آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز نامبرز پروتکل NUM چیست؟

ارز نامبرز پروتکل NUM چیست؟

ارز نامبرز پروتکل NUM چیست؟، یکی از دستاوردهای بلاکچین تسلط کامل کاربران روی دارایی خود و همچنین شفافیت در همه ی امور بود. بعد از ظهور Nft ها و متاورس نوبت به مفهوم وب۳ بود که حق مالکیت را برای کاربران به ارمغان بیاورد. این بار حق مالکیت در تمامی آثار و محتوای تولید شده و کسب درآمد از آن ها با وب۳ محقق خواهد شد. مشکلاتی مانند سانسور و مسدود شدن اکانت ها، سرقت ادبی، اسپم ها در وب۲ رفع می شود و همچنین حق مالکیت و کسب درآمد از تولید محتوا در وب۳ جای آن را می گیرد.

امروز در این مقاله یک پلتفرم از جنس وب۳ با محوریت ایجاد یک جامعه توأم با ارزش و اعتماد در دنیای رسانه های دیجیتال با استفاده از فناوری بلاکچین را باهم بررسی می کنیم. پلتفرم نامبرز پروتکل Numbers Protocol توانسته با کمک بلاکچین، گواهی و اصالت و همچنین سوابق یک محتوا را تایید کند تا کاربران بتوانند مالکیت دارایی خود را حفظ و برای همیشه در اختیار داشته باشند. در ادامه این پلتفرم و ارز دیجیتال آن یعنی رمز ارز NUM را به شما به طور کامل معرفی خواهیم نمود.

ارز دیجیتال نامبرز پروتکل NUM چیست؟

ارز دیجیتال نامبرز پروتکل NUM چیست؟
ارز دیجیتال نامبرز پروتکل NUM چیست؟

ارز NUM، یک توکن کاربردی در پلتفرم نامبرز پروتکل Numbers Protocol است که کاربران می توانند با استفاده از آن در این پلتفرم فعالیت های زیر را انجام دهند:

 • انجام تراکنش ها
 • هدیه دادن
 • تشویق کاربران برای ایجاد یک محتوای یکپارچه و مناسب
 • ثبت حق مالکیت و قوانین کپی رایت
 • تامین نقدینگی و کسب درآمد از این راه
 • همچنین با پرداخت این توکن گزینه های بیشتری برای تولید بهترعکس و ویدیو برای کاربران ممکن می شود

در نظر داشته باشید این توکن روی بلاکچین اتریوم با استاندارد Erc-20 کدنویسی شده است اما کاربران می توانند روی بلاکچین اسمارت چین و با استاندارد Bep-20 نیز این ارز را دریافت کنند.


نیم نگاهی به توکن نامبرز پروتکل Numbers Protocol

نام اختصاری NUM
نوع ارز Token
عرضه کل ۲۷۶,۵۱۸,۵۸۱
مقدار در گردش  ۲۴۱,۸۷۱,۶۸۴
وب سایت رسمی  numbersprotocol.io
بلاکچین اکسپلورر bscscan.io

etherscan.io

پیج های ارتباطی رسمی  medium.com

twitter

سورس کد  github.com
آدرس قرارداد هوشمند 0x3496b523e5c00a4b4150d6721320cddb234c3079

تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم نامبرز پروتکل Numbers Protocol

تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم نامبرز پروتکل Numbers Protocol
تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم نامبرز پروتکل Numbers Protocol

نامبرز پروتکل Numbers Protocol یک پلتفرم استارتاپی در تایوان است که در سال ۲۰۱۹ تاسیس شده و هدف آن استفاده از بلاکچین برای حفظ حق مالکیت در تولید محتوا است. این تیم سه مدیر ارشد دارد که آن ها را معرفی و سوابقشان را با یکدیگر مرور می کنیم.

آقای Bofu Chen یکی از بنیان گذاران این پروژه است که دارای تخصص در Machine Learning و علم کامپیوتر است. ایشان سابقه فعالیت از سال ۲۰۱۳ در زمینه علوم کامپیوتر را در شرکت های مختلف دارد و همچنین در سال ۲۰۱۵ شرکت DT42 را تاسیس کرد که تا به امروز در آن فعال است. همچنین در سال ۲۰۱۹ نیز برای تحقق ایده یک پلتفرم غیرمتمکز بلاکچینی به تیم Numbers Protocol پیوست.

از دیگر بنیان گذاران این پروژه خانوم Sofia Yan، که متخصص بازاریابی و فعال در این زمینه از سال ۲۰۱۳ است. ایشان در سال ۲۰۱۸ با آقای Chen در شرکت DT42 آشنا شد و در سال ۲۰۱۹ نیز به پروژه Numbers Protocol پیوست.

از دیگر مدیران این پروژه Tammy Yang است که ایشان نیز به مدت ۳ سال در شرکت DT42 با دیگر مدیران این پروژه همکار بوده و سپس در سال ۲۰۱۹ در تاسیس پلتفرم Numbers Protocol نقش پررنگی داشته است. ایشان تخصص ویژه در کد نویسی دارد اما تحصیلات دانشگاهی او مدرک دکتری فیزیک است.


عملکرد پلتفرم نامبرز پروتکل Numbers Protocol

عملکرد پلتفرم نامبرز پروتکل Numbers Protocol
عملکرد پلتفرم نامبرز پروتکل Numbers Protocol

همان طور که گفته شد این پروژه با ایجاد یک بستر غیرمتمرکز سعی دارد به کسانی که تولید محتوا می کنند کمک کند تا مالکیت آثار تولید شده خود را حفظ کنند. این پروژه هدف خود را این گونه توصیف کرده است: هر چیزی که می بینیم، می شنویم و حتی انجام می دهیم دستکاری و سانسور می شود. ما اعتقاد داریم که می توان با استفاده از بلاکچین آن چیزی که متعلق به کاربران است را به آن ها برگردانیم.

این پلتفرم برای رفع مشکلاتی که ذکر می کنیم دست به کار شده است.

 • پلتفرم های متمرکز به جای شما تصمیم می گیرند که چه ببینید.
 • بدون حق مالیت_هر کسی می تواند محتوا تولید شده شما را بازنشر کند.
 • عدم اعتماد_شما نمی توانید تشخیص دهید اطلاعات محتوایی که مشاهده می کنید آیا صحت دارد یا دروغ است.
 • دستکاری و سانسور اطلاعات توسط نهاد متمرکز.

همچنین این پلتفرم عنوان کرده که برای رفع مشکلات ذکر شده هراثر دارای مشخصات زیر است که به واسطه آن هر تصویر و یا ویدیو تایید، قابل ردیابی و منحصر به فرد می شود.

 • حق مالکیت برای یک شخص.
 • امضای دیجیتال سازنده.
 • منشأ محتوا.
 • تاریخچه و سوابق آن.
 • گواهی تولید.

اما این پلتفرم چگونه تمامی موارد ذکر شده را رعایت می کند؟! با هم بخش های مختلف این پلتفرم را بررسی می کنیم تا با سازوکار این پلتفرم و همچنین خدماتی که ارائه می دهد بیشترآشنا شویم.

 • Capture app:

اولین دوربین مبتنی بر بلاکچین است که با ویژگی های وب۳ تولید شده و اولین دوربین با قابلیت Nft و همچنین اولین کیف پول برای عکس های تولید شده است. با استفاده از این نرم افزار کاربران همزمان هم محتوا و هم حق مالکیت را با استفاده از بلاکچین ایجاد می کنند و اطلاعات به صورت شفاف روی بلاکچین ثبت می شود.

 • Seal API:

این بخش یک ابزار با رابط کاربری مناسب برای توسعه و کمک به کاربران است که با استفاده از آن، کاربران می توانند به ​​راحتی برای ایجاد، ثبت و بازیابی دارایی ها در شبکه از آن استفاده کنند. به بیان دیگر توسعه دهندگان و شرکت ها می توانند Numbers API را برای ثبت عکس ها و دسترسی به آدرس ها و گواهی های Web3.0 خود پیاده سازی کنند.

 • سایت Trace:

کاربران می توانند با استفاده از این وب سایت مشخصات و سوابق عکس را بررسی کنند. این سایت به کاربران کمک می کند تا از صحت حق کپی رایت یک اثر مطلع شوند و همچنین اطلاعاتی مانند چه کسی و چه زمانی این اثر ایجاد شده را نیز دریابند.

 • CaptureClub:

CaptureClub یکی از نرم افزارهای این پلتفرم است که کاربران می توانند با استفاده از برنامه Capture عکس را بگیرند و سپس با یک کلیک تصاویر را در بازار CaptureClub برای فروش لیست و یا به اشتراک بگذارند.

 • NFT Search Engine:

اولین موتور جستجوی وب۳ برای NFT ها است که به کاربران کمک می کند تا تاریخچه و سوابق NFT ها را تأیید کنند و از کلاهبرداری های رایج در NFT ها جلوگیری کنند.


ویژگی های پلتفرم نامبرز پروتکل Numbers Protocol

ویژگی های پلتفرم نامبرز پروتکل Numbers Protocol
ویژگی های پلتفرم نامبرز پروتکل Numbers Protocol

دراین بخش ویژگی های کاربر پسند این پلتفرم را بررسی می کنیم.

 • گواهی اصالت: هر اثر دارای یک گواهی‌ اصالت محتوا به صورت آنچین است.
 • کیف پول: این پلتفرم دارای یک کیف پول کاربر پسند است که به راحتی می توان بعد ازعکس گرفتن، از آن برای نگهداری و یا فروش اثر خود استفاده کرد.
 • دوربین مجهز به بلاکچین: زمانی که یک کاربرعکس می گیرد تمامی اطلاعات فضا و زمان به صورت خودکار ثبت می شود.
 • اصالت آثار: هر اثر تولید شده در این پلتفرم نسبت به دیگر آثار متمایز و منحصر به فرد است.
 • دسترسی به اکوسیستم: کاربران می توانند برای ذخیره و ایجاد و همچنین خواندن سوابق یک اثر به شبکه دسترسی داشته باشند.
 • تولید Nft: کاربران پس از تهیه عکس یا ویدیو می توانند تنها با یک کلیک آن را به Nft تبدیل کنند.
 • همکاری ها: صرافی بایننس روی این پلتفرم سرمایه گذاری کرده و از طرفی شرکت exodus نیز با این پلتفرم همکاری دارد.

امنیت پروژه نامبرز پروتکل Numbers Protocol

امنیت پروژه نامبرز پروتکل Numbers Protocol
امنیت پروژه نامبرز پروتکل Numbers Protocol

همان طور که می دانید امنیت پلتفرم های غیرمتمرکز یکی از مهم ترین فاکتورها برای بقای آن ها است. بنیاد certik این پلتفرم را از نظر امنیتی بررسی کرده است که در گزارش منتشر شده از آن دریافتیم که این پلتفرم از نظر کدنویسی و امنیت خود پلتفرم امتیاز ۸۳ از ۱۰۰ را دریافت کرده که در جایگاه خوبی از نظر امنیتی این پروژه را قرار می دهد.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال نامبرز پروتکل NUM

همانطور که در این مقاله مطالعه نمودید، رمز ارز NUM توسط پلتفرم نامبرز پروتکل Numbers Protocol ارائه شده است که کاربران با استفاده از این توکن در پلتفرم نامبرز پروتکل می توانند به انجام تراکنش ها، ثبت حق مالکیت و قوانین کپی رایت، تامین نقدینگی و … بپردازند. این رمز ارز بر روی بلاکچین اتریوم و مبتنی بر استاندارد ERC-20 است. پلتفرم نامبرز پروتکل سعی بر این دارد تا با ایجاد یک بستر غیرمتمرکز به کسانی که تولید محتوا می کنند، کمک کند تا مالکیت آثار خود را حفظ نمایند. پس از شناخت کامل رمز ارز NUM و پلتفرم Numbers Protocol در ادامه مطالب به بررسی روند قیمت ارز دیجیتال نامبرز پروتکل در تاریخ های گوناگون خواهیم پرداخت.

رمز ارز نامبرز پروتکل NUM در اواخر سال ۲۰۲۱ یعنی در تاریخ ۱۹ نوامبر ۲۰۲۱ با قیمت ۰.۷۷۹۴ دلار در بازار به فروش می رفت و پس از گذشت سه روز قیمت آن افزایش یافته و به سطح قیمت ۱.۳۹۸۲ دلار رسید. این ارز دیجیتال در اواخر ماه نوامبر سال ۲۰۲۱ رشد قیمت خوبی داشته و در تاریخ ۲۶ نوامبر ۲۰۲۱ قیمت آن برابر با ۱.۹۷۱۳ دلار بود. لازم به ذکر است که ارز دیجیتال نامبرز پروتکل NUM در تاریخ ۲۸ نوامبر سال ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یا ATH رسید. در اواخر سال ۲۰۲۱ یعنی در تاریخ ۳۱ دسامبر قیمت این رمز ارز کاهش یافته و برابر با ۱.۰۲۷۳ دلار بود.

ارز دیجیتال نامبر پروتکل NUM سال ۲۰۲۲ را با قیمت ۱.۰۸۹۸ دلار آغاز کرد. در تاریخ ۱۱ مِی ۲۰۲۲ قیمت این رمز ارز با یک کاهش چشمگیری همراه بوده و قیمت آن به ۰.۱۶۷۳ دلاررسید. در اواخر سال ۲۰۲۲ یعنی در تاریخ ۲۸ دسامبر ۲۰۲۲ قیمت ارز دیجیتال نامبرز پروتکل به سطح قیمت ۰.۰۲۶۵۵ دلار رسید. در تصویر زیر شما می توانید نمودار قیمت این رمز ارز را مشاهده نمایید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال نامبرز پروتکل NUM
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال نامبرز پروتکل NUM

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال نامبرز پروتکل NUM

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال نامبرز پروتکل NUM
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال نامبرز پروتکل NUM

برای ذخیره سازی ارز دیجیتال نامبرز پروتکل شما قادر خواهید بود از کیف پول های نام برده شده در این قسمت از مقاله استفاده نمایید. اکنون کیف پول های زیادی در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت می نمایند. کیف پول های نرم افزاری به دلیل اینکه استفاده از آنها آسان است و هزینه ای ندارد، بیشتر مورد توجه افراد قرار می گیرد. اما در مقابل کیف پول های سخت افزاری از امنیت بیشتری برخوردار هستند. با توجه به جستجوهایی که انجام دادیم، در حال حاضر هیچ یک از کیف پول های سخت افزاری لجر و ترزور از رمز ارز NUM پشتیبانی نمی کند. در ادامه به معرفی کیف پول های نرم افزاری پشتیبانی کننده ارز دیجیتال نامبرز پروتکل خواهیم پرداخت.

 • اتمیک Atomic

اتمیک ولت یا کیف پول اتمیک یکی از کیف پول های نرم افزاری پر کاربرد در بازار ارزهای دیجیتال است. این کیف پول هم بر روی تلفن همراه و هم بر روی سیستم های شما قابل نصب است و دارای رابط کاربری ساده‌ای می باشد.

 • سیف پل SafePal

کیف پول سیف پل دربازار رمز ارزها هم به صورت سخت افزاری و هم به صورت نرم افزاری موجود می باشد که در اینجا منظور کیف پول نرم افزاری آن است. کاربران می توانند اپلیکیشن این کیف پول را به راحتی بر روی تلفن همراه خود  نصب نمایند و به ذخیره سازی رمز ارز نامبرز پروتکل بپردازند.

 • متامسک MetaMask

متامسک از دیگر کیف پول های نرم افزاری مشهور است. این کیف پول هم به عنوان یک افزونه بر روی مرورگرهای کروم، فایر فاکس و … قابل استفاده است، و هم کاربران می توانند اپلیکیشن این کیف پول را بر روی تلفن همراه خود نصب نمایند.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال نامبرز پروتکل NUM

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال نامبرز پروتکل NUM
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال نامبرز پروتکل NUM

در صورتی که قصد دارید رمز ارز نامبرز پروتکل NUM را خریداری نمایید، می توانید از یکی از صرافی های معرفی شده در این قسمت از مقاله استفاده نمایید. صرافی هایی که نام می بریم، صرافی های خارجی هستند که کاربران ایرانی در حال حاضر قادر به استفاده از آنها می باشند.

 1. صرافی بینگ ایکس BingX

صرافی بینگ ایکس در سال ۲۰۱۸ تاسیس شده و یک صرافی متمرکز می باشد. کاربران ایرانی می توانند به راحتی از این صرافی استفاده نمایند و رمز ارز مورد نظر خود را معامله کنند. برای استفاده از این صرافی نیاز است تا به ثبت نام بپردازید. در صورتی که با نحوه کار با صرافی بینگ ایکس آشنا نیستید، می توانید به مقاله آموزش صرافی بینگ ایکس در سایت زوم ارز مراجعه نمایید.

 1. صرافی یونی سواپ UniSwap

یونی سواپ را می توان به عنوان یکی از معروف ترین صرافی های غیرمتمرکز معرفی نمود که برای استفاده از آن نیازی به ثبت نام و احراز هویت نمی باشد. در این صرافی کاربران می توانند رمز ارز نامبرز پروتکل را با جفت ارز USDC مبادله نمایند.

 1. صرافی پنکیک سواپ PancakeSwap

پنکیک سواپ همانند یونی سواپ یک صرافی غیرمتمرکز است که برای استفاده از آن باید کیف پول خود را به پلتفرم متصل نمایید. در این صرافی شما قادر خواهید بود پس از اتصال کیف پول به پلتفرم، عملیات مورد نظر را انجام دهید.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال نامبرز پروتکل NUM

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال نامبرز پروتکل NUM
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال نامبرز پروتکل NUM

برای خرید و فروش رمز ارز نامبرز پروتکل شما می توانید از یکی از صرافی های خارجی که در قسمت قبلی مقاله معرفی نمودیم، استفاده نمایید. در صورتی که هر یک از صرافی های ایرانی از رمز ارز NUM پشتیبانی کنند، می توانید از آنها نیز استفاده کنید. اگر انتخاب شما کاربران ایرانی صرافی های خارجی باشد، برای خرید در ابتدا باید در یکی از صرافی های ایرانی مقدار مبلغ مورد نظر خود را به یکی از استیبل کوین ها همانند تتر تبدیل نمایید. سپس در یکی از صرافی های خارجی به ارز دیجیتال نامبرز پروتکل تبدیل کنید.

علاوه بر صرافی ها شما می توانید از امکانات داخلی کیف پول ها نیز استفاده کنید. برای مثال با استفاده از گزینه ای مانند سواپ Swap که در داخل کیف پول ها است، می توانید رمز ارزهای خود را به یکدیگر تبدیل نمایید. همچنین می توانید در صورتی که کیف پول شما از امکاناتی همچون صرافی داخلی پشتیبانی می کند نیز استفاده نمایید.


آینده پلتفرم نامبرز پروتکل Numbers Protocol

آینده پلتفرم نامبرز پروتکل Numbers Protocol
آینده پلتفرم نامبرز پروتکل Numbers Protocol

در نقشه راه منتشر شده از این پروژه، اهدافی که برای این پروژه تا پایان سال ۲۰۲۲ متصور شده اند به شرح زیر است.

 • جذب ۶۰۰,۰۰۰ کاربر توسط Capture App
 • Rebranding برای Capture App
 • ایجاد API های یکپارچه برای سازمان ها و شرکت های بزرگ
 • پشتیبانی از کارت های اعتباری برای پرداخت ها
 • سه میلیون توکن Num را بازخرید می کنند
 • و در اخر ارائه نقشه راه جدیدی برای سال ۲۰۲۳

اینفوگرافیگ ارز نامبرز پروتکل NUM

اینفوگرافیگ ارز نامبرز پروتکل NUM
اینفوگرافیگ ارز نامبرز پروتکل NUM

سخن پایانی درباره ارز نامبرز پروتکل Num

در این مقاله به طور کامل با رمز ارز NUM و پلتفرم ارائه دهنده آن یعنی نامبرز پروتکل Numbers Protocol به طور کامل آشنا شدید.  همانطور که گفته شد پلتفرم نامبرز پروتکل Numbers Protocol توانسته گواهی و اصالت و همچنین سوابق یک محتوا را با کمک بلاکچین تایید نماید تا کاربران بتوانند مالکیت دارایی خود را حفظ و برای همیشه در اختیار داشته باشند. از توکن NUM در پلتفرم نامبرز پروتکل می توان برای انجام فعالیت هایی همچون انجام تراکنش ها، تامین نقدینگی، هدیه دادن و … استفاده نمود. همچنین لازم به ذکر است پس از خریداری این رمز ارز می توانید آن را در یکی از کیف پول های اتمیک، سیف پل و متامسک ذخیره نمایید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز نامبرز پروتکل NUM” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید


1 6

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فخری
فخری
1 سال قبل

لطفا تحلیل رمز ارز num را انجام دهید.

پویا
پویا
1 سال قبل

کدام صرافی غیر متمرکز برای ارز دیجیتال num بهتر است؟

سجاد
سجاد
1 سال قبل

آیا صرافی های ایرانی از ارز دیحیتال num پشتیبانی می کنند؟

فریبا
فریبا
1 سال قبل

تشکر از محتوای خوبی شما.

مصطفی
مصطفی
1 سال قبل

کدام صرافی از ارز دیجیتال num پشتیبانی می کند؟

پویا
پویا
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال num را بخرم؟

آخرین مقالات منتشر شده