آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

معنای هاوینگ بیت کوین برای توکن های معمولی و BRC-20 چیست؟

معنای هاوینگ بیت کوین برای توکن های معمولی و BRC-20 چیست؟

معنای هاوینگ بیت کوین برای توکن های معمولی و BRC-20 چیست؟

به گزارش زوم ارز،  بر خلاف انتقال “ادغام” اتریوم در دهه‌ی ۲۰۲۲، هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد درباره وقایعی که ممکن است برای دارایی‌های بیت‌کوین روی زنجیره پس از انجام نصف شدن رخ دهد. نصف شدن به کاهش دوره‌ی چهارساله‌ی پاداش ماینینگ اشاره دارد که منجر به کاهش تدریجی عرضه‌ی بیت‌کوین جدید در بازار شده و باعث ایجاد افزایش در نرخ نهایی می‌شود.

بیت‌کوین به راحتی ادامه می‌دهد به تولید بلوک‌ها، بنابراین هرگونه کتیبه Ordinals یا توکن‌های BRC-20 در کیف پول‌های شما باقی می‌ماند و نیازی به انجام هیچ کار خاصی نیست. اما سوال اصلی اینجاست که تقاضا برای دارایی‌های مرتبط با بیت‌کوین چگونه است و چگونگی راه‌اندازی پروتکل جدید توکن Runes چطور بر ارزش توکن‌های BRC-20 تأثیر می‌گذارد.

در مدت‌های اخیر، Ordinals بودند که تقاضای بی‌نظیری را جلب کرده‌اند، به گونه‌ای که حجم معاملات NFT از Ethereum، رهبر سابق، پرشی بیشتری را تجربه کرده است. این تحول، بازار فرعی Magic Eden و مجموعه‌های Ordinals را، که قول داده‌اند توکن‌های Runes آینده را به دارندگان هدیه خواهند داد، تحریک کرده است، مانند Runestone، و نتیجه‌اش افزایش قیمت آن‌ها است.

آیا پس از نصف شدن، این تغییر از بین می‌رود؟ هیچ کس نمی‌تواند به‌طور قطعی این موضوع را تضمین کند، اما به نقل از رابرت هوگندورن، مدیر ارشد ارتباطات DappRadar، پیش‌بینی می‌شود که Ordinals و دیگر دارایی‌های معمولاً مبتنی بر بیت‌کوین از افزایش قیمت بیت‌کوین پس از نصف شدن بهره‌مند خواهند شد.

او به Decrypt اظهار کرد: “مانند کاهش نیمه‌شدن، احتمالاً افزایش قیمت و در نتیجه تقاضا برای بیتکوین در طولانی مدت را زیاد می‌کند. همچنین، من انتظار دارم تقاضا برای دارایی‌های بیتکوین، از جمله ارجینال‌ها، افزایش یابد.”

در حال حاضر، در بازار توکن‌های BRC-20، حضور کاهشی از نظر تقاضا برای برخی از توکن‌های برجسته بیت‌کوین مشاهده شده است. به عنوان مثال، توکن‌های ORDI و SATS از بیت‌کوین به شدت پایین‌تر عمل می‌کنند و این افت قدرتمندی از روند بیت‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد. این وضعیت در چند هفته اخیر به ویژه مورد توجه قرار گرفته است و نشان دهنده این است که برخی از توکن‌ها بیشتر از حد به سختی پایداری خود را حفظ می‌کنند.

پروتکل Runes، به عنوان یک روش اجرایی بهتر برای صورت‌حساب توکن‌های مبتنی بر بیت کوین، شناخته می‌شود. این پروتکل، نه تنها به عنوان یک راهکار کارآمد برای صورت‌حساب توکن‌ها شناخته می‌شود، بلکه از یک مزیت بالقوه دیگر نیز برخوردار است؛ زیرا توسط کیسی رودارمور، مخترع پروتکل Ordinals، طراحی و توسعه یافته است.

BRC-20 یک استاندارد توکن تستی بود که ایجاد شده بر اساس پروتکل او، و از آنجایی که هر کسی مجاز است تا بر روی زنجیره بدون نیاز به مجوز توکن ایجاد کند، رانز مهر خود رود آرمور خود را می دارد. وقتی صحبت از میلیاردها دلار بیت کوینی می شود و آنچه که برای کسب دارایی‌های ارزشمند در این فضا اهمیت پیدا می کند، برای برخی از صاحبان مجموعه و سرمایه گذاران اهمیت دارد.

الیزابت اولسون، رئیس بخش رشد در استارت‌آپ کیف پول بیت کوین Xverse، قبلاً به گفت: «این دیدگاه او است که چگونه این را می‌بیند. رمزگشایی. بدیهی است که Ordinals موفقیت بزرگی بوده است، بنابراین من تصور می‌کنم که Runes به اندازه توکن‌های BRC-20، اگر بزرگ‌تر نباشد، خواهد بود.»

Runes می‌تواند به اقتصاد بیت‌کوین آغازی تازه داد و دارایی‌های جدیدی را در زنجیره بلاک ایجاد کند. این امر می‌تواند مزایا و معایبی داشته باشد، وابسته به دیدگاه شخصی شما. امیدواریم انتظارات زیادی از راه‌اندازی Runes برآورده شود، زیرا پروژه‌هایی که به دنبال تبدیل شدن به ضرابخانه‌های معتبر هستند در حال رقابت می‌باشند و تقاضا برای استفاده از Runes می‌تواند هزینه استفاده از آن را افزایش دهد. ببینیم چه اتفاقاتی برای شبکه در آینده رقم می‌زند.

منتشر شدن پروتکل رونها در آینده نزدیک منجر به کاهش نرخ معاملات بیت‌کوین و افزایش عواید آن خواهد شد، به عبارتی دیگر، موسس پروژه رانستون و متخصص NFT با نام مستعار لئونیداس از این تحولات بر روی بازار حکایت کرد. “پروتکل فعال Ordinals تاثیر زیادی روی حال و هوای بیت‌کوین خواهد داشت. از آنجا که آپلود کردن فایل‌ها به زنجیره بلوکی هزینه‌بر است، هنرمندان باید بهتر درک کنند که چگونه از فضای فایل هوشمند بهتری برای این منظور استفاده کنند.”

اگر پروژه‌های Ordinals جدید کمتری روی شبکه بیت کوین مستقر شوند و با این حال هزینه خرید و فروش آنها بیشتر باشد، برخی معتقدند که این موضوع می‌تواند منجر به افزایش قیمت مجموعه‌های موجود شود.

لئونیداس توضیح داد: “افزایش هزینه‌های ضروری برای حذف مجموعه‌ها منجر به کاهش تنوع مواد مختلف در دسترس می‌شود.” وی تاکید کرد که “مواد مختلف موجود در حال حاضر نیازی به رقابت برای تقسیم و سهیمی ندارند، زیرا تعداد آنها کاهش می‌یابد و از این رو باید بهره برداری از آن‌ها با دقت بیشتری انجام شود.”

او همچنین ذکر کرد که پروتکل بودن Runes به Ordinals باعث می‌شود “یک قسمت بصری را به هر Rune که به آن اختصاص داده می‌شود، متصل کند”، و یک نکته دیگر را به Ordinals در این فرایند افزود.

بنیان‌گذار و مدیرعامل Xverse، کن لیائو، مطمئن است که هزینه‌هایی که بر فضای Ordinals اثر می‌گذارد، بایستی اعتبار دارند. او تأکید دارد که ایجاد فضاهای جدیدی می‌تواند زمان‌بر و هزینه‌برتر شود. همچنین، او معتقد است که تقاضای گسترده‌تری برای دارایی‌های بیت‌کوین، ناشی از افزایش نصف شدن پاداش استخراج‌کنندگان به نصف، تاثیر قابل ملاحظه‌ای بر Ordinals خواهد گذاشت.

به طبع، وجود یک انگیزه دیگر برای افزایش کارمزدها و ارزش دارایی‌ها وجود دارد: افزایش قیمت کلی، می‌تواند دارایی‌های بیت کوین را به شکل فردی و منحصر به فرد‌تری نشان دهد.

تدارک چنین وضع موضوعی ایجاب‌گرا نیست، به‌طور خاص برای افرادی که دارای این دارایی‌ها هستند، ولی محدودیتی می‌تواند تعداد افرادی که می‌توانند هزینه بازی در این فضا را پرداخت کنند، قرار دهد. زنجیره‌های دیگر بسیار ارزان‌تر برای استفاده موجود هستند و شبکه‌های مقیاس لایه ۲ بیت کوین هم در حال رشدند. با این وجود، این می‌تواند یک واکنش زنجه‌ای به وجود آمدن یک تغییر در فضای بیت‌کوین باشد که آن را در دسته‌بندی نادرتر قرار می‌دهد.

رندی واسینگر، بنیانگذار و مدیر عامل CryptoSlam، به Decrypt

گفت: «اعتقاد دارم دلالان برای مدتی از بازی جدید رونز لذت خواهند برد، با توجه به قیمت پایین حرکت BRC-20.

“Ordinals ممکن است برای دارایی‌های پیشرفته و پیشرفته که توانایی بهره‌مندی از اعتبار بیت‌کوین را دارند، تاثیرگذار باشند. اما در صورت عدم این شرایط، من معتقدم که هنوز هیچ برنامه‌ای مبتنی بر بیت‌کوین وجود ندارد که بتواند به پذیرش گسترده و پایدار دست یابد. “توکن‌ها برای پیشرفت نیاز به تلاش دارند و در نهایت، کارمزد بالا برای معاملات بیت‌کوین، بدون توجه به پروتکل، حجم و سرعت را مورد انتقاد قرار می‌دهد.”


منبع: decrypt.co


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها