زوم ارز پدیا

انواع اتریوم | تفاوت اتریوم نوع اول با اتریوم نوع دوم

انواع اتریوم ، تا به حال به این فکر کرده اید که چرا دو نوع اتریوم وجود دارد؟ اتریوم 1 و اتریوم 2 که در حال توسعه است و زمان نسبتا کمی تا انتشار کامل آن دارد. امروز با گسترش در حوزه رمز ارز ها، اتریوم دومین جایگاه را در بین چند هزار رمز ارز دارد. احتمالا با شنیدن اینکه چرا دو نوع اتریوم وجود دارد برای شماهم سوال پیش آمده باشد. در این مقاله ما قصد داریم که به پاسخ به این سوال بپردازیم. در ادامه همراه ما باشید.

لیست عناوینی که در این مقاله برای شما زوم ارزی عزیز آماده کرده ایم:

اتریوم 1.0 چیست؟

در حال حاضر اتریوم دومین ارز برتر در بازار رمز ارز ها می باشد. شما می توانید به راحتی این رمز ارز را استخراج کنید و یا اینکه بخرید. این ارز دیجیتال توسط فردی با نام ویتالیک بوترین در سال 2013 ایجاد شد و تقریبا در همان سال نیز وارد بازار شد و مورد استقبال کاربران نیز قرار گرفت.

اتریوم را می توانید خرید و فروش کنید و یا اینکه آن را توسط دستگاه های ماینر و یا ریگ های ماینینگ استخراج کنید. در حال حاضر اتریوم روند قیمتی بسیار خوبی را طی می کند. امنیت و همچنین حریم خصوصی این ارز دیجیتال هم سطح با رمز ارز اصلی بازار یعنی بیت کوین می باشد.

اگر قصد استخراج این ارز دیجیتال را دارید، باید بدانید که برای استخراج هر بلاک تقریبا 14 ثانیه وقت صرف می کند. در این 14 ثانیه بلاک شما استخراج می شود و پاداش آن نیز به شما داده می شود. به صورت کلی اتریوم یک زیرساخت غیر متمرکز است که قرارداد های هوشمند را اجرا می کند. تیم توسعه دهنده اتریوم در مصاحبه ای اعلام نمود که اتریوم ایجاد شد تا برای کارهایمان نیاز به هیچ بانک و یا شرکت و یا نهاد و یا موسسه نداشته باشیم. اتریوم می خواهد یک کامپیوتر شود تا بتواند همه کار ها را انجام دهد. در این قسمت با مفهوم کلی اتریوم آشنا شدید، حال در ادامه همراه ما باشید تا کمی با اتریوم 2.0 نیز آشنا شوید.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

اتریوم 2.0 چیست؟

هدف از ایجاد اتریوم 2.0 این است که بلاکچین سریع تر و بهتر شود و همچنین یک بلاچین مقیاس پذیر تر آماده استفاده شود. این موارد تنها هدف از ایجاد اتریوم 2.0 نبود بلکه هدف های دیگری همانند: امنیت، تمرکز، سادگی و…. وجود دارد.

از مهم ترین نکاتی که می توان به عنوان یکی از قابلیت های اتریوم 2.0 عنوان کرد که ماینر ها به کار خود پایان می دهند و این تغییر موجب سازکارهای اجماع خواهد بود.

در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره این دو پروژه اطلاعات کسب کنید.


هدف های اتریوم 2.0 چیست؟اهداف انریوم 2

همانطور که در قسمت قبل به صورت حدودی با هدف های اتریوم 2 آشنا شدید، در این قسمت نیز می خواهیم چندی از آن هدف ها را با توضیحات با شما به اشتراک بگذاریم. همراه ما باشید.

  1. امنیت:

در اتریوم 2.0 از تکنیک هایی استفاده شده است که پیاده سازی این تکنیک ها موجب افزایش امنیت این پروژه شده است. اتریوم 2.0 از اتریوم 1.0 کی امنیت بیشتر و بالاتری دارد. این موضوع یکی از پیشرفت های اتریوم 2.0 می باشد.

  1. تمرکز:

این امکان، به دستگاه های محاسباتی که آنچنان قوی نیستند، کمک می کند. این موضوع به آن ها اعتبار می دهند که بتوانند در شبکه شرکت کند.

  1. سادگی:

در اتریوم 2.0 تمامی پیچیدگی ها ساده شده است و دیگر این پیچیدگی ها وجود ندارد. سادگی در این قسمت سبب شده است تا پروژه اتریوم 2.0 راحت ایجاد شود.


آینده و امکانات بسیار خوب اتریوم

در بلاکچین چین اتریوم یک و دو تقریبا ویژگی های مشابه دارند. با وجود حملاتی که به اتریوم می شود، باز هم اتریوم رو به حرکت می باشد و آینده ای که در پیش دارد روشن است. اتریوم با توسعه یک پلتفرم خوب موجب می شود تا افراد از قدرت تکنولوژی بلاک چین بهتر و بیشتر استفاده کنند.


بیشتر بخوانید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا