آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز نکسو چیست؟ | آینده ارز نکسو

نکسو Nexo چیست؟

نکسو Nexo چیست؟ ، آیا تا به حال نام نکسو به گوشتان خورده است؟ آیا تا به حال از اطرافیانتان سیستم وام دهی نکسو را شنیده اید؟ همانطور که متوجه شدید، در این مقاله قصد داریم تا درباره ” نکسو ” Nexo   ” با شما عزیزان گفتگو کنیم. سیستم وام دهی نکسو بر بستر بلاکچین می باشد و این اجازه به کاربران می دهند که وام بگیرند، آن هم وام دیجیتال. اگر برایتان جالب شد در ادامه همراه ما باشید تا به صورت کامل با نکسو آشنا شوید.

شما می توانید مقاله کیف پول های ارز نکسو NEXO را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای نکسو NEXO در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت نکسو | قیمت NEXO) را مشاهده نمایید.


نکسو چیست؟

نکسو Nexo چیست؟
نکسو Nexo چیست؟

همانطور که در ابتدا مقاله خواندید، نکسو یک سیستم پیشرفته وام دهی بر بستر بلاکچین می باشد که شما می توانید وام دیجیتال بگیرید. این سیستم چندسالی است که کار خود را آغاز کرده است و توسط شرکت ” Credissimo ” تاسیس شده است. کمپانی Credissimo یک شرکت معتبر مالی می باشد ک فعالیت خود را از سال تقریبا ۲۰۰۷ آغاز کرده است. تقریبا می توان گفت که این کمپانی ۱۰ سالی است که سیستم وام دهی بلاک چین را راه اندازی کرده است. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که آیا برای وام گرفتن در سیستم وام دهی نکسو نیاز به ضامن است؟

بله، شما برای اینکه بتوانید وام خود را دریافت کنید باید مقداری ارز دیجیتال به عنوان وثیقه برایشان قرار دهید. سیستم وام دهی نکسو برای وثیقه گذاشتن جهت گرفتن وام تنها چند رمز ارز را قبول می کند که شما می توانید لیست این ارز های دیجیتال را در نرم افزار و یا سایت رسمی نکسو مشاهده کنید. چندی از رمز ارز هایی که نکسو از آن ها پشتیبانی می کند عبارت اند از: ” بیت کویناتریوم ریپل بایننس کوین “، ” کاردانو


طریقه وام دهی پلتفرم نکسو به چه صورت است؟

نکسو این اجازه را به شما می دهد که با دارایی های خود ( ارز های دیجیتال موجودتان ) وام بگیرید. شما می توانید این رمز ارز ها را به عنوان وثیقه استفاده کنید. نکسو رمز ارز هایی که داخل کیف پولتان وجود دارد را بلوکه می کند و تا موقعی که وام خود را پس ندهید، حساب شما باز نمی شود و نمی توانید رمز ارز های خود را دریافت کنید. پس از واریز مبلغ به کیف پول، باید از چند مرحله بگذرید و سپس با تایید شدن توسط نکسو، می توانید وام خود را دریافت کنید.


نیم نگاهی به تیم نکسو

نیم نگاهی به تیم نکسو
نیم نگاهی به تیم نکسو

اگر در خاطرتان باشد در ابتدای مقاله آوردیم که تقریبا ۱۰ سالی می شود که از تاسیس پلتفرم نکسو می گذرد. پلتفرم نکسو شامل چندین شریک می باشد که آن ها با دست به دست هم دادن توانستند که این کمپانی را راه اندازی کنند. بنیانگذار اصلی نکسو کرادیسیمو می باشد و آن نیز نکسو را اداره می کند. خوشبختانه تیم نکسو را افرادی بسیار مهم و همچنین شاخص تشکیل داده است.


آیا نکسو دارای یک توکن است؟

بله، شاید تا به حال نام این توکن را در صرافی های مختلف دیده باشید. نکسو دارای یک توکن با قانون های SEC می باشد. همانطور که می دانید تمام ارز های دیجیتال و همچنین توکن ها دارای یک پشتوانه هستند. پشتوانه توکن نکسو نیز در آمد هایی است که در سیستم وام دهی آن ذخیره شده است. در چند وقت اخیر، قیمت توکن نکسو افت بسیاری داشته است و همچنان این کاهش قیمت ادامه دارد. یکی از دلایل افت قیمت این توکن را می توان به حجم وام دهی و ارز های ذخیره شده عنوان کرد.


چگونه می توانیم از نکسو وام دریافت کنیم؟

در دو قسمت قبلی درباره این موضوع به صورت مقدماتی توضیحاتی برای شما کاربران ارائه کردیم. حال در این قسمت قصد داریم تا به صورت کامل برای شما این روش را توضیح دهیم.

برای اینکه بتوانید از سیستم وام دهی نکسو وام تهیه کنید، باید کیف پول نکسو خود را شارژ کنید. به این منظور در مرحله اول می بایست تا یک حساب کاربری در نکسو ایجاد کنید. پس از ایجاد حساب کاربری، باید همانطور که گفتیم، کیف پول خود را شارژ کنید.

برای شارژ کیف پول باید از رمز ارز هایی استفاده کنید که این پلتفرم از آن ها پشتیبانی می کند. در ابتدا مقاله ما چندین رمز ارزی که این پلتفرم از آن ها پشتیبانی می کند را برایتان شرح دادیم. برای اینکه بتوانید از تمام رمز ارز هایی که این نرم افزار پشتیبانی می کند اطلاع داشته باشید باید به سایت رسمی نکسو مراجعه کنید  سپس لیست رمز ارز های موجود را مشاهده کنید.

پس از واریز رمز ارز ها باید تایید هویت حساب کاربری خود را انجام دهید تا تایید شوید. این گزینه بسیار مهم است به شما باید تایید هویت خود را انجام دهید.

پس از انجام مراحل تایید هویت، باید ارز های انتقالی شما توسط بلاک چین تایید شوند. این موضوع چند ثانیه ای زمان می برد و پس از تایید شدن ارز ها توسط بلاک چین اوراکل نکسو به طور اتوماتیک مسائل وام را بررسی می کند و سپس پس از اتمام بررسی ها وام را برای درخواست کننده ایجاد می کند.

کاربر نیز می توانید با مراجعه به ” Withdraw Loan ” وام خود را دریافت کند. پس از پایان آخرین قسط می توانید مقدار مبلغی که در کیف پول نکسو بلوکه شده است را برداشت کنید. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چه ارزی ما در هنگام دریافت وام، دریافت خواهیم کرد؟

شما می توانید با انتخاب خودتان ارز فیات و یا استیبل کوین ها را دریافت کنید. اگر علاقه داشتید می توانید انتخاب کنید تتر و یا همان دلار دریافت کنید و انتقالتان را انجام دهید.


نرخ سود وام های نکسو به چه صورت می باشد؟

نرخ درصد سالانه سود های نکسو، ثابت است. اگر شما بخواهید برای بازپرداخت وام خود از توکن های Nexo استفاده کنید نرخ درصد آن %۸ می باشد اما اگر بخواهید از سایر ارز های دیجیتال برای این کار استفاده کنید درصد شما تقریبا ۲۴.۹% می شود.

یکی از مسائلی که در این بین حائز اهمیت می باشد این است که شما می توانید پس از پرداخت قسط های خود از اعتبار وام خود برداشت داشته باشید به شرطی که ارزش دارایی بلوکه شده شما نسبت به ارزش وامتان کم تر نشود.


شرایط بازپرداخت سیستم وام دهی نکسو چگونه است؟

این یکی از مهم ترین سوالاتی می تواند باشد که برای شما پیش می آید. اینکه چگونه باید بازپرداخت وام های خود را انجام دهید به انتخاب خودتان است. اما این نکته را در نظر داشته باشید که پرداختی هایتان باید ماهیانه باشد. بعضی از مواردی سیستم وام دهی نکسو همانند وام معمولی است که می تواند در فضای واقعیت آن را دریافت کرد.


توکن Nexo را در کدام کیف پول ها می توانیم ذخیره کنیم؟

توکن Nexo را در کدام کیف پول ها می توانیم ذخیره کنیم؟
نکسو Nexo چیست؟ | آشنایی با سیستم وام دهی بلاکچین

احتمالا با مطالعه درصد بازپرداخت تصمیم گرفته اید که بازداخت وام های خود را با توکن های نکسو انجام دهید. حال این سوال برای شما پیش می آید کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز نکسو چه کیف پول هایی هستند

توکن نکسو مبتنی بر استاندارد ” ERC20 ” می باشد. می دانید که این استاندارد بر پایه بلاک چین ارز دیجیتال اتریوم ساخته شده است. پس بنابراین شما می توانید از کیف پول هایی که از اتریوم پشتیبان می کنند استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که باید به این دقت کنید که توکن نکسو در لیست آن کیف پول قرار دارد یا خیر.


نقشه راه های سیستم وام دهی نکسو

در سال گذشته، تیم نکسو قصد داشت تا کسب و کار خود را توسط موسسه بانکی ” FDIC ” بیمه کند تا در صورت بروز مشکلات مالی بتواند جواب گوی طرفدارانش باشد. خوشبختانه سیستم وام دهی نکسو یک محصول کارآمد می باشد ک توانسته است بیشترین تعداد جذب طرفداران را داشته باشد.

ممنون که تا پایان “ارز نکسو چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده