کیف پول ارز دیجیتال

بهترین کیف پول مونرو XMR

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال مونرو monero

بهترین کیف پول مونرو XMR، قطعا می دانید که پس از استخراج و یا خرید ارز های دیجیتال، باید آن ها را در یک کیف پول امن ذخیره کرد. امروز با رونق ارز های دیجیتال کیف پول های زیادی نیز پای کار آمده اند اما ارز ها هر کیف پولی را پشتیبانی نمی کند. انتخاب کیف پول یک امر بسیار مهم است زیرا که قرار است شما تمام سرمایه تان را در آن ذخیره کنید. در این مقاله می خواهیم درباره این صحبت کنیم که برای انتخاب یک کیف پول خوب باید چه معیار هایی داشته باشیم و سپس به سراغ بهترین کیف پول های ارز دیجیتال مونرو برویم.و به شما بگوییم بهتر است در کدام کیف پول رمز ارز مونرو خود را ذخیره یا نگهداری کنیم. در همین ابتدا قرار است کمی با ارز دیجیتال مونرو و سپس با انواع کیف پول مونرو آشنا شویم . همراه ما باشید.


نیم نگاهی به ارز دیجیتال مونرو

نگاهی به رمز ارز مونرو
نگاهی به رمز ارز مونرو

مونرو یک ارز دیجیتال بسیار امن است. مونرو از رمزنگاری های به خصوصی برای اطمینان حاصل کردن از غیر قابل پیگیری بودن تراکنش ها استفاده می کند. ارز دیجیتال مونرو همانند رمز ارز معروف و محبوب بیت کوین از الگوریتم ” اثبات کار ” استفاده می کند. بنابراین می توان به راحتی آن را استخراج کرد.

استخراج یک ارز دیجیتال به هزینه های سنگینی که دارند، افرادی کمی به سوی استخراج می روند. بیشتر افراد علاقه مند به مبحث ارز های دیجیتال سعی دارند تا آن ها را خرید و فروش و یا به اصطلاح ترید کنند. این ارز ها همان طور که می دانید مناسب برای سرمایه گذاری نیز هستند به راحتی می توانید با خریداری تعداد دلخواه ارز مد نظر سرمایه گذاری کنید.

شما می توانید ارز دیجیتال مونرو را با استفاده از کارت های گرافیک به راحتی استخراج کنید اما همان طور که گفتیم این مورد هزینه نسبتا بالایی را میطلبد. الگوریتمی که ارز دیجیتال مونرو ” XMR ” از آن پشتیبانی می کند، الگوریتم ” Crptonote ” می باشد. اگر قصد استخراج ارز دیجیتال مونرو را دارید باید ابتدا سیستم مناسب با آن شبکه را فراهم کنید. تقریبا زمان ساخت و تولید هر بلاک ارز دیجیتال مونرو در شبکه 120 ثانیه می باشد.

در ادامه همراه ما باشید تا به سراغ معرفی بهترین کیف پول های این ارز برویم.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

نکاتی که باید در هنگام انتخاب یک کیف پول در نظر داشته باشید

 1. امنیت:

امنیت، یکی از مهم ترین ویژگی ها یک کیف پول به شمار می رود. کیف پول های زیادی هستند که امروز در حال فعالیت در حوزه ارز های دیجیتال هستند اما اینکه کدام یکی از آنها امنیت فوق العاده ای دارد نیاز به تحقیق دارد. پس از مطالعه این مقاله اگر تصمیم به ایجاد یکی از کیف پول های معرفی شده داشتید حتما به سایت کیف پول مدنظرتان بروید و به بهترین شکل با مزایا و معایب آن آشنا شوید. اگر یک کیف پول فاقد امنیت باشد قطعا تمام دارایی های شما در نظر است. زمانی که یک کیف پول مورد حمله هکران قرار بگیرد، متاسفانه دیگر کاری از دست شما بر نمی آید.

برای اینکه از حمله هکران جلوگیری کنید، بهترین راه انتخاب یک کیف پول مناسب است. یک کیف پول مناسب باید امنیت فوق العاده ای داشته باشد تا کاربر در هر زمان بداند که سرمایه اش در امان است. 80 درصد امنیت یک کیف پول با توسعه دهندگان آن می باشد. تنها می توان گفت که کاربران باید 20 درصد از امنیت را تامین کنند. یکی از مواردی که شما باید در امنیت کیف پول دقت کنید، تایید دو مرحله است. شما می توانید با فعال نمودن تایید دو مرحله ای کیف پول خود از ورود هکران جلوگیری کنید. البته این مورد را نیز بگوییم که زیر ساخت های یک کیف پول می تواند نقش مهمی داشته باشد زیرا اگر یک کیف پول زیر ساخت های امنیتی مناسبی نداشته باشد با وجود تائید دو مرحله بودن کیف پول می توانندهکران از طریق زیر ساخت حمله کنند. همین امر سبب شده است تا به شما بگوییم که اعتیار یک کیف پول از مهم ترین شروط می باشد.

 1. اعتبار:

معتبر بودن یک کیف پول، می تواند خیال شمارا همه جوره راحت کند. قطعا کیف پول های معتبر، تمامی موارد امنیتی شامل باگ و حفره ها را به بهترین شکل ایمن می سازد. زمان که راهی برای ورود هکران و سودجویان وجود نداشته باشد و همچنین خودتان نیز وارد امنیتی را رعایت کنید، قطعا دیگر مورد هجوم هکران قرار نمی گیرید.

در این قسمت قبل از اینکه بخواهیم به سراغی معرفی کیف پول ها برویم، در نظر داریم تا یک هشدار را به شما عزیزان یادآور شویم.

هشدار: پس از ایجاد کیف پول، حتما از آن بک اپ و یا پشتیبان تهیه کنید. اگر این کار را پشت گوش بیندازید، به صراحت به شما اعلام می کنیم که در صورت بروز هر گونه مشکل برای کیف پولتان، تمام سرمایه تان از دست خواهد رفت. به شما پیشنهاد می کنیم که هر چند روز یک بار، از کیف پول خود بک اپ و یا پشتیبان تهیه کنید تا در صورت مشکل بتوانید مجدد کیف پولتان را بازیابی کنید.

در ادامه همراه ما باشید تا به معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال مونرو بپردازیم.


معرفی بهترین کیف پول مونرو xmr

 1. کیف پول ” Monero GUI “

کیف پول " Monero GUI " برای ارز دیجیتال مونرو
کیف پول ” Monero GUI ” برای ارز دیجیتال مونرو

سیستم عامل های پشتیبانی کننده: ” ویندوز ” Windows “، ” مکینتاش ” MAC “، ” لینوکس ” Linux “

کیف پول Monero GUI، کیف پول رسمی ارز دیجیتال مونرو می باشد که توسط توسعه دهندگان ارز دیجیتال مونرو، آماده استفاده شده است. متاسفانه این کیف پول به دو علت پیشنهاد نمی شود.

1. حجم بسیار بالا و سنگین آن که سبب شده است سخت افزار زیادی در جهت پردازش درگیر کند

2. این کیف پول دارای رابط کاربری پیچیده ای می باشد و افراد مبتدی قطعا به مشکلات متعددی بر خورد خواهند کرد.

این کیف پول در زمان نصب، برای اجرا باید نودهای شبکه را به صورت کامل دانلود کند. این امر موجب می شود در اولین مرحله هزینه ای برای شما اعمال شود و سپس سخت افزار شما به علت پردازش ها طولانی مدت سخت درگیر شوند. حجم کامل این کیف پول به همراه نود ها شبکه حدودا نزدیک به 70 گیگابایت می باشد.


 1. کیف پول ” Cake “

 " Cake " برای رمز ارز monero
” Cake ” برای رمز ارز monero

سیستم عامل های پشتیبانی کننده: ” ای او اس ” IOS “

همانطور که در بخش سیستم عامل ها خواندید، این ارز تنها از سیستم عامل ای او اس پشتیبانی می کند و برای دیگر پلتفرم ها توسعه داده نشده است. کاربران دستگاه های ای او اس می توانند با دانلود و نصب این کیف پول ارز های دیجیتال مونرو خود را در داخل آن ذخیره کنند. این کیف پول تنها از ارز دیجیتال مونرو پشتیبانی می کند و شما نیز تنها می توانید رمز ارز های مونرو را به داخل این کیف پول انتقال دهید.

این کیف پول از قابلیت صرافی داخلی نیز پشتیبانی می کند و شما می توانید در آن به تبادلات ارز های دیجیتال بپردازید اما نمی توانید آن ها در داخل این کیف پول ذخیره کنید.

این کیف پول چند زبانه است یعنی از زبان کشور های مختلف پشتیبانی می کند. این امر استفاده تمام کاربران را در هر کشور راحت کرده است. متاسفانه کیف پول ” Cake ” از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند اما کاربران ایرانی می توانند از آن استفاده کنند.


 1. کیف پول ” Atomic “

" Atomic " برای ارز دیجیتال monero
” Atomic ” برای ارز دیجیتال monero

سیستم عامل های پشتیبانی کننده: ” ویندوز ” Windows “، ” مکینتاش ” MAC “، ” لینوکس ” Linux “، ” اندروید ” Android “، ” ای او اس ” IOS “

این کیف پول، جز رمز ارز مونرو، از 500 ارز دیجیتال دیگر پشتیبانی می کند. از لحاظ امنیتی این کیف پول در سطح متوسطی قرار دارد یعنی خودتان نیز باید حواستان به برقراری امنیتی که به شما مربوط می شود باشد. این کیف پول بسیار رابط کاربری آسان و مناسبی دارد. افراد مبتدی می توانند از آن استفاده کنند و ارز های خود را در آن ذخیره کنند. شما می توانید در این کیف پول ذخیره و مدیریت و همچنین دریافت کنید. این امکاناتی است که تمامی کیف پول ها آن ها را شامل می شودند اما این کیف پول نیز تمرکز بیشتری بر روی دریافت و مدیریت ارز ها گذاشته است.


 1. کیف پول ” Edge “

کیف پول " Edge " برای مونرو
کیف پول ” Edge ” برای مونرو

سیستم عامل های پشتیبانی کننده: ” اندروید ” Android “، ” ای او اس ” IOS “

این کیف پول مخصوص افرادی است که علاقه دارند تا ارزهایشان را بر روی تلفن همراهشان دشاته باشد. شما می توانید با نصب این نرم افزار بر روی گوشی های موبایل، ارز دیجیتال مونرو خود را در آن ذخیره کنید. این کیف پول نیز همانند بعضی از رقبا خود دارای راب کاربری آسان و قابل درک می باشد و به راحتی می توان از این کیف پول با هر سطحی ( مبنتدی تا حرفه ای ) استفاده نمود.

کیف پول ” Edge ” از ویژگی مهم تایید هویت دو عاملی استفاده می کند شما می توانید این کیف پول را با اثر انگشت و یا تشخیص چهره ایمن سازید.

علاوه بر ذخیره سازی ارز دیجیتال مونرو شما می توانید رمز ارز هایی مانند: بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش و… را در آن ذخیره سازی کنید.


 1. کیف پول ” My monero “

کیف پول " My monero "
کیف پول ” My monero “

سیستم عامل های پشتیبانی کننده: ” ویندوز ” Windows “، ” مکینتاش ” MAC “، ” لینوکس ” Linux “

اين كيف پول نیز همانند کیف پول Monero GUI به عنوان کیف پول اصلی ارز دیجیتال مونرو معرفی شده است، شما می توانید به راحتی ارز های دیجیتال مونرو خود را در این کیف پول ذخیره کنید. خبرخوب این قسمت این است که این کیف پول همانند همتای خود یعنی کیف پول ” Monero GUI ” از حجم بالایی برخوردار نمی باشد و نسبت به آن کیف پول بسیار سبک است و به راحتی می توانید دانلود و استفاده نمایید. کیف پول My Monero در کنار راحتی رابط کاربری خود متن باز نیز می باشد. از لحاظ امنیتی نیز این کیف پول کلید های خصوصی شما را به هیچ عنوان ذخیره نمی کنند و تمامی آن ها را بر روی سیستم شما نگهداری می کنند. همانطور که گفتیم این کیف پول تا به حال برای نسخه های ویندوز و مک و لینوکس آماده سازی شده است. توسعه دهندگان این کیف پول گفته اند که در آینده ای نزدیگ قرار است که نسخه اندروید آن را نیز معرفی کنیم.


 1. کیف پول سخت افزاری ” LedgerNanoX “

  کیف پول سخت افزاری " LedgerNanoX "
  کیف پول سخت افزاری ” LedgerNanoX “

این کیف پول، یک کیف پول سخت افزاری و قابل حمل است. اندازه آن تقریبا به اندازه یک فلش مموری است. به همین علت شما می توانید با وجود ارز هایتان در داخل آن، آن را حمل کنید و تنها باید مراقب گم و یا دزدیده شدن آن باشد. شایان ذکر است که شما در هنگام راه اندازی کیف پول سخت افزاری برای آن رمز تعیین می کنید و تا فردی رمز شمارا نداشته باشد نمی تواند به دارایی شما دست بزند. با خیال راحت از نظر امنیت می توانید ارز های دیجیتال مونرو خود را در داخل این کیف پول ذخیره کنید. کیف پول های سخت افزاری در صورت استفاده درست به عنوان کیف پول های با امنیت بالا یاد می شود.


 1. کیف پول ” MoneruJO “

" MoneruJO " برای رمز ارز مونرو
” MoneruJO ” برای رمز ارز مونرو

سیستم عامل های پشتیبانی کننده: ” اندروید ” Android “

کیف پول ” MoneruJO “ یکی از کیف پول های معتبر مونرو در گوشی های موبایل می باشد. این کیف پول متن باز تنها برای نسخه اندروید توسعه داده شده است و شما می توانید با گوشی موبایلتان به راحتی از آن استفاده کنید. شما می تواند با اسکن نمودن کد ” QR ” آدرس کیف پول خود را کپی کنید و به دیگران بدهید تا ارز های مدنظرتان وارد شود. متاسفانه کاربران گوشی های ” ای او اس ” نمی توانند ازاین کیف پول استفاده کنند زیرا همان طور که گفتیم این کیف پول تنها برای کاربران اندرویدی توسعه داده شده است.


 1. کیف پول سخت افزاری ” Ledger Nano S “

   " Ledger Nano S " for monero
  ” Ledger Nano S ” for monero

این کیف پول نیز جزء خانواده کیف پول LedgerNanoX می باشد. همانطور که در توضیحات کیف پول سخت افزاری پیشین آوردیم، امنیت در این کیف پول بسیار بالا است. دلیل آن هم این است که تمام اطلاعات به صورت افلاین در اختیار کاربر ذخیره می شود و دیگران نمی توانند به این اطلاعات دست پیدا کنند. بر روی این کیف پول یک صفحه نمایش کوچک تعبیه شه است که می توانید اطلاعات تراکنش ها را خودتان در آن صفحه OLED مشاهده کنید.  شما می توانید این کیف پول را با کیف پول رسمی مونرو یعنی Monero GUI همگام سازی و متصل کنید.


کیف پول دسکتاپی ” Exodus “

بهترین کیف پول های مونرو
معرفی کیف پول های مونرو ، کیف پول exodus

کیف پول اکسودوس یکی دیگر از کیف پول های دیجیتالی است که رابط کاربری زیبا و راحتی را داراست .از بیشتر از 100 ارزدیجیتال ازجمله مونرو پشتیبانی می کند.در این کیف پول شما می توانید موجودی حساب خود را بر اساس 30 ارز بین المللی مشاهده کنید .این کیف پول کلید های عمومی و خصوصی را روی سیستم کاربر ذخیره می کند .کیف پول اکسودوس از جمله کیف پول هایی است که یک صرافی داخلی درون خود دارد که به منظور دسترسی راحت کاربران طراحی شده است.علاوه بر نسخه دسکتاپ برای ویندوز ، مک ، لینوکس نیز قابل استفاده است.همچنین دارای یک اپلیکیشن موبایلی نیز هست . که کاربران به راحتی می توانند با نصب آن به روی گوشی همراه خود از تمامی امکانات این کیف پول بهره مند شوند.خبرها حاکی از این است که این کمپانی اخیرا با شرکت ترزور اعلام همکاری کرده است .که بر اساس آن کاربرانی که دارای کیف پول ترزور هستند می توانند از طریق کیف پول اکسودوس ارزهای دیجیتال خود را بین دو کیف پول نام برده جابجا کنند و یا حتی اطلاعات خود را به اشتراک بگذارند.از لحاظ امنیت کیف پول exodus گویا امتحان خود را پس داده و در رده خوبی قرار گرفت است.ساخت حساب در کیف پول اکسودوس راحت است و هیچگونه اطلاعات شخصی برای آن نیاز نیست .

اینفوگرافیک کیف پول های مونرو XMR

اینفوگرافیک کیف پول های مونرو XMR
اینفوگرافیک کیف پول های مونرو XMR

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا