آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

دابل وی چیست؟ | آیا پروژه Doubleway کلاهبرداری است؟!

دابل وی چیست؟ | Doubleway یا قرار داد هوشمند کلاهبرداری ؟!

دابل وی چیست؟ ، همیشه سخن از این است که رمز ارز های نوپا سود بسیار خوبی می دهد. در چند وقت اخیر رمز ارز های نوپا بسیار زیاد شده اند و هر کدام نیز یک وعده وعید می دهند.

اگر به مقاله های گذشته نگاهی بیندازید و کمی درباره دیگر رمز ارز های نوپا مطالعه کنید، متوجه این موضوع خواهید شد. اکثر رمز ارز هایی که تازه به بازار ارز های دیجیتال وارد شده اند کلاهبرداری بیش نیستند. به شما پیشنهاد می کنیم که به این افراد و طرح های موجود تا مطمئن نشدید، اعتماد نکنید زیرا در صورت اعتماد و سرمایه گذاری، سرمایه تان بعد از چندی ممکن است نابود شود و یا از دست رود.

در این مقاله قصد داریم تا کمی درباره ارز دیجیتال دابل وی با شما عزیزان گفتگو کنیم. در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

طرح پانزی چیست ؟

برای درک بهتر موضوع دابل وی باید ابتدا با طرح پانزی اشنا شوید.طرح پانزی به این صورت است که شما با وارد شدن به مجوعه و جذب افراد جدید سود بدست می آورید.درطرح پانزی هر فرد جدیدی که وارد مجوعه می شود ملزم به پرداخت مبلغی می باشد.فقط با یک حساب سرانگشتی متوجه خواهید شد افراد لیدر این مجوعه به چه سودهای هنگفتی خواهند رسید.


پروژه دابل وی چیست؟

این پروژه بر بستر قرار داد هوشمند وعده وعید هایش را داده است. اگر تازه وارد در حوزه ارز های دیجیتال هستید، قطعا آگاهی درباره قرارداد های هوشمند ندارید. به صورت کلی قرار هوشمند به کد های برنامه نویسی می گویند که بر روی بستر بلاک چین اتفاق می افتد و حرف اصلی آن نیز این است که اگر A اتفاق افتاد باید B نیز اتفاق بیوفتد. در این کار هیچ فرد و یا نهادی دخالت ندارد. هم اکنون بلاک چین اتریوم دارای قرارداد هوشمند است. زمانی که یک قرار داد هوشمند بر روی بلاکچین اتریوم اتفاق بیوفتد، دیگر کسی نمی تواند آن را متوقف کند. پس شما می توانید به واسطه قرارداد های هوشمند پروژه هایی را اجرا کنید که بدون از کار افتادگی به کار خود ادامه دهند.

کاری که پروژه دابل وی با کاربران خود می کند وعده پروژه های قرارداد هوشمند می باشد. توسعه دهندگان ناشناس این پروژه می خواهند که آن را نسبت به دیگر پروژه ها برجسته کنند.

اگر تا به حال به سایت ” اتر اسکن ” Ether Scan ” رفته باشید مشاهده می کنید که اکثر پروژه های قرار هوشمند در آن وجود دارد. پروژه دابل وی نیز جز این پروژه ها می باشد و تقریبا ۶ ماه است که کار خود را آغاز کرده است و نزدیک به ۱۶ هزار کاربر نیز در سراسر جهان دارد.

در کل پروژه دابل وی یک طرح پانزی به حساب می آید.همانطور که می دانید طرح پانزی به پروژه هایی می گویند که وعده سود های کلان داده می شود و این سود ها از طریق بازاریابی شبکه ای ایجاد می شود.

در سیستم های شبکه ای در اصل شما باید پس از سرمایه گذاری، افراد دیگری را به مجموعه خود اضافه کنید تا بتوانید به کسب درآمد برسید. دقیقا می توان گفت همانند کلاهبرداری در شرکت های هرمی!


طریقه کار پروژه دابل وی به چه صورت است؟

احتمالا تا به حال تبلیغات پروژه دابل وی را دیده باشید. آنها می گویند که با سرمایه گذاری اندکی پول و سپس زیر مجموعه گیری می توانید به درآمد دلاری بسیار بالایی برسید. قطعا نه دابل وی بلکه هر پروژه ای که به این صورت اقدام به جذب افراد می کنند کلاهبردار هستند.

اگر فردی هستید که در بستر اینترنت فعالیت زیادی دارید، قطعا تا به حال تبلیغات دابل وی و بازاریابی شبکه ای را دیده اید. هرگز گول این تبلیغات را نخورید زیرا همانطور که می خوانید عملی نمی شود.

توسعه دهندگان ناشناس دابل وی مدعی شدند که کاربران می توانند هر دوماه یکبار از این پروژه ۳۵۰۰ اتریوم کسب کنند. قطعا این وعده وعید ها کلاهبرداری بیش نیست. در واقع آنها قصد دارند تا با این روش هدف های خود را دنبال کنند.


ساختار پروژه دابل وی چگونه است؟

اگر تا به این قسمت از مقاله را با دقت خوانده باشید، با ساختار این پروژه به صورت کامل آشنا شده اید. اما برای درک بهتر آن در این قسمت قصد داریم تا برای شما یک مثال بزنیم تا بتوانید ساختار پروژه دابل وی را به صورت واضح متوجه شوید.

برای این که شما بتوانید در پروژه دابل وی فعالیت کنید ابتدا باید در آن ثبت نام کنید. به همین دلیل نیاز به یک کد معرف دارید. این موضوع دقیقا به همان شبکه ای بودن پروژه دابل وی مربوط می شود.

حال باید پرداخت و سپس ارسال ۰.۰۸ اتریوم برای آدرس اسمارت کانترکت وارد مجموعه پروژه دابل وی شوید. حال نوبت به این رسیده است که با توجه به قوانین شبکه ای، عضو گیری خود را آغاز کنید. پس از عضو گیری دو نفر و پرداخت ۰.۰۸ اتریوم، به اسمارت کانترکت دابل وی متصل می شوند. حال با پیوستن آنها به پروژه شما به سود میرسید. مبلغی که در این قسمت می توانید از سود این پروژه دریافت کنید برابر با ۰.۱۶ اتریوم می باشد. حال این مقدار اتریوم مستقیما به کیف پول دیجیتالی شما ارسال می شود.

با این حساب شما توانستید یک مجموعه ایجاد کنید. حال برای سود گرفتن بیشتر، دو نفر دیگر شما باید افراد دیگری به زیر مجموعه های خود اضافه کنند تا و آنها نیز مبلغ ۰.۰۸ به اسمارت کانترکت اضافه کنند و در نهایت شما مجدد سود می کنید.

پس از ادامه دادن این فرآیند . پر شدن ۸ سطح از سطوح موجود ۳۵۰۰ اتریوم برای شما واریز می شود که این موضوع یک دروغی بیش نیست و تقریبا کلاهبرداری به حساب می آید.


ایجاد پروژه dobbleway  با استفاده از قرار داد هوشمند

 آیا ارز دیجیتال اتریوم و پروژه دابل وی باهم ارتباط دارند؟

ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که آیا این پروژه به اتریوم مرتبط است؟ باید بدانید پروژه دابل وی کاملا جدا از اتریوم می باشد و تنها ارتباط این دو این است که دابل وی بر روی بستر اتریوم ایجاد شده است و به همین علت دریافت و پرداخت پروژه دابل وی در همین بستر می باشد.نمی توان اعتبار ارزدیجیتال اتریوم را به خاطر این پروژه زیر سوال برد.این پروژه فقط روی بستر اتریوم پیاده سازی شده و هیچگونه ارتباط دیگری با آن ندارد.

هرشخصی می تواند روی هربستری ارزدیجیتال ایجاد کند .این کار بسیار آسان است. کما اینکه در سایت زوم ارز نیز آموزش ساخت ارزدیجیتال روی بستر اتریوم وجود دارد .اما ارزدیجیتالی که هدفی برای آن درنظر گرفته نشود و اسپانسر معتبر نداشته باشد فاقد هرگونه اعتبار است.باید بدانید تنها نوشتن یک پروژه روی بلاکچین معتبری مانند اتریوم باعث اعتبار بخشیدن به پروژه مذکور نمی شود.چراکه در حال حاضر پروژه های زیادی روی اتریوم نوشته می شوند و از بین آن ها شاید فقط تعدادی معتبر باشند.تعدادی از کاربران در دفاع از این پروژه به متن باز بودن آن اشاره می کنند .اما لازم به ذکر است که متن باز بودن شاید یکی از دلایل مهم برای اعتبار یک پروژه باشد اما کافی نیست ! یعنی صرفا نمی توان به خاطر متن باز بودن یک پروژه به آن اطمینان کرد.کمااینکه پروژه های زیادی وجود دارند که متن باز هستن ولی با این حال کلاهبرداری می باشند.کسانی باید از متن باز بودن این پروژه دفاع کنند که دانش برنامه نویسی دارند و می توانند کدهای این پروژه را بررسی کنند.در صورتیکه در حال حاضر افراد کمی دانش کریپتویی برای مطالعه کدهای ارزهای دیجیتال را دارند.پس بهتر است اگر بررسی هم صورت گرفته از طریق یک فرد نعتبر باشد نه صرفا بازی با کلمات برای پیش برد هدف .

همچنین در ادامه افراد موافق ادعا می کنند که این پروژه در یک بلاکچین ایجاد شده که تغییر ناپذیر است.اما مستندات نشان می دهد این برنامه توسط یک شخص ایجاد شده است.

وعده سوددهی سنگین با رسیدن به سطح ۸

این برنامه به صورت سطح بندی از ۱ تا ۸ است .در این پروژه روند به این صورت است که هرکسی که بتواند به سطح ۸ برسد می تواند از سود زیادی برخوردار شود.برای رسیدن به این سطح هم می تواند زیرمجموعه بگیرد و هم می تواند با پرداخت کردن اتریوم سطح کنونی خود را ارتقا بخشد.

اما باید بدانید که وقتی یک فرد اطلاعات متوسط و معمولی درباره رمزارزها دارد هرگز به سطح ۵ هم نخواهد رسید.یک حالت کلی در این برنامه هست به اینگونه که شما نمیتوانید به سطح بالاتری ارتقا پیدا کنید و زیرمجموعه ی شما نیز نمی تواند سود بیشتری دریافت کند.ضمن اینکه اگر کاربر ۶۴ روز فعالیت نکند فریز می شود.در این شرایط سودی که به دست نیامده بلکه شما و زیرمجوعه تان نیز متحمل ضرر می شوید.

جذب کاربران در پروژه دابل وی

با اینکه به صورت متعدد تمام وبسایت های معتبر با استناد به مدارک کلاهبرداری بودن این پروژه را اعلام کرده اند اما هنوز هم کاربران بسیار جذب این پروژه می شوند.در تلگرام ، با استفاده از ربات ها و….

برای جذب افراد حتی از مواردی مثل این مورد که وبسایت A  که مثلا وبسایت معتبر و مرجعی است از این ارز صحبت کرده پس این ارز معتبر است!


افراد بالادستی چگونه سود به دست می آورند؟

برای بررسی این مورد ابتدا باید بدانید سه ادرس اصلی برای اتریوم وجود دارد.این سه ادرس متعلق به لیدرهای این مجموعه می باشد.یعنی تمامی جذب افراد از این سه ادرس شروع شده .گفته می شود لیدرها تاکنون توانسته اند بالغ بر ۳۰۰ واحد اتریوم به دست آورند.نکته بسیار مهمی که اکنون به آن اشاره می کنیم این است که لیدرهای اصلی این پروژه با این همه زیرمجوعه گیری تازه در سطح ۶ هستند ! پس با یک حساب سرانگشتی متوجه خواهید شد که عملا رسیدن به سطح ۸ غیرممکن است.


ضرر اصلی در طرح هرمی پروژه دابل وی را چه کسی می کند؟

در طول مقاله دقیقا به این سوال پاسخ داده شد اما با این حال نیز شاید بعضی از شما عزیزان همچنان درگیر این پروژه هستید و متوجه این پاسخ نشدید. در اصل ضرر اصلی این پروژه برای تمام افراد جز فرد شاخه اصلی می باشد. البته لازم به ذکر است افرادی که پس از شاخه اصلی فعالی می کنند نیز کمی به سود می رسند و ضرر نمی کنند اما ضرر اصلی را افراد تازه وارد به این زنجیره، می کنند.


سود اصلی و هنگفت پروژه دابل وی نصب سرشاخه اصلی

همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم، سود را سرشاخه اصلی میبرد. در بررسی هایی که توسط سایت های انگلیسی زبان انجام شد، با توجه به کیف پول های خالق دابل وی این فرد تا آن زمان چیزی حدود بر ۳۰۰ اتریوم برداشت کرده است که تمام این موارد از طریق جذب افراد رسیده است.

همانطور که گفتیم باید شما به سطح های بالا برسید تا بتوانید در آمد هنگفتی به دست بیاورد. اکثر افراد در سطح های ابتدایی همان ۲ و یا ۳ از این کار بیخیال می شود و این موضوع موجب می شود تا سود های بیشتری به افراد شاخص برسد.


سخن آخر دابل وی چیست

در آخر به شما پیشنهاد می کنیم که هرگز به این نوع ارز های تازه وارد اعتماد نکنید زیرا ممکن است تمام سرمایه تان از دست برود. اگر قصد این کار را داشتید، بهتر است کمی بیشتر درباره آن ارز های تحقیق کنید.

همیشه بیاد داشته باشید که تمام ارز های تازه وارد اینطور نیستند گاهی رمز ارزها در هیچ مکان معتبری لیست نمی شود شما تنها نباید به این نوع از رمز ارز ها اعتماد کنید.

ممنون از اینکه تا پایان ” دابل وی چیست؟ ” همراه ما بودید.

 

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید


از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده