آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

مستر نود چیست؟ | آشنایی با روش کار مستر نود

مستر نود چیست؟ | آشنایی با روش کار Masternode

مستر نود چیست؟ تا به حال عبارت ” مستر نود ” به گوشتان خورده است؟ درباره اینکه مستر نود چه چیزی و یا چه کسی است اطلاعات دارید؟ در این مقاله قصد داریم تا درباره مستر نود با شما عزیزان گفتگو کنیم. در ابتدایی ترین بخش از مقاله مستر نود را اینگونه تعریف می کنیم که، به صورت کلی مستر نود ها سهام داران اصلی و همچنین گرداننده بلاکچین ارز دیجیتال مورد نظرتان هستند. اگر علاقه به دانستن اطلاعات بیشتری دارید، ادامه این مقاله را از دست ندهید.


مستر نود  Masternode چیست؟

مستر نود  Masternode چیست؟
مستر نود  Masternode چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، مستر نود ها در اصل گرداننده و سهام داران اصلی شبکه بلاکچین ارز دیجیتال مورد نظرتان می باشد. این افراد در حساب هایشان دارایی های زیادی ( ارز دیجیتال ) ذخیره شده است و به این واسطه این مقام را گرفته اند. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که این مقام همیشگی است؟

خیر این مقام تا زمانی برای این افراد است که حد حسابشان از حد تعیین شده پایین تر نیاید. اگر این اتفاق بیوفتد، دیگر به نام مستر نود، نامیده نمی شوند. یکی از استفاده های مستر نود ها حفظ حریم شخصی کاربران است. البته لازم به ذکر است که مستر نود ها جز حریم شخصی، عملکرد های دیگری نیز دارند که در ادامه با آنها بیشتر آشنا خواهیم شد. تمامی مستر نود ها، یک کپی از بلاک چین ارز دیجیتال مورد نطر را دارند که مدام در صحت از تراکنش ها و همچنین آپدیت دفتر کل می باشند.


نقش نود ها در شبکه بلاکچین چیست؟

نقش نود ها در شبکه بلاکچین چیست؟
نقش نود ها در شبکه بلاکچین چیست؟

یک بلاک چین از مجموعه از بلاک ها که بر روی آن ها داده ذخیره شده به وجود آمده است. این دسته از بلاک ها که حامل داده هستند بر روی نود ها ذخیره می شود. تمامی نود های موجود در شبکه به یک دیگر وصل هستند و از این طریق، اطلاعات مربوط به آخرین داده بلاک چین را در اختیار هم می گذارند و یا به عبارتی مبادله می کنند. هر نود که در شبکه بلاک چین وجود دارای می تواند یک کامپیوتر، لپ تاپ و یا سرور های بزرگ تر می باشد.


روش کار مستر نود ها چگونه است؟

محور کار مستر نود ها همانطور که اشاره کردیم، سهام داران است و برای ایجاد یک مستر نود باید مقدار قابل توجهی ارز دیجیتال مورد نظر خود را خریداری کنید. به عنوان مثال، برای اینکه بتوانید مستر نود در شبکه بلاکچین دش شوید باید حدود ۱.۰۰۰ دش خریداری کنید. برای اینکه بخواهید این مقدار از ارز دیجیتال دش را خریداری کنید باید حدود ۷۱.۸۱۰ دلار هزینه کنید. تقریبا با دلار ۲۲.۰۰۰ هزار تومان چیزی حدود ۱.۵۷۹.۸۲۰.۰۰۰ میلیارد می شود. لازم به ذکر است که این محاسبات در تاریخ ۲۱/۴/۹۹ انجام شده است.

پس برای اینکه بخواهید در شبکه بلاکچین دش یک مستر نود ایجاد کنید باید ۱.۵۷۹.۸۲۰.۰۰۰ سرمایه داشته باشید. اگر به این نتیجه رسیدید که این سرمایه گذاری را انجام دهید، باید کیف پول مرکزی خود را ایجاد کنید و تمام آن مبلغ را در کیف پول خود واریز کنید.

پس از انجام این کار باید کامپیوتر خود را به عنوان یک سرور معرفی کنید و با انجام این کار کامپیوتر خود را به عنوان یک نود و یا گره و دیگر نود ها و یا گره ها ادغام کنید. تمام این  ها وظیفه نگهداری بلاکچین را دارند.

لازم به ذکر است که اداره نمودن یک مستر نود به سادگی اینکه شما این مقدار از مبلغ را سرمایه گذاری کنید نمی باشد. هر بلاکچین برای نگهداری و حفظ مستر نود ها بخشنامه ای مخصوص را دارد و اگر هر مستر نود به دستوران آن بخش نامه توجه نکند، نمی تواند به فعالیت خود ادامه دهد.


چگونه می توان مستر نود شد؟چگونه می توان مستر نود شد؟

در قسمت قبلی، این این موضوع که چگونه می توان یک مستر نود شد اشاره نمودیم. در ابتدا باید قوانین بخشنامه ای که برایتان تنظیم شده است را بخوانید و آن ها را تایید کنید. همانطور که گفتیم در صورتی که این قوانین را رعایت نکیند، نمی توانید فعالیت کنید.

این بخش نامه جهت خرابکاری های احتمالی در شبکه تنظیم شده است و به عنوان وثیقه نیز همان سرمایه گذاریتان مورد قبول می باشد. اگر شما که یک مستر نود هستید، قوانین را رعایت نکنید و بخواهید در شبکه خرابکاری کنید، حساب شما بلوکه خواهد شد و تمامی سرمایه تان از دست می رود و در آخر نیز اخراج خواهید شد.

برای اینکه مستر نود شوید باید ابتدا، کیف پول اصلی ارز دیجیتال مورد نظرتان را دانلود کنید و طبق نظریه مقدار مشخصی از سرمایه ای که نیاز هست را داخل کیف پول خود واریز کنید. پس از واریز سرمایه باید کامپیوتری که به عنوان سرور به شبکه متصل کرده را به کیف پول نیز متصل کنید.  برای اینکه مستر نود شوید باید امکانات دیگری نیز داشته باشید. این امکانات عبارت اند از:

  1. ایجاد یک ای پی اختصاصی به وسیله VPS یا VPN
  2. آزاد سازی و ایجاد فضای مورد نیاز
  3. داشتن سرمایه مورد نیاز
  4. ساخت کیف پول اصلی ارز دیجیتال مورد نظر
  5. متصل نمودن کیف پول به یک VPS به صورت دائمی

کسب درآمد مستر نود ها چگونه است؟

کسب درآمد مستر نود ها چگونه است؟
کسب درآمد مستر نود ها چگونه است؟

شایان ذکر است که می توانید با سرمایه گذاری در مستر نود بودن در شبکه برخی ارزهای دیجیتال به سود رسید. البته برای ارز هایی باید سرمایه گذاری کنید که الگوریتم آن proof of stack  یا همان POS  است.همچنین برای اجرا کردن یک مستر نود باید هزینه های نسبتا زیادی برای امکانات آن پرداخت نمایید.چون باید صاحب گره یا همان مستر نود باید از ظرفیت کافی جهت محاسبات سرور برای میزبانی از تاریخچه کامل معاملات ارز برخوردار باشد.

قابل ذکر است که هر میزبانی که قصد راه اندازی یک مستر نود رو داره معمولا باید مقدار زیادی از ارز دیجیتال آن شبکه رو به عنوان وثیقه در اختیار شبکه قرار دهد ، و در صورت تخطی از قوانین و مقررات آن شبکه وثیقه آن فرد را برداشت می کنند، اگر بخواهم یک مثال از شبکه ارز های دیجیتال و سود دهی آن برای شما بزنم ، می توانیم بگوییم اگر شما بخواهید در ارز دیجیتال دش سرمایه گذاری کنید .شما باید برای مستر نود شدن در شبکه دش ،۱۰۰۰ دش را به عنوان وثیقه قرار دهید و از این شبکه ، سود سالانه ۱۱ درصد رو کسب کنید.

شایان ذکر است برای سرمایه گذاری جهت مستر نود شدن بین ارز های دیجیتال مختلف تحقیق نمایید.و به سراغ ارز هایی روید که سود بهتری را به شما می دهند و همچنین آن ارز دیجیتال ارز معتبر تری می باشد.اطلاعات سود دهی هر ارز را می توانید از سایت هی رسمی آن ارز دنبال نمایید.


سخن آخر مستر نود چیست؟

اگر در نظر دارید با سرمایه موجود خود مستر نود شوید، باید تمامی راه های موجود را ببینید و همچنین از همه مهم تر ببینید که آیا واقعا مستر نود کوین مورد نظر شما ارزش دارد یا خیر؟

همانطور که اشاره شد برای سرمایه گذاری و ایجاد یک مستر نود به مبلغ زیادی نیاز داریم. بنابراین نباید این موضوع را دست کم گرفت و قبل از انجام این کار باید تحقیقات گسترده ای انجام داد زیرا اشتباه در این خصوص می تواند ضرر های زیادی با توجه به سرمایه تان به شما وارد کند.

ممنون از اینکه تا پایان “مستر نود چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده