آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز دش Dash چیست؟

ارز دش Dash چیست؟

ارز دش Dash، آیا اطلاعات کافی در ارتباط با این رمز ارز دارید؟ در سال ۲۰۱۴ این ارز دیجیتال با نام Xcoin شناخته می شد. پس از آن و با نامگذاری مجدد به  Darkcoin تغییر نام داد و در مارس ۲۰۱۵ با نام فعلی خود دش Dash روبرو شد. اگر می خواهید در ارتباط با این رمز ارز اطلاعاتی به دست آورید و اینکه بررسی نمایید از چه صرافی هایی می توان این رمز ارز را خریداری نمود، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

شما می توانید مقاله کیف پول های ارز دش DASH را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای دش DASH در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت دش | قیمت DASH) را مشاهده نمایید.

ارز دیجیتال دش Dash چیست؟

ارز دیجیتال دش Dash چیست؟
ارز دیجیتال دش Dash چیست؟

بیت کوین در ۲۰۱۶ ، مرزهای ۱۰۰۰ دلار را رد کرد و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال به شکل جدی آغاز شد.
اولین پول غیرمتمرکز جهان با استفاده از فناوری بلاک چین، به نام بیت کوین شکل گرفت. به دلیل نقص های موجود در بیت کوین ، ارزهای دیگر با رقابت و ویژگی های بهتر از بیت کوین به بازار روانه شدند.
ناشناس بودن بیت کوین جز یکی از نواقص آن حساب می شود، یعنی تمام تراکنش ها و دارایی های حساب بیت کوین قابل پیگیری می باشد.
توسعه دهندگان ارزهای پیگیر گریزو ناشناس را معرفی کرده اند. یکی از این ارزهای دیجیتال پیگیرگریز، ارز دیجیتال Dash می باشد، که علاوه بر حریم خصوصی بالا، ویژگی های دیگری نیز دارد.

دش نوعی پول نقد الکترونیکی غیر متمرکز و همتا به همتا می باشد. دش همانند بیت کوین متن باز بوده است و از بلاکچین استفاده می کند. ارزهای دیجیتال دش مانند دیگر ارزهای دیجیتال دارای کیف پول هایی برای ذخیره می باشند.
تفاوت بین دش و بیت کوین در سرعت تراکنش ها و ارزان بودن آنها می باشد. در دش می توان تراکنش های ناشناس ایجاد کرد.

دش Dash به عبارتی دیگر یک بلاکچین open source و ارز رمز نگاری شده است که بر ارائه یک شبکه پرداخت جهانی سریع، ارزان و غیرمتمرکز تمرکز دارد. این رمز ارز با ایجاد حریم خصوصی قوی تر و انجام تراکنش های سریعتر به دنبال بهود بیت کوین است.


بنیان گذاران ارز دیجیتال دش Dash چه کسانی هستند؟

بنیان گذاران ارز دیجیتال دش Dash چه کسانی هستند؟
بنیان گذاران ارز دیجیتال دش Dash چه کسانی هستند؟

ارز دیجیتال دش Dash توسط توسعه دهندگان نرم افزار به نام های Evan Duffield و Kyle Hagan تاسیس شد. همانطور که در ابتدای این مقاله بیان نمودیم، این پروژه در ابتدا Xcoin نام داشت که دو هفته بعد نام ان را به Darkcoin تغییر داد و در مارس ۲۰۱۵ به Dash تغییر نام داد.

قبل از پیاده سازی دش، دافیلد یک توسعه دهنده نرم افزار با تجربه در امور مالی بود. وی برای اولین بار از دش به عنوان راهی برای افزودن بی هویتی بیشتر به بیت کوین تصور کرد و از این رو ان را Darkcoin نامید. دافیلد ادعا کرده است که این پروژه را به عنوان یک سرگرمی شروع کرده و فقط در یک هفته آخر کد گذاری کرده است. هاگان نویسنده وایت پیپر دارک کوین در کنار دافیلد است. با این حال، او پروژه را در اوایل دسامبر ۲۰۱۴ ترک کرد.


ویژگی ارز دیجیتال دش DASH

ویژگی ارز دیجیتال دش DASH 
ویژگی ارز دیجیتال دش DASH

۳ ویژگی اصلی دش عبارتند از:
۱) تراکنش های فوری ۲) تراکنش های خصوصی ۳) حاکمیت غیرمتمرکز ( DGBB ) عملکرد شبکه دش توسط ۲ سطح زیر ضمانت می شود:

۱) سطح اول: این شبکه توسط استخراج گران ( ماینرها ) ایمن می شود و تراکنش ها را درون یک زنجیره بلوکی می نویسند.

۲) سطح دوم: این سطح توسط گره های اصلی ایجاد می شود که به دش اجازه استفاده از توابع پیشرفته ارز دیجیتال دش را می دهد.
سیستم اثبات کار استخراج ، کار امنیت شبکه را بر عهده دارد. برای ارز دیجیتال ویژگی رای گیری وجود دارد. به دلیل کمبود سکه های موجود در بازار ، باعث شده تا دش به یک موفقیت بزرگ در بازار ارزهای دیجیتال برسد.


تفاوت رمز ارز دش DASH و بیت کوین BTC

تفاوت رمز ارز دش DASH و بیت کوین BTC
تفاوت رمز ارز دش DASH و بیت کوین BTC

تفاوت اصلی بین دش DASH و بیت کوین در الگوریتمی است که برای استخراج کوین استفاده می نمایند. رمز ارز دش از الگوریتم X11 که تغییری در الگوریتم اثبات سهام است استفاده می نماید در حالی که بیت کوین از الگوریتم اثبات کار یا PoW استفاده می نماید.

این دو ارز یعنی دش و بیت کوین سیستم های متفاوتی برای رسیدگی به معاملات دارا می باشند. تراکنش های موجود در بلاکچین بیت کوین باید توسط همه نودهای موجود در یک شبکه تایید شود. این فرآیند زمان بر می باشد و به نوبه خود، منجر به کارمزدهای بالا تراکنش می شود.

دش از سیستم متفاوتی برای مدیریت تراکنش ها و یا معاملات استفاده می نماید. دش توسط زیر مجموعه ای به نام Masternodes اجرا می شود. Masternodes تایید و اعتبار سنجی معاملات را ساده می نماید. همچنین مشکل مقیاس پذیری معاملات و یا تراکنش ها را حل می نماید. این به این دلیل می باشد که تعداد نودهای مورد نیاز برای تایید یک تراکنش به تعداد قابل توجهی کاهش می یابد. Masternodes وظیفه تایید تراکنش های شبکه ماینر و ارائه خدماتی مانند پرداخت و حریم خصوصی به شبکه دش را دارد .


وظیفه مسترنود ها در شبکه DASH

۱) سرعت پرداخت ( Instant Sent ) : کاربران با استفاده از این ویژگی می توانند با پرداخت کارمزد بیشتر ، تراکنش های خود را در کمتر از دو ثانیه و به صورت فوری انجام دهند.
DASH امکان اجرای تراکنش ها در چندثانیه را توسط Instant X فراهم و پشتیبانی می کند.
۲) امنیت  (Private Send ) : این ویژگی امکان اعمال تراکنش به صورت ناشناس و بدون رهگیری را فراهم می کند. روش کار این تکنولوژی این گونه است که؛ تراکنش هر فرد را با تراکنش های کاربران دیگر ترکیب می کند.
برای جمع آوری دش می توانید با کمک سایت Dash یک والت اینترنتی برای خود ایجاد کرده و شروع به جمع آوری کنید.
۴۵ درصد از پاداش شبکه به مسترنودها و ماینرها تعلق می گیرد. ۱۰ درصد مابقی نیز در خزانه شبکه ذخیره شده و به توسعه دهندگان می رسد. اگر می خواهید مسترنود شوید حداقل باید ۱.۰۰۰ واحد دش در کیف پول رسمی دش داشته باشید.


روند قیمت ارز دیجیتال دش DASH

در زمان نگارش این مقاله قیمت رمز ارز دش برابر با ۲۹۴.۲۵ دلار آمریکا می باشد و حجم معاملات این رمز ارز در ۲۴ ساعت برابر با ۱،۵۱۹،۳۷۷،۱۹۲ دلار است. این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت قبل از نگارش این مقاله دارای ۸.۰۴% کاهش قیمت بوده است. در حال حاضر این رمز ارز در سایت CoinMarketCap رتبه ۴۶ را به خود اختصاص داده است. در نمودار زیر شما روند قیمت این ارز دیجیتال را مشاهده می نمایید. همانطور که د نمودار مشاهده می شود، رمز ارز دش پس از یک روند ثابت در دسامبر ۲۰۱۷ به ATH خود رسیده است.

روند قیمت ارز دیجیتال دش DASH
روند قیمت ارز دیجیتال دش DASH

خرید و فروش ارز دیجیتال دش DASH

خرید و فروش ارز دیجیتال دش DASH 
خرید و فروش ارز دیجیتال دش DASH

خرید دش مانند دیگر ارزهای دیجیتال از صرافی های ارز دیجیتال انجام می پذیرد. خرید دش به ۲ صورت زیر می باشد:
۱) خرید مستقیم همان ارز
۲) خرید ارز دیجیتال دیگر و تبدیل آن به دش

✓ خرید دش با دلار: ارز دیجیتال دش را با دلار می توانید از سایت های Karken ،Coinbase و Bitstamp بخرید. خرید ارزهای دیجیتال در دنیا یک روش رایج می باشد. اما برای کاربران ایرانی جهت اتصال به صرافی ها باید از یک نرم افزار تغییر IP استفاده کنند و همچنین یک حساب بین المللی داشته باشند که بتوانند خرید انجام دهند.

✓ خرید دش با ریال: دش را میتوان از سایت های صرافی ایرانی، با ریال خرید. اکثر صرافی های ایرانی رمز ارزهای معروف مثل بیت کوین ، اتر، تتر ، دش و … می فروشند البته برای خرید ارز دیجیتال قبل از احراز هویت خود در آن صرافی ، استعلام وجود آن ارز دیجیتال را بگیرید و همچنین قبل از خرید از آن سایت ابتدا از اعتبار آن سایت مطمئن شوید.

✓ تبدیل ارزهای دیجیتال دیگر به دش: ابتدا باید از سایت های ایرانی و یا سایت های معتبر، با استفاده از ریال، بیت کوین یا اتریوم خود را بخرید و سپس آنرا به صرافی های معتبر منتقل و تبدیل به دش کنید.


معرفی ۳ صرافی پشتیبانی کننده ارز دیجیتال دش Dash

۱) ShapeShift: شیپ شیفت یکی از روش های ساده برای تبدیل ارزها می باشد. این پلتفرم شامل محیط کاربری ساده می باشد و افراد می توانند به راحتی ارزهای خود را تبدیل کنند. این صرافی به دلیل امنیت بالا در میان کاربران شناخته شده است.
در این صرافی خطر بلوکه شدن به دلیل نگهداری از ارز شما وجود ندارد. از ویژگی های این صرافی می توان به سرعت و کارمزد مناسب اشاره کرد.

۲) Binance: صرافی بایننس یک صرافی چینی می باشد که روش مناسب و خوب برای خرید دش است. به دلیل چینی بودن این صرافی احتمال بلوکه شدن دارایی ها وجود دارد. می توان بیت کوین و یا دیگر ارزها را خرید و فروش کرد. هرچند که این صرافی ، همانند کیف پول سرمایه شما را ذخیره می کند اما برای امنیت بالا بهتر است بعد از خرید ، ارزهای خود را به یک کیف پول امن منتقل کرد.

۳) Hitbtc: این صرافی نیز مانند بایننس ، محیط خوبی را برای خرید و فروش دش و دیگر ارزهای دیجیتال عرضه کرده است. در این صرافی بلوکه شدن دارایی بسیار بالا است.
در نتیجه بهتر است که پس از خرید ارزهای خود را به یک کیف پول امن انتقال دهید.


کیف پول های ارز دیجیتال دش DASH

کیف پول های ارز دیجیتال دش DASH 
کیف پول های ارز دیجیتال دش DASH

ارز دیجیتال دش نیز مانند دیگر ارزها، دارای کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری می باشد. این کیف پول های دیجیتالی امکان ذخیره ، ارسال و دریافت ارز دیجیتال را فراهم می کنند.
کیف پول هایی که توسط سایت رسمی دش تایید شده اند شامل:

کیف پول های دسکتاپ (DASH)

۱) کیف پول رسمی دش: اصلی ترین هسته شبکه این نرم افزار است که مستقیما با بلاکچین نیز ارتباط دارد. این کیف پول از ویژگی ارسال فوری و ارسال خصوصی نیز پشتیبانی می کند.
اینترنت پر سرعت و حجم ترافیک مناسب، برای استفاده از این کیف پول برای همگام سازی با بلاکچین نیاز است.

۲) کیف پول الکتروم دش : این کیف پول یکی از محبوب ترین کیف پول های دش می باشد. این کیف پول با امنیت بالایی که دارد کلیدهای خصوصی را مستقیم برروی کامپیوتر شما ذخیره می کند.
این کیف پول از ویژگی های ارسال فوری و ارسال خصوصی پشتیبانی نمی کند. برتری این نرم افزار این است که هیچگونه نیازی به همگام سازی و خرج کردن زمان برای همگام سازی با بلاکچین ندارد.

۳) کیف پول اکسودوس (Exodus) : این کیف پول را می توان رابط کاربری ساده با امنیت و سرعت بالا نام برد. در کیف پول اکسودوس می توان چندین ارز دیجیتال را نیز ذخیره کرد.

کیف پول های موبایل DASH

۱) کیف پول رسمی موبایل دش: دش نرم افزار کیف پول رسمی خود را بر پایه دو سیستم عامل اندروید و IOS ارائه کرده است. این کیف پول امنیت بالا و رابط کاربری آسان دارد.

۲) کیف پول Edge : این کیف پول نیز مانند کیف پول رسمی دش امنیت بالا و رابط کاربری آسان دارد و برای سیستم عامل های اندروید و ios طراحی شده است.
این نرم افزار از ارزهای دیجیتال دیگر مانند: بیت کوین ، لایت کوین و اتریوم و… نیز پشتیبانی می کند.

۳) کیف پول جکس: این کیف پول جز معروف ترین کیف پول های امن دش می باشد. یکی از کیف پول های چند منظوره که از ارزهای زیادی پشتیبانی می کند و بر روی پلتفرم های مختلف و پرکاربرد نیز قابل اجرا می باشد.

کیف پول های سخت افزاری دش (DASH)

لجر نانو اس، ترزور و کیپ کی ، کیف پول های سخت افزاری با امنیت بالا می باشند و علاوه بر ارز دیجیتال دش از چندین ارز دیجیتال دیگر نیز پشتیبانی می کنند.


آیا ارز دیجیتال دش DASH استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال دش DASH استخراج می شود؟
آیا ارز دیجیتال دش DASH استخراج می شود؟

برای بالا بردن میزان غیرمتمرکز ارز دیجیتال dash از این الگوریتم x11 استفاده می شود. برای اثبات کار، الگوریتم هش زنجیره ای X11، از ۱۱ الگوریتم هش پیاپی استفاده می شود.چرا که اینگونه فکر می شود که فعلا قرار بر ساخت هیچ ASICبرای استخراج آن نیست. میزان تمرکز در بیت کوین از زمان ورود ASIC ها در بازار دیجی ارزها افزایش یافته است، درحالی که دش تلاش می کند تا دچار این موضوع نشود. هدف شکل گیری Dash Coin ، ایجاد تبادلات سریع با تکنولوژی InstantSend می باشد.

رمز ارز دش در ساختار خود از الگوریتمی استفاده می نماید که امکان استخراج این ارز دیجیتال را فراهم می آورد. استخراج رمز ارز دش با استفاده از دستگاه های استخراج تخصصی موسوم به ASIC امکان پذیر است. در واقع استخراج رمز ارز دش با استفاده از CPU و یا GPU امکان پذیر نیست.

برای استخراج رمز ارز دش کافیست مراحل زیر را طی نمایید:

۱.سخت افزار مناسب برای استخراج تهیه نمایید. همانطور که گفته شد، رمز ارز دش را می توان با استفاده از دستگاه های استخراج ASIC استخراج نمود.

۲.کیف پول خود را تنظیم نمایید. برای دریافت و نظارت بر درآمد حاصل از استخراج شما به یک آدرس کیف پول نیازمند هستید.

۳.دستگاه استخراج خود را پیکر بندی کنید. در واقع ماینر شما باید به یک سرور f2pool وصل شود تا میزان درآمد شما ثبت و کنترل شود.

۴.استخراج خود را شروع نمایید. دستگاه های شما اکنون آماده استخراج هستند. شما می توانید تنظیمات حساب خود را مدیریت کرده و میزان هش ریت، درآمد و پرداخت های خود را در برنامه f2pool کنترل کنید.


آینده ارز دیجیتال دش چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال دش چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال دش چگونه است؟

تیم دش Dash به عنوان یکی از قدیمی ترین پروژه های موجود در بازار، در تلاش است تا محصول را بهبود بخشد و امنیت و حریم خصوصی رمز ارز دش Dash راتوسعه دهد. با توجه به اینکه این پروژه کاربردهای عملی دارد، می توان نتیجه گرفت که با استفاده گسترده تر از آن، رمز ارز دش به رشد خود ادامه خواهد داد.

رمز ارز دش توجه بسیاری از فعالان بازار ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است. بر اساس این دلایل، می توانیم بگوییم دش همچنان یک دارایی جذاب برای سرمایه گذاری در آینده می باشد. با اطمینان از محرمانه بودن و امنیتی که برای تراکنش ها یا معاملات فراهم می کند، می توان آن را با خیال راحت به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت در نظر گرفت. بسیاری از کارشناسان ارزهای رمزنگاری شده بر این عقیده اند که پروژه دش Dash نشان دهنده آینده ارزهای رمز پایه غیرمتمرکز است.


نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال دش DASH

نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال دش DASH
نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال دش DASH

کلام آخر ارز دیجیتال دش DASH

در این مقاله به بررسی رمز ارز دش پرداختیم. این ارز دیجیتال در ابتدا با نام Xcoin سپس با نام Darkcoin و در آخر با نام Dash روبرو شد. دش یک بلاکچین open source است که یک شبکه پرداخت جهانی سریع و غیرمتمرکز را ارئه می دهد. شما می توانید این ارز دیجیتال را از صرافی های پشتیبان کننده این رمز ارز خریداری نمایید و یا با استفاده از دستگاه ASIC استخراج نمایید.

ممنون از اینکه تا پایان ” ارز دش Dash  ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

پریسا رزاقی
پریسا رزاقی
کارشناس it | محقق و پژوهشگر در رابطه با ارزهای دیجیتال و بلاکچین | علاقه مند به تکنولوژی های روز دنیا
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی
علی
2 سال قبل

برای جابجایی ارز دیجیتال dash از چه بستری استفاده کنیم که کارمز کمتری داشته باشد..

ابولی
ابولی
2 سال قبل

چطوری میشه ارزش dash را به تومان تبدیل کرد؟

محسن عباسپور
محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  ابولی
2 سال قبل

سلام . شما به راحتی می توانید ابتدا به تتر تبدیل کنید سپس در صرافی های داخلی آن را به ریال تبدیل نمایید

ثمین
ثمین
2 سال قبل

ممنون از مقاله خوب شما

ناصر
ناصر
2 سال قبل

dash را میشود استخراج کرد.

امین
امین
2 سال قبل

از دش در کدام یک از صرافی های داخلی قابل تهیه می باشد.

آخرین مقالات منتشر شده