آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز دیجیتال Nxt چیست؟

ارز دیجیتال Nxt چیست؟

در مقاله ارز دیجیتال NXT چیست؟ می خواهیم شما را با ارز دیجیتال دیگری آشنا کنیم .طراح ارز دیجیتال Nxt هم مانند طراح بیت کوین بعد از یه مدتی ناپدید شد. ارز دیجیتال Nxt مانند رمز ارزهای دیگر مثل اتریوم – تتر – بیت کوین کشلایت کوینورجریپلمونرو و … قابلیت خرید و فروش از طریق صرافی ها را دارد.

ارز دیجیتال Nxt چیست؟

ارز دیجیتال NXT توسط فردی به نام BCNext طراحی و ساخته شد.

BCNext نیز همانند ساتوشی ناکاموتو هویت خود را پنهان کرده است و به صورت ناشناس فعالیت خود را ادامه داد و پس از عملی شدن وعده هایش ناپدید شد.

این ارز دیجیتال یک پلتفرم اقتصادی- تجاری می باشد. این رمز از الگوریتم اثبات سهام  (proof-of-stake) برای رسیدن به توافق دسته جمعی برای معاملات استفاده می کند. بنابراین میزان عرضه آن ثابت بوده و بر خلاف بیت کوین هیچ فرایند استخراج ای در آن وجود ندارد.

به دلیل انعطاف پذیر بودن پلتفرم  NXT ، برای ساخت برنامه های کاربردی و همچنین خدمات مالی طراحی و استفاده می شود. در آخرین نسخه اصلی NXT ، قابلیت چند امضایی بودن تراکنش ها و یک سیستم افزونه برای client را فعال کرده است.

زبان برنامه نویسی NXT ، جاوا می باشد. NXT همانند دیگر کریپتوکارنسی ها یک کپی از منبع کد بیت کوین نیست. و دارای منبع کد منحصر به فرد بوده و سیستمی متفاوت از بیت کوین است.

NXT ،به عنوان یک فناوری بلاک چین ۲.۰ خود را معرفی می کند و در آینده با Ardor و Ignis ارتباط برقرار خواهد کرد.


تاریخچه ارز دیجیتال NXT

NXT در سال ۲۰۱۳ توسط فردی ناشناس با نام مستعار BcNext طراحی و ساخته شد.BcNext پس از عملی شدن وعده هایش ناپدید شد.

به دلیل اینکه توسعه دهندگان ارز دیجیتال NXT افراد ناشناس و دارای شخصیت های مجازی می باشند ، برخی فکر می‌کنند که توسعه دهنده اصلی و فعلی که فردی با نام مجازی Com-From-Beyond است ، در اصل همان BCNext بوده که با یک نام کاربری دیگر شروع به فعالیت کرده است.

اما افرادی که از اول با این پروژه همراه بودند، این دو شخصیت را شناخته و می دانند که این دو نفر از نظر تفکر ، اهداف و روش کاری آنها با هم متفاوت است و به همین دلیل هرگز نمی توانند که این دو ، یک نفر باشد.

کد منبع کامل NXT در سال ۲۰۱۴ و تحت مجوزی از دانشگاه MIT منتشر شد.


نوسانات قیمت NXT و نمودار آن

در تاریخ ۴ اسفند ۱۳۹۸، براساس سایت tradingview حجم معاملات NXT در بازار چیزی حدود ۱۴۸ میلیون دلار است. قیمت NXT معادل ۰.۰۱۴۸ دلار اسفند ۱۳۹۸ است.

بیشترین نوسان قیمتی این ارز حدود ۱.۵ دلار بوده است.

 

ارز دیجیتال NXT - پایگاه چامع زوم ارز


۱۰ ویژگی رمز ارز NXT

 • NXT همانند دیگر کریپتوکارنسی ها یک کپی از بیت کوین نیست و با هدف رقابت با بیت کوین و بهبود ویژگی ها و حل نواقص آن مانند: بالا بردن سرعت تراکنش و جلوگیری از نفت بلاک چین، از اول طراحی و کدهای آن به زبان جاوا می باشد.
 • NXT منبعی بر بلاکچین سورس باز است.
 • NXT یک پلتفرم ساده و ماندگار می باشد که به طور مستقیم برای همه مفید است.
 • پلتفرم NXT شامل بسیاری از ویژگی های اصلی مثل : صرافی ، بازار و همچنین سیستم رای گیری و ارز دیجیتال آن است.
 • NXT به دلیل ساده بودن برای همه افراد قابل استفاده می باشد.
 • NXT اولین ارز ۱۰۰ درصدPos بوده و برخلاف دیگر ارزهای pos که از این سیستم برای استخراج ارز خود استفاده می کنند ، تنها در تراکنش ها به عنوان پاداش شبکه پرداخت می‌شود.
 • تا امروز NXT کاملترین کریپتوکارنسی شناخته شده می باشد و از تمام امکانات قابل اجرا بر روی سیستم بلاکچین بهره مند است .در حالی که مشهور ترین ارزهای جایگزین که ادعای داشتن تکنولوژی های جدید را دارند ،در عمل حتی به نصفی از این امکانات دست نیافته و ادعای آنها فقط در حد ایده مانده است.
 • تیم توسعه دهنده بزرگ و کارآمد NXT تشکیل شده از دانشمندان علوم کامپیوتر و رمزنگاری می باشد.
 • تیم توسعه دهنده NXT دائماً در حال به روز رسانی ابزار و امکانات جدید برای سهولت کار کاربران می باشد. حتی در بعضی اوقات کیف پول NXT در هفته دو بار به روز شده و امکانات جدید به آن اضافه می شود.
 • NXT اجازه می دهد تا تمام کالاهای فیزیکی و مجازی و یا حتی خدمات را بر روی بلاک چین NXT مبادله کرده و به فروش برسانید. این کالاها شامل: ملک ، سهام ، نرم افزار و یا هر چیز دیگر نیز می توان بود. پس می توان نتیجه گرفت کهNXT تقریباً اجازه تجارت هر چیزی را به کاربران خود می دهد.

امکانات ارز دیجیتال NXT چیست؟

 • Asset Exchange :برای خرید و فروش ارز دیجیتال ابتدا باید در یک صرافی مانند: Binance, Bittrex و… ثبت نام کرد و سپس ارز های خود را تبدیل ، خرید و یا به فروش رساند. بزرگترین چالش و مشکل در پیش روی کاربران کریپتوکارنسی این است که اتفاقی شبیه به Bittrex و MT-GOX رخ ندهد و حساب ها مسدود یا هک نشود.

Asset Exchange جز اولین صرافی غیر متمرکز کریپتوکارنسی می باشد ،که این امکان را می دهد تا دارایی های رمزنگاری شده خود را در برابر این NXT به صورت نظیر به نظیر و بدون پرداخت هیچ کارمزدی مبادله کنید.

 • Market Plase :Market Plase یک بازار غیر متمرکز می باشد که اجازه تجارت هرگونه کالای فیزیکی و مجازی را می‌دهد. با استفاده از کیف پول NXT می توان به این بازار دسترسی پیدا کرد، و می توان تنها یک NXT که به عنوان کارمزد تراکنش پرداخت می‌شود ،تمام کالاها و خدمات را بر روی بلاک چین NXT در این بازار آگهی کرد تا علاقه‌مندان بتوانند از این طریق را داد و ستد کنند.
 • Monetary System :سیستم پولی NXT این امکان را می دهد تا بتوان انواع کریپتوکارنسی با الگوریتم و مشخصات دلخواه خود را بر روی بلاک چین NXT ایجاد و امنیت ارز خود را از طریق شبکه NXT تامین کنیم.
 • Voting System :این یک سیستم رای گیری غیر متمرکز است که به کاربران اجازه می‌دهد تا درباره موضوعات دلخواه خود اقدام به انجام رای‌گیری یا نظرسنجی کنند .این یک کاربرد ضروری برای جامعه ارز ها می باشد تا کاربران بتوانند بدون فاش شدن هویت شان رای دهند و بسته به تعداد ارزیابی سهام موجود در کیف پول حق رای داشته باشند .بدیهی است که در آینده می توان با کمک به این سیستم در انتخابات به عنوان یک ابزار کارآمد به دولت ها استفاده کرد.
 • Account Leasing :Account Leasing این اجازه را می دهد تا قدرت Forging حساب کاربری خود را برای مدت مشخصی به یک فرد دیگر اجاره دهید. همچنین این سیستم امکان ایجاد استخر Forging امنی را برای کاربران فراهم می کند.
 • Brain Wallet :در این ویژگی تمام اطلاعات مربوط به حساب کاربران بر رویNXT  ذخیره می شود .بنابراین می توان از طریق تمام نرم افزارهای کیف پول NXT ،تنها با وارد کردن شماره حساب و رمز عبور می‌توان به حساب خود دسترسی پیدا کرد و دیگر نیاز به ذخیره فایل Wallet.dat و یا فایل دیگری از کیف پول خود نیست.
 • Phasing:با استفاده از این سیستم می توان پرداخت های خود را مرحله بندی کرد و پول مورد نظر خود را در چند مرحله پرداخت کرد. و  این کار می توان با قرار دادن شرط و شروطی همراه باشد و یا اینکه بدون هیچ شرطی در چند مرحله انجام شود.

کارکرد NXT چگونه است؟

NXT از تابع اثبات سهام (pos) برای ایجاد لایه هماهنگی در معاملات استفاده می کند. این پلتفرم به شکل خاص برای تسهیل ساخت برنامه ها و ارائه خدمات مالی نیز طراحی شده است. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد NXT این است که کدهای آن از همان ابتدا در جاوا نوشته شده است.


ایجاد سکه در شبکه NXT به چه صورت است؟

به دلیل اینکه NXT دارای میزان عرضه اولیه بدون تغییر می باشد ،هیچگونه سکه جدیدی برای پاداش بلوک در شبکه ایجاد نمی‌شود. داشتن NXT برای چیزی حدود یک روز ،نرم افزار NXT شروع به تکمیل فرایند ایجاد بلوک می‌کند و کاربر می‌تواند سکه‌ها را از این طریق بدست آورد.


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

پریسا رزاقی
پریسا رزاقی
کارشناس it | محقق و پژوهشگر در رابطه با ارزهای دیجیتال و بلاکچین | علاقه مند به تکنولوژی های روز دنیا
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عارفه
عارفه
2 سال قبل

بابت محتوای خوبتون بسیار سپاس گذارم

مسعود
مسعود
2 سال قبل

آینده قیمتی این ارز دیجیتال به چه صورته؟

تیم محتوا
تیم محتوا
پاسخ به  مسعود
2 سال قبل

ارز های دیجیتال آینده ی ثابت و معینی ندارند اما میتونید تحلیل ارز های مورد نظرتون رو مطالعه کنید تا حد زیاد و قابل قبولی اطلاعات مورد نیازتون رو دریافت می‌کنید

آخرین مقالات منتشر شده