آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز GAL چیست؟ | آینده ارزدیجیتال Project Galaxy

ارز GAL چیست

ارز GAL چیست؟، اطلاعات یکی از مهم ترین و تاثیرگذار ترین داده ها در بسیاری موارد از جمله تبلیغات و بازاریابی و در نهایت فروش محصول و یا حتی تاثیر در انتخابات ریاست جمهوری است. به طور کلی با داشتن اطلاعات می توان مردم را از یکدیگر طبقه بندی کرد، برای مثال شرکت گوگل افرادی را که شما با آن ها تعامل دارید و صفحه های مختلفی که از آن ها بازدید می کنید و یا سفارش های آنلاین شما و همچنین محل زندگی شما و دیگر اطلاعات شما را جمع آوری می کند و در نهایت یک محصول را به عنوان تبلیغ در مرورگر شما نمایش می دهد. شاید تعجب کنید که گوگل از کجا متوجه شده که شما در فکر خریدن یک گوشی موبایل هستید اما تقریبا تمامی اطلاعات شما در اختیار این شرکت های بزرگ است.

اما با ظهور بلاکچین و گسترش غیرمتمرکز سازی اطلاعات، پروژه های وب ۳ به دنبال ایجاد یک بستر غیرمتمرکز برای اطلاعات هستند که در آن هم حریم خصوصی افراد حفظ شود و هم تمامی کسب و کارها بتوانند به آن دسترسی آزاد داشته باشند. یکی از پروژه هایی که در این راستا قدم برداشته Project Galaxy می باشد که امروز در این مقاله از ساز و کار و اهداف آن مطلع می شویم.

ارز Gal چیست؟

ارز Gal چیست؟
ارز Gal چیست؟

توکن Gal ارز بومی پلتفرم Project Galaxy می باشد که روی دو بلاکچین اتریوم و اسمارت چین قابل دسترسی است. همچنین تمامی فعالیت های اقتصادی در این پروژه با استفاده از این توکن انجام می شود که در ادامه آن ها را به شما معرفی می کنیم:

 • تصمیمات حاکمیتی: دارندگان این ارز می توانند در رای گیری برای تصمیمات حاکمیتی این پروژه شرکت کنند. همچنین خزانه این پروژه با تصمیم کاربران اداره می شود.
 • هزینه ماژول: توسعه دهندگانی که از داده های این پروژه استفاده می کنند باید مبلغی را در قالب ارز Gal پرداخت کنند که بیشتر این هزینه به متصدیان و بخشی از آن نیز به خزانه پروژه واریز می شود.
 • هزینه اوراکل ها و اعتبار سنجی ها: پروژه هایی که از اوراکل یا اعتبارسنج این پروژه استعلام بگیرند باید هزینه ای را از جنس ارز Gal بپردازند.
 • مجموعه های داده اعتباری: همچنین کاربران با استفاده از این توکن می توانند سهام مجموعه هایی که داده های بهتری دارند را خرید و فروش کنند. بدیهی است که هر مجموعه داده های بهتری داشته باشد، سهام آن با ارزش تر باشد.

خوب است بدانید این پروژه اهمیت بسیاری به کاربران خود می دهد، از این رو به اعضای فعال خود و یا کسانی که Nft های این پلتفرم را نگهداری می کنند طی کمپین های مختلفی ارز Gal پاداش می دهد.


نیم نگاهی به توکن GAL

نام اختصاری

 

GAL
نوع ارز Token
عرضه کل ۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰
مقدار در گردش ۳۵,۱۶۱,۳۳۳
وب سایت رسمی galaxy.eco
بلاکچین اکسپلورر ****
وایت پیپر whitepaper
پیچ های رسمی ارتباطی Telegram.me

twitter.com

سورس کد *****

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم Project Galaxy

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم Project Galaxy
تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم Project Galaxy

این پروژه در سال ۲۰۲۱ برای ایجاد یک اکوسیستم تبادل اطلاعات غیرمتمرکز ایجاد شد. مدیر ارشد و بنیان گذار این پروژه آقای Charles Wayn است که از سال ۲۰۱۴ سابقه فعالیت در شرکت های مختلفی را دارد. همچنین ایشان بنیان گذار سه شرکت  Jianglin Technologies در چین و Dlive و Bullet labs در آمریکا است. در نهایت در سال ۲۰۲۱ Charles پلتفرم Project Galaxy را بنیان نهاد.


عملکرد پلتفرم Project Galaxy

عملکرد پلتفرم Project Galaxy
عملکرد پلتفرم Project Galaxy

همان طور که متوجه شدید این پلتفرم یک زیرساخت غیرمتمرکز وب ۳ است که به توسعه دهندگان و پروژه های وب ۳ کمک می کند تا از داده های اعتبار این پلتفرم برای ایجاد محصولات و جوامع بهتر استفاده کنند. زیر ساخت این پلتفرم بستری را فراهم کرده که پروژه های مختلف از داده ها و اطلاعات دیجیتالی این پلتفرم به صورت آنچین استفاده کنند و همچنین این پلتفرم با منابعی مانند Twitter و  Github و Snapshot.org برای جمع آوری اطلاعات به صورت آفچین همکاری می کند. در نظر داشته باشید هنگام نگارش این مقاله بیش از ۵۰۰ کمپین در این پلتفرم برگزار شده است.

یکی دیگر از محصولات این پلتفرم احراز و اعتبار هویت به صورت غیرمتمرکز است. روش کار بدین صورت است که شما تمامی تراکنش هایی که با کیف پول خود انجام می دهید از جمله دریافت وام، تامین نقدینگی، خرید و فروش در پلتفرم های دیفای، ایجاد و انتقال Nft و…. در نهایت باعث ایجاد یک هویت دیجیتالی از شما می شود. اجازه بدهید با مثالی این فرآیند را بررسی کنیم. برای مثال کیف پول متاماسک تصمیم به ارائه ارز مخصوص به خود را می گیرید و واجدین شرایط را کسانی تلقی می کند که در صرافی های غیرمتمرکز با استفاده از این کیف پول تراکنش های بالای ۱۰۰ دلار انجام داده اند. حال اگر شما این کار را انجام داده باشید به صورت غیرمتمرکز تایید هویت و یا واجد شرایط برای دریافت این ارز می شوید، در این مدل از اعتبار سنجی ها هیچ اطلاعات شخصی از کاربران در اختیار پروژه ای قرار نمی گیرد. در خصوص این پلتفرم، اسم این مدل اعتبارسنجی را Galaxy ID گذاشته اند که تا کنون پروژه هایی مانند Cyberconnect، Unipass، Salad Venture از آن استفاده کرده اند.

به طور کلی می توان گفت Galaxy ID می تواند یک نام بین المللی برای شما باشد که تاریخچه عملکرد شما را بیان می کند. از این ID می توان در پلتفرم های متاورسی و یا ایجاد محصولات و Nft های مختلف استفاده کرد.

از دیگر دست آوردهای این پروژه می توان به Galaxy OAT اشاره کرد که مخفف On-chain Achievement Token می باشد. OAT به صورت یک Nft کاربردی می باشد که دارندگان آن به عنوان یک طرفدار قلمداد شده اند و شامل ایردراپ ها و جوایز مختلفی می شوند. تیم این پروژه اعلام کرده:”ما پیش‌بینی می‌کنیم که Galaxy OAT نه تنها به برنامه ‌های وفاداری برای پروژه‌های NFT، DeFi، Metaverse، بلکه برای رویدادهای دنیای واقعی و تجربیات زندگی نیز کاربرد دارد”.


ویژگی پلتفرم Project Galaxy

ویژگی پلتفرم Project Galaxy
ویژگی پلتفرم Project Galaxy

در این بخش ویژگی های جذاب این پلتفرم را برای شما روشن می سازیم:

 • احراز هویت و اعتبار سنجی به طور غیرمتمرکز.
 • کسب درآمد از طریق OAT ها.
 • اداره پلتفرم به صورت غیرمتمرکز و با تصمیم کاربران.
 • ایجاد یک زیرساخت غیرمتمرکز برای اطلاعات و داده ها.
 • پشتیبانی از کمپین های مختلف.
 • جمع آوری اطلاعات و داده ها به دو صورت آنچین و آفچین.
 • دسترسی به مجموعه داده ها به صورت مولتی چین.

امنیت پلتفرم Project Galaxy

امنیت پلتفرم Project Galaxy
امنیت پلتفرم Project Galaxy

متاسفانه قرارداد هوشمند ارز Gal توسط هیچ نهادی برسی و تایید نشده است. اما از نظر اداره ی پلتفرم و کنترل خزانه این پروژه امنیت بالایی دارد و به صورت غیرمتمرکز اداره می شود. همچنین این پروژه برای امنیت پلتفرم خود از دو بستر اسمارت چین و اتریوم بهره گرفته است.


روند قیمتی توکن GAL

روند قیمتی توکن GAL
روند قیمتی توکن GAL

تا به این قسمت از مقاله با اطلاعات بسیاری آشنا شدید. در ادامه نیز قصد داریم تا به سراغ بررسی روند قیمتی این توکن برویم. برای اینکه بتوانیم به نمودار توکن GAL دسترسی پیدا کنیم ابتدا به سراغ سایت تریدینگ ویو می‌رویم. حال نام این توکن را جستجو می کنیم و نمودار صرافی بایننس توکن GAL را انتخاب می کنیم. شما می توانید در تصویر فوق نمودار این توکن را در سایت تریدینگ ویو مشاهده کنید.

این توکن در ۵ May 2022 با قیمتی عادل ۱.۵۰۰ دلار در صرافی بایننس لیست شد. پس از لیست شدن در همان ساعت های اولیه قیمت به صورت شارپی به محدوده ۲۰۰.۰۰۰ دلار صعود کرد و تقریباً ۱۳ هزار درصد رشد کرد؛ اما در همان روز نصف این رشد را برگشت و در نیمه کندل یعنی محدوده ۱۷ دلار کندل بسته شد.

در روز های بعد، قیمت این توکن شاهد یک روند نزولی بود چراکه قیمت در طی یک هفته از محدوده ۱۷ دلار تا محدوده ۳ دلار سقوط کرد. پس از تاچ قیمت ۳ دلار، یک بار دیگر خریداران سعی به برگشت قیمت داشتند اما قدرت آن ها کم بود چراکه قیمت تنها تا محدوده ۸ دلار صعود کرد و مجدد قیمت با یک ریزش دیگر تا محدوده ۳ دلار رو به رو شد.

پس رخ دادن کش و قوس های فوق، قیمت در محدوده ۲.۳ الی ۴.۵ دلار رنج شد. البته همانطور که مطلع هستید روند بررسی قیمت توکن GAL در تایم فریم روزانه انجام شده است. در صورتی که در تایم فریم های پایین تر به قیمت این توکن نگاهی بیندازید قیمت نوسانات بسیاری داشت که شما می توانستید از آن سود دریافت کنید. در زمان نگارش این مقاله نیز قیمت توکن GAL در محدوده ۳.۵ دلار قرار دارد.

در صورتی که قصد دارید تا بر روی این توکن ترید و یا معامله کنید، ابتدا باید آن را به صورت کامل بررسی کنید. اگر قصد دارید تا از تحلیل این توکن مطلع شوید، می توانید در بخش نظرات از تیم تحلیل گر زوم ارز درخواست تحلیل این ارز را داشته باشید.


کیف پول های توکن GAL

کیف پول های توکن GAL
کیف پول های توکن GAL

این توکن نیز همانند دیگر توکن های بازار کریپتو برای ذخیره سازی نیاز به کیف پول دیجیتال دارد. در حال حاضر کیف پول های کمی به صورت مستقیم از این توکن پشتیبانی می کنند؛ اما به صورت غیر مستقیم (با اضافه نمودن توکن به لیست دیگر توکن ها) شما می توانید در کیف پول های دیگر نیز این توکن را ذخیره سازی کنید.

برای انجام این کار شما باید به سراغ ولت هایی بروید که از شبکه اتریوم پشتیبانی می کنند. در حال حاضر ولت های بسیاری وجود دارد اما در ادامه ما به معرفی برخی از آن ها خواهیم پرداخت. ضمناً برای اینکه بتوانید توکن فوق را به کیف پول های شبکه اتریوم اضافه کنید، می‌بایست از Contracts Address این توکن استفاده کنید. برای دسترسی به Contracts Address توکن GAL می توانید به سایت کوین مارکت کپ و یا سایت های مشابه مراجعه کنید. پس از یادداشت آدرس فوق، حال باید به بخش Add token کیف پول مورد نظر مراجعه کنید و آدرس فوق را در فیلد مشخص شده وارد کنید. در نهایت پس از انجام این کار مشاهده می کنید که توکن GAL به لیست دیگر توکن ها اضافه شده است. در صورتی که برای انجام این کار با مشکل رو به رو شدید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

 1. کیف پول نرم افزاری تراست Trust:

کیف پول تراست ولت نامی آشنا برای فعالان حوزه کریپتو! اگر در حوزه رمز ارز ها از قبل فعالیت کرده باشید، احتمالاً می دانید که تراست ولت به عنوان یک کیف پول امن و کاربردی در بین تریدر ها و یا هولدر ها نامیده می شود.

این ولت یک کیف پول موبایلی است که شما می توانید تنها از آن در سیستم عامل های موبایل استفاده کنید. فرقی نمی کند که سیستم عامل شما اندروید Android و یا ای او اس IOS است چراکه این ولت در هر دو سیستم عامل قابل نصب می باشد. برخی از کاربران که موافق ذخیره دارایی در گوشی موبایل خود نیستند، از ما می پرسند که آیا راهی نیست تا از تراست ولت در سیستم عامل های کامپیوتری استفاده کنیم؟ برای انجام این کار راه های مختلفی وجود دارد اما ما پیشنهاد استفاده از آن ها را به شما نمی دهیم. مثلاً در صورت تمایل می توانید با نصب شبیه ساز اندروید در کامپیوتر خود، به راحتی تراست ولت را در آن نصب کنید و سپس از آن استفاده نمایید؛ اما همانطور که گفتیم این کار خطراتی بسیاری را به همراه دارد و ما پیشنهاد چنین کاری را به شما نمی دهیم.

در صورتی که قصد دارید تا رمز ارز های خود را در کامپیوتر ذخیره سازی کنید، می توانید به سراغ کیف پول های سخت افزاری بروید چراکه آن ها هم بر روی سیستم عامل های دسکتاپی نصب می شوند و هم امنیت نسبتاً بیشتری دارند. اگر به راهنمایی بیشتر در این باره نیاز دارید، می توانید در بخش نظرات سؤال و یا مشکل خود را مطرح کنید.

خوشبختانه کیف پول تراست امنیت مناسب و همچنین پایداری دارد. یکی از مهم ترین دلایلی که این ولت طرفداران زیادی دارد، دقیقاً بالا بودن امنیت آن می باشد. جز بحث امنیت، کیف پول تراست رابط کاربری مناسب و کاربرپسندی نیز دارد. فرقی نمی کند که مبتدی هستید و یا حرفه ای چراکه می توانید به راحتی با کیف پول تراست فعالیت های مورد نظرتان را انجام دهید.

 1. کیف پول نرم افزاری سیف پل Safepal:

کیف پول سیف پل همانند تراست ولت یکی از کیف پول های معروف و محبوب بین کاربران کریپتویی است. در همین ابتدا لازم است اشاره کنیم که کیف پول سیف پل دارای دو نسخه نرم افزاری و سخت افزاری می باشد. در این مقاله روی صحبت ما با کیف پول نرم افزاری است چراکه شما می توانید این ولت را به صورت کاملاً رایگان دانلود و سپس از آن استفاده کنید.

کیف پول سیف پل نیز هیچ نسخه متناسب با سیستم عامل های کامپیوتری ندارد. به همین دلیل، شما از این ولت می توانید تنها در سیستم عامل های موبایلی مثل اندروید Android و ای او اس IOS استفاده کنید. در صورتی که تمایل به استفاده از این ولت در سیستم عامل های کامپیوتری دارید، می توانید از ترفندی که در توضیحات کیف پول تراست ذکر کردیم استفاده کنید؛ اما در کل ما پیشنهاد انجام چنین کاری را به دلیل خطراتی که دارد به شما نمی دهیم و صرفاً معرفی خواهیم کرد.

کیف پول تراست ویژگی های بسیار زیادی دارد. برخی از مهم ترین ویژگی های این ولت عبارت اند از: ۱) امنیت مناسب و پایدار، ۲) پشتیبانی از طیف وسیعی از رمز ارز ها، ۳) محیط کاربری آسان و کاربرپسند و… .

توسعه دهندگان این ولت یک توکن اختصاصی نیز با نام SFP توسعه داده اند. در صورت تمایل شما می توانید این توکن را خریداری و یا با آن ترید انجام دهید. از این توکن صرافی های مختلفی از جمله بایننس پشتیبانی می کند.

در صورتی که قصد استفاده از این ولت را دارید اما نیازمند آموزش هستید، می توانید به مقاله اختصاصی آموزش کیف پول تراست در سایت زوم ارز مراجعه کنید. در مقاله فوق به صورت کامل و جامع و همچنین تصویری طریقه کار با این ولت را به شما آموزش داده ایم.

 1. کیف پول نرم افزاری مای اتر ولت MyEtherWallet:

کیف پول مای اتر ولت یکی از کیف پول های معروف اتریوم می باشد. شما می توانید به راحتی در این ولت توکن های شبکه اتریوم را ذخیره و از آن ها نگهداری کنید. این ولت رابط کاربری بسیار آسانی دارد و شما می توانید به راحتی فعالیت مورد نظرتان را انجام دهید. البته لازم به ذکر است که برعکس ولت های فوق اگر مبتدی باشید ممکن است در ابتدا کمی با مشکل رو به رو شوید؛ اما اگر در بازار کریپتو تجربه داشته باشید می توانید به راحتی فعالیت مورد نظرتان را انجام دهید.

شما می توانید از کیف پول مای اتر ولت یا MEW به صورت وب و یا به صورت افزونه در مرورگر و یا همچنین به صورت نرم افزار در موبایل خود از آن استفاده کنید. در حال حاضر این ولت برای سیستم عامل های اندروید Android و ای او اس IOS در دسترس می باشد. در صورتی که برایتان مشکلی در هنگام استفاده از این ولت ایجاد شد، می توانید به مقاله اختصاصی آموزش کیف پول مای اتر ولت در سایت زوم ارز مراجعه کنید. در مقاله فوق به صورت کامل و جامع طریقه کار با این ولت را به شما آموزش داده ایم.

 1. کیف پول نرم افزاری اکسودوس Exodus:

این ولت یکی از کیف پول های نسبتاً مطرح بازار کریپتو می باشد. در حال حاضر کیف پول اکسودوس از بیش از ۱۰۰ کوین و یا توکن پشتیبانی می کند. برای مثال برخی از رمز ارز های موجود که شما می توانید آن ها را در این ولت ذخیره سازی کنید عبارت اند از: بیت کوین، لایت کوین، اتریوم، تزوس و همچنین توکن GAL.

خوشبختانه این ولت رابط کاربری حرفه ای و دلنشینی دارد. فرقی نمی کند که در بازار کریپتو حرفه ای هستید و یا مبتدی چراکه می توانید به راحتی با این ولت کار کنید و از امکانات آن استفاده نمایید.

یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که آیا این ولت امنیت دارد؟ چگونه می توانیم از امنیت آن مطمئن شویم؟ اول اینکه باید بگوییم اگر قصد استفاده از این ولت را دارید باید ابتدا به بحث تحریم های ولت دقت کنید. در صورتی که ریسک آن را می پذیرید، حال می توانید به سراغ امنیت این ولت بروید.

کیف پول اکسودوس امنیت مناسب و پایداری دارد؛ اما باید در هنگام استفاده به مسائل امنیتی دقت داشته باشید. برای مثال با توجه به بحث تحریم ها پیشنهاد ما به شما این است که مقدار کمی از سرمایه تان را در این ولت ذخیره سازی کنید و یا اینکه حتماً از عبارات بازیابی تان با دقت نگهداری کنید تا امنیت ولت شما حفظ شود. در کل اگر به مسائل امنیتی دقت کنید تا حدودی این ولت برای ذخیره سازی رمز ارز هایتان مناسب است و می توانید از آن استفاده نمایید. در صورتی که درباره کیف پول اکسودوس برایتان سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

شایان ذکر است، سایت رسمی این کیف پول ای پی های مربوط به ایران را بسته است. در اصل قصد خدمات دادن به کاربران ایرانی را ندارد. در صورتی که قصد استفاده از این کیف پول را دارید می توانید از ای پی ثابت استفاده نمایید.

 1. کیف پول نرم افزاری اتمیک Atomic:

کیف پول اتمیک نیز از کیف پول های مطرح بازار کریپتو می باشد. تقریباً می توان گفت که در حال حاضر کیف پول اتمیک در بین ۵ کیف پول برتر بازار کریپتو قرار دارد. در همین ابتدا بهتر است به سراغ بررسی رابط کاربری این ولت برویم. کیف پول اتمیک به گونه ای طراحی شده است که هر کاربری با هر سطحی می تواند از آن استفاده کند.

استفاده از کیف پول اتمیک همانند دیگر ولت ها کاملاً رایگان است. شما برای دانلود و یا حتی برای استفاده این ولت نباید هیچ هزینه ای پرداخت کنید چراکه این ولت به صورت کاملاً رایگان توسعه داده شده است.

یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که آیا در این ولت کارمزد نیز نباید پرداخت کنیم؟ پرداخت کارمزد ارتباطی با رایگان و غیر رایگان بودن ولت ندارد. زمانی که شما در این کیف پول تراکنشی انجام می دهید، طبق قوانین موظف هستید تا کارمزد آن شبکه را پرداخت کنید. جز کارمزد شبکه، این ولت یک کارمزد ۲ درصد نیز دارد که در هر عملیات شما باید آن را پرداخت کنید. لازم به ذکر است که حداقل مبلغ انتقالات در این ولت ۱۰ دلار می باشد.

خوشبختانه این ولت از رمز ارز های بسیاری پشتیبانی می کند. شما می توانید در کیف پول اتمیک رمز ارز هایی همانند بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، ریپل، تتر، کاردانو، ترون و… را ذخیره سازی کنید. همچنین جز این موضوع، کیف پول اتمیک از تمامی توکن های اتریوم مبتنی بر ERC-20 پشتیبانی می کند. همانطور که ذکر کردیم توکن GAL نیز مبتنی بر این شبکه می باشد و به همین علت شما می تواند آن را در این کیف پول ذخیره سازی کنید.

در صورتی که قصد استفاده از این ولت دارید اما نیازمند راهنمایی هستید، می توانید به مقاله اختصاصی آموزش کیف پول Atomic در سایت زوم ارز مراجعه کنید. در مقاله فوق ما به صورت کامل و جامع طریقه کار با این ولت را به شما آموزش داده ایم. ضمناً در صورتی که برایتان درباره کیف پول اتمیک سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤالتان را در بخش نظرات مقاله اختصاصی این ولت از ما بپرسید.


صرافی های توکن GAL

صرافی های توکن GAL
صرافی های توکن GAL

برای اینکه بتوانید توکن GAL را معامله کنید، همانند دیگر توکن ها باید به سراغ صرافی های دیجیتال بروید. در حال حاضر صرافی های بسیاری از توکن فوق پشتیبانی می کنند اما به دلیل تحریم های موجود متأسفانه کاربران ایرانی نمی توانند از همه آن ها استفاده کنند. به همین دلیل، تصمیم گرفتیم تا در این بخش از مقاله به سراغ معرفی صرافی هایی برویم که کاربران ایرانی می توانند در آن ها اقدام به معامله این توکن و همچنین توکن های دیگر کنند. در ادامه شما می توانید با صرافی های متمرکز و غیرمتمرکزی که کاربران ایرانی مجاز به فعالیت در آن ها هستند برای معامله توکن GAL آشنا شوید.

 1. معرفی صرافی متمرکز کوکوین Kucoin:

صرافی کوکوین یکی از صرافی های مطرح در بین کاربران ایرانی می باشد. در بین تمام صرافی های خارجی که ورود کاربران ایرانی را با اجبار در احراز هویت ممنوع کرده اند، این صرافی در حال خدمت رسانی به کاربران ایرانی می باشد. شما می توانید در صورت تمایل از این صرافی برای معاملات خود استفاده کنید.

البته، طبق گفته برخی از کاربران، این صرافی مشکلاتی دارد اما با توجه به موضوع فوق، کاربران ایرانی چاره ای جز استفاده از آن را ندارند. البته لازم به ذکر است که جز صرافی کوکوین، صرافی کوینکس نیز به کاربران ایرانی خدمات می دهد اما این صرافی از توکن Gal پشتیبانی نمی کند. به همین دلیل در این بخش ما تنها صرافی کوکوین را به شما معرفی کرده ایم.

رابط کاربری صرافی کوکوین تا حدودی مناسب و کاربرپسند است. فرقی نمی کند که شما حرفه ای هستید و یا مبتدی چراکه می توانید چه با نسخه وب و چه با نسخه اپلیکیشن این صرافی به راحتی رمز ارز های مورد نظرتان را معامله کنید.

در صرافی کوکوین شما می توانید در بازار های اسپات Spot و همچنین فیوچرز Futures به راحتی معاملات خود را انجام دهید. لازم به ذکر است که متأسفانه برخی از کاربران از بازار فیوچرز این صرافی رضایت ندارند چراکه عنوان می کنند در برخی از مواقع اهرم های ما کم و یا زیاد می شود. در صورتی که برای شما نیز این مشکل پیش آمده است می توانید از جایگزین این صرافی استفاده نمایید. البته لازم به ذکر است که صرافی کوکوین از توکن GAL تنها در بازار معاملاتی اسپات پشتیبانی می کند. در صورتی که تمایل به خرید و فروش این توکن را دارید، باید به سراغ بازار اسپات این صرافی بروید.

ضمناً اگر قصد دارید تا برای اولین بار وارد این صرافی شوید و معامله کنید، می توانید به مقاله اختصاصی آموزش صرافی کوکوین مراجعه کنید. در مقاله فوق تیم زوم ارز به صورت کامل و جامع طریقه کار با این صرافی را به شما آموزش داده است.

در آخر باید اضافه کنیم که ما هیچ پیشنهادی مبنی بر استفاده از این صرافی را به شما نمی دهیم. بلکه این تصمیم را شما باید با میل شخصی خود بگیرید. به همین دلیل، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً قبل از انتخاب قطعی کمی این صرافی را بررسی کنید.

 1. صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ Pancakeswap:

صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ یکی از صرافی های محبوب و معروف غیرمتمرکز است. در همین ابتدا لازم است اشاره کنیم که متأسفانه این صرافی طبق قوانین و مقررات بین المللی ورود کاربران ایرانی و چندین کشور دیگر به صرافی را مسدود کرده است. برای اثبات این موضوع، اگر با ای پی ایران نام این صرافی را جستجوی کنید با پیغام “Unavailable for legal reasons” به دلیل مسائل قانونی در دسترس نیست” رو به رو می شوید. به همین دلیل، شما نمی توانید با ای پی IP ایران از این صرافی استفاده کنید. در صورتی که قصد استفاده از این صرافی را دارید، باید با استفاده از نرم افزار های تغییر ای پی، ابتدا ای پی خود را به یکی از کشور های تحریم نشده تغییر دهید.

با توجه به این موضوع شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که در حال حاضر چه کشور هایی توسط این صرافی تحریم نشده است؟ در حال حاضر تمامی کشور هایی که در لیست تحریم های آمریکا هستند به همراه کشور آمریکا امکان استفاده از این صرافی را ندارند. باقی کشور ها می توانند به صورت کامل از امکانات صرافی فوق استفاده کنند.

استفاده از صرافی های غیرمتمرکز نسبت به صرافی های متمرکز راحت تر است چراکه در صرافی های غیرمتمرکز دیگر نیاز به این ندارید که در صرافی ثبت نام کنید و یا اینکه سرمایه به کیف پول صرافی انتقال دهید. در هنگام کار با صرافی های غیرمتمرکز شما تنها کافی است تا کیف پول خود را به صرافی متصل کنید. با انجام این کار همه چیز آماده انجام معامله است. البته این نکته را نیز باید در نظر بگیرید که امکانات صرافی های غیرمتمرکز نسبت به صرافی های متمرکز کمتر است.

صرافی پنکیک سواپ خوشبختانه امنیت مناسب و پایداری دارد. شما می توانید با اطمینان ولت خود را به صرافی پنکیک سواپ متصل کنید و معاملات مورد نظرتان را انجام دهید. البته به یاد داشته باشید که همیشه در هنگام استفاده از صرافی های دیجیتال و همچنین کیف پول ها باید به موارد امنیتی که باعث افزایش امنیت می شود دقت بسیاری کنید. در بخش های قبلی به صورت کلی موارد امنیتی را توضیح داده ایم.

 1. صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ Uniswap:

یونی سواپ از دیگر صرافی های غیر متمرکزی است که شما می توانید از آن استفاده کنید. صرافی یونی سواپ Uniswap در ۲ نوامبر سال ۲۰۱۸ شروع به کار کرد. این صرافی نیز همانند دیگر صرافی های غیرمتمرکز جز معامله رمز ارز ها از امکانات دیگری مثل شرکت در استخر نقدینگی یا liquidity pool پشتیبانی می کند. همچنین این صرافی یک توکن اختصاصی نیز با نام اختصاری UNI دارد که می توانید آن را خریداری و سرمایه گذاری کنید و یا اینکه با این توکن ترید انجام دهید. در کل صرافی یونی سواپ همانند دیگر پلتفرم ها برای انجام این کار هدایایی در نظر گرفته است که می توانید از آن ها استفاده کنید.

صرافی یونی سواپ بر روی بلاکچین اتریوم لانج شده است. به همین دلیل شما می توانید تمامی توکن های اتریوم را در این صرافی معامله کنید. همانطور که گفتیم توکن GAL بر روی شبکه اتریوم لانچ شده است. در نتیجه در این صرافی شما می توانید این توکن را نیز معامله کنید.

اگر به سایت رسمی این صرافی مراجعه کنید، اطلاعات بسیاری زیادی می توانید دریافت کنید. برای مثال در زمان نگارش این مقاله، حجم معاملات این صرافی برابر با ۱.۱ تریلیون دلار می باشد. این صرافی تقریباً از بیش از ۳۰۰ توکن پشتیبانی می کند و شما می توانید تمام آن ها را در این صرافی در مقابل هم ترید و یا معامله کنید.

در صورتی که قصد دارید تا درباره این صرافی اطلاعات بیشتری کسب کنید، می توانید به مقاله اختصاصی آموزش صرافی یونی سواپ مراجعه کنید. در مقاله فوق به صورت کامل و جامع طریقه کار با این صرافی را به شما آموزش داده ایم.

 1. صرافی غیرمتمرکز سوشی سواپ Sushiswap:

ممکن است با شنیدن نام سوشی به فکر غذا و یا خوراکی بی افتید اما این‌طور نیست. در این بخش قرار است ما درباره صرافی سوشی سواپ صحبت کنیم. در همین ابتدا باید عنوان کنیم که صرافی سوشی سواپ فورک صرافی یونی سواپ است. به همین دلیل، رابط کاربری این صرافی نیز همانند صرافی یونی سواپ بسیار آسان می باشد و شما می توانید به راحتی در این صرافی معاملات مورد نظرتان را انجام دهید.

این صرافی نیز دقیقاً همانند صرافی یونی سواپ یک توکن اختصاصی با نام اختصاری Sushi دارد. شما می توانید این توکن را خرید و فروش و یا معامله کنید. در زمان نگارش این مقاله قیمت این توکن تقریباً در محدوده ۱.۵۹ دلار می باشد. حجم معاملات صرافی سوشی سواپ نسبت به صرافی یونی سواپ بسیار پایین تر می باشد. طبق آمار های سایت رسمی پلتفرم سوشی سواپ، در زمان نگارش این مقاله حجم معاملات این صرافی برابر با ۲۲۵ میلیارد دلار می باشد.

صرافی سوشی سواپ از ۱۴ بلاکچین پشتیبانی می کند؛ بنابراین شما می توانید توکن های ۱۴ بلاکچین فوق را در این صرافی معامله کنید. از لحاظ امنیتی خوشبختانه این صرافی امتیازات خوبی را کسب کرده است. به همین دلیل، می توانید با اطمینان و با رعایت مسائل امنیتی از این صرافی استفاده نمایید. در صورتی که تمایل به استفاده از این صرافی دارید اما نیازمند راهنمایی هستید، می توانید به مقاله اختصاصی آموزش صرافی سوشی سواپ در سایت زوم ارز مراجعه کنید. در مقاله فوق شما می توانید به صورت تصویری و همچنین کامل طریقه کار با صرافی سوشی سواپ را آموزش ببینید. در صورتی که برایتان سؤالی نیز ایجاد شد، می توانید سؤالتان را در بخش نظرات مقاله اختصاصی این صرافی بیان کنید.


نحوه خرید و فروش توکن GAL

نحوه خرید و فروش توکن GAL
نحوه خرید و فروش توکن GAL

نحوه خرید و فروش این توکن، همانند دیگر توکن ها و کوین های بازار کریپتو می باشد. برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال، راه های زیادی وجود دارد اما بهترین راه موجود استفاده از صرافی های معتبر می باشد. تمامی صرافی هایی که ما کمی پیش‌تر به شما معرفی کردیم معتبر هستند و شما می توانید با اطمینان رمز ارز های مورد نظرتان را در صرافی های فوق معامله کنید.

فرقی نمی کند که مبتدی هستید یا حرفه ای چراکه می توانید در صرافی های متمرکز و یا غیر متمرکز به راحتی خرید و فروش توکن مورد نظرتان را انجام دهید.

خرید و فروش در صرافی های غیرمتمرکز نسبت به صرافی های متمرکز آسان تر است و شما با سرعت بالاتری می توانید توکن مورد نظرتان را خرید و فروش کنید؛ اما برعکس صرافی های غیرمتمرکز، خرید و فروش در صرافی های متمرکز کمی مراحل طولانی تری دارد. در صورتی که قصد دارید تا توکن GAL را در صرافی های متمرکز و یا غیر متمرکز خریداری کنید اما از طریقه انجام این کار مطلع نیستید، می توانید به سراغ مقاله های آموزش صرافی های دیجیتال سایت زوم ارز که کمی پیش‌تر آن ها را به شما معرفی کردیم بروید تا بتوانید به راحتی در صرافی مورد نظرتان معامله کنید. در صورتی که برایتان سؤالی نیز ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.


آینده پروژه Project Galaxy

آینده پروژه Project Galaxy
آینده پروژه Project Galaxy

اگرچه چند وقتی از پیدایش مفهوم وب ۳ می گذرد اما این بخش در ابتدای راه خود است و راه زیادی در پیش دارد. اما در خصوص پلتفرم Galaxy به نظر می رسد این پلتفرم آینده ی روشنی دارد زیرا کاربران صنعت کریپتو به دنبال محیطی غیرمتمرکز برای تبادل اطلاعات هستند. همچنین ممکن است خیلی زود تمامی پلتفرم های حال حاظر وب ۲ به وب ۳ کوچ کنند و موج عظیمی از سرمایه وارد این بخش شود. در این صورت پروژه های غیرمتمرکزی مانند Galaxy که امتحان خود را پس داده اند با رشد خوبی مواجه خواهند شد.


سخن پایانی

در این مقاله با یکدیگر پلتفرم Project Galaxy را بررسی کردیم و دریافتیم که ارز Gal یک توکن حاکمیتی می باشد که پروژه ها در ازای دریافت اطلاعات و داده باید آن را پرداخت کنند. همچنین این پلتفرم یک زیرساخت غیرمتمرکز برای انشار داده ها است. در ادامه متوجه شدیم که با استفاده از Galaxy ID می توانید یک هویت دیجیتالی غیرمتمرکز داشته باشیم، و با OAT نیز می توانیم از طریق Nft ها کسب درآمد کنیم.

ممنون که تا پایان مقاله “ارز GAL چیست؟” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:


از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
15 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کریمی
کریمی
1 سال قبل

لطفا تحلیل رمز ارز gal را انجام دهید.

سالک
سالک
1 سال قبل

کدام صرافی غیر متمرکز برای ارز دیجیتال gal بهتر است؟

یاسین
یاسین
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال gal معتبر است؟

مهدا
مهدا
1 سال قبل

آیا صرافی های ایرانی از ارز دیحیتال gal پشتیبانی می کنند؟

رامین
رامین
1 سال قبل

تشکر از محتوای خوبی شما.

امین
امین
1 سال قبل

کدام صرافی از ارز دیجیتال gal پشتیبانی می کند؟

محسن عباسپور
محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  امین
1 سال قبل

سلام ..دوست عزیز در مقاله بیان شده است

موسی
موسی
1 سال قبل

کدام کیف پول برای ارز gal معتبرتر است؟

محسن عباسپور
محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  موسی
1 سال قبل

سلام ..🌹🌹
دوست عزیز اسامی کیف پول در محتوا امده است
باز اگر سوالی است بفرمایید

مینا
مینا
1 سال قبل

آینده قیمت ارز دیجیتال gal چند است؟

محسن عباسپور
محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  مینا
1 سال قبل

سلام
دوست عزیز برای اینده یک پروژه باید پروژه را از جوانب مختلف بررسی نمایید
که ما در مقاله بالا به خیلی از آنها پرداختیم
دیگه نظر اخر با شماست

دلود
دلود
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال gal را بخرم؟

محسن عباسپور
محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  دلود
1 سال قبل

درود و وقت بخیر
ما اصلا پیشنهاد خرید روی ارز خاصی را نداریم
صرفا بررسی می کنیم

نسترن
نسترن
1 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

محسن عباسپور
محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  نسترن
1 سال قبل

ممنون از همراهی شما دوست عزیز

آخرین مقالات منتشر شده