آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز kok چیست؟ | آینده ارزدیجیتال kok

ارز kok چیست؟ | آینده ارزدیجیتال kok

ارز kok چیست؟ در ابتدا مردم برای تماشای محتواهای فرهنگی باید به سینما و تئاتر می رفتند و یا برای اطلاع از اخبار و وقایع باید روزنامه ها را بررسی می کردند. کمی بعد با ظهور اینترنت و پیدایش رسانه های اجتماعی مردم می توانستند نیازهای خود را از راه دور و آسان تر بر طرف کنند، اما خیلی زود انحصار طلبی چند شرکت بزرگ مانند یوتیوب و فیس بوک و یا نتفلیکس باعث شد، تولید کنندگان محتوا در این پلتفرم ها سهم کمی از درآمد را دریافت کنند و بیشتر سود ناشی از این محتواها به جیب این برندها سرازیر شود.

از طرفی مواردی مانند مسدود کردن حساب اشخاص به دلایل مختلف و سانسور و سرقت اطلاعات شخصی افراد و همچنین عدم رعایت حق مالکیت در این پلتفرم ها باعث شده کاربران به یک نسل جدیدی از رسانه های اجتماعی که این مسائل در آن رعایت شود و تولید کنندگان محتوا بتوانند درآمد داشته باشند، روی بیاورند. این نسل جدید از رسانه های اجتماعی مجهز به بلاکچین هستند و با بهره گیری از این تکنولوژی توانسته اند شفافیت و قانون حق مالکیت را رعایت کنند.

امروز در این مقاله پلتفرم kok که یک پلتفرم غیرمتمرکز تولید محتوا با هدف ایجاد یک اکوسیستم منصفانه و شفاف است را به شما معرفی می کنیم. خوب است بدانید این پلتفرم با ادغام تکنولوژی بلاکچین و هوش مصنوعی توانسته از تولید کنندگان محتوا حمایت و همچنین یک محیطی امن برای مصرف کنندگان این محتوا ایجاد کند. برای اطلاعات بیشتر درباره ارز دیجیتال kok همراه ما باشید.

ارز kok چیست؟

ارز kok چیست؟
ارز kok چیست؟

ارز kok توکن بومی پلتفرم kok می باشد که بر بستر اتریوم با استاندارد Erc-20 ایجاد شده، البته تیم این پروژه اعلام کرده در آینده ای نزدیک این پلتفرم به زنجیره مخصوص خود این پلتفرم کوچ خواهد کرد. تمامی فعالیت های اقتصادی این پلتفرم با استفاده از این توکن انجام می شود که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم:

 • سازندگان محتوا: محتوا تولید شده توسط کاربران در قالب Nft می باشد که اگر توسط مصرف کنندگان استفاده شود، پاداشی به تولید کننده محتوا داده می شود. این پاداش از جنس توکن kok می باشد و بسته به ترافیک شبکه کارمزد ۳ الی ۵ درصد از این پاداش کسر می شود.
 • توسعه دهندگان: این پلتفرم به توسعه دهندگانی که برای بهبود عملکرد این پروژه تلاش می کنند، توکن kok پاداش می دهد. البته مقدار پاداش دریافتی به بازدهی آن ها بستگی دارد.
 • تامین نقدینگی: کسانی که توکن kok را در استخرهای تعیین شده قفل کنند، سود دریافت می کنند که این سود در قالب توکن kok می باشد.
 • کاربر و متصدی: کاربران برای دریافت سرویس ها و خرید Nft و دسترسی به محتوای تولید شده باید ارز kok پرداخت کنند. همچنین کاربران با انتشار محتوا و ارائه داده های شخصی به پلتفرم متصدی می شوند. این متصدیان نسبت به فعالیت خود در این پلتفرم پاداش دریافت می کنند.

در نظر داشته باشید این پلتفرم به صورت غیرمتمرکز اداره می شود و دارندگان توکن kok دارای حق رای در تصمیمات حاکمیتی هستند.


نیم نگاهی به توکن KOK

نام اختصاری

 

KOK
نوع ارز Token
عرضه کل ۵,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
مقدار در گردش ۱۰۷,۳۳۳,۴۲۲.۴۹ KOK
وب سایت رسمی kok-chain.io
بلاکچین اکسپلورر etherscan.io
وایت پیپر whitepaper
پیچ های رسمی ارتباطی Telegram.me

twitter.com

سورس کد github.com

تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم kok

تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم kok
تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم kok

پلتفرم kok توسط بنیاد kok foundation در سال ۲۰۱۹ تاسیس شد. شرکت kok foundation در امارات_دبی ثبت شده است اما اکثر کارمندان آن کره ای هستند. در ادامه به بررسی بنیان گذاران پلتفرم kok می پردازیم.

یکی از افراد تاثیر گذار این پروژه آقای Young choe می باشد. این آقا سابقه فعالیت در شرکت های بزرگی مانند Nvidia و Samsung و BMC software را دارد. ایشان متخصص نرم افزار و همچنین مشاور فنی در این امور هستند. Young از ابتدای سال ۲۰۲۲ به تیم kok ملحق شد.

از دیگر مدیران فعال این شرکت می توان به آقای Dong-seop Hwang اشاره کرد، ایشان هم اکنون به عنوان مدیرعامل شرکت The groove Entertainment فعال هستند و یکی از تهیه کنندگان و تولید کنندگان محتوا در کره جنوبی است. ایشان تهیه کننده بسیاری از البوم های خوانندگان معروف کره ای و فیلم و سریال در این کشور است و توانسته جوایز متعددی نیز در این زمینه کسب کند. علاقه ی آقای Hwang به تکنولوژی بلاکچین و حمایت از حقوق تولید کنندگان محتوا باعث شد پلتفرم kok را برای حمایت از تولیدکنندگان محتوا ایجاد کند.


عملکرد پلتفرم kok

عملکرد پلتفرم kok
عملکرد پلتفرم kok

همان طور که گفته شد پلتفرم kok یک پلتفرم غیرمتمرکز است که با هدف ایجاد تغییرات بنیادین در رسانه های اجتماعی تاسیس شد. در این بخش این پلتفرم را از نظر زیرساخت و اکوسیستم بررسی می کنیم تا از ساز و کار آن با خبر شویم.

همان گونه که در بخش های قبلی اشاره شد این پلتفرم در آینده ای نزدیک از بلاکچین مخصوص به خود رونمایی می کند. این بلاکچین خاصیت اجرایی قرارداد های هوشمند را دارد. خوب است بدانید تمامی برنامه های غیر متمرکز DApp که در این پروژه اجرایی می شوند به شکل یک گروه از خدمات نمایش داده می شوند و هر یک از برنامه های غیرمتمرکز DApp مانند یک پورتال اینترنتی عمل می کنند.

BP که مخفف Blockchain Producer است بر اساس ویژگی ساختار متقارن عمل می کند. در این ساختار نودها وظیفه توسعه اکوسیستم، ایمنی و سرعت را بر عهده دارند. در نظر داشته باشید در این ساختار متقارن ارائه دهندگان سرویس بر اساس المان هایی مانند: تعداد تراکنش‌ها، توازن نودها و پیچیدگی زمانی ایجاد شده در هر سرویس، در یک گروه دسته بندی می شوند. این فرآیند باعث می شود شبکه بهینه تر رفتار کند و به این گروه های تشکیل شده GOS BP می گویند. برای درک بهتر این موضوع می توانید از تصویر زیر استفاده کنید:

عملکرد پلتفرم kok-1
عملکرد پلتفرم kok-1

خوب است بدانید تمامی DApp ها مجاز هستند به عنوان یک نود در تولید بلاک ها نقش ایفا کنند. به این نود ها BP گفته می شود. برای تبدیل شدن به BP باید روش و شرایط زیر را دارا باشند:

 • روش انتخاب BP:

 1. BP ها از بین DApp هایی انتخاب می شوند که بهترین عملکرد را داشته باشند.
 2. عملکرد DApp ها از دو فاکتور، میزان استفاده از آن DApp و رای دهی توسط اعضایی که توکن kok را در اختیار دارند رتبه بندی می شود.
 3. به BP های انتخابی برای تولید بلاک پاداش داده می شود.
 • شرایط BP بودن:

 1. برای آن که یک DApp به BP تبدیل شود، باید یک سرور راه اندازی کند.
 2. سرور راه اندازی شده برای استفاده از خدمات ابری با حداقل مشخصات، ۵۰۰ دلار در ماه هزینه دارد.
 3. با در نظر گرفتن هزینه سرور، باز هم پاداش تولید بلاک صرفه اقتصادی دارد.

در ادامه نحوه کار الگوریتم اجماع این پلتفرم را بررسی می کنیم:

در ابتدای راه اندازی شبکه KOK تعداد ۲۱ BP در آن فعالیت می کنند که هر سه BP در یک منطقه فعالیت می کند. که در ادامه ساز و کار آن را برای شما شرح می دهیم.

 • هر BP از دو لایه تشکیل شده است که لایه بالایی وظیفه سرویس دهی و لایه پایینی مسئولیت اجماع را بر عهده دارد.
 • هنگام راه اندازی شبکه اصلی، هفت منطقه وجود خواهد داشت که توسط سه BP اداره می شود.
 • هر منطقه از ۰ تا ۶ دارای یک شاخص مخصوص به خود برای ایجاد شبکه اصلی خود است. که به اختصار به آن BRI می گویند.
 • هر BP شاخص مخصوص به خود را دارد که به آن شاخص تولید کننده بلاک و یا به اختصار BPI می گویند. این شاخص از بین اعداد ۰ تا ۲۰ انتخاب می شود.
 • یک منطقه زمانی مشخص وجود دارد که در آن بلاک ها تولید می شوند، که به آن دوره تولید بلاک گفته می شود. در طول دوره، یک BP مسئول تولید بلاک اولیه است و آن نود، BP اولیه نامیده می شود. بیست و چهار بلوک در فاصله تولید یک بلاک ایجاد خواهد شد.
 • BP اولیه در طول دوره تولید بلاک قبلی تعیین می شود.
 • ۶ BPI به صورت نماینده منتخب وجود خواهند داشت که به عنوان یک رهبر برای ایجاد اجماع در منطقه خود به همراه BP اولیه عمل می کنند و نتیجه را به BP اولیه اعلام می کند.
 • BP اولیه، بلاک اولیه خود را به BP های اصلی مناطق همسایه منتشر می کند و BP هر منطقه بلاک دریافتی را به دو BP دیگر منطقه خود منتشر می کند تا توافق را تأیید کند. به این ترتیب الگوریتم اجماع مورد استفاده باعث تحمل خطای بیزانسی بالاتری می شود.

اما هوش مصنوعی چه تاثیری در این شبکه خواهد داشت؟

 • تمامی DApp ها با استفاده از هوش مصنوعی بهترین عملکرد را برای مدیریت رسانه خود انجام خواهد داد.
 • هر BP با استفاده از هوش مصنوعی با سایر BP ها برای اداره شبکه ارتباط برقرار می کند.
 • کیف پول KOK با استفاده از هوش مصنوعی اطلاعات شخصی افراد را ایمن نگه می دارد و بهترین عملکرد اقتصادی را به کاربران پیشنهاد می دهد.

در ادامه سه عنصر اصلی اکوسیستم پلتفرم kok را برای شما تشریح می کنیم:

 1. MainNet این پلتفرم: BPهایی که بر اساس مفهوم GOS BP ایجاد شده اند برای تشکیل یک شبکه اجماع به هم متصل می شوند.
 2. DApp ها: هر DApp یک BP مخصوص به خود را دارد که آن را از سایر DApp ها متمایز می کند. DApp، یک اکوسیستم محتوای یکپارچه است که انواع محتوای دیجیتال را ارائه می دهد. DApp ها از ارز kok برای فعالیت اقتصادی استفاده می کنند، البته برخی DApp ها می توانند ارز مخصوص به خود را نیز داشته باشند.
 3. کیف پول: کاربران می توانند با استفاده از این کیف پول محتوای مورد نظر خود را خریداری کنند، همچنین این کیف پول رابطی برای انتقال دارایی بین نود ها و کاربران و DApp ها است.

ویژگی های پلتفرم kok

ویژگی های پلتفرم kok
ویژگی های پلتفرم kok

در این قسمت ویژگی های بارز این پلتفرم را بررسی می کنیم.

 • تیم تشکیل دهنده این پلتفرم از افرادی با سابقه درخشان و متخصص تشکیل شده است.
 • همکاری کاربران و ارتباط دو طرفه بین کاربران و پلتفرم که ایجاد انگیزه برای کاربران می کند.
 • حفظ حق مالکیت و پشتیبانی از تولید کنندگان محتوا.
 • کسب درآمد از طریق تولید محتوا و همچنین استیک کردن ارز kok.
 • اداره پلتفرم به صورت غیر متمرکز، توسط اعضای این پلتفرم.

امنیت پروژه kok

امنیت پروژه kok
امنیت پروژه kok

متاسفانه قرارداد هوشمند این پروژه توسط هیچ نهادی مورد تایید قرار نگرفته است. اما از منظر امنیت اداره پلتفرم می توان این پلتفرم را ایمن دانست زیرا تغییرات باید با تصمیم نهایی اعضای این پلتفرم اجرایی شود.


روند قیمتی توکن KOK

روند قیمتی توکن KOK
روند قیمتی توکن KOK

تا به این بخش از مقاله، با توکن kok تاحدودی آشنا شدید. در این قسمت قصد داریم تا به سراغ روند قیمتی این توکن برویم و آن را مورد بررسی قرار دهیم. شما می توانید با مراجعه به سایت تریدینگ ویو و یا کوین مارکت کپ به راحتی نمودار قیمتی این توکن را مشاهده کنید. در حال حاضر نمودار این توکن تنها در صرافی کوکوین kUcoin وجود دارد. به همین دلیل ما در سایت تریدینگ ویو به سراغ نمودار این توکن در صرافی فوق می رویم.

همان‌طور که در تصویر مشاهده می کنید به طور کلی قیمت این توکن در سه حالت حرکت کرده است. حالت اول صعودی و دوم رنج و سوم نزولی می باشد. توکن فوق در تاریخ ۴ Jun 2021 در سایت کوکوین با قیمتی معادل ۰.۵۰ دلار لیست شد که در یک حرکت شارپی تا محدوده ۱۲.۲۰۰ دلار رفت. در این محدوده قیمت اولین اوج قیمتی یا ATH خود را ثبت کرد که تا به این لحظه هنوز نتوانسته است که به محدوده فوق برگردد. تقریباً با رخ دادن این حرکت، قیمت ۲۳۰۰ رشد کرد که سریعاً قیمت برگشت و در محدوده ۱.۲۰ دلار بسته شد.

در روز های بعد، قیمت نوسانات بسیاری زیادی داشت و در یک روند صعودی حرکت کرد. این روند صعودی در تاریخ ۱۵ Dec 2021 تقریباً ۵ ماه پس از لیست شدن پایان یافت و روند تریدینگ رنج در محدوده های ۵.۲۱ الی ۶.۵۹ آغاز شد. تقریباً قیمت ۳ ماه در محدوده های فوق رنج بود. تقریباً در تاریخ ۴ Mar 2022 بود که قیمت این توکن دامپ شد و از همین محدوده روند نزولی آغاز شد.

در طی این روند نزولی، بارها توکن اصلاح صعودی داشت اما به دلیل قدرت بالای فروشندگان، قیمت این توکن نتوانست محدوده های بالاتری را ببیند. در حال حاضر نیز روند توکن KOK نزولی می باشد و قیمت فعلی آن در محدوده ۰.۳۸ دلار است. با توجه به قدرت بالای فروشندگان این توکن، در حال حاضر نمی توانیم انتظار تغییر روند را از قیمت داشته باشیم.

با توجه به نوسان های بسیار این توکن، برخی ها مشتاق به معامله آن هستند. در صورتی که شما نیز قصد معامله این توکن را دارید، ابتدا باید آن را به خوبی بررسی و همچنین تحلیل کنید و سپس در موقعیت های مناسب پوزیشن مورد نظرتان را باز کنید.


کیف پول های توکن KOK

کیف پول های توکن KOK
کیف پول های توکن KOK

برای اینکه بتوانید کوین و یا توکن های حوزه کریپتو را ذخیره سازی کنید، باید به سراغ کیف پول های دیجیتال بروید. در حال حاضر کیف پول های بسیاری وجود دارند اما برخی از آن ها تنها با هدف کلاه‌برداری وارد حوزه کریپتو شده اند. شما می توانید با کمی تحقیق و بررسی به راحتی بهترین ولت را انتخاب و سپس از آن استفاده نمایید.

در ادامه قصد داریم تا به شما تمامی کیف پول های توکن KOK که در حال حاضر وجود دارند را معرفی کنیم. شما می توانید با توجه به توضیحاتی که در ادامه با آن ها آشنا می شوید، به راحتی مناسب ترین کیف پول را انتخاب و سپس از آن استفاده کنید.

 1. کیف پول نرم افزاری سیف پل Safepal:

این روزها، هر فردی که در حوزه کریپتو فعالیت می کند، احتمالاً با کیف پول سیف پل آشنا است. این ولت، یکی از مطرح ترین ولت های کریپتویی می باشد که کاربران بسیار زیادی دارد. این ولت تنها برای سیستم عامل های موبایلی توسعه داده شده است. به همین دلیل، اگر قصد استفاده از کیف پول در سیستم کامپیوتری خود دارید، باید بی‌خیال این ولت شوید و به سراغ ولت دیگری بروید.

البته برای اینکه بتوانید از این ولت در کامپیوتر استفاده کنید یک ترفند وجود دارد اما انجام ترفند فوق را به شما پیشنهاد نمی کنیم و به همین علت از آن فاکتور می گیریم. شما می توانید به راحتی در گوشی های موبایل با سیستم عامل های اندروید Android و ای او اس IOS از این ولت استفاده نمایید.

خوشبختانه از لحاظ امنیتی کیف پول سیف پل بدون مشکل است و این موضوع باعث شده است تا کاربران با اطمینان از آن استفاده نمایند. اگر در هنگام کار با کیف پول سیف پل برایتان مشکلی ایجاد شد می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

 1. کیف پول نرم افزاری تراست Trust:

کیف پول تراست ولت همانند کیف پول سیف پل یکی از کیف پول های معروف کریپتو می باشد. شما می توانید از این ولت به راحتی و با اطمینان استفاده کنید. فرقی نمی‌کند که مبتدی هستید و یا حرفه ای چرا که می توانید به راحتی رمز ارز های مورد نظرتان را در این صرافی ذخیره کنید و یا از دیگر امکانات آن استفاده نمایید. خوشبختانه رابط کاربری کیف پول تراست ولت مناسب و همچنین کاربر پسند است.

کیف پول تراست ولت از لحاظ امنیتی بدون هیچ مشکلی می باشد و به همین دلیل در بین کاربران کریپتویی معروف شده است. همانند کیف پول سیف پل این ولت تنها برای سیستم عامل های موبایلی توسعه داده شده است.

این ولت از بیش از ۱ میلیون توکن و همچنین کوین پشتیبانی می کند و شما می توانید با اطمینان رمز ارز مورد نظرتان را در کیف پول فوق ذخیره سازی کنید. همچنین در این ولت قابلیت ذخیره NFT نیز وجود دارد. برای انجام این کار شما می توانید از طریق پروتکل Wallet connect به پلتفرم مورد نظرتان متصل شوید و به راحتی NFT خود را در کیف پول تراست ولت ذخیره کنید.

استفاده از کیف پول تراست کاملاً رایگان است. حتی شما در هنگام استفاده نباید هیچ هزینه ای پرداخت کنید. در صورتی که در از شما برای دانلود و نصب این ولت هزینه ای دریافت شد، حتما از سایت و یا پلتفرم فوق بیرون بروید چراکه ممکن است آن ها کلاه‌بردار باشند. در صورتی که قصد دارید تا با کیف پول تراست ولت بیشتر آشنا شوید به شما پیشنهاد می‌کنیم که به مطلب آموزش کیف پول تراست در سایت زوم ارز مراجعه کنید.

 1. کیف پول نرم افزاری متامسک Metamask:

کیف پول متامسک یک ولت رمزنگاری محبوب است که به دلیل سهولت در استفاده، در دسترس بودن بر روی دسکتاپ و دستگاه های تلفن های همراه، ارسال و دریافت ارز دیجیتال کاربران بسیار زیادی دارد. شما می توانید در صورت تمایل به راحتی این ولت را با کیف پول های سخت افزاری متصل کنید و از آن ها استفاده نمایید.

دانلود و راه اندازی این ولت در سیستم عامل های موبایلی و حتی دسکتاپ که به صورت افزونه ای مورد استفاده قرار می گیرد بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی پس از دانلود ولت خود را راه اندازی کنید. توجه کنید که در هنگام راه اندازی این ولت همانند دیگر کیف پول های دیجیتال باید عبارات بازیابی خود را یادداشت و سپس از آن ها نگه داری کنید تا در مواقع حساس بتوانید کیف پول مورد نظرتان را بازیابی کنید.

شما می توانید در کیف پول متامسک، کیف پول شبکه های مختلف را اجرا کنید. برای مثال ممکن است قصد داشته باشید تا از این ولت در دو پلتفرم استفاده نمایید. حال امکان دارد هر پلتفرم شبکه مختلفی داشته باشد. مثلاً یک پلتفرم از شبکه پالیگان و دیگری از شبکه اتریوم پشتیبانی کند. با این حال، شما می توانید بدون هرگونه مشکلی به راحتی تنها با یک کیف پول متامسک به هر دو شبکه متصل شوید و از آن استفاده کنید.

با توجه به تمام مزایایی که این ولت دارد، متأسفانه بزرگ ترین مشکل آن این است که چندی پیش توسعه دهندگان این ولت عنوان کردند که دیگر به کاربران ایرانی خدمات نمی دهند. به همین دلیل، اگر قصد استفاده از این ولت دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتما ای پی خود را از ایران به یکی از کشور های دیگر تبدیل کنید تا در هنگام استفاده از این ولت مشکلی برای شما ایجاد نشود. اگر در هنگام کار با کیف پول متامسک برای شما سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. کیف پول های شبکه اتریوم ETH:

همان‌طور که اشاره کردیم، توکن KOK در شبکه اتریوم ERC-20 لانج شده است. به همین دلیل، شما می توانید جز ولت های فوق، این توکن را در تمامی کیف پول های شبکه اتریوم ذخیره کنید. برای انجام این کار شما باید در بخش Add token ولت خود، Contracts Address این توکن را وارد کنید. معمولاً پس از وارد کردن Contracts Address نام ولت به صورت اتوماتیک نمایش داده می شود. حال شما می توانید توکن KOK را در کیف پول مورد نظر ذخیره کنید.

یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که چگونه می توانیم Contracts Address این توکن را یادداشت کنیم؟ برای انجام این کار راه های مختلفی وجود دارد اما یکی از راه های موجود که در این مقاله قصد اشاره به آن را داریم، از طریق سایت کوین مارکت کپ می باشد. شما می توانید با مراجعه به سایت کوین مارکت کپ، در بخش Contracts آدرس فوق را یادداشت و سپس از آن در محل های مختلف استفاده کنید. در صورتی که در هنگام انجام فرآیند فوق برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

شایان ذکر است، در صورتی که این ارز، بلاکچین اختصاصی خود را داشته باشد، دیگر این کیف پول erc20 از آن پشتیبانی نمی کنند.


صرافی های توکن KOK

صرافی های توکن KOK
صرافی های توکن KOK

برای اینکه بتوانید توکن KOK را معامله کنید، همان‌طور که می دانید باید به سراغ صرافی های دیجیتال بروید. در حال حاضر صرافی های بسیاری برای استفاده وجود دارند اما همانند کیف پول ها اکثر صرافی های فوق کلاه‌برداری هستند و یا اینکه جامعه کاربری بسیار کمی دارند. شما می توانید به راحتی با کمی تحقیق و جستجو بهترین صرافی را انتخاب و سپس از آن استفاده نمایید.

در حال حاضر از بین تمامی صرافی های متمرکز تنها یک صرافی و از بین تمامی صرافی های غیرمتمرکز تنها ۲ صرافی از توکن KOK پشتیبانی می کنند. صرافی های فوق عبارت اند از:

 1. صرافی متمرکز کوکوین Kucoin:

KuCoin یک صرافی ارز دیجیتال است که امکان خرید، فروش و همچنین ترید رمز ارز ها را ارائه می دهد. این صرافی امکانات دیگری نیز دارد که شما می توانید جز ترید از آن امکانات مثل استیکینگ و… استفاده کنید. صرافی کوکوین در مقایسه با صرافی های هم رده خود کارمزد معاملاتی نسبتاً پایینی دارد. این موضوع باعث شده است تا صرافی کوکوین برای برخی از کاربران جذاب به نظر برسد.

در حال حاضر، صرافی کوکوین بیش از ۶۰۰ توکن مختلف را پشتیبانی می کند و شما می توانید رمز ارز ها و توکن های مورد نظرتان را در این صرافی معامله کنید. برخی از رمز ارز های فوق عبارت اند از: بیت کوین، دوج کوین، اتریوم، پولکادات، ریپل و… . در بین تمامی صرافی های ارز دیجیتال، کوکوین جزء صرافی های برتری است که کاربران ایرانی از آن استفاده می کنند چراکه این صرافی در حال حاضر بدون احراز هویت به کاربران ایرانی خدمات می دهد. شما نیز اگر تمایل به استفاده از این صرافی دارید، می توانید تنها با یک نرم افزار تغییر ای پی برای اطمینان به راحتی از صرافی کوکوین استفاده کنید و رمز ارز های خود را در آن معامله نمایید.

امنیت در صرافی کوکوین مناسب است اما جهت اطلاع باید عنوان کنیم که این صرافی در سال ۲۰۲۰ مورد هک بزرگی قرار گرفت. هکرها توانستند در آن سال بیش از ۲۸۰ میلیون دلار ارز دیجیتال از کیف پول کاربران سرقت کنند. با شنیدن این جمله، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که آیا پس از حمله دارایی تمام کاربران از بین رفت؟ بله؛ اما به دلیل اینکه دارایی های فوق تحت پوشش یک صندوق بیمه قرار گرفته بود، اکثر آن ها به کاربران برگشت داده شد.

یکی از دلایلی که همیشه به کاربران اعلام می کنیم تا دارایی های خود را به هیچ وجه در صرافی های نگه داری نکنند، دقیقاً به همین دلیل می باشد. در صورتی که قصد معامله در این صرافی را دارید، سعی کنید تا سرمایه کمی را در صرافی نگه داری نمایید تا در مواقع حساس اگر اتفاقی رخ داد، مشکلی برای سرمایه شما ایجاد نشود.

 1. صرافی غیرمتمرکز سوشی سواپ Sushiswap:

صرافی SushiSwap یک صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم است که به کاربران خود این امکان را می دهد که مجموعه ای از توکن ها را مبادله کنند و همچنین از سایر امکانات نیز استفاده کنند. صرافی sushiswap مشابه uniswap که در ادامه با آن آشنا می شوید بر روی شبکه اتریوم اجرا می شود.

این صرافی در آگوست سال ۲۰۲۰ توسط chefnomi و همکارانش راه اندازی شد. آن ها برای راه اندازی این صرافی کد های Uniswap را کپی کردند و با اجرای تغییراتی در آن اقدام به راه اندازی این صرافی نمودند. در اصل باید بگوییم که صرافی سوشی سواپ، فورک صرافی یونی سواپ می باشد. همانند صرافی یونی سواپ این صرافی نیز یک توکن اختصاصی با نام Sushi دارد که شما می توانید این توکن را خریداری و یا در آن در سرمایه گذاری کنید. لازم به ذکر است که اگر این توکن را در صرافی داشته باشید، می توانید در حاکمیت صرافی سوشی سواپ نیز شرکت کنید. اگر تمایل به خرید توکن فوق را دارید، می توانید از صرافی های متمرکز و یا غیرمتمرکز اقدام کنید و همانند دیگر توکن ها آن را خریداری کنید.

خوشبختانه صرافی سوشی سواپ از لحاظ امنیتی پایدار و مناسب است. شما می توانید با اطمینان رمز ارز و همچنین توکن های مورد نظرتان را در این صرافی معامله کنید. همچنین اگر از بحث امنیت فاکتور بگیریم، خوشبختانه این صرافی رابط کاربری مناسبی نیز دارد. فرقی نمی کند که شما مبتدی هستید و یا حرفه ای چراکه می توانید به راحتی فعالیت مورد نظرتان را در این صرافی انجام دهید.

در صورتی که با صرافی سوشی سواپ آشنا نیستید و علاقه به مشاهده آموزش این صرافی دارید، می توانید با مراجعه به مقاله اختصاصی صرافی سوشی سواپ به صورت کامل و جامع طریقه کار با این صرافی را مشاهده کنید. ضمناً اگر برایتان سؤالی نیز ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ Uni Swap:

صرافی Uniswap یک صرافی غیرمتمرکز می باشد که امکان معامله در یک بازار همتا به همتا را فراهم کرده است. شما می توانید در این صرافی بدون هیچ مشکلی رمز ارز های خود را معامله و یا تبدیل کنید.

بلاکچین Uniswap منبع باز است. این موضوع به این معناست که هر کسی می تواند کد های بلاکچین این صرافی را مشاهده و در آن مشارکت کند. خوشبختانه این صرافی از لحاظ امنیتی مطمئن و قابل اطمینان است و شما می توانید با اطمینان به معامله رمز ارز های مختلف در آن بپردازید.

فرقی نمی کند که شما مبتدی هستید و یا حرفه ای چراکه به دلیل رابط کاربری آسان صرافی Uniswap می توانید به راحتی در این پلتفرم ثبت نام و سپس از آن استفاده کنید. قابل ذکر است که پلتفرم فوق یک توکن با توکن Uni دارد که شما می توانید توکن فوق را در صرافی های متمرکز و یا غیرمتمرکز معامله نمایید. در صورتی که در این صرافی اقدام به خرید توکن یونی کنید و آن را در کیف پول خود داشته باشید، جز تخفیف در کارمزد معاملات شما می توانید در حاکمیت صرافی یونی سواپ شرکت کنید.

برای اینکه بتوانید به این ولت متصل شوید و فعالیت خود را آغاز کنید، شما نیاز به این دارید تا یکی از کیف پول های افزونه ای که این صرافی از آن ها پشتیبانی می کند را نصب کنید. پیشنهاد صرافی، استفاده از کیف پول متامسک است اما همان‌طور که کمی پیش‌تر گفتیم، این ولت ورود کاربران ایرانی را ممنوع کرده است و اگر از آن استفاده کنید ممکن است در آینده مشکل برایتان ایجاد شود. در صورت تمایل می توانید از ولت های دیگر مثل ربی و یا … استفاده نمایید.


نحوه خرید و فروش توکن KOK

نحوه خرید و فروش توکن KOK
نحوه خرید و فروش توکن KOK

برای خرید و فروش این توکن باید همانند دیگر توکن ها عمل کنید. در صورتی که به تازگی وارد حوزه کریپتو شده اید و از نحوه خرید و فروش در صرافی های دیجیتال اطلاعی ندارید، ادامه این مقاله را مطالعه کنید. در ادامه به شما به صورت کلی خواهیم گفت که چگونه می توانید در صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز معامله کنید.

طریقه معامله و خرید توکن KOK در صرافی متمرکز:

برای خرید و فروش در صرافی های متمرکز ابتدا باید در صرافی مورد نظرتان با استفاده از یک ایمیل حساب ایجاد کنید. در صورتی که حساب خود را با موفقیت ایجاد کردید، نوبت به این رسیده است که ولت داخلی صرافی را با رمز ارز دلخواه خود شارژ کنید. برای انجام این کار کافی ست آدرس کیف پول خود را در ولت و یا صرافی مبدأ وارد کنید و سپس تراکنش مورد نظر را انجام دهید.

پس از اینکه ولت خود را شارژ کردید، تنها مانده است تا بازار مورد نظر را انتخاب و سپس وارد آن شوید. برای مثال اگر قصد دارید تا در اسپات معامله کنید، باید بازار اسپات Spot را انتخاب نمایید. در نهایت شما می توانید پس از انجام دادن مراحل فوق معامله توکن های مورد نظرتان را انجام دهید و از انجام این کار سود دریافت نمایید. در صورتی که مبتدی هستید و در هنگام کار با صرافی متمرکز مورد نظرتان با مشکل رو به رو اید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

طریقه معامله و خرید توکن KOK در صرافی غیرمتمرکز:

طریقه معامله در صرافی های غیرمتمرکز بسیار راحت تر از صرافی های غیرمتمرکز است. شما در صرافی های متمرکز دیگر نیازی به ثبت نام و همچنین شارژ کیف پول خود ندارید چراکه می توانید به راحتی ولتی که در آن دارایی تان وجود دارد را به صرافی متصل و سپس رمز ارز های مورد نظرتان را معامله کنید.

انجام این کار برای برخی از افراد نگرانی هایی را در پی دارد. برای مثال برخی ها خیال می کنند که اگر ولت خود را به صرافی متصل کنند، صرافی می تواند دارایی آن ها را به سرقت ببرد اما باید بگوییم که این‌طور نیست. شما می توانید به راحتی و بدون مشکل و همچنین با اطمینان ولت خود را به صرافی وصل کنید چراکه صرافی به دارایی شما دسترسی ندارد. البته لازم به ذکر است که اگر مشتاق استفاده از صرافی های غیرمتمرکز هستید، حتما باید به سراغ صرافی های معتبر بروید. در غیر این صورت ممکن است اتفاقی که فکرش را نمی کنید یعنی سرقت سرمایه تان، رخ دهد.


آینده پروژه kok

آینده پروژه kok
آینده پروژه kok

این پروژه اهدافی را برای اینده خود مشخص کرده، که ما در اینجا اهدافی را بیان می کنیم که در آینده در دست اجرا می باشد.

 • لیست شدن در صرافی Bybit در سال ۲۰۲۲
 • راه اندازی ورژن چهارم توسعه پلتفرم در سال ۲۰۲۲
 • راه اندازی کیت توسعه مخصوص به خود پلتفرم در سال ۲۰۲۳
 • راه اندازی پلتفرم غیرمتمرکز خود در سال ۲۰۲۲

اینفوگرافیک ارز kok

اینفوگرافیک ارز kok
اینفوگرافیک ارز kok

سخن پایانی درباره ارز kok

همانطور که مطالعه کردید، در حال حاضر توکن KOK در بلاکچین اتریوم لیست شده است اما در آینده توسعه دهندگان این پلتفرم قصد دارند تا بلاکچین اختصاصی خود را راه اندازی کنند. این پروژه غیرمتمرکز در تلاش است تا در بنیاد رسانه های اجتماعی تغییراتی را اعمال کند. اگر این مقاله را تا انتها مطالعه کردید، در صورتی که برایتان سوالی ایجاد شد، می توانید سوال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 

ممنون که تا پایان مقاله “ارز kok چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
15 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حمیدرضا
1 سال قبل

لطفا تحلیل رمز ارز kok را انجام دهید.

موسی
1 سال قبل

کدام صرافی غیر متمرکز برای ارز دیجیتال kok بهتر است؟

محمد
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال kok معتبر است؟

ناصر
1 سال قبل

آیا صرافی های ایرانی از ارز دیحیتالkok پشتیبانی می کنند؟

مهنیا
1 سال قبل

آیا صرافی های ایرانی از ارز دیحیتال kok پشتیبانی می کنند؟

میرنصیری
1 سال قبل

تشکر از محتوای خوی شما.

نیما
1 سال قبل

کدام صرافی از ارز دیجیتال kok پشتیبانی می کند؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  نیما
1 سال قبل

سلام ..دوست عزیز در مقاله بیان شده است
باز اگر سوالی ایت بفر مایید

ماریا
1 سال قبل

کدام کیف پول برای ارز kok معتبرتر است؟

مهسا
1 سال قبل

آینده قیمت ارز دیجیتال kok چند است؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  مهسا
1 سال قبل

سلام
دوست عزیز برای اینده یک پروژه باید پروژه را از جوانب مختلف بررسی نمایید

ثمین
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال kok را بخرم؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  ثمین
1 سال قبل

درود و وقت بخیر
لطفا برای خرید ارز ها تمام موارد برسی کنید

رامین
1 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

آخرین مقالات منتشر شده