آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

راه اندازی ماینر S11 | آموزش نصب انت ماینر S11

همان‌طور که می دانید از دستگاه های ماینر جهت استخراج ارز های دیجیتال استفاده می شود. ماینر Antminer S11 توسط کمپانی معروف و بزرگ بیت مین ” Bitmain ” می باشد. در این مقاله قصد ابتدا به سراغ پاره ای توضیحات درباره مایر S11 برویم و سپس طریقه نصب و راه اندازی آن را برایتان شرح دهیم.شما می توانید از طریق مقاله راه اندازی ماینرها با راه اندازی انواع ماینر از شرکت های مختلف از جمله راه اندازی ماینرهای شرکت بیت مین آشنا شوید. با ما همراه باشید.

 

بررسی دستگاه ماینر Antminer S11

همان‌طور که در ابتدا گفتیم، دستگاه ماینر S11 توسط کمپانی بیت مین در سال ۲۰۱۸ در ابعادی نظیر از ۱۷۶ * ۲۲۱ * ۱۲۹ میلی‌متر و با وزن حدودی ۶.۵ کیلوگرم تولید و روانه بازار تجهیزات ماینینگ گردیده است. این ماینر می تواند به راحتی به استخراج رمز ارز بیت کوین بپردازد.

رمز ارز معروف و محبوب این روزهای بازار ” بیت کوین ” از الگوریتم SHA-256 ” استفاده می کند. دقیقاً الگوریتمی که دستگاه ماینر S11 از آن پشتیبانی می کند نیز همین الگوریتم می باشد.

پردازشگر این ماینر دارای چندین چیپ پردازنده ۱۴ نانومتری می باشد. حداکثر هش ریت این ماینر ۲۰ تراهش هست. نسبت به میزان پردازش، این ماینر از صدای کمی برخوردار هست. این ماینر توانسته است با امکاناتی نو و بهینه طرفداران زیادی را به سمت خود ببرد.

این ماینر می تواند تا دمای ۵ الی ۴۵ درجه سانتی گراد به خوبی به کار و پردازش خود ادامه دهد همچنین حداکثر میزان برق پردازشی این ماینر معادل ۱۵۳۰ وات می باشد.

برای اینکه اطلاعات کامل و جامع تری نسبت به دستگاه ماینر Antminer S11  کسب کنید می توانید به مقاله اختصاصی ذیل مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید : مشخصات دستگاه ماینرهای Antminer S11


معرفی اجزاء مختلف دستگاه های ماینر Antminer S11

همان‌طور که در مقاله های پیشین مطالعه کردید، اجزاء اکثر دستگاه های کمپانی بیت مین به یک شکل است، تفاوت های اصلی ماینر های بیت مین طراحی آن است که این طراحی فقط موجب تغdیر چینش امکانات نصب شده بر روی دستگاه می شود.

در تصویر زیر شما تمامی اجزاء دستگاه ماینر Antminer S11 را مشاهده می کنید.

اجزاء دستگاه - راه اندازی دستگاه ماینر Antminer S11این اجزاء به ترتیب عبارت اند از:

 1. دکمه ثبت ای پی یا ” IP reporter “
 2. محل اتصال حافظه موقت یا ” SD “
 3. محل اتصال کابل شبکه یا ” LAN “
 4. چراغ های راهنما

چراغ قرمز نشانه: کارکرد نادرست دستگاه / متصل نبودن

چراغ سبز نشانه: کارکرد درست و بی نقص دستگاه

 1. دکمه ریست کلی ماینر
 2. منبع تغذیه / پاور
 3. محل اتصال کابل برق
 4. فن خنک کننده

بدنه این ماینر از جنس آلومینیوم ساخته شده است. آلومینیوم به این ماینر کمک می کند تا حرارت در دستگاه افزایش پیدا نکند و به خوبی دمای دستگاه با کمک فن و هیت سینک های موجود کنترل شود.


دانلود نرم افزار IP Reporter و نصب اولیه دستگاه ماینر Antminer S11

اگر در گذشته اقدام به نصب و راه اندازی یکی از مدل های دستگاه ماینر کمپانی بیت مین کرده باشید، نصب و راه اندازی ماینر S11 نیز دقیقاً به همان صورت می باشد. همان‌طور که گفتیم اجزاء اکثر ماینر های این کمپانی شبیه یک دیگر هستند، طریقه نصب و راه اندازی شان نیز به همان شکل می باشد.

برای اینکه بتوانید این ماینر را راه اندازی کنید و سپس به استخر های مورد نظرتان متصل کنید ابتدا نیازمند یک کامپیوتر و یک مودم اینترنت هستید.

پس از قرار دادن دستگاه در یک محیط با آب و هوای مناسب ابتدا دستگاه را روشن کنید و سپس با یک کابل اتصال به شبکه و یا ” LAN ” آن را به مودم متصل می کنیم و سپس کامپیوتر را روشن می کنیم.

اتصال بین دستگاه و کامپیوتر از طریق مودم انجام می شود. از اتصال مودم به کامپیوتر و مودم به دستگاه در همان ابتدای کار مطمئن شوید.

در همین ابتدا کار باید ای پی ” IP ” دستگاه را پیدا کنیم. شما می توانید ای پی دستگاه را با هر برنامه ای می خواهید پیدا کنید، اما اگر تازه وارد هستید به شما پیشنهاد می کنیم که طبق توصیه های کمپانی بیت مین از نرم افزار ” IP Reporter ” استفاده کنید. شما می توانید این نرم افزار را از ایــنـــــــجا دانلود کنید.

زمانی که نرم افزار دانلود شد، آن را به کمک نرم افزار ” Winrar ” از حالت فشرده خارج کنید (پسورد فایل  zoomarz.com می باشد ). حال باید نرم افزار را باز کنید. در همین ابتدا شما با سه کادر که مقدار هر کدام ” ۱ ” می باشد رو به رو می شوید.

اگر می خواهید از این دستگاه به صورت تکی ( خانگی ) استفاده کنید، مقدار پیش فرض که همان ” ۱ ” می باشد را تغییر ندهید و بر روی گزینه ” Start ” کلیک کنید.

اگر می خواهید از این دستگاه در یک مجموعه فارم استفاده کنید باید نسبت به نیازتان مقدار پیش فرض را تغیر دهید و سپس بر روی گزینه ” Start ” کلیک کنید.

( شما می توانید در تصویر زیر انجام این فرآیند را مشاهده کنید. )آی پی ریپورتر - راه اندازی دستگاه ماینر Antminer S11

 

زمانی که بر روی گزینه ” Start ” کلیک کردید، بلافاصله به سوی دستگاه بروید. در قسمت مرکز کنترل دستگاه یک کلید با نام ” IP reporter ” نام دارد. آن را فشار دهید و نگه دارید تا یک صدای کوچکی از دستگاه بشنوید. پس از شنیدن صدای بوق دست خود را از روی دکمه بردارید.ریست دستگاه ماینر - راه اندازی دستگاه ماینر Antminer S11

در این قسمت اگر به صفحه مانیتور خود نگاه کنید، متوجه می شوید که ای پی دستگاه شما در صفحه  کامپیوتر به نمایش در آمده است. به همین سادگی توانستید ای پی ” IP ” دستگاه ماینر خود را به دست بیاورید. ( شما می توانید در تصویر زیر انجام این فرآیند را مشاهده کنید. )اضافه کردن آی پی

 


آموزش اتصال به استخر ماینر Antminer S11

برای اینکه بتوانید به استخراج ارز های دیجیتال بپردازید ، از دو راه می توانید وارد شوید.

راه اول: شما باید دستگاهتان را به صورت مستقیم به شبکه ارز دیجیتال مورد نظرتان متصل کنید. اگر می دانید که شما می توانید به تنهایی ارز دیجیتال مد نظرتان را به دست آورید، حتماً این راه می تواند کمک بزرگی به شما جهت استخراج کند.

راه دوم: اتصال به استخر ، شما می توانید با متصل شدن به یک استخر، به همراه دیگر ماینرها اقدام به استخراج از آن استخر کنید.

برای اینکه بتوانید یک ماینر را به استخر متصل کنید ابتدا باید وارد پنل مدیریتی دستگاه شوید. به همین جهت ای پی که توسط نرم افزار ” IP reporter ” گرفته اید را بر روی آدرس بار مرورگرتان وارد کنید و سپس بر روی کلمه ” Enter ” ضربه بزنید.

در صفحه پیش رو، از شما درخواست وارد نمودن ” Username ” نام کاربری ” و ” Password ” گذرواژه ” می کند. شما به عنوان ” Username ” یا ” نام کاربری ” و ” Password ” یا ” رمز عبور ” کلمه ” root ” را ( با حروف کوچک ) وارد کنید. در صورتی که نام کاربری و رمز عبور اشتباه بود، حتما به دفترچه راهنما که درون جعبه دستگاه قرار دارد مراجعه و سپس آن را مطالعه کنید.

حال شما توانستید وارد تنظیمات دستگاه ماینر خود شوید. در این قسمت ابتدا استخر مورد نظر خود را انتخاب و سپس در آن ثبت نام کنید و یا اینکه اگر در قبل استخر مورد نظرتان را انتخاب کرده اید، آدرس آن را یادداشت کنید و سپس طبق آموزش ذیل آن را وارد کنید.

بیشتر بخوانید: استخر استخراج Mining Pool چیست ؟

شما می توانید به دستگاه ماینر S11 سه استخر معرفی کنید. ماینر از سه استخر به الویت ترتیب آن استفاده می کند. اگر در زمان استخراج یک استخر به هر دلیلی از کار بیوفتد، دستگاه شما با استفاده از استخر دیگر عملیات استخراج را ادامه می دهد.

برای وارد نمودن آدرس استخر های مورد نظر ابتدا بر روی گزینه ” General Setting ” و سپس بر روی سربرگ ” Miner Configuration ” کلیک  کنید.حال دراین قسمت با صفحه ذیل رو به رو می شوید.

اتصال ماینر به استخر های استخراج - راه اندازی دستگاه ماینر Antminer S11حال در این قسمت ” URL ” باید آدرس سه استخر مورد نظرتان را وارد کنید و در انتها باید ” Worker ” و سپس ” Password ” را وارد نمایید. در انتها با قرار دادن ” Work Mode ” بر روی ”  Normal ” عملیات مایین کردن را آغاز کنید. با انجام این فرآیند به راحتی توانستید ماینر خود را به استخر مورد نظر متصل کنید.


طریقه پشتیبان گیری و آپدیت دستگاه ماینر Antminer S11

اگر قصد آپدیت دستگاه ماینر خود را دارید، در همین ابتدا به شما پیشنهاد می کنیم که از دستگاه خود یک بک اپ و یا پشتیبان تهیه کنید. این پشتیبان به شما کمک می کند تا زمانی که آپدیت را نصب کردید، اما آپدیت با دستگاه شما همخوانی نداشت، دوباره دستگاه را به تنظیمات قبل بازگردانی کنید.


آموزش بک اپ و یا پشتیبان گرفتن از دستگاه ماینر Antminer S11

برای گرفتن بک اپ و یا پشتیبان ابتدا با انتخاب گزینه ” System ” و سپس  گزینه ” Upgrade ” وارد پنجره‌ی جدید می شوید. برای تهیه بک اپ کافیست در این قسمت بر روی گزینه ” Generate archive ” کلیک کنیم تا دستگاه شروع به بک اپ گیری از نسخه‌ی فعلی خود کند. پس از پایان بک اپ و یا پشتیبان گیری باید به سراغ نصب آن برویم.گرفتن فایل پشتیبان


نصب آپدیت دستگاه ماینر Antminer S11

برای اینکه بتوانید آپدیت دستگاه را نصب کنید، پس از دانلود فایل آپدیت ابتدا با کلیک بر روی گزینه ” System ” و سپس گزینه ” Upgrade ” وارد صفحه آپدیت می شوید. حال باید در قسمت ” Flash New Firmware Image ” مراجعه و سپس فایل آپدیت را وارد کنید. ( تصویر زیر نشانگر انجام این فرآیند می باشد. )

به روز رسانی دستگاه


سوالات متداول

برای این دستگاه باید به صورت جداگانه منبع تغذیه تهیه کنم ؟

دستگاه ماینر Antminer S11 به همراه یک پاور ارائه می شود .شما تنها باید یک کابل برق تهیه کنید.توجه داشته باشید که ولتاژ ورودی مورد نیاز برای این ماینر ۲۲۰ ولت است.

قیمت این دستگاه جقدر است ؟

قیمت روز این دستگاه ماینر حدود ۹ میلیون تومان می باشد.

ماینر های هم رده این دستگاه کدامند ؟

رقبای این ماینر ، انت ماینر های T15 و S15 محسوب می شوند .که البته ماینر S11 از هردوی این ماینرها بهینه تر می باشد.

میزان مصرف برق این دستگاه را چگونه محاسبه کنم ؟

 برق مصرفی این ماینر به صورت ماهانه از طریق فرمول زیر محاسبه می‌شود:

کیلووات ساعت ۱۱۰۱=۱۰۰۰÷ “۳۰ روز در ماه × ۲۴ ساعت در روز × ۱۵۳۰ وات”

کخ نشان می دهد انت ماینر S11 حدود ۱۱۰۱ کیلووات ساعت در ماه، برق مصرف می‌کند.

 

” ممنون که تا پایان مطلب راه اندازی دستگاه ماینر Antminer S11 با ما همراه باشید “


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

7 دیدگاه دربارهٔ «راه اندازی ماینر S11 | آموزش نصب انت ماینر S11;

 1. سلام دستگاه من s11 روزهای اول با۲۰.۵ هشت ریت شروع شد اما کم کم به ۱۳ هشتریت رسیده علت آن را چگونه متوجه بشم و چند علت داره و راهکار رفع عیب چیست؟ ۱۴۰۰.۳.۱۱تاریخ
  ممنونم از لطفتون

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده