آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بلاکچین و صنعت هنر

بلاکچین و صنعت هنر - زوم ارز

بلاکچین و صنعت هنر ؛ خلق یک اثر هنری رایگان نیست. هنرمندان چگونه امتیاز خلق آثار خودرا خصوصی کنند ؟
آیا هر شخصی میتواند مالک قسمتی از یک اثر هنری باشد ؟ هنر مندان بانگهداری آثارشان در گالری ها چگونه کسب در آمد کنند ؟ با بلاک چین و دیجیتالی کردن صنعت هنر ، تجارت هنرمندان آسانتر میشود ؟

بلاکچین و صنعت هنر

همانطور که می دانیم دنیای هنر به نوعی خود را به گوشه ای منحصر به فرد تبدیل کرده که برای اکثریت مردم غیر قابل دستیابی، غیرقابل کنترل و نامربوط است. بلاکچین میخواهد و می تواند همه چیز را تغییر دهد.

استفاده از بلاک‌چین یک راه‌حل تامل برانگیز برای مبارزه با عدم شفافیت و شناساندن اعتماد در صنعت هنر است.
بازار هنر در سال ۲۰۱۸ به ۶۳/۷ میلیارد دلار افزایش یافت، اما بسیاری از مصرف کنندگان نمیتوانند وارد شوند قیمت آثار هنری می تواند به صدها میلیون برسد.

ارائه امکان خرید و فروش بخشی از نقاشی ها ، مشتری جدید را به صنعت وارد می کند.
آیا تاکنون فکر مالک شدن بخشی از یک اثر هنری گرانبها را کرده اید ؟

معامله قطعات کوچک آثار هنری با کمک پلتفرم Maecenas

Maecenas صنعت هنرهای زیبا را در دسترس عموم قرارمی دهد. و فروش بخش هایی از آثار هنری با قیمت های پایین تر راطراحی کرده است . هر بخش با یک توکن پیوند می یابد ، که در بلاکچین اتریوم ثبت شده است. و ارزش آن به همراه قیمت آثار هنری افزایش می یابد.

بخش هایی از نقاشی اندی وارهول با نام”۱۴ صندلی برقی کوچک ( ۱۹۸۰ ) روی پلتفرم Maecenas به فروش رفته است.

پلتفرم WeiFund و سرمایه‌گذاری جمعی ِمبتنی بر بلاک‌چین

WeiFund ، توسط LeBeau برای تأمین مالی Braid ، بخشی از اولین پروژه‌ی هیجان انگیزش مورد استفاده قرار گرفت. WeiFund مشارکت‌کنندگان خود را به سرمایه گذاران تبدیل می کند. و اگر فیلم سودآور بود، بخشی از سود آن را شریک خواهند بود.

ثبت مالکیت آثار هنری با کمک کدکس پروتکل

با داشتن یک رجیستری دیجیتال از کالا های هنری و کلکسیونی ، می توانید.ثابت کنید که مالک آن کالا شما هستید. همچنین انتقال مالکیت سریعتر و آسانتر می باشد.
برنامه ها را می توان در کدکس پروتکل( Codex Protocol ) مانند Biddable ایجاد کرد که به شما امکان می دهد هزینه های آثار هنری و کالاهای دیگر را با ارز دیجیتال در سایت LiveAuctioneers بپردازید.
به گفته مارک لوری مدیر عامل ؛ همه با هم در ساخت رجیستری غیر متمرکز که به شدت در بازار آثار هنری و کلکسیونی و همچنین دیگر دسته های دارایی مورد نیاز است پیش خواهیم رفت.

در ادامه مطلب بلاکچین و صنعت هنر به تحلیل داده ها ، شفافیت ، هنر دبجیتالی و … می پردازیم.

تحلیل داده‌ها و مدیریت جمعی دیجیتالی

بلاک‌چین با کمک تجزیه و تحلیل پیشرفته و کارآمد داده‌ها به هنرمندان کمک می‌کند تا معامله‌گران ، توزیع کنندگان و سرمایه‌گذاران جمعی مناسب همکاری‌های خلاقانه باشند. و پیاده‌سازی قراردادهای هوشمند در یک پایگاه داده کمک می‌کند که به حداکثر رساندن ارزش حقوق دیجیتال از طریق ویژگی‌های «مدیریت حقوق دیجیتال ( DRM ) مهیا شود.

شفافیت بلاکچین و صنعت هنر

شفافیت بلاک‌چین تضمین می‌کند که همه بتوانند ببینند چه مقدار از فیلم تولید شده و چند درصد سود به جیب چه کسی می‌رود. به طور مثال فیلمسازان می‌توانند با نمایش فیلم‌های خود برای تماشاگران آنلاین ، درآمد کسب کنند. این کار توسط Wiper ، به همراه کیف پول بیت کوین است. که در اختیار فیلمسازان قرار می گیرد. ( Wiper یک برنامه‌ی پیام رسانی رمزگذاری شده است ).

بلاکچین و صنعت هنر - پایگاه جامع زوم ارز
بلاکچین و صنعت هنر – پایگاه جامع زوم ارز

هنر دیجیتالی خلق کنید و آن را در بلاک چین بفروشید.

DADA.nyc یک گالری آنلاین برای هنر دیجیتال است. اثر هنری در گالری فروخته می شود و هنرمند از هر فروش سود می برد. این امر یک بازار دست دوم مثبت برای هنر دیجیتال را ایجاد می کند و هنرمندان را قادر می سازد تا از این طریق سود میکنند.

همانطور که می دانیم دنیای هنر به نوعی خود را به گونه ای منحصر به فرد تبدیل کرده که برای اکثریت مردم غیر قابل دستیابی، غیرقابل کنترل و نامربوط است. بلاکچین میخواهد و می تواند همه چیز را تغییر دهد.ودسترسی همه را به هنروآثار هنری آسانتر کند.

مزایده شبانه با کریپتو

مزایده ها مکانهای شلوغ و پر از قانون هستند. کریپتو این امکان را می دهد که در هر زمان و در هر مکان از معاملات هنرهای دیجیتال بهره مند شوید.
R.A.R.E  یک بازار آنلاین هنر دیجیتال است که این امکان را فراهم میکند تا بی درنگ با قیمت اتریوم و توکن های RARE در مزایده شرکت کنید. این بدان معناست که هنرمندان کار خود را در سراسر جهان گسترش دهند . واز سرقت دیجیتال جلوگیری کنند.

تامین بودجه برای هنرمندان وبلاکچین

هنر مندان می‌توانند قراردادهای blockchainsmart را به عنوان مکانیسم تامین بودجه برای افزایش سرمایه، مورد استفاده قرار دهند.
استفاده از بلاک‌چین به هنرمندان این امکان را می‌دهد تا جریان مالی پروژه‌های خود را هدایت کنند و ببینند که آیا پروژه‌های آنها با شرایطی که در قراردادهای هوشمند بیان شده وتوافق کرده اند اجرا می‌شود ؟

محافظت از سرقت هنری با بلاکچین

بلاک‌‌چین به هنرمندان امکان می‌دهد تا دارایی‌های خود را با مشتریان از طریق شبکه به طور کاملاً امن مبادله کنند. در واقع بلاک‌چین از سرقت هنری جلوگیری می‌کند. به عنوان مثال، یک استارتاپ در آفریقای جنوبی به نام  Custos Media Technologies ، برای پیگیری سرقت هنری آثار رسانه‌ای پلتفرمی را ایجاد کرده است. تولیدکنندگان محتوای هنری با استفاده از آن می توانند، نسخه‌های دستکاری شده‌ی تولیدات خود را شناسایی کنند.

خصوصی کردن درآمد هنر عکاسی با بلاکچین

از مشکلات عکاسان ،مشاهده عکس های خودشان در مقالات خبری و تبلیغات است. بدون اینکه خسارت آنها جبران شود.
Image Protectدر حال ایجاد رجیستری برای محتوای دیجیتال است تا هنرمندان بتوانند مالک کار خود را باشند. از کار خود سود ببرند و از سرقت آن ممانعت کنند.

همچنین از مانیتورینگ برای ردیابی IP و پیدا کردن مصارف های بدون مجوز استفاده می شود.

بلاکچین و هنرمندان سنتی

جامعه هنرمندانی که با سیستم عامل های کریپتو ، پروژه ها یا مفاهیم در حال آزمایش وبا دنیای Blockchain آشنا هستند ، ترکیبی از هنرمندان جدید هستند. بیشتر هنرمندان سنتی که در تلاشند موارد جدید را استفاده و مدل های درآمد را آزمایش کنند. تحت فشار آموزش های جدید و مفاهیم فنی قرار دارند.و عدم اطمینان در مورد هر حرکتی را از خود نشان می دهند.

سخن پایانی

باید صبر کرد و دید که آیا دنیای هنر مدرن، فناوری بلاک‌چین را می‌پذیرد یا خیر؟ اگر چه بسیاری از شرکت‌ ها با برنامه‌های تجاری مختلف این مفهوم را معرفی کرده‌اند ، اما آنها هم هنوز در انتظار تحقق مزایای آن هستند.

بلاک‌چین قطعا برای هنرمندان این امکان را فراهم می‌کند. که به جای آنکه بدون هیچ سودی ، در حاشیه‌ باشند. با استفاده از بلاک‌ چین در فضای کاری خود سود کافی را بدست آورند.

ممنون که تا پایان مقاله”بلاکچین و صنعت هنر“همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

طاهره محمدیان
طاهره محمدیان
کارشناس روانشناسی | پژوهشگر فناوری های جدید وتولید محتوا

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده