آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز هیومن‌ اسکیپ HUM چیست؟

ارز هیومن‌ اسکیپ HUM چیست؟

ارز هیومن‌ اسکیپ HUM چیست؟، تکنولوژی بلاکچین و بیت کوین از دل بحران مالی سال ۲۰۰۸ و برای شفاف سازی و جلوگیری از تورم مالی به وجود آمد. اما کمی بعد با گسترش تکنولوژی بلاکچین از این مفهوم در سایر بخش های دیگر مانند: بازی ها، دسته بندی و طبقه بندی اطلاعات و یا ذخیره سازی اطلاعات و همچنین ثبت اسناد و بایگانی استفاده شد.

یکی دیگر از بخش هایی که بلاکچین در آن تاثیر گذار بوده است بخش پزشکی و مراقبت های بهداشتی بوده است. چندین دانشگاه در زمینه درمان و همچنین استفاده از متاورس در جهت بهبود بیماران در حال تحقیقات می باشند. لیست این دانشگاه ها به شرح زیر است:

 1. Queen Mary University of London
 2. University of Michigan
 3. Meharry medical college
 4. Stanford University

اما امروز در این مقاله پلتفرم هیومن‌ اسکیپ Humanscape و توکن اصلی آن HUM را به شما معرفی می کنیم. این پلتفرم در تلاش است با استفاده از بلاکچین یک پایگاه اطلاعاتی بزرگ، از بیماری های مختلف ایجاد و روند بهبود بیماران را تسهیل کند. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا از ساز و کار این پلتفرم مطلع و از آینده پیش رو و اهداف آن با خبر شویم.

ارزهای پلتفرم هیومن‌ اسکیپ Humanscape چیست؟

ارزهای پلتفرم هیومن‌ اسکیپ Humanscape چیست؟
ارزهای پلتفرم هیومن‌ اسکیپ Humanscape چیست؟

این پلتفرم از سه ارز برای موارد مختلفی در این اکوسیستم استفاده می کند که با یکدیگر آن ها را بررسی می کنیم:

 • HUM:

ارز HUM توکن اصلی پلتفرم هیومن‌ اسکیپ Humanscape می باشد که تمامی تراکنش ها در این پلتفرم و یا سرمایه گذاری ها با استفاده از آن انجام می شود.

 • HUM Point(HP):

ارز HP توکن داخلی پلتفرم Humanscape می باشد، همچنین این ارز در صرافی ها قابل معامله نیست. کاربرانی که در پلتفرم Humanscape مدارک پزشکی خود را به اشتراک می گذارند و یا درباره نوع بیماری خود اطلاعاتی منتشر می کنند و یا حتی در مورد نوع خاصی از بیماری و داروی آن در نظرسنجی شرکت می کنند از این توکن به عنوان پاداش به آن ها داده می شود. خوب است بدانید کاربران با استفاده از این توکن می توانند به خدمات پزشکی و مشاوره از راه دور، کمک های مالی و یا خدمات بهتر دسترسی داشته باشند.

در نظر داشته باشید هر HP مساوی با یک HUM می باشد، این در حالی است که کاربران می توانند در هر زمان که بخواهند توکن HUM را به HP تبدیل کنند اما برای جلوگیری از تقلب، تبدیل HP به HUM طی دوره های مشخصی امکان پذیر خواهد بود. که این دوره به صورت پیش فرض هر ۱۲ هفته می باشد.

 • Donation Points(DP):

ارز DP توکنی می باشد که به کاربرانی که در این پلتفرم مشارکت می کنند پاداش داده می شود. این ارز برای کمک‌ های مالی قابل استفاده است و کاربران نمی ‌توانند از DP برای مقاصدی مانند تبدیل به HUM یا HP و یا استفاده از خدمات هیومن‌ اسکیپ Humanscape بهره بگیرند.

از DP می ‌توان به حمایت از توسعه داروهای جدید، پشتیبانی از برنامه‌ های آموزشی برای بیماران و حمایت از بیمارانی که مشکلات اقتصادی را تحمل می کنند استفاده کرد. در نظر داشته باشید تنها زمانی می توان DP را به HUM تبدیل کرد که توسط کمپین و یا سازمانی برای کمک مالی در مورد بیماری خاصی به کاربر اهدا شده باشد. کاربران برای تبدیل DP به HUM بازه زمانی ۲ تا ۴ هفته ای را باید صبر کنند.

برای درک بهتر چرخه ارزهای موجود در این اکوسیستم از تصویر زیر استفاده کنید:

1


نیم نگاهی به توکن هیومن‌ اسکیپ Humanscape

نام اختصاری HUM
نوع ارز Token
عرضه کل ۱,۰۸۴,۷۳۴,۲۷۳
مقدار در گردش ۸۷۱,۴۰۹,۶۲۳
وب سایت رسمی humanscape.io
بلاکچین اکسپلورر etherscan.io

ethplorer.io

وایت پیپر humanscape.io
پیج های ارتباطی رسمی medium.com

bitcointalk.org

twitter

reddit

سورس کد  github.com
آدرس قرارداد هوشمند 0x174afe7a032b5a33a3270a9f6c30746e25708532

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم هیومن‌ اسکیپ Humanscape

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم هیومن‌ اسکیپ Humanscape
تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم هیومن‌ اسکیپ Humanscape

پلتفرم هیومن‌ اسکیپ Humanscape در سال ۲۰۱۳ با هدف ادغام بلاکچین با فرآیند تحقیقات پزشکی و دسترسی بیماران به این داده ها در سئول کره جنوبی تاسیس شد. نام این پلتفرم از ادغام دو کلمه human و landscape گرفته شده است. این شرکت در حال حاضر ۱۱۷ نیروی فعال در زمینه های مختلف دارد. در ادامه مدیران ارشد این پلتفرم را به شما معرفی می کنیم:

آقای Stephen Chang به عنوان مدیرعامل این پروژه می باشد. وی در رشته مدیریت کسب و کار دانش آموخته و مدرک لیسانس خود را در همین زمینه از دانشگاهی در کره جنوبی گرفته است. او از سال ۲۰۱۳ با خلق این پلتفرم شروع به فعالیت کرده است.

مدیر اجرایی این پلتفرم آقای Yong, H. Kim می باشد. ایشان دارای لیسانس معماری و مدتی نیز عضو ارتش آمریکا بوده است. او نیز از سال ۲۰۱۳ جذب پروژه Humanscape شده است.


عملکرد پلتفرم هیومن‌ اسکیپ Humanscape

عملکرد پلتفرم هیومن‌ اسکیپ Humanscape
عملکرد پلتفرم هیومن‌ اسکیپ Humanscape

این پلتفرم با ایده ارائه خدمات بهداشتی دیجیتالی تاسیس شد. در نتیجه کاربران می توانند علائم بیماری خود و همچنین شرایط جسمی و داروهای مصرفی خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارند. برای مثال: بیماران دیابتی که به مدیریت قند خون نیاز دارند، می ‌توانند روزانه سطح قند خون خود را به همراه عواملی که بر قند خون تأثیر می ‌گذارند، مانند عادات غذایی و سایر تغییرات فیزیکی، اندازه‌ گیری و ثبت کنند. این اطلاعات منتشرشده از طرفی باعث می شود کاربر به صورت مداوم شرایط بیماری خود را کنترل کند و از طرفی کاربران دیگر از تجربیات و روند درمان این بیماری مطلع شوند. این فرآیند یک تاثیر دیگری دارد و آن نیز حمایت شرکت های بیمه و داروسازی از بیماران صعب‌ العلاج است. به عنوان مثال، کاربران می‌ توانند در آزمایش ‌های بالینی شرکت ‌های دارویی، نظارت بر داروهای جدید یا دستگاه‌ های پزشکی جدید و برنامه‌ های بازاریابی شرکت ‌های بیمه برای ایجاد یک بیمه نامه متناسب با سلامت بیماران شرکت کنند.

برای آگاهی بیشتر از این روند می توانید از تصویر زیر استفاده کنید:

2

خوب است بدانید این پلتفرم از انجمن های مختلفی تشکیل شده که کاربران می توانند محتواهایی مانند سوابق درمان، دانش فنی و آخرین اطلاعات در مورد موضوعات مختلف مانند بیماری ‌ها، علائم و عوارض جانبی خود را در یک پایگاه اطلاعات که در آن بیماران می ‌توانند سوابق سلامت شخصی خود را مستقیماً در آن پست کنند، به اشتراک بگذارند. حال اگر به این محتوای تولید شده رای داده شود، به سازنده محتوا توکن های HP و DP به عنوان پاداش داده می شود.

فرآیند گفته شده به صورت زیر برقرار است:

3

همچنین موسسات و شرکت های بزرگ نیز می توانند در انجمن های موجود فعالیت کنند. به عنوان مثال یک شرکت داروسازی می ‌تواند آخرین اخبار خود را در تابلوی اعلانات محصولات خود پست کند یا به سوالی درباره عوارض جانبی احتمالی داروی خود پاسخ دهد. همچنین موسسات می ‌توانند رویدادهایی را با استفاده از توکن HP برگزار کنند، مانند استخدام افراد برای آزمایش‌ های بالینی و یا نظرسنجی از بیمارانی که دارویی خاصی را مصرف کرده اند.

اکوسیستم هیومن‌اسکیپ Humanscape از سه جزء اصلی تشکیل شده که با یکدیگر آن ها را بررسی می کنیم:

 • لایه سرویس دهنده:

این لایه اولین لایه ی تشکیل دهنده شبکه Humanscape می باشد. همچنین این لایه محل ذخیره سازی تمامی اطلاعات شخصی، داده‌ های سلامت شخصی و محتوای به اشتراک گذاشته شده با جامعه است. از آنجا که این اطلاعات بسیار حساس و محرمانه می باشند به صورت رمزنگاری شده در مناطق ذخیره‌ سازی به صورت پراکنده ذخیره می ‌شوند تا از قرار گرفتن در معرض عموم جلوگیری شود. این شبکه از پروتکل IPFS برای دسته بندی و ذخیره فایل ها استفاده می کند. همچنین بخشی از اطلاعات نیز به صورت آفچین و بخشی دیگر به صورت آنچین موجود می باشد.

 • لایه API:

لایه API بر روی لایه سرویس دهنده که هسته مرکزی است قرار دارد. کاربران می توانند با استفاده از لایه API به اطلاعات دسته بندی شده که نیاز دارند دسترسی آسانی داشته باشند و سایر محتواها به اصطلاح فیلتر می شود.

 • لایه اپلیکیشن:

تمامی فرآیندهای دو لایه قبلی در این لایه به صورت نتیجه کار نمایش داده می شود. این لایه دارای اپلیکیشن های تحت وب و موبایل می باشد که با یک رابط کاربری ساده، دسترسی کاربران به امکانات این پلتفرم را فراهم می کند.

در تصویر زیر سه لایه ذکر شده را می توانید ببینید:

4

خوب است بدانید پلتفرم هیومن‌ اسکیپ Humanscape سرویس های مختلفی را نیز ارائه می دهد که آن ها را به شما معرفی می کنیم:

 • پلتفرم مربوط به بیماری های خاص و نادر:

پلتفرم Rarenote یک پلتفرم یکپارچه می باشد که وضعیت توسعه درمان در سراسر جهان و اطلاعات کارآزمایی بالینی مداوم در مورد بیماری های نادر و صعب العلاج را ارائه می دهد. همچنین این پلتفرم بیشتر بیماری ‌های نادر ثبت‌ شده در کره جنوبی را پوشش می‌دهد تا به گسترش فرصت‌ های درمانی برای بیماران، با استفاده از داده‌ های بهداشتی که آپلود می‌کنند، کمک کند.

 • پلتفرم آزمایشات بالینی کره:

Clinical Trials Korea بستری است که بیماران می توانند به راحتی اطلاعات کارآزمایی بالینی مربوط به بیماری خود را جستجو کنند و یا در کره جنوبی ثبت نام کنند. این پلتفرم علاوه بر گزینه های جدیدی برای درمان می تواند بیماران و موسسات تحقیقاتی و داروسازی را به یکدیگر متصل کند تا هزینه درمان بیماران کاهش یابد.

 • پلتفرم بارداری و فرزند پروری:

پلتفرم Mommytalk با بیش از ۵۰۰ هزار کاربر، پر طرفدارترین اپلیکیشن در کره جنوبی است. در طول مرحله بارداری، Mommytalk خدمات ویدئویی سونوگرافی با وضوح بالا و اطلاعات ضروری را هفته به هفته از جمله آزمایشات قبل از تولد را ارائه می دهد که همه توسط متخصصان پزشکی بررسی می شوند. پس از زایمان، Mommytalk به عنوان یک برنامه حمایت از والدین که به پیگیری اطلاعات روزانه کودک از تغذیه و تغییر پوشک گرفته تا رشد و تکامل ایفای نقش می کند.


ویژگی پلتفرم هیومن‌ اسکیپ Humanscape

ویژگی پلتفرم هیومن‌ اسکیپ Humanscape
ویژگی پلتفرم هیومن‌ اسکیپ Humanscape

در این بخش ویژگی های مثبت و منفی این پلتفرم را باهم بررسی می کنیم:

 • حمایت از بیماران با شرایط خاص.
 • ارائه سرویس های متنوع به کاربرانی که در شرایط سخت مالی به سر می برند.
 • کسب درآمد با استفاده آپلود کردن مدارک پزشکی.
 • امکان کمک کاربران به بیماران با استفاده از توکن DP.
 • ایجاد یک پایگاه غیرمتمرکز از اطلاعات پزشکی و دسترسی آزاد به این اطلاعات.
 • ایجاد اتصال بین موسسات و مراکز تحقیقاتی با بیماران خاص.
 • بستری مناسب برای شرکت های داروسازی برای سنجیدن بازخورد محصولات خود.
 • همکای با بسیاری از مراکز پزشکی و تحقیقاتی در کره جنوبی.

در بالا موارد مثبت این پلتفرم بیان شد و در ادامه موارد منفی آن را شرح می دهیم:

 • آپدیت نشدن وایت پیپر این پلتفرم از سال ۲۰۱۹.
 • نداشتن سوابق کاری تیم بنیان گذار این پلتفرم.
 • مشخص نبودن منبع درآمد این پروژه بعد از آزاد سازی توکن های تیم پروژه.
 • عدم موفقیت در سطح جهانی.
 • مشکلات امنیتی و اطلاعاتی موجود در پلتفرم که در ادامه مقاله آن ها را شرح می دهیم.

امنیت پلتفرم هیومن‌ اسکیپ Humanscape

امنیت پلتفرم هیومن‌ اسکیپ Humanscape
امنیت پلتفرم هیومن‌ اسکیپ Humanscape

تمامی قراردادهای هوشمند این پروژه توسط نهاد SlowMist در سال ۲۰۱۹ بررسی، اما تایید نشده است. نکته جالب آن است که این پروژه از سال ۲۰۱۹ به رفع موارد امنیتی خود نپرداخته، این در حالی است که این پروژه باید امانت دار اطلاعات کاربران باشد.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال هیومن‌ اسکیپ HUM

همانطور که در ابتدای این مقاله گفته شد، رمز ارز HUM توکن اصلی پلتفرم Humanscape می باشد و تمامی تراکنش ها در این پلتفرم با استفاده از HUM انجام می‌شود. پلتفرم Humanscape در سال ۲۰۱۳ با هدف ادغام بلاکچین با فرآیند تحقیقات پزشکی تاسیس شد. اکوسیستم هیومن‌اسکیپ از سه جزء اصلی لایه سرویس دهنده، لایه API و لایه اپلیکیشن تشکیل شده است. در ادامه به بررسی روند قیمت این ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.

رمز ارز هیومن‌ اسکیپ HUM در اواخر سال ۲۰۱۸ یعنی در تاریخ ۱۲ نوامبر با قیمت ۰.۰۰۰۱۹۵۶ دلار در بازار ارزهای دیجیتال به فروش می‌رفت. این رمز ارز یک روند ثابتی را طی نموده تا اینکه در تاریخ ۲۳ اکتبر ۲۰۱۹ قیمت آن کمی افزایش یافته و به محدوده ۰.۰۲۳۳۲ دلار رسید. در ابتدای سال ۲۰۲۰ قیمت ارز دیجیتال هیومن‌اسکیپ برابر با ۰.۰۰۵۱۱ دلار بود و پس از طی یک روند ثابت در اواخر سال قیمت آن به ۰.۰۰۵۱۷۳ دلار رسید. این رمز ارز در تاریخ ۴ آپریل ۲۰۲۱ رشد خوبی داشته و محدوده ۰.۲۶۸۷ دلار را رد کرد. پس از گذشت دو ماه یعنی در تاریخ ۲۳ ژوئن ۲۰۲۱ قیمت ارز دیجیتال هیومن‌اسکیپ کاهش یافته و به سطح ۰.۰۳۶۹۳ دلار رسید. لازم به ذکر است که قیمت این رمز ارز در اواخر سال ۲۰۲۱ یعنی در تاریخ ۱۸ نوامبر رشد چشمگیری داشته و به بالاترین قیمت خود یا ATH رسید.

در اوایل سال ۲۰۲۲ قیمت ارز دیجیتال هیومن‌اسکیپ برابر با ۰.۳۰۷۷ دلار بود و و در اواسط سال قیمت آن به ۰.۲۴۲۱ دلار رسید. از اواسط سال ۲۰۲۲ قیمت رمز ارز هیومن‌ اسکیپ با نوساناتی همراه بوده و و اکنون در تاریخ ۲۴ نوامبر برابر با ۰.۰۹۰۰۵۹ دلار می باشد. در ادامه روند قیمت این ارز دیجیتال را می‌توانید بر روی نمودار مشاهده کنید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال هیومن‌ اسکیپ HUM
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال هیومن‌ اسکیپ HUM

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال هیومن ‎اسکیپ HUM

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال هیومن ‎اسکیپ HUM
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال هیومن ‎اسکیپ HUM

کیف پول های ارز دیجیتال به عنوان محلی برای ذخیره سازی رمز ارزها مورد استفاده قرار می گیرند. کاربران قادر خواهند بود از کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری که از دارایی دیجیتال آنها پشتیبانی می کند برای ذخیره سازی و سرمایه گذاری استفاده نمایند. در این قسمت از مقاله شما می توانید با کیف پول های نرم افزاری پشتیبانی کننده رمز ارز هیومن‌اسکیپ HUM به طور کامل آشنا شوید.

 • کیف پول تراست

کیف پول تراست از جمله کیف پول های نرم افزاری است که متعلق به صرافی بایننس می باشد. کاربران می توانند این کیف پول را در دو نسخه اندروید و IOS نصب نمایند و به نگهداری از رمز ارز خود بپردازند.

 • کیف پول اتمیک

کیف پول اتمیک قابلیت‌های گوناگونی دارد. اپلیکیشن این کیف پول بر روی پلتفرم های اندروید و آی‌او‌اس اجرا و نرم افزار دسکتاپ آن بر روی پلتفرم های ویندوز، مک و لینوکس قابل نصب و اجرا می‌با‌شد.

 • کیف پول سیف پل

کیف پول سیف پل هم به صورت سخت افزاری و هم به صورت نرم افزاری در بازار ارزهای دیجیتال موجود می باشد. در اینجا منظور کیف پول نرم افزاری سیف پل است که از رمز ارزهای بسیاری پشتیبانی می‌کند و کاربران می توانند به راحتی آن را بر روی تلفن همراه خود نصب نمایند. این کیف پول خدمات گوناگونی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

 • کیف پول متامسک

کیف پول متامسک یک کیف پول برای ارزهای دیجیتال می‌باشد که هم به عنوان یک افزونه بر روی مرورگرهای کروم و فایرفاکس می توان از آن استفاده کرد. و هم اپلیکیشن این کیف پول قابلیت نصب بر روی تلفن همراه را دارد.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال هیومن‌ اسکیپ HUM

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال هیومن‌ اسکیپ HUM
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال هیومن‌ اسکیپ HUM

صرافی های ارز دیجیتال به طور کلی به دو دسته متمرکز و غیرمتمرکز تقسیم بندی می شوند. صرافی متمرکز صرافی می باشد که توسط فردی معاملات کنترل و تایید می شود. اما صرافی غیرمتمرکز اینگونه نیست و توسط فرد یا سازمانی اداره نمی شود. و همچنین هیچ فردی بر روی تراکنش ها مدیریت ندارد. شما می توانید از صرافی های متمرکز و غیرمتمرکزی که از رمز ارز مورد نظر شما پشتیبانی می کند برای خرید و فروش استفاده نمایید.

در اینجا به معرفی صرافی های خارجی که از ارز دیجیتال هیومن‌اسکیپ پشتیبانی می‌کنند، خواهیم پرداخت. این صرافی‌ها شامل صرافی کوین وان و آپ‌بیت می باشند. هر دوی این صرافی‌ها در دسته صرافی‌های متمرکز قرار دارند که برای استفاده از آنها نیاز به ثبت نام و احراز هویت می‌باشد. در این صرافی‌ها کاربران می توانند رمز ارز هیومن‌اسکیپ را با جفت ارزهای KRW و BTC معامله کنند.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال هیومن‌ اسکیپ HUM

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال هیومن‌ اسکیپ HUM
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال هیومن‌ اسکیپ HUM

برای خرید و فروش ارز دیجیتال هیومن‌ اسکیپ تنها کافیست در یکی از صرافی‌های پشتیبانی کننده این رمز ارز ثبت نام و احراز هویت نمایید. در قسمت قبلی مقاله به معرفی صرافی های خارجی پشتیبانی کننده ارز دیجیتال HUM پرداختیم. کاربران ایرانی به دلیل تحریمات موجود می توانند از نرم افزار تغییر IP ثابت برای انجام مبادلات در صرافی‌های خارجی استفاده کنند. و همچنین قبل از انجام مبادلات در صرافی های خارجی، کاربران ایرانی بایستی مقدار مبلغ مورد نظر به ریال را در یکی از صرافی‌های ایرانی به تتر یا یکی از استیل کوین‌ها تبدیل نمایند. سپس در صرافی‌های خارجی به ارز دیجیتال هیومن‌اسکیپ تبدیل کنند. همچنین قادر خواهند بود از امکانات کیف پول ها همچون صرافی داخلی و سواپ استفاده کنند.


آینده پروژه هیومن‌ اسکیپ Humanscape

آینده پروژه هیومن‌ اسکیپ Humanscape
آینده پروژه هیومن‌ اسکیپ Humanscape

ایده این پروژه یک طرح جذاب است اما نداشتن سابقه کاری مرتبط اعضای تیم این پلتفرم و همچنین مشکلات امنیتی در قراردادهای هوشمند آن مشکلاتی نیست که بتوان به راحتی از آن گذشت. این موضوع وقتی نگران کننده می شود که این پلتفرم پر از اطلاعاتی است که بسیار مهم و ارزشمند می باشد.

در نظر داشته باشید که اطلاعات، مهم ترین و ارزشمند ترین داده ها برای شرکت های بزرگ است. شرکت های بیمه و داروسازی و همچنین بیمارستان ها و کلینیک ها به دنبال این اطلاعات برای توسعه کسب و کار خود هستند. و چه کسی تضمین می کند که پلتفرم Humanscape اطلاعات کاربران را به این شرکت ها نمی فروشد؟! و یا در صورت وجود یک باگ امنیتی و لو رفتن اطلاعات کاربران، چه کسی پاسخ گو خواهد بود؟!

از طرفی این پروژه هیچ قراردادی در سطح جهانی و همکاری بین المللی ندارد و تنها در کره جنوبی فعال است. با وجود موارد گفته شده سرمایه گذاری در این پروژه ریسک بالایی خواهد داشت.


اینفوگرافیک ارزدیجیتال HUM

اینفوگرافیک ارز hum
اینفوگرافیک ارز hum

سخن پایانی درباره ارز هیومن‌اسکیپ HUM

در این مقاله پلتفرم هیومن‌اسکیپ Humanscape را که با هدف ایجاد یک پایگاه اطلاعات جهانی برای بیماران است را به شما معرفی کردیم. در ادامه اکوسیستم و محصولات و همچنین موارد امنیتی آن را برای شما شرح دادیم. در صورت علاقه به سرمایه گذار روی این پلتفرم می توانید از صرافی های گفته شده اقدام به خرید ارز HUM کنید. اما به شما پیشنهاد می کنیم قبل از سرمایه گذاری “بخش آینده پروژه” را مشاهده کنید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز هیومن‌اسکیپ HUM” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید


1 6

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
12 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سینا
سینا
1 سال قبل

لطفا تحلیل رمز ارز hum را انجام دهید.

حامد
حامد
1 سال قبل

کدام صرافی غیر متمرکز برای ارز دیجیتال hum بهتر است؟

بهزاد
بهزاد
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال hum معتبر است؟

مینا
مینا
1 سال قبل

آیا صرافی های ایرانی از ارز دیحیتال hum پشتیبانی می کنند؟

لیدا
لیدا
1 سال قبل

تشکر از محتوای خوبی شما.

بهروز
بهروز
1 سال قبل

تشکر از محتوای خوبی شما.

علیار
علیار
1 سال قبل

کدام صرافی از ارز دیجیتال hum پشتیبانی می کند؟

حمید
حمید
1 سال قبل

کدام کیف پول برای ارز hum معتبرتر است؟

مجتبی
مجتبی
1 سال قبل

آینده قیمت ارز دیجیتال hum چند است؟

ارش
ارش
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال hum را بخرم؟

غزل
غزل
1 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

محسن عباسپور
محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  غزل
1 سال قبل

ممنون از همراهی شما

آخرین مقالات منتشر شده