آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

راه اندازی ماینر L3 | آموزش نصب انت ماینر های ++L3 و L3+ و L3

راه اندازی دستگاه ماینر L3 - زوم ارز

دستگاه ماینر که قرار است در این مقاله برایتان شرح دهیم، اگر به اسم آن ها توجه کنید خواهید دید که تمامی آن ها ساخت کمپانی بیت مین می باشد. دستگاه های Antminer L++ | L+ | L  ماینر های تولید شده سری L این کمپانی می باشد که در هش ریت ها ( نرخ پردازش ) متفاوت تولید شده اند. غیر از نرخ پردازش گاها برخی از امکانات آنان نیز تغیر کرده است اما این تغییرات هیچ تغییری بر روی نحوه راه اندازی آنان ایجاد نخواهد کرد. در این مقاله ابتدا با این سه ماینر آشنا خواهیم شد و سپس طریقه نصب و راه اندازی را به صورت کامل و تصویری به شما خواهیم گفت.شما می توانید از طریق مقاله راه اندازی ماینرها با راه اندازی انواع ماینر از شرکت های مختلف از جمله راه اندازی ماینرهای شرکت بیت مین آشنا شوید. همراه ما باشید.

بررسی دستگاه ماینر Antminer L3++ و Antminer L3+ و Antminer L3

ماینر های Antminer L3++ و Antminer L+ و Antminer L ساخته کمپانی بیت مین می باشد. همانطور که می دانید کمپانی بیت مین یکی از برترین کمپانی های تولید دستگاه های ماینر در سطح جهان می باشد. به راحتی می توانید از این ماینر ها در جهت استخراج رمز ارز پشتیبانی شده استفاده کنید.

دستگاه ماینر L3++ در سال ۲۰۱۸ و دستگاه ماینر L3+ در سال ۲۰۱۷ تولید شده اند. این ماینر ها توانسته اند که رقابت خوبی را در بازار شروع کنند. ابعاد و اندازه و همچنین وزن هر دو ماینر یکسان است و تغییری در آن ایجاد نشده است. ابعاد این ماینر برابر با ۱۸۸ * ۱۳۰ * ۳۵۲ میلی متر و همچنین وزن آن ها نیز برابر با ۴.۴ کیلوگرم می باشد.

نرخ پردازش هر دو ماینر متفاوت است اما پردازشگر هر دو ماینر از ۴ برد به همراه ۲۸۸ عدد چیپست استفاده شده است. مدل چیپست های استفاده شده این ماینر ” BM1485 ” می باشد. حداکثر نرخ پردازش دستگاه ماینر Antminer L3+ برابر با ” ۵۰۴ مگاهش ” و همچنین حداکثر نرخ پردازش دستگاه ماینر Antminer L3++ برابر با ” ۵۸۰ مگاهش ” می باشد.

الگوریتم پردازشی هر دو ماینر نیز ” Scrypt ” می باشد. شما می توانید به راحتی با استفاده از این ماینر رمز ارز های مورد نظرتان که از الگوریتم ” Scrypt ” پشتیبانی می کنند را استخراج کنید.

میزان مصرف برق دستگاه ماینر Antminer L3+ برابر با ۸۰۰ وات و همچنین میزان مصرف برق دستگاه ماینر Antminer L3++ برابر با ۹۴۲ وات می باشد. ولتاژ ورودی هر دو ماینر نیز ۱۲ ولت می باشد.

کمپانی بیت مین در هر دو ماینر از دو فن در جهت کاهش دما و همچنین تهویه هوا استفاده کرده است. با استفاده از فنی که در جلوی ماینر قرار گرفته است ماینر به راحتی خنک می شود. البته هوای بیرون نیز کمک قابل توجه ای به کاهش دما می کند زیرا که این هوا با استفاده از فن جلو وارد دستگاه می شود و پس از تهویه و کاهش دما، با استفاده از فنی که در پست ماینر نصب شده است خارج می شود.

آلودگی صوتی و یا همان سطح نویز، به اصطلاح در عموم سر و صدا نیز یاد می شود. آلودگی صوتی ماینر Antminer L3+ برابر با ۷۰ دسی بل و همچنین آلودگی صوتی ماینر Antminer L3++ برابر با ۷۶ دسی بل می باشد. این مقدار نویز مربوط به میزان پردازش ماینر ها می باشد. طبیعی است که هر چه قدرت پردازش بیشتر شود کارکرد فن ها نیز افزایش می یابد و در نتیجه آلودگی صوتی بیشتری تولید می کند.

در ادامه همراه ما باشید تا به صورت تصویری با اجزا مختلف این ماینر ها آشنا شویم.

معرفی اجزاء دستگاه های ماینر Antminer L3++ و Antminer L3+ و Antminer L3

در این قسمت همانطور که می دانید طبق روال گذشته به صورت تصویری به معرفی اجزائ مختلف این ماینر می پردازیم. در مقاله های پیشین بررسی دستگاه ها ماینر بارها گفتیم که اجزا اکثر ماینر ها باهم یک شکل هستند. تنها تفاوت آن ها عمدا مربوط به سخت افزار می باشد. تغییرات ظاهری زیادی در ماینر ها به چشم نمی خورد مخصوصا ماینر های یک کمپانی.

به عنوان مثال: ۹۹ درصد ماینر های کمپانی بیت مین شبیه به یک دیگر هستند. این شباهت مربوط به اجزاء محتلف آن ها می باشد. به عنوان مثال در تمام آن ها دکمه ای با نام ” IP Reporter ” وجود دارد که مخصوص ثبت و یا گزارش ای پی ماینر می باشد و همچنین تمامی آن ها یک محل جهت اتصال کابل شبکه موجود است. از این طریق می توانید ماینر را به اینترنت نیز متصل کنید. البته این مورد در تمام ماینر ها ( کمپانی های مختلف ) یکسان است. در تصویر ذیل می توانید اجزاء مختلف این ماینر ها را مشاهده فرمایید.

اجزاء ماینر L3 - راه اندازی دستگاه ماینر L3


آموزش ویدیوئی معرفی دستگاه های سری L3


دانلود نرم افزار IP Reporter و نصب و راه اندازی کامل دستگاه های ماینر Antminer L3

نصب اولیه ماینر های Antminer L3++ و Antminer L3+ و Antminer L3

در ابتدا، مهم ترین کاری که باید صورت پذیرد این است که ماینر در یک مکان مناسب با آب و هوای مناسب و مطلوب قرار بگیرد. این شرایط می تواند کمک زیادی به طولانی تر شدن عمر دستگاه کند. اگر می دانید مکان مد نظر شما یک مکان مناسب نیست، قطعا در آن مکان از تجهیزات تهویه هوای مناسب استفاده کنید.  پس از رعایت نکات و فراهم نمودن شرایطی که بیان کردیم، می توانید ماینر را با استفاده از یک کابل شبکه و یا LAN به اینترنت متصل کنید و سپس کابل مخصوص برق را از داخل جعبه خارج و به ماینر متصل کنید. در این قسمت باید ای پی ماینر را به دست آوریم. برای انجام این کار نیاز به یک نرم افزار داریم. ما در این آموزش قرار است از نرم افزار IP Reporter استفاده کنیم. در ادامه می توانید این نرم افزار را از همین قسمت دانلود کنید.

دانلود نرم افزار IP Reporter

همانطور که گفتیم شما می توانید به وسیله نرم افزار ” IP Reporter ” اقدام به، به دست آوردن ای پی ماینر خود کنید. به همین منظور اگر این نرم افزار را در کامپیوتر و یا لپ تاپ خود ندارید می توانید با کلیک بر روی دکمه ذیل اقدام به دانلود آن کنید.

پس از پایان دانلود ابتدا به نکات ذیل توجه کنید:

نکته۱: فایل پیش روی شما یک فایل فشرده شده است. برای خارج سازی از حالت فشرده باید از نرم افزار ” Winrar ” استفاده کنید. شما می توانید ابتدا این نرم افزار را از بستر اینترنت دانلود و سپس به کمک آن فایل دانلودیتان را از حالت فشرده خارج کنید. ( رمز عبور فایل zoomarz.com ” با حروف کوچک ” می باشد )

نکته۲: فایل دانلود شما غیر قابل نصب است و نیازی به نصب ندارد، در اصطلاح به این نوع نرم افزار ها، ” قابل حمل ” و یا ” Portable ” می گویند. برای اجرا تنها نیاز است بر روی آیکون آن دوبار کلیک کنید تا نرم افزار اجرا شود.

راه اندازی کامل دستگاه های ماینر Antminer L3

برای اینکه بتوانید دستگاه ماینر خود را راه اندازی کنید هماطنور که گفتیم نیاز مند این هستید تا با استفاده از ای پی وارد پنل کاربری خود شوید. حال باید برای به دست آوردن ای پی بر روی آیکون نرم افزار دوبار کلیک کنید تا نرم افزار اجرا شود.

پس از اجرا شما صفحه ای رو به رو خواهید شد که شامل چندین گزینه و چندین فیلد می باشد. ما در این قسمت تنها با گزینه ” Start ” و فیلد های ” Shelf ” یا ” قفسه “، ” Step ” یا ” گام “، ” Positioon ” یا ” موقعیت ” قرار است کار داشته باشیم. به دو نکته ذیل توجه کنید.

نکته۱: اگر قرار است از این ماینر به صورت خانگی استفاده کنید، هرگز مقادیر پیشفرض فیلد ها را تغیر ندهید . مستقیما بر روی ” Start ” کلیک کنید.

نکته۲: اگر قرار است از این ماینر در جهت استفاده در یک مجموعه یا فارم بکار رفته شود قطعا باید مقادیر فیلد ها را تغیر بدهید . سپس بر روی گزینه ” Start  ” کلیک کنید.

( همانند تصویر ذیل )

شروع ماینر - راه اندازی دستگاه ماینر L3بلافصله پس از اینکه بر روی گزینه ” Start ” کلیک کردید باید انگشت خود را بر روی دکمه IP Reporter ماینر فشار دهید و تا هنگام شنیدن صدای بوق انگشت خود را رها نکنید. ( همانند تصویر ذیل )

عکسریست دستگاه های ماینر - راه اندازی دستگاه ماینر L3

پس از شنیدن صدای بوق انگشت خود را از روی دکمه بردارید و به سراغ کامپیوتر و لپ تاپ بروید. اگر به صفحه نمایش دقت کنید متوجه می شوید کع ای پی ماینر بر روی مانیتور شما نمایش داده شده است. حال می توانید از این ای پی برای ادامه انجام مراحل تنظیمات استفاده کنید.

نمایش ماینر - راه اندازی دستگاه ماینر L3


آموزش اتصال به استخر ماینر های Antminer L3++ و Antminer L3+ و Antminer L3

برای اتصال به استخر ابتدا باید آدرس استخر های مورد نظرتان را یادداشت کنید. شما می توانید به هر ماینر سه استخر معرفی کنید و ماینر موظف است برای استخراج از سه ماینری که شما معرفی کرده اید استفاده کند. برای ثبت استخر ابتدا مرورگرخود را باز کنید و ای پی بدست آمده از نرم افزار گزارش ای پی را در قسمت آدرس بار مرورگر وارد کنید. در اینجا از شما می خواهد که ” User name ” یا نام کاربری و ” Password ” یا گذرواژه ماینر را وارد کنید. این نام کاربری و گذرواژه به صورت پیشفرض root ثبت شده است. با وارد کردن عبارت root می توانید وارد پنل تنظیمات ماینر خود شوید.

حال برای اتصال مایتر به استخر همانظور که گفتیم باید آدرس استخر را وارد کنید. برای اینکه بتوانید آدرس استخر را به ماینر بدهید باید ابتدا بر روی گزینه ” General Setting ” ضربه بزنید. پس از اینکه دیگر گزینه ها برایتان نمایان شد بر روی گزینه ” Miner Configuration ” کلیک کنید. حال باید در فیلد های ” URL ” آدرس استخر و در فیلد های ” Worker ” نام ماینر و در فیلد های ” Password ” رمز عبور خود را وارد کنید. در انتها باید برای ذخیره تغییرات بر روی گزینه ” save ” کلیک کنید. ( همانند تصویر ذیل )

اتصال به استخر - راه اندازی دستگاه ماینر L3


پشتیبان گیری و آپدیت دستگاه ماینر Antminer L3++ و Antminer L3+ و Antminer L3

پشتیبان گیری ماینر به شما کمک می کند تا در صورت بروز مشکل پس از آپدیت تنظیمات دستگاه را به قبل از آپدیت برگردانید. به همین منظور به راحتی از این موضوع نگذرید و حتما از ماینر خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

آموزش پشتیبان گیری از دستگاه های ماینر Antminer L3

برای تهیه پشتیبان ابتدا بر روی گزینه ” System ” و سپس بر روی گزینه ” Upgrade ” کلیک کنید. حال باید با ضربه بر روی گزینه ” Generate archive ” فرآیند بک اپ گیری را آغاز کنید. همانند تصویر ذیل

آموزش پشتیبان گیری

آموزش آپدیت دستگاه های ماینر Antminer L3

برای آپدیت ماینر در همان صفحه ای که اقدام به تهیه بک اپ کرده اید بمانید. اگر به انتهای صفحه دقت کنید متوجه خواهید شد که از چه قسمتی می توانید فایل آپدیت را وارد کنید. شما می توانید این عمل را همانند تصویر ذیل انجام دهید.

آموزش به روز رسانی


سوالات متداول

چگونه می توان ماینر را بروزرسانی کرد؟

ابتدا باید ورژن فریمور دستگاه را چک کرده و تاریخ آن را مشاهده کنید.سپس به سایت اصلی توسعه دهنده مراجعه کرده و فریمور را دانلود کنید.سپس در قسمت overview شما می توانید روی بروزرسانی کلیک کرده و آن را آغاز کنید .فقط توجه کنید که اینترنت دستگاه در طول فرآبند بروزرسانی دچار قطعی نشود.پس از پایان نیز با ری استارت کردن دستگاه ماینر با فریمور جدید آغاز به فعالیت می کند.

چگونه ماینرم را به تنظیمات کارخانه بازگردانم ؟

یک دکمه به نام reset در کنترل برد دستگاه قرار دارد .برای بازگشت به تنظیمات کارخانه ابتدا ماینر را روشن کنید اجازه دهید ۵ دقیقه از روشن بودن آن بگذرد و سپس دکمه یاد شده را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید، دستگاه ریست می شود.همچنین چراغ چشمک زن قرمز نشان دهنده انجام شدن فرآیند ریست می باشد.

هزینه برق انت ماینر L3 در ماه حدودا برای هر یک دستگاه چقدر است ؟

اگر از برق صنعتی استفاده شود حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزار تومان و در صورت استفاده از برق خانگی حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان هزینه ماهانه این دستگاه ماینر می باشد.

” ممنون که تا پایان مطلب راه اندازی دستگاه ماینر L3 با ما همراه بودید “


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

48 دیدگاه دربارهٔ «راه اندازی ماینر L3 | آموزش نصب انت ماینر های ++L3 و L3+ و L3;

 1. سلام
  من یدونه l3++ دارم که کدنی خاموش بئذه و حالا که میخوام مجددا راه اندلزی کنم با وجودی که ip میگیره ولی صفحه کنترل روی مرورگر باز نمیشه. چندتا مرئر گر هم امتحان کردم نشد
  حتی رسیت هم کرد اتفاقی نیوفتاد

  پاسخ
 2. سلام‌ روز بخیر
  دستگاه l3++وقتی روشنش میکنم بعد چندساعت هشتبردهای ۲،۳،۴ از کار میفتن علامت×××××× میخورن
  دستگاه با تک هشتبرد استارت زدم هر ۴تا هشتبرد به مدت ۳ساعت چک کردم هیچ مشکلی نداشت
  دوباره کابل فلت و کابل پاور تغییر دادم هر هشتبرد تکی استارت کردم بعد یکساعت هشتبرد علامت ×××× خورد
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
 3. سلام جناب وقت تون بخیر، اگر L3 Frequency تک پلاس رو به ۴۵۰ افزایش بدیم در بلند مدت مشکلی پیش میاد یا خیر ؟موقع reset رو ۳۸۰ بود، خوبه رو چند باشه ؟ممنونم

  پاسخ
 4. سلام من یک ماینر l3++ دارم که با اینکه همه چیز ظاهرا درسته ( طبق مقالات شما) اما هشت ریتش بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ نشون مسده
  مشکل کجاست

  پاسخ
 5. سلام جناب عباسپور خوب هستید. ماینرl3++ بعد از نصب سیمولاتور فن و نصب فن حلزونی ارور فن میده. سیمولاتور هم عوض کردم تغییر نکرد و همینطور آپدیت. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.متشکرم

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   حتما ماینر را با فن های اصلی بررسی نمایید .
   اگر مشکلی نداشت ایراد از شبیه ساز است

   پاسخ
 6. سلام .خواستم بدونم فرکانس دستگاه l3+ باید چند باشه که فشار به دستگاه نیاد و عمر دستگاه زیاد باشه. الان رو ۴۱۹ هستش و روزانه ۵۵۰ مگاهش میزنه

  پاسخ
 7. باسلام جناب I P reporter از حالت زیپ به ساده با چند بار کوشش تبدیل نشد، توسط برنامه RAR امتحان میکنم .لینک اموزشی یا هم لینک مستقیم IP reporter که بتونم ip دستگاه رو بدست بیارم رو لطف کنید .ممنون

  پاسخ
 8. باسلام دستگاهl3++دارم یک هفته پیش خریدم چند روزیه که از استخراجی که کرده کم میشه مثلا امروز ۲۵دلار استخراج کرده فردا میشه ۲۴ دلار مشکل کجاست لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 9. سلام دلیل اینکه اتصال ماینر l3 بعداز نیم ساعت قطع میشه چی هست
  خاموش و روشنش میکنم باز وصل میشه واسه نیم ساعت

  پاسخ
 10. سلام، ال۳ پلاس دارم، درست کار میکرد، تازگی ها وصل می کنم به استخر بعد ۱ ساعت خارج میشه، بعد روشن خاموش می کنم دوباره وصل میشه بعد ۱ ساعت قطع میشه، وقتی با IP وارد میشم ارور socket connection failed مینویسه جلوی hardware version

  چی کار کنم ؟

  پاسخ
 11. سلام دوستان ، من میخوام نصب و راه اندازی دستگاههای Antminer رو یاد بگیرم و توی زمینه ی نصب و راه اندازی فعالیت کنم ، کسی میتونه کمک و راهنناییم کنه ، ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره راهنماییم کنه

  پاسخ
 12. سلام خسته نباشید ببخشید من یک دستگاه l3++ دارم و فرکانسش روی ۴۵۰ گذاشته بودم در قسمت اطلاعات ماینر مقدار hw زیاد بود اما دمای ماینر ۵۵ اینا بودش بعد فرکانس رو کم کردم ۳۸۰ گذاشتم تعداد hw کاهش یافت ایا به نظر شما مقدار hw چیز مهمی هست و فرکانس رو چیکار کنم کم کنم یا فرقی نمیکنه؟
  چون مقدار هشریتم خیلی کمتر شده متشکرم ازتون

  پاسخ
 13. سلام و عرض ادب و احترام.
  میخواستم بدونم آیا امکانش هست که برای دو یا سه تا دستگاه ماینر l3++
  استخراج دوج کوین،بتونن از طریق اینترنتی که به ماینر وصل کردم ردیابیم کنن و ماینرمو ببرن؟
  ممنون میشم ی راهنمایی مفید بکنید.🙏🌹

  برای مصرف خونگیم می‌خوام ،و البته نه یخچال ساید دارم و نه کولرگازی.
  و نه هیچ دستگاه پر مصرف برقی.

  پاسخ
 14. سلام دستگاه l3 + تازه خریدم بعد هر ۷یا ۸ساعت کار آدرس استخرم میپره و دستگاه رو آدرس دیفالت کار می‌کنه مشکل از چی می‌تونه باشه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 15. با سلام خطاهای موجود در قسمتasic status نشانگر خرابی هشتبرد هستش یا کنترل برد یا هشتبردها دچار اختلال نرم افزاری هستند ممنون میشم کامل توضیح‌بدید

  پاسخ
 16. مطالب بسیار مفیدی بود، آیا با +L3 بیت کوین هم میشه ماین کرد؟ و اگر بله لایت کوین به صرفه تر هست یا بیت کوین؟ متشکرم

  پاسخ
 17. ممنونم مطالبتون عالی بود. من میخوام یک ماینر l3++ بخرم. این مدل ماینر ها چند سال دیگه از رده خارج میشن و قیمت آکبند آنها در حال حاضر چقدره؟
  چقدر ماهیانه درامد میده!؟
  میگن که ماینر ها کلا میخواد جمع بشه. درسته؟

  پاسخ
 18. سلام جناب
  من چجوری میتونم براتون یه عکس بفرستم
  من دوتا از ماینرهام ک با آپدیت و برچسب فیک
  ظاهراً ۵۸۰تراهش میده
  درتنظیماتش پایین قسمتHw اعدد به شدت بالا می‌ره طوری ک اعدد ۵رقمی نشون میده
  یکی گفت این قسمت نباید ارقام زیاد بالا می‌ره هشبرد میسوزه حالا من بعد ۴ماه به این موضوع توجه کردم ممنون میشم صحت یا دروغش رو توضیح بدید

  پاسخ
 19. سلام جانم
  من چجوری میتونم براتون یه عکس بفرستم
  من دوتا از ماینرهام ک با آپدیت و برچسب فیم ظاهراً ۵۸۰تراهش میده
  درتنظیماتش پایین قسمتHw اعدد به شدت بالا می‌ره طوری ک اعدد ۵رقمس نشون میده
  یکی گفت این قیمت نباید ارقام زیاد بالا می‌ره هشبرد میسوزه حالا من بعد ۴ماه به این موضوع توجه کردم ممنون میشم صحت یا دروغش رو توضیح بدید

  پاسخ
  • سلام بستگی به مصرف قیلی برق شما نیز دارد . اگر لوازم برقی مانند یخچال ساید و کولر گازی همراه هم دارید استفاده از ماینر داخل خانه را پیشنهاد نمی کنیم

   پاسخ
    • باز باید دید چقدر مصرف برق دستگاه شما است
     اما در حد یه دونه دستگاهی که نباز به برق ۳ فاز نداره مشکلی نداره

     پاسخ
     • سلام آقای عباسپور وقت بخیر، میخاستم یه دستگاه ++L بخرم فروشنده میگفت صداش از صدای فن کیس کامپیوتر کمتره آیا این واقعیت داره ودوم اینکه میگفت مصرف برقش یک چهارم مصرف برق کولر گازیه ودر حد دوشارژر تلفن همراه هستش که مرتب وصل باشن آیا واقعا این چیزایی که گفته درسته؟ آیا دستگاه کارکرده بصرفه هستش یا اینکه دستگاه آک باید تهیه کرد هرچند همون دستگاهای آک هم میگن ریپک هستن

      پاسخ
     • سلام استاد دستگاه LS++ دارم هر چند ساعت یکبار افلاین میشه ای پی تعقیر میکنه چند بار ریست کردم ای پی رو عوض کردم اما همچنان افلاین میشه بعد از چند ساعت . مطالبی هم که شما در مورد ریست گفتید انجام دادم . ای پی رو هم روی استاتیک گذاشتم نشد باز

      پاسخ
 20. مرسی من ندارم ولی خیلی مطلبت بنظر کامل می اومد. سطح صداش نمیدونم ایا ایجاد مزاحمت میکنه؟
  و حدودا عمر مفیدشون چقدره این ماینرا

  پاسخ
  • سلام ، دوست عزیز تمام ماینر های صدایی را دارند که کمی اذیت کننده است که می توانی با باکس های سایلنت و فن های حلزونی صدا را کم کنید.
   عمر ماینر نیز سخت افزاری است ، دستگاه سخت افزاری بلاخره امکان خرابی را دارد

   پاسخ
  • ببخشید تمام این کارها رو انجام دادبم.
   الان کوین ها کجا میره.منظورم نباید ادرس والت خودمون رو بهش بدیم یا از کجا کوین ها رو ذخیره کنیم؟

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده