد را در وایت پیپر خود عنوان کرده که ما نیز دقیقا همان را بیان می کنیم: کنترل بی سیم، آزمایش و اندازه گیری، شبکه های برق هوشمند و اینترنت اشیا، سیستم های اویونیک، سیستم های هوابرد، ارتباطات، رادارها، شبکه ‌های کابلی زیردریایی‌ ها، اکتشاف نفت و سایر کاربردهای RF و دیجیتال که به ارتباطات رادیویی یا داده‌ ای دقیق نیاز دارند.

به طور کلی این پروژه مصمم به طراحی و تولید راه حل های کنترل فرکانس می باشد که به سازمان ها در سراسر جهان کمک می کند تا سیستم های تراکنش بسیار ایمن، هماهنگ و سریع را که برای عملکرد برنامه های کاربردی حیاتی نیاز است را ایجاد کند.

خوب است بدانید تیم فنی این پروژه از چهار بخش مختلف هیئت مدیره، کمیته کنترل ریسک، کمیته حقوق و دستمزد پرسنل، کمیته حسابرسی تشکیل شده است، که هر کدام وظایف مشخصی دارند.


ویژگی های پلتفرم راکون Rakon

ویژگی های پلتفرم راکون Rakon
ویژگی های پلتفرم راکون Rakon

در این بخش قصد داریم ویژگی های مثبت و منفی این پروژه را نام ببریم. ابتدا ویژگی های مثبت:

 • ارائه معادل ژتون RKN فیات به دارندگان توکن راکون RKN.
 • مراکز داده فوق العاده ایمن.
 • ارائه خدمات ابری.
 • گواهی ‌های اعتبارسنجی EV SSL/TLS.
 • احراز هویت چند عاملی برای مشتریان.
 • حذف واسطه ها و ایجاد یک زیرساخت برای ارتباط.
 • ایجاد یک شبکه سریع برای برقراری ارتباط بین بخش های مختلف.

اما ویژگی های منفی:

 • ارائه وایت پیپر ضعیف و آپدیت نکردن آن.
 • سابقه طولانی اما بدون موفقیت چشمگیر.
 • پیگیری نکردن اهداف پروژه.
 • عدم بررسی و ممیزی قرارداد هوشمند پروژه.

بررسی نقشه راه راکون Rakon

بررسی نقشه راه راکون Rakon
بررسی نقشه راه راکون Rakon

این پلتفرم در سال ۲۰۱۸ شروع به فعالیت کرده است و همچنین نقشه راه این پروژه تا سال ۲۰۱۹ ادامه داشته است. اما از آن به بعد هیچ آپدیتی روی آن صورت نگرفته است. توجه کنید که اکنون در ابتدای سال ۲۰۲۳ می باشیم و بالای سه سال است که هیچ هدف جدیدی و یا خبری از تکمیل اهداف گذشته نیز از این پروژه منتشر نشده است. به بیان ساده این پروژه در حال حاضر هیچ پیشرفتی نداشته است.


امنیت پلتفرم راکون Rakon

امنیت پلتفرم راکون Rakon
امنیت پلتفرم راکون Rakon

این پروژه قصد ارتباط بین بخش های بسیار حیاتی را دارد، پس باید امنیت بسیار بالایی را ایجاد کند. اما قراردادهای هوشمند این پروژه توسط هیچ نهادی بررسی و ممیزی نشده است. تیم فنی این پروژه ادعا کرده اند که امنیت این پروژه توسط شبکه اتریوم به دست می آید. بله این موضوع در حقیقت برای زیرساخت این پروژه که روی شبکه اتریوم ایجاد شده درست است اما سایر قراردادهای هوشمند و امنیت خود پلتفرم چی؟ برای مثال اطلاعات کاربران مخابرات که از این شبکه استفاده می کنند چگونه تامین می شود؟


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال راکون RKN

تا اینجای مقاله شما با ارز دیجیتال راکون RKN به طور کامل آشنا شدید. همانطور که گفته شد، رمز ارز RKN توکن بومی پلتفرم راکون Rakon است و به منظور یک سوخت برای قرارداد هوشمند این پلتفرم مورد استفاده قرار می گیرد. از این توکن به عنوان ارتباط بین سیستم های ارتباط فرکانسی نیز استفاده می شود. پلتفرم راکون که پلتفرم ارائه دهنده توکن RKN است در واقع یک شبکه مبتنی بر بلاکچین می باشد که به وسیله قراردادهای هوشمند به منظور کنترل فرکانس و راه حل های زمان بندی برای دستگاه هایی مانند کنترل های بی سیم، شبکه های برق هوشمند و سیستم های هوانوردی به وجود آمده است. در ادامه به بررسی روند قیمت ارز دیجیتال راکون RKN خواهیم پرداخت.

رمز ارز راکون RKN در ابتدای سال ۲۰۲۰ یعنی در تاریخ ۱ ژانویه با قیمت ۰.۰۶۴۲۲ دلار در بازار ارزهای دیجیتال معامله می شد. این ارز دیجیتال کمی بعد با یک کاهش قیمت همراه بوده و در تاریخ ۲۶ مارس ۲۰۲۰ قیمت آن به سطح ۰.۰۵۶۲۳ دلار رسید. در اواسط سال ۲۰۲۰ قیمت رمز ارز راکون RKN برابر با ۰.۰۷۰۱ دلار بوده و در اواخر سال با یک افزایش قیمت همراه بوده است. در ابتدای سال ۲۰۲۱ قیمت ارز دیجیتال راکون برابر با ۰.۱۳۵۲ دلار بوده و در اواسط سال به سطح قیمت ۰.۲۰۹۳ دلار رسید. لازم به ذکر است که ارز دیجیتال راکون در تاریخ ۱۶ نوامبر ۲۰۲۱ به بالاترین سطح قیمت خود یعنی ۰.۷۸۴۶ دلار رسید.

در ابتدای سال ۲۰۲۲ قیمت رمز ارز راکون برابر با ۰.۶۱۱۴ دلار بوده است و در اواسط همان سال با یک کاهش قیمت همراه بوده و قیمت آن محدوده ۰.۲۱۱۵ دلار را رد کرد. این ارز دیجیتال در ابتدای سال ۲۰۲۳ با قیمت ۰.۲۸۸۳ دلار معامله می شد و اکنون یعنی در تاریخ ۱۱ مارس قیمت رمز ارز راکون برابر با ۰.۲۱۳۱ دلار می باشد. در ادامه شما قادر می باشید که نمودار قیمت ارز دیجیتال راکون RKN را مشاهده نمایید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال راکون RKN
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال راکون RKN

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال راکون RKN

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال راکون RKN
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال راکون RKN

ذخیره سازی ارز دیجیتال راکون RKN همانند ذخیره سازی سایر رمز ارزهای دیگر، در کیف پول ها انجام می شود. شما می توانید از کیف پول هایی که در ادامه معرفی می نماییم، برای ذخیره سازی این ارز دیجیتال استفاده نمایید. این کیف پول ها همگی در دسته کیف پول های نرم افزاری قرار دارند و برای ذخیره سازی رمز ارز، کافیست آنها را نصب نموده و به راحتی از آنها استفاده کنید.

 1. کیف پول تراست Trust

تراست ولت یا کیف پول تراست یکی از کیف پول های نرم افزاری غیرمتمرکز می باشد که در دو نسخه اندروید و ios به بازار ارائه شده است. کاربران می توانند با نصب این کیف پول بر روی تلفن های همراه خود به راحتی به ذخیره سازی ارزهای دیجیتال بپردازند.

 1. کیف پول اتمیک Atomic

کیف پول اتمیک به عنوان یک کیف پول چند منظوره شناخته می شود که برای مدیریت رمز ارزهای مختلف می تواند مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر ارز دیجیتال راکون RKN در این کیف پول می توانید رمز ارزهای دیگری همچون ریپل، اتریوم، بیت کوین، لایت کوین و … را ذخیره نمایید.

 1. کیف پول سیف پل SafePal

کیف پول نرم افزاری سیف پل همانند کیف پول تراست در دو نسخه اندروید و ios وجود دارد که با استفاده از این کیف پول می توان به راحتی ذخیره و کنترل دارایی های خود را در دست گرفت.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال راکون RKN

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال راکون RKN
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال راکون RKN

صرافی ها به منظور خرید و فروش رمز ارزها مورد استفاده قرار می گیرند. صرافی های خارجی و ایرانی بسیاری را امروزه مشاهده می نمایید که در حوزه ارزهای دیجیتال، خدماتی را به کاربران ارائه می دهند.

یکی از صرافی های خارجی که از ارز دیجیتال راکون RKN پشتیبانی می کند، صرافی پروبیت گلوبال ProBit Global می باشد که در سال ۲۰۱۸ تاسیس شده است. دفتر مرکزی این صرافی در کره جنوبی قرار دارد. در این صرافی کاربران قادر خواهند بود ارز دیجیتال راکون را با جفت ارز اتریوم ETH مبادله نمایند.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال راکون RKN

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال راکون RKN
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال راکون RKN

برای خرید و فروش رمز ارز راکون RKN همانطور که در قسمت قبلی مقاله گفته شد، می توانید از صرافی ها استفاده نمایید. برای این کار کافیست در یکی از صرافی های خارجی یا ایرانی که از ارز دیجیتال راکون RKN پشتیبانی می کنند، ثبت نام نمایید.

در صورتی که شما کاربر عزیز زوم ارز، قصد استفاده از صرافی های خارجی به منظور خرید و فروش را داشته باشید، می توانید در ابتدا مقدار مبلغ مورد نظر خود به ریال را در یکی از صرافی های ایرانی به تتر یا یکی از استیبل کوین ها تبدیل نمایید، سپس اقدام به خرید و فروش رمز ارز مورد نظر کنید.


آینده پروژه راکون Rakon

آینده پروژه راکون Rakon
آینده پروژه راکون Rakon

ایده این پروژه بسیار بزرگ و جالب می باشد اما در پیاده سازی آن چیز قابل توجهی مشاهده نمی شود. همچنین با توجه به بررسی های صورت گرفته به نظر می رسد این پروژه فعالیت خاصی نمی کند. نکته عجیب در مورد وایت پیپر این پروژه آن است که در این وایت پیپر ۲۰ صفحه ای، فقط دو صفحه به سلب مسئولیت خود نسبت به اهداف پروژه، سرمایه گذاران و…. پرداخته اند و در ادامه با توضیحاتی مانند: بلاکچین و اینترنت اشیا و سایر اطلاعات عمومی در تلاش برای ایجاد یک وایت پیپر بوده اند. همچنین ارائه گواهی های امنیتی نیز می تواند موجب اعتماد بیشتر کاربران شود که این امر نیز انجام نشده است. در نهایت سرمایه گذاری روی این پروژه با ریسک بالایی همراه است.


سخن پایانی درباره ارز راکون RKN

امروز در این مقاله پروژه راکون Rakon را که با هدف اتصال زیرساخت‌ ها در بخش های مختلف می باشد را بررسی کردیم. شما با استفاده از این مقاله از عملکرد، ویژگی ها و امنیت این پروژه مطلع خواهید شد. اگر قصد سرمایه گذاری روی ارز راکون  RKN را دارید می توانید از بخش صرافی ها برای خرید و بخش کیف پول ها برای نگهداری آن استفاده کنید اما قبل از سرمایه گذاری بخش آینده پروژه را بررسی کنید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز راکون RKN” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید


1 6

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده