ارزهای دیجیتال

ارز Atom چیست؟

بررسی ارز دیجیتال اتم Atom

ارز اتم Atom چیست؟ در این مقاله قصد داریم درباره ارز دیجیتال کازماس یا همان اتم ATOM برای شما صحبت کنیم درباره قیمت آن و همچنین اهدافی که در این پروژه قرار دارد.می توان گفت که ارز دیجیتال کازماس مهم ترین ارزی است که بر روی بلاکچین کازماس قرار دارد. در ادامه با ما باشید تا درباره این ارز برای شما صحبت کنبم.

شما می توانید مقالات تحلیل ارز دیجیتال اتم ATOM و کیف پول های ارز اتم ATOM را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای اتم در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت اتم | قیمت ATOM) را مشاهده نمایید.

کازماس یا ارز دیجیتال اتم Atom چیست؟

کازماس یا ارز دیجیتال اتم Atom چیست؟
کازماس یا ارز دیجیتال اتم Atom چیست؟

اتم Atom رمزارز اصلی موجود در بالای پلتفرم Cosmos است که برای تسهیل ارتباط، مقیاس گذاری و همکاری بین زنجیره های مستقل طراحی شده است. کازماس که به عنوان ” اینترنت بلاکچین ” معرفی می شود، تلاش می کند تا بلاکچین های مختلف را در یک واحد گرد هم آورد و از همان ابتدا چندین مساله اصلی که این فناوری را آزار می دهد همچون مقیاس پذیری، قابلیت همکاری و … را حل نماید.

پروژه هایی که در شبکه کازماس راه اندازی شده اند، امکان تبادل توکن های آنها را فراهم می کند. این شبکه به عنوان یک راه حل ماژولار ساخته شده است که برای استفاده با بلاکچین های خاص برنامه از انواع مختلف ساخته شده است. این زنجیره ها باید بدون تضعیف در حاکمیت انها توسعه یابند.

علاوه بر این، کازماس خود را به عنوان مجموعه ای از ابزارها، با ابزارهای ماژولار و سازگار خود در اختیار توسعه دهندگانی قرار می دهد که برای شروع کار در مورد تمرکززدایی از اینترنت و زیرساخت های مالی مربوطه آماده هستند. به عبارت دیگر کازماس Cosmos که توسط تیم موسس خود به عنوان اینترنت بلاکچین شناخته می شود، قصد دارد شبکه ای رمزنگاری را ایجاد کند که توسط ابزارهای open source برای ساده سازی معاملات بین انها متحد شده است. این تمرکز بر قابلیت شخصی سازی و قابلیت همکاری است که کازماس را از سایر پروژه ها متمایز می کند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

قابل ذکر است که ارز ATOM با ارز ATOMIC COIN متفاوت است. ارز ATOMIC COIN  یک پروژه آینده داری نمی باشد. و مراقب باشید که این دو ارز را با یکدیگر اشتباه نگیرید.


نیم نگاهی به پروژه کازماس Cosmos

نام اختصاری

ATOM

نوع ارز

COIN

مقدار در گردش

286.370.297

وبسایت رسمی

Cosmos.network

بلاکچین اکسپلور

www.mintscan.io

Atomscan.com

Bscscan.com

Etherscan.io

وایت پیپر

https://v1.cosmos.network/resources/whitepaper

پیج های ارتباط رسمی

Blog.cosmos.network

Forum.cosmos.network

Twitter.com

Reddit.com

سورس کد

https://github.com/cosmos

آدرس قرارداد کازماس

0x0eb3a705fc54725037cc9e008bdede697f62f335

 


معرفی بنیانگذاران ارز دیجیتال کازماس Atom

معرفی بنیانگذاران ارز دیجیتال کازماس Atom
معرفی بنیانگذاران ارز دیجیتال کازماس Atom

بنیاد Interchain(ICF)، یک سازمان غیرانتفاعی سوئیسی است که پروژه های بلاکچین open source را تامین مالی می کند و سازمانی است که به توسعه و راه اندازی کازماس Cosmos کمک کرده است.

توسعه دهندگان Jae Kwon و Ethan Buchman در سال 2014 با ایجاد Tendermint، الگوریتم اجماعی که برای تامین انرژی Cosmos ایجاد شد، شبکه کازماس را تاسیس کردند. این دو نفر بعدها وایت پیپر Cosmos را نوشتند و نرم افزار آن را در سال 2019 منتشر کردند. بنیاد اینترچین در سال 2017، با جمع آوری بیش از 17 میلیون دلار، کوین اولیه ATOM را در سال 2017 ارائه داد.


عملکرد شبکه کازماس Cosmos چگونه است؟

عملکرد شبکه کازماس Cosmos چگونه است؟
عملکرد شبکه کازماس Cosmos چگونه است؟

کازماس Cosmos از ابزارهای متنوعی برای تسهیل همکاری بین بلاکچین ها در شبکه خود استفاده می کند. این پروتکل برای انجام این کار به طور مستقل وضعیت هر بلاکچین را در شبکه رصد می کند. در اکوسیستم کازماس Cosmos، هر شبکه به عنوان یک Zone شناخته می شود. در ادامه به طور کامل با آن آشنا خواهید شد.

Zone

Zoneها از عملکرد کامل شبکه خود برخوردار هستند. نکته مهم این است که این بلاکچین ها شبکه های مستقلی هستند که می توانند هر گونه تراکنش مورد نیاز برای انجام وظایف خود را انجام دهند. این بلاکچین ها می توانند توکن های جدیدی را در شبکه های خود صادر و توزیع می کنند و ارتقا پروتکل را بدون هیچگونه تاثیری از کازماس Cosmos  انجام دهند.

Cosmos Hub

Cosmos Hub مکانی است که همه این بلاکچین ها با هم ملاقات می کنند. این پروتکل به عنوان واسطه عمل می کند. هر Zone در شبکه مستقیما به هاب وصل می شود. سپس هاب یک ثبت ثابت از وضعیت فعلی Zone را حفظ می کند. هنگامی که یک Zone به Cosmos Hub متصل شد، با هر Zone دیگری در شبکه قابل همکاری است.


اهداف پروژه کازماس COSMOS

اهداف پروژه کازماس COSMOS
اهداف پروژه کازماس COSMOS

کازماس پروژه خود را به عنوان اینترنت بین بلاکچین ها معرفی کرده است، و بر این عقیده معتقد است که می تواند بلاکچین های متفاوتی را در یک پلتفرم گرد هم آورد و چندین مشکل اصلی را که از ابتدا وجود داشته را از بین ببرد، که این مشکلات عبارتند از :

 1. قابلیت همکاری بین بلاکچین ها
 2. حق مالکیت
 3. قابلیت استفاده
 4. مقیاس پذیری

چگونه کازماس ایجاد شد ؟

حال در این قسمت میخواهیم به شما بگوییم که چرا این پروژه ایجاد شد. زمانی که اولین بلاکچین غیر متمرکز به اسم بیت کوین ایجاد شد افراد زیادی از این پروژه اسقبال کردن و شروع به شاختن بیشتر برنامه های غیر متمرکز کردند، به همین دلیل تمایل افراد به ایجاد برنامه های غیر متمرکز بیشتر شد .

در این زمان ها تلاش برای شروع ارز دیجیتال ATOM شروع شد، و طراحی پروژه خود را با ابزار های متن باز مانند (Tendermint Cosmos SDK و IBC) شروع کرد.


 نگاهی فنی تر به ابزار های شبکه کازماس بیاندازیم:

در ابتدا باید گفت که این پروژه دارای دو مولفه است برای تخقق اهداف خود که این دو مولفه عبارتند از :

 1. Tendermint Core
 2. IBC 

Tendermint Core که متن باز است و به عنوان هسته اصلی پلتفرم عمل می کند و همچنین IBC که یک پروتکل ارتباطات بین بلاکچین ها است که می تواند ارتباط بین تمام زنجیره های فردی را برقرار سازد. که از ترکیب این دو شبکه یا اکوسیستم کازماس ایجاد می شود.

قابل ذکر است که هر فردی  که دارای یک برنامه است می تواند از کازماس استفاده کند برای ترکیب شبکه غیر متمرکز و توزیع شده خود به همراه مدل BFT یا همان مدل اجماع سازگار.

پس می توان گفت که بلاکچین های جدی از طریق Cosmos SDK و Tendermint Core ایجاد می شوند و از طریق لایه ibc بهم متصل می شوند .


چگونه ارز دیجیتال ATOM ایجاد می شود ؟

توکن های ATOM  از الگوریتم POW پیروی نمی کنند، قابلیت ماینینگ را ندارند. می توان گفت که این توکن ها از یک الگوریتم POS ترکیبی استفاده می کنند.

ارز ATOM از طریق ICO در تاریخ 6 آوریل 2016 ارائه گردید. که حدود 75 درصد توکن های موجود در ICO به فروش رسید. و حدود 10 در صد از کل توکن ها توسط دو شرکت نگهداری می شود و حدود 5 در صد از توکن ها نیز به عنوان منبع تولید توکن های جدید قرار گرفت.

کل توکن های کازماس 237928231 است. حجم معاملات روزانه ارز دیجیتال ATOM حدود 40 میلیون دلار است.


قیمت کازماس

قیمت کازماس
قیمت کازماس

در زمان نگارش این مقاله در تاریخ 24-04-99 ارزش بازار این ارز 749.88 میلیون دلار است و در سایت مارکت کپ این ارز در رتبه 22 قرار دارد و در حال حاضر قیمت این ارز 3.82 دلار است و حجم معاملات روزانه این ارز حدود 250 میلیون دلار است، بالاترین قیمتی که این ارز به خود اختصاص داده حدود 4.44 دلار بوده و پایین ترین قیمت این ارز تا بحال حدود 3.76 دلار بوده است.


خرید و فروش ارز دیجیتال اتم ATOM چگونه است؟

خرید و فروش ارز دیجیتال اتم ATOM چگونه است؟
خرید و فروش ارز دیجیتال اتم ATOM چگونه است؟

برای خرید و فروش ارز دیجیتال اتم می توانید از صرافی هایی که از این رمز ارز پشتیبانی می کنند، استفاده نمایید. برای این کار نیاز است پس از شناخت صرافی های پشتیبان کننده رمز ارز اتم، در یکی از آنها ثبت نام نماید. همچنین می توانید قبل از ثبت نام، با نحوه کار و ترید در صرافی اشنا شوید تا بتوانید به راحتی به خرید و فروش بپردازید.

به دلیل تحریمات موجود کاربران ایرانی قادر به خرید مستقیم رمز ارز در صرافی های آنلاین خارجی نیستند. به همین دلیل می توانند در ابتدا یکی از استیبل کوین ها را خریداری نموده و در صرافی های خارجی ان را به ارز دیجیتال مورد نظر خود تبدیل کنند. در ادامه مطالب شما می توانید با صرافی های پشتیبان کننده این ارز دیجیتال آشنا شوید.


کدام صرافی ها از ارز دیجیتال ATOM  پشتیبانی می کنند؟

کدام صرافی ها از ارز دیجیتال ATOM  پشتیبانی می کنند؟
کدام صرافی ها از ارز دیجیتال ATOM  پشتیبانی می کنند؟

همانطور که در بالا خواندید و از اهداف این پروژه مطلع شدید ، ارز دیجیتال ATOM  معتبر است و اهداف خوبی دارد. و از آنجایی که یک پروژه مناسب باشد صرافی های بیشتری آن ارز را برای معاملات  معرفی می کنند .اگر بخواهیم نام تعدادی از این صرافی ها را نام برریم می توانیم بگوییم:

 1. Binance
 2. Huobi
 3. BitForex
 4. Bibox
 5. Kraken
 6. OKEx
 7. Dcoin
 8. Global

البته باید گفت که ارز دیجیتال ATOM  برای اولین بار در صرافی بایننس در تاریخ 28 آوریل 2019 ارائه گردید و همچنین معامله ارز ATOM  با جفت ارز هایی مانند USDT-BTC-ETH  و … در صرافی های مختلف امکان پذیر است.


کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال ATOM

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال ATOM
کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال ATOM

پس از اینکه ارز اتم را خریداری نمودید می توانید از کیف پول هایی که در این قسمت از مقاله به شما معرفی می نماییم، برای ذخیره سازی رمز ارز مورد استفاده نمایید.

1.کیف پول لجر نانو ایکس Ledger Nano X

برای ذخیره سازی ارز دیجیتال اتم ATOM می توانید از کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس استفاده نمایید. این کیف پول می تواند بهترین گزینه برای ذخیره سازی ارز دیجیتال اتم به شمار رود.

2.کیف پول تراست Trust

در تاریخ 9 مِی 2019، کیف پول تراست پشتیبانی از توکن های ATOM را آغاز کرده است. کیف پول تراست یکی از کیف پول های مورد علاقه کاربران می باشد.  کاربران می توانند دارایی های رمزنگاری را در هر دو نسخه اندروید و ios ذخیره کنند.

3.کیف پول imToken

کیف پول imToken از توکن ATOM پشتیبانی می کند و در کنار آن از بیت کوین، اتریوم سایر توکن های ERC-20 پشتیبانی می کند. این کیف پول برای Android و ios در دسترس است.

4.کیف پول WeTez

WeTez یک کیف پول اندرویدی است که توسط Wepos ساخته شده است که یک سازمان چینی است. از این کیف پول می توان در نسخه های اندروید تلفن همراه استفاده نمود.

5.کیف پول Cosmostation

این کیف پول یکی از کیف پول های کاملا غیرمتمرکز اندرویدی برای توکن ATOM است. Cosmostation توسط یک تیم کره ای منتشر شد. کد QR و طراحی عالی آن در مقایسه با سایر کیف پول های Cosmos یک ویژگی برجسته است.

6.کیف پول Lunagram

این کیف پول در ماه مِی سال 2019 منتشر شد و مبتنی بر اندروید است. کیف پول Lunagram توسط توسعه دهندگان کره ای در Lunamint ساخته شده است.

اگر تمایل به بررسی و آشنایی با ارز های بیشتر دنیای ارز دیجیتال رو دارید روی لینک زیر کلیک کنید

بررسی ارز های دیجیتال


اینفوگرافیک ارز دیجیتال Atom

اینفوگرافیک ارز دیجیتال Atom
اینفوگرافیک ارز دیجیتال Atom

کلام پایانی ارز Atom چیست؟

با خواندن این مقاله شما می توانید با ارز دیجیتال اتم ATOM به طور کامل آشنا شوید. ارز اتم یک ارز دیجیتال در بالای پلتفرم کازماس Cosmos می باشد. این رمز ارز به منظور مقیاس گذاری و همکاری بین زنجیره های مستقل طراحی شده است. یکی از کارهایی که کازماس انجام می دهد، می توان به حل مشکل مقیاس پذیری اشاره کرد. برای خرید و فروش این ارز دیجیتال می توانید از صرافی هایی همچون صرافی بایننس، صرافی هیوبی، صرافی اوکی، صرافی کراکن و … استفاده نمایید. همچنین در این مقاله کیف پول هایی را برای ذخیره سازی این ارز دیجیتال به شما معرفی نمودیم.

ممنون از اینکه تا پایان ” ارز اتم Atom چیست؟ ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

هاسکینسون راه‌اندازی zkEVM را تبریک گفت

هاسکینسون راه‌اندازی zkEVM را تبریک گفت

طی 24 ساعت نزدیک به 1 میلیارد شیبا سوزانده شد

طی 24 ساعت نزدیک به 1 میلیارد شیبا سوزانده شد

مدیر ارشد فناوری ریپل پیشنهاد غیرمتعارفی مطرح کرد

مدیر ارشد فناوری ریپل پیشنهاد غیرمتعارفی مطرح کرد

CFTC لایت کوین را کالا نامید

CFTC لایت کوین را کالا نامید

جفت معاملاتی جدید XRP با TUSD در بایننس

جفت معاملاتی جدید XRP با TUSD در بایننس

طالب نسبت به کاهش نقدینگی بیت کوین هشدار داد

طالب نسبت به کاهش نقدینگی بیت کوین هشدار داد

نوشته های مشابه

11 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا