آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

امن ترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی ها

امن ترین کیف پول ارز دیجیتال

امن ترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی ها، هنگامی که در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت می کنید، باید امنیت سرمایه خود را در اولویت قرار دهید. امنیت مهم ترین مسئله ای است که در زمان کار با صرافی و کیف پول باید به آن دقت کنید.

متأسفانه با گسترش ارزهای دیجیتال، صرافی ها و همچنین کیف پول های بسیاری زیادی که از امنیت مناسبی برخوردار نیستند وارد بازار کار شده اند. این موضوع باعث می شود تا عده ای از کاربران به ویژه افراد تازه وارد، بدون هیچ اطلاعی سرمایه شان از دست بدهند. همیشه قبل از انتخاب کیف پول، به امنیت آن باید توجه کنید.

در حال حاضر، ولت های بسیاری وجود دارد که امنیت فوق العاده ای دارند اما ممکن است برخی از کاربران با آن ها آشنا نباشند. در صورتی که قصد دارید یک ولت معتبر با امنیت بالا انتخاب کنید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چه کیف پولی امن است؟ از چه کیف پولی می توانیم با اطمینان استفاده کنیم؟ در پاسخ به تمام این سؤالات باید بگوییم که ادامه این مقاله را از دست ندهید ما در این مقاله به تمامی سؤالات فوق و همچنین دیگر سؤالاتی مثل امن ترین کیف پول ایرانی کدام است؟ پاسخ خواهیم داد.


امن ترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی ها

امن ترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایران
امن ترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایران

یکی از مشکلاتی که کاربران ایرانی با آن دست و پنجه نرم می کنند این است که چه کیف پول به آن ها خدمات می دهد. متأسفانه با توجه به مشکلات، برخی از پلتفرم ها به کاربران خدمات نمی دهند. خوشبختانه این موضوع در کیف پول ها صدق نمی کند چرا در حال حاضر اکثر کیف پول ها به کاربران ایرانی با همان کیفیت خدمات می دهند.

اگر به دنبال امن ترین کیف پول ارز دیجیتال فارسی هستید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید. در ادامه هر ولتی که به شما معرفی خواهیم کرد، قابل استفاده برای کاربران ایرانی نیز می باشد.

برخی از کاربران از ما می پرسند که آیا برای استفاده از کیف پول، همانند صرافی ها نیاز به نرم افزار های تغییر ای پی است؟

خیر. در حال حاضر اکثر ولت های نرم افزاری و یا سخت افزاری نیازی به نرم افزار های تغییر ای پی ندارند چراکه شما می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید. تنها چند کیف پول وجود دارد که شما باید در هنگام کار با آن از نرم افزار های تغییر ای پی استفاده کنید که در ادامه نام آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد.


امن ترین کیف پول ارز دیجیتال رایگان

امن ترین کیف پول ارز دیجیتال رایگان
امن ترین کیف پول ارز دیجیتال رایگان

در حال حاضر، تمامی کیف پول های نرم افزاری رایگان هستند و شما برای استفاده از آن ها نیازی به پرداخت هزینه ندارید. متأسفانه برخی از کاربران عنوان می کنند که برای استفاده از کیف پول ها هزینه پرداخت کرده اند اما در اصل نباید این اتفاق بیافتد!

شما تنها زمانی باید برای استفاده هزینه پرداخت کنید که قصد استفاده از کیف پول های سخت افزاری دارید. در حال حاضر، تمامی کیف پول های نرم افزاری با یک مبلغی قابل خرید هستند و هیچ ولت سخت افزاری رایگان به فردی داده نمی شود. متأسفانه قیمت کیف پول های سخت افزاری نسبتاً بالا است و این موضوع باعث شده است تا عده از کاربران نتوانند اقدام به تهیه کیف پول های سخت افزاری کنند.

گاها این سؤال از ما پرسیده می شود که امن ترین کیف پول ارز دیجیتال زیر یک میلیون تومان کدام ولت است؟ هیچ یک از ولت های سخت افزاری قیمت زیر یک میلیون ندارند و قیمت تمام آن ها بیش از ۱ میلیون تومان می باشد. اگر قصد دارید تا با قیمت کیف پول های سخت افزاری آشنا شوید، حتماً این مطلب را تا انتها دنبال کنید.


کدام یک از ولت ها امنیت بیشتری دارند؟

کدام یک از ولت ها امنیت بیشتری دارند؟
کدام یک از ولت ها امنیت بیشتری دارند؟

همان‌طور که احتمالاً اطلاع دارید، در مجموع ۳ نوع کیف پول وجود دارد.

 1. کیف پول های نرم افزاری
 2. کیف پول های سخت افزاری
 3. کیف پول های کاغذی

احتمالاً شنیده اید که امنیت کیف پول های سخت افزاری و کاغذی نسبت به کیف پول های نرم افزاری بیشتر است؛ اما در بین کیف پول های کاغذی و سخت افزاری، باز هم گزینه بهتری وجود دارد و آن کیف پول های سخت افزاری می باشد. در حال حاضر امنیت کیف پول های سخت افزاری حرف اول را می زند. به همین دلیل، اکثر هولدر های بلند مدت، سرمایه خود را در کیف پول های سخت افزاری ذخیره می کنند.

رنج قیمت کیف پول های سخت افزاری معمولاً ۳ میلیون تومان به بالا می باشد. به همین دلیل این موضوع باعث شده است تا اکثر افراد نتوانند اقدام به خرید کیف پول های سخت افزاری کنند. برخی ها با وجود قدرت خرید کیف پول های سخت افزاری بر این باورند که آن ها ارزش خرید ندارند. معمولاً این‌گونه تفکر ها در بازار ارزهای دیجیتال به سرعت نابود می شود چراکه سرمایه شان از بین می رود.

با توجه به مطالب فوق، شاید برای برخی از افراد این سؤال پیش بیاید که آیا کیف پول های نرم افزاری امنیت ندارند؟ خیر، امنیت برخی از کیف پول های نرم افزاری نیز مناسب است اما در کل ولت های نرم افزاری مناسب سرمایه گذاری بلند مدت نمی باشد؛ چراکه امکان دارد در هر ساعتی از شبانه روز مورد حمله هکر ها قرار بگیرد و سرمایه شما از بین برود.

زمانی که شما در کیف پول های نرم افزاری رمز ارز های خود را ذخیره می کنید، در اصل رمز ارز های شما در نرم افزار ذخیره می شود و در صورتی که نرم افزار هک شود‌ می توانند به رمز ارز های شما دسترسی داشته باشند؛ اما وقتی شما ارز های دیجیتال مورد نظرتان را در کیف پول های سخت افزاری ذخیره می کنید، در اصل رمز ارز های شما در داخل ولت سخت افزاری ذخیره می شود و پس از تمام کار و قطع اتصال آن از اینترنت و نرم افزار، دیگر هیچ فردی به آن دسترسی نخواهد داشت.

به همین دلیل، همیشه و همه جا گفته می شود که بهتر است برای سرمایه گذاری بلند مدت تر از کیف پول های سخت افزاری استفاده کنید. در کل باید اضافه کنیم که هیچ کیف پول دیجیتالی امنیت مطلق ندارد و شما باید به این نکته بسیار توجه کنید.

امنیت در حوزه رمز ارزها بسیار پیچیده و مهم می باشد. در صورتی که شما نتوانید از حساب خود محافظت کنید، نباید انتظار امنیت ۱۰۰ درصد داشته باشید. برخی ها، به اشتباه عبارات بازیابی خود را فاش می کنند. این موضوع در نهایت باعث می شود که سرمایه شان از بین برود و در آخر این موضوع را به گردن کیف پول می اندازند و عنوان می کنند که کیف پول امنیت ندارد!

استفاده از کیف پول، نیازمند اطلاع از یک سری نکات امنیتی می باشد. چراکه اگر آن ها را رعایت نکنید، امکان دارد با فاش شدن اطلاعات ولت، سرمایه تان به سرقت برود. در ادامه کمی درباره نکات امنیتی کیف پول ارز دیجیتال خواهیم گفت. همراه ما باشید.


نکات امنیتی کیف پول ارز دیجیتال

نکات امنیتی کیف پول ارز دیجیتال
نکات امنیتی کیف پول ارز دیجیتال

هر چه امنیت یک کیف پول بالا باشد، این موضوع به این معنا نیست که آن ولت دیگر هک نمی شود. در صورتی که امنیت کیف پول کامل باشد اما شما نکات امنیتی را رعایت نکنید، سرمایه شما می تواند مورد حمله سوءاستفاده کنندگان قرار بگیرد. در ادامه همراه ما باشید تا با برخی از نکات امنیتی آشنا شوید.

 1. محافظت از اطلاعات شخصی

حفاظت از برخی اطلاعات بسیار مهم است. در صورتی که عبارات بازیابی شما فاش شود، امکان اینکه کیف پولتان هک شود وجود دارد. با هک شدن کیف پول، دارایی‌تان از بین خواهد رفت. جز عبارات بازیابی که بسیار مهم هستند، نباید گذرواژه هایی که برای ولت خود نیز تنظیم کرده اید فاش شود. با فاش شدن هر یک از آن ها، ممکن است اتفاق های مختلفی رخ دهد. در کل باید به این موضوع بسیار توجه کنید.

برای حفاظت بهتر از اطلاعات، بهتر است تمامی اطلاعات خود را در قالب یک متن داخل کاغذ یادداشت کنید. در انتها بهتر است از آن کپی تهیه کنید و در مکان های معتبر آن ها را نگه داری نمایید. با انجام این کار، شما می توانید اطلاعات خود را به راحتی ذخیره کنید. پیشنهاد ما این است که جز یادداشت اطلاعات شخصی در داخل کاغذ، یک نسخه دیجیتال نیز از آن ها تهیه کنید. برای مثال شما می توانید از کاغذ حاوی اطلاعات یک اسکن تهیه نمایید و سپس آن را به فایل PDF تغییر دهید و در آخر بر روی آن یک رمز بگذارید.

 با انجام این کار شما با خیال راحت تری می توانید از کیف پول های مختلف استفاده کنید. در کل باید توجه داشته باشید که اگر اطلاعات شما فاش شود، ممکن است ضرر های مختلفی به شما وارد شود. مهم ترین آن نیز می تواند از بین رفتن سرمایه تان باشد که باید به آن بسیار توجه کنید.

 1. نگهداری کیف پول در مکان معتبر

اگر از کیف پول های سخت افزاری استفاده می کنید، حتماً پس از اتمام کار خود، ولت را در یک مکان معتبر قرار دهید. این کار باعث می شود تا امنیت کیف پول شما زیر سؤال نرود. اگر کیف پول سخت افزاری شما در دسترس عموم قرار بگیرد، امکان دارد هر لحظه فردی از دارایی شما سوءاستفاده کند.

معمولاً هک شدن ولت های سخت افزاری نسبت به دیگر کیف پول ها سخت تر است؛ اما به هر حال باید در هنگام استفاده از کیف پول های سخت افزاری، به نکات آن ها نیز دقت کنید. در کل باید بدانید که طعمه بیشتر هکر ها، کیف پول های سخت افزاری می باشند.

 1. امتناع از اتصال کیف پول به سایت های مختلف

ممکن است با ورود به برخی از سایت ها در حوزه ارزهای دیجیتال، متوجه درخواست اتصال کیف پول شده اید. معمولاً برخی از سایت ها این درخواست را من‌باب کلاه‌برداری می کنند. هیچ گاه نباید به سایت هایی که نمی شناسید، کیف پول های موبایلی و یا افزونه ای خود را متصل کنید. در صورتی که این کار را انجام دهید، ممکن است با مشکلات مختلفی رو به رو شوید. از جمله این مشکلات را می توان از دست دادن سرمایه عنوان کرد.

همیشه سعی کنید، کیف پول های نرم افزاری و یا سخت افزاری خود را به سایت هایی متصل کنید که با آن ها آشنا هستید و یا از قبل دقیقاً با همان سایت کار کرده اید. حتماً در این مواقع به آدرس سایت نیز دقت کنید چراکه ممکن است مورد حمله فیشینگ قرار بگیرید. حمله فیشینگ از دیگر حمله های هکری می باشد.

 1. انتخاب گذرواژه های مناسب

بهتر است برای ولت های خود گذرواژه های قدرتمندی انتخاب کنید. هرگز از گذرواژه های آسان مثل (۱۲۳۴۵۶)، (۶۵۴۳۲۱)، (۰۱۴۷۸۵۲۰) و نمونه های مشابه استفاده نکنید. برخی ها در این مواقع عنوان می کنند که رمز ارز های قدرتمند مند فراموش می شوند!

اگر در خاطرتان باشد، کمی قبل تر گفتیم که شما باید تمامی گذرواژه ها را یادداشت کنید. اگر این کار را به درستی انجام دهید، دیگر هیچ گذرواژه ای فراموش نمی شود و می توانید همه را به درستی یادداشت کنید. گذرواژه های قدرتمند شامل رمز هایی می شود که از کاراکتر و حروف و همچنین اعداد به صورت ترکیبی استفاده شود. برای مثال از گذرواژه (D4f@3C4@f!A) می توان به عنوان یک گذرواژه قدرتمند یاد کرد.

 1. امتناع از نصب کیف پول در سیستم عامل های مختلف

هیچ‌گاه ولت های نرم افزاری و یا سخت افزاری خود را در سیستم عامل های مختلف نصب و اجرا نکنید. ممکن است برخی از سیستم ها به گونه ای طراحی شده باشد که اطلاعات را در خود ثبت و ضبط می کند. در صورتی که با یک سیستم این‌چنینی رو به رو شوید و اطلاعات ولت خود را وارد کنید، ممکن است کیف پول شما در آینده هک شود.

ممکن است برای برخی از افراد این سؤال پیش بیاید که اگر این اتفاق رخ داد، چگونه از هک شدن کیف پول جلوگیری کنیم؟ تنها راه پس از انجام این کار ایجاد یک کیف پول جدید و سپس انتقال دارایی می باشد. در صورتی که دارایی خود را پس از رخ دادن اتفاق گفته شده منتقل نکنید، امکان هک شدن ولت شما وجود دارد.

شما تنها در صورتی مجاز به انجام این کار هستید که به سیستم عامل مورد نظرتان اطمینان داشته باشید. آن گاه می توانید کیف پول سخت افزاری و یا نرم افزاری خود را در سیستم عامل مورد نظر بارگذاری کنید. در غیر این صورت، دچار مشکلاتی که پیش‌تر عنوان کردیم خواهید شد.

 1. فعال‌سازی تأیید هویت دو عاملی

فعال‌سازی تأیید هویت دو عاملی، در تمامی صرافی ها و کیف پول ها اجباری است. متأسفانه برخی از کیف پول ها از تأیید هویت دو عاملی پشتیبانی نمی کنند و به جای آن قابلیتی دیگری به نام دو امضایی دارند. قابلیت دو امضایی تقریباً همانند تأیید هویت دو عاملی می باشد. در صورتی که شما قابلیت امضایی بودن ولت خود را فعال کنید، برای انجام تراکنش ها از شما دو تأییدیه خواسته می شود. در صورتی که ولت شما هک شود، این موضوع کمک می کند تا دارایی کیف پولتان به سرقت نرود.

 1. غیرفعال نمودن آپدیت خودکار کیف پول

زمانی که آپدیت های خودکار کیف پول فعال باشد، امکان دارد پس از آپدیت ولت دچار حفره های امنیتی شود. این موضوع در آخر باعث می شود تا با استفاده از حفره های امنیتی موجود، کیف پول شما هک شود.

وقتی برای یک کیف پول آپدیت منتشر می شود، ابتدا صبر کنید و منتظر نظرات کاربران نسبت به آپدیت مورد نظر بمانید. در انتها پس از مشاهده نظرات مثبت، می توانید کیف پول خود را آپدیت کنید.

شاید برای برخی از کاربران این سؤال پیش بیاید که چگونه می توانیم آپدیت های خودکار را غیرفعال کنیم؟ برای غیرفعال کردن آپدیت خودکار شما می توانید از دو طریق عمل کنید. روش اول این است که از داخل کیف پول در بخش تنظیمات، انجام این کار را غیرفعال نمایید. در صورتی که کیف پول مورد نظر شما از این قابلیت پشتیبانی نمی کند، بهتر است به سراغ فروشگاه اختصاصی سیستم عاملتان بروید.

برای مثال اگر از سیستم عامل اندروید استفاده می کنید، باید به سراغ فروشگاه گوگل پلی بروید و از بخش آپدیت های خودکار، نرم افزار کیف پول را خارج کنید. به همین راحتی می توانید این کار را انجام دهید از داخل تنظیمات انجام دهید.

حال که با نکات امنیتی آشنا شدید، نوبت به اصل ماجرا رسیده است. در ادامه همراه ما باشید تا با امن ترین کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری آشنا شوید. در صورتی که برایتان تا به این بخش سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.


امن ترین کیف پول ارز دیجیتال سخت افزاری

امن ترین کیف پول ارز دیجیتال سخت افزاری
امن ترین کیف پول ارز دیجیتال سخت افزاری

در حال حاضر، کیف پول های سخت افزاری بسیاری وجود دارد که شما بتوانید از آن ها استفاده کنید؛ اما همه آن ها معروف نیستند. به همین دلیل ممکن است نام برخی ها را کمتر شنیده باشید. در این مطلب نیز ما قصد داریم تا به شما برخی از کیف پول های سخت افزاری معتبر را معرفی کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

 1. کیف پول سخت افزاری Ledger nano S:

کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس، محصولی تولید شده توسط کمپانی فرانسوی لجر می باشد. این کیف پول یک ولت سخت افزاری است که شما می توانید با اتصال آن به کامپیوتر و یا موبایل خود، رمز ارز های مختلفی را ذخیره سازی کنید.

شما می توانید در کیف پول سخت افزاری Ledger nano S رمز ارز های مختلفی را ذخیره کنید. از جمله این رمز ارز ها می توان به بیت کوین، اتریوم، اوه، دوج کوین، اتریوم کلاسیک و… اشاره کرد.

شما می توانید کیف پول سخت افزاری Ledger nano S را از طریق کابل Microusdb به سیستم عامل مورد نظرتان متصل کنید تا از طریق نرم افزار LegerLive بتوانید رمز ارز های خود را در آن ذخیره کنید. اگر قصد دارید تا با کیف پول سخت افزاری Ledger nano S بیشتر آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی آموزش کیف پول Ledger nano S در سایت زوم ارز مراجعه کنید.

 1. کیف پول سخت افزاری Ledger nano X:

پس از کیف پول سخت افزاری Ledger nano S، کمپانی لجر ولت دیگری به بازار عرضه کرد. این ولت Ledger nano X نام دارد. کیف پول سخت افزاری Ledger nano X نسبت به Ledger nano S بهتر و همچنین آپدیت تر است. برای مثال صفحه نمایش این ولت، نسبت به کیف پول Ledger nano S به روز تر است. از دیگر امکانات این ولت می توان به ذخیره تعداد رمز ارز های بیشتر اشاره کرد. شما می توانید در کیف پول Ledger nano X رمز ارزهای بیشتری نسبت به کیف پول Ledger nano S ذخیره کنید.

از این کیف پول شما می توانید در سیستم عامل های موبایلی و همچنین دسکتاپ استفاده کنید. برای ذخیره رمز ارز در این ولت، ابتدا نیاز است تا آن را به یکی از ولت های نرم افزاری و یا نرم افزار اختصاصی کیف پول لجر که Ledger live نام دارد متصل کنید. برای انجام این کار مراحل نسبتاً ساده ای را باید طی کنید. اگر نیازمند آموزش بیشتر هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله اختصاصی آموزش کیف پول Ledger nano X در سایت زوم ارز مراجعه کنید.

برای مطالعه ی مقاله ی تخصصی کیف پول سخت افزاری لجر Ledger کلیک کنید.

 1. کیف پول سخت افزاری Trezor One:

کیف پول Trezor One یک ولت سخت افزاری معروف می باشد که قیمت نسبتاً به صرفه ای دارد. شما می توانید این ولت را خریداری و سپس از آن برای ذخیره رمز ارز های خود استفاده کنید. اگر به دنبال یک ولت با اندازه کوچک هستید، کیف پول Trezor One می تواند برای شما گزینه مناسبی باشد.

طریقه اتصال این ولت به سیستم عامل های موبایلی و یا دسکتاپ از طریق کابل انجام می شود. شما می توانید با استفاده از یک کابل Micro USB به راحتی کیف پول Trezor One را به نرم افزار اصلی متصل و سپس رمز ارز های خود را در آن ذخیره کنید. جز نرم افزار اصلی، شما می توانید همانند کیف پول Ledger nano X از ولت‌های نرم افزاری که از کیف پول Trezor One پشتیبانی می کنند استفاده کنید.

برای خرید این محصول شما می توانید از سایت های آنلاین معتبر اقدام کنید. توجه داشته باشید که اگر این ولت را از یک سایت نامعتبر خرید کنید، احتمال کلاه‌برداری وجود دارد. چراکه ممکن است از قبل راه اندازی شده باشد. حتماً به این موارد بسیار دقت کنید و سپس اقدام به خرید نمایید.

اگر قصد دارید تا با کیف پول Trezor One بیشتر آشنا شوید، حتماً یکسر به مقاله اختصاصی آموزش کیف پول Trezor One در سایت زوم ارز بزنید. ما در این مطلب به صورت کامل و جامع این ولت را به شما آموزش داده ایم.

 1. کیف پول سخت افزاری Trezor T:

پس از کیف پول سخت افزاری Trezor One، ولت سخت افزاری Trezor T تولید شد. این کیف پول جدید ترین محصول کمپانی ساتوشی لبز است که شما می توانید از آن برای ذخیره رمز ارز هایتان استفاده کنید. خوشبختانه این ولت امنیت مناسبی دارد و شما می توانید با اطمینان از آن استفاده کنید.

صفحه این ولت برعکس نوع Trezor One، لمسی است و شما می توانید تنها با چند لمس کوتاه کیف پول خود را راه اندازی کنید. این کیف پول رابط کاربری آسان و کاربر پسندی را دارد. شما می توانید در هنگام استفاده از این ولت، یک تجربه شیرین از ذخیره نمودن رمز ارزهایتان را تجربه کنید.

برای اتصال این ولت به موبایل و یا کامپیوتر باید از کابل USB-C استفاده کنید. تنها با استفاده از این رابط، شما می توانید از کیف پول سخت افزاری Trezor T استفاده نمایید.

تقریباً می توان گفت که این ولت بیش از ۱۶۰۰ رمز ارز را پشتیبانی می کند. برخی از این ارزهای دیجیتال عبارت اند از: بیت کوین، اتریوم، تتر، اتریوم کلاسیک، دوج کوین، مونرو و… .

اگر در هنگام کار با این ولت با مشکل رو به رو شده اید و یا اینکه قصد کسب اطلاعات بیشتری دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی آموزش کیف پول Trezor T سایت زوم ارز مراجعه کنید. پس از مطالعه این مقاله می توانید به صورت کامل و جامع به این کیف پول مسلط شوید.

برای مطالعه ی مقاله ی تخصصی کیف پول سخت افزاری ترزور Trezor کلیک کنید.

 1. کیف پول سخت افزاری Coolwallet Pro:

کیف پول سخت افزاری Coolwallet Pro محصولی از شرکت Coolbitx می باشد که در سال ۲۰۲۱ روانه بازار شد. این ولت از لحاظ ظاهری مشابه یک کارت بانکی است؛ اما این کارت بانکی به هیچ حسابی متصل نیست و نمی توان با آن خریدی انجام داد. در زیر پوسته این کارت یک دکمه قرار گرفته است که شما می توانید با استفاده از این دکمه به راحتی تنظیمات کیف پول را انجام دهید.

صفحه نمایش کیف پول Coolwallet Pro سیاه و سفید است. شما می توانید از طریق این صفحه سیاه سفید به راحتی تنظیمات مختلفی را انجام دهید و یا عبارات بازیابی خود را یادداشت نمایید. کیف پول Coolwallet Pro از طریق بلوتوث به دستگاه های شما متصل می شود چراکه این ولت مکانی برای اتصال کابل ندارد.

در کیف پول Coolwallet Pro شما می توانید رمز ارز های مختلفی را ذخیره سازی کنید. برخی از این رمز ارز ها عبارت اند از: بیت کوین، اتریوم، ترون، تتر، اتریوم کلاسیک و… .

کیف پول Coolwallet Pro از صرافی داخلی پشتیبانی می کند و شما می توانید به راحتی از داخل ولت توکن های خود را تبدیل کنید. در صورتی که قصد انجام این کار را دارید، حتماً به مقدار کارمزد پرداختی دقت کنید؛ چراکه معمولاً کارمزد ها کمی بالا است. جز این ویژگی شما می توانید از دیگر ویژگی های کیف پول Coolwallet Pro استفاده کنید.


امن ترین کیف پول ارز دیجیتال موبایلی

امن ترین کیف پول ارز دیجیتال موبایلی
امن ترین کیف پول ارز دیجیتال موبایلی

کیف پول های موبایلی امروز توسط اکثر کاربران مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مزایا این نوع کیف پول ها دسترسی آسان می باشد. توجه داشته باشید که برخی از ولت های موبایلی ممکن است با ولت های کامپیوتری یکی باشد، یعنی برای آن ولت نسخه های متناسب با دسکتاپ نیز وجود داشته باشد. به همین دلیل، در متن توضیحات هر کیف پول به این موضوع نیز اشاره خواهیم کرد.

 1. کیف پول موبایلی تراست Trust:

احتمالاً تا به حال نام کیف پول تراست را شنیده اید. کیف پول تراست یکی از ولت های نرم افزاری معروف می باشد که توسط کاربران بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید به راحتی تراست ولت را دانلود و نصب و سپس استفاده نمایید.

استفاده از کیف پول تراست رایگان است. برای دانلود و یا در هنگام استفاده شما نیازی به پرداخت هزینه ندارید. در برخی از سایت ها ممکن است کیف پول تراست با کمی هزینه قابل دانلود باشد. تمامی سایت های این‌چنینی فیک و کلاه‌برداری هستند و نباید به هیچ عنوان به آن ها اعتماد کنید.

متأسفانه کیف پول تراست برای سیستم عامل های دسکتاپ قابل نصب نیست و شما تنها می توانید از تراست ولت در سیستم عامل های موبایلی استفاده نمایید. توجه داشته باشید که اگر قصد دارید تراست را در کامپیوتر خانگی خود نصب کنید، باید از نرم افزار های شبیه ساز استفاده نمایید.

در بازار ارزهای دیجیتال توکنی با نام TWT وجود دارد. این توکن متعلق به کیف پول تراست می باشد. شما می توانید توکن TWT را در صرافی های مختلف معامله کنید. برخی از صرافی هایی که از این توکن پشتیبانی می کنند عبارت اند از: بایننس، کوکوین، پنکیک سواپ و… .

همان‌طور که احتمالاً اطلاع دارید، در زمان انتخاب کیف پول باید به امنیت آن بسیار توجه کنید. خوشبختانه امنیت این ولت مناسب است و در چند وقت اخیر گزارش‌های منفی مبنی بر هک شدن این ولت ارسال نشده است. همچنین، این ولت جز امنیت، رابط کاربری مناسبی نیز دارد. فرقی نمی کند که شما یک کاربر حرفه ای یا مبتدی هستید چراکه می توانید به راحتی با این ولت کارهای خود را انجام دهید.

شما در کیف پول تراست امکان ذخیره رمز ارز های مختلفی را دارید. از جمله این رمز ارز ها می توان به بیت کوین، بایننس کوین، اتریوم، ترون، اتریوم کلاسیک، بیت کوین کش، مونرو و… اشاره کرد. برای اینکه بتوانید توکن های مختلفی را در این ولت ذخیره کنید، باید مرتباً ولت را آپدیت کنید تا بتوانید از جدید ترین توکن و یا کوین های لیست شده بهره مند شوید.

در صورتی که قصد دارید تا درباره کیف پول تراست اطلاعات بیشتری کسب کنید و یا اینکه به صورت کامل طریقه کار با این ولت را آموزش ببینید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی کیف پول تراست در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع این ولت را آموزش داده ایم.

 1. کیف پول موبایلی سیف پل Safepal:

پس از کیف پول تراست، سیف پل معروف ترین ولت نرم افزاری می باشد. شما می توانید کیف پول سیف پل را در گوشی های موبایل راه اندازی و از آن استفاده کنید. متأسفانه امکان استفاده از نسخه دسکتاپ کیف پول سیف پل وجود ندارد چراکه این ولت تنها از سیستم عامل های موبایلی پشتیبانی می کند.

اگر قصد دارید تا کیف پول نرم افزاری سیف پل را در سیستم عامل ویندوز راه اندازی کنید، نیاز است تا شبیه ساز اندروید بر روی آن نصب کنید. پس از نصب شبیه ساز می توانید به راحتی کیف پول سیف پل را در کامپیوتر خود داشته باشید. فقط باید توجه کنید که مشکلی برای شبیه ساز پیش نیاید چراکه در این صورت کیف پول شما از بین می رود و اگر عبارات بازیابی را نداشته باشد، سرمایه تان نابود می شود!

این ولت از رمز ارز های مختلفی پشتیبانی می کند. برخی از رمز ارزهایی که شما می توانید در این ولت آن ها را ذخیره کنید عبارت اند از: بیت کوین، ریپل، ایاس، دوج کوین، زی کش، دیجی بایت، ترون، بایننس کوین، اتریوم، لایت کوین و… . خوشبختانه کیف پول سیف پل از رمز ارز های بسیاری پشتیبانی می کند.

خوشبختانه امنیت کیف پول سیف پل مناسب است. به همین دلیل، کاربران بسیاری به آن اطمینان کرده اند. تا کنون، گزارشی مبنی بر هک شدن این ولت ارائه نشده است و این موضوع می تواند نقطه قوت کیف پول سیف پل باشد.

طریقه کار با کیف پول سیف پل بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی با آن کار کنید و رمز ارزهای خود را ذخیره کنید. در صورتی که در هنگام کار با مشکل رو به رو شدید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی کیف پول سیف پل مراجعه کنید. در این مقاله ما به صورت ویدیویی و متنی کیف پول سیف پل را مورد بررسی قرارداده ایم.

 1. کیف پول موبایلی اتمیک Atomic:

کیف پول اتمیک از دیگر ولت های نرم افزاری معروف می باشد که شما می توانید از آن برای ذخیره رمز ارز هایتان استفاده کنید. برعکس دو ولتی که کمی قبل تر با آن ها آشنا شدید، شما می توانید از کیف پول نرم افزاری اتمیک در سیستم عامل های موبایلی و کامپیوتری استفاده نمایید. این ولت قابل دانلود برای سیستم عامل های Windows، Mac OS، Ubuntu، Debian، Fedora، Android و IOS می باشد. اگر تمایل به استفاده از کیف پول اتمیک را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً سری به سایت رسمی این ولت بزنید و از بخش دانلود، به صورت مستقیم نسخه مورد نظرتان را دانلود کنید. برای ورود به سایت رسمی این ولت شما می توانید از لینک موجود در مقاله اختصاصی کیف پول اتمیک سایت زوم ارز استفاده کنید.

ما در یک مقاله کامل و جامع کیف پول نرم افزاری اتمیک را به شما آموزش داده ایم. در صورتی که نیاز به آموزش دارید، می توانید به مطلب معرفی شده مراجعه کنید. برخی از کاربران می پرسند که امنیت کیف پول اتمیک چگونه است؟ همان‌طور که مطلع هستید در این مقاله قصد ما معرفی کیف پول با امنیت مناسب است؛ بنابراین کیف پول اتمیک امنیت مناسبی دارد و شما می توانید با اطمینان رمز ارز های خود را در آن ذخیره کنید. توجه داشته باشید که در هنگام استفاده شما نیز باید به عنوان کاربر نکات امنیتی را رعایت کنید.

این ولت از صرافی داخلی پشتیبانی کی کند. شما می توانید با استفاده از صرافی، به راحتی در داخل کیف پول رمز ارزهای خود را سواپ Swap کنید. با انجام این کار دیگر نیازی به انتقال سرمایه به صرافی نیست. البته توجه داشته باشید که سواپ و یا تبادل مستقیم از داخل کیف پول نیازمند کارمزد های نسبتاً زیادی می باشد. قبل از انجام این کار به مقدار کارمزد آن دقت کنید.

 1. کیف پول موبایلی متامسک Metamask:

امروزه اکثر کاربران بیشتر از افزونه کیف پول متامسک استفاده می کنند. شما می توانید به راحتی افزونه کیف پول متامسک را دانلود و از آن استفاده نمایید. جز افزونه امکان استفاده از نرم افزاری موبایل این ولت نیز امکان پذیر است. در حال حاضر کیف پول متامسک بیشتر با افزونه معروف است چراکه تقریباً اکثر پلتفرم های غیر متمرکز از کیف پول متامسک پشتیبانی می کنند.

متأسفانه چندی پیش کیف پول متامسک ای پی کاربران ایرانی را مسدود کرد. این موضوع سبب شد تا دیگر به راحتی قبل کاربران نتوانند از کیف پول متامسک استفاده کنند. در حال حاضر اگر قصد استفاده از کیف پول متامسک را دارید، در اولین مرحله باید یک نرم افزار تغییر ای پی نصب کنید و سپس با تغییر ای پی وارد کیف پول شوید و استفاده کنید.

برای برخی از کاربران این سؤال پیش می آید که با انجام این کار، کیف پول حساب ما را مسدود و یا بلوکه نمی کند؟ امکان رخ دادن این اتفاق بسیار پایین است؛ اما اگر نگران این اتفاق هستید، در وهله اول پیشنهاد ما عدم استفاده از کیف پول متامسک می باشد.

در وهله دوم پیشنهاد ما این است که حتماً از ای پی ثابت استفاده کنید؛ یعنی پس از هر بار متصل شدن به نرم افزار تغییر ای پی، با ای پی کشور دیگر وارد نشوید و همیشه ای پی کشور شما ثابت باشد. در صورتی که به این موضوع دقت کنید، تقریباً باید بگوییم که احتمالاً بلوکه شدن حساب شما به شدت کاهش می یابد.

رابط کاربری کیف پول متامسک آسان و همچنین کاربر پسند است. اگر زبان انگلیسی را به صورت دست و پا شکسته بلد باشید، به راحتی می توانید فعالیت های مورد نظرتان را در کیف پول متامسک انجام دهید. جز ذخیره ارز های دیجیتال، در کیف پول متامسک شما می توانید معامله نیز کنید. برای معامله و یا تبادل باید از صرافی داخلی این ولت استفاده نمایید. اگر قصد انجام این کار را دارید، قبل از هر اقدامی به مقدار کارمزد معامله تان دقت نمایید.

اگر قصد دارید تا با این ولت بیشتر آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی کیف پول متامسک مراجعه کنید. در این مطلب ما به صورت کامل و جامع این ولت را به شما آموزش داده ایم. در کل هر نکته ای که راجع به کار با این ولت نیاز باشد، ما در این مقاله به آن اشاره کرده ایم.


امن ترین کیف پول ارز دیجیتال دسکتاپ

امن ترین کیف پول ارز دیجیتال دسکتاپ
امن ترین کیف پول ارز دیجیتال دسکتاپ

کیف پول های دسکتاپی مختص به کامپیوتر ها می باشد. فرقی نمی کند که شما از سیستم عامل ویندوز Windows یا لینوکس Linux استفاده می کنید چراکه برخی از کیف پول ها برای اکثر سیستم عامل ها یک نسخه قابل نصب دارند. در ادامه این مطلب قصد داریم تا به شما ولت های معتبر نسخه دسکتاپ را معرفی کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

 1. کیف پول دسکتاپ کوینومی Coinomi:

در بخش امن ترین کیف پول های دسکتاپ، می توانیم کیف پول کوینومی را معرفی کنیم. این ولت یکی از کیف پول های معروف می باشد که امروزه توسط کاربران بسیاری استفاده می شود. کیف پول کوینومی تنها مختص به دسکتاپ نیست چراکه شما می توانید از این ولت در سیستم عامل های موبایلی نیز استفاده کنید.

برعکس دیگر کیف پول های نرم افزاری، این ولت از صرافی های داخلی مختلفی پشتیبانی می کند. اگر قصد دارید تا با استفاده از صرافی های داخلی، در داخل کیف پول کوینومی معامله ای انجام دهید، قبل از هر چیزی باید به مقدار کارمزد آن دقت کنید.

این ولت امنیت مناسبی دارد و یکی از دلایلی معروف آن امنیت کیف پول می باشد. خوشبختانه تا کنون سرمایه کاربران در این ولت به سرقت نرفته است و این موضوع به عنوان مزایا کیف پول کوینومی به حساب می آید.

از کیف پول کوینومی شما می توانید در سیستم عامل های Windows، MacOS، Linux، Android، IOS استفاده کنید. تقریباً باید بگوییم که این ولت در هر سیستم عاملی در دسترس است و شما می توانید به راحتی رمز ارز های خود را ذخیره کنید. برای دانلود و یا استفاده از این ولت نیازی به پرداخت هزینه نیست. کیف پول کیونومی کاملاً رایگان است و شما نباید هیچ هزینه ای پرداخت کنید. برای دانلود نرم افزار کیف پول کوینومی به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به سایت رسمی آن مراجعه کنید.

رابط کاربری کیف پول کوینومی بسیار آُسان و کاربرپسند است. فرقی نمی کند که در بازار ارزهای دیجیتال حرفه یا هستید یا آماتور چراکه می توانید بدون هرگونه مشکلی با کیف پول کوینومی کار کنید. در صورتی که فردی آماتور هستید، اگر تا حدودی به زبان انگلیسی مسلط باشید، به راحتی می توانید رمز ارز های خود را در این ولت ذخیره کنید.

اگر در هنگام کار با کیف پول کوینومی با مشکل رو به رو شده اید، به شما پیشنهاد می کنیم که مقاله اختصاصی کیف پول کوینومی در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع کیف پول کوینومی را در سیستم عامل های اندروید و همچنین دسکتاپ به شما آموزش داده ایم.

 1. کیف پول دسکتاپ اکسودوس Exodus:

کیف پول اکسودوس همانند کوینومی، قابل نصب بر روی سیستم عامل های Windows، MacOS، Linux، Android، IOS می باشد. شما می توانید به راحتی با مراجعه به سایت رسمی کیف پول اکسودوس، نسخه متناسب با سیستم عامل تان را دانلود و سپس از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که استفاده از کیف پول اکسودوس همانند دیگر ولت های نرم افزاری معرفی شده رایگان است و شما نباید هیچ هزینه ای پرداخت کنید.

این ولت رابط کاربری شیک و مناسبی دارد. اگر به کیف پول های ساده علاقه مند هستید، استفاده از کیف پول اکسودوس می تواند برای شما گزینه مناسبی باشد. در حال حاضر این ولت کاربران مختلفی چه در داخل و چه در خارج ایران دارد.

کیف پول اکسودوس بیش از ۱۸۰ دارایی را پشتیبانی می کند. برخی از آن ها عبارت اند از: بیت کوین، بایننس کوین، اتریوم، ترون، اتریوم کلاسیک، تتر، مونرو، نئو، بیت کوین کش و… . شما می توانید تمامی کوین های فوق به همراه دیگر ارز های دیجیتال را در کیف پول اکسودوس ذخیره کنید.

این ولت نیز همانند دیگر ولت ها از صرافی داخلی پشتیبانی می کند. شما می توانید بدون انتقال دارایی تنها در عرض چند ثانیه ارز دیجیتال مورد نظر خود را بخرید و یا اینکه آن را برای فروش بگذارید. انجام این کار نیازی به ثبت نام و یا احراز هویت در هیچ صرافی ندارد بلکه تمام عملیات فوق در کیف پول اکسودوس انجام می شود. توجه داشته باشید که انجام عملیات فوق نیازمند پرداخت مقداری کارمزد است که این میزان نسبت به کارمزد صرافی ها متفاوت است.

اگر قصد دارید تا اطلاعات بیشتری از این ولت کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی کیف پول اکسودوس سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع کیف پول اکسودوس را به شما توضیح داده ایم. لازم به ذکر است که در مقاله فوق شما می توانید طریقه کار با کیف پول اکسودوس را به صورت ویدیویی مشاهده کنید.

 1. کیف پول دسکتاپ جکس Jaxx:

کیف پول نرم افزاری کس از دیگر ولت های نرم افزاری می باشد که شما می توانید از آن استفاده کنید. این ولت برای تمامی سیستم عامل ها قابل نصب است. از جمله سیستم عامل هایی که شما می توانید کیف پول جکس را در آن نصب کنید عبارت اند از: Windows، MacOS، Linux، Android، IOS. جز سیستم عامل های فوق، شما می توانید افزونه این ولت را در مرورگر کروم نیز نصب کنید. با استفاده از این افزونه می توانید کیف پول جکس را به پلتفرم های غیرمتمرکز که از آن پشتیبانی می کنند متصل کنید.

در کیف پول جکس شما می توانید رمز ارز هایی همانند بیت کوین، اتریوم، کوانتوم، لایت کوین، دش، زی کش و… را ذخیره کنید. همچنین تمامی رمز ارز های فوق را می توانید در صرافی داخلی این ولت معامله نیز کنید. قبل از انجام معاملات حتماً به میزان کارمزد پرداختی دقت کنید چراکه معمولاً کارمزد ها کمی بالا است.

دانلود و نصب این ولت کاملاً رایگان است. شما برای دانلود کیف پول جکس نیازی به پرداخت هزینه ندارید. حتی استفاده از این ولت نیز، نیاز به هزینه ندارد چراکه توسعه دهندگان این کیف پول تمامی خدمات را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده اند.

اگر در هنگام کار با کیف پول جکس با مشکل رو به رو شده اید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مطلب اختصاصی کیف پول جکس در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت متنی و همچنین ویدیویی کیف پول جکس را به شما آموزش داده ایم.

کیف پول جکس از لحاظ امنیتی مناسب و قابل قبول است؛ اما اگر قصد دارید تا سرمایه زیادی را در ولت خود ذخیره کنید، پیشنهاد ما استفاده از کیف پول های دیگر نرم افزاری است. برای مثال شما می توانید از کیف پول کوینومی برای ذخیره مبالغ زیاد استفاده کنید.


امن ترین کیف پول ارز دیجیتال افزونه ای

امن ترین کیف پول ارز دیجیتال افزونه ای
امن ترین کیف پول ارز دیجیتال افزونه ای

جز کیف پول های دسکتاپ و موبایلی، ولت های افزونه ای نیز جزء ولت های نرم افزاری به حساب می آید. در حال حاضر، برای استفاده از برخی سایت ها شما نیاز مند استفاده از کیف پول افزونه ای هستید. کیف پول های افزونه ای به دلیل اینکه به صورت آنلاین فعالیت می کنند، معمولاً بیشتر مورد طعمه قرار می گیرد. ما همیشه پیشنهاد کرده ایم که از کیف پول های افزونه ای برای ذخیره سرمایه های زیاد استفاده نکنید.

در این قسمت از مطلب قصد داریم تا به شما چند کیف پول افزونه ای معتبر معرفی کنیم تا شما با بتوانید از آن ها استفاده کنید. توجه داشته باشید که استفاده از کیف پول های ذیل نیازمند دقت است چراکه اگر اشتباه از سمت شما رخ دهد، امکان اینکه ولت شما هک شود وجود دارد.

 1. کیف پول افزونه ای ربی Rabby:

کیف پول ربی یکی از ولت های افزونه ای معروف است که شما می توانید از آن در مرورگر های معروف اینترنت استفاده کنید. اگر با پلتفرم های غیرمتمرکز بسیار فعالیت می کنید، می توانید از کیف پول ربی به جای کیف پول متامسک استفاده کنید. برعکس متامسک، توسعه دهندگان کیف پول ربی با کاربران ایرانی مشکلی ندارد و به آن ها خدمات می دهند.

در این ولت، شما می توانید از شبکه های مختلفی استفاده کنید. برخی از شبکه های قابل استفاده در کیف پول ربی عبارت اند از: اتریوم، بایننس اسمارت چین، پالیگان و… . زمانی که شما قصد اتصال این ولت به یک پلتفرم غیرمتمرکز داشته باشید، برعکس کیف پول متامسک که باید دستی شبکه را انتخاب کنید، این ولت به صورت خودکار شبکه مورد نظر را تشخیص می دهد و به آن متصل می شود. این موضوع باعث افزایش سرعت در کار می شود که می تواند نظر کاربران مختلفی را نسبت به خود جلب کند.

کیف پول ربی جز ولت های غیر حضانتی است. منظور از غیر حضانتی یعنی اینکه هیچ فرد و یا شرکتی نمی تواند آن را کنترل کند و از این لحاظ می توانید با خیال راحت از آن استفاده نمایید؛ اما باید توجه داشته باشید که این ولت، یک کیف پول افزونه ای است. معمولاً کیف پول های افزونه ای به دلیل اینکه به صورت آنلاین فعالیت می کنند بیشتر در صدد هک شدن هستند. همیشه و همه جا پیشنهاد شده است که سرمایه زیادی را در کیف پول های افزونه ای ذخیره نکنید.

متأسفانه برخی ها به این توصیه توجه نمی کنند و سرمایه های زیادی را در آن ها ذخیره می کنند. در صورتی که ولت افزونه ای شما هک شود، دیگر نمی توانید به این راحتی ها سرمایه تان را بازیابی کنید. لازم به ذکر است که تمام صحبت های فوق تنها توصیه است و منظور ما این نیست که کیف پول ربی امنیت ندارد!

در صورتی که قصد دارید تا با کیف پول ربی بیشتر آشنا شوید و یا اینکه طریقه کار با این کیف پول را آموزش ببینید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی آموزش کیف پول ربی مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع کیف پول ربی را به شما آموزش داده ایم.

 1. کیف پول افزونه بایننس Binance wallet:

این ولت متعلق به صرافی بایننس است اما دسترسی کاربران ایرانی به آن محدود نشده است و تمامی کاربران ایرانی می توانند به راحتی از آن استفاده کنند. در حال حاضر شما تنها می توانید از افزونه کیف پول بایننس استفاده کنید و هیچ نسخه موبایل و دسکتاپی برای این ولت وجود ندارد. متأسفانه به دلیل محبوبیت های کیف پول بایننس، عده از سوءاستفاده کنندگان نرم افزار های مخرب را جایگزین و سپس ولت را به بازار عرضه می کنند.

برای دانلود این ولت، حتماً ابتدا به سایت رسمی مراجعه کنید و سپس از طریق سایت رسمی نسخه مورد نظر و متناسب با مرورگرتان را دانلود کنید. پس از نصب نیز باید آن را راه اندازی و سپس استفاده کنید. طریقه راه اندازی این ولت بسیار آُسان است و شما می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. جز طریقه راه اندازی، رابط کاربری کاربر پسند این ولت باعث شده است تا کاربران یک تجربه لذت بخش از کار با این ولت داشته باشند.

در صورتی که در هنگام کار با کیف پول بایننس با مشکل رو به رو شدید، می توانید به مقاله اختصاصی آموزش کیف پول بایننس در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما به صورت کامل و جامع طریقه کار با این ولت را به شما آموزش داده ایم.

متأسفانه کیف پول بایننس تنها از بلاکچین بایننس اسمارت چین و همچنین اتریوم پشتیبانی می کند. شما نمی توانید از بلاکچین دیگری در این ولت استفاده کنید که خوب این موضوع یکی از معایب مهم این ولت به حساب می آید.

در حال حاضر، شما می توانید کیف پول بایننس را برای مرورگر های کروم Chrome، فایرفاکس Firefox، برایو Brave و ادج Edge دانلود و نصب کنید. برای دانلود هر افزونه می توانید جز مراجعه به سایت اصلی کیف پول بایننس، به استور (فروشگاه) مرورگر خود مراجعه کنید.

 1. کیف پول افزونه ای مث ولت Mathwallet:

کیف پول مث ولت از دیگر ولت های نرم افزاری است که شما می توانید از آن استفاده کنید. این ولت جز افزونه، نسخه متناسب با سیستم عامل موبایل نیز دارد. در صورتی که قصد استفاده از افزونه ای کیف پول مث ولت ندارید، می توانید به جای از نسخه موبایلی استفاده کنید.

متأسفانه کیف پول مث ولت از رمز ارز های کمی پشتیبانی می کند. این موضوع باعث شده است تا کاربران کمتر به سراغ این ولت بروند. طریق کار با کیف پول افزونه ای مث ولت بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی رمز ارز های مورد نظرتان را در آن ذخیره کنید. در صورتی که در هنگام کار با مشکل رو به رو شدید، حتماً با ما از بخش نظرات در ارتباط باشید.

این کیف پول قابل نصب بر روی مرورگر های مختلفی می باشد. اگر شما قصد دارید تا از این ولت در مرورگر کروم استفاده کنید، کافی است ابتدا به استور کروم مراجعه کنید و سپس آن را دانلود و درنهایت نصب کنید. پس از نصب باید چند مرحله کوتاه طی نمایید تا بتوانید ولت خود را ایجاد کنید.

خوشبختانه این ولت، رابط کاربری مناسبی دارد. فرقی نمی کند که شما حرفه ای هستید یا مبتدی چراکه می توانید به راحتی با کیف پول مث ولت کارهای خود را انجام دهید. جز ذخیره ارز دیجیتال، در این کیف پول شما می توانید معامله نیز کنید. برای معامله باید از صرافی های داخلی استفاده نمایید. همان‌طور که گفتیم متأسفانه کارمزد صرافی های داخلی کمی بالا می باشد اما با این حال در صورت تمایل می توانید معاملات خود را در داخل این ولت انجام دهید.

نسخه موبایل این ولت نیز از امنیت و همچنین رابط کاربری مناسبی پشتیبانی می کند. شما می توانید با مراجعه به سایت رسمی کیف پول مث ولت به راحتی نسخه رسمی کیف پول موبایلی را دانلود و نصب کنید.


سخن پایانی

همان‌طور که در این مقاله مطالعه کردید، امنیت در کیف پول ها حرف اول را می زند. در صورتی که کیف پول شما امنیت نداشته باشد، ممکن است به هر دلیلی هک شود و سپس سرمایه تان از دست برود. به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً از قبل از انتخاب کیف پول کمی درباره آن مطالعه کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. در صورتی که درباره هر یک از ولت های فوق برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله ی “امن ترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی ها” با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسن
1 سال قبل

سلام وقت شما به خیر
من در صرافی ایرانی و صرافی کوکوین کیف پول ایجاد کرده ام
اولا نوع کیف پول در این صرافی ها چیست ثانیا چقدر امنیت دارد
من برای هر صرافی رمز پیچیده و کد دو عاملی تعریف کرده ام
راههای بالا بردن امنیت در این دو صرافی چیست
خیلی ممنون

آخرین مقالات منتشر شده