آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ETF های سولانا می توانند سود بیت کوین را شکست دهند، بازار چه خواهد شد؟

ETF های سولانا می توانند سود بیت کوین را شکست دهند، بازار چه خواهد شد؟

ETF های سولانا می توانند سود بیت کوین را شکست دهند، بازار چه خواهد شد؟

به گزارش زوم ارز، یک گزارش تحقیقاتی که توسط شرکت سازنده بازار ارزهای دیجیتال GSR منتشر شد، فرصت‌هایی برای تأیید یک ETF مرتبط با نقطه Solana در ایالات متحده را بررسی کرده است، و این موضوع به ویژه در زمانی که احتمال آغاز دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ نیز در افق قرار دارد، بسیار مهم به نظر می‌رسد.

گزارش نشان می‌دهد که Solana (SOL) ممکن است به عنوان یکی از هدف‌های بعدی برای تأیید ETF مورد استفاده قرار گیرد. این امر، پس از بیت کوین و اتریوم، ممکن است منجر به افزایش قابل توجهی در قیمت ارزهای دیجیتال شود.

این گزارش با توجه به حرکت موازی با افزایش قیمت بیت کوین پس از تایید ETF خود، سه سناریو برای رشد قیمت بالقوه سولانا را مورد بررسی قرار می‌دهد: یک تخمین کاهشی از ۱.۴ برابر، یک حالت افزایش متوسط ۳.۴ برابر، یا یک سناریو افزایش ۸.۹ برابری به نام “آسمان آبی” که نشان‌دهنده تخمین‌های خوش‌بینانه ورودی است.

این گزارش نشان می‌دهد که در صورت مجاز شدن ETF‌های دارایی دیجیتال در ایالات متحده، سولانا آماده ارائه یک ETF است.

GSR، که در زمان‌های گذشته، موقعیت طولانی در شبکه Solana داشته است، تغییرات چشمگیری در منافع و نگرش‌ها درباره ارزهای دیجیتال را در فضای سیاسی به ویژه در مدت‌های اخیر برجسته کرده است. Crypto به سرعت به یک موضوع مهم در بحث‌های آینده انتخابات بین دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق و رقیب احتمالی جو بایدن، رئیس‌جمهور فعلی حزب دموکرات، تبدیل شده است.

به‌طور خاص، این گزارش به حمایت تازه دونالد ترامپ از صنعت ارزهای دیجیتال یا کریپتو اشاره دارد. این حمایت منجر به کاهش مواضع دموکرات‌ها در قبال دارایی‌های دیجیتال در دوره یک ساله تا انتخابات شده است.

این تغییرات اخیر منجر به حمایت دو حزب از قوانین مربوط به ارزهای دیجیتال شده است، از جمله لغو سیاست حسابداری SAB 121 SEC و تصویب چارچوب نظارتی دارایی دیجیتال FIT21 در مجلس.

تحلیل GSR به یک “امتیاز امکان ETF” براساس دو عامل اصلی تمرکز و تقاضا تمرکز دارد. سولانا در هر دو معیار به امتیاز مثبت رسید و در رده دوم قرار گرفت، که نشان دهنده برتری این شرکت نسبت به سایر شرکت‌ها در این دو شاخص، به جز اتریوم است.

در نهایت این گزارش به این نتیجه می‌رسد که اگر ETF های دارایی دیجیتال در ایالات متحده مجاز شوند، سولانا می‌تواند بعدی باشد.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

با افزایش تسریع، شرکت مدیریت دارایی VanEck در روز پنجشنبه یک فرم ثبت نام S-1 برای یک ETF Solana را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ارسال کرد.

مهم است به خاطر اینکه این اولین ثبت نام ETF Solana در ایالات متحده است، که فقط شش روز پس از ارائه محصول مشابه در کانادا صورت گرفت. این ثبت‌نام بلافاصله بر قیمت SOL تأثیر گذاشت و باعث افزایش تقریبی حدود ۱۰٪ در طول روز شد.

آیا SOL بیت‌کوین را برتر می‌سازد؟

این مطالعه مقایسه‌ای بین تجزیه و تحلیل سولانا و وضعیت اخیر بیت‌کوین به دنبال تأیید ETF در ایالات متحده است.

توجه داشته باشید که در ماه اکتبر ۲۰۲۳، قیمت بیت کوین از مبلغ ۲۷,۰۰۰ دلار – که در حدود سه ماه قبل از تصویب SEC بود – به ۶۳,۰۰۰ دلار افزایش یافت. این افزایش حدود ۲.۳ برابر بود و بیشتر به تحولات مرتبط با ETF نسبت داده شد توسط GSR.

با این وجود، این گزارش نشان می‌دهد که با توجه به استفاده گسترده‌تر آن در انواع مختلفی از برنامه‌ها و موارد استفاده بر روی شبکه Solana، قابلیت‌های رو به رشدی برای Solana قابل توجه است.

GSR ادعا می‌کند که SOL به طور فعال در استیکینگ و برنامه‌های غیرمتمرکز مورد استفاده قرار می‌گیرد و به همین دلیل، ارتباط بین جریان‌های نسبی و اندازه نسبی ممکن است غیرخطی باشد، به عکس از BTC.


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده