ارزهای دیجیتالمعرفی ارز دیجیتال

ارز مونرو XMR چیست؟

بررسی ارز دیجیتال مونرو Monero

ارز مونرو XMR ، ارزهای رمز پایه در حال افزایش محبوبیت هستند و می توانند برای خرید و فروش در اختیار عموم قرار بگیرند. هدف بسیاری از این ارزهای دیجیتال افزایش حریم خصوصی و ناشناس ماندن است. رمز ارزهای زیادی به دلیل ویژگی های حفظ حریم خصوصی مورد محبوبیت و مقبولیت هستند که یکی از این ارزهای دیجیتال مونرو می باشد. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی ارز دیجیتال مونرو و نحوه عملکرد و ویژگی های ان بپردازیم . اگر شما هم می خواهید اطلاعاتی در ارتباط با این رمز ارز استفاده نمایید ، می توانید با خواندن این مقاله اطلاعات کافی را دریافت نمایید.

ارزدیجیتال مونرو در سال 2014 وارد بازار رمزارزها شد.نماد این رمز ارز XMR است .جزو ارزهای رمز پایه و غیر متمرکز است .که بخاطر نوع تراکنش هاس آن بین کاربران محبوب شده است.تراکنش های مونرو به صورت ناشناس و غیرقابل ردیابی انجام می شوند.ارزدیجیتال مونرو open suorse می باشد.از این ارزدیجیتال می توان برای خرید و فروش و تبادل با ارزهای دیجیتال دیگر استفاده کرد.این رمز ارز مانند بیت کوین و اتریوم و ریپل و ما بقیه رمز ارزها غیر متمرکز است.

شما می توانید مقالات تحلیل ارز دیجیتال مونرو XMR و کیف پول های مونرو XMR را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای مونرو XMR در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت مونرو | قیمت XMR) را مشاهده نمایید.


ارز دیجیتال مونرو XMR چیست ؟

ارز دیجیتال مونرو XMR چیست ؟

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

ارز دیجیتال مونرو یک رمز ارز open source و مبتنی بر حریم خصوصی می باشد .محبوبیت رمز ارز مونرو در دنیای ارزهای دیجیتال بیشتر به دلیل ویژگی نا شناس ماندن در حال افزایش است . رمز ارز مونرو برترین ارز دیجیتال محرمانه محور است که بر اساس یک سیستم خصوصی و غیر قابل ردیابی است .رمز ارز Monero از نوع خاصی از رمز نگاری استفاده می کند تا اطمینان حاصل کند که تمام معاملات آن غیر قابل ردیابی است . هدف رمز ارز مونرو این است که معاملات و تراکنش ها به صورت خصوصی انجام شود .تیم پشتیبان ارز دیجیتال مونرو ادعا دارند که حفظ حریم خصوصی و امنیت بزرگترین اولویت های آنها می باشد .بنابراین اگر به دنبال یک ارز دیجیتال امن ، خصوصی و پیگیر گریز می باشید مونرو مناسب ترین است.مونرو برای اطمینان داشتن از پیگیرگریز و غیرقابل رهگیری بودن تراکنش هایش از رمزنگاری مخصوصی استفاده می کند. مونرو به دلیل استفاده از الگوریتم های اجماع اثبات کار pow مانند بیت کوین قابل استخراج است.


نیم نگاهی به ارز دیجیتال XMR

نام اختصاری XMR
نوع ارز COIN
عرضه کل 18,077,608
مقدار درگردش 18,077,608
وب سایت رسمی getmonero.org
بلاکچین اکسپلور localmonero.co

minergate.com

xmr.tokenview.com

blockchair.com

وایت پیپر github.com
پیج های ارتباط رسمی bitcointalk.org

forum.getmonero.org

forum.monero.space

Twitter.com

Reddit.com

سورس کد github.com
آدرس قرارداد secret19ungtd2c7srftqdwgq0dspwvrw63dhu79qxv88

 


تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال مونرو ( XMR )

تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال مونرو ( XMR )
تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال مونرو ( XMR )

بر اساس بررسی های انجام شده از مقالات مربوط به رمز ارزها ، ارز دیجیتال مونرو در سال 2014 راه اندازی شده است . با توجه به گفته های سایت CoinMarketCap در ابتدا هفت نفر در توسعه مونرو نقش داشته اند که پنج نفر از انها تصمیمم گرفته اند ، ناشناس بمانند . شایعاتی مبنی بر اختراع مونرو توسط ساتوشی ناکاموتو مخترع بیت کوین وجود دارد .

ریشه ی رمز ارز XMR را می توان در ارز دیجیتال Bytecoin جستجو کرد ، که یک ارز رمز پایه متمرکز بر حریم خصوصی است و در سال 2012 راه اندازی شده است .


ویژگی های مونرو XMR

ویژگی های مونرو XMR
ویژگی های مونرو XMR
 • مقیاس پذیری مونرو XMR

مقیاس پذیری در عرصه ارزهای دیجیتال بسیار مهم است.ارزهای دیجیتالی که بر اساس کد پایه بیت کوین تولید شده اند محدودیت بلاک دارند .اما ارزدیجیتال مونرو حجم های قابل تغییر برای ایجاد هر بلاک ارائه نموده است.رمز ارز مونرو با ارائه  طرح عدم رسیدن پاداش هربلاک به کمتر از 0.3 ، این موضوع را اجرا کرد.و باعث شد که بازار های مالی و تورم ایجاد نشود.این موضوع یعنی اینکه پاداش رمز ارز مونرو هیچوقت به زیر 0.3 در دقیقه نخواهد رسید و باعث شد که مونرو به یک ارزدیجیتال بدون تورم تبدیل شود.

 • حریم خصوصی مونرو XMR

توسعه دهندگان مونرو بر روی حریم خصوصی بسیار تاکید داشته اند.در شبکه بلاکچین مونرو کاربران تسلط کامل روی تراکنش ها و سرمایه خود دارند.زیرا بلاکچین مونرو به گونه ای طراحی شده که این امکان را فراهم می کند.و بخاطر ناشناس بودن هیچ شخص یا ارگانی قادر به پیگیری تراکنش شما نخواهد بود.یعنی هیچ کسی نمی تواند پی ببرد که مونروی شما برای چه و کجا خرج شده است.ولی در بیت کوین و بیشتر ارزهای دیجیتالی دیگر امکان ردیابی تراکنش ها هست.

 • تمرکز زدایی مونرو XMR

اکثر ارزهای دیجیتال با هدف تمرکززدایی ایجاد شده اند .اما بخاطر استفاده از الگوریتم اثبات کار POW و اثبات سهام POS  نمی توانند تمرکز زدایی را اجرا کنند.اما رمز ارز مونرو علی رغم استفاده از اثبات کار ،با پیش گرفتن روش های متفاوت در جهت تمرکز زدایی حرکت می کند.

 • محدودیت تعداد مونرو XMR

مونرو نیز مانند بیت کوین دارای محدودیت در تعداد است.تمام مونروی قابل استخراج به تعداد 18 میلیون و 400 هزار می باشد. بعد از تمام شدن این تعداد مونرو ،روند استخراج به صورت ادامه یافتن طبق یک نمودار خطی به اندازه 0.3 در دقیقه استخراج می شود.


مونرو بر ۳ ارزش کلیدی اولویت بندی شده است:

امنیت:

کاربران برای اعتماد کردن باید انجام تراکنش هایشان بدون خطا باشد.

حریم شخصی:

مونرو اهمیت زیادی به حریم شخصی کاربرانش می دهد و جزییات تراکنش ها را به صورت حریم خصوصی به صورت پیش فرض ذخیره می کند.

تمرکز زدایی:

مونرو از بالاترین سطح غیرمتمرکز سازی بر خوردار است.

برای اکثر مردم حریم خصوصی حساب مالیشان مهم است. اما شرکت ها و بانک ها اطلاعات را با هم به اشتراک می کذارند. در نتیجه هیچ فضای امنی برای انجام تراکنش نیست. اما امروزه مونرو این امنیت و محرمانه بودن را ایجاد کرده است. مونرو یک ارز ایمن ،محرمانه و غیر قابل ردیابی است.

به وسیله مونرو شما بانک خود هستید و فقط خودتان مسئولیت و‌کنترل پولتان را دارید. یعنی می توایند تامین کننده خودتان را در تجارت مخفی کنید و در اصل می توان از قوانین دولتی در امان بود. شفافیت مونرو با انتخاب شماست یعنی شما می توانید انتخاب کنید که چه کسی تراکنش شما را ببیند. موضوعی که مونرو را از بیت کوین متمایز می کند، مقیاس پذیری آن است. از مونرو استفاده کنید تا کنترل دارایی هایتان را خودتان در دست داشته باشید.


برای بالا بردن محرمانگی تراکنش ها از ۳ فناوری امنیتی ذیل استفاده می شود

امضای حلقه ای (Ring Signature)

امضاهای حلقه ای باعث مخفی شدن مشخصات فرستنده پول می شود. در این روش هر تراکنش در بین تراکنش های دیگر‌قرار می‌گیرد که سبب می شود، هنگامی که کاربران اطلاعاتی را که در شبکه بلاکچین موجود است را مشاهده کنند ولی دیگر قادر به دیدن منبع ارسال پول نیست.

نشانه های پنهان (Stealth Addresses)

مونرو با ایجاد آدرس های پنهانی که تصادفی تولید می‌ شود حریم خصوصی کاربران را بهبود بخشیده است. برای هر معامله از طرف گیرنده یک‌ آدرس یکبار مصرف اینجاد می کند. با استفاده از این ویژگی ،گیرنده یک آدرس فرضی را منتشر می کند ولی معاملاتی که دریافت می کند به آدرس شخصی خود فرد منتقل می شود. آدرس های منتشر شده فرستنده یا گیرنده در تراکنش های انجام شده در شبکه مونرو مرتبط با هم نیستند.

تراکنش های محرمانه حلقه ای (Ring CT)

تراکنش های محرمانه حلقه ای در شبکه مونرو، میزان پول انتقال یافته را مخفی نگه می دارد. در سال ۲۰۱۷ یکی از جدیدترین فناوری هایی که امنیت مونرو را بالا برد ،تراکنش محرمانه حلقه ای بود. عملکرد این فناوری به گونه ای است که هنگامی که تراکنشی در شبکه بخواهد انجام شود فرد فرستنده باید کل کیف پول خود را وارد کرده و دو خروجی برای آن مشخص کند. به این صورت که ابتدا مقدار پول مورد نظر برای انتقال و در آخر مابقی که باید به کیف پول بازگردد مشخص می شود.

عملکرد تایید تراکنش به این صورت می باشد که مجموع ورودی با مجموع خروجی برابر خواهد بود و هیچ سکه ای از این تراکنش ها ایجاد نمی شود. در نتیجه میزان مبلغ انتقال یافته مخفی می ماند. به علت رمزنگاری های انجام شده که از سمت فرستنده اعمال می شود فقط توسط سیستم های موجود در شبکه که تایید اعتبار تراکنش ها را انجام می دهند قابل مشاهده می باشد.


مقایسه بین بیت کوین و مونرو

مقایسه بین بیت کوین و مونرو
مقایسه بین بیت کوین و مونرو
 • مخترع ارز دیجیتال مونرو گروه توسعه دهنده 7CORE اولین ارز خود را به صورت جمع سپاری و در سال 2014 عرضه کرد. محدودیت کوین های آن 18 میلیون واحد +0.3 مونرو در هردقیقه بوده.
 • پروتکل بلاک چین از نوع اثبات انجام کار و به عنوان ارزدیجیتال با حریم خصوصی بسیار بالایی دارد. مونرو قابل ردیابی نیست ولیکن بیت کوین قابلیت ردیابی دارد.
 • نماد ارز مونرو XMR است.کارمزد تراکنش بیت کوین نسبت به کیف پول ها متغییر است. اما کارمزد تراکنش مونرو 0.004-0.02 XMR / KB می باشد.
 • مونرو از الگوریتم CRPTONOTE پیروی می کند. زمان بلاک بندی مونرو 120 ثانیه بوده درحالی که بیت کوین چیزی در حدود 10 دقیقه بلاک بندی انجام می دهد.
 • استخراج مونرو از طریق کارت گرافیک (GPU) و پردازنده (CPU) و بیتکوین توسط استخراج کننده های ASIC انجام می شود.
 • مونرو از یک پلتفرم متن باز، امضای حلقه ای و آدرس های ناشناس برای امنیت بالا و پنهان سازی هویت فرستنده و گیرنده استفاده می کند.
 • تیم توسعه دهنده مونرو درحال گسترش امنیت بیشتر و ارتقاء این ارزدیجیتال هستند.
 • تراکنش های بیت کوین عمومی بوده و تمام اطلاعات فرستنده و گیرنده را نشان می دهد. در مونرو تنها فرد فرستنده و گیرنده قادر هستند تا تراکنش ها و انتقال های هم را ببینند، و هیچ کاربر دیگری از این تراکنش مطلع نخواهد شد.
 • یکی از اولین ارزهای دیجیتال بایت کوین بود که از پروتکلی به نام کریپتونوت استفاده می کرد سپس در سال ۲۰۱۴ با انجام یک هاردفورک ، پروتکل جدیدی به نام Cryptonight بوجود آمد که به سبب آن مونرو شکل گرفت.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال XMR

در حال حاضر و به هنگام نگارش این مقاله قیمت رمز ارز مونرو برابر با 271.37 دلار می باشد و حجم معاملات مربوط به این ارز دیجیتال در 24 ساعت برابر با 690،493،129 دلار است . این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته 0.32% افزایش قیمت داشته است . در حال حاضر رمز ارز مونرو در سایت CoinMarketCap دارای رتبه 26 می باشد .

در نمودار زیر شما قادر خواهید بود که روند قیمت ارز دیجیتال مونرو را از اواخر مِی 2014 تا اکنون مشاهده نمایید . همانطور که در نمودار می بینید این ارز دیجیتال در ژانویه 2018 به ATH خود رسیده است .

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال XMR
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال XMR

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال XMR

کیف پول های ارز دیجیتال مونرو
کیف پول های ارز دیجیتال مونرو xmr

شما می توانید رمز ارز مونرو را پس از خرید در کیف پول های دیجیتالی زیر که برای شما نام می بریم ، ذخیره نمایید . در ادامه مطالب توضیحی به اختصار در ارتباط با هر کیف پول خواهیم داد .

1.کیف پول Monero GUI : این کیف پول یک کیف پول دستکتاپی است . با استفاده از این کیف پول ، کاربران می توانند به راحتی ارز دیجیتال XMR را ارسال و دریافت کنند .

2.کیف پول MyMonero : کیف پول مای مونرو در دسته ی کیف پول های دستکتاپ ، تحت وب و موبایلی می باشد . این کیف پول کلیدهای خصوصی را در سرورهای خود ذخیره نمی کند .

3.کیف پول Cake : کیف پول کیک از جمله کیف پول های موبایلی است که برای سیستم عامل های ios مورد استفاده قرار می گیرد .

4.کیف پول Ledger Nano S : کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس نیز می تواند رمز ارز XMR را ذخیره نماید و از امنیت بالایی برخوردار می باشد .

5.کیف پول Monerujo : کیفف پول مونروجو برای سیستم عامل های اندروید مورد استفاده قرار می گیرد و جزء کیف پول های موبایلی می باشد .


خرید و فروش ارز دیجیتال XMR چگونه است ؟

خرید و فروش ارز دیجیتال XMR چگونه است ؟
خرید و فروش ارز دیجیتال XMR چگونه است ؟

شما می توانید رمز ارز مونرو را از بسیاری از صرافی های ارزدیجیتال آنلاین خارجی که در حوزه ی رمز ارزها فعالیت می کنند ، خریداری نمایید . یکی از محوب ترین و در حال حاضر مشهورترین صرافی های انلاین خارجی که از رمز ارز مونرو پشتیبانی می کند ، صرافی بایننس می باشد که امکان خرید و فروش ارز دیجیتال مونرو را داراست .در حال حاضر ، به دلیل تحریمات موجود شما می توانید یکی از استیبل کوین ها را خریداری نموده و سپس آن را به ارز دیجیتال مونرو تبدیل نمایید .

در مبحث بعدی مقاله شما با صرافی های آنلاین خارجی که از ارز دیجیتال XMR پشتیبانی می کنند ، آشنا خواهید شد .


صرافی های آنلاین خارجی پشتیبان کننده ارز دیجیتال XMR

صرافی های آنلاین خارجی پشتیبان کننده ارز دیجیتال XMR
صرافی های ارز دیجیتال XMR

همانطور که در بحث قبلی بیان نمودیم برای خرید و فروش ارز دیجیتال XMR باید از صرافی ها استفاده نمایید . صرافی هایی که در زیر به آنها اشاره می کنیم ، صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال XMR می باشند .

1.Binance

2.Huobi Global

3.OKEx

4.HBTC

5.Dsdaq

6.Kraken

7.KuCoin

8.Bitfinex

9.Poloniex

10.Gate.io


استخراج مونرو چگونه است؟

xmr mining zoomarz

برای استخراج مونرو می توان به صورت فردی و یا از طریق استخرها اقدام نمود. قابل ذکر است می توان با یک کامپیوتر شخصی استخراج مونرو را انجام داد و هرچه قدر سخت افزار شما قوی تر باشد استخراج بیشتری صورت می پذیرد.

می توان گفت اگر صرفا می خواهید به صورت تکی و با دستگاه شخصی خودتان استخراج را انجام دهید ،این کار توصیه نمی شود چون استخراج انفرادی برای شما پاداشی ندارد.جهت درامد بیشتر از استخراج مونرو می توان به استخرهای استخراج متصل شد.استخرهای استخراج گروهی از استخراج کننده های مونرو هستند که دارای قدرت .سخت افزاری و پردازشی بالایی میباشند که این قدرت شانس بیشتری را برای تایید تراکنش ها ایجاد می کند.

پاداشی که استخرها دریافت می کنند بین اعضا تقسیم می شود. البته بیشتر استخرها جهت ورود هرکاربر هزینه ای را دریافت می کنند که هزینه انها حدود 0 تا 2 درصد می باشد.

روش های استخراج مونرو Monero

استخراج با استفاده از واحدمرکزی به نام CPU :می توان گفت اگر قصد استخراج از طریق cpu را دارید می توانید از پردازنده های AMD و INTEL استفاده نمایید.

پس از خرید CPU و دانلود نرم افزار استخراج می توانید استخراج مونرو را شروع نمایید.

استخراج از طریق پردازنده گرافیکی به نام GPU :می توان گفت استخراج باgpu بهتراز استخراج با cpu می باشدبا توجه به این که جهت تهیه gpu بایدهزینه بیشتری پرداخت کنید در عو​ض نرخ هش بالاتری دارید.

در این روش نیز مانند روش بالا پس از نصب کارت گرافیک بر روی کامپیوتر شخصی خود می توانید نرم افزار استخراج مونرو را دانلود کنید. و بعد از چند دقیقه استخراج خود را اغاز نمایید.

استخراج با استفاده ازکارت گرافیکی: روش دیگر استخراج می توانید از کارت گرافیک NVIDIA استفاده کنید. انواع مختلفی از این کارت ها وجود دارد که می توانید با تحقیق بهترین کارت گرافیک NVIDIA را تهیه کنید.

پاداش استخراج مونرو

درحال حاظر استخراج مونرو حدودا 2 دقیقه زمان می گیرد و پاداش برای ایجاد هر بلاک 4.99 است پس می توان نتیجه گرفت که استخراج هر مونرو 24 ثانیه طول می کشد درحال حاظر کارمزد مونرو به مبلغ 0.06573 می باشد.

هزینه های استخرهای استخراج مونرو

MineXMR.com

هزینه ورود به استخر: 1%

تعداد استخراج کنندگان: 32157

SupportXMR.com

هزینه ورود به استخر: 0.6%

تعداد استخراج کنندگان: 10339

Xmr.nanopool.org

هزینه ورود به استخر: 1%

تعداد استخراج کنندگان: 30132

Monero.crypto-pool.fr

هزینه ورود به استخر: 2%

تعداد استخراج کنندگان: 2191


آینده ارز دیجیتال مونرو XMR

آینده ارز دیجیتال مونرو XMR
آینده ارز دیجیتال مونرو XMR

اگر شما درکی از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت رمز ارزها داشته باشید ، خواهید توانست افت یا رشد قیمت یک رمز را پیش بینی کنید . پیش بینی ها معمولا بر اساس اصول تجزیه و تحلیل فنی انجام می شود . با وجود این ، همه ما باید عوامل مختلفی که می توانند قیمت یک دارایی خاص را تحت تاثیر قرار دهند درک کنیم ، که به نوبه خود ما را قادر به سرمایه گذاری معقولانه بر اساس تغیر رویدادها می کند .

عرضه و تقاضا یکی از فاکتورهایی است که می تواند بر روی قیمت ارز دیجیتال مونرو تاثیر بگذارد . همچنین شایان ذکر است که رابطه عرضه و تقاضا خود به عوامل مختلفی بستگی دارد . به عبارتی می توان بیان نمود اگر قیمت بیشتر از تقاضا باشد ، قیمت یک دارایی کاهش می یابد و بر عکس اگر تقاضا بیشتر از قیمت باشد ، قیمت آن افزایش خواهد یافت .

انواع مختلفی از اخبار و رویدادها وجود دارد که به طور منفی یا مثبت می تواند بر بازار ارزهای رمز پایه تاثیر گذار باشد . این نکته از دیگر عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت رمز ارزها می باشد .

به طور کلی اگر عواملی که گفتیم تاثیر مثبتی بر بازار رمز ارزها داشته باشد ، می توان آینده خوبی را برای ارز دیجیتال XMR در نظر گرفت .


اینفوگرافیک ارز دیجیتال مونرو XMR

اینفوگرافیک ارز دیجیتال مونرو XMR
اینفوگرافیک ارز دیجیتال مونرو XMR

جمع بندی پایانی ارز دیجیتال مونرو XMR

در این مقاله اطلاعات کافی و جامعی را در ارتباط با ارز دیجیتال مونرو در اختیار شما قرار دادیم . ارز دیجیتال مونرو ، رمز ارزی می باشد که هدف آن حفظ حریم خصوصی می باشد و امنیت یکی از اولویت های این رمز ارز است . شما می توانید ارز دیجیتال مونرو از طریق خرید از صرافی ها و یا استخراج  به دست آورید . پس از استخراج و یا خرید هم می توانید در کیف پول هایی که در این مقاله ذکر نمودیم ، ذخیره نمایید .

ممنون از اینکه تا پایان ” ارز مونرو XMR ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

شرکت Nansen از کاهش نیروی کار خبر داد

شرکت بلاکچینی Nansen از کاهش نیروی کار خبر داد

افزایش دو میلیونی تعداد تراکنش‌های Shibarium

افزایش دو میلیونی تعداد تراکنش‌های Shibarium

Tangem کیف پول‌های سرد SHIB اهدا می‌کند

Tangem کیف پول‌های سرد SHIB اهدا می‌کند

رشد شدید حجم تراکنش‌های دوج کوین

رشد شدید حجم تراکنش‌های دوج کوین

در مدت یک روز 2538 آدرس شیبا ایجاد شد

در مدت یک روز 2538 آدرس شیبا ایجاد شد

تراکنش‌های هولدرهای بیت کوین 2000 درصد رشد داشته است

تراکنش‌های هولدرهای بیت کوین 2000 درصد رشد داشته است

نوشته های مشابه

13 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا