آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آموزش ساخت کیف پول ارز دیجیتال | چگونه یک کیف پول ارز دیجیتال بسازم

آموزش ساخت کیف پول ارز دیجیتال

آموزش ساخت کیف پول ارز دیجیتال، کیف پول های ارز دیجیتال همیشه مکانی امن برای ذخیره دارایی ها می باشند. در صورتی که نتوانید یک ولت معتبر پیدا کنید، سرمایه تان در خطر می افتد و این موضوع می تواند برایتان دردسر ساز شود. به صورت کلی باید بگوییم که نگه داری از ارزهای دیجیتال بدون نگرانی همیشه برای عده ای به عنوان چالش تلقی می شود.

همان‌طور که احتمالاً می دانید، در حال حاضر ولت های سخت افزاری و نرم افزاری بسیار زیادی وجود دارد که شما بتوانید از آن ها استفاده کنید. ولت های سخت افزاری و یا نرم افزاری می توانند همانند یک نرم افزار و یا یک افزونه و یا یک مرورگر تحت وب باشند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

قبل از اینکه قصد انتخاب یک ولت را داشته باشید، ابتدا باید آن را به خوبی بشناسید. در صورتی که شناختی نسبت به کیف پول مورد نظر نداشته باشید، امکان دارد تا انتخابتان را اشتباه انجام دهید و در نهایت این مشکل باعث از دست رفتن سرمایه شما شود.

اگر این اتفاق برای شما رخ دهد، مسئولیت آن به عهده فردی نیست چراکه هیچ فردی در حوزه ارزهای دیجیتال مسئول حفظ دارایی شما نمی باشد. خوشبختانه با گسترش حوزه ارزهای دیجیتال، کیف پول های بسیاری وارد این عرضه شده اند. به همین دلیل، شما برای انتخاب کیف پول هیچ محدودیتی ندارید و کاملاً آزاد هستید.

در کل باید درباره کیف پول ها این نکته را اضافه کنیم که شناخت ولت مورد نظر به اندازه شناخت حساب بانکی شما اهمیت دارد. شما برای ایجاد یک حساب بانکی جدید، حتماً به سراغ بانک های معتبر می روید. در حوزه ارزهای دیجیتال نیز دقیقاً این موضوع به همین شکل است. قطعاً شما هیچ‌گاه برای ذخیره دارایی ریالی خود به سراغ بانک های خصوصی نمی روید چراکه نسبت به بانک های دولتی معتبر نیستند و یا شاید نسبت به آن ها شناختی نداشته باشید.

ما در این مقاله قصد داریم تا ضمن معرفی چند کیف پول نرم افزاری و سخت افزاری به شما آموزش دهیم که چگونه می توانید کیف پول مورد نظر خود را راه اندازی و سپس از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که نصب اکثر کیف پول های نرم افزاری و یا سخت افزاری آسان است و شما می توانید به راحتی از آن استفاده کنید؛ اما برخی از ولت ها هستند که نسبت به امکانات خود، کمی مراحل پیچیده تری دارند.


آموزش ساخت کیف پول ارز دیجیتال

آموزش نصب کیف پول ارز دیجیتال
آموزش نصب کیف پول ارز دیجیتال

در این بخش از مقاله شما جز نصب کیف پول های نرم افزاری در موبایل و کامپیوتر، طریقه نصب کیف پول های افزونه ای را نیز آموزش می بینید. اگر علاقه مند به یادگیری طریقه نصب ولت ها هستید، حتماً ادامه مقاله را مطالعه کنید.

 • آموزش ساخت یا نصب کیف پول متامسک Metamask

نصب کیف پول متامسک بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. در این بخش قصد ما آموزش نصب نسخه افزونه می باشد. در صورتی که از طریقه انجام این کار اطلاعی ندارید، این بخش را مطالعه کنید. در اولین مرحله:

به سراغ فروشگاه گوگل کروم بروید و در بخش جستجو، نام کیف پول متامسک را وارد کنید. پس از بارگذاری صفحه با تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این بخش باید بر روی نوشته Add to chrome کلیک کنید.

روی نوشته Add to chrome کلیک کنید
روی نوشته Add to chrome کلیک کنید

پس از کلیک بر روی این گزینه، اگر کمی صبر کنید یک پنجره جدید برایتان بارگذاری می شود که در این بخش باید گزینه Add extension را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه، مراحل دانلود افزونه و همچنین نصب خودکار انجام می شود. در این مرحله شما باید تنها صبر کنید و هیچ اقدام دیگری انجام ندهید.

گزینه Add extension را انتخاب کنید
گزینه Add extension را انتخاب کنید

پس از اینکه نصب کیف پول انجام شد، حال باید بر روی آیکون آن ضربه بزنید تا نرم افزار اجرا شود. پس از اجرای نرم افزار، بر روی گزینه Getstart باید کلیک کنید. در صفحه جدید، با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این بخش ولت آماده نصب است و شما باید مراحل نصب کیف پول را انجام دهید.

اگر به تصویر ذیل دقت کنید، در این مرحله ۲ بخش وجود دارد. در صورتی که از قبل ولت متامسک داشتید، می توانید با کلیک بر روی گزینه Import wallet به راحتی ولت قبلی خود را ریکاوری یا بازیابی کنید. در صورتی که قصد دارید تا یک ولت جدید ایجاد کنید، باید بر روی گزینه Create a wallet که در بخش ۲ قرار دارد کلیک کنید. از این طریق شما می توانید به راحتی ولت خود را نصب کنید.

روی گزینه Create a wallet کلیک کنید
روی گزینه Create a wallet کلیک کنید

نکته: برای بازیابی ولت قبلی خود، پس از کلیک بر روی گزینه Import wallet، باید عبارات بازیابی که از قبل یادداشت کرده اید را وارد کنید. در انتها همان‌طور که مشاهده می کنید پس از ورود مجدد گذرواژه جدید، می توانید ولت خود را بازیابی نمایید.

در مرحله جدید، باید قوانین متامسک را تأیید کنید. در صورتی که قوانین مورد تأیید شما بود، باید بر روی گزینه I Agree کلیک کنید. اگر قوانین فوق را نپذیرفتید، می توانید با کلیک بر روی گزینه No Thanks ادامه مراحل را انجام ندهید. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

روی گزینه I Agree کلیک کنید
روی گزینه I Agree کلیک کنید

در مرحله بعد باید گذرواژه جدید خود را انتخاب کنید. گذرواژه شما باید بیشتر از ۸ کاراکتر باشد. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که آیا نیاز است تا یک گذرواژه سخت انتخاب کنیم؟ خیر. در این مرحله نیازی به انتخاب گذرواژه سخت نیست چراکه این گذرواژه تنها پس از هر بار ورود به کیف پول از شما پرسیده می شود؛ بنابراین می توانید یک گذرواژه آسان انتخاب کنید. دقت داشته باشید که از این گذرواژه فردی نباید اطلاع داشته باشد چراکه اگر سیستم عامل شما در دسترس فردی باید می تواند سرمایه تان را منتقل کند.

پس از انتخاب گذرواژه باید تیک تأیید قوانین را مجدد انتخاب کنید و در انتها بر روی گزینه Create کلیک کنید. در تصویر ذیل می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

روی گزینه Create کلیک کنید
روی گزینه Create کلیک کنید

در بخش جدید، یک ویدیو برای شما آماده شده که می توانید آن ویدیو را مشاهده کنید. این ویدیو مربوط به امنیت کیف پول متامسک می باشد. در صورتی که قصد مشاهده ویدیو را ندارید و یا اینکه ویدیو را مشاهده کردید، باید بر روی گزینه Next کلیک کنید. جز ویدیو، چند سؤال در سمت راست تصویر نوشته شده است که می توانید آن ها را مطالعه کنید. در تصویر ذیل برایتان نمایی از این صفحه نمایش داده شده است.

روی گزینه Next کلیک کنید
روی گزینه Next کلیک کنید

در بخش جدید، عبارات بازیابی برایتان نمایش داده شده است. با یک بار کلیک بر روی کادر مشخص شده عبارات بازیابی، می توانید کلمات را مشاهده کنید. تمامی عبارات را به ترتیب و با دقت یادداشت کنید. حتماً به نکاتی که در این صفحه ذکر شده است دقت کنید. برای مثال یکی از نکات موجود این است که مراقب باشید تا فردی مانیتورتان را مشاهده نکند. پس از یادداشت عبارات بازیابی باید بر روی گزینه Next کلیک کنید.

در صورتی که در حال حاضر قصد یادداشت عبارات بازیابی خود را ندارید، باید بر روی گزینه Remind me later کلیک کنید. با انجام این کار به صفحه اصلی ولت منتقل می شوید. اگر این گزینه را انتخاب کردید، حتماً به یاد داشته باشید که در اولین فرصت عبارات بازیابی را یادداشت کنید تا اگر ولت شما به هر دلیلی از دست رفت بتوانید آن را بازیابی کنید. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

روی گزینه Next کلیک کنید
روی گزینه Next کلیک کنید

در مرحله بعد، باید عبارات بازیابی که یادداشت کرده اید را وارد کنید. توجه داشته باشید که تمامی عبارات باید به ترتیب وارد شوند. برای وارد نمودن هر کلمه کافی است یک بار بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید. در انتها پس از اینکه تمام عبارات را وارد کردید، بر روی گزینه Confirm کلیک نمایید.

روی گزینه Confirm کلیک نمایید
روی گزینه Confirm کلیک نمایید

در مرحله جدید، همان‌طور که مشخص است، با موفقیت توانستید ولت خود را ایجاد کنید. حال می توانید رمز ارز های مورد نظرتان را ذخیره کنید و یا از این ولت در پلتفرم های غیرمتمرکز استفاده نمایید. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

ایجاد ولت با موفقیت انجام شد
ایجاد ولت با موفقیت انجام شد

همان‌طور که مشاهده کردید، به همین راحتی توانستید کیف پول متامسک را نصب کنید. به طور کلی باید بگوییم همان‌طور که اشاره کردیم این ولت رابط کاربری مناسبی دارد و شما می توانید به راحتی با آن کار کنید. در صورتی که برایتان سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را از ما در داخل نظرات بپرسید.

 • آموزش ساخت یا نصب کیف پول ربی Rabby

نصب و راه اندازی کیف پول ربی ممکن است برای کاربران مبتدی کمی پیچیده باشد. به همین دلیل اگر در هنگام کار با این ولت به مشکل برخورد کردید، حتماً به مقاله اختصاصی کیف پول ربی مراجعه کنید. برای شروع این کار ابتدا باید:

به فروشگاه گوگل کروم مراجعه کنید. پس از بارگذاری کامل صفحه باید نام این ولت را جستجو کنید. پس از نمایش صفحه دانلود، باید بر روی گزینه Add to chrome کلیک نمایید. در این بخش جز دانلود شما می توانید اطلاعاتی از این ولت به دست بیاورید. برای مثال همان‌طور که مشخص است در حال حاضر کیف پول افزونه ای ربی در مرورگر کروم بیش از ۳۰ هزار کاربر دارد. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

آموزش نصب کیف پول ربی Rabby
آموزش نصب کیف پول ربی Rabby

در صفحه جدید، همانند کیف پول متامسک در این قسمت باید بر روی گزینه Add extion کلیک کنید. پس از کلیک بر روی این بخش باید صبر کنید تا کیف پول دانلود و سپس نصب شود. تمامی این مراحل به صورت خودکار انجام می شود و شما هیچ فعالیتی نیازی نیست که انجام دهید.

روی گزینه Add extion کلیک کنید
روی گزینه Add extion کلیک کنید

پس از اینکه کیف پول دانلود و نصب شد، حال نوبت به این رسیده است که آن را اجرا کنید تا بتوانید یک حساب ایجاد نمایید. برای انجام کار ابتدا بر روی آیکون کیف پول کلیک نمایید. پس از کلیک حال باید در کادر های مشخص شده، رمز عبور انتخابی‌تان را وارد کنید. توجه داشته باشید که گذرواژه فوق تنها در هنگام ورود از شما خواسته می شود. به همین دلیل نیازی نیست تا حتماً گذرواژه سختی انتخاب کنید. شما می توانید از یک گذرواژه آسان اما کوتاه استفاده نمایید. پس از انتخاب رمز عبور بر روی گزینه Next کلیک کنید.

روی گزینه Next کلیک کنید
روی گزینه Next کلیک کنید

در مرحله جدید باید بلاکچین های مورد نظرتان را انتخاب کنید. شما می توانید از بین بلاکچین های موجود، انتخاب خود را انجام دهید. برای انتخاب باید بر روی علامت (+) کلیک نمایید. در انتها گزینه OK را انتخاب کنید. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده نمایید.

گزینه OK را انتخاب کنید
گزینه OK را انتخاب کنید

در صفحه جدید، باید بر روی گزینه Create new address کلیک کنید. در صورتی که قصد دارید تا این ولت را به یکی از کیف پول های نرم افزاری داخل موبایل متصل کنید، از بین کیف پول های معرفی شده باید یکی را انتخاب نمایید. ما در این بخش قصد داریم تا کیف پول ربی را ایجاد کنیم به همین منظور بر روی گزینه مشخص شده کلیک کنیم.

روی گزینه Create new address کلیک کنید
روی گزینه Create new address کلیک کنید

حال همان‌طور که مشخص است در صفحه جدید عبارات بازیابی برایتان به نمایش در آمده است. تمامی عبارات بازیابی را با دقت و به ترتیب یادداشت کنید. پس از یادداشت تمامی عبارات، باید گزینه Next را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که اگر عبارات یادداشت شده به ترتیب نباشد، در هنگام بازیابی ولت با مشکل رو به رو خواهید شد. شما می توانید نمایی از صفحه مورد نظر را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

گزینه Next را انتخاب نمایید
گزینه Next را انتخاب نمایید

در صفحه جدید، باید عبارات بازیابی که در مرحله قبل یادداشت شد را به ترتیب وارد کنید. برای اینکه بتوانید هر عبارت را انتخاب کنید، کافی است یک بار بر روی آن کلیک نمایید. پس از اینکه تمامی عبارات فوق را وارد کردید، باید بر روی گزینه Next ضربه بزنید. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

روی گزینه Next ضربه بزنید
روی گزینه Next ضربه بزنید

در این مرحله آدرس ولت برای شما نمایش داده شده است. برای ورود به مرحله بعد باید بر روی گزینه OK کلیک کنید. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر فوق مشاهده کنید.

روی گزینه OK کلیک کنید
روی گزینه OK کلیک کنید

همان‌طور که مشخص است، ولت با موفقیت ایجاد شد. خوشبختانه رابط کاربری این ولت آسان است. به همین جهت می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. با استفاده از گزینه های Send و Receive می توانید به راحتی ارسال و یا دریافت انجام دهید. اگر قصد دارید تا بیشتر درباره کیف پول ربی اطلاعات کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله اختصاصی این ولت که کمی پیش‌تر به شما معرفی شد مراجعه کنید.

 • ولت ربی با موفقیت ایجاد شد
  ولت ربی با موفقیت ایجاد شد

  آموزش ساخت یا نصب کیف پول اکسودوس Exodus

کیف پول اکسودوس یک ولت برای سیستم عامل های موبایلی و همچنین کامپیوتری است. در این مقاله ما قصد داریم تا به شما نحوه نصب و راه اندازی کیف پول اکسودوس در سیستم عامل ویندوز Windows به شما آموزش دهیم. اگر نیاز به آموزش بیشتر دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی این ولت که کمی قبل تر معرفی شد مراجعه کنید. برای نصب ابتدا:

باید اقدام به دانلود ولت کنید. ما همیشه و همه جا توصیه کرده ایم که همیشه نرم افزار های کیف پول را از سایت اختصاصی دانلود کنید تا گرفتار نرم افزار های مخرب نشوید. به همین دلیل ما ابتدا به سایت رسمی کیف پول اکسودوس مراجعه می کنیم و از بخش Download به قسمت دانلود کیف پول دسکتاپ می رویم. حال همان‌طور که در تصویر ذیل می بینید، بر روی نسخه سیستم عامل ویندوز کلیک می کنیم.

پس از اینکه کیف پول دانلود شد، بر روی آیکون آن کلیک کنید. پس از کلیک بر روی آیکون کیف پول، حال باید صبر کنید تا به صورت خودکار کیف پول نصب شود. این مرحله ممکن است چند دقیقه ای طول بکشد. در این قسمت نیازی به انجام کار از سوی شما نمی باشد. در تصویر ذیل می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

آموزش نصب کیف پول اکسودوس Exodus
آموزش نصب کیف پول اکسودوس Exodus

پس از نصب کیف پول، باید یک بار بر روی آیکون ایجاد شده کلیک کنید تا ولت برایتان باز شود. در این مرحله با تصویری همانند صفحه ذیل رو به رو می شوید. این صفحه، بخش اصلی ولت می باشد که شما می توانید فعالیت های خود را در آن انجام دهید. به همین راحتی کیف پول اکسودوس راه اندازی شد.

روی آیکون ایجاد شده کلیک کنید
روی آیکون ایجاد شده کلیک کنید

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید پس چگونه می توان عبارات بازیابی را یادداشت کرد؟ و یا اینکه چگونه می توانیم در کیف پول اکسودوس یک ولت را که قبلاً ایجاد کرده ایم ریکاوری یا بازیابی کنیم؟

اگر قصد دارید تا ولتی که از قبل ایجاد کرده اید را بازیابی کنید، ابتدا باید به سراغ بخش (۱) که در تصویر ذیل مشخص شده است مراجعه کنید. پس از کلیک بر روی عبارت Restore frome backup شما می توانید عبارات بازیابی را وارد کنید. در نهایت کیف پول شما بازیابی می شود.

حال اگر قصد دارید تا عبارات بازیابی جدید را یادداشت کنید، ابتدا باید بر روی علامت چرخ دهنده که در بالای تصویر نمایش داده شده است کلیک کنید. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده نمایید.

روی گزینه ی مشخص شده کلیک کنید
روی گزینه ی مشخص شده کلیک کنید

در مرحله جدید باید در بین گزینه های موجود، بر روی گزینه Backup کلیک کنید. همان‌طور که در تصویر ذیل مشخص است، شما می توانید این گزینه را در بخش آخر پیدا کنید.

روی گزینه Backup کلیک کنید
روی گزینه Backup کلیک کنید

حال نوبت به این رسیده است که برای کیف پول خود یک رمز عبور انتخاب کنید. پس از انتخاب رمز عبور، باید بر روی گزینه Next کلیک نمایید. توجه داشته باشید که این رمز، گذرواژه ورود شما به کیف پول می باشد.

روی گزینه Next کلیک نمایید
روی گزینه Next کلیک نمایید

در صفحه جدید، عبارات بازیابی برایتان نمایش داده می شود. همان‌طور که مشاهده می کنید، تمامی عبارات خالی از هرگونه کلمه می باشد. برای اینکه بتوانید کلمه های موجود را مشاهده کنید، کافی است یک بار موس خود را بر روی عبارت مورد نظر ببرید. برای مثال اگر می خواهید کلمه عبارت ۱۲ را مشاهده کنید، باید موس را بر روی خانه ۱۲ قرار دهید. به همین راحتی تمامی عبارات بازیابی قابل نمایش است. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

عبارات بازیابی
عبارات بازیابی

به همین راحتی توانستید کیف پول اکسودوس را نصب و اجرا کنید. همان‌طور که مشخص است تا حدودی رابط کاربری این ولت آسان است. در صورتی که در هنگام کار با مشکل رو به رو شدید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات مطرح کنید.

 • آموزش نصب کیف پول کوینومی Coinomi

نصب و راه اندازی کیف پول کوینومی بسیار آُسان است. فرقی نمی کند که شما حرفه ای هستید یا مبتدی چراکه می توانید به راحتی این ولت را راه اندازی کنید. در این بخش از مقاله قصد داریم تا انجام این مراحل (از دانلود تا راه اندازی) را به شما آموزش دهیم. در ابتدا باید:

نسخه ویندوز Windows کیف پول کوینومی را دانلود کنید. برای انجام این کار بهتر است به سایت رسمی این ولت مراجعه کنید. ما نیز در این بخش از مقاله برای دانلود نسخه ویندوز به سایت رسمی کیف پول کوینومی مراجعه کرده ایم. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

آموزش نصب کیف پول کوینومی Coinomi
آموزش نصب کیف پول کوینومی Coinomi

پس از دانلود، بر روی آیکون نرم افزار کلیک کنید. پس از اجرای اولین پنجره، با تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این بخش باید گزینه مشخص شده را فعال کنید و سپس گزینه Next را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که مراحل نصب این ولت بسیار آسان است به همین دلیل ما تنها به این بخش اشاره کرده ایم. پس از تأیید قوانین، باید محل نصب کیف پول را مشخص کنید. در آخر نیز نرم افزار شروع به نصب شدن می شود و شما باید منتظر بمانید.

گزینه Next را انتخاب کنید
گزینه Next را انتخاب کنید

پس از نصب کامل کیف پول، حال باید بر روی آیکون آن که بر روی دسکتاپ شما ایجاد شده است کلیک کنید. پس از کلیک بر روی آیکون با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه برای ایجاد یک کیف پول جدید باید گزینه Create a new wallet را انتخاب کنید.

نکته:

در صورتی که از قبل یک ولت کوینومی داشتید، حال می توانید در این بخش با انتخاب گزینه Restore a wallet آن را بازیابی کنید. پس از کلیک بر روی این گزینه، عبارات بازیابی خود را وارد کنید. پس از عبارات بازیابی نوبت به تعیین گذرواژه رسیده است. در آخر بعد از وارد نمودن مشخصات خواسته شده، می توانید کیف پول خود را بازیابی کنید.

گزینه Create a new wallet را انتخاب کنید
گزینه Create a new wallet را انتخاب کنید

پس از کلیک بر روی گزینه Create a new wallet، با صفحه همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه عبارات بازیابی برای شما به نمایش درآمده است. پس از اینکه تمامی عبارات بازیابی را به ترتیب و با دقت یادداشت کردید، باید تیک بخش I have safely stored my recovery phrase را فعال کنید. در آخر باید گزینه Next را انتخاب نمایید.

گزینه Next را انتخاب نمایید
گزینه Next را انتخاب نمایید

در مرحله جدید، باید تمام عبارات بازیابی که در مرحله قبل نوشته اید را وارد کنید. برای انتخاب هر کلمه کافی است تا یک بار بر روی آن عبارت کلیک کنید. در صورتی که علاقه ای به وارد نمودن عبارات بازیابی در این بخش ندارید، می توانید گزینه Skip را انتخاب کنید.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چرا از ما در این بخش درخواست وارد نمودن عبارات بازیابی می شود؟ این کار صرفاً به دلیل این است که کیف پول مطمئن شود شما عبارات بازیابی را با دقت و به درستی یادداشت کرده باشید.

گزینه Skip را انتخاب کنید
گزینه Skip را انتخاب کنید

پس از اینکه از مرحله ورود عبارات بازیابی عبور کردید، در بخش جدید باید برای کیف پول خود یک رمز عبور مشخص کنید. هر دو رمز عبور باید یکسان باشد. این رمز جهت تأییدیه ورود شما پس از هر بار ورود خواسته می شود و اعتبار دیگری ندارد. پس از وارد نمودن رمز عبور، باید بر روی گزینه OK کلیک کنید.

یک رمز عبور مشخص کنید
یک رمز عبور مشخص کنید

در مرحله جدید، باید رمز ارز هایی که قصد ذخیره آن ها را دارید انتخاب کنید. شما می توانید با فعال نمودن تیک هر کوین، آن را به حالت انتخاب تغییر دهید. پس از اینکه رمز ارز های مورد نظرتان انتخاب شد، باید گزینه Next را انتخاب نمایید. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

گزینه Next را انتخاب نمایید
گزینه Next را انتخاب نمایید

در بخش بعد، باید قوانین کیف پول کوینومی را تأیید کنید. برای تأیید قوانین کافی است تا یک بار بر روی گزینه Accept کلیک نمایید. در صورتی که قوانین این ولت مورد تأیید شما نبود، می توانید گزینه Reject را انتخاب کنید. در تصویر ذیل نمایی از این صفحه قابل نمایش است.

روی گزینه Accept کلیک نمایید
روی گزینه Accept کلیک نمایید

حال همان‌طور که مشاهده می کنید، کیف پول شما با موفقیت ایجاد شده است. می توانید به راحتی از ولت خود استفاده کنید. طریقه کار با کیف پول کوینومی نیز به راحتی ثبت نام در آن می باشد. اگر در هنگام کار با مشکل رو به رو شدید، همان‌طور که اشاره کردیم، حتماً مشکل خود را در بخش نظرات مطرح کنید.


آشنایی با انواع کیف پول ارز دیجیتال

آشنایی با انواع کیف پول ارز دیجیتال
آشنایی با انواع کیف پول ارز دیجیتال

همان‌طور که اشاره کردیم، در حال حاضر کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری بسیاری وجود دارد. شاید برخی از افراد با کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری آشنا نباشند. به همین دلیل در این بخش ابتدا با کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری کمی آشنا خواهیم شد.

کیف پول نرم افزاری چیست؟

کیف پول های نرم افزاری، همان‌طور که از نامشان پیداست همانند یک نرم افزار عمل می کنند و می تواند بر روی سیستم عامل های مختلف نصب شود. شما می توانید از کیف پول های نرم افزاری در سیستم عامل های اندروید Android، ای او اس IOS، ویندوز Windows، مک MAC و لینوکس Linux استفاده کنید.

معمولاً از کیف پول های نرم افزاری جهت ذخیره رمز ارز در مدت زمان های کوتاه استفاده می شود. توصیه کاربران حرفه این است که اگر قصد سرمایه گذاری بلند مدت دارید، بهتر است از کیف پول های سخت افزاری که در ادامه با آن ها آشنا می شوید، استفاده کنید.

کیف پول های نرم افزار پس از نصب قابل استفاده هستند و شما می توانید به راحتی و بدون ایجاد هرگونه مشکلی رمز ارز های خود را در آن ها ذخیره و یا حتی معامله کنید. در ادامه منباب این موضوع بیشتر صحبت خواهیم کرد.

کیف پول سخت افزاری چیست؟

کیف پول های سخت افزاری قطعه ای کوچک و قابل حمل می باشد. معمولاً آن ها همانند یک فلش مموری ساخته می شوند. شما می توانید آن ها را حمل کنید. ذخیره رمز ارز ها در کیف پول های سخت افزاری به صورت کامل آفلاین و امن انجام می شود. شما با ذخیره کردن دارایی خود در کیف پول های سخت افزاری، امکان هک شدن سرمایه تان را به حداقل می رسانید. البته توجه داشته باشید که باید انتخاب درستی داشته باشید و یک کیف پول سخت افزاری مناسب خریداری کنید نه هر ولتی!

برای استفاده از کیف پول های نرم افزاری نیاز به یک نرم افزار برای اتصال کیف پول به سیستم عامل خود دارید. برخی ها این سؤال را از ما می کنند که در ولت های سخت افزاری بازهم ما سرمایه مان را در داخل نرم افزاری ذخیره کرده ایم! پس کیف پول سخت افزاری نسبت به کیف پول نرم افزاری چه تفاوتی دارد؟

شما باید توجه داشته باشید که دارایی شما در کیف پول سخت افزاری ذخیره می شود نه در نرم افزار! چراکه نرم افزار تنها یک رابط است و به شما این امکان را می دهد که به کیف پول خود متصل شوید. این موضوع را همیشه باید به یاد داشته باشید.

حال که با دو نوع کیف پول سخت افزاری و نرم افزاری آشنا شدید، قصد داریم تا به سراغ توضیحاتی در رابطه با هر پلتفرم برویم تا بهتر بتوانید با ولت های آن پلتفرم آشنا شوید.


معرفی پلتفرم های مناسب نصب کیف پول

معرفی پلتفرم های مناسب نصب کیف پول
معرفی پلتفرم های مناسب نصب کیف پول

همان‌طور که کمی پیش‌تر معرفی کردیم، در حال حاضر شما می توانید در تمامی سیستم عامل ها از یک ولت استفاده کنید؛ اما توجه داشته باشید که حتماً به سراغ کیف پول های معتبر و معروف بروید. در ادامه با پلتفرم های مختلف که امکان استفاده از آن ها وجود آشنا می شوید.

همان‌طور که از نام این بخش پیداست، کیف پول های موبایلی تنها در سیستم عامل های موبایلی یعنی اندروید Android و ای او اس IOS نصب می شوند. البته برخی از سیستم عامل های موبایلی دیگر هستند که معمولاً هیچ ولتی از آن ها پشتیبانی نمی کند.

شما می توانید در صورت پشتیبانی ولت، کیف پول مورد نظر خود را در سیستم عامل مشخص شده نصب کنید. کیف پول های موبایلی قابلیت های مختلفی دارند. برای مثال برخی از کیف پول ها قابلیت اتصال به ولت های سخت افزاری را نیز دارند و شما می توانید از آن ها استفاده نمایید.

جز کیف پول های نرم افزاری، اکثر کیف پول های سخت افزاری نیز برای موبایل نسخه های اختصاصی دارند؛ یعنی اگر شما قصد استفاده از کیف پول سخت افزاری لجر را در موبایل خود دارید، باید از نرم افزار Ledger live در اندروید و یا ای او اس استفاده کنید.

کیف پول های دسکتاپ قابل نصب بر روی سیستم عامل های دسکتاپ هستند. معمولاً اگر ولت ها از سیستم عامل لینوکس Linux نیز پشتیبانی می کنند. برای مثال اگر بر روی کامپیوتر شما سیستم عامل لینوکس نصب است، می توانید از کیف پول نرم افزاری کوینومی استفاده کنید. این ولت یک کیف پول معتبر است که از سیستم عامل لینوکس نیز پشتیبانی می کند.

جز کیف پول های نرم افزاری، دقیقاً همانند پلتفرم های موبایلی، شما می توانید نرم افزار کیف پول های سخت افزاری را نیز در کامپیوتر خود نصب و از آن ها استفاده نمایید. با توجه به کاربرد های گوشی موبایل و کامپیوتر، تقریباً اکثر افراد از کیف پول های موبایلی استفاده می کنند.

نسخه های موبایلی و دسکتاپ با یکدیگر تفاوت ندارند. برای مثال اگر شما از کیف پول کوینومی در موبایل استفاده می کنید، همان‌گونه می توانید از آن در موبایل خود نیز استفاده کنید. برخی ها بر این باور هستند که استفاده از کیف پول های دسکتاپ سخت تر است اما به این شکل نیست! در کل فرقی نمی کند که شما از کیف پول های موبایلی استفاده می کنید و یا دسکتاپ، مهم این است که به کدام یک از آن ها بهتر دسترسی دارید.

کیف پول های تحت وب قابل اجرا بر روی سیستم عامل های موبایلی و دسکتاپ هستند چراکه برای استفاده از آن ها تنها نیاز به یک مرورگر دارید. معمولاً همیشه توصیه می شود که از کیف پول های تحت وب استفاده نکنید. کیف پول های تحت وب به دلیل اینکه آنلاین هستند و همیشه به صورت آنلاین فعالیت می کنند، ممکن است نسبت به دیگر کیف پول ها زودتر مورد حمله کاربران قرار بگیرد. جز کیف پول های تحت وب نیز، ولت های افزونه ای که در ادامه با آن ها آشنا می شویم نیز به همین شکل فعالیت می کنند.

برای استفاده از کیف پول های تحت وب شما تنها نیاز به یک مرورگر دارید. به راحتی می توانید از طریق مرورگر خود وارد کیف پول شوید و از آن استفاده نمایید.

 • کیف پول های افزونه ای:

پس از ترند شدن NFT ها، کیف پول های افزونه ای نسبت به کیف پول های تحت وب بیشتر مورد استفاده قرار گرفتند. به همین دلیل احتمالاً تا به حال نام کیف پول های افزونه ای را شنیده اید.

کیف پول های افزونه ای بر روی مرورگر به عنوان یک نرم افزار اضافه بر سازمان نصب می شوند تا بتوانند قابلیت های آن ها را افزایش دهند. توجه داشته باشید که همیشه نباید از کیف پول های افزونه ای استفاده کنید چراکه خطر هک شدن آن ها نسبت به دیگر کیف پول ها بیشتر است.

در حال حاضر افراد مختلفی در کیف پول های تحت وب سرمایه دارند اما همان‌طور که گفتیم، به یاد داشته باشید که نباید مدت نگه داری سرمایه شما بیشتر از حد موجود باشد. معمولاً مدت زمانی که پیشنهاد می شود میان مدت است و پس از این زمان بهترین کار خارج نمودن سرمایه می باشد.

در کل همیشه و همه جا پیشنهاد کاربران حرفه ای این است که از کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری تنها برای ذخیره سرمایه خود استفاده کنید. در غیر این صورت اگر مدت سرمایه گذاری شما کوتاه است می توانید از دیگر کیف پول های (تحت وب و یا افزونه ای) استفاده نمایید.

همان‌طور که در ابتدا اشاره شد، در این مقاله ما قصد داریم تا به شما آموزش دهیم که ساخت کیف پول ارز دیجیتال چگونه است. در بیشتر مواقع، اکثر کاربران از ما این سؤال را می کنند که ثبت نام و ایجاد کیف پول ارز دیجیتال چگونه انجام می شود؟ این موضوع پس از انتخاب کیف پول یک چالش جدید برای اکثر افراد است.

ما در سایت زوم ارز، به طریقه ایجاد اکثر کیف پول ها اشاره کرده ایم و همچنین آموزش کار با آن ها را نیز منتشر کرده ایم. در ادامه این مقاله نیز قصد داریم تا به طریقه ساخت برخی از ولت های معروف اشاره کنیم. به همین منظور ابتدا نیاز است تا با آن ها آشنا شوید. پس از آشنایی با هر ولت، به صورت جداگانه نحوه ساخت و استفاده از کیف پول ارز دیجیتال را به شما آموزش خواهیم داد.


آشنایی با کیف پول های نرم افزاری

آشنایی با کیف پول های نرم افزاری
آشنایی با کیف پول های نرم افزاری

در این قسمت از مقاله، قصد داریم تا تعدادی از کیف پول های ارز دیجیتال نرم افزاری و همچنین ولت های افزونه ای را به شما کاربران زوم ارز معرفی کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

 1. کیف پول نرم افزاری تراست Trust:

کیف پول تراست یکی از ولت های معروفی است که این روزها بسیار مورد استفاده کاربران قرار می گیرد. با استفاده از تراست ولت شما می توانید به راحتی رمز ارز های خود را در امنیت کامل ذخیره سازی کنید. کیف پول تراست جز امنیت مناسبی که دارد، رابط کاربری خوبی نیز به کاربران خود ارائه می دهد.

برای استفاده از کیف پول تراست نیاز به احراز هویت و یا تغییر ای پی ندارید. برخی از کاربران ایرانی بر این باور هستند که برای استفاده از کیف پول تراست باید ای پی خود را تغییر دهند اما در واقع این‌طور نیست. کیف پول تراست با کاربران ایرانی هیچ مشکلی ندارد و شما می توانید بدون نیاز به هر نرم افزار جانبی از آن استفاده نمایید.

دانلود و استفاده از کیف پول تراست، کاملاً رایگان است. شما برای استفاده از این ولت نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارید. توسعه دهندگان این ولت، آن را به صورت کاملاً رایگان در اختیار کاربران خود قرار دادند.

در کنار تمام مزایا، این ولت معایبی نیز دارد. برای مثال شما از کیف پول تراست تنها می توانید در سیستم عامل های موبایلی استفاده کنید چراکه این ولت هیچ نسخه ای متناسب با سیستم عامل های دسکتاپ ندارد. متأسفانه برخی ها از این موضوع سو استفاده می کنند و با نسخه های فیک کاربران را گمراه و در نهایت سرمایه آن ها را به سرقت می برند.

لازم به ذکر است که ما در سایت زوم ارز، به صورت کامل و جامع کیف پول تراست را به شما کاربران عزیز آموزش داده ایم. اگر نیازمند یک آموزش کامل و جامع هستید، حتماً به مقاله اختصاصی آموزش کیف پول تراست در سایت زوم ارز مراجعه کنید. البته ناگفته نماند که در ادامه به طریقه ثبت نام در این ولت اشاره خواهیم کرد.

 1. کیف پول نرم افزاری سیف پل Safepal:

 سیف پل از دیگر کیف پول های نرم افزاری معروف است که کاربران بسیاری زیادی از آن استفاده می کنند. تقریباً باید گفت که دو کیف پول سیف پل و تراست، کاربران بسیاری دارند. تا حدودی می توان پیش‌بینی کرد که برخی از کاربران این دو پلتفرم مشترک هستند.

کیف پول سیف پل در یک برهه زمانی توانست نسبت به دیگر ولت های نرم افزاری کاربران ایرانی بیشتری جذب کند و دلیل آن پشتیبانی از صرافی داخلی بایننس بود. در گذشته شما می توانستید بدون هر گونه محدودیتی با صرافی کیف پول سیف پل فعالیت کنی؛ اما در تاریخ ۹ می ۲۰۲۲ این ولت اعلام کرد که برای امنیت بیشتر زین پس استفاده از صرافی داخلی بایننس نیاز به احراز هویت دارد. این موضوع موجب شد تا کمی تعداد کاربران این ولت کاهش یابد.

این ولت نیز تنها برای سیستم عامل های موبایلی توسعه داده شده است و شما نمی توانید از آن در سیستم عامل های دسکتاپ استفاده کنید. البته ناگفته نماند که این ولت یک نسخه سخت افزاری نیز دارد. کیف پول سخت افزاری Safepal S1 یکی از نسخه های سخت افزاری این ولت می باشد که شما می توانید از آن استفاده کنید.

در این بخش از مقاله اشاره ما به کیف پول نرم افزاری سیف پل است. در صورتی که قصد دارید تا با نسخه نرم افزاری این ولت نیز آشنا شوید، حتماً یک سر به سایت زوم ارز بزنید و مقاله اختصاصی آموزش کیف پول سیف پل را مطالعه کنید.

طریقه ثبت نام و همچنین کار با کیف پول سیف پل بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی فعالیت مورد نظر خود را انجام دهید. توجه داشته باشید که این ولت نیز همانند کیف پول تراست و یا کوینومی کاملاً رایگان می باشد. به همین دلیل نیازی به این نیست که برای دانلود و یا استفاده هزینه پرداخت کنید.

کیف پول متامسک، در کنار تمام مزایای خود، یک سری معایب مشترک با کیف پول تراست نیز دارد. یکی از این نوع معایب عدم پشتیبانی از سیستم عامل های مختلف است. برای آشنایی با دیگر معایب این ولت همچنین آشنایی بیشتر با کیف پول سیف پل به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله اختصاصی این ولت که کمی پیش‌تر به شما معرفی شد، مراجعه کنید.

 1. کیف پول افزونه ای متامسک Metamask:

کیف پول متامسک یکی از پرطرفدارترین کیف پول های افزونه ای موجود می باشد. تقریباً اکثر پلتفرم های غیر متمرکز از این کیف پول پشتیبانی می کنند. شما می توانید به راحتی با استفاده از این ولت، در پلتفرم های مختلف فعالیت کنید.

کیف پول متامسک، جز نسخه افزونه، برای سیستم عامل های موبایلی نیز نسخه جداگانه دارند. در صورتی که تمایل به استفاده از نسخه های افزونه ای نداشتید، می توانید از نسخه موبایلی کیف پول متامسک استفاده کنید.

خوشبختانه کیف پول متامسک امنیت مناسبی دارد و شما می توانید با اطمینان از آن استفاده کنید؛ اما قبل از هر چیزی باید به یک نکته توجه کنید. چندی پیش توسعه دهندگان کیف پول متامسک اعلام کردند که دیگر به کاربران ایرانی نمی توانند خدمات بدهند. این موضوع باعث شد تا ای پی کاربران ایرانی مسدود شود اما توسعه دهندگان کیف پول متامسک هیچ‌گاه احراز هویت را اجباری نکردند؛ بنابراین در حال حاضر می توان با استفاده از نرم افزار های تغییر ای پی، از کیف پول متامسک استفاده کرد.

توجه داشته باشید که اگر قصد استفاده از کیف پول متامسک دارید، حتماً باید از نرم افزار های تغییر ای پی استفاده کنید. برخی از کاربران با شنیدن این موضوع ممکن است نگران سرمایه شان شوند اما باید بگوییم که این موضوع به هیچ عنوان نگرانی خاصی ندارد چراکه توسعه دهندگان این ولت اعلام کردند که حساب ها را مسدود نخواهند کرد.

فرقی نمی کند که از نسخه موبایل این کیف پول استفاده می کنید و یا نسخه وب، به هر حال نیاز است که حتماً قبل از ورود به کیف پول یک نرم افزار تغییر ای پی ثابت فعال کنید.

با توجه به رابط کاربری آسان کیف پول متامسک، شما می توانید به راحتی یک کیف پول جدید ایجاد کنید و سپس فعالیت های خود را انجام دهید. ما در سایت زوم ارز به صورت کامل و جامع کیف پول متامسک را به شما آموزش داده ایم. اگر قصد دارید تا این مطلب را مطالعه کنید، باید به مقاله آموزش کیف پول متامسک مراجعه کنید. ناگفته نماند که در ادامه به صورت کلی به طریقه کار با این ولت اشاره خواهیم کرد.

 1. کیف پول افزونه ای بایننس اسمارت چین Binance wallet:

کیف پول بایننس اسمارت چین از دیگر ولت های افزونه ای است که شما می توانید از آن برای معاملات خود استفاده کنید. ثبت نام کیف پول ارز دیجیتال بایننس اسمارت چین بسیار آسان از و شما می توانید به راحتی در آن ثبت نام و حتی فعالیت های خود را نیز انجام دهید. رابط کاربری این کیف پول به گونه ای طراحی شده است که تقریباً کار برای کاربران مبتدی و حرفه آسان شده است.

کیف پول بایننس اسمارت چین متعلق به صرافی بزرگ بایننس می باشد. توجه داشته باشید که این ولت همانند صرافی بایننس برای کاربران ایرانی هیچ گونه محدودیتی ندارد و کاربران می توانند به راحتی فعالیت های خود را انجام دهند.

متأسفانه این کیف پول تنها از نسخه تحت وب پشتیبانی می کند و شما نمی توانید از آن در سیستم عامل های موبایلی و یا دسکتاپ استفاده کنید. در کیف پول بایننس شما مجاز به ذخیره هر رمز ارزی نیستید بلکه تنها می توانید رمز ارزهای شبکه اتریوم ETH و بایننس اسمارت چین BSC را ذخیره کنید. یکی از مشکلات این ولت که به عنوان معایب آن به حساب می آید دقیقاً همین مشکل است.

برای دانلود این کیف پول باید به فروشگاه گوگل کروم مراجعه کنید. پس از دانلود افزونه می توانید آن را نصب و سپس استفاده کنید. جز عملیات واریز برداشت، امکان سواپ در این پلتفرم برای شما فراهم است و می توانید به راحتی رمز ارز های خود را در کیف پول بایننس اسمارت چین سواپ کنید.

در حال حاضر برخی از پلتفرم های غیر متمرکز از کیف پول بایننس پشتیبانی می کنند و شما می توانید از این ولت در آن ها استفاده نمایید. در صورتی که نیاز به آموزش بیشتر دارید، پیشنهاد ما این است که سری به سایت زوم ارز بزنید و مقاله اختصاصی آموزش کیف پول بایننس اسمارت چین را مطالعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع طریقه کار و همچنین استفاده از این کیف پول را به شما آموزش داده ایم.

 1. کیف پول نرم افزاری کوینومی Coinomi:

طریقه ساخت کیف پول ارز دیجیتال کوینومی بسیار آسان است. شما می توانید به راحتی یک ولت کوینومی ایجاد کنید و سپس فعالیت های خود را در آن انجام دهید.

این کیف پول نرم افزاری، جزء ولت های معروف است که احتمالاً نام آن را زیاد شنیده اید. در گذشته کیف پول کوینومی بیشتر به کیف پول بیت کوین معروف بود چراکه اکثر کاربران این ولت در آن ارز دیجیتال بیت کوین و یا اتریوم را ذخیره کرده بودند.

خوشبختانه رابط کاربری کیف پول کوینومی به قدری مناسب است که تمامی کاربران با هر سطحی می توانند به راحتی در آن فعالیت کنند. از لحاظ امنیتی نیز این ولت تأیید شده است چراکه مورد اعتماد افراد بسیاری می باشد.

کیف پول کوینومی نیز همانند دیگر ولت های دیجیتال رایگان می باشد و شما برای استفاده از آن نیازی به پرداخت هزینه ندارید. به همین دلیل باید مراقب کاربران سوءاستفاده کننده نیز باشید. برخی ها به این عنوان که کیف پول ها نیاز به هزینه داخلی دارند، از شما درخواست مبلغی می کنند که اگر اطلاع نداشته باشید قطعاً با مشکل برخورد خواهید کرد.

در حال حاضر کیف پول کوینومی برای تمامی پلتفرم ها قابل نصب است. شما می توانید از این ولت در سیستم عامل های اندروید Android، ای او اس IOS، ویندوز Windows، مک MAC و لینوکس Linux استفاده کنید. تقریباً می توان گفت رابط کاربری کوینومی ولت در تمامی سیستم عامل به یک شکل می باشد. اگر طریقه کار با یک کیف پول را آموزش ببینید، می توانید به راحتی با دیگر ولت ها نیز فعالیت کنید.

ما در سایت زوم ارز، به صورت کامل و جامع کیف پول کوینومی را آموزش داده ایم. اگر قصد دارید تا با این ولت آشنا شوید، بهتر است به مقاله اختصاصی آموزش کیف پول کوینومی مراجعه کنید.

 1. کیف پول تحت وب ربی Rabby:

کیف پول ربی از دیگر ولت های افزونه ای است که شما می توانید از آن استفاده کنید. همانند دیگر کیف پول های افزونه ای معرفی شده در این مقاله، اکثر پلتفرم های غیرمتمرکز از کیف پول ربی پشتیبانی می کنند. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه می توان متوجه شویم که چه پلتفرم های غیرمتمرکزی از چه کیف پول های افزونه ای پشتیبانی می کند؟ در حال حاضر روش تشخیص مشخصی وجود ندارد. تنها راه برای انجام این کار مراجعه به پلتفرم مورد نظر و مشاهده ولت های آن می باشد.

کیف پول ربی رابط کاربری آسانی دارد. فرقی نمی کند که شما کاربر حرفه ای هستید و یا مبتدی چراکه می توانید به راحتی با این ولت کار کنید و رمز ارز های خود را در آن ذخیره سازی نمایید. این ولت تنها به صورت افزونه ای می باشد و از هیچ سیستم عامل دیگری پشتیبانی نمی کند. این موضوع به این معناست که شما نمی توانید از کیف پول ربی در سیستم عامل های موبایلی استفاده کنید.

این ولت امنیت مناسبی دارد. تا کنون گزارشی مبنی بر هک شدن این ولت ارائه نشده است و به همین دلیل تا حدودی می توان به آن اعتماد کرد. در صورتی که در هنگام کار با این ولت به مشکل برخورد کردید، شما می توانید به مقاله اختصاصی آموزش کیف پول ربی در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع کیف پول ربی را به شما آموزش داده ایم.

 1. کیف پول نرم افزاری اتمیک Atomic:

کیف پول نرم افزاری اتمیک، از دیگر ولت های نرم افزاری موجود می باشد که شما می توانید از آن استفاده کنید. این ولت همانند دیگر ولت های معرفی شده در مقاله تقریباً معروف و به نام است. خوشبختانه این ولت از لحاظ امنیتی مشکل جدی ندارد و تا به این لحظه به درستی به کاربران خود خدمات ارائه کرده است.

از لحاظ رابط کاربری، تقریباً می توان گفت که رابط کاربری مناسبی دارد. این موضوع باعث شده است تا کیف پول اتمیک بیشتر در بین کاربران محبوب شود. این ولت با چندین صرافی ارز دیجیتال همکاری می کند. نتیجه این همکاری پشتیبانی کیف پول اتمیک از صرافی های مورد نظر می باشد.

در این ولت شما می توانید رمز ارز های مختلفی را ذخیره سازی کنید. از جمله این رمز ارز ها عبارت اند از: بیت کوین، اتریوم، مونرو، بیت کوین کش، بایننس کوین، ترون و… .

استفاده از کیف پول اتمیک کاملاً رایگان است و شما برای استفاده نیازی به پرداخت هزینه ندارید. این ولت قابل استفاده در سیستم عامل های دسکتاپ و همچنین موبایلی است. حتی کیف پول اتمیک از نسخه های مختلف سیستم عامل لینوکس مثل دبیان و… نیز پشتیبانی می کند.

اگر قصد دارید تا با این کیف پول بیشتر آشنا شوید، می توانید به مقاله اختصاصی آموزش کیف پول اتمیک در زوم ارز مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع کیف پول اتمیک را آموزش داده ایم.

توسعه دهندگان این ولت، با کشور ایران مشکلی ندارند. به همین دلیل ورود کاربران ایرانی به کیف پول اتمیک بدون مشکل انجام می شود. اگر در هنگام ورود به ولت با مشکل رو به رو شدید و نتوانستید به درستی وارد شوید، نیاز است تا یک بار اینترنت خود را تغییر دهید.

 1. کیف پول نرم افزاری اکسودوس Exodus:

کیف پول اکسودوس تقریباً یک ولت قدیمی است چراکه ۵ سالی است از انتشار آن می گذرد. در حال حاضر از کیف پول اکسودوس برخی از کاربران استفاده و رمز ارز های خود را در آن ذخیره می کنند. در صورتی که شما قصد استفاده از این ولت را دارید، می توانید در یکی از سیستم عامل های اندروید Android، ای او اس IOS، ویندوز Windows، مک MAC آن را نصب و سپس استفاده نمایید.

کیف پول اکسودوس از ۱۸۰ ارز دیجیتال پشتیبانی می کند که شما می توانید آن ها را در این ولت ذخیره سازی کنید. برخی از این رمز ارز ها عبارت اند از: بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، نئو، مونرو، بایننس کوین، ترون و… .

خوشبختانه کیف پول اکسودوس رابط کاربری مناسبی دارد و از این جهت کاربران بسیاری (مبتدی و حرفه ای) می توانند به راحتی با آن کار کنند و رمز ارز های خود را در آن ذخیره نمایند. جز رابط کاربری، کیف پول اکسودوس مزایا دیگری نیز دارد که ما در مقاله اختصاصی کیف پول اکسودوس به آن اشاره کرده ایم. شما می توانید با مراجعه به این مقاله به راحتی طریقه کار با کیف پول اکسودوس را آموزش ببینید.

اگر قصد دانلود نرم افزار های این ولت را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به سایت رسمی این ولت مراجعه کنید و از آن قسمت اقدام به دانلود کنید. اگر از سایت های متفرقه این ولت را دانلود نمایید، امکان دارد با نرم افزار های مخرب رو به رو شوید و در نهایت این موضوع نیز باعث از دست رفتن سرمایه شما می شود.

با توجه به کیف پول های فوق، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که کدام از ولت های معرفی شده بهترین هستند. تقریباً می توان گفت که تمام کیف پول های فوق به نوعی بهترین و معتبرترین کیف پول به حساب می آید اما توجه داشته باشید که انتخاب کیف پول مناسب به معیار های مختلفی بستگی دارد که باید به آن ها دقت کنید.

توجه داشته باشید که مجموعه زوم ارز، هیچ کدام از ولت های فوق را تأیید و یا رد نمی کند و صرفاً قصد ما معرفی ولت ها برای آشنایی بود. اگر درباره هر ولت برای شما سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را از ما در داخل نظرات بپرسید.

 در ادامه قصد داریم تا طریقه نصب چند ولت که در این مقاله به آن ها اشاره کرده را به شما توضیح دهیم. در صورتی که قصد دارید تا انجام این کار را آموزش ببینید، در ادامه همراه ما باشید. ناگفته نماند که ما در این مقاله طریقه کار با آن ها را به شما آموزش نمی دهیم. در صورتی که قصد دارید تا طریقه کار با هر ولت را به صورت کامل آموزش ببینید، به مقاله اختصاصی آن ها که کمی پیش‌تر معرفی شدند مراجعه کنید.


سخن آخر درباره ی آموزش ساخت کیف پول ارز دیجیتال

همان‌طور که مطالعه کردید، در این مقاله ما به صورت کامل درباره ولت های نرم افزاری و سخت افزاری توضیح داده ایم و همچنین به صورت کامل نصب چند ولت آموزش داده شد. در کل باید بگوییم که طریقه کار با اکثر ولت های نرم افزاری آسان است و شما می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید. گاها ممکن است با ولتی رو به رو شوید که به دلیل امکانات مختلف کمی کار با آن سخت باشد که این موضوع نیز جای مشکل نیست چراکه ما در تیم زوم ارز، آموزش تمامی ولت های نرم افزاری را منتشر خواهیم کرد. در صورتی که نیاز به آموزش یک ولت خاص دارید، می توانید نام کیف پول مورد نظرتان را در بخش نظرات برای ما بنویسید.

 ممنون از اینکه تا پایان مقاله ی “آموزش ساخت کیف پول ارز دیجیتال” با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده