آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

وی پی ان VPN چیست؟ | چرا برای ترید باید از VPN استفاده کرد؟

وی پی ان VPN چیست؟

وی پی ان VPN چیست؟ ، شاید تا به حال شنیده اید که کاربران ایرانی نمی توانند از صرافی های ارز دیجیتال انگلیسی استفاده کنند. آیا دلیل این مشکل بزرگ را می دانید؟ آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا باید با وی پی ان از این صرافی ها استفاده کنید؟

متاسفانه به دلیل تحریم های موجود کشور آمریکا علیه ایران، دیگر کاربران ایرانی نمی توانند به راحتی از صرافی ها استفاده کنند و می توان گفت که ایرانی ها محدود شده اند. البته لازم به ذکر است که این موضوع به خود کشور آمریکا نیز بر میگردد. کشور آمریکا چندی پیش در بیانیه ای اعلام کرد که کشور خودم ( آمریکا ) و تمامی کشور هایی که در لیست تحریم من وجود دارند نمی توانند از خدمات ارز دیجیتال استفاده کنند. این موضوع سبب شد تا صرافی های ارز دیجیتال این تصمیم را بگیرند. در ادامه همراه ما باشید تا با این موضوع بیشتر آشنا شوید.


وی پی ان  VPN چیست؟

وی پی ان VPN چیست؟
وی پی ان VPN چیست؟

قطعا شما که در حال مطالعه این مقاله هستید، تا به حال از وی پی ان ( VPN ) استفاده کرده اید. متاسفانه در کشور ایران، بسیاری از سرویس ها به وسیله فیلتر محدود شده است و نمی توان بدون استفاده از وی پی ان از آن ها استفاده کرد. به عنوان مثال احتمالا تا به حال از پیام رسان تلگرام استفاده کرده اید. چند سالی است که به علت مشکلات پیش آمده تلگرام فیلتر شده است و استفاده از آن نیاز به فیلتر شکن دارد.

همانطور که گفتیم به علت تحریم های موجود بعضی از انواع صرافی ها ورود کاربران ایرانی را مسدود کرده اند. البته لازم به ذکر است که بعضی از صرافی ها همانند بایننس نیز بدون تغییر ای پی ( IP ) قابل استفاده است اما پس از مدتی حساب کاربری شما بسته خواهد شد. یعنی اگر شما بخواهید بدون وی پی ان از صرافی بایننس یا چند صرافی دیگر استفاده کنید، به راحتی این کار امکان پذیر است اما پس از گذشت چند روز حساب کاربری شما بسته و پول شما بلوکه می شود. پس برای جلوگیری از این امر استفاده از وی پی ان برای ما واجب است.

یکی از مسائلی که شما باید در هنگام انتخاب وی پی ان ( VPN ) به آن دقت کنید، ای پی که به شما می دهد است. برای اینکه بتوانید خرید و فروش در صرافی ها انجام دهید باید ای پی وی پی ان شما ثابت باشد. در صورتی که ای پی شما ثابت نباشد قطعا با عمل بسته شدن حساب و بلوکه شدن پول مواجه می شوید. در ادامه همراه ما باشید تا با عناوین جدید تری آشنا شوید.


تفاوت بین وی پی ان  VPN  معمولی و وی پی ان  VPN  ای پی ثابت در چیست؟

همانطور که گفتیم، برای اینکه بتوانید عملیات ترید و یا خرید و فروش رمز ارز ها را بدون هیچ مشکلی طی کنید، باید یک وی پی ای ( VPN ) پی ثابت تهیه کنید. بعضی از سرویس دهنده های وی پی ان، پنل های اشتراکی مخصوصی دارند که پس از هر اتصال ای پی آنها تغییر نمی کند و بعضی ها نیز بلعکس پس از هر بار اتصال ای پی تغییر می کند. برای انجام عملیات ترید همانطور که گفتیم ما به وی پی انی نیاز داریم که این پی آن پس از هر بار اتصال تغییر نکند به همین جهت باید اشتراک های ویژه تهیه کنیم. حتما در هنگام خرید وی پی ان ( VPN ) این موضوع فراموشتان نشود.

برای استفاده های دیگر شاید این گزینه زیاد به کارتان نیاید اما برای ترید قطعا این گزینه را باید در نظر داشته باشید. به عنوان مثال اگر بخواهید از نرم افزار های تلگرام و یا یوتویوب که در ایران فیلتر هستند استفاده کنید، وی پی ان ( VPN ) های معمولی نیز به کارتان می آید.


تفاوت بین وی پی ان ( VPN ) و وی پی اس ( VPS ) چیست؟

تفاوت بین وی پی ان ( VPN ) و وی پی اس ( VPS ) چیست؟
تفاوت بین وی پی ان ( VPN ) و وی پی اس ( VPS ) چیست؟

تا به این قسمت با وی پی ان  ( VPN ) آَشنا شدید، حال میخواهیم کمی درباره تفاوت های وی پی ان  ( VPN ) و وی پی اس ( VPS ) با شما عزیزان گفتگو کنیم. آیا تا به حال نام وی پی اس را شنیده اید؟ چقدر درباره وی پی اس اطلاعات دارید. اگر می خواهید اطلاعات جامعی درباره اینکه وی پی اس چیست و چرا در ترید باید از آن استفاده کنیم را می توانید در مقاله ” Vps چیست ؟ | Vps برای ترید | کاربرد Vps در ارز دیجیتال چیست؟ ” مطالعه کنید.

حال که دانستید وی پی اس ( VPS ) چیست به سراغ شرح تفاوت این دو محصول می رویم. هرگز ( VPN ) و ( VPS ) را باهم به اشتباه نگیرید.

امروزه VPN در بین بیشتر مردم محبوب شده است و نام وی پی ان در سرزبان ها وجود دارد. استفاده از وی پی ان در بعضی از مواقع دارای خطراتی می باشد که ممکن است برایتان پیش بیاید. یکی از تفاوت های این دو را می توان همان ای پی ثابت و تغیر ای پی عنوان کرد.

همانطور که گفتیم، VPN ها پس از هر بار اتصال ای پی را تغییر می دهند اما VPS ها اینطور نمی باشد. شما می توانید برای اینکه ای پی تان تغییر نکند از وی پی ان های ای پی ثابت استفاده کنید اما VPS ها همه شان ای پی ثابت هستند. اگر از VPN ها به طولانی مدت استفاده شود ممکن است برای شما مشکل ساز شود. به عنوان مثال، اگر بخواهید در یک نرم افزار همانند اینستاگرام از وی پی ان استفاده کنید بعد از مدتی حساب شما مسدود می شود و دلیل آن نیز این است که ای پی های شما در مدت کوتاه همش تغییر می یابد. اما اگر از وی پی اس استفاده کنید دیگر این مشکل برایتان پیش نمی آید.


چرا باید برای ترید از وی پی ان ( VPN ) استفاده کنیم؟

همانطور که گفتیم، متاسفانه به دلیل تحریم های موجود، نمی توانید بدون استفاده از وی پی ان خرید و فروش کنید. اگر این کار در حال حاضر انجام داده اید خوشحال نباشید زیرا پس از چند روز حساب شما مسدود و دارایی تان بلوکه می شود. اگر می خواهید این اتفاق برای شما نیافتند باید از وی پی ان استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که اگر این اتفاق ( بلوکه شدن دارایی ) برای شما در صرافی بایننس اتفاق افتاد نگران نباشید. زیرا بایننس اگر این کار را با کاربران ایرانی انجام دهد، پس از مدتی دوباره دارایی شما را برمیگرداند اما این مراحل زمان زیادی می برد.


آموزش اتصال با وی پی ان ( VPN ) در سیستم عامل ویندوز

برای اینکه بتوانید از طریق سیستم خود اتصال برقرار کنید، باید ابتدا نرم افزار یکی از نرم افزار های منتشر شده را دانلود کنید. ما در این مقاله قصد داریم تا به شما آموزش دهیم که چگونه می توانید با نرم افزار  ” اپن وی پی ان ” Open VPN ” به اشتراک خود متصل شوید. تا انتها مقاله همراه ما باشید.


آموزش اتصال با نرم افزار اپن وی پی ان ( OpenVPN )

در این قسمت قصد داریم تا به شما عزیزان طریقه نصب و راه اندازی نرم افزار OpenVPN را شرح دهیم. در ادامه همراه ما باشید.

برای انجام این کار ابتدا:

  1. نرم افزار OpenVpn را دانلود کنید.
  2. پس از اتمام دانلود، باید اقدام به نصب نرم افزار کنید. در ادامه همراه ما باشید تا مراحل نصب نرم افزار رابه صورت کامل و تصویری مشاهده کنید.
  3. بر روی آیکون نرم افزار کلیک کنید تا صفحه نصب نرم افزار برایتان بارگذاری شود.
  4. در مرحله اول بدون هیچ تغییری بر روی گزینه ” Next ” کلیک کنید.
  5. در مرحله دوم قوانین استفاده از این نرم افزار نوشته شده است، با مطالعه آن ها بر روی گزینه ” I Agree ” کلیک کنید.
  6. در این مرحله، بدون اینکه بخواهید گزینه ای را تغییر دهید بر روی گزینه ” Next ” ضربه بزنید.
  7. در این مرحله باید محل نصب برنامه را تعیین کنید. توصیه ما به شما این است که بگذارید در مکان پیش فرض نصب شروع شود. پس از انجام تغییرات و یا ندادن تغییر بر روی گزینه ” Install ” کلیک کنید.
  8. حال باید منتظر باستید تا مراحل نصب به پایان برسد. پس از به پایان رسیدن مراحل نصب، کار شما به اتمام رسیده است.

دیدید که توانستیم به راحتی مراحل نصب را دنبال کنیم. برای مشاهده آموزش تصویری می توانید به تصاویر ذیل با دقت نگاه کنید. در صورت نیاز با کلیک بر روی تصویر، می توان آن را در نمایی بزرگ تر مشاهده کنید.آموزش اتصال با نرم افزار اپن وی پی ان ( OpenVPN )

توجه داشته باشید که کار هنوز پایان نیافته است. باید سرور های سرویس دهنده خود را وارد کنید تا بتوانید به وی پی ان متصل شوید. انجام این کار بسیار راحت است تنها کافیست طبق مراحل ذیل اقدام کنید.

ابتدا به سایت سرویس دهنده خود مراجعه کنید و سرورهای موجود را دانلود کنید و پس از دانلود داخل سیستم خود ذخیره کنید.

حال سرور های موجود در فایل دانلود را کپی کنید و سپس به محل نصب نرم افزار مراجعه کنید. محل نصب پیشفرض نرم افزار را در هنگام نصب مشاهده کردید. حال در پوشه ” Confing ” باید سرور ها را جایگذاری کنید.

پس از انجام این کار تمامی صفحات را ببندید. برای اینکه بتوانید وی پی ان خود را وصل کنید، باید به نوار اعلانات ویندوز که در کنار ساعت نمایش داده می شود بروید و سپس همانند تصویر ذیل بر روی آیکون کامپیوتر کلیک کنید. حال باید یکی از سرور ها را انتخاب و سپس بر روی ” Connect ” کلیک کنید.آموزش اتصال با نرم افزار اپن وی پی ان ( OpenVPN )

حال باید نام کاربری و پسوردی که از سرویس دهنده دریافت کرده اید را وارد کنید و سپس بر روی ” OK ” کلیک کنید. همانند تصویر ذیلآموزش اتصال با نرم افزار اپن وی پی ان ( OpenVPN )

حال توانستید به راحتی اتصال خود را با وی پی ان برقرار کنید. می توانید وارد صرافی دلخواه شوید و عملیات خرید و فروش خود را آغاز کنید.

ممنون از اینکه تا پایان “وی پی ان VPN چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید :

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جلیل
1 سال قبل

سلام لطفا کمکم کنید یا یک شماره تماس بدید تماس بگیرم
من از وی پی ان ای پی ثابت استفاده میکردم داخل صرافی کوین لوکالی اما پس از مدتی الان حسابم بسته شده به هیچ عنوان تا به حال با ای پی ایران وارد صرافی نشدم لطفا کمکم کنید دارم دق میکنم سرمایه ام رفته

آخرین مقالات منتشر شده