آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز ۱eco چیست؟ | آینده ارزدیجیتال ۱eco

ارز 1eco چیست؟

ارز ۱eco چیست؟، ابتدا با پیدایش کسب و کار اینترنتی و سپس تکنولوژی بلاکچین ایده های مبنی بر شبیه سازی دنیای واقعی به وجود آمد. در این مدل از شبیه سازی، یک جهانی مجازی ایجاد شده و مشکلات و یا ایده های نو ظهور ابتدا در آن پیاده سازی و به اصطلاح چکش کاری می شود و سپس در دنیای واقعی اجرایی می شود. از طرفی بسیاری از کسب و کار ها دیگر نیازی به حضور فیزیکی ندارند، و کارمندان می توانند وظایف خود را به صورت مجازی و از راه دور انجام دهند. این موضوع وقتی اهمیت خود را نشان داد که ویروس کرونا دنیا را تسخیر کرده بود و مشاغلی که به صورت آنلاین می توانستند به کار خود ادامه دهند، با رشد چشم گیری رو به رو شدند.

امروز در این مقاله یکی از پروژه های جذابی که در این زمینه فعالیت می کند را به شما معرفی می کنیم. پلتفرم ۱eco به شهروندان خود نسبت به میزان مشارکت آنها در حل مشکلات در زمینه‌های انرژی تجدید پذیر، عوامل زیست محیطی، مشاغل محلی ، تجارت و مراقبت‌ های بهداشتی، پاداش می دهد. به طور کلی این پلتفرم به دنبال ایجاد یک دنیای غیرمتمرکز و همچنین ایجاد پلی میان دنیای واقعی و دنیای مجازی است.در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی کامل ارز دیجیتال ۱eco بپردازیم.

ارز ۱eco چیست؟

ارز 1eco چیست؟
ارز ۱eco چیست؟

ارز ۱eco یک ارز مبتنی بر استاندرد ERC-20 است که کاربرد های مختلفی دارد که در ادامه آن ها را بیان می کنیم:

 • استیک کردن: کاربرانی که این توکن را در اختیار داشته باشند می توانند آن را در استخرهای مشخص شده قفل کنند و در ازای آن پاداش مشخصی دریافت کنند. در نظر داشته باشید دارایی شما به مدت ۱۸ هفته قفل خواهد شد و سپس هر هفته مقداری از سود شما آزاد می شود. این یک تصمیم هوشمندانه توسط تیم این پروژه است که فشار فروش توسط سرمایه گذاران بیش از حد ایجاد نشود.
 • رای گیری حاکمیتی: همچنین کاربرانی که فرآیند استیک را انجام داده باشند می توانند در تصمیم های حاکمیتی این پلتفرم شرکت کنند.
 • خزانه جامعه: یک خزانه برای این پروژه تهیه شده است که دارایی درون آن از جنس ارز ۱eco است. این خزانه ابتدا توسط مدیران این پروژه اداره می شود تا روزی که این پلتفرم به صورت کاملا غیرمتمرکز درآید. البته مدیران این خزانه را با تصمیمات کاربران مدیریت می کنند، یعنی تنها تصمیمیات حاکمیتی که کاربران به آن رای مثبت دهند را اجرا می کنند.
 • اقتصاد پروژه: تمامی فعالیت های اقتصادی مانند خرید و فروش محصول و یا آیتم ها درون این دنیا و یا پرداخت ها با استفاده از این ارز انجام می شود.

خوب است بدانید این پلتفرم علاوه بر ارز ۱eco یک ارز دیگر به نام ۱peco نیز دارد. این ارز نیز بر بستر اتریوم و با استاندارد ERC-20 ایجاد شده است. از این ارز در درون دنیای مجازی ۱eco World استفاده می شود که کاربرد های زیر را دارد:

 • انتخاب مشاغل خاص و خرید Nft ها با استفاده از این توکن امکان پذیر است.
 • شهروندان با تابعیت خصوصی در این دنیای مجازی می توانند این ارز را جمع آوری و از این طریق کسب درآمد کنند.
 • دریافت حق تجاری با استفاده از این ارز امکان پذیر می باشد.
 • پرداخت هزینه ها با استفاده از این توکن در دنیای ۱eco world.

در نظر داشته باشید با فعالیت در این پلتفرم کاربران ابتدا امتیازات poco دریافت می کنند و سپس می توانند آن را در این دنیای مجازی مصرف و یا به ۱peco تبدیل کنند.


نیم نگاهی به توکن ۱ECO

نام اختصاری

 

1ECO
نوع ارز Token
عرضه کل ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰
مقدار در گردش ۲۶,۴۴۱,۰۰۱.۰۰
وب سایت رسمی https://1eco.io/
بلاکچین اکسپلورر etherscan.io
وایت پیپر whitepaper
پیچ های رسمی ارتباطی Telegram.me

twitter.com

سورس کد ******

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم ۱eco

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم 1eco
تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم ۱eco

در وایت پیپر رسمی این پروژه به صورت تقریبا ناشناس اعضای این تیم معرفی شده که در نوع خود عجیب است. زیرا مشخص نبودن اطلاعات هویتی بنیان گذاران یک پروژه شک برانگیز است. به هر حال در ادامه مدیران این پروژه را به شما معرفی می کنیم:

Ryan که به عنوان مدیرارشد این پروژه فعالیت می کند و سابقه فعالیت در شرکت سامسونگ را دارد. ایشان مدرک کارشناسی ارشد خود را در زمینه امنیت اطلاعات از دانشکده علوم اطلاعات دانشگاه Soongsil، با پایان نامه “احراز هویت امنیتی با استفاده از بلاک چین” دریافت کرد.

Jay به عنوان مدیر ارشد فناوری در این پروژه فعالیت می کند، ایشان یکی از برترین متخصص ها در زمینه بلاکچین در کره می باشد. Jay همچنین سابقه فعالیت به عنوان مدیر ارشد توسعه هوش مصنوعی در شرکت KOSDAQ را دارد.


عملکرد پلتفرم ۱eco

عملکرد پلتفرم 1eco
عملکرد پلتفرم ۱eco

همان طور که گفته شد این پلتفرم در تلاش برای ایجاد یک دنیای مجازی برای رفع مشکلاتی است که در دنیای واقعی با آن مواجه هستیم. این پلتفرم به ساکنان و شهروندان به نسبت مشارکت آنها در حل مشکلات پاداش می دهد. کاربران برای فعالیت در این دنیای مجازی باید جزئی از شهروندان این دنیا متاورسی باشند.

به طور کلی اکوسیستم ۱eco شامل چندین بخش مختلف می شود که آن ها را به تفصیل برای شما شرح می دهیم:

 • Interverse:

Interverse دنیای متاورسی است که توسط پلتفرم ۱eco ایجاد شده و وظیفه آن ارتباط بین ساکنین، شهروندان، صاحبان کسب و کار، اتحادیه ها، و بازارها می باشد. این دنیای مجازی از سه بخش اصلی (صلاحیت ها) و (فعالیت اقتصادی) و (همچنین کنترل و رشد دارایی ها) به وجود آمده است. برای درک بهتر این دنیای مجازی می توانید از تصویر زیر استفاده کنید:

پلتفرم 1eco
پلتفرم ۱eco
 • ساکنین:

بدون هیچ محدودیتی هرکسی می تواند جزء ساکنین این دنیای مجازی باشد و در مسائلی مانند فعالیت های اقتصادی اساسی مرتبط با زندگی روزمره، انرژی تجدید پذیر، مسائل زیست محیطی، مراقبت های بهداشتی، بازار محلی و تجارت شرکت کنند.

 • شهروندان:

دریافت تابعیت در این پلتفرم به دو نوع تقسیم می شود:

 1. دریافت تابعیت خصوصی
 2. دریافت تابعیت تجاری

تابعیت خصوصی را به دو روش می توان به دست آورد:

 1. پرداخت با امتیازات poco به اداره سفارت. در نظر داشته باشید این امتیازات با فعالیت در دنیای مجازی این پلتفرم به دست می آید.
 2. پرداخت با مقداری از ارز ۱eco به اداره سفارت.

و تابعیت تجاری را تنها با پرداخت به وسیله ارز ۱eco به سفارت می توان به دست آورد.

در نظر داشته باشید که هزینه تابعیت خصوصی و تجاری متفاوت است و روزانه با توجه به تعداد درخواست ها از طریق سفارت اعلام می شود. برای درک بهتر این مطلب از تصویر زیر کمک بگیرید:

عملکرد پلتفرم 1eco-2
عملکرد پلتفرم ۱eco-2
عملکرد پلتفرم 1eco-3
عملکرد پلتفرم ۱eco-3

خوب است بدانید شهروندان به دو دسته عادی و دارای شغل تقسیم می شوند. شهروندان با تابعیت خصوصی می توانند شغل خود را از دو طریق کسب کنند:

 1. پرداخت مقداری مشخص از امتیازات poco که از طریق فعالیت اقتصادی به دست آورده اند به مرکز اشتغال.
 2. پرداخت ارز ۱peco به اداره اشتغال.

مقدار poco و ۱peco مورد نیاز برای یک شهروند برای انتخاب شغل، به صورت روزانه توسط مرکز شغلی اعلام می شود و ممکن است متناسب با افزایش تعداد مشاغل تغییر کند.

 • صاحبان کسب و کار:

صاحبان کسب و کار نیاز به گواهی کسب دارند. پروانه کسب پس از پرداخت ارز ۱peco به اداره مالیات و گذراندن گواهی نامه تجاری قابل صدور است. میزان ارز مورد نیاز برای اخذ جواز کسب، به صورت روزانه در اداره امور مالیاتی اعلام می شود و ممکن است با توجه به افزایش تعداد پروانه کسب، مقدار مورد نیاز ارز مورد نظر تغییر کند. پس از دریافت گواهی نامه کسب کاربران می توانند صنایع مختلفی نظیر بازارهای محلی (غذا، زیبایی و غیره)، بازرگانی، مراقبت های بهداشتی و …. را انتخاب کنند.

 • اتحادیه ها:

این پلتفرم با پنج بخشی که قبلا ذکر شد در دنیای واقعی و مجازی به صورت مشترک یک اتحادیه تشکیل خواهد داد. از تصویر زیر برای درک بهتر این موضوع استفاده کنید:

5 1

 • بازارها:

تمامی مجوزها و گواهی نامه ها و یا محصولات در این پلتفرم به صورت Nft است که کاربران می توانند آن را در این بازار بخرند و یا بفروشند.

“باید بدانید که این پلتفرم از DID(Decentralized Identity) برای احراز هویت افراد استفاده می کند. DID در احراز هویت اولیه برای استفاده از یک سرویس خاص برای کاربران صادر و ذخیره می شود، سپس کاربران دیگر نیازی به احراز هویت برای استفاده از سرویس های دیگر نخواهند داشت.”


ویژگی پلتفرم ۱eco

ویژگی پلتفرم 1eco
ویژگی پلتفرم ۱eco

در این بخش ویژگی های این پلتفرم را برای شما عنوان می کنیم:

 1. ناشناس بودن تیم پروژه_ عدم دسترسی به اطلاعات هویتی تیم این پروژه را می توان یک ویژگی منفی برای این پلتفرم در نظر گرفت.
 2. مشخص نبودن درآمد پروژه_ درآمد خود پلتفرم و خزانه آن برای تامین مالی بخش هایی مانند پاداش برای کاربران مشخص نشده است.
 3. استیک کردن_ کاربران می توانند ارز ۱eco را در استخرهای مشخص شده استیک کرده و پاداش دریافت کنند.
 4. رای گیری_ همچنین این کاربران می توانند در تصمیمات حاکمیتی مشارکت داشته باشند.
 5. کسب درآمد_ کاربران فعال در این پلتفرم می توانند از فعالیت در این دنیای متاورسی درآمد کسب کنند.
 6. اداره غیرمتمرکز_ خزانه این پلتفرم و خود این پلتفرم به صورت غیرمتمرکز و توسط کاربران فعال مدیریت خواهد شد.

امنیت پلتفرم ۱eco

امنیت پلتفرم 1eco
امنیت پلتفرم ۱eco

در این بخش این پلتفرم را از نظر امنیتی بررسی خواهیم کرد. متاسفانه قرارداد هوشمند استیک کردن و یا قرارداد هوشمند خود ارز ۱eco توسط هیچ نهادی بررسی و تایید نشده است. اما از نظر اداره پلتفرم و کنترل سرمایه در خزانه آن در سطح خوبی قرار دارد و تقریبا غیرمتمرکز است. همچنین این پلتفرم برای تمرکز زدایی بیشتر از بستر اتریوم استفاده نموده است.

از طرفی این پلتفرم به صورت غیرمتمرکز کاربران را تایید هویت می کند و هیچ اطلاعاتی توسط کاربران در این پلتفرم ذخیره نمی شود.


روند قیمتی توکن ۱ECO

امنیت پلتفرم 1eco
امنیت پلتفرم ۱eco

در این بخش از مقاله قصد داریم تا به سراغ روند قیمتی توکن ۱ECO برویم. برای اینکه بتوانیم به صورت دقیق قیمت و همچنین روند قیمتی این توکن را بررسی کنیم، به سراغ نمودار ص ر رافی بیترکس Bittrex در سایت تریدینگ ویو می رویم. وقتی نگاهی به نمودار این توکن بیندازید، با شکل و شمایل عجیب کندل ها ممکن است تعجب کنید. در کل اگر قصد دارید تا با روند قیمتی این توکن آشنا شوید، مطالعه این بخش را از دست ندهید.

این توکن در ۳۰ Dec 2021 با قیمتی معادل ۰.۶۰ در صرافی بیترکس Bittrex لیست شد. به محض اینکه توکن فوق در صرافی بیترکس لیست شد، تقریباً ۳۰۰ درصد رشد کرد و به قیمت ۲.۵۶ دلار رسید. پس از تاچ کردن این محدوده، قیمت در محدوده های ۲.۳۹ تا ۲.۸۵ برای تقریباً ۳ ماه در حالت تریدینگ رنج بود.

تقریباً در تاریخ ۲ Mar 2022 بود که قیمت محدوده فوق را شکست و به سمت هدف ۳.۹۱ دلار حرکت کرد. پس از تاچ کردن این محدوده و ثبت اوج قیمتی جدید، قیمت یک اصلاح کرد و به محدوده ۳.۶۱ سقوط کرد. مجدد قیمت در تاریخ ۷ mar 2022 از این محدوده حرکت کرد و به محدوده ۵.۱۵ دلار صعود کرد. سپس قیمت یک اصلاح کوچک مجدد انجام داد و به محدوده ۴.۶۷ دلار رسید.

مجدد قیمت از این محدوده حرکت کرد و به محدوده ۵.۷۰ رسید. پس از تاچ این محدوده، قیمت رنج شد. در تاریخ ۲۲ mar 2022 بود که قیمت از حالت تریدینگ رنج بیرون آمد و با یک حرکت شارپی به محدوده ۶.۸۸. سپس به محدوده ۷.۱۷ صعود کرد. مجدد قیمت در این محدوده رنج شد و تقریباً در تاریخ ۵ Apr 2022 بود که قیمت مجدد به صورت شارپی به محدوده ۸.۸۷ صعود کرد.

پس از تاچ این محدوده، قیمت رنج شد. تقریباً حالت تریدینگ رنج از تاریخ ۷ Apr 2022 تا ۲۰ Apr 2022 ادامه داشت. تقریباً می توان گفت که محدوده ۹.۴۵ آخرین سقف قیمتی بود که از این توکن ثبت شد چراکه در تاریخ ۲۲ Apr 2022 قیمت به یک باره به صورت شارپی از ۹.۲۱ دلار به محدوده ۴.۷۵ دلار سقوط کرد.

در همان روز، قیمت توانست کمی از سقوط خود را جبران کند چراکه کندل ۲۳ Apr 2022 در قیمت ۶.۸۱ بسته شد؛ اما مجدد قیمت از محدوده فوق تا محدوده ۴.۰۵ دلار تنها در طی تقریباً ۲۰ سقوط کرد.

اگر به تصویر فوق دقت کنید، در این محدوده یک حمایت وجود دارد که قیمت در این محدوده برای مدت تقریباً ۲ ماه رنج شد. در نهایت در تاریخ ۱ Aug 2022 قیمت توانست این محدوده را بشکند و در طی ۱۰ روز به قیمت ۳.۱۲ دلار سقوط کند. در حال حاضر نیز قیمت این توکن در محدوده فوق می باشد. شما می توانید با مراجعه به نمودار این توکن، محدوده های گفته شده را مشاهده کنید.


کیف پول های توکن ۱ECO

کیف پول های توکن 1ECO
کیف پول های توکن ۱ECO

برای اینکه بتوانید این توکن را ذخیره کنید، همانند دیگر توکن ها باید به سراغ کیف پول های نرم افزاری و یا سخت افزاری بروید. شما می توانید به راحتی این توکن را در کیف پول هایی که از آن پشتیبانی می کند ذخیره کنید. متأسفانه در حال حاضر تنها کیف پول سیف پل از این توکن به صورت مستقیم پشتیبانی می کند. در صورتی که قصد استفاده از کیف پول سیف پل را ندارید تا زمانی که این توکن بر روی بلاکچین اتریوم می باشد، می توانید از کیف پول های اتریوم نیز استفاده کنید. در ادامه برخی از کیف پول های فوق را به شما معرفی خواهیم کرد.

 1. کیف پول نرم افزاری سیف پل Safepal:

اگر در بازار کریپتو فعال باشید، احتمالاً نام این ولت را زیاد شنیده اید. کیف پول سیف پل یکی از ولت های معروف و محبوب نرم افزاری است که شما می توانید از آن برای ذخیره هزاران ارز دیجیتال و توکن استفاده کنید. خوشبختانه این ولت از رمز ارز های بسیاری پشتیبانی می کند. تقریباً شما نام هر توکن معروف و نسبتاً معروفی را در این جستجو کنید، می بینید که کیف پول سیف پل از آن پشتیبانی می کند.

این ولت امنیت بسیار مناسبی دارد. تا به این لحظه مشکلی من باب امنیتی پیدا نکرده است. به همین دلیل، اگر قصد ذخیره توکن در کیف پول سیف پل دارید، می توانید با اطمینان رمز ارز های مورد نظرتان را در کیف پول سیف پل ذخیره سازی کنید.

کیف پول سیف پل جز نسخه نرم افزاری، دارای کیف پول سخت افزاری نیز می باشد. فرقی نمی کند که قصد دارید از نسخه نرم افزاری استفاده کنید و یا سخت افزاری چراکه هر دو نسخه طرفداران بسیار زیادی دارد. همانطور که مطلع هستید، در این مقاله قصد ما معرفی کیف پول سیف پل نسخه نرم افزاری است.

کیف پول سیف پل مزایا بسیاری زیادی دارد که بیان تمام آن ها در این مقاله نمی گنجد. در صورتی که قصد دارید تا با این ولت بیشتر آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی آموزش کیف پول سیف پل در سایت زوم ارز مراجعه کنید. شما می توانید با مطالعه این مقاله ضمن آشنایی با کیف پول، طریقه کار با آن را نیز به صورت کامل آموزش ببینید.

یکی از سؤالاتی که معمولاً توسط افرادی مختلفی از ما درباره این ولت پرسیده می شود این است که آیا رابط کاربری این کیف پول مناسب کاربران مبتدی است؟ بله. فرقی نمی کند که شما مبتدی هستید یا حرفه ای چراکه می توانید به راحتی با توجه به رابط کاربری آسان این ولت با کیف پول سیف پل کار کنید و رمز ارز های مورد نظرتان را ذخیره کنید و یا اینکه از دیگر امکانات آن استفاده نمایید. در صورتی که در حین کار با این ولت برایتان مشکلی ایجاد شد می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

 1. کیف پول نرم افزاری تراست Trust:

جز کیف پول سیف پل، ولت های معروف دیگری نیز وجود دارد که شما بتوانید از آن ها استفاده کنید. یکی دیگر از ولت های معروف و محبوب کاربران کریپتویی، کیف پول تراست می باشد. شما می توانید با استفاده از کیف پول تراست به راحتی رمز ارز های بسیار را از جمله بیت کوین، اتریوم، سولانا، بایینس کوین، لایت کوین و… را ذخیره سازی کنید. یکی از معایب این ولت که بسیار نسبت به آن انتقال می شود، عدم پشتیبانی کیف پول تراست ولت از سیستم عامل های کامپیوتری است.

در حال حاضر کیف پول تراست تنها از سیستم عامل های موبایلی مثل اندروید Android و ای او اس IOS پشتیبانی می کند. شما نیز اگر قصد استفاده از این ولت را دارید، باید با توجه به نوع سیستم عاملتان، نسخه متناسب را دانلود و سپس از آن استفاده کنید.

از لحاظ امنیتی، کیف پول تراست امنیت مناسب و پایداری دارد. خوشبختانه تا به این لحظه حمله هکری این صرافی تجربه نکرده است و به همین دلیل شما می توانید با اطمینان از آن استفاده کنید. در بخش امنیت داخلی این ولت تنها مشکلی که وجود دارد این است که تراست ولت از تایید هویت دو عاملی پشتیبانی نمی کند. به همین دلیل، در هنگام استفاده، باید به موارد امنیتی دقت کنید و به هیچ عنوان عبارات بازیابی و یا رمز عبور خود را در اختیار فردی قرار ندهید. در صورتی که فرد و یا افرادی به عبارات بازیابی شما دسترسی پیدا کنند می توانند به راحتی حساب شما را بازیابی کنند و در نهایت داراییتان را سرقت کنند.

جز ذخیره توکن، شما می توانید در این ولت اقدام به معامله توکن های مختلف نیز کنید. معامله در این ولت به دو بخش Exchange و Swap تقسیم می شود. برای اینکه بتوانید در بخش Exchange و یا صرافی معامله کنید، باید از نرم افزار های تغییر ای پی استفاده کنید. در کل ممکن است انجام این کار کمی برایتان ریسک به همراه داشته باشد؛ اما شما می توانید بدون هیچ نرم افزار تغییر ای پی به راحتی در بخش Swap یا تبادل اقدام به معامله توکن هایتان کنید. فقط اگر قصد استفاده از این بخش را دارید، باید به میزان کارمزدی که باید پرداخت کنید دقت داشته باشید. متأسفانه کارمزد در این بخش کمی بالا است و در برخی از مواقع معامله و یا تبدیل توکن ها ممکن است صرفه اقتصادی داشته باشد.

 1. کیف پول نرم افزاری متامسک Metamask:

متامسک از دیگر کیف پول های نرم افزاری می باشد که شما می توانید از آن استفاده کنید. خوشبختانه کیف پول متامسک برای سیستم عامل های موبایلی و همچنین کامپیوتری قابل استفاده است. در حال حاضر اکثر افراد از نسخه وب این ولت که مختص به مرورگر های کامپیوتری است استفاده می کنند چراکه اکثر پلتفرم های غیرمتمرکز از کیف پول متامسک پشتیبانی می کنند…

یک نکته ای که در این بخش باید ذکر شود این است که چندی پیش توسعه دهندگان این ولت ورود کاربران ایرانی و چند کشور دیگر که در لیست تحریم ها هستند را ممنوع اعلام کرد. در نتیجه، پس از اعلام این اطلاعیه، کمی کاربران ایرانی دچار تردید برای استفاده از این ولت شدند؛ اما در حال حاضر نیز کاربران بسیاری از این کیف پول با نرم افزار های تغییر ای پی استفاده می کنند. شما نیز اگر تمایل به استفاده از این ولت دارید، می توانید با استفاده از نرم افزار های تغییر ای پی به راحتی فعالیت مورد نظرتان را با این ولت انجام دهید.

شما می توانید در این ولت رمز ارز های بسیاری را ذخیره سازی کنید. توجه داشته باشید که اگر تمایل به ذخیره توکن ۱ECO در این ولت دارید، ابتدا باید آن را به لیست توکن های کیف پول متامسک اضافه کنید. به دلیل اینکه ذخیره این توکن در کیف پول متامسک همانند کیف پول اتمیک است، در ادامه به صورت کلی نحوه اضافه نمودن این توکن در کیف پول های فوق را آموزش خواهیم داد.

با توجه به صنعت پرطرفدار NFT ها، در حال حاضر در صورت تمایل شما می توانید NFT های مختلف را در این ولت مینت Mint کنید. انجام این کار بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی NFT های مورد نظرتان را در کیف پول متامسک ذخیره کنید. همچنین شما می توانید با استفاده از این ولت در برخی از پلتفرم های ساخت NFT نیز ثبت نام کنید.

در آخر لازم به ذکر است که اگر علاقه مند به آشنایی بیشتر با این ولت هستید، می توانید به مقاله اختصاصی آموزش کیف پول متامسک در سایت زوم ارز مراجعه کنید. در این مقاله به صورت کامل و جامع طریقه کار با این ولت را آموزش داده ایم.

 1. کیف پول نرم افزاری اتمیک Atomic:

کیف پول اتمیک نسبت به کیف پول های فوق کمی ناشناخته تر است اما طرفداران خاص خودش را دارد. این ولت جز ذخیره توکن و کوین های دیجیتال، امکانات بسیاری دارد. برای مثال در صورت تمایل می توانید در کیف پول اتمیک اقدام به استیکینگ برخی از رمز ارز ها کنید. در زمان نگارش این مقاله، امکان استیکینگ رمز ارز هایی مثل زیلیکا، اتم، سولانا، کاردانو و… وجود دارد. در آینده احتمال اینکه به تعداد رمز ارز های فوق اضافه و یا کم شود وجود دارد. در نتیجه اگر قصد استیکینگ ارز دیجیتال در این پلتفرم را دارید باید به صورت بروز به سایت رسمی این پلتفرم مراجعه کنید.

شما می توانید در این ولت رمز ارز های بسیاری را ذخیره سازی کنید. طبق گفته های سایت رسمی این توکن، کیف پول اتمیک از بیش از ۳۰۰ توکن و کوین دیجیتال پشتیبانی می کند. برخی از آن ها عبارت اند از: بیت کوین، ریپل، لایت کوین، اتریوم، ترون، دش و… .

در کیف پول اتمیک شما می توانید بیش از ۶۰ ارز دیجیتال را در صرافی داخلی معامله کنید. همانند کیف پول تراست، در صورتی که قصد معامله رمز ارز های مختلف را در این ولت دارید، به کارمزد آن توجه کنید. متأسفانه کارمزد معامله در صرافی داخلی این ولت نیز مقداری بالا می باشد.

در آخر باید اشاره کنیم که شما می توانید از کیف پول اتمیک در سیستم عامل های Windows/MacOS/Ubuntu/Debian/Fedora/Android/IOS استفاده نمایید. همانطور که مشخص است، این ولت نسبت به دیگر ولت ها از سیستم عامل های بیشتری پشتیبانی می کند.

نکته: همانطور که کمی پیشتر گفتیم، شما برای اینکه بتوانید توکن ۱ECO را در کیف پول های متامسک و یا اتمیک ذخیره سازی کنید، باید ابتدا توکن فوق را در کیف پول های نام برده شده اضافه کنید. برای انجام این کار باید ابتدا Contracts Address توکن ۱ECO را داشته باشید. برای یادداشت Contracts Address می توانید به سایت هایی همچون کوین مارکت کپ مراجعه کنید.

پس از یادداشت آدرس فوق، نوبت به این رسیده است که به بخش Add token ولت مورد نظرتان بروید. حال در ادامه باید Contracts Address که کمی پیشتر یادداشت کرده اید را در بخش مشخص شده وارد کنید. پس از وارد نمودن آدرس در برخی از ولت ها به صورت خودکار باقی فیلد ها تکمیل می شود و شما تنها باید بر روی گزینه import و یا Next کلیک کنید. در نهایت به همین آسانی می توانید توکن ۱ECO را در کیف پول های فوق اضافه کنید. در صورتی که در هنگام انجام این کار با مشکل رو به رو شدید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.


صرافی های توکن ۱ECO

صرافی های توکن 1ECO
صرافی های توکن ۱ECO

همانند بخش کیف پول، متأسفانه در حال حاضر هیچ صرافی متمرکزی که کاربران ایرانی بتوانند در آن اقدام به معامله این توکن کنند وجود ندارد. در صورتی که قصد معامله این توکن را دارید باید به سراغ صرافی های غیرمتمرکز بروید. در ادامه به شما خواهیم گفت که در چه صرافی غیرمتمرکزی می توانید این توکن را معامله کنید. همراه ما باشید.

 1. صرافی غیرمتمرکز سوشی سواپ Sushiswap:

صرافی سوشی سواپ یکی از صرافی های مطرح غیرمتمرکز است که احتمالاً نام آن را زیاد شنیده اید. این صرافی در حال حاضر از ۱۴ بلاکچین پشتیبانی می کند. شما می توانید توکن هایی که در بلاکچین های فوق لیست شده اند را در این صرافی با خیالی آسوده معامله کنید. صرافی سوشی سواپ یک توکن اختصاصی با نام Sushi نیز دارد که در صورت تمایل، می توانید آن را خریداری کنید تا بتوانید در جامعه کاربری صرافی سوشی سواپ شرکت داشته باشید. طبق اطلاعات موجود در سایت رسمی این صرافی، در حال حاضر بیش از ۱۵۰ هزار نفر توکن Sushi را خریداری کرده اند.

در حال حاضر این صرافی بر روی شبکه اتریوم لانچ شده است و بر روی این بلاکچین اجرا می شود. به همین دلیل، شما می توانید تمامی توکن های شبکه اتریوم را در این صرافی معامله کنید. از طرفی لازم به ذکر است که این صرافی فورک صرافی یونی سواپ uniswap که در ادامه با آن آشنا می شوید می باشد.

در صورتی که با صرافی سوشی سواپ آشنا نیستید و قصد دارید تا بیشتر این صرافی را مورد بررسی قرار دهید، لازم است تا به مقاله اختصاصی صرافی سوشی سواپ در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در مقاله فوق به صورت کامل و جامع طریقه کار با این صرافی را به شما آموزش داده ایم. در صورتی که برایتان سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را بخش نظرات مقاله اختصاصی این صرافی بپرسید.

 1. صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ Uniswap:

Uniswap یک صرافی غیرمتمرکز است که در November 2018 2 منتشر شد. صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ برای شما امکان معامله در یک بازار همتا به همتا را فراهم می کند. این پلتفرم نیز همانند سوشی سواپ Sushiswap یک ارز دیجیتال اختصاصی با نماند uni دارد که شما می توانید آن را در صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز معامله کنید. بلاک چین Uniswap بر روی پلتفرم اتریوم لانچ شده است و همچنین توسط دارندگان توکن UNI اداره می شود. Uniswap بلاک چین خود را به عنوان یک کالای عمومی توصیف می کند.

یکی از سؤالاتی که ممکن است برای کاربران بسیاری پیش بیاید این است که امنیت صرافی یونی سواپ چگونه است؟ آیا این صرافی هک می شود؟ Uniswap به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز که از فناوری بلاک چین استفاده می کند، ایمن تلقی می شود. قراردادهای هوشمند در پلتفرم Uniswap به گونه ای طراحی شده اند که تغییر ناپذیر باشند، اگرچه هک قرارداد هوشمند به طور کلی می تواند رخ دهد. پلتفرم Uniswap در سال ۲۰۱۹ با یک نقض امنیتی مواجه شد که منجر به ضرر ۳۴۰۰۰۰ دلاری شد؛ اما در حال حاضر این پلتفرم مشکلی ندارد و کاربران بسیاری از آن استفاده می کنند. در صورتی که قصد استفاده از این صرافی را دارید، حتماً با توجه به مسائل امنیتی در آن فعالیت کنید. منظور از مسائل امنیتی در این بخش استفاده از نرم افزار تغییر ای پی، نگه داری درست از عبارات خصوصی و… می باشد.

یکی از معایب بزرگ این صرافی نسبت به صرافی سوشی سواپ این است که صرافی یونی سواپ تنها از توکن های بلاکچین اتریوم پشتیبانی می کند؛ بنابراین شما نمی توانید توکن هایی جز توکن های شبکه اتریوم را در این صرافی معامله کنید. در صورتی که قصد معامله در این صرافی را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که ابتدا به خوبی این صرافی را بررسی کنید. در صورت تایید نهایی، می توانید از این پلتفرم معاملاتی چه در بخش صرافی چه در دیگر بخش ها استفاده نمایید. ضمناً شما می توانید با مراجعه به مقاله اختصاصی آموزش صرافی یونی سواپ به صورت کامل با این صرافی آشنا شوید و همچنین طریقه کار با این صرافی را آموزش ببینید.

 1. صرافی غیرمتمرکز وان اینج ۱Inch:

صرافی وان اینج یا ۱inch یک صرافی غیرمتمرکز می باشد که چندین DEX را به یک سیستم عامل متصل می کند. در این صرافی نیز شما می توانید همانند دیگر صرافی ها اقدام به معامله رمز ارز ها کنید. در حال حاضر صرافی وان اینچ ۱inch از ۹ بلاکچین پشتیبانی می کند. شما می توانید نسبت به نوع معامله خود بلاکچین مورد نظرتان را انتخاب کنید.

این صرافی نیز جزء صرافی های غیرمتمرکزی است که شما می توانید توکن ۱ECO را در آن معامله کنید. طریقه کار با این صرافی بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی فعالیت مورد نظرتان را در صرافی ۱inch انجام دهید. از لحاظ امنیتی نیز این صرافی تایید شده است. به همین دلیل، شما می توانید با اطمینان در این صرافی به معامله انواع رمز ارز ها بپردازید. لازم به ذکر است که ترید و یا معامله رمز ارز های در این صرافی حالت های متفاوتی دارد که بهتر است با آن ها قبل از شروع کار آشنا شوید.

در این بخش تنها قصد ما اشاره ای به صرافی فوق بود به همین دلیل از ادامه توضیحات فاکتور خواهیم گرفت. اگر قصد دارید تا این صرافی را بیشتر بررسی کنید می توانید به مقاله اختصاصی آموزش صرافی وان اینج در سایت زوم ارز مراجعه کنید. در مقاله فوق ما به صورت کامل و جامع طریقه کار با این صرافی را به شما آموزش داده ایم.


نحوه خرید و فروش توکن ۱ECO

نحوه خرید و فروش توکن 1ECO
نحوه خرید و فروش توکن ۱ECO

همانطور که در بخش قبل مطالعه کردید، در حال حاضر تنها چند صرافی غیرمتمرکز از این توکن پشتیبانی می کند و شما نیز تنها می توانید در صرافی های فوق این توکن را معامله کنید.

اگر تا به حال با صرافی های غیرمتمرکز خرید و فروش رمز ارز ها را انجام داده باشید، احتمالاً با طریقه معامله این توکن در صرافی های فوق آشنا هستید؛ اما اگر تا به حال این کار را انجام نداده اید، در ادامه به صورت کلی روند معامله این توکن در صرافی های غیرمتمرکز را توضیح خواهیم داد.

برای انجام این کار، ابتدا باید از بین صرافی های فوق، یکی از آن ها را انتخاب کنید. سپس باید ولت خود را به صرافی متصل کنید. صرافی غیرمتمرکز نیاز به هیچ ثبت نام و یا… ندارند و شما می توانید به راحتی تنها با اتصال ولت در آن ها معامله کنید.

پس از اینکه ولت شما به صرافی فوق متصل شد، حال دارایی هایتان نمایش داده می شود. شما می توانید طبق دارایی و یا آن مقداری که مد نظر دارید، معامله خود را انجام دهید. در صورتی که در هنگام معامله برایتان سؤالی ایجاد شد و یا اینکه با مشکلی رو به رو شدید، می توانید مشکل و یا سؤال خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید و یا اینکه به مقاله اختصاصی صرافی مورد نظرتان مراجعه کنید.


آینده پروژه ۱eco

آینده پروژه 1eco
آینده پروژه ۱eco

آینده اغلب پروژه های متاورسی تنها با گذشت زمان مشخص می شود، زیرا این بخش تازه در ابتدای راه خود می باشد و مشکلاتی مانند قانون حق مالکیت و مالیات و عدم چارچوب قانونی توسط دولت ها در این بخش وجود دارد. اما در خصوص برنامه های پیش رو پلتفرم ۱eco در ادامه نقشه راهی که این پروژه از خود منتشر کرده را عنوان می کنیم:

 • راه اندازی جهانی در سال ۲۰۲۲
 • پیاده سازی برنامه هایی برای احراز هویت به صورت غیرمتمرکز در سال ۲۰۲۲
 • ایجاد یک اکوسیستم باز برای فعالیت تجاری دارندگان گواهی نامه کسب و کار در سال ۲۰۲۳
 • راه اندازی کامل اداره پلتفرم به صورت خود مختار و غیرمتمرکز در سال ۲۰۲۳
 • ایجاد خزانه داری این پلتفرم در سال ۲۰۲۳
 • راه اندازی سرویس استیک کردن در سال ۲۰۲۳

اینفوگرافیک ارز ۱eco

اینفوگرافیک ارز 1eco
اینفوگرافیک ارز ۱eco

ممنون که تا پایان مقاله “ارز ۱eco چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده