آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز Hxro چیست؟ | آینده ارز Hxro

ارز Hxro چیست؟

ارز Hxro چیست؟،  با راه اندازی صرافی غیرمتمرکز یونی سوآپ یک دروازه جدیدی برای علاقه مندان به کریپتوها و توسعه دهندگان این بخش باز شد. بعد از یونی سوآپ صرافی های بیشتری روی بلاکچین های مختلف برای سرویس دادن به کاربران ایجاد شد. اما این صرافی ها محدودیت هایی نیز داشتند که با گذشت زمان توسعه دهندگان برای رفع آن ها تلاش می کنند. استفاده از حد ضرر و سود، معاملات آتی، معاملات آپشن، نقدینگی پایین از جمله این مشکلات بود.

اما امروز در این مقاله پلتفرم Hxro که یک پلتفرم غیرمتمرکز و در عین حال دارای ویژگی ها و سرویس های متنوعی است را باهم بررسی می کنیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا از بخش های مختلف اکوسیستم این صرافی و همچنین ویژگی های منحصربه فرد آن مطلع شویم.

ارز Hxro چیست؟

ارز Hxro چیست؟
ارز Hxro چیست؟

در این بخش قصد داریم شما را با این ارز که محور اصلی اقتصاد این صرافی است آشنا کنیم. این ارز روی بلاکچین سولانا اجرایی شده است، اما هم اکنون روی شبکه اتریوم نیز در دسترس می باشد. در ادامه به کاربرد این ارز می پردازیم:

 • کارمزدها در این صرافی با این ارز پرداخت می شود و اگر کاربران از این ارز برای کارمزد تراکنش استفاده کنند شامل تخفیف می شوند.
 • کاربران با استفاده از این ارز می توانند در فرآیند استیکینگ شرکت کنند و سود کسب کنند.
 • این پلتفرم به صورت غیرمتمرکز و با استفاده از رای کاربرانی که ارز HXRO را نگهداری می کنند، اداره می شود.
 • مشوق ها و پاداش های شبکه با استفاده از این ارز به واجدین شرایط پرداخت می شود.
 • خزانه این پلتفرم با استفاده از این ارز اداره می شود.

نیم نگاهی به توکن Hxro

نام اختصاری HXRO
نوع ارز  Token
عرضه کل ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
مقدار در گردش  ۴۲۸,۵۲۱,۱۱۶.۳۱
وب سایت رسمی hxro.io
بلاکچین اکسپلورر etherscan.io

ethplorer.io

solscan.io

پیج های ارتباطی رسمی twitter
آدرس قرارداد هوشمند  ۰x4bd70556ae3f8a6ec6c4080a0c327b24325438f3

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم Hxro

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم Hxro
تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم Hxro

این پلتفرم در سال ۲۰۱۸ توسط Dan Gansberg ،Rob Levy تاسیس شد. تیم این پلتفرم سابقه فعالیت در زمینه های معامله گری، مباحث مالی، بازی پوکر، توسعه نرم افزار و تجزیه و تحلیل داده را دارند. این پلتفرم مدعی است که سیستم مالی سنتی و همچنین پلتفرم های کریپتویی برای کاربران خسته کننده می باشد، اما این پلتفرم با ادغام بازی های سرگرم کننده با مباحث مالی باعث جذب کاربران شده است.

آقای Dan Gunsberg در یک مصاحبه، خود و Rob Levy را معامله گرانی با سابقه ۲۰ ساله در بازارهای مالی معرفی کرده و همچنین Rob را یک بازار ساز در بخش معاملات آپشن و خودش را یک معامله گر روی مشتقات نرخ بهره عنوان می کند. این دو از سال ۲۰۱۵ روی ارزهای دیجیتال معامله می کردند که در نهایت در سال ۲۰۱۸ پلتفرم HXRO را بنا نهادند.


عملکرد پلتفرم Hxro

عملکرد پلتفرم Hxro
عملکرد پلتفرم Hxro

همان طور که گفته شد این پلتفرم با ادغام بازارهای مالی با بازی های سرگرم کننده و رابط کاربری آسان در تلاش است، بخش مالی را برای تمامی کاربران آسان و جذاب کند. اما قبل از پرداختن به مباحث فنی این پلتفرم، نیاز است اطلاعاتی درباره معاملات مشتقات کسب کنیم. در ادامه سه مدل از این معاملات را برای شما شرح می دهیم:

 • معاملات آتی:

به بیان ساده در این روش دو طرف معامله یک توافق روی تاریخ و مقدار کالای مورد نظر انجام می دهند. حال تا سر رسید تاریخ مشخص شده اگر قیمت افزایش یا کاهش یابد یکی از طرفین سود و دیگری ضرر می کند. برای مثال شما یک عدد بیت کوین را با قیمت ۱۰ هزار دلار برای تاریخ یک ماه آینده می خرید. حال اگر تا زمان مشخص شده قیمت بیت کوین به ۲۰ هزار دلار برسد، شما یک بیت کوین ۲۰ هزار دلاری دریافت می کنید در صورتی که آن را یک ماه پیش با قیمت ۱۰ هزار دلار خریدید. و این ممکن است برعکس نیز بشود و شما ضرر کنید.

 • معاملات آپشن:

معاملات آپشن همان معاملات آتی می باشد با این تفاوت که در زمان سر رسید قرارداد یکی از طرفین بسته به نوع قرارداد می تواند معامله را لغو کند. یعنی اگر شما یک معامله خرید آپشن ایجاد کنید و یک عدد اتریوم را با قیمت هزار دلار بخرید و سر رسید قرارداد برسد و قیمت اتریوم ۵۰۰ دلار باشد، شما مجبور به تحمل ضرر ۵۰۰ دلاری نیستید و می توانید از بند لغو قرارداد خرید استفاده و قرارداد را لغو کنید. برای معامله فروش آپشن این امتیاز برای شخص فروشنده امکان پذیر است. در نظر داشته باشید این مدل قراردادها یک مبلغ برای ورود نیز می طلبد. در مثال ذکر شده شما می توانید به عنوان خریدار معامله را لغو کنید و از ضرر ۵۰۰ دلاری جلوگیری کنید اما بنا به شرایط قراردادها، خریدار باید یک مبلغی به فرض ۱۰۰ دلار را برای ایجاد قرارداد بپردازد. به بیان ساده شما ۱۰۰ دلاری که برای ایجاد قرارداد پرداختید را ضرر می کنید و از ضرر ۵۰۰ دلاری جلوگیری می شود.

 • قراردادهای دائمی:

این مدل قراردادها همان معاملاتی است که اکثر معامله گران از آن استفاده می کنند. در این روش شخص معامله گر وارد یک معامله می شود و اگر روند خلاف جهت او برود تا جایی این معامله باز می ماند که معامله گر اعتبار(موجودی داخل حساب) دارد و بعد از آن به اصطلاح لیکویید و یا کال مارجین می شود. این معاملات هیچ تاریخ انقضایی ندارد و شخص معامله گر تصمیم به باز و یا بستن آن می گیرد.

” در نظر داشته باشید معاملات آتی و آپشن بیشتر مخصوص سازمان ها و نهادهای بزرگ می باشد.”

حال با دانستن موارد فوق می توان بهتر عملکرد این پلتفرم را درک کرد. پلتفرم HXRO قصد دارد معاملات مشتقات را با بازی هایی خاص ادغام کند تا کاربران بتوانند راحت تر از آن استفاده کنند.

اکوسیستم این پلتفرم از طریق کارمزدهای تراکنش های معاملاتی دریافتی اداره می شود. این کارمزدها بین استیک کنندگان ارز HXRO، نودهای مخصوص، کاربران فعال و توسعه دهندگان، خزانه مربوط به این پلتفرم، و استخرهای این پلتفرم تقسیم می شود. در نظر داشته باشید شبکه این پلتفرم یا به صورت بومی توسط متخصصین این پلتفرم ساخته شده و یا بخشی از آن از پروژه های موجود روی اکوسیستم سولانا الگو برداری شده است. این شبکه از دو پروتکل زیر تشکیل شده است:

 • پروتکل های بازار:

 1. پروتکل مشتقات: یک صرافی غیرمتمرکز که عملکردهای لازم برای معامله کردن و مدیریت سرمایه را برای کاربران تسهیل می کند.
 2. پروتکل Parimutuel: یک شبکه قابل اتصال از بازارها و استخرهای نقدینگی که برای بهره برداری در صورت تقاضا توسط اپراتورها و ارائه دهندگان نقدینگی طراحی شده است.
 • پروتکل های نقدینگی:

 1. پروتکل SAMM: یک بازارساز خودکار هوشمند، که نقدینگی را برای بازارهای همتا به همتا فراهم می سازد.
 2. پروتکل THEO: یک بازارساز خودکار با مدیریت ریسک و خودپایدار که نقدینگی زنجیره ای را به طور خاص در یک بازار غیرمتمرکز برای گزینه های استاندارد و غیر استاندارد فراهم می کند.

در ادامه موارد گفته شده در بالا را بررسی می کنیم:

پروتکل مشتقات:

پروتکل های مشتق پلتفرم Hxro زیرساخت لازم را برای تسهیل ترید، قیمت گذاری و مدیریت سرمایه انواع مختلف محصول مالی فراهم می کند. این شبکه در ابتدا تلاش های خود را بر روی بازارهای مشتقات زیر متمرکز خواهد کرد:

معاملات آتی_ که شامل تمامی قراردادهای آتی می باشد.

معاملات استاندارد آپشن_ این بخش شامل معاملات آپشن خرید و فروش به سبک اروپایی می شود. که این مدل اغلب در بازار سنتی مشاهده می شود.

معاملات آپشن غیر استاندارد_ این مدل قراردادها نسبت به قراردادهای استاندارد تفاوتی در ساختار و اجزاء بندهای قرارداد دارد.

پروتکل Parimutuel:

بازارهای Parimutuel، بازارهای همتا به همتایی می باشد که انواع معاملات مشتقات و همچنین معاملات باینری در آن صورت می گیرد. پروتکل Parimutuel بر روی شبکه بلاکچین Solana اجرایی شده تا از توان عملیاتی بالا و تسویه حساب های سریع و در عین حال غیرمتمرکز بهره مند شود.

پروتکل THEO:

با استفاده از نقدینگی که این پروتکل تامین می کند، پلتفرم HXRO از هر دارایی تعداد بی شماری قرارداد مختلف با مدت زمان انقضا متفاوت برای کاربران ایجاد می کند.

پروتکل SAMM:

این پروتکل به صورت هوشمند طراحی شده که بهترین قرارداد را به صورت آنچین بررسی و در اختیار کاربران قرار دهد. به این ترتیب یک نقدینگی شناور ایجاد می شود که مشکلات ثبات نقدینگی را حل می کند.

خوب است بدانید تمامی کارمزدهای تراکنش ها بین بخش های زیر تقسیم می شود:

 • خزانه پلتفرم.
 • پاداش برای کسانی که تامین نقدینگی می کنند.
 • صندوق بیمه این پروژه.
 • تامین نقدینگی پروتکل های THEO و SAMM.

به گفته تیم پشتیبان این پروژه ۵۰% از این دریافتی ها بین کسانی که تامین نقدینگی می کنند و مابقی بین بخش های دیگر تقسیم می شود.

همان طور که در ابتدای مقاله متوجه شدید این پلتفرم به کسانی که ارز HXRO را نگه می دارند، تخفیف هایی در تراکنش ها می دهد. کاربران می توانند این ارز را با معامله کردن افزایش بدهند و یا خریداری کنند و آن را نگه داری کنند. اکانت هایی که از هزار تا ۵ میلیون از ارز HXRO را در حساب خود داشته باشند شامل تخفیف هایی می شوند.


ویژگی های پلتفرم Hxro

ویژگی های پلتفرم Hxro
ویژگی های پلتفرم Hxro

در این بخش به ویژگی این پلتفرم می پردازیم:

 • ابزارهای پشتیبانی و آموزشی برای تریدرهای مبتدی و پیشرفته.
 • رابط کاربری ساده و جذاب با استفاده از سرگرمی ها.
 • ارائه تحلیل های تکنیکال در زمان های یک دقیقه ای تا یک روز.
 • شفافیت و نقدینگی به همراه یک فناوری پایدار.
 • پشتیبانی و راه ارتباطی ۲۴ ساعته با کارشناسان از راه های مختلفی مانند ایمیل، دیسکورد، تلگرام، چت آنلاین.
 • اداره پلتفرم و همچنین ارائه سرویس های معاملات مشتقات به صورت غیرمتمرکز.
 • سرمایه گذاری شرکت های بزرگ سرمایه گذاری مطرح روی این پلتفرم مانند: coinbase ventures، three arrows capital، blockchain capital و…..

موارد بالا نکات مثبت این پلتفرم بود اما در ادامه به نکات منفی آن می پردازیم:

 • آپدیت نشدن نقشه راه این پروژه از سال ۲۰۲۰.
 • تایید نشدن قراردادهای هوشمند این پروژه توسط هیچ ناظر امنیتی.

امنیت پلتفرم Hxro

امنیت پلتفرم Hxro
امنیت پلتفرم Hxro

این پلتفرم مانند یک کارگزار مالی می باشد. کارگزاران مالی برای ارائه سرویس های مالی به اصطلاح نیاز به رگوله شدن دارند و باید از چندین نهاد تاییدیه بگیرند که این پلتفرم از آن جا که برای اولین بار این سرویس ها را روی بلاکچین و به صورت غیرمتمرکز ارائه می دهد از این تاییدیه ها گذر کرده است. اما از نظر امنیت در قراردادهای هوشمند نیز این پلتفرم توسط هیچ نهاد کریپتویی بررسی و تایید نشده است.

تامین امنیت مالی برای معامله گران یکی از بزرگترین اولویت ها برای آن ها می باشد.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال HXRO

رمز ارز HXRO که در این مقاله به معرفی آن پرداختیم، در اواسط سال ۲۰۱۹ یعنی در تاریخ ۱ ژوئن با قیمت ۰.۰۵۰۶۵ دلار در بازار معامله می‌شد. این ارز دیجیتال تا اوایل سال ۲۰۲۰ یک روند نزولی را طی نموده و در تاریخ ۲۴ آپریل ۲۰۲۰ قیمت آن کمی افزایش یافته و به سطح قیمت ۰.۰۸۹۲۹ دلار رسید. ارز دیجیتال HXRO سال ۲۰۲۰ را با قیمت ۰.۱۸۳۱ دلار به پایان رساند.

از ابتدای سال ۲۰۲۱ تا اواسط سال ارز دیجیتال HXRO وارد یک کانال صعودی شده، به طوریکه در تاریخ ۱ ژوئن به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است. در انتهای سال ۲۰۲۱ این رمز ارز با قیمت ۰.۴۳۸۲ دلار معامله می‌شد و در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۲۲ قیمت ارز دیجیتال HXRO به مرز ۰.۴۷۵۶ دلار رسید. قیمت این ارز دیجیتال تا اواسط سال ۲۰۲۲ کمی کاهش یافته و در تاریخ ۲۵ ژوئن سطح قیمت ۰.۲۱۲۴ دلار را رد کرد. در ابتدای سال ۲۰۲۳ قیمت ارز دیجیتال HXRO برابر با ۰.۰۵۴۹۲ دلار بود و اکنون در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۲۰ ژوئن برابر با ۰.۱۰۰۳ دلار می باشد که در مقایسه با روز قبل ۱.۵۷% افزایش قیمت داشته است. در ادامه شما می‌توانید روند قیمت این رمز ارز را بر روی نمودار مشاهده کنید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال HXRO
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال HXRO

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال HXRO

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال HXRO
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال HXRO

کیف پول‌ها به عنوان ابزاری برای ذخیره سازی و نگهداری از ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرند. شما باید کیف پولی را انتخاب نمایید که از رمز ارز مورد نظر شما پشتیبانی کند و در مقابل از امنیت خوبی برخوردار باشد. برای ذخیره سازی رمز ارز HXRO شما می‌توانید از کیف پول‌هایی که در این قسمت از مقاله نام می‌بریم، استفاده نمایید.

 1. کیف پول تراست Trust

تراست ولت به عنوان یک کیف پول نرم افزاری شناخته می‌شود که از رمز ارزهای بسیاری پشتیبانی می‌کند. کاربران می‌توانند این کیف پول را بر روی تلفن همراه خود نصب نموده و به راحتی از آن استفاده نمایند.

 1. کیف پول متامسک MetaMask

متامسک یکی از بهترین انواع والت‌های ارز دیجیتال در شبکه اتریوم است که افزونه مرورگر کروم آن در بین افراد از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است. شما می‌توانید این کیف پول را به راحتی نصب نموده و از آن استفاده نمایید. کیف پول متامسک هم به عنوان افزونه بر روی مرورگرهای کروم، فایرفاکس و Brave و هم به عنوان اپلیکیشن در دو نسخه اندروید و ios بر روی تلفن همراه قابل نصب است.

 1. کیف پول سیف پل SafePal

کیف پول سیف پل به عنوان بستری برای مدیریت، ذخیره و معامله ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود و کاربران می‌توانند اپلیکیشن این کیف پول را در دو نسخه اندروید و ios بارگیری نمایند.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال HXRO

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال HXRO
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال HXRO

صرافی های ارز دیجیتال در واقع بستری برای انجام معاملات و یا خرید و فروش رمز ارزها هستند. این صرافی‌ها در دو نوع متمرکز و غیرمتمرکز وجود دارند که هر کدام دارای ویژگی‌های منحصر به فرد می‌باشند. شیوه کنترل دارایی کاربران از جمله تفاوت‌هایی است که صرافی متمرکز و غیرمتمرکز با هم دارند.

سوشی سواپ SushiSwap و ریدیوم Raydium دو نمونه از صرافی‌های غیرمتمرکز هستند که از ارز دیجیتال HXRO پشتیبانی می‌کنند. در این صرافی‌ها کاربران می‌توانند رمز ارز HXRO را با جفت ارز WETH و USDC مبادله نمایند.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال HXRO

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال HXRO
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال HXRO

همانطور که در قسمت قبلی مقاله بیان نمودیم، خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها انجام می‌شود. شما باید در مرحله اول در صرافی انتخابی به ثبت نام و احراز هویت بپردازید. اما برای استفاده از صرافی‌های غیرمتمرکزی که در قسمت قبلی مقاله نام بردیم، نیازی به ثبت نام و احراز هویت نیست و تنها می‌توانید با اتصال کیف پول به پلتفرم خرید و فروش خود را انجام دهید. توجه نمایید که کاربران ایرانی قبل از استفاده از صرافی‌های خارجی باید مقدار مبلغ مورد نظر خود به ریال را در یکی از صرافی‌های ایرانی به تتر یا یکی از استیبل کوین‌ها تبدیل نمایند.


آینده پروژه Hxro

آینده پروژه Hxro
آینده پروژه Hxro

این پلتفرم با جذب سرمایه از چندین شرکت بزرگ و همچنین تخصص و سابقه تیم پشتیبان خود توانسته ایده های جالبی را پیاده کند. تمامی امور در آینده ای نزدیک به سمت غیرمتمرکز شدن پیش خواهند رفت که یکی از این بخش ها امور مربوط به دنیای معامله گری می باشد. این پلتفرم با رفع ابهامات امنیتی خود می تواند آینده ی روشنی داشته باشد. البته موانع بزرگی مانند قانون گذاری و مشکلات دولت ها با بخش دیفای و همچنین مشکلات به وجود آمده برای شبکه سولانا می تواند آینده این پروژه را تحت تاثیر قرار دهد. این پلتفرم برای انجام تراکنش ها با سرعت بالا از شبکه سولانا استفاده می کند اما بارها و بارها شبکه سولانا از دسترس خارج شده و تراکنش ها موقتا بلاتکلیف مانده اند.


سخن پایانی درباره ارز HXRO

در این مقاله یکی از پلتفرم های ارائه دهنده سرویس های مالی برای معامله گران مشتقات را بررسی کردیم. این پلتفرم از یک اکوسیستم چند وجهی برای سرویس دهی به کاربران استفاده می کند. در ادامه ویژگی ها و امنیت و در آخر آینده پیش روی این پلتفرم را برای شما شرح داده ایم. اگر علاقه مند به سرمایه گذاری روی ارز HXRO هستید می توانید از بخش های صرافی ها و کیف پول های پشتیبانی کننده استفاده کنید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز HXRO” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها