آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز ASTR چیست؟ | آینده ارزدیجیتال ASTR

ارز Astar چیست؟ | آینده ارزدیجیتال Astar

ارز ASTR چیست؟ تاریخ ثابت کرده است که اگر قدرت و اطلاعات به صورت متمرکز در اختیار یک شخص یا نهاد باشد، قوانین به گونه ای مقرر می شود که باب میل فرد قدرتمند باشد. حتی اگر اینگونه نیز نشود بازهم عدم شفافیت باعث بروز مشکلات زیادی می شود. تکنولوژی بلاکچین با هدف برابری در اطلاعات و قدرت ایجاد شد، تا مفهوم جدیدی از عدالت را با تکیه بر شفافیت ایجاد کند. اما امروزه اتصال بلاکچین ها به یکدیگر یکی از مهم ترین دقدقه های فعالان این بخش است. با اتصال بلاکچین ها به یکدیگر مشکلاتی مانند نقدینگی و مقیاس پذیری و امنیت تا حدودی بهبود می یابد.

پروژه Astr یک پروژه وب۳ است که در اکوسیستم پولکادات فعالیت می کند و هدف آن ایجاد ارتباط بین بلاکچین های لایه اولی و همچنین ایجاد یک بستر برای راه اندازی پروژه های وب۳ با استفاده از بلاکچین خود است. این پروژه در یک مناقصه در سال ۲۰۲۲ توانست یکی از پاراچین های پولکادات را به دست آورد و به یکی از ارزشمندترین پاراچین های اکوسیستم پولکادات تبدیل شد. بلاکچین پولکادات قابلیت اجرایی قراردادهای هوشمند را ندارد اما پروژه Astr به دنبال رفع این مشکل در اکوسیستم پولکادات است.

امروز در این مقاله بخش های مختلف این ارز دیجیتال را با یکدیگر بررسی و اهداف آن را برای شما روشن می سازیم.

ارز Astr چیست؟

ارز Astr چیست؟
ارز Astr چیست؟

همان طور که گفته شد توکن Astr جزئی از اکوسیستم پولکادات است، اما پلتفرم Astr خود دارای یک بلاکچین مخصوص به خود می باشد که توکن Astr ارز بومی این شبکه است. این ارز ۵ کاربرد مختلف در این پلتفرم دارد که آن ها را بیان می کنیم.

 • استیک کردن: کاربران می توانند توکن Astr را در پلتفرم خود Astr و یا پروژه هایی که روی بلاکچین این پروژه اجرایی می شوند، استیک کرده و در ازای آن سودی را دریافت کنند.
 • نودها: کاربران همچنین می توانند با قفل کردن مقدار مشخصی از این توکن در شبکه، تبدیل به یک ولیدیتور برای تایید تراکنش ها شوند و در ازای آن پاداشی از جنس توکن Astr دریافت کنند. هرچه تعداد این نودها بیشتر باشد شبکه غیرمتمرکزتر خواهد بود.
 • کارمزد تراکنش: کارمزد تمامی تراکنش ها با استفاده از توکن Astr پرداخت می شود.
 • رای گیری: از این توکن در رای گیری برای تصمیمات حاکمیتی این پلتفرم استفاده می شود. خوب است بدانید این رای گیری ها به صورت آنلاین خواهد بود.
 • لایه دومی ها: پلتفرم Astr یک پروژه لایه اولی است که زیرساختی برای پروژه های لایه دومی می باشد. شیوه کار به این صورت است که تیم پروژه لایه دومی مقدار مشخصی از توکن Astr را در پلتفرم لایه اولی Astr قفل کرده و سپس مجاز می شوند یک برنامه لایه دومی را ایجاد کنند.

نیم نگاهی به توکن ASTR

نام اختصاری ASTR
نوع ارز Token
عرضه کل ۷,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
مقدار در گردش ۳.۷۲ ASTR
وب سایت رسمی astar.network
بلاکچین اکسپلورر     astar.subscan
وایت پیپر whitepaper
پیچ های رسمی ارتباطی Telegram.me

twitter.com

سورس کد github.com

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم Astar

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم Astr
تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم Astr

پلتفرم Astr با هدف ایجاد یک سیستم غیرمترکز و ارائه زیرساختی برای دسترسی کاربران به اطلاعات و حق طبیعی خود، در سال ۲۰۲۰ توسط شرکت STAKE TECHNOLOGIES PTE. LTD. در سنگاپور تاسیس شد.

مدیرعامل این پروژه آقای Sota watanabe می باشد که دارای مدرک لیسانس در زمینه اقتصاد است. ایشان سابقه فعالیت در شرکت های ژاپنی و آمریکایی با محوریت بلاکچین را دارد، علاوه بر پلتفرم Astr که در سال ۲۰۲۰ راه اندازی شد، آقای Sota شرکت Next web capital را نیز در سال ۲۰۲۲ در سنگاپور راه اندازی کرده است.


عملکرد پلتفرم Astar

عملکرد پلتفرم Astr
عملکرد پلتفرم Astr

همان طور که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد پروتکل Astar Network توانست در سال ۲۰۲۲ یکی از پاراچین های پولکادات را از آن خود کند. در زمان نگارش این مقاله این پروتکل میزبان یک میلیارد دلار دارایی قفل شده توسط کاربران است و همچنین ۲۵۰ میلیون دلار دارایی توسط این پلتفرم به شبکه اتریوم و بلعکس انتقال یافته است. خوب است بدانید این پلتفرم ۵۰۰ هزار کاربر فعال دارد، تمامی موارد گفته شده باعث شده این پلتفرم یکی از ارزشمندترین پاراچین های اکوسیستم پولکادات باشد.اما قبل از توضیح کامل سازوکار این پلتفرم باید با مفهوم پاراچین ها در پواکادات آشنا شویم.

” به بیان ساده پاراچین ها بلاکچین های سفارشی سازی شده متناسب با کارکرد پروژه ها هستند. تصور کنید پولکادات به عنوان یک زیرساخت در میان یک دایره و پروژه های دیگر که نیاز به بلاکچین متناسب با مدل کسب و کار خود هستند، در اطراف این دایره و متصل به مرکز دایره یعنی پولکادات هستند. با این شرایط بین تمامی پاراچین ها به واسطه پولکادات ارتباط برقرار می شود و سرعت مقیاس پذیری بالا و هزینه تراکنش پایین برای کاربران فراهم می شود.”

پروتکل Astar Network با پشتیبانی از ماشین مجازی WASM و EVM توانسته پلی میان بلاکچین های اتریوم و Cosmos و همچنین پولکادات ایجاد کند. در نتیجه کاربران می توانند با استفاده از پلتفرم Astr دارایی های خود را بین این بلاکچین ها انتقال دهند. تیم این پلتفرم اعلام کرده است که در آینده، این پروتکل به سایر بلاکچین های لایه اولی نیز متصل می شود. برای درک بهتر این موضوع می توانید از تصویر زیر کمک بگیرید.

عملکرد پلتفرم Astr-1
عملکرد پلتفرم Astr-1

از دیگر اهداف پلتفرم Astr می توان به قابلیت اجرایی قرارداد هوشمند اشاره کرد. همان طور که می دانید زنجیره پولکادات قابلیت اجرایی قراردادهای هوشمند را ندارد و از طرفی سرعت بالای تراکنش ها در این بلاکچین زمینه خوبی را برای اجرایی قراردادهای هوشمند فراهم کرده، در این میان پلتفرم Astr این شکاف را پر کرده و به اولین پاراچین دراکوسیستم پولکادات تبدیل شده که ویژگی اجرایی قراردادهای هوشمند را به این اکوسیستم اضافه کرده است.

در ادامه فاکتورهایی که باعث می شود پروتکل Astr با اکوسیستم پولکادات ادغام شود اشاره می کنیم:

 • قراردادهای هوشمند: همان طور که گفته شد پروتکل Astr توانسته با پشتیبانی از ماشین های مجازی مختلف، قابلیت اجرایی قراردادهای هوشمند را به اکوسیستم پولکادات اضافه کند.
 • مقیاس پذیری: بلاکچین پولکادات از مفهوم شاردینگ برای مقیاس پذیری شبکه خود استفاده می کند، اما پروتکل Astr علاوه بر این از مفهوم لایه دومی اپتیمیسم نیز برای بهبود عملکرد خود استفاده می کند، که این شبکه را تبدیل به بستری مناسب برای صرافی ها و بازی ها و همچنین بریج های بین بلاکچینی می کند.

ویژگی های پلتفرم Astar

ویژگی های پلتفرم Astr
ویژگی های پلتفرم Astr

در این بخش به ویژگی های منحصر به فرد این پروژه اشاره می کنیم:

 1. استفاده از چند ماشین مجازی_ این ویژگی باعث می شود این پروتکل پلی میان چندین بلاکچین مختلف باشد.
 2. پشتیبانی از پروژه های لایه دومی متکی به rollup ها.
 3. کسب درآمد از این پلتفرم و سایر پروژه های اجرایی شده روی بلاکچین آن با استیک کردن دارایی ها.
 4. اداره کاملا غیرمتمرکز پلتفرم با استفاده از رای گیری آنلاین.
 5. سرعت بالا در تایید تراکنش ها، که موجب شده این بلاکچین بستری مناسب برای برنامه های غیرمتمرکز باشد.
 6. هزینه تراکنش های پایین که این پلتفرم را برای کاربران جذاب کرده است.

امنیت پروژه Astar

امنیت پروژه Astr
امنیت پروژه Astr

اداره کاملا غیرمتمرکز این پروژه و همچنین رای گیری در تصمیمات حاکمیتی باعث شده این پلتفرم امنیت بالایی داشته باشد و از طرفی تمامی پاراچین هایی که روی پولکادات اجرا می شوند امنیت شبکه خود را از پولکادات می گیرند. به بیان ساده پروژه پولکادات وظیفه تامین امنیت پاراچین های خود را بر عهده دارد.


روند قیمتی توکن ASTR

روند قیمتی توکن ASTR
روند قیمتی توکن ASTR

برای اینکه بتوانیم کمی با روند قیمت این توکن آشنا شویم، لازم است تا به سراغ نمودار قیمتی آن برویم. شما می توانید با مراجعه به سایت تریدینگ ویو و همچنین کوین مارکت کپ به راحتی به نمودار توکن ASTR دسترسی پیدا کنید. همان‌طور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، قیمت این توکن نوسانات بسیاری را داشته است که در ادامه به آن ها بیشتر می پردازیم.

این توکن در ۲۸ feb 2022 در صرافی بایننس با قیمتی معادل ۰.۱۳ دلار لیست شد که پس از لیست شدن توانست تا قیمت ۰.۱۷ دلار نیز برود. پس از تاچ محدوده قیمت تا ۰.۰۹۷ دلار ریزش داشت و تقریباً در این محدوده به اصطلاح قیمت، برای خود یک کف تشکیل داد.

قیمت در محدوده فوق تقریباً چند روزه در حالت تریدینگ رنج بود اما در تاریخ ۲۲ Mar 2022 قیمت روند صعودی خود را آغاز کرد و تا محدوده ۰.۲۹ دلار صعود کرد. پس از تاچ این محدوده، قیمت با اصلاح کوچکی مجدد روند صعودی را آغاز کرد، اما این روند صعودی زیاد طول نکشید چراکه در قیمت ۰.۳۳ دلار پایان یافت. در حال حاضر این محدوده به عنوان اوج قیمت یا ATH این توکن ثبت شده است.

پس از رسیدن قیمت به محدوده گفته شد، یک روند نزولی پر قدرت در تاریخ ۱۱ Apr 2022 آغاز شد. این روند نزولی قیمت را توانست تا محدوده ۰.۰۴ دلار هدایت کند و باعث سقوط شدید قیمت شد.

اگر به نمودار این توکن دقت کنید، در تاریخ ۱۱May 2022 یک کندل نزولی پر قدرت مشاهده می کنید که به موجب این ریزش، قیمت تقریباً در یک روز ۵۰ درصد سقوط کرد.

پس از تجربه سقوط های فوق، قیمت در محدوده ۰.۰۵ تا ۰.۰۸ نوسانات بسیاری داشت. تقریباً در تاریخ ۱۳ Jun 2022 مجدد این توکن با کمی ریزش رو به رو شد و به موجب این ریزش قیمت تا محدوده های ۰.۰۳ الی ۰.۰۴ سقوط کرد. در حال حاضر قیمت این توکن در محدوده ۰.۰۴۶ در حال تریدینگ رنج می باشد.

اگر قصد خرید و یا فروش این توکن را دارید، همان‌طور که احتمالاً مطلع هستید، همانند دیگر توکن های فوق باید به سراغ تحلیل آن بروید. اگر علاقه مند به اطلاع از تحلیل این توکن هستید، می توانید درخواست خود را در بخش نظرات برای ما ثبت کنید.


کیف پول های توکن ASTR

کیف پول های توکن ASTR
کیف پول های توکن ASTR

برای اینکه بتوانید توکن ASTR را ذخیره کنید، باید همانند دیگر ولت ها به سراغ کیف پول های دیجیتال بروید. در حال حاضر کیف پول های بسیاری وجود دارد که شما بتوانید از آن ها استفاده کنید اما تنها تعداد بسیاری کمی از بین تمامی ولت ها از توکن ASTR پشتیبانی می کنند. در این بخش از مقاله قصد داریم تا به سراغ کیف پول های توکن ASTAR برویم و آن ها را مورد بررسی قرار دهیم. در صورتی که با کیف پول های این توکن آشنا نیستید، ادامه این بخش را تا انتها مطالعه کنید.

 1. کیف پول نرم افزاری سیف پل Safepal:

کیف پول سیف پل یکی از ولت های معروف و محبوب این روزها می باشد. احتمالاً نام این ولت را بسیار شنیده اید. شما می توانید به راحتی در کیف پول سیف پل انواع رمز ارز ها را ذخیره و سپس از آن ها استفاده کنید. خوشبختانه این ولت از رمز ارز های بسیاری پشتیبانی می کند.

از لحاظ امنیتی کیف پول سیف پل تأیید شده است و شما می توانید با اطمینان رمز ارز های مورد نظرتان را در آن ذخیره سازی کنید. همچنین جز امنیت کیف پول سیف پل خوشبختانه رابط کاربری مناسبی نیز دارد. فرقی نمی کند که شما حرفه ای هستید و یا مبتدی چراکه می توانید به راحتی از تمامی امکانات این ولت جز صرافی داخلی استفاده کنید.

اگر تا به حال از این ولت استفاده نکرده باشید، احتمالاً شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چرا نمی توان از صرافی داخلی کیف پول سیف پل استفاده کرد؟ این ولت از صرافی داخلی بایننس پشتیبانی می کند و به دلیل اینکه کار در صرافی بایننس نیاز به احراز هویت می باشد، کاربران ایرانی نمی توانند در صرافی داخلی این ولت فعالیت کنند.

اگر به دنبال یک ولت هستید تا بتوانید با اطمینان سرمایه خود را در آن ذخیره کنید، کیف پول سیف پل می تواند یکی از انتخاب های شما باشد. در صورتی که قصد دارید تا طریقه کار با این ولت را آموزش ببینید، به شما پیشنهاد می کنیم که همین حالا به مقاله اختصاصی آموزش کیف پول سیف پل در سایت زوم ارز مراجعه کنید.

 1. کیف پول نرم افزاری مث ولت Mathwallet:

مث ولت را ممکن است هر فردی نشناسد چراکه جزء ولت های مطرح بازار کریپتو نمی باشد. این ولت نیز همانند دیگر کیف پول های موجود به شما امکان ذخیره رمز ارز ها را می دهد اما نسبتاً به کیف پول های برتر بازار از تعداد رمز ارز های بسیار کمی پشتیبانی می کند.

اگر قصد دارید تا از این ولت استفاده کنید، تنها می توانید نسخه موبایل و یا افزونه ای آن را نصب و سپس آن را مورد استفاده قرار دهید. در حال حاضر این کیف پول از نسخه سیستم عامل های دسکتاپی پشتیبانی نمی کند و شما نمی توانید به عنوان یک نرم افزار بر روی کامپیوتر خود این ولت را نصب کنید.

از لحاظ امنیتی خوشبختانه این ولت تا حدودی مناسب است و شما می توانید با اطمینان از کیف پول مث ولت استفاده نمایید. یکی از سؤالاتی که ممکن است در این بخش برای کاربران مبتدی پیش بیاید این است که آیا اگر به تازگی وارد حوزه کریپتو شده باشیم، می توانیم از این ولت به راحتی استفاده کنیم؟ بله. خوشبختانه جز امنیت کیف پول سیف پل رابط کاربری مناسب نیز دارد و شما می توانید بدون هر گونه مشکلی در این ولت فعالیت های مورد نظرتان را انجام دهید. در صورتی که در هنگام کار با این ولت با مشکل رو به رو شدید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

 1. کیف پول اختصاصی ASTAR:

این توکن یک کیف پول اختصاصی دارد که این کیف پول با هر ولتی که تا به حال دیده اید متفاوت است. در این شما با یک ولت رو به رو نیستید بلکه شما با یک پلتفرم رو به رو اید که می توانید با استفاده از ولت های دیگر به پلتفرم فوق کانکت و یا متصل شوید و سپس اقدام به ذخیره توکن فوق کنید. در کل باید بگوییم که این پلتفرم یک قرارداد هوشمند چند زنجیره ای است که از چندین بلاکچین و ماشین مجازی پشتیبانی می کند.

شما برای اینکه بتوانید به پلتفرم فوق دسترسی پیدا کنید باید وارد سایت رسمی توکن ASTAR شوید. به محض ورود باید بر روی گزینه use App کلیک کنید تا وارد بخش اصلی این پلتفرم شوید. پس از ورود به صفحه اصلی، با یک بخش دیگری رو به رو هستید که باید یک ولت را انتخاب و سپس به آن متصل شوید. به همین منظور در این بخش باید بر روی گزینه Connect که در سمت راست تصویر قرار دارد کلیک کنید. حال می توانید از بین ولت های موجود، یکی را انتخاب و سپس افزونه آن را بر روی مرورگر خود نصب کنید.

پس از انجام این کار می توانید به راحتی رمز ارز فوق را ذخیره و از آن استفاده کنید. لازم به ذکر است که در صورت تمایل می توانید از این پلتفرم استفاده و یا اینکه استفاده نکنید. اگر علاقه به استفاده از پلتفرم فوق ندارید، می توانید از دیگر کیف پول های معرفی شده استفاده نمایید.

با توجه به اینکه در این مقاله هدف ما آموزش استفاده از این پلتفرم نیست و تنها قصد معرفی آن را داشتیم، در همین بخش از ادامه توضیحات فاکتور می گیریم. در صورتی که از پلتفرم فوق استفاده کرده اید و مشکلی برایتان پیش آمده است، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات بنویسید تا در سریع ترین زمان ممکن به سؤال شما پاسخ دهیم.


صرافی های توکن ASTR

صرافی های توکن ASTR
صرافی های توکن ASTR

حال که با کیف پول های توکن ASTR آشنا شدید، لازم است تا صرافی هایی که از این توکن پشتیبانی می کنند را نیز بشناسید. اگر به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کنید و نگاهی به قیمت مارکت Market این سایت بندازید، مشاهده می کنید که صرافی های بسیاری از توکن ASTR پشتیبانی می کند؛ اما نکته ای که در این بین وجود دارد این است که متاسفانه کاربران ایرانی به دلیل تحریم های موجود علیه ایران نمی توانند در تمامی صرافی های فوق معامله کنند. به همین جهت، در ادامه ما قصد داریم تا به سراغ صرافی هایی برویم که امکان معامله برای کاربران ایرانی در آن ها فراهم است. با توجه به بررسی هایی که انجام داده شد متوجه شدیم که در حال حاضر تنها کاربران ایرانی مجاز به استفاده از دو صرافی برای معامله این توکن هستند. شما می توانید یکی از دو صرافی که در ادامه با آن ها آشنا می شوید را انتخاب و سپس معاملات خود را در آن ها انجام دهید.

 1. صرافی متمرکز کوکوین Kucoin:

در بین تمامی صرافی ها، صرافی کوکوین اولین صرافی است که به کاربران ایرانی خدمات می دهد. متاسفانه با توجه به تحریم های آمریکا، هیچ یک از صرافی های خارجی به کاربران ایرانی خدمات نمی دهند و همین موضوع باعث شده است تا کاربران ایرانی در هنگام انتخاب صرافی گمراه شوند.

شما می توانید در صرافی کوکوین، رمز ارز های بسیاری را در بازار اسپات و یا فیوچرز معامله کنید. خوشبختانه صرافی کوکوین امنیت مناسبی دارد و شما می توانید با اطمینان از این صرافی استفاده کنید. به یاد داشته باشید که هر چقدر هم که امنیت یک صرافی خوب و مناسب باشد، شما نیز باید تمامی مسائل امنیتی را رعایت کنید.

با توجه به برخی از امکانات صرافی کوکوین، عده ای از کاربران از این صرافی شکایت دارند چراکه آن ها می گویند این صرافی معایبی دارد که گاها در معاملات باعث ضرر می شود. اگر قصد دارید تا از صرافی کوکوین برای معاملات خود استفاده کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً این صرافی را مورد بررسی قرار دهید و در صورت تأیید، آن را انتخاب کنید.

اگر قصد دارید تا با صرافی کوکوین آشنا شوید، می توانید به مقاله اختصاصی آموزش صرافی کوکوین Kucoin در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در مطلب فوق به صورت کامل و جامع این صرافی را به شما توضیح و سپس آموزش استفاده از آن را داده ایم. در صورتی که در هنگام کار با صرافی فوق برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. صرافی متمرکز کوینکس Coinex:

پس از کوکوین، انتخاب بعدی کاربران ایرانی صرافی کوینکس می باشد. خوشبختانه این صرافی نیز به کاربران ایرانی خدمات می دهد و نیازی به احراز هویت و… ندارد. برای استفاده از این صرافی تنها نیاز است که از یک نرم افزار تغییر ای پی IP استفاده کنید. البته برخی از افراد حتی از این نرم افزار نیز استفاده نمی کنند و وارد صرافی می شوند اما این موضوع می تواند در آینده برای آن دسته از افراد مشکل ساز شود.

صرافی کوینکس امنیت نسبتاً مناسبی دارد. با توجه به این موضوع تا حدودی می توانید با اطمینان از آن استفاده کنید. البته به یاد داشته باشید در هنگام استفاده باید به موارد امنیتی دقت کنید. برای مثال، هرگز در این صرافی سرمایه خود را نگه داری نکنید و پس از معامله دارایی خود را به کیف پول مورد نظرتان انتقال دهید. اگر در هنگام استفاده از این صرافی به موارد امنیتی دقت کنید، می توانید با اطمینان از آن استفاده نمایید.


نحوه خرید و فروش توکن ASTR

نحوه خرید و فروش توکن ASTR
نحوه خرید و فروش توکن ASTR

همان‌طور که در بخش قبل مطالعه کردید، در حال حاضر تنها دو صرافی از توکن ASTR پشتیبانی می کند. شما می توانید به راحتی در بازار اسپات Spot صرافی های فوق این توکن را با جفت ارز USDT معامله و از آن سود کسب کنید.

اگر برای اولین بار است که وارد حوزه کریپتو شده اید و طریقه معامله در صرافی های متمرکز را نمی دانید، در ادامه به صورت کلی فرآیند انجام این کار را توضیح خواهیم داد. شما می توانید با استفاده از مراحلی که در ادامه با آن ها آشنا می شوید، به راحتی در صرافی مورد نظر معاملات خود را انجام دهید. توجه داشته باشید که ما در سایت زوم ارز همان‌طور که گفتیم آموزش صرافی های کوینکس و همچنین کوکوین را نیز منتشر کرده ایم. در صورت تمایل می توانید به مقاله های فوق مراجعه کنید.

روند کلی فعالیت در صرافی های متمرکز به این شکل است که شما ابتدا باید برای خود یک حساب در صرافی ایجاد کنید. برای افتتاح حساب در صرافی های متمرکز شما نیاز به یک ایمیل دارید. پیشنهاد ما به شما این است که برای انجام این کار حتماً از یک ایمیل جدید استفاده کنید و به سراغ ایمیل های قدیمی خود نروید.

پس از اینکه حساب کاربری خود را در صرافی ایجاد کردید، نوبت به این رسیده است که مقداری کیف پول داخلی صرافی را شارژ کنید. شما می توانید این کار را با هر ارزی که خواستید انجام دهید و حتماً اجباری به این نیست که حساب خود را با تتر یا USDT شارژ نمایید؛ اما باید به یاد داشته باشید که اگر مثلاً با بیت کوین حساب کاربری خود را شارژ می کنید، در نهایت برای معامله باید بیت کوین را به تتر یا USDT تبدیل کنید. پس از انجام این کار باید وارد بازار مورد نظرتان شوید. برای مثال اگر قرار است تا در بازار اسپات فعالیت کنید، باید Spot را انتخاب کنید. پس از انتخاب بازار، همه چی آماده است تا شما پوزیشن خود را باز کنید.


اینفوگرافیک ارز ASTR

اینفوگرافیک ارز ASTR
اینفوگرافیک ارز ASTR

سخن پایانی

همانطور که در متن فوق مطالعه کردید، پروتکل Astar Network آمده است تا ارتباطی بین بلاکچین های مختلف ایجاد کند تا کاربران بتوانند انتقال های بهتر و همچنین راحت تری را در بلاکچین تجربه کنند. اگر قصد خرید و یا سرمایه گذاری بر روی این ارز را دارید، در صورتی که علاقه ای به ترید ندارید می توانید همانطور که گفتیم این توکن را استیک کنید و از این طریق کسب درآمد داشته باشید. با انجام این کار شما در اصل با یک تیر دو نشان خواهید زد. با انجام این کار شما از استیکینگ و همچنین رشد ارز به صورت همزمان سود دریافت خواهید کرد.

ممنون که تا پایان مقاله “ارز ASTR چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
16 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Mahdi
2 ماه قبل

الان قیمت در فرد هستش؟

هانیه
1 سال قبل

لطفا تحلیل رمز ارز astr را انجام دهید.

فرهاد
1 سال قبل

کدام صرافی غیر متمرکز برای ارز دیجیتال astr بهتر است؟

فرزاد
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال astr معتبر است؟

فلورا
1 سال قبل

آیا صرافی های ایرانی از ارز دیحیتال astr پشتیبانی می کنند؟

فهیمه
1 سال قبل

تشکر از محتوای خوبی شما.

طاعا
1 سال قبل

کدام صرافی از ارز دیجیتال astr پشتیبانی می کند؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  طاعا
1 سال قبل

سلام
در مقاله به صرافی ها اشاره شده است

حمیدرضا
1 سال قبل

کدام کیف پول برای ارز astr معتبرتر است؟

نفیسه
1 سال قبل

آینده قیمت ارز دیجیتال astr چند است؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  نفیسه
1 سال قبل

سلام
دوست عزیز برای اینده یک پروژه باید پروژه را از جوانب مختلف بررسی نمایید

مهزیار
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال astr را بخرم؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  مهزیار
1 سال قبل

سلام

برای خرید یک ارز تحلیل تکنیکال ان ارز و موارد دیگر را بررسی نمایید

داود
1 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  داود
1 سال قبل

🍁

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  داود
1 سال قبل

ممنون از همراهی شما

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده