آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز میدسیف کوین چیست؟ | آینده ارز میدسیف کوین

ارز میدسیف کوین MAID چیست؟

ارز میدسیف کوین MAID چیست؟، امروزه بسیاری از مشاغل و امور زندگی افراد با اینترنت گره خورده است، اینترنت باعث رشد سریع و تغییر و تحول در دنیای انسان ها و همچنین ارز دیجیتال شد. اما با گذشت زمان کاربران با مشکلاتی مانند سرقت دارایی های خود و فیشینگ، سرقت اطلاعات شخصی، جعل هویت افراد و بسیاری دیگر از مشکلات رو به رو شدند.

پلتفرم SAFE NETWORK با درک درستی از شکاف های امنیتی و همچنین با هدف ایجاد اینترنت آزاد و آزادی بیان، کنترل اطلاعات شخصی، ارتباطات خصوصی و ایمن شروع به فعالیت کرد. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا از مباحث فنی و آینده پیش روی این پروژه آگاه شویم.

ارز میدسیف کوین MAID چیست؟

ارز میدسیف کوین MAID چیست؟
ارز میدسیف کوین MAID چیست؟

ارز میدسیف کوین MAID که مخفف Massive Array of Internet Disks است، به عنوان یک نسخه آزمایشی برای راه اندازی ورژن آلفا و بتا ارز سیف SAFE است، SAFE مخفف عبارت Secure Access For Everyone می باشد. به بیان ساده ارز اصلی شبکه SAFE NETWORK، توکن SAFE می باشد که می توان آن را خرید و فروش کرد و همچنین می توان آن را از راه فارمینگ استخراج کرد. از ارز SAFE برای پاداش به نودها در شبکه نیز استفاده می شود. اما ارز MAID برای رفع باگ های ارز SAFE و همچنین ولت و صرافی غیرمتمرکز آن مورد استفاده قرار گرفته است. کاربران می توانند ارز میدسیف کوین MAID خود را به ارز SAFE تبدیل کنند. ارز MAID تنها خرید و فروش و قابل انتقال است و نمی توان آن را استخراج کرد. در نظر داشته باشید ارز Maid روی شبکه های Omni (MAID) و ERC20 (eMAID) در دسترس است.


نیم نگاهی به توکن میدسیف کوین MaidSafeCoin

نام اختصاری MAID
نوع ارز  Token
عرضه کل ۴۵۲,۵۵۲,۴۱۲
مقدار در گردش  ۴۵۲,۵۵۲,۴۱۲
وب سایت رسمی  safenetwork.tech

maidsafe.net

بلاکچین اکسپلورر omniexplorer.info
پیج های ارتباطی رسمی  safenetforum.org

botcointalk.org

twitter

reddit

وایت پیپر  github.com
سورس کد  github.com

 


تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم میدسیف کوین MaidSafeCoin

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم میدسیف کوین MaidSafeCoin
تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم میدسیف کوین MaidSafeCoin

پلتفرم میدسیف MaidSafe با تیم ۱۴ نفره به ریاست آقای David Irvine در سال ۲۰۰۶ با هدف تمرکز زدایی در اینترنت شروع به فعالیت کرد. این پلتفرم در ۲۲ آوریل ۲۰۱۴ پیش فروش ارز خود را آغاز کرد و طبق برنامه قبلی ۱۰ درصد از کل این ارز برای فروش گذاشته شد. پیشبینی ها بر این بود که این ۱۰ درصد در ۳۰ روز به فروش می رسد اما آن ها تنها در پنج ساعت به هدف خود رسیدند. کاربران می توانستند زمانی که شبکه SAFE به طور کامل فعال شد، ارز Maid را با Safe مبادله کنند. دفتر مرکزی این پروژه هنوز در اسکاتلند فعال می باشد، اما تیم ابتدایی این پروژه با یک تیم جهانی متشکل از متفکران، مخترعان، مهندسان و طراحان برای تامین امنیت و حریم خصوصی کامل تر شده است. در ادامه سوابق کاری بنیان گذار این پروژه را بررسی می کنیم:

آقای David Irvine 23 سال در زمینه IT فعالیت داشته و ۱۵ سال در شرکت های مختلفی مشغول به کار بوده است. ایشان همچنین شبکه شرکت بزرگ نفتی عربستان یعنی آرامکو را طراحی کرده است، David از سال ۱۹۹۵ در زمینه شرکت های استارت آپی نیز فعال بوده است. آقای Irvine درخواست ۳۰ ثبت اختراع در کارنامه خود را دارد و همچنین نویسنده بسیاری از مقالات در زمینه های رمزنگاری و محاسبات توزیع شده و همچنین امنیت شبکه است.


عملکرد پلتفرم میدسیف کوین MaidSafeCoin

عملکرد پلتفرم میدسیف کوین MaidSafeCoin
عملکرد پلتفرم میدسیف کوین MaidSafeCoin

می توان گفت پروژه میدسیف کوین MaidSafeCoin از اولین پلتفرم های می باشد، که در زمینه وب۳ و ذخیره سازی اطلاعات به صورت غیرمتمرکز فعالیت داشته است. مشکل موجود در سرویس های اینترنتی فعلی آن است که پایگاه داده اطلاعات و سرور آن ها مستعد سرقت اطلاعات هستند. اما در این پلتفرم شیوه کار به این ترتیب است که داده‌ های آپلود شده در شبکه به بخش های کوچک تری تقسیم می‌ شوند، سپس رمزگذاری می‌ شوند و به ‌طور تصادفی بین نودها توزیع می ‌شوند، که این نودها باید قبل از دریافت پاداش، این داده‌ ها را به ‌طور قابل ‌اطمینانی در مدت زمان طولانی ذخیره و ارائه کنند و سپس مجاز به دریافت پاداش می شوند. این پاداش ها از جنس ارز Safe می باشد. در نهایت شبکه Safe یک شبکه امن، مستقل، داده محور و همتا به همتا به عنوان جایگزینی برای مدل سرورهای فعلی می باشد. این شبکه از دو رکن اصلی کاربران و ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی تشکیل شده است. کاربران دسترسی به ویژگی های مختلف این شبکه را دارند، علاوه بر آن امکان ذخیره و جا به جایی دارایی ها و استفاده از اطلاعات ذخیره شده برای آن ها فراهم است. از طرفی ارائه دهندگان فضا، کسانی هستند که فضای ذخیره سازی را در اختیار شبکه قرار می دهند و از فایل هایی که روی سخت افزار آن ها ذخیره می شود مراقبت می کنند و به ازای آن پاداش دریافت می کنند.

شبکه Safe به صورت ۳ لایه از شبکه OSI روی اینترنت فعلی قرار می گیرد که امکان ذخیره سازی و شبکه سازی مستقل داده ها را فراهم می کند. برای درک بهتر این موضوع از تصویر زیر استفاده کنید:

عملکرد پلتفرم میدسیف کوین MaidSafeCoin
عملکرد پلتفرم میدسیف کوین MaidSafeCoin

اما در ادامه به طور کامل بررسی می کنیم که این شبکه چگونه کار می کند.

 ابتدا انتقال داده ها در این شبکه را بررسی می کنیم. زمانی که یک فایل را در شبکه آپلود می کنید، مانند یک عکس، به تکه های زیادی تقسیم می شود، سپس هش و رمزنگاری می شود. بعد داده ها به صورت تصادفی در سراسر شبکه توزیع می شوند. چندین کپی‌ اضافی از داده‌ ها نیز ایجاد می‌شوند تا اگر شخصی که فایل شما را ذخیره می ‌کند رایانه خود را خاموش کرد، شما همچنان به داده‌ های خود دسترسی داشته باشید. در نظر داشته باشید این داده ها رمزنگاری شده اند و کسی که این داده ها را ذخیره می کند، نمی تواند آن ها را بخواند و از آن سوء استفاده کند. خوب است بدانید این شبکه قابلیتی دارد که به صورت خودکار نسخه های بیشتری را از داده هایی را ایجاد می کند که تقاضای بیشتری برای آن ها وجود دارد. این امر باعث می شود به جای کاهش سرعت مانند سیستم فعلی، سرعت بیشتری برای ارائه سرویس ها وجود داشته باشد.

در نظر داشته باشید شبکه safe از الگوریتم Proof Of Resource برای اعتبار سنجی نودها استفاده می کند. برای تبدیل شدن به نود در این شبکه نیاز است نرم افزار vault را روی سیستم خود اجرا کنید، کسانی که این کار را انجام دهند به اصطلاح farmer نام گذاری شده اند. برای تبدیل شدن به یک farmer ابتدا باید برای تیم این پلتفرم یک درخواست همکاری ارسال کنید. سپس یک درخواست Proof Of Resource از تیم پشتیبان برای شما ارسال می شود، این درخواست برای آن است تا بسنجند که آیا پهنای باند و قدرت کافی CPU را در اختیار دارید یا نه. اگر پذیرفته شوید چندین داده برای فعال سازی برای شما ارسال می شود، بعد از نصب آن ها فضای هارد باقی مانده و قدرت پردازش شما در اختیار شبکه قرار می گیرد.

از طرفی کاربران برای استفاده از اطلاعات باید ارز Safe پرداخت کنند. این ارز به عنوان پاداش به اولین farmer تعلق می گیرد که سریع تر از همه بتواند اطلاعات را در اختیار کاربر قرار دهد. برای درک بهتر از الگوریتم Proof Of Resource به تصویر زیر رجوع کنید:

عملکرد پلتفرم میدسیف کوین MaidSafeCoin
عملکرد پلتفرم میدسیف کوین MaidSafeCoin

خوب است بدانید اگر فایل های ذخیره شده توسط شما بیشتر شود و بتوانید به خوبی آن ها را ذخیره کنید سطح شما افزایش می یابد. سطح تمامی کاربران از یک شروع می شود، همچنین بنا به سن فعالیت هر نود، در سطح نودها تاثیر خواهد داشت. اما اگر نتوانید فایل ها را به درستی ذخیره کنید سطح شما کاهش می یابد. بالاترین درجه در سطح ها Elder Vault می باشد که اختیارات و ویژگی هایی مانند: مدیریت تراکنش ها، رای دادن و تصمیم گیری در ذخیره دادها را امکان پذیر می سازد. اگر یک farmer سیستم خود را خاموش کند و یا مورد حمله هکرها قرار بگیرد، farmer نزدیک به آن در زنجیره می تواند آن اطلاعات را بازیابی و ذخیره کند. همچنین خطر دوبار خرج کردن (Double Spending) در این شبکه وجود ندارد زیرا برای انجام یک تراکنش باید تمامی نودها به یک اجماع برسند. برای مثال اگر شما همزمان یک دارایی را برای دو نفر همزمان بفرستید، اگر بخشی از نودها یکی از آن را تایید و بخش دیگری از نودها تراکنش دیگر را تایید کنند. این تراکنش انجام نمی شود، زیرا تمامی نودها باید روی یک تراکنش اتفاق نظر داشته باشند.

نکته جالب درباره این پروژه آن است که شبکه Safe از بلاکچین استفاده نمی کند و بستری را روی اینترنت فعلی پیاده می کند تا به واسطه آن از ظرفیت اضافی دستگاه های متصل به اینترنت روزمره برای تشکیل یک لایه شبکه داده مستقل استفاده می کند که امکان ارتباطات و ذخیره سازی غیرمتمرکز، ایمن و حفظ حریم خصوصی را برای کاربران فراهم می کند.


ویژگی های پلتفرم میدسیف کوین MaidSafeCoin

ویژگی های پلتفرم میدسیف کوین MaidSafeCoin
ویژگی های پلتفرم میدسیف کوین MaidSafeCoin

در این بخش قصد داریم ویژگی های منحصربه فرد این پلتفرم را عنوان کنیم:

 • کسب درآمد با استفاده از فضای خالی هارد که کاربران در اختیار شبکه قرار می دهند.
 • کاربران تنها یک بار برای ذخیره فایل مبلغی را پرداخت می کنند و سپس برای مرور و دانلود آن هزینه نمی پردازند.
 • با بیشتر شدن کاربرانی که فضا در اختیار شبکه قرار می دهند، سرعت بیشتر می شود. این در حالی است که هیچ هزینه ای برای زیر ساخت ها نمی شود.
 • از آن جایی که این پلتفرم بدون بلاکچین کار می کند، هزینه تراکنشی هم ندارد و همچنین مشکل مقیاس پذیری نیز حل شده است.
 • انتقال فایل ها بین سرویس ها و برنامه ها با سرعت بالایی امکان پذیر است.
 • تمامی برنامه ها تنها با استفاده از رمز عبوری که در زمان ایجاد حساب ایجاد کرده اید قابل دسترسی است. این دسترسی بسیار ایمن است.
 • با استفاده از این پلتفرم دیگر اطلاعات شما روی سرورهای شرکتی ذخیره نمی شود و تنها خودتان کنترل این اطلاعات را بر عهده دارید.
 • در این شبکه شما به صورت کاملا آزاد و ناشناس می توانید فعالیت داشته باشید.
 • ذخیره داده ها به صورت بخش های کوچک تر و رمزنگاری شده است، که باعث امنیت بیشتر و همچنین جلوگیری از هک شدن و سرقت اطلاعات می شود.
 • تمامی اطلاعات موجود در شبکه یکسان رفتار می کنند. یعنی دسترسی همه به این اطلاعات یکسان است.
 • از آن جایی که این شبکه کاملا مستقل است و توسط مردم اداره می شود، نمی توان آن را خاموش و مسدود کرد.
 • اداره شبکه به صورت مستقل و غیرمتمرکز.
 • و در آخر ایجاد آزادی بیان، کنترل داده های شخصی، ارتباطات ایمن و ضد سانسور.

امنیت پلتفرم میدسیف کوین MaidSafeCoin

امنیت پلتفرم میدسیف کوین MaidSafeCoin
امنیت پلتفرم میدسیف کوین MaidSafeCoin

متاسفانه قراردادهای هوشمند این پروژه توسط هیچ نهادی ممیزی دریافت نکرده است. اما از نظر امنیت خود پلتفرم، می توان این پلتفرم را ایمن تصور کرد. زیرا تمامی اطلاعات به صورت رمزنگاری شده ثبت می شود که تنها خود کاربر به آن ها دسترسی دارد و از طرفی کاربری که هارد خود را در اختیار شبکه قرار می دهد نیز نمی تواند به آن ها دسترسی داشته باشد. همچنین شبکه این پلتفرم کاملا غیرمتمرکز می باشد و به صورت خودمختار و مستقل اداره می شود. از دیگر نکات امنیتی ناشناس بودن کاربران فعال در این شبکه و حفظ حق مالکیت می باشد.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال میدسیف کوین MAID

تا اینجای مقاله با رمز ارز میدسیف کوین MAID، تاریخچه، بنیان گذاران، عملکرد پلتفرم MaidSafeCoin و … آشنا شدید. حال وقت آن رسیده است تا در ارتباط با روند قیمت این ارز دیجیتال نیز اطلاعاتی را کسب نمایید.

رمز ارز میدسیف کوین MAID در ابتدا با قیمت ۰.۰۱۳۶۱ دلار به بازار عرضه شد وسپس در ابتدای سال ۲۰۱۵ قیمت آن کمی افزایش یافته و به سطح قیمت ۰.۰۵۲۲۵ دلار رسید. در اواسط سال ۲۰۱۵ یعنی در تاریخ ۲۱ ژوئن، قیمت رمز ارز میدسیف کوین کمی کاهش یافته و برابر با ۰.۰۱۷۹۵ دلار بود. در سال ۲۰۱۶ قیمت این ارز دیجیتال به سطح قیمت ۰.۰۱۸۹ دلار رسید و حدود سه ماه بعد یعنی در تاریخ ۶ مارس ۲۰۱۶ قیمت رمز ارز میدسیف کوین کمی افزایش یافته و برابر با ۰.۰۹۰۹۳ دلار بود. ارز دیجیتال میدسیف کوین سال ۲۰۱۷ را با قیمت ۰.۰۹۱۴۵ دلار آغاز کرد و در اواسط سال با یک رشد قیمت خوبی همراه بوده که در تاریخ ۲۰ ژوئن قیمت آن برابر با ۰.۵۴۵۳ دلار بود. رمز ارز میدسیف کوین سال ۲۰۱۷ را با قیمت ۱.۰۲۵۵ دلار به پایان رساند. سال ۲۰۱۸ برای این رمز ارز سال خوبی به نظر می رسید زیرا در ابتدای سال با یک افزایش قیمت چشمگیری همراه بوده و در تاریخ ۱۱ ژانویه ۲۰۱۸ قیمت آن برابر با ۱.۰۷۲ دلار بود.

در اواسط سال ۲۰۱۸ قیمت رمز ارز میدسیف کوین کاهش یافته و تا سال ۲۰۱۹ با نوساناتی همراه بوده است. همانطور که بر روی نمودار مشاهده می شود، در ابتدای سال ۲۰۱۹ قیمت میدسیف کوین برابر با ۰.۱۴۵۱ دلار بوده است و تا آخر ماه ژوئن همان سال قیمت آن به سطح قیمت ۰.۲۳۸۵ دلار رسید. در ابتدای سال ۲۰۲۰ قیمت رمز ارز میدسیف کوین برابر با ۰.۰۷۸۱ دلار بود و در اواخر سال به سطح قیمت ۰.۲۹۳ دلار رسید. ارز دیجیتال میدسیف کوین در تاریخ ۱۲ آپریل ۲۰۲۱ به بالاترین سطح قیمت خود که ۱.۳۸ دلار بوده است، رسیده است. در تاریخ ۲۴ مِی قیمت این رمز ارز کاهش یافته و برابر با ۰.۳۴۰۴ دلار بود. در ابتدای سال ۲۰۲۲ قیمت میدسیف کوین برابر با ۰.۴۰۵ دلار بود و در تاریخ ۵ ژوئن به محدوده ۰.۱۶۲۳ دلار رسید. شایان ذکر است که این ارز دیجیتال سال ۲۰۲۲ را با قیمت ۰.۰۹۰۳۹ دلار به پایان رساند. در تصویر زیر روند قیمت رمز ارز میدسیف کوین MAID بر روی نمودار قابل مشاهده می باشد.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال میدسیف کوین MAID
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال میدسیف کوین MAID

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال میدسیف کوین MAID

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال میدسیف کوین MAID
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال میدسیف کوین MAID

برای ذخیره سازی رمز ارز میدسیف کوین MAID می توانید از کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری پشتیبانی کننده این ارز دیجیتال استفاده کنید. در واقع شما می توانید با استفاده از کیف پول هایی که در ادامه نام می بریم، رمز ارز میدسیف کوین MAID را ذخیره نمایید و به سرمایه گذاری بپردازید.

 • کیف پول های سخت افزاری پشتیبانی کننده میدسیف کوین MAID

 1. ترزور Trezor

کیف پول ترزور یکی از معروفترین کیف پول های سخت افزاری می باشد که در دو مدل ترزور وان Trezor One و ترزور تی Trezor T موجود است. با توجه به بررسی های انجام شده، هر دو مدل ترزور وان و ترزور تی از رمز ارز میدسیف کوین پشتیبانی می کنند.

 • کیف پول های نرم افزاری پشتیبانی کننده میدسیف کوین MAID

 1. سیف پل SafePal

یکی از کیف پول های نرم افزاری پشتیبانی کننده ارز دیجیتال میدسیف کوین، سیف پل می باشد. این کیف پول از رمز ارزهای متعددی پشتیبانی می کند و همچنین نصب و استفاده از آن آسان می باشد. کاربران قادر خواهند بود به راحتی این کیف پول را برای سیستم عامل های اندروید و ios نصب نمایند.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال میدسیف کوین MAID

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال میدسیف کوین MAID
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال میدسیف کوین MAID

امروزه صرافی های خارجی و ایرانی بسیاری را مشاهده می کنید که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می نمایند. شما باید برای خرید و فروش رمز ارز مورد نظر، صرافی را انتخاب کنید که از ارز شما پشتیبانی کند و همچنین از امنیت کافی برخوردار باشد. در نظر گرفتن امنیت صرافی، نکته مهمی است که به هیچ وجه نباید از آن چشم پوشی کرد.

برای خرید و فروش رمز ارز میدسیف کوین در صورتی که قصد استفاده از صرافی های خارجی را داشته باشید، می توانید از صرافی هایی همچون بیترکس Bittrex و HitBTC استفاده نمایید. البته باید بررسی نمایید که صرافی های مورد نظر به کاربران ایرانی، خدمات ارائه می دهند یا خیر. برای بررسی صرافی های ایرانی نیز می توانید از صفحه مقایسه قیمت صرافی ها در سایت زوم ارز استفاده کنید.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال میدسیف کوین MAID

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال میدسیف کوین MAID
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال میدسیف کوین MAID

همانطور که در قسمت قبلی مقاله مطالعه نمودید، صرافی های ارز دیجیتال به منظور خرید و فروش رمز ارزها مورد استفاده قرار می گیرند. کاربران ایرانی به دلیل تحریمات موجود، امکان استفاده از بعضی از صرافی های خارجی را ندارند. و یا اینکه در صورتی که قادر به استفاده از صرافی های خارجی باشند، باید در ابتدا مقدار مبلغ مورد نظر خود را به تتر یا یکی از استیبل کوین ها تبدیل نمایند و سپس به رمز ارز میدسیف کوین تبدیل کنند. لازم به ذکر است که افراد می توانند از امکانات داخلی کیف پول ها همچون سواپ و صرافی داخلی برای خرید و فروش استفاده کنند.


آینده پروژه میدسیف کوین MaidSafeCoin

آینده پروژه میدسیف کوین MaidSafeCoin
آینده پروژه میدسیف کوین MaidSafeCoin

این پلتفرم توانسته بدون استفاده از بلاکچین یک بستر ایمن و غیرمتمرکز برای ذخیره سازی اطلاعات ایجاد کند. خوب است بدانید فضای ذخیره سازی اطلاعات یکی از مهم ترین بخش هایی می باشد که در آینده بسیار به آن توجه می شود. این نکته وقتی مهم تر می شود که در آپدیت جدید اتریوم، دیگر داده ها در بلاکچین برای همیشه ذخیره نمی شود و از یک شخص سوم برای ذخیره این اطلاعات اضافه می شود.

به نظر می رسد با توجه به نیازهای بلاکچین ها برای ذخیره اطلاعات و همچنین ویژگی های منحصربه فردی که پلتفرم safe network دارد، بتواند در آینده رشد خوبی را تجربه کند.


سخن پایانی درباره ارز میدسیف کوین MAID

در این مقاله با یکی از جذاب ترین پلتفرم های ذخیره سازی اطلاعات به صورت غیرمتمرکز آشنا شدیم. شما می توانید با استفاده از روش هایی که در این مقاله گفته شد، کسب درآمد کنید. همچنین ویژگی ها و امنیت این پلتفرم نیز مورد بررسی قرار گرفت. اگر قصد سرمایه گذاری روی ارز Maid را دارید می توانید از بخش کیف پول ها و صرافی ها راهنمایی دریافت کنید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز میدسیف کوین MAID” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده